Opinie o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie O.S.T.C. Ltd. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w O.S.T.C. Ltd o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Warszawska Syrenka

Dla wszystkich zainteresowanych tradingiem, postanowiłem rzucić trochę światła na pracę w OSTC. Postaram trzymać się faktów, myślę, że pomoże to ludziom, którzy chcą żyć z rynków finansowych, oraz pomoże firmie w przyciągnięciu ludzi, których tak naprawdę szuka. Swoją opinię wyrażę na samym końcu. Na start dostaniesz umowę o pracę na czas określony z podstawową pensją, taką jak w ogłoszeniu. Oprócz tego dostaniesz do podpisania regulamin wypłacania bonusów za performance(o tym później). Pracę jako trader zaczniesz od podstawowego szkolenia teoretycznego dotyczącego kontraktów futures, krzywej dochodowości i spreadów kalendarzowych. Bardzo mocno polecam zapoznać się ze specyfiką tych rynków przed akceptacją pracy, gdyż nie będzie to ani trochę przypominało tradingu akcji, outright'ów futures, czy rynku forex. Są to zazwyczaj rynki o dosyć ograniczonej wolatylności.(https://youtu.be/9MW-w35Wx7w - przykład jednego z bardziej wolatylnych spreadów) Po szkoleniach teoretycznych przejedziesz do grania spreadów kalendarzowych na symulatorze platformy tradingowej, gdzie zapoznasz się mniej więcej z tym czym tak naprawdę będziesz się zajmował przez okres pracy. Dzień pracy będziesz najprawdopodobniej zaczynał około godziny 9 rano i kończył między 19 a 20. Najprawdopodobniej zaczniesz od tradowania spreadów STIR'ów(Short Term Intrest Rates) a później zapoznasz się z innymi rynkami. Będziesz grał na między innymi takich giełdach jak CME, COMEX, NYMEX, ICE. Praca z grubsza polega na znalezieniu powtarzalnych schematów rynkowych, które pozwolą Ci na zawieranie zyskowych transakcji. Firma niestety nie wypracowała specjalnego "framework'u", który ułatwiłby Ci to zadanie, więc dużo zależy od biura, do którego trafisz i od Twojej własnej kreatywności. Jest to bardzo samodzielne stanowisko. Nikogo nie obchodzi co robisz jeżeli masz rezultaty i nie łamiesz prawa. Jeżeli rezultatów nie masz, przygotuj się na to, że długo nie posiedzisz. Tym firma nie różni się od innych biznesów i stanowisk opartych na wyniku(i dobrze), więc jeżeli Cię to demotywuje to daj sobie od razu spokój. Firma tak naprawdę inwestuje w twoją szansę na osiągnięcie sukcesu, czego oczekuje w zamian? Pokrycia rocznych kosztów podstawowych, na które składa się: - Twoja pensja brutto (czynnik zmienny) - Desk Fee(koszty biura, zarządu, compliance, hr, cały tzw. Back Office) - Koszt platformy tradingowej To wszystko składa się na około 45 000 funtów (zależy od czynnika zmniennego) Do tego dochodzą koszty zmienne: - miesięczne dostępy do giełd - data fee (są publiczne na przykład: https://www.cmegroup.com/market-data/monthly-real-time-professional-fees.html) - koszty transakcyjne (dane o tych kosztach dostajesz od OSTC i z tego co wiem jeszcze nie znaleziono sposobu ich weryfikacji) Data fee może wynosić parę tysięcy funtów rocznie, a koszty transakcyjne będą uzależnione od tego ile zrobisz wolumenu(a zrobisz dużo). Po pokryciu tych kosztów zaczynasz zarabiać pieniądzę, które będą dzielone pomiędzy Ciebie i Firmę. W jaki sposób? Jakiś czas temu zrezygnowano z przejrzystego schematu (Przychody - Koszty = Zysk) na rzecz mnożników pensji i innych skomplikowanych obliczeń, które poznasz po przejściu rekrutacji. W wielkim uproszczeniu pieniądze, na które możesz liczyć sięgają 50% wypracowanego przez ciebie zysku i będą wypłacane w kilku ratach przez następny rok kalendarzowy pod warunkiem między innymi bycia zatrudnionym(zabezpieczenie firmy, że zarobisz dużo kasy i nagle "zwiejesz"). Są też bonusy miesięczne, ale nie stanowią one dużego procentu miesięcznego zysku - zapytaj o to na rekrutacji. Pamiętaj, że całe pieniądze są wypłacane na podstawie umowy o pracę i tak też opodatkowane. Firma nie wchodzi w B2B. Jeżeli wyjdziesz na swoje i zaczniesz zarabiać to "sky is the limit" są tutaj przykłady ludzi, którzy po kilku latach zarobili swoje i osiągneli wyniki ponad miliona złotych bonusu, więc jest to możliwe. Tobie będzie trudniej, bo oni osiągali te wyniki na innych zasadach wynagradzania(inny profit split, inne warunki wypłaty, i inne opodatkowanie), ale wciąż jest to możliwe, czego nie można powiedzieć o wielu innych Tutaj chciałem zaznaczyć, że większości się nie uda dojść do regularnych zysków, a tym którym się uda zajmie to jakiś czas, za który dostanie co miesiąc wypłatę, więc to jest cena jaką firma wyznacza za fakt, że ryzykuje swoim kapitałem, i daje Ci względne bezpieczeństwo, żebyś mógł spróbować. Sam oceń czy Ci to odpowiada.

utyy
@Warszawska Syrenka

spoko. kilka uwag i pytań: - czy data fee jest faktycznie zależne od wolumenu? wydawało mi się, że zależy teraz tylko od rynków, które grasz w danym miesiącu - 45 tys funtów to chyba wartość, która niewiele mówi. jak zaczynałem to było koło 35 (jakieś 5 lat temu) i udawało się osiągnąć to w przeciągu dwóch pierwszych lat może jednemu-dwóm z dziesięciu. teraz jest jeszcze ciężej, bo nie ma wstępnych rabatów na stirach, doszły feedy, a koszty tradeów są o niebo wyższe, - doszło dużo papierologi, testów ze znajomości zasad giełdowych, lipnych ankiet, które mają zabezpieczać firmę, - podobno (wiem, że na 90%) firma przerzuca ryzyko "złamania regulaminów giełdowych" na traderów, czyli teoretycznie jeden-dwa poważniejsze błędy i można być winnym paręset tysięcy złotych (podobno nie jest to wcale takie rzadkie - słyszałem o przynajmniej 5-6 takich przypadkach, które pokrywało ostc). to też nie jest tak, że takie akcje to się planuje i robi na (usunięte przez administratora) a algorytmy giełdowe czuwają, - brak komandytówki to jest właściwie (wg mnie) ostateczny argument, żeby z tej firmy zwiewać. jeżeli bonusy są wypłacane z 50% splitem, na zasadach umowy o pracę i jeszcze w jakichś durnych ratach, to znaczy, że nawet jeśli będziemy w tej robocie nadzwyczajnie dobrzy, to zostaną dla nas z tego małe grosze, - czas poświęcany na tę pracę to jakaś masakra. jak są rolki to może faktycznie ma sens siedzieć 10-12 godzin, ale większość ludzi (szczególnie na początku) jest "zachęcana" do naparzania jak najdłużej. rzadko ma to przełożenie na jakość ich gry, ale menedżerom daje poczucie dobrze spełnionej roboty. chyba pod tym względem można poczuć się jak w prawdziwej "instytucji finansowej", - jeszcze odnośnie bezpieczeństwa, to poza przerzuceniem ryzyka za łamanie przepisów, należy pamiętać, że ostc bardzo szybko ucina koszty i zwalnia.

WS
@utyy

- data fee nie jest zależne od wolumenu, a od giełd/rynków na których grasz w danym miesiącu. Koszty transakcyjne są uzależnione od wolumenu. Chociaż teraz troche też próbują to zmieniać i nowi traderzy mają mniejsze stawki za transakcję na start niezależnie od wielkości wolumenu jaki robią. Jednak firma negocjuje te stawki z giełdą na zasadach robienia wolumenu jako cała grupa OSTC, więc te stawki po prostu się zmieniają w czasie. - zgadza się - zgadza się - jeżeli chodzi o łąmanie regulaminów giełdowych to sam fakt, że jesteś zatrudniony na umowę o pracę przerzuca na pracodawcę większość ryzyka prawnego. Kary finansowe będą potrącone z twoich przyszłych wypłat bonusów, o ile zostaniesz w firmie. - mam podobne zdanie - zgadza się - ten aspekt chyba zależy od biura, w którym jesteś.

Na dniu otwartym dostalem zaproszenie do ostatniego etapu rekrutacji, ale i tak prace nie dostalem, bo mialem doswiadczenie. Firma wiedziala, ze nie jestem naiwny, ze nie bede pracowal za grosze, i nawet nie dostalem zadnej propozycji pracy od nich. Chociaz wyroznili mnie na Open day. Tak, dziala ta firma. A kiedy zapytalem dlaczego nie dostalem prace, to wyslali do mnie szablonowa odpowiedz.

Maciek
@Marcin

Gdzieś słyszałem że koszty miesięczne to podobno coś kolo 4tys funtów? Czyli około 20 tys zł , dopiero jak to zarobisz to pracujesz na bonus, a jak nie to zostaje ci 4 brutto Xd czyli 2,5 na łapę. Serio koszty muszą być takie duże? Czy to w ogóle ma sens? Jaki trzeba robić obrót żeby bardziej opłacało się trejdowac w firmie niż w domu na swoim kapitale?

Wyborowy
@Maciek

Koszty to jedno. Dochodzą jeszcze feedy do opłacenia. To już między 200 funtow a nawet >500 jeśli grasz na wielu giełdach. Pensja 4k to coś 3 na rękę. Ale masz pokryć koszt pracodawcy, czyli dostajesz 3 z groszami a masz oddać coś koło 5k (koszt pracodawcy de facto). W spółce (która zawdzięczamy starszym traderom, bo o nią zawalczyli, firma niczego z dobroci nie daje) jest zaliczka na bonus, z której płacisz podatek i ZUS. Ale to już jest bardziej uczciwe. Ale armia nowego lepszego schematu ma zamknięta spółkę. Tylko umowa o prace im została. Ale nie słychać by narzekali. Przecież gdyby nie ostc to ci młodsi ludzie, często z zagranicy, nie mieli by pracy w tej biednej, zacofanej Polsce. Fakt jest taki ze jeśli nie masz swojej kasy na depozyty na rynku futures to opłaca się tu przyjść tak na maks rok. Sprawdzić się na futures na koszt firmy. Nie bać się brać strat. Bo i tak firma to pokrywa. No ale tez pograsz tylko na spreadach a nie kontraktach futures.

Trajder
@Wyborowy

Jest sens próbować ponownie się dostać skoro rok temu mnie nie chcieli? A tak na marginesie to przeciw komu się gra na tych spreadach oprócz innych ostcjan? Kto jest druga strona transakcji oprócz traderow osct, chyba nie ulica? Pewnie inni profesjonalni traderzy z jakiś instytucji finansowych, więc pewnie nie łatwo ich ograć? OSTC jest pewnie największym graczem na rynku spreadow? Jaki % udzialu na rynku spreadow ma ulica ?

Przyszly trader O.S.T.C. Ltd

@OSTC czy mozecie napisac cos o nowych zasadach dla traderow? Slyszalem od Waszych obecnych traderow, ze teraz nie mozna juz wejsc do spolki komandytowej, ze bonus lojalnosciowy to juz nie czysta lojalka, bo trzeba pokryc ostatnie 12-miesieczne koszty, by nie zostal wstrzymany i ze bonus roczny za wyniki ponad koszty nie jest juz wyplacany od razu, ale zamrazany na 3 czesci, przy czym ostatnia 1/3 dostaje sie po 2 latach, dopiero gdy znowu pokryje sie praktycznie nowe koszty? Czy to jest prawda, czy to jakis fake news? To prawda, ze ostatnio bardzo drastycznie rosna oplaty za transakcje i ciezko jest pokryc te koszty? Podobno obecnie jest mozliwosc otrzymywania bonusu co miesiac, jesli jest dobry wynik. Czy sa to duze kwoty - caly zysk, 75%, czy 50% z raportu miesiecznego? Czy jest jakas alternatywa dla spolki, by nie placic tak duzych podatkow w Polsce z umowy o prace pracujac de facto na gieldzie np. b2b? Gdzie moge sledzic informacje o rekrutacji i jej postepach? Czy mozna odwiedzic Wasze biuro i porozmawiac z traderami o ich pracy (Poznan, Warszawa)? Z gory bardzo dziekuje za Wasza dokladna odpowiedz. Mam nadzieje, ze moje pytania nie sa dla Was glupie. Chce podjac swoja decyzje swiadomie i bardzo odpowiedzialnie. Pozdrawiam serdecznie!

Bob czy tam Rob
@Przyszly trader O.S.T.C. Ltd

Plus przenoszące się koszty roczne jeśli ich nie odrobisz w całości co na początku w obecnych czasach jest praktycznie nie możliwe, co pokazują ostatnie lata w przypadku młodych grup. A te miesięczne bonusy to w rzeczywistości wynoszą kilkadziesiąt-kilkaset złotych BRUTTO. Nowy schemat zdecydowanie jest gorszy od starego. Ale najlepiej jak młodzi sami się na ten temat wypowiedzą. Może im ten schemat jednak pasuje tak jak mówi o tym BO.

yeroslaw
@Bob czy tam Rob

oczywiście, że nie pasuje, bo przecież to już nie jest trading, ale praca biurowa, przebrana za trading. masz dostać parę tysięcy miesięcznie i cieszyć się, że jesteś częścią "zespołu". firma nie wypowie się, bo wie że warunki dla młodych idą na łeb na szyję. niedługo już tylko zupełnie nieświadomi zostaną i ludzie bez innych perspektyw. na tych warunkach robienie nawet średnich pieniędzy jest praktycznie niemożliwe.

Aaa
@Przyszly trader O.S.T.C. Ltd

Firma Ci raczej nie odpowie na te pytania, bo odpowiadając zadziałałaby na niekorzyść w kwestii swojego wizerunku oraz nowego schematu, który stworzyli rok temu. Lepiej coś przemilczeć niż strzelić sobie w stopę. Zwłaszcza kiedy zbliża się rekrutacja.

Maciek R
@Przyszly trader O.S.T.C. Ltd

Tez jestem ciekawy odpowiedzi na te pytania. Również jestem zainteresowany dołączeniem do OSTC, ale tutejsze komentarze obecnych traderow mocno mnie zniechęcają. Fajnie jeśli firma odniesie się do Twoich pytań.

@Maciek R

Poczytaj komentarze o jakiejkolwiek innej firmie na tym portalu - wszędzie fala hejtu. Tak to działa - ludzie chetniej dzielą się negatywnymi komentarzami niż pozytywnymi. Nawet najlepsze firmy mają tutaj max 3 gwiazdki, a w komentarzach zawsze jest dym. Najlepiej samemu się przekonać.

Stary wolumenowiec
@WTF

Po co piszecie ze ostc wypowiada się tylko ze pod swoją oficjalna nazwa w nicku jak większość, nawet nie zatrudnieni w ostc, widza kiedy odpisujecie sami sobie lub odpowiadacie trollom czy zwolnionym traderom. „WTF, MS, Administrator, Teresa, Pytanie”, to jedne z wielu Waszych kreatywnych nickow. W dodatku te komentarze gdzie piszecie oficjalna nazwę O.S.T.C. Ltd. ... Po co to wszystko? Tylko karmicie trolli. I tak przyjdą do Was ludzie, bo mogą spróbować swoich sił na giełdzie za Wasz koszt. Gowork ma mały wpływ na rekrutacje. I tak tu poważniejszych faktów nie wypiszecie, wiec po co się w to bawić? Aż tak dziewczyny z BO nie maja pojęcia o tym co maja robić w kwestii zatrudnienia i wizerunku firmy? Za co im płacimy ze swojego tradingu tyle lat? Lepiej skupić się na porządnym informowaniu o sprawach bieżących, aktualnych pracowników, niż karmienie trolli i zwolnionych w sieci na forach. Sugeruje by OSTC wycofało się z goworka, bo pewnie to zakończy praktycznie wylew tych komentarzy. Trzeba wrócić do korzeni, zacząć szanować traderow, bo nikt Wam takiej renomy nie wyrobi jak aktualnii „klikacze”. Jak my będziemy szanowani, zadowoleni i będziemy mieli realna możliwość do dalszego rozwoju i zarabiania większego cashu, to zawsze w OSTC będą pełne biura traderow i masa chętnych w rekrutacji. To chyba oczywiste prawda...

@Stary wolumenowiec

Na każdym forum jest dokładnie to samo - jak pojawia się jakiś pozytywny komentarz, to na pewno to jest spisek i firma sama sobie odpowiada. Bo widocznie forum jest tylko dla negatywnych komentarzy. OK. Bawcie się dobrze. Zamiast coś zmieniać w biurze, pogadać z ludźmi, przestać ciągle dyskredytować działy wsparcia, to narzekajcie sobie tutaj dalej. Na pewno coś to zmieni...

@Przyszly trader O.S.T.C. Ltd

Bardzo dziękujemy za szczegółowe pytania. Doceniamy świadome podejście do naszego procesu rekrutacji, dlatego przed rozpoczęciem współpracy staramy się podzielić wszystkimi informacjami potrzebnymi kandydatom, by podjąć właściwą decyzję zawodową. Rozumiemy, że bycie traderem lub traderką to duża życiowa inwestycja, dlatego dążymy do tego aby nawiązywać współpracę ze zdecydowanymi kandydatami. W chwili obecnej nie oferujemy możliwości wejścia do spółki komandytowej przez nowych traderów, lecz nie wykluczamy tej opcji w przyszłości. Informacje dotyczące bonusów są częścią regulaminu firmy i nie powinny być rozprzestrzeniane. O szczegółach bonusowych informujemy kandydatów i kandydatki na dalszych etapach rekrutacji. Możemy pochwalić się, że w 2019 roku wzrósł zarówno procent traderów otrzymujących premie (powyżej 50% zatrudnionych), jak i łączna kwota wypłaconych bonusów traderskich. Mamy jednak świadomość, że rynki są coraz bardziej wymagające, dlatego by umożliwić młodym traderom i traderkom szybsze zdobycie bonusu, obniżyliśmy dla nich koszty transakcyjne, a od tego roku wprowadzamy zoptymalizowany 6-miesięczny program szkoleniowy, który będzie prowadzony w nowoczesnym centrum szkoleniowym w Warszawie - New Trader Development Desk. The New Trader Development Desk zostało zaprojektowane w celu wymiany wiedzy i doświadczeń między trenerami, starszymi traderami i nowo zatrudnionymi, a co za tym idzie, jeszcze szybszego zdobywania wiedzy i umiejętności. Traderzy po odbyciu szkolenia powinni zyskać pewność swoich decyzji. Będą wiedzieli, gdzie szukać swojej przewagi konkurencyjnej na rynku i jak ją wykorzystać, żeby zarabiać pieniądze. W New Trader Development Desk zawiera się szkolenie teoretyczne ZISHI, sprawdzenie się na symulatorach, które pozwalają odtwarzać kilka wydarzeń handlowych w ciągu jednego dnia i trade’ować bez ryzyka oraz 3-miesięczny okres na live markecie przy wsparciu managera. Decyzyjność pozostaje jednak po stronie każdego tradera i traderki. Rozpatrujemy organizację Open Days w biurach, które będą rekrutowały w najbliższym czasie. Informacje na ten temat na pewno pojawią się na Facebooku OSTC. Informacje o rekrutacji można znaleźć bezpośrednio na naszej stronie https://www.ostc.com/careers/vacancies/, na Facebooku OSTC Poland https://www.facebook.com/OSTCPoland/, a także poprzez newsletter, do którego uprzednio trzeba się zapisać: https://www.ostc.com/careers/talent-community/ Po zaaplikowaniu, informacje o kolejnych etapach rekrutacji będą dostępne w systemie dla kandydatów. Co ważne, żadna aplikacja nie zostanie bez odpowiedzi. Każda osoba, która prześle swoje CV, może liczyć na wiadomość dotyczącą dalszych etapów – pozytywną lub negatywną. Zachęcamy do złożenia swojej aplikacji. Otwarcie rekrutacji już w przyszłym tygodniu!

Przyszły trader OSTC Ltd
@OSTC

Trochę ogólnikowa odpowiedz, ale dzięki tak czy siak. W takim razie z niecierpliwością czekam na open day w Poznaniu. Dzięki za podanie przydatnych stron do rekrutacji. Fajnie ze koszty są obniżane, a nie podwyższane, jak tu niektórzy piszą. Do zobaczenia w biurze ostc mam nadzieje. Pozdrawiam!

AC Milan

Polecam bardzo! Super robota! Dostalem sie do ostc z facebooka ogloszenia. Dali mi legalna umowe, lepsza pensje od wczesniejszych prac, siedze w cieplym wygodnym biurze. Trejduje bez stresu, nikt nie krzyczy. Managerowie sa super. Placa co miesiac. Mamy tansze oplaty transakcji i biurka od starszych traderow, mozemy zarobic bonusy w kazdym miesiacu. Nie karza pracowac dluzej niz 8 godzin jak tu inni pisza. Czasem jestem mniej i nikt nigdzie nie wzywa na kare. Da sie to laczyc ze studiami. Sa prezenty, imprezy biurowe. Mozna dobrze zarabiac latwo. Dobra atmasfera, ludzie sa mili. Rekrutacja byla ciekawa i profesjonalna. Ja angielski tez umiem to duzy plus. Daja urlop bez problemu. Jak jestescie w duzych miastach i sie zastanawiacie to warto tu pracowac. Na razie to moja najlepsza praca. Dobra firma.

MS

4000 brutto na wstępie, a później podwyżki co roku. Dodatkowo od tamtego roku wprowadzono możliwość wypracowania bonusu miesięcznego - po osiągnięciu odpowiedniego targetu.

@AC Milan

Bardzo dziękujemy za komentarz. Przy okazji informujemy, że wszystkie oficjalne komentarze firmy są opatrzone nickiem OSTC.

rutyk
@AC Milan

ja być treder, ja się cieszyć z pracy w ostc... koń by się uśmiał. ostc samo sobie komentarze wpisuje...

@rutyk

Wszystkie oficjalne komentarze firmy są opatrzone nickiem OSTC.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.T.C. Ltd spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Trader

Dno i trzy metry mułu. W tej firmie nie obowiązują żadne przepisy kodeksu pracy RP. Możliwe że po pozwach o nadgodziny z okolic 2010 roku może nie trzeba już pracować po 12 godzin, ale np. jutro 20.06.2019 mamy Boże Ciało i wiem że firma pracuje normalnie. Anglicy powoli zrozumieli że Polacy to nie gęsi więc powoli otwierają biura w Chinach i Indiach bo tam przepisy kodeksu pracy nie istnieją. Nie polecam pracy w tej firmie.

oschły
@Trader

Od dawna powtarzam, że tam powinna wpaść jakaś kontrola i dać tej firmie po siedzeniu, bo regularnie łamią prawo pracy. Niby możesz wziąć wolne w polskie święta, ale robią taki klimat, że lepiej siedź i rób co ci każemy, bo zaraz polecisz. Co do godzin pracy to ewidentnie wykręcają się "dodatkiem" do pensji za nadgodziny przez co mają podkładkę pod ewentualne pozwy. A pracownicy dalej siedzą po kilkanaście godzin za 2500 na rękę i karmi się ich bajkami o milionach i perspektywach pracy po ostc. Zabawne, że ostc nie otwiera nowych biur w USA czy Europie Zachodniej. Czyżby tam ludzie nie dawali się tak robić w konia?

wb
@Trader

Nigdy nie trzeba było pracować ani w Boże Ciało ani inny ustawowo wolny dzień. Praca w Boże Ciało jest możliwa dla chętnych i wg mnie jest to ogromna zaleta, bo możesz mieć w zamian wolne w inny dowolny dzień. znajdź drugą taką firmę, która daje takie możliwości.

Bronisław
@Trader

A na jaką umowę jesteście tam zatrudnieni? Ktoś wcześniej wspominał o umowach lojalnościowych. Czy to prawda? Jeżeli tak, to na jaki okres podsuwane są lojalki?

trader2
@Bronisław

Każdy jest od początku zatrudniony na umowę o pracę. W zasadzie nie ma czegoś takliego jak umowa lojalnościowa, nikt Cię nie zmusza do pracxy przez określoną ilość czasu, nic nie podpisujesz, chyba że regulamin, ale jest dodatkowy bonus lojalnościowy po x latach zatrudnienia.

Motto
@trader2

Nie podpisujesz, bo taka umowa nie miałaby żadnego sensu. W Polsce firm o podobnym charakterze w zasadzie nie ma. Bonus lojalnościowy jest po 5 latach (na realu, czyli po 5 latach i 3 miesiącach), a potem co 2,5 roku za poprzedzające 5 lat. Lojalka była nawet fajna, ale wprowadzili obowiązek pokrycia kosztów, żeby ją otrzymać i w związku z tym dużo mniej ludzi będzie ją teraz widzieć (żeby nie powiedzieć tylko garstka najlepiej zarabiających). Z drugiej strony ostc regularnie zwalniało ludzi, którzy byli na granicy opłacalności, gdy zbliżali się do wypłaty. Zresztą iść do tej firmy z myślą, że po ponad 5 latach coś wypłacą to kiepski pomysł. Najprawdopodobniej zwolnią dużo wcześniej lub samemu się odejdzie.

zuoto
@wb

to, że pracujesz w święta jest wielką zaletą? czyli co, możesz odebrać se to wolne kiedy wszyscy inni pracują, a rodziny nie ma w domu? przecież ostc jasno stawia sprawę, że najlepiej jakby traderzy pracowali w polskie święta, a wolne brali w brytyjskie i amerykańskie - sam przez to regularnie zasuwałem w te pseudoświęta -Martina Luthera Kinga czy President's Day. Niby fajnie i światowo, ale po czasie zdajesz sobie sprawę, że siedzisz w tej zakichanej robocie, gapiąc się w monitory, niczego się nie ucząc, a jakiś cwaniak z Anglii liczy na Tobie pieniądze. tymczasem życie mija, a wolne się ma tylko na gwiazdkę

grof
@zuoto

podobno znowu ostc pracuje między świętami, a sylwestrem, żeby wyciągnąć od pracowników wolne dni. niby normalne, ale kiedyś taka praktyka byłaby nie do pomyślenia, gdy rynki nie pracują. swoją drogą słyszał ktoś o jakiejś rekrutacji? bo podobno w wawie ludzi coraz więcej, a trejdzić nie ma komu

@ketog
@grof

Nie wiem o jak zamierzchłych czasach mówisz, bo miedzy świętami pracuje sie od lat. Jak zresztą w kazdej innej firmie w PL. Zato nie jak w kazdej innej, dirma daje wolne 24 i 31.

gogo
@@ketog

Ostc jeszcze dwa lata temu między 20 grudnia, a początkiem stycznia stało puste i nikogo tam nie było. Od ubiegłego roku cisną ludzi, żeby oddali wolne na siedzenie na tyłku.

@ketog
@gogo

"Oddali wolne na siedzenie na tyłku" ... czy Ty wlasnie narzekasz że oczekują przychodzenia do pracy w dzien pracujacy?ciekawe spojrzenie.

wb
@zuoto

Tak, Możliwość pracy np. 1 maja jest dla mnie zaletą, bo wolę mieć wolne w inny dzień a nie w majówkę, gdzie wszędzie tłumy. Tak samo 11 listopada - pogoda beznadziejna, a jak wypada w środku tygodnia to nie ma co ze sobą zrobić, a tu możesz miec wolne w inny dowolny dzień, kiedy Ci pasuje. Nikt w OSTC do pracy w święta nie zmusza!

trader
@wb

O czym wy w ogole gadacie? To jest najwazniejsze w tej firmie? WOLNE DNI? Ostc to firma proptraderska i z tej tematyki trzeba ja rozliczac. W ostc najwazniejsze sa koszty transakcji, split, egzekucja, sprzet i nie przeszkadzajacy managerowie i trading support.

wiem
@trader

wszystkie wymienione przez Ciebie elementy leżą w niej i kwiczą. może poza sprzętem, chociaż zdarzało się często, że były zwiechy przez parę dni...

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie O.S.T.C. Ltd?

OSTC

Dzień dobry, dziękujemy za komentarz. Procesy rekrutacyjne, a tym samym rozmowy na stanowiska traderskie i pracowników działów wsparcia OSTC znacząco się od siebie różnią. Pytania, które mogą pojawić się na rozmowie rekrutacyjnej do działów wsparcia, są dobierane pod kątem oferowanego stanowiska. Najczęściej pytamy o poprzednie doświadczenie, podstawowe informacje dotyczące OSTC, motywację do pracy w naszej firmie i sprawdzamy jak kandydatka lub kandydat zachowaliby się sytuacjach, z którymi mogą mierzyć się na co dzień w roli, do której aplikują. Sama rozmowa składa się najczęściej z 4 etapów: aplikacji poprzez formularz złoszeniowy wraz z dołączeniem CV, krótkiej rozmowy telefonicznej, spotkania z przedstawicielkami działu HR w naszym biurze oraz spotkania z managerem działu, do którego dana osoba miałaby dołączyć. W procesie przygotowanym dla osób zainteresowanych pracą jako trader lub traderka, nie przewidujemy etapu, który można porównać do standardowej rozmowy rekrutacyjnej. Sam proces składa się z kilku części: - aplikacji poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej, w portalach pracy lub w kanałach Social Media, do którego dołączane jest CV; - wypełnienia kilku obowiązkowych kwestionariuszy, w tym testów analitycznych i psychometrycznych; - video interview, w którym kandydat lub kandydatka za pomocą dostarczonego przez nas narzędzia, w domowych warunkach nagrywa odpowiedzi na kilka prostych, otwartych pytań, dotyczących motywacji do pracy w tradingu czy zainteresowań; - Assessment Centre – pierwszego i jedynego w całym procesie etapu, w którym kandydat lub kandydatka spotyka się z nami osobiście w naszym biurze. Podczas kilku godzin spędzonych wśród przedstawicieli firmy oraz innych kandydatów zainteresowanych pracą w tradingu, osoby wykonują zadania grupowe i indywidualne, które mają pokazać ich predyspozycje do pracy. Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości. Jeżeli pojawią się dalsze pytania, z chęcią na nie odpowiemy. Zachęcamy do kontaktu w odpowiedzi na ten komentarz, poprzez nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/OSTCPoland/, bądź email: careers.poland@ostc.com. Pozdrawiamy, Zespół OSTC

MS

Mam wrażenie, że ten portal, jak wiele innych w necie, przyciąga głównie rozczarowane osoby które nie znalazły wspólnego języka z firmą. Ci którym sie powodzi, nie tracą pary na wypluwanie jadu. OSTC jak każda korporacja - nie jest idealna, ma swoje plusy i minusy. Jasne, można skupiać się na twierdzeniu "kiedyś to było..." no ale rynki się zmieniają, świat się zmienia. I jakimś cudem w OSTC jest nadal sporo traderów, którzy zarabiają dobre pieniądze. Sporo dobrych specjalistów w działąch wsparcia. Nikt ich tam nie trzyma na siłę, a mimo to zostają bo lubią tą pracę.

WTF

To, niestety, nie kasa na pijar (marketing jest, ale w UK...), a powiadomienia przychodzące z wątku Sherlocku. I zgadzam się, że ten portal przyciąga przede wszystkim ludzi plujących jadem (wystarczy zajrzeć na stronę jakiejkolwiek firmy na tym portalu). Co do pracy między świętami a sylwestrem, to nigdy firma nie dawała wolnego ot tak (gratis daje jednak 24 i 31 - niby niedużo, ale z moich znajomych nikt nie dostaje gratis urlopu w firmie). Jak ktoś potrzebuje, to bierze po prostu urlop między świętami. Akurat zaraz kończą się rolki, więc do końca roku będą pustki chyba w każdym biurze.

pan_ciekawski

Z informacji ze strony widać, że trading, a właściwie 'liquidity provision' jest jedną z kilku działalności firmy - co więcej, choć jest kilkanaście oferty prac, to żadna nie dotyczy tradingu. Może ktoś potwierdzić czy szukają na trading obecnie? Pracę tam jako trader porównałbym do pracy jako zawodowy pokerzysta lub gracz esportu - podobna szansa na sukces i podobny zakres umiejętności po kilku latach. Osobiście to nie polecam iść w trading, bo branża coraz mniejsza i coraz bardziej zautomatyzowana.

Teresa
@pan_ciekawski

Twoje porównanie pracy tradera do pokerzysty niewiele mi mówi. Możesz napisać coś więcej na temat pracy na tym stanowisku? Co należy do obowiązków tradera w firmie O.S.T.C. Ltd?

@Teresa

Do tego że trading nie ma większej przyszłości już chyba nie trzeba ludzi przekonywać. Ostc powoli idzie w stronę zamykania się, bo na wejściu oferuje pracownikom coraz gorsze warunki, a ostatnio młodym traderom dają znacznie gorsze splity niż jeszcze 2-3 lata temu. Trader w ostc to tak naprawdę taka maszynka do klikania (na zachodzie mówią o tym "click soldier". Masz wypstrykać rabaty, zrobić płynność, a po roku-dwóch co najwyżej możesz próbować zarobić coś dla siebie. Do tego czasu będziesz mieć maksymalnie trójkę na rękę i totalny brak rozwoju. Porównanie do pokerzysty było dobre parę lat temu, bo trzeba panować nad emocjami i szacować ryzyko, ale teraz w ostc to firma ma gdzieś twoje podejście czy taktykę. Masz robić wolumen i coś od czasu do czasu zarobić na rolkach. Już nawet doświadczeni traderzy przestają zarabiać, a wynika to z absurdalnych kosztów, które firma przerzuca na traderów i automatyzacji botów na rynkach. Z tego co słyszałem, to ludzie uciekają z tej firmy w szukaniu lepszych perspektyw, bo upadek takiego modelu działania to już tylko kwestia czasu. Szkoda, bo kiedyś inwestowali trochę w talent i umiejętności. Teraz to już takie miejsce zasiedziałych chłopaków bez perspektyw w innych branżach. Smutne, ale w gruncie rzeczy to efekt anglików, którzy założyli taki model pracy.

@pan_ciekawski

Czy ktoś się orientuje czy zaczęli płacić za nadgodziny? Firma zdaje się była kilkukrotnie pozywana za proceder "przetrzymywania" ludzi po godzinach i przegrała część tych spraw...

pan_ciekawski
@porut

Jeszcze gorsze splity? To jak pokryć koszty i jeszcze coś zarobić? Czy to w ogóle możliwe?

@pan_ciekawski

Ha! Wydawało się, że się nie da, a tu dowiedli, że może być jeszcze gorzej! Robienie młodych traderów w bambuko część kolejna i chyba ostateczna, bo ostc to chyba powoli do kasacji...

spekuła_club
@porut

Co to znaczy jeszcze gorzej? To już nie da się nic zarobić?

grof
@spekuła_club

pewnie da... jak masz za sobą ze 3-4 lata doświadczenia, własne rynki i kupę talentu. Natomiast od zera to już moim zdaniem mission impossible, bo bez dawnych rabatów dla młodych to jest kosmos, żeby coś zarobić

Afajl

poland in Bangladesh Work paremit OSTC polsak kariera

Vinczi33

Chciałbym się zapytać, czy bez znajomości języka angielskiego mam szanse zostać waszym pracownikiem ?Dodam, że mam 19 lat a giełdą fascynuje się od 4 lat. Można powiedziać, że uwielbiam daytrading. Mam wiedze o rynkach finansowych i tylko z tradingiem wiążę swoją przyszłość. I mimo braku zanjomości języka angielskiego uważam, że można być lepszy od tych co go umieją.

senior
@Vinczi33

Moim zdaniem jesteś w najlepszym wieku do startu w tej branży, jeśli chcesz się związać z tradingiem wykorzystaj tą szansę. Trzeba zainwestować kilkanaście miesięcy, a czasem kilka lat konstruktywnej pracy, dlatego jeśli podejdziesz do tego rozsądnie i będziesz uczył się od lepszych to w wieku w którym większość kończy studia Ty będziesz żył innymi "problemami":D Podstawy angielskiego to minimum ale nie zawracaj sobie tym głowy. W tym biznesie liczą się określone predyspozycje, charakter. Pamiętaj, żeby mierzyć wysoko, być lepszym od siebie, pracować nad błędami. Good luck Do jakiego biura startujesz ?

ktoś
@Vinczi33

Wydaje mi się, że zainteresowanie i pasja są najważniejsze, już w tym momencie nie sprawdzają angielskiego podczas rekrutacji, a też szkolenia są prowadzone po polsku. Oprogramowanie jest po angielsku, ale to ogarniesz. Musisz być tylko dyspozycyjny.

zuoto
@Vinczi33

Każdy dureń jest w stanie znaleźć miejsce w tej pracy. Tak naprawdę chodzi o naturalne predyspozycje i to żebyś zasuwał jak robot po 12 godzin. Jak się wypalisz to wezmą kogoś innego. O angielski się nie martw, bo większość menedżerów ledwo nim mówi, a traderom jest zazwyczaj do niczego niepotrzebny (chyba, że raz na 5 lat zrobią jakieś szkolenie z kimś znającym się na rzeczy, chociaż mnie to nie spotkało).

Czy w firmie O.S.T.C. Ltd są regularne szkolenia pracownicze?

Abdr

Szkolenie jest tylko na początku bardzo podstawowe potem przychodzą „specjaliści” którzy mówią ci o czymś co nie ma niczego wspólnego ze spreadami :)

Konkret
@Abdr

Potwierdzam. Szkolenia cienkie jak siki pająka. Na początku wyjaśnią jak grać, a potem wywalone i sam kombinuj. Raz na rok może zrobią jakiś webinar z ludźmi, którzy zazwyczaj nigdy nie grali spreadów w ten sposób i nie mają pojęcia o co tu chodzi. Będą gadali głupoty o danych makroekonomicznych i krzywych dochodowości, nieświadomi że dla daytradera to tylko zbędne dane. Miał być jakiś program szkoleń wewnętrznych, ale traderzy nie chcą za bardzo się dzielić swoją wiedzą, bo zazwyczaj dominują swoje rynki i nie potrzebują konkurencji. Koniec końców zostajesz sam z radami menedżera, który najpewniej nigdy nie grał i weź coś wymyśl. System szkoleń w ostc to jakiś żart i główny powód dla którego ta firma tak słabo sobie radzi i redukuje zatrudnienie.

były

heh, widzę że nikt nie pisał jeszcze o menedżerach. bufony w garniturkach, które mają gdzieś ludzi, byle zarabiali na bieżąco. widziałem jak raz opieprzali kolesia przez godzinę, bo przyjął 100 funtów straty. sami nie potrafią zarobić grosza, ale myślą, że są najważniejsi. sama firma już dawno przesatała mieć sens - koszty ogromne, wymogi kosmiczne, a nie oferuje nic w zamian. lepiej samemu rozwijać się i grać

Zbigniew
@były

Na początku chciałem Ci przypomnieć, że jest to forum publiczne, a więc co za tym idzie, każdy ma do niego wgląd. Widzę, że niezbyt dobrze wspominasz swoją współpracę z O.S.T.C. Ltd. Jak długo tam pracowałeś ? Możesz coś napisać i samych warunkach pracy? Są jakieś premie do podstawy?

były
@Zbigniew

heh, stanowczo za dużo. o tej firmie dość już napisano w tym wątku i chyba już każdy ma obraz jak to wygląda. mnóstwo zasuwania, głodowa pensja, a potem zapiep*** i pełno rozczarowań. dodatki do może jednorazowe pareset złotych jeśli wygrasz wyścig szczurów z kolegami z zespołu. ludzie, jest rynek pracownika. bierzcie jakąś ambitną i rozwijającą pracę, która dokądś prowadzi. w ostc to można tylko hemoroidów dostać i frustracji na rynki. zabawa w ogóle nie warta świeczki.

FTSE

"OSTC wspiera różnorodność. Pracują u nas traderzy i traderki z Polski, ale także Białorusi, Ukrainy czy Wielkiej Brytanii." ;)

oschły
@FTSE

Haha, dobre. Nie dość, że na ponad 100 osób jest tam może jedna-dwie laski to jeszcze zatrudnianie najtańszych pracowników ze Wschodu nazywają wspieraniem różnorodności.

wtf
@oschły

Z waszych komentarzy wynika, że firma pobiera pieniądze za transakcje, które nie wchodzą na giełdę... Wydaje mi się, że to niemożliwe, ale kilka osób to potwierdziło... to chyba najbardziej chamskie traktowanie pracowników o jakim słyszałem. Zwykłe oszustwo.

@oschły

A pod jakim względem są tańsi, skoro wszyscy zarabiają tyle samo?

pomyślny
@WTF

to że firma nie da pracownikom podwyżek też sprawia, że są dla niej tańsi...

Trader

Do wszystkich co myślą tylko o podstawie i że nie da się z niej utrzymać. A na bezsensowne, nikomu nie przydatne w obecnych czasach studia to się miało pieniądze i czas :)

Cojaki
@Trader

Jak widać mogłyby się przydać. Przynajmniej wiedziałbyś, że nieprzydatne piszemy razem.

Pan da

Praca w OSTC ma jeden mankament. Mianowicie nie masz ŻADNYCH mozliwości głębszego rozwoju wiedzy. Są szkolenia z analizy technicznej i przyjeżdżają przedstwiciele giełd z ciekawymi prezentacjami. Tylko co z tego, jak praktycznie żadnych pomysłów z tych ciekawych prezentacji nie można wprowadzić w życie bo w tej firmie nikt z managementu nie zna się na tradingu innym niż tzw. market making. A jeśli już na coś się zgodzą musisz przez 2 dni słać wyjaśnienia i czekać na aprobatę. Generalnie bardzo szybko osiągasz minimalistyczny z prespektywy rynków finanoswych poziom wiedzy, i jest to wręcz wbrew interesowi firmy żeby nauczyć Cię więcej. Czemu? No bo taki wyedukowany trader mógłby z łatwością znaleźć pracę gdzie indziej w świecie tradingu a ktoś kto w duże mierze klika bid i klika offer na spreadach i nic innego, przedstawia zerową warość dla pracodawców poza firmami typu OSTC (których chyba w polsce obecnie nie ma). Firma, która na największych giełdach na świecie jest w top 3 jeśli chodzi o wolumen kontraktów, rok w rok robi dobre zyski, ma jeden terminal bloomberga na całą firmę obecną w paru krajach - godne pożałowania. A więc jeśli pojdziecie do ostc, bedziecie tam zarabiać i nie bedziecie chcieli wychodzic z tej naprawde małej niszy rynków finanoswych do np. zarządzania w TFI, bycia traderem w bankach/funduszach itp. to polecam, ale jeśli myślicie o tym żeby rozwijać swoje umiejętności w szerokim zakresie to nie jest to najlepszy wybór. Mówie to ja weteran OSTC. Pozdrawiam :)

@Pan da

Pracowałem rok czasu i potwierdzam Twoją opinię. Nastawienie na rozwój jest słabe. Szkolenia prowadzone przez firmę w praktyca mało przydatne. Dużym plusem jest atmosfera, brak biurokracji i nudnych spotkań, maili i telefonów - czego jest dużo w innych instytucjach finansowych w których pracowałem.

@Pan da

Zabawne bo też tak myślałem na początku. Po pewnym czasie się zorientowałem. Kto miałby mnie tego uczyć. Jakiś cwaniak szkoleniowiec co nie potrafi zarabiać? Czy może kolega obok zarabiajacy kilka stówek rocznie miałby poświęcić kilka dni bezinteresownie i może jeszcze zrobić prezentację a potem q&a? Otóż nie - sam się masz uczyć, obserwować, słuchać, naprawiać błędy, czytać i ćwiczyć uwazność. Może wtedy coś z Ciebie będzie.

pawel2najdz

Muszę powiedzieć, że nie życzę najgorszemu wrogowi pracy w tym miejscu. Stres jaki się tu czuje po prostu zjada i niszczy. Menedżerowie zamiast pomóc tylko go nakręcają... Koszmar

kooko

I co? Kogoś zatrudnili? Pochwali się ktoś?

Autospreader

Kilka lat doświadczenia w temacie np. na krzywej FGBX/FGBM/FGBL, a na żadnym z etapów procesu rekrutacyjnego nikt nie próbował zweryfikować tego faktu - zestawienie transakcji na firmowym papierze brokera z niecierpliwością czekało na zainteresowanie. Za to była okazja do zespołowej twórczości podczas budowy modelu z kartonu... ;)

noco
@Autospreader

Hahaha... śmieszna firma, śmieszna rekrutacja

@noco

Nie oceaniam, a jedynie dzielę się doświadczeniem. Najpewniej prawda leży gdzieś po środku... Tak czy inaczej, ciekawa lektura wszystkich komentarzy.

Traderfx
@Autospreader

Autospreader i co zatrudnili Cię?

@Traderfx

Nie dostałem propozycji. Po AC oczywistym było, że nie jesteśmy stworzeni dla siebie, w obydwie strony - patrz moje powyższe posty. Podczas sesji pytań, mocno ograniczonej w czasie, co bardziej dociekliwi ;) pozostawali bez odpowiedzi na pytania. Potrzeba dostępu do kapitału nie był moim głównym powodem wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym, bardziej ciekawość. Równocześnie trzymam kciuki za tych, którzy rozpoczną pracę, oby nie zostali zniechęceni do ciekawego zajęcia!

poko
@Autospreader

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że w ostc nie chcą ludzi starszych... Może Ciebie też przez to skreślili?

@poko

Znam osoby pracujące w branży w Wielkiej Brytanii, USA i Australii, w różnym wieku. W upierwszym roku dokładasz do interesu, w drugim roku dokładasz do interesu, w trzecim roku interes zwraca się z nawiązką. Na podstawie lektury tego wątku stawiam tezę, że OSTC jest zbudowane na grupie kilkunastu doświadczonych osób, a rotująca część pozostałych pracowników pomaga spełnić stawiane firmie wymagania wolumenowe jako dostawcy płynności. ;)

porew
@Autospreader

Kogo obchodzi to, że jesteś ekspertem i wiesz co robisz? lepiej zatrudnić grupkę studenciaków za grosze i zwalniać co pół roku. ekspert mógłby zadawać niewygodne pytania...

Waldi

A jak sadzicie czy są szanse na podwyżki w firmie? Brakuje fachowców to może firma chcąc zatrzymać ludzi coś zrobi?

futures
@Waldi

Nie masz szans. Na twoje miejsce przyjdą dzieci po studiach lub Ukraińcy. Podwyżki dostaje zarząd, back office i managerowie.

MM23
@futures

Dokładnie, ostatnio to w ogóle zatrudnienie w back office bije jakieś rekordy. Niedługo na tradera przypadnie dwóch informatyków, trzy księgowe i haerowiec. I jeszcze jakiegoś grubasa zatrudnili na ceo...

Pozycyjny
@MM23

No z tych opinii to wynika, że ta firma to jakaś masakra, a przemiał jak podczas jakieś wojny. Jak przychodzili do nas na studiach z prezentacjami to coś czułem, że ta firma to jakaś ściema, ale nie że aż tak... W ogóle ostatnio znajomy z wrocławia mi mówił, że zwolnili kilku ludzi z dużym stażem za jakieś dziwne oskarżenia. Jeden miał chyba nawet żonę w ciąży, ale i tak wywalili go dyscyplinarnie. Ktoś się orientuje czy w tej firmie pracuje ktoś po 30-stce?!

@Pozycyjny

Ciężko się czyta niektóre komentarze, pełno w nich niedomówień i bzdur. Zacznijmy więc od końca. Tak pracują tutaj ludzie po 30, to najczęściej świetni traderzy. Można wylecieć z roboty za kiepskie wyniki, albo za przestępstwa giełdowe, nie wiem o kim konkretnie mowa także nie sposób się ustosunkować . Mnóstwo osób pisze, że nie zarabia się tutaj dużo, powiem wprost, w tej pracy miarą twojego talentu jest stan Twojego konta. Brak talentu i brak zaangażowania skutkuje kiepską wypłatą. Jeśli ktoś jest dobry w tym co robi, to dostanie uczciwą część wypracowanych zysków. Jeśli ktoś pluje na 75% split to nie mam do niego pytań. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że nie spotkałem się z tak uczciwym pracodawcą, chociaż pracowałem w różnych firmach. Co do wypłaty, teraz to 4000 brutto na początek, do 3 roku pensja rośnie z automatu, ale starzy traderzy chwalą sobie tą pracę za możliwość pracy w spółce, kryteria które trzeba spełnić by się w niej znaleźć nie są wygórowane. Wtedy dostaje się zaliczkę na bonus co miesiąc dochodzącą do 5 cyfrowej kwoty. Zaznaczam, że nie chcę umyślnie wpisać jaka to kwota, nie jestem pewien, czy można ujawnić tą informację. Przy zatrudnieniu każdy manager powie Ci, żebyś 2 razy się zastanowił. To ciężka, wielogodzinna praca, efekty nie są gwarantowane. Co do pem to prawda, no ale jak to w życiu jest coś za coś. Samodzielna obsługa obecnej biurokracji wyklucza trading spreadów na własny rachunek, mam na myśli większość granych przez nas rynków. Jest dużo osób w BO bo pracują na całą grupę OSTC, a nie tylko na Polskę. Wielu z piszących tu traderów nie wykazało się ciekawością jak ten model biznesowy funkcjonuje i dlaczego jest genialny. Mówią co im się wydaje, a nie to co jest istotą problemu przy załatwianiu niektórych spraw. Co do przyszłości po pracy w ostc, to prawda umiejętność tradowania spreadów nie jest zbyt poszukiwana na rynku, nie ma za bardzo gdzie iść po takiej pracy. Niektórym udało się pociągnąć karierę w tym kierunku, ale większość jednak robi coś innego. Na pewno można powiedzieć, że sporo osób zrobiło tu bonusy które "zmieniły życie" ale moim osobistym zdaniem to jest bardziej długoterminowy biznes, nie zawsze człowiek odpali po 1 roku, czasem dopiero po kilku latach. Teraz kwestia tego ile można zarobić. W rolkowy dzień zdarzają się zarobki 6 cyfrowe, ale w funtach. Nie każdy się interesuje, ale jak ktoś chce dowiedzieć się czegoś od najlepszych to nie ma z tym problemu. To jest oczywiście top firmy. Ale my średniacy bez problemu 5 cyfrową kwotę potrafimy zrobić. Naprawdę jak ktoś chce ciężko pracować to nie będzie miał biedy. Pozdrawiam

Katarzyna Kowalska
@Kapitan Stopczyk

Niestety ta opinia nie jest pisana przez tradera, to napewno.. wiec moze byc pisana tylko przez managera ostc. Spreadów nie można grać z domu na własny rachunek i biurokracja jest konieczna, a to ciekawe ;) Takie bzdury można wmawiać tylko 20 latkom.

Aliasik
@Kapitan Stopczyk

Widzę, że ostc nawet nie chce się podpisać pod swoimi postami i zaczęło bawić się w marketing szeptany... Uporządkujmy te ściemy, bo nic się tu nie trzyma kupy. Skoro pensja rośnie z automatu to czemu "Brak talentu i brak zaangażowania skutkuje kiepską wypłatą"? Uczciwy pracodawca z zasady nie powinien zmieniać reguł w trakcie rozgrywki, a tej firmie zdarza się to często. Rosnące nie wiadomo czemu koszty, zmiany warunków wypłacania bonusów, płatności za transakcje, które nie weszły na giełdę, zmiana zasad wejścia do komandytówki, zmienne kosztów transakcyjnych, praktycznie brak szkoleń i wiele innych. W dodatku uczciwy pracodawca informowałby sumiennie ile wynoszą dokładne koszty roczne, jakie ma FAKTYCZNE rabaty od giełd oraz ile zarabia na wewnętrznym systemie transakcyjnym. Ostc tego nie robi i problem chyba zaczął się w momencie, gdy została jedyną dużą firmą tradingową w Polsce. Uznano najwyraźniej, że ludzie nigdzie nie odejdą, więc można robić z nimi co się tylko chce. 75% splitu mają tylko najlepsi (ledwie parę, może paręnaście osób). Może warto pochwalić się splitem mniej zamożnych traderów? Czy to już nie są takie piękne cyfry? Poza tym większość brokerów czy firm traderskich (głównie akcyjnych) oferuje splity w okolicach 80-85 procent. Także ostc to żaden szał. "Zaznaczam, że nie chcę umyślnie wpisać jaka to kwota, nie jestem pewien, czy można ujawnić tą informację." - może warto się przejść do działu prawnego? Pewnie jest parę metrów dalej. Zaliczki na bonus to z reguły małe kwoty, starannie ograniczane. Spoza komandytówki dostało je w ubiegłym roku coś koło 7 osób. Czyli z grubo ponad setki ludzi mniej 10% mogło to osiągnąć. "kryteria które trzeba spełnić by się w niej znaleźć nie są wygórowane" - kilkanaście tysięcy transakcji miesięcznie i parę tysięcy funtów zysku netto to bardzo wyśrubowane wymogi i dlatego firma zwalnia zdecydowaną większość świeżych ludzi w ciągu pierwszego roku. "W rolkowy dzień zdarzają się zarobki 6 cyfrowe, ale w funtach" - w sensie sto tysięcy i więcej funtów dziennie? Klasyczne wciskanie kitu, bo fakt że zdarzyło się to parę razy przypomina trochę opowiadanie o wygranych w totolotku. "Ale my średniacy bez problemu 5 cyfrową kwotę potrafimy zrobić. " - pełna zgoda. 5-cyfrową na rok, czyli np. 50 tysięcy złotych rocznie razem z pensją, czyli niecałe 5 tysięcy miesięcznie na rękę. To jest realny poziom zarobków "średniaków" w OSTC. Zresztą gdyby tym "średniakom" tak dobrze się powodzilo, to ostc od dawna informowałoby o tym ile średnio wynoszą i jak wielu traderów otrzymało bonus. A tak to rzucają tylko komunikatami, że "firma w tym roku daje w bonusach 20 milionów złotych" przy czym oczywiście prawie całośc zgarnia mniej niż 10 osób. "Jest dużo osób w BO bo pracują na całą grupę OSTC, a nie tylko na Polskę." - najważniejsze działy ostc są poza Polską (przez co m.in. Polacy są w spółce traktowani jak wyrobnicy, których należy wywalić, gdy już nie zarabiają), a rosnąca wielkość back office to organizacyjna patologia, która firmie odbije się czkawką. "Wielu z piszących tu traderów nie wykazało się ciekawością jak ten model biznesowy funkcjonuje i dlaczego jest genialny. " - coś tak głupiego, że aż brak słów. Siłą tego modelu było stawianie na człowieka i jego rozwój. Trader miał czas się rozwinąć i popełniać błędy. Jeśli miał gorszy okres to mógł szukać innych rynków i okazji. Tak było jeszcze parę lat temu i z tamtego okresu pochodzą najlepsi traderzy, którzy faktycznie dużo zarabiają. Mieli czas się rozwinąć. Obecnie większość ludzi myśli tylko o tym jak się utrzymać przez pierwszy okres przez co robota jest bardziej stresująca, a robota mniej kreatywna. Firma nie daje już czasu na rozwój, a bardziej żąda wyników tu i teraz. Jej prawo, ale niech nikt nie mówi, że to świetny system, bo prawdziwy talent czasem potrzebuje roku, a nawet dwóch. Tutaj dawno już będzie bez pracy. Ciężka praca brzmi pięknie, ale przydałoby się jeszcze ludzkie spojrzenie, którego w ostc już nie ma. Zostały najgorsze elementy korpo i dużo rozczarowań.

@Katarzyna Kowalska

Jest pisana przez tradera z bardzo dlugim stazem. Polecialem skrótem myślowy. Ale wytlumacze o co dokladnie chodzi. Oczywiście samemu mozna grac ale.... 1. Platforma, solidna w stylu cqg, stallara, xtradera kosztuje co miesiac 1200$ i wiecej. 2. Zalatw jako prywatny trader rabat nmp albo llp, bez tego tradujesz srednio po 2 razy wyzszym koszcie niz w ostc. Podkreslam srednio....3. Kazdy kto przezyl awarie w czasie ktprej nie moze zdjac zlecen, a telefon do brokera jest zajety zna stres ktory sie z tym wiąże. Strat nikt nie zwraca. Teraz kwestia najwazniejsza, jak zaczniesz malowac rynek i zlapie Cie gielda to mozesz dostac fajna kare np. 100 tys $ i co wtedy zrobisz? Teraz firma melduje, ze trader cos odwalil zanim gielda go zlapie.... Jesli bez rabatow, ryzykujac swoje pieniadze i placac co miesiac za platforme jestes na tyle dobra, ze zarobisz, to pomysl o ile wiecej zarobisz w firmie przy niskich kosztach? Teraz sie zastanow, po co kopac sie z koniem?

@Aliasik

Odpowiadam. 1. Chodzi o podstawe, ktora do 3 roku rosnie z automatu, dalej trzeba pokryc koszty , by zarabiac wiecej. Nie rozumiem kto zaklada prace w firmie tradingowej i chce zarabiac podstawe? Zawsze chodzilo o bonus, a nie zycie z podstawy... 2. Koszty rosna, bo rosna place!!! To jest glowny skladnik kosztow do pokrycia. Ulatwili Ci wejscie do spolki, trzeba zarobic tylko 100 kola w dwa lata... Jak zmieniaja zasady to w kolejnym roku. Masz czas sie zapoznac ze zmianami i tak ulozyc trading , by sie do tego dopasowac. 3. Ile wynosza koszty, masz na weebrisku co miesiac wyliczenie składowych. Jak nie umiesz znalezc to sam pokaze. 4. Split 75% maja experci, jest ich sporo. Wystarczy 5 lat pracy i pokryte koszty. Nie wierzysz, to zajrzyj na bamboo... Maz liste expertow.5. Zaliczka na bonus dla spolki to rodzaj comiesiecznej wyplaty, zaliczka na bonus dla pracownika na umowie to inna para kaloszy. To tylko kilkanascie procent projekcji przyszlego bonusa. 6. Do spolki wystrczy 100 kola z 2 ostatnich lat, nie ma warunku wolumenu...7. Zarobki 6 cyfrowe sa, jedz do miasta na P to zobaczysz naprawdę zdolnych traderow. Zarobienie 10 dziennie nie jest specjalnym wyczynem przez jakies 3 miesiace w roku. Bierzesz np 100 na jgb i masz 7 tys za poziom. Zarobić ticka i cos na imnym rynku i masz 10. 8. Jak bede mial czas to jeszcze sie odniose. Ale uświadom sobie jedna rzecz, jesli chcesz byc kapitalista jak sadze po rodzaju pracy to nie oczekuj, ze cos Ci sie na starcie należy. Ludzie po 30 jeszcze pamietaja, ze na wszystko trzeba w zyciu zapracować. Tutaj manna nie spada z nieba i bez solidnej harówki nie ma szans na dobre bonusy. Wiem, ze praca spekulanta nie jest sczytem marzeń, mozna robić cos bardziej pozytecznego w zyciu ale jesli mimo to sie na nia decydujesz to tez wykonuj ja starannie i sumiennie. Moim zdaniem etos pracy w ostatnich latach upada na naszych oczach, latwo opluc pracodawce, warto zadac sobie pytanie czy samemu zorganizuje sie lepsza firme. Pracuje to wiele lat i krew mnie zalewa gdy czytam polprawdy, czasem komentarze osob które nie wychylily nosa dalej niz za biurko. Jesli ktos uwaza, ze to zla praca, moze ja zmienic. Ja polecam ja kazdemu kto chce ciezko pracowac, ale tez godnie zarabiac.

MM23
@Kapitan Stopczyk

Coraz dziwniejsze te odpowiedzi i coraz mniej w nich sensu. 1. Kandydat zakłada/ powinien zakładać życie z podstawy, bo musi mieć świadomość, że przez pierwsze dwa lata szanse na bonusa są żadne, a potem minimalne. Poza tym podejmując ryzyko zajęcia nie dającego na rynku pracy żadnej wartości dodanej, chce by pracodawca jakoś docenił jego starania i mógł w miarę godnie żyć. Za pensję z ostc nie ma na to szans, bo jak pisałem wcześniej, REALNE możliwości kończą się przy 3,5 - 4 tysiącach złotych na rękę po 2-3 latach. Powyżej tego trzeba już być bonusowcem i jest BARDZO ciężko. Myślę, że za często ponad 10 godzin pracy i stres to nie jest dużo. 2. Załóżmy, że ktoś ma 5 tysięcy brutto. Z zusem to jest jakieś 70 tysięcy złotych rocznie kosztu, czyli kilkanaście tysięcy funtów. Mimo to jakimś cudem koszty przekroczyły już 50 tysięcy funtów! Czyżby jednak nie tylko pensja była dużym kosztem? Czyżby horendalnie drogie oprogramowanie, feedy, managerowie i bizantyjski backoffice miały na to wpływ? "Tylko" 100 koła (oczywiście funtów, o czym łaskawie zapomniałeś wspomnieć) może nie jest jednak tak łatwo zarobić? Może jednak jest powód dla którego bonusy robi mały odsetek traderów? Może robienie generalnych zmian w takich sprawach jak bonusy lojalnościowe jednak ma na tyle duży wpływ na traderów, że nie mogą nic zmienić w swoim tradingu, bo firma chce się ich pozbyć? 3. Niczego sam nie pokażesz, bo takich danych tam nie ma. Może napisz ile dokładnie (co do pensa) wynoszą Twoje koszty roczne i jak szybko je pokrywasz. Nikt w firmie nie poda, które feedy naprawdę opłacasz, bo mogłoby się okazać, że płacisz za coś z czego nie korzystasz (parę przypadków na początku po wprowadzeniu tego dziadostwa). 4. Jest ich malutko, może paręnaście osób (z ponad 300, które przetoczyły się przez firmę w ostanich latach), a tytuł eksperta nic nie znaczy. Zresztą 75% (po pokryciu kosztów!) nie jest żadną rewelacją na tym rynku. 5. I dlatego sama koncepcja tej zaliczki jest idiotyczna i zapewne chodzi o zabiegi prawne i optymalizację podatkową dla grupki najbogatszych. 6. Znowu nie wspomniałeś, że chodzi o funty. Celowo? I już nie 100 tys., bo koszty rosną szybko, a firmie zdarzało się nie wpuszczać ludzi do spółki, mimo że spełnili te wymogi (znam 2 przypadki). 7. 6 cyfrowe? Czemu nie 8 cyfrowe, albo 12? Albo 15? Znowu robienie bajek na kilku osobach, którym się udało, a które przy okazji zapychają najbardziej dochodowe rynki dla młodych. I "weź sobie 100 lota, potem 200, a potem 300". No brzmi fajnie i prosto, ale okazuje się, że transakcje czasami generują straty, a myślenie, że wezmę więcej, to więcej zarobię to klasyczne myślenie managerów, którzy w życiu na rynku nie byli. 8. Odwracam zarzut. Myślę, że to osoby takie jak Ty są roszczeniowe. Ewidentnie jesteś menadżerem, albo siedzisz w backoffice i przerzucasz papiery, a po godzinach (albo w ramach pracy) dbasz "o dobry wizerunek firmy". Przyzwyczaiłeś się, że ludzie w tym kraju przychodzili do pracy za małe pieniądze i nie narzekali. Pracodawcy robili z tym co chcieli. Ostc nie jest wyjątkiem i uznało, że można ładować hurtem młodych chłopaków z ulicy, dać im grosze i trzymać do momentu, aż zaczną zarabiać, albo wypstrykają im się darmowe rabaty z giełdy. Potem kompost. Teraz, kiedy mało kto chce w to iść, bo są ciekawsze i bardziej rozwojowe możliwości niż klikanie godzinami w te same okienka, mówisz, że ludzie zrobili się roszczeniowi i nie chcą pracować. Prawda jest taka, że wiek, w którym są pracownicy ostc powinien być poświęcony na rozwój i szukanie nowych zadań. W ostc tego nie ma, a najlepiej to widać po dużej części starszych traderów, którzy nie robią "6 cyfrowych wyników jednego dnia" - wypaleni, milczący, często sfrustrowani. Firma stara się ich pozbyć, zmieniając warunki "lojalki", albo klipów. Nie założę nowej firmy, bo nie mam na to kapitału, a ostc jest de facto monopolistą na swoich rynkach i zdążyło zdaje się nawet wyciąć polską firmę z Wrocławia (jak ktoś wiec coś więcej to niech sprostuje). Tak ogólnie to dla mnie sprawa jest jasna i drugi raz bym tu nie przyszedł. Po pół roku już właściwie niczego nowego się nie uczyłem, a najgorsze co można zrobić to się tu zasiedzieć.

kreRak
@Waldi

ostc tak nie działa. biorą totalnych świeżaków po studiach lub zajaranych giełdą grupami do dziesięciu osób. przez trzy miesiącce tłumaczą co mają robić, a poteme wrzucają ich na giełdę. jak trafią na talent to trochę go potrzymają, a resztę zwalniają po paru kolejnych miesiącach. płacą kiepsko, więc ryzyko żadne. ktoś mi mówił, że w jrdnym z miast wykładowcy zaczęli uprzedzać studentów, że to strata czasu

beka

3500 brutto na warszawe postudiach i mega stresujaca praca. witamy w cebulandii. zalosny kraj, zalosni pracodawcy.

Ludew
@beka

to chyba żart, nie? piszą, że dają terazv czwórkę na początku, ale w wawie chyba więcej? przecież jak kasa jest co roku to jak można za to żyć?

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.T.C. Ltd - Warszawa

• Jak się pracuje w O.S.T.C. Ltd?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.T.C. Ltd tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.T.C. Ltd?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 8 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.T.C. Ltd