Opinie o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie O.S.T.C. Ltd. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w O.S.T.C. Ltd o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy finansowi
Doradcy finansowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o O.S.T.C. Ltd w Warszawa

OSTC

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że komentarz użytkownika Paragon z 24.01.2021, zawierający szczegóły systemu bonusowego, naruszył ochronę prawną firmy oraz regulamin serwisu i został zarchiwizowany przez Administratora GoWork. Prosimy o rozważne, przemyślane i odpowiedzialne publikowanie wpisów dotyczących działalności OSTC. Prawo zakazuje m.in. wypowiedzi mogących obrazić uczucia religijne, zawierających pomówienia i oszczerstwa, znieważających inne osoby lub grupy ludzi, zawierających treści obraźliwe, kłamliwe, szkalujące czyjeś imię. Ochronie prawnej podlega też ujawnienie informacji stanowiących tajemnice przedsiębiorstwa. W pełni szanujemy wolność słowa i opinii, dlatego nie oczekujemy wyłącznie pozytywnych komentarzy, jednak każdy wpis powinna cechować rzetelna i poparta faktami ocena, niewykraczająca poza umowę tajemnicy przedsiębiorstwa zawieranej między OSTC i wszystkimi pracownikami w momencie zatrudnienia. Jeśli posiadają Państwo informacje, które wymagają wyjaśnienia, zweryfikowania czy podjęcia określonych działań – uprzejmie prosimy o przesyłanie ich na adres: hr@ostc.com

real_slim_shady
@OSTC

to może w duchu tej szczerości i prawdy, ostc podzieli się z nami swoją wiedzą nt. różnych niewygodnych tematów poruszanych na tym portalu? również na temat tych, na które daje półprawdziwe (czyt. fałszywe) lub niepełne odpowiedzi? ot, kilka przykładów: - nieprzejrzyste koszty transakcyjne (firma w żaden sposób nie pokazuje dowodów prawdziwości rabatów), - przejęcie całych oszczędności z transakcji typu PEM od traderów, - likwidacja bonusów 5 - letnich, - znacznie gorsze warunki dla świeżych traderów, - przypadki mobbingu (m.in. pewnego kurdupla z Anglii, ale też sporo polskich), - rzeczywiste bonusy otrzymywane przez traderów (które często nie przekraczają paruset złotych rocznie), - skalę rozrastających się zapleczy (back office, itd.) zżerających większą część pracy traderów, - coraz cięższe do wyrobienia normy transakcji i zysku, - słabe szkolenie początkowe, - brak sensownych szkoleń w trakcie pracy, - brak pomocy merytorycznej, - brak normowanego czasu pracy, - brak jakichkolwiek perspektyw po pracy w ostc, - mała ilość spotkań firmowych, - mnóstwo biurokracji, kwitów do podpisania, - coraz gorsza podstawa wynagrodzenia w stosunku do rynku pracy, - coraz gorsze splity zysku, szczególnie dla młodych, - zabieranie narzędzi bez obniżania kosztów, - pogorszenie warunków pracy w komandytówce (podwójne opodatkowania), - zrzucanie odpowiedzialności za kary giełdowe na pracowników (zwalnianie ich, gdy są podejrzani, a nie skazani), - tolerowanie seksizmu, rasizmu, homofobii, itd., itp. A można pewnie by długo. "Świętoszki"...

Kamil

Jak oceniacie zarządzanie firmą?

@Kamil

W skrócie, SUPER. Ciągle się rozwijamy. Staramy się być miejscem, w którym jest coraz więcej szans dla naszych traderów. Również w Back Office są okazje do zbudowania ciekawej kariery, popartej licznymi awansami. Realne szanse na rozwój, w naszej firmie, spowodowały wzrost zadowolenia, naszych pracowników (zwłaszcza traderów), z firmy o ponad około 10% względem poprzedniego roku - bazując na rozbudowanych ankietach! Naszym celem jest, aby każdy w O.S.T.C. Ltd osiągnął jak największy sukces i do tego dążymy :)

@Vege

ostc ci placi za pisanie w sobote takiej propagandy? Moze jeszcze napisz, ze 50% traderek i traderow w OSTC to LGBTQIAP+... Co za bzdury tutaj sa pisane. Co sie z ta firma dzieje

@Bobel

OSTC dąży do tego, aby każdy pracownik bez względu na płeć, pochodzenie etniczne, przekonania, religię, czy orientację seksualną czuł się dobrze w naszej firmie. Rozumiemy, że nie każdy podziela to samo zdanie na temat różnorodności, natomiast nasze działania są zgodne z wartościami reprezentowanymi przez OSTC i wyznaczają kierunek naszej kultury organizacyjnej. OSTC jest międzynarodową firmą, zatrudniającą przedstawicieli różnych grup społecznych. Pomimo różnic, łączą ich pasja do tradingu i wspólne cele. Promowanie różnorodności i zwiększanie świadomości w tym temacie jest więc dla nas sprawą oczywistą. Nie wymagamy przyjęcia konkretnego światopoglądu czy brania udziału w inicjatywach dotyczących różnorodności. Zależy nam natomiast na wzajemnym szacunku i tolerancji w relacjach wszystkich pracowników OSTC.

o2we
@OSTC

(usunięte przez administratora).. Poza tym menedżerka nie jest lepsza - klną, czasami wyzywają. Wiadomo, że dużo testosteronu i trzeba jakoś wysiedzieć, ale myślę, że w przeciętnej hali fabrycznej używa się bardziej wyszukanego języka. A jak ktoś jest innej orientacji, albo religii to chyba nie miałby życia... Pamiętam, że na rozmowę rekrutacyjną przyszedł czarnoskóry gość, to chłopaki mieli nadzieję, że go nie przyjmą, bo skończą się żarty z czarnych... Poza tym hr i panie z centrali w żaden sposób nie sprawdzają czy wszyscy się "szanują", a zdarza się, że od bluzgów i wyzwisk miękną uszy.

Aleksandra
@o2we

Ja tam szanuje :) kierowników dobrą radą zarzucą jak potrzeba a jak nie to się (usunięte przez administratora) tak to działa !!!

@Aleksandra

"siedź więcej i lepiej pracuj" "ten rynek jest trudny, może spróbuj łatwiejszego" "słyszałem, że gość z gdańska dobrze na tym zarabia. chyba ma jakiś niezły patent" "na ten rynek trzeba mieć dobry pomysł" tyle warte są te "porady" tych gamoni co w życiu lotki nie postawili. jak dla mnie to tych menedżerów mogłoby nie być i nic by to nie zmieniło. traderzy dostawaliby tylko powiadomienia, że mają ograniczyć pozycję czy coś wyrzucić i tyle. mangusty są chyba tylko złopania kawy potrzebne

@o2we

OSTC nie toleruje żadnych przejawów dyskryminacji. Wszelkie tego typu zachowania powinny być jak najszybciej zgłaszane działowi HR. Tylko przy wzajemnej współpracy jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na naszą kulturę organizacyjną.

@o2we

fakt, zero tolerancji. Od menadżerów po cały floor. Żarty z czarnych by się skończyły ale homofobia kwitnie w najlepsze bo nie widać... Smutne szczególnie dla osób w które uderza, a są tacy wierzcie mi. Niespotykane w innych firmach

Dawid
@ja

Tym bardziej dziękuje za firmę ze słabymi zarobkami-podstawa 4000 jak w biedronce czy lidlu. Jeszce ta fałszywa tolerancja gdzie każdy żart traktowany jest jak nietolerancja czy wrogość co jest żałosne. Inteligentne osoby,a takie chcecie zatrudniać tak myślę mają poczucie humoru rozróżnić co jest żartem a co nie. Trzeba mieć dystans do siebie przykładowo jak smieszą mnie niektóre dowcipy (nie wszystkie są smieszne kwestia gustu ) o polakach np ten o kubicy i nie czuje się dyskryminowany to dlaczego maja mnie nie śmieszyć o żydach,murzynach itp? Widocznie w wielu firmach dyskryminacja jest w jedna stronę ,moralność kalego. Żarty są po to by rozluznić atmosferę widocznie w OSTC jest mocno stresująca jeden będzie sobie rwał włosy,drugi pójdzie na siłownie,inny bedzie dawał głupie żarty. Poza tym ilu czarnych pracuje w OSTC jeżeli nie ma czarnych to nie ma dyskryminacji czarnych w OSTC logiczne myślenie sie kłania.

Back Office

Oddajcie bonusy nam! Nam, nam, nam!

Magda

Witam wszystkich chciałam zapytać ile trejderek zatrudnia firma na obecną chwilę ?

she
@Magda

Jedna, maksymalnie dwie. Dosc szybko odpadaja, managerowie sie nie cackaja. nie ma wynikow, do widzenia.

@Magda

Na tę chwilę zatrudniamy 15 traderek w biurach na całym świecie, jednak zwiększenie różnorodności płci w całej organizacji, w tym w zespołach tradingowych, jest na liście naszych priorytetów. Mamy świadomość, że różnorodność płci i integracja w miejscu pracy pozytywnie wpływają na jakość decyzji podejmowanych na wszystkich szczeblach organizacji. Nasze cele Diversity & Inclusion wynikają bezpośrednio z rzeczywistej i naglącej potrzeby wyrównania szans w branży historycznie zdominowanej przez mężczyzn. Koncentracja na równej reprezentacji ze względu na płeć idzie w parze z wewnętrznymi inicjatywami, takimi jak przegląd i ulepszanie naszych praktyk rekrutacyjnych, integracyjne szkolenia dla managerów czy warsztaty z nieświadomych uprzedzeń. Zobowiązaliśmy się również do poprawy różnorodności płci na szczeblu kierowniczym i zarządu, podpisując Kartę Kobiet w Finansach (Women in Finance Charter), stworzoną przez rząd Zjednoczonego Królestwa. W naszym podejściu cenimy indywidualność i równość. Oferujemy wynagrodzenie według uzgodnionej stawki podstawowej, zrównoważonej pod względem płci. Traderzy i traderki mają możliwość zdobycia premii w trakcie swojej kariery w OSTC wyłącznie na podstawie swoich wyników. Jesteśmy też otwarci na dyskusję o tym, w jaki sposób moglibyśmy wesprzeć kandydatki w Polsce w rozpoczęciu kariery w tradingu.

Karola
@OSTC

W Polsce 1-2 może dwie. Wątpię by Magda pytała o Indie Chiny i Rosję. Ją raczej obchodzi ile w Polsce pracuje kobiet w tradingu. Nie polecam Ci Magdo pracować jako traderka w tej firmie. Dziewczyny z HR na początku są bardzo miłe. Maja nawet ciśnienie żeby zatrudniać dziewczyny. Nie wiem czemu. Bo potem gdy się dostaniesz Magdo i trafiasz na floor to kontakt z dziewczynami się urywa a Ty jesteś w piekle. Nikt już nie faworyzuje Cię za płeć. Po kilku miesiąc realu jesteś traktowana jak cyferka i 4 literki w systemie ostc. Cisną bardzo mocno, interesuje ich tylko wynik i wolumen. Bardzo nie zdrowa atmosfera. Trudne warunki do handlu. A dziewczyny odzywają się tylko jak są jakieś akcje promocyjne, abyś udzieliła jakiegoś wywiadu (już przez nie napisanego) albo coś powiedziała przed kamera (tylko pozytywnego). Nie wiem dlaczego dziewczyny z back office tak bardzo chcą wrzucać kobiety w te branże i w ten zawód. Te zajęcie, zwłaszcza w tej firmie, jest bardzo trudne i niezdrowe kobietom. Nie polecam żadnej dziewczynie tego zawodu w tej firmie. Ja zostałam zwolniona dość w brzydki sposób po pół roku za słabe wyniki. Płakałam w jaki sposób mnie tam traktowano. Ale dobrze ze już jest po wszystkim i pracuje w normalnej firmie w normalnym towarzystwie.

@Karola

to nie jest praca dla normalnych ludzi, a już na pewno nie dla dziewczyn. czemu? bo tutaj trzeba dużo ścierpieć lania od rynków i mieć mocne nerwy. statystycznie mało kobiet to wytrzyma. oczywiście prawda jest taka, że 95% facetów wylatuje i nikt się nimi nie przejmuje. i w sumie słusznie, bo to w ogóle już wymierający zawód i nie ma sensu w niego brnąć. co do hr to chyba wiadomo, że firma ma jakieś śmieszne skrzywienie lewicowe (oczywiście tylko na papierze, bo większość pracujących traderów ma silne konserwatywno-neoliberalne skłonności). mówią o jakimś lgbt, prawach kobiet, bo to dobrze wygląda na jakimś fejsbuczku czy twiterze, ale nie idzie za tym dosłownie nic. dziewczynom absolutnie odradzam trading. przez parę lat słyszałem tylko o jednej, dwóch które wytrzymały trochę dłużej: jedną wyrzucono tuż przed odebraniem pięcioletniego bonusu, a druga miała chyba trzy ciąże. reszta odchodzi po paru miesiącach

@taki_tam

Pracowałem w Warszawie i tam jest szkrzywiona lewicowa dziewczyna, która mówiła, że zabrałaby pensje traderom. Brak szacunku dla pracowników z pierwszej linii frontu to już standard w tej firmie.

OSTC

Wierzymy, że otwarta, rzetelna komunikacja wspiera poprawę warunków zatrudnienia oraz rozwój firmy. Dział HR nie jest w stanie reagować na zdarzenia zachodzące we wszystkich polskich biurach OSTC, jeśli nie są one zgłaszane. Zachęcamy do informowania o wszelkich niepokojących zdarzeniach za pomocą wewnętrznych kanałów komunikacyjnych. Tylko wtedy będziemy mieć szansę na dokładne zbadanie sprawy i podjęcie dalszych działań. Oprócz tego, od zeszłego roku wspólnie z zespołem Diversity and Inclusion przygotowujemy szereg programów mających wspierać zdrowie psychiczne zatrudnionych, ich dobre samopoczucie w miejscu pracy oraz niwelować uprzedzenia i stronniczość wśród pracowników. Więcej o tych inicjatywach można przeczytać na https://www.ostc.com/our-people/diversity/ Przypominamy jednak, że swoboda wypowiedzi nie oznacza przyzwolenia na publikowanie treści zawierających pomówienia w stosunku do pracowników, jak i firmy ogółem.

Strajk Kobiet
@OSTC

Wielu osobom przydałoby się poprawić zdrowie psychiczne w tej firmie :) Dobrze, że takie projekty powstają!

@OSTC

"Dział HR nie jest w stanie reagować na zdarzenia zachodzące we wszystkich polskich biurach OSTC" -dział Hr znajduję się w Warszawie gdzie to zdarzenie, miało miejsce przy obecności całego biura, jaki i byłego dyrektora. Przestań lać wodę dziewczynko.

@Strajk Kobiet

Strajk Kobiet - ostc nie umie w internety :)

Kebab XXL

Potwierdzam. To było na jednych z pierwszych q&a z tomkiem. Caly diversity back office był wtedy na floorze. To komu zgłaszać? Lee nie zna polskiego. I chyba go tez to nie interesuje. Pozdro mordeczki!

Morski
@Kebab XXL

ej, opowiedzcie coś więcej... co się dokładnie stało?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w O.S.T.C. Ltd spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
Trader12

Odradzam pracę w OSTC. Firma bez żadnej informacji zmniejszyła traderom wypracowane bonusy za poprzedni rok, przedstawiając mętne argumenty. Z roku na roku warunki są gorsze, szanse na bonus mniejsze, a propaganda sukcesu coraz większa.

@Trader12

Informacja przedstawiona w komentarzu nie jest prawdziwa. OSTC nie zmniejszyło traderom wypracowanego bonusu za miniony rok. Całość kwoty zostanie wypłacona zgodnie z treścią umowy spółki, w której zatrudnieni są traderzy. Każdy trader ma dostęp do tego dokumentu. Jeśli jego zapisy są w dalszym ciągu niejasne, zachęcamy do rozmowy z Managerem odpowiedzialnym za biuro, lub bezpośrednio z Country General Managerem, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Na forum GoWork nie możemy omawiać poufnych informacji związanych z biznesem.

brrr
@Trader12

Albo lepiej od razu pojsc z tym do prawnika. Nigdy tak nie bylo, a nagle w tym roku juz tak jest. Raz, ze wejdzie pewnie podwojne opodatkowanie, wiec juz czesci tych pieniedzy sie nie odzyska. Dwa, jesli powinie sie noga traderowi, to tez nie odzyska pieniedzy, ktore faktycznie zarobil rok temu i ten rok zamknal. Managerzy i country managerzy nie maja zamrazanych bonusow jak traderzy. Dlatego tak latwo im sie na ten temat wypowiadac i bronic tej decyzji. Od kilku miesiecy jest ZERO jakiegokolwiek szacunku dla traderow w Polsce i to dla tych, ktorzy zarabiaja w tej firmie! Dochodzimy wszyscy do granicy i pewnie w tym roku zostanie ona przekroczona. ostc sie zdziwi.

o2we
@brrr

Ciekawy jestem obecnej sytuacji miszczów, którzy pracują w komandytówkach... Czy ostc jakoś im pomoże w razie podwójnego opodatkowania? Czy oleje i każe dalej bulić jak robi to zazwyczaj?

Aleksandra
@o2we

Lejemy wszyscy wodę nie tylko odwracamy wzrok :) i ciągniemy konsekwencje z takiego lewego pracownika

@Aleksandra

ktoś chyba nie zrozumiał pytania... chyba Ostc braci ze wschodu do marketingu szeptanego zaciąga. pytanie brzmi co się stanie z obecnie pracującymi w formie spółki komandytowej (elitą firmy) skoro nasza ukochana, niecierpiąca prywaciarzy władza dowaliła im podwójne opodatkowanie. podobno jest pomysł, żeby to jakoś obejść, ale znając życie to angole dokręcą tylko śrubę i powiedzą, że jak się nie podoba to do widzenia (a gdzie można iść? nigdzie - i oni to wiedzą...)

smok wawelski
@OSTC

Jak będziecie kłamać na tym forum wszystkim chętnym, przedstawię dowody (usunięte przez administratora), jakiego dokonała firma na spółkowiczach. Poza tym, jak wymiatacze z LLP odejdą, z OSTC to będziecie inaczej rozmawiać, jeśli w ogóle polski oddział będzie istniał. Zapewne ten scenariusz jesteście przygotowani.

@smok wawelski

dobrze prawi, najbardziej doświadczeni, lojalni ludzie, którzy robią dla firmy miliony złotych, a traktowani są przez ostc jak chłopi pańszczyźniani. zmienianie umów, ustaleń, byle mocniej docisnąć własnych pracowników. jak komandytówka odejdzie to cały ten backoffice i reszta bandy nierobów z grubaskiem ceo na czele pójdą wysysać krew w innym korpo.

@wąsaty

Osoby, których zmiany w polskich przepisach podatkowych dotyczą bezpośrednio, zostały już poinformowane o szczegółach. W przypadku dalszych wątpliwości dotyczących działania spółki komandytowej, zachęcamy do podzielenia się się swoimi uwagami bezpośrednio z Office Managerami lub General Managerką OSTC Polska.

Karol

A teraz zamiast w biurze pracujecie zdalnie ?

TP

Nikt nie wymaga od Ciebie spędzania w biurze 10 godzin ale gdy tego nie robisz dostajesz zaproszenie na pogadankę, że jedyną drogą do sukcesu jest wysiedzenie tam maksymalnej liczby godzin bo jak nie to wiadomo. Nie wymaga a jednak... Firma tak bardzo kładzie nacisk na prowadzenie dzienniczków, analizowanie błędów i wyciąganie wniosków, a sami jakby na to nie wpadli. Bo jeżeli w wielotysięcznych miastach po 3 rekrutacjach prawie nikt nie zostaje to chyba jakieś lekcje nie zostały odrobione. I wątpię żeby nie dało się znaleźć ludzi, którzy byliby w stanie to robić. Wbrew pozorom na świecie jest sporo naprawdę myślących ludzi, którzy chętnie by się zaangażowali w trading. Według firmy znalezienie pracownika graniczy z cudem. Swoją drogą ciekawe jak to robią inne firmy... Tak tak elita, szukacie nadludzi, nietuzinkowych, nieprzeciętnych... Trochę pokory. Za pierwszym razem może i można pomyśleć że się 'nie udało'. Ale jeśli trzeci rok z rzędu cały nabór znika to już hipokryzja. Uczycie że rynki nieustannie się zmieniają więc ja Wam też jedną rzecz podpowiem. Rynek pracy też się zmienia. To co działało 15 lat temu przy 15% bezrobociu dziś już nie działa. Teraz ludzie cenią fair podejście do pracownika, szacunek, work-life balance jakikolwiek, a wiele badań dowiodło że wykończony pracownik to nie bardziej wydajny pracownik, a wręcz przeciwnie w wielu przypadkach skrócenie czasu pracy wpływało pozytywnie na wyniki i efektywność pracy. Ah i jeszcze jeden smaczek, który mnie zawsze bawił - koszty tradera rosną bo utrzymanie biura, internetu, kawusia hahaha bądźmy poważni, każda firma chcąc mieć pracowników musi zorganizować biuro które kosztuje to nie jest jakaś łaska. Nie ma tego złego, teraz patrzę szerzej i dokładniej na oferowane warunki pracy. Ot takie luźne przemyślenia bo wydaje mi się, że tym podejściem straciliście bardzo wielu wartościowych ludzi. Powodzenia

@TP

TP dziękuję za Twój komentarz. Sam zapewne wiesz (podejrzewam, że jesteś naszym traderem), że firma stara się stworzyć Wam jak najlepsze warunki do handlu i zarabiania, wręcz nieograniczonych kwot pieniędzy. Nie mogę zgodzić się z Twoim komentarzem. - Realnie nie wymagamy siedzenia w biurze nadgodzin. Trader rozliczany jest przede wszystkim za wynik (w ostatnim czasie nawet nie jest już brany pod uwagę wolumen). - Firma zawsze wyciąga wnioski. Ciągle stara się rozwijać i podejmować jak najlepsze decyzje, abyśmy wszyscy mogli się w tym środowisku realizować oraz osiągać swoje cele. Miało to przełożenie na wyniki ostatnich ankiet, gdzie nastąpił wzrost zadowolenia wśród pracowników (zwłaszcza traderów). o około ponad 10%. Można śmiało stwierdzić, że traderzy docenili szereg pozytywnych zmian przeprowadzonych w ostatnim czasie. - Praktycznie w każdym biurze mamy traderów z ostatnich rekrutacji. Jednak należy pamiętać także o tym, że głównie zależy to od traderów, czy dostosują się do rynków i dalej będą na nich zarabiać. O.S.T.C. Ltd zawsze stara się udostępnić traderom najnowocześniejsza narzędzia do handlu oraz nieocenioną wiedzę i doświadczenie managerów oraz innych traderów. Najwięcej jednak zależy od samych traderów. Niestety w tym środowisku, dość normalna jest spora rotacja, ze względu na trudność i dynamikę tego zawodu. Tak było zawsze. Podobnie jest w sporcie. - Proszę zwróć uwagę jak na przestrzeni 15 lat firma się rozrosła, rozwinęła i zmieniła na plus. Zobacz jak poszła do przodu i w jakim jest dziś miejscu. I jakie daje szanse swoim pracownikom. - Co do ostatniego smaczka. Nie wszystkie koszty są zależne od O.S.T.C. Firma nie ma wpływu na chociażby spadający wolumen traderów, co powoduje wzrost kosztów. Większość traderów znalazło sposób, w zarabianiu większych pieniędzy, skupiając się na trzymaniu pozycji, nie robiąc tak dużego obrotu. To powoduje faktycznie spadek wolumenu i (ciągle) niewielki wzrost kosztów. Ale jakie to ma znaczenie, jeżeli traderzy osiągają zdecydowanie większe zyski z trzymanych dłużej (zyskownych_ pozycji? Weź pod uwagę proszę ile nowych rynków jest obecnie dostępnych do tradingu, gdzie O.S.T.C. może mieć przewagę w postaci technologii oraz doświadczenia naszych traderów. W dodatku firma bierze wiele kosztów na siebie w związku z licznymi regulacjami i zmianami, chociażby MIFID czy Brexit. Zawsze interes traderów jest na 1 miejscu. Przede wszystkim lepiej jest się skupiać na okazjach na rynkach, niż na narzekaniu czy rozpamiętywaniu starych czasów. One już nie wrócą. Idziemy na przód. Wiadomo, nigdzie nie jest różowo. Ale zawód tradera charakteryzują się taką ogromną ilością okazji do zarobienia fajnych pieniędzy, że warto to wykorzystać i na tym się focusować. Trzymam za Ciebie kciuki, pozdrawiam :)

@Vege

Jeżeli OSTC chce dobrych pracowników to musi płacić dobrze teraz 4000 brutto to można mieć w biedrze a wy skoro chcecie dobrych trederów a nie trederów z biedronki to powiniście dawać dużo więcej. Średnio zarabia sie teraz 5500 brutto ,a wy chcecie pracownika lepszego niż średnia a płacicie koło minimalnej pensji. A pisanie ,że nie sama podstawą sie zyje ze to można zarobic o wiele wiecej ,ale zalezy to od efektów -to trąci akwizytorstwem ile to ja razy to słyszałem zawsze oznaczało to jedno firma wykorzystuje pracowników i na bakier jest z etyką to silny sygnał ostrzegawczy o braku elementarnej uczciwości. Przeszedłem te wasze testy,chcecie najlepszych ,do takich ja należe niedługo nie będę musiał pracować ,na start w innej firmie co prawda produkcyjnej dostałem 4700 na rękę i co mam ryzykować za marne 2800 na ręke. Poza tym jeżeli chcecie tych najlepszych traderów z biedry stresować niskimi wypłatami ,jeszcze mówiąc ,że przecież praca tredera jest stresująca to ja podziekuje. Najgorsze jest to,że wy jako firma ,żle podchodzicie do tematu ,do oczywistych rzeczy napisze wam w skrucie jeżeli jestem dobrym traderem znam swoja wartość oreientuje analize ryzyka to nigdy nie powinienem u was pracować ponieważ analiza stosunku korzysci do ryzyka jest szalenie niekożystna.

@Karol

Karolu, spójrz obiektywnie na to jak wygląda zatrudnienie w tym zawodzie. O.S.T.C. Ltd jako jedna z niewielu firm na świecie, płaci traderkom i traderom pensje, dając przy tym szanse na wygenerowanie bonusu (wręcz nieograniczonego) z jednymi z najlepszych splitów na świecie. Nie warto porównywać pensji, które daje na początku O.S.T.C. Ltd z tymi z biedronki, czy innym firm, które wynoszą pewnie coś między 3200 a 3600 brutto (zależy pewnie od miasta i regionu). Ile faktycznie można mieć po kilku latach w tej biedronce? 4k brutto? To tyle co w O.S.T.C. Ltd na start. Nie bierzesz pod uwagę, że przez pierwsze lata O.S.T.C. Ltd podnosi pensje swoim traderkom i traderom. Do tego dochodzi możliwość wygenerowania bonusu już po pierwszy miesiącu handlu na giełdzie. Dostosowując się do zmian na rynku oraz oczekiwań kandydatek i kandydatów, zmieniliśmy sposób wypłacania bonusów i obecnie można je otrzymywać już po każdym miesiącu. Warto też wspomnieć, że wszyscy nowo zatrudnieni mają od razu niższe koszty transakcyjne, tak jak po spełnieniu pożądanego progu wolumenowego. Powtarzam kolejny raz, w O.S.T.C. Ltd nie pracuje się dla samej pensji, ale przede wszystkim celem są bonusy. A teraz bonusy można otrzymywać co miesiąc, a pensja stale rośnie. Górna granica pensji jest bardzo konkurencja na realnym rynku pracy. Przeszedłeś testy i wolałeś pracować fizycznie w firmie produkcyjnej? I uważasz, że na tym stanowisku masz szansę otrzymywać nielimitowane bonusy co miesiąc, aby nie musieć pracować w najbliższym czasie? Szczerze, uważam że raczej nie jest to lepsza opcja niż ta w O.S.T.C. Ltd. U nas faktycznie mógłbyś szybko stać się rentierem. Powtarzam, u nas można bardzo szybko generować duże miesięczne bonusy. Ale najwięcej zależy od samej traderki i tradera. Od ich wyników. A rynki nie są łatwe, ciągle o tym powtarzamy w O.S.T.C. Ltd. Nie bierz tego do siebie, ale jesteś mocno roszczeniowy i Twoja interpunkcja wraz z ortografią, są na bardzo słabym poziomie. Warto nad tym popracować, aby przekaz był jaśniejszy dla odbiorcy. Mimo wszystko mam nadzieję, że realizujesz się w swojej nowej pracy. To jest najważniejsze. Powodzenia i trzymam kciuki, żebyś bardzo szybko przestał musieć pracować, tak jak sobie to założyłeś. Pozdrawiam.

Bobel

Słusznie to zauważyłeś. Ja to nie wiem po co jest tak rozbudowany Back Office. Prawda jest taka, że praktycznie nikogo te hr-y nie zatrudniły, kto serio odpalił i wszedł do spółki i zarabia poważną kasę. Jak już tacy ludzie są to z polecenia od innych traderów. Manager później taką osobę klepnął i goście siedzą do dziś w biurach. Prawda jest taka, że te biura w Polsce to jadą na starszych traderach, którzy są tutaj grubo ponad 5 lat, może poza kilkoma wyjątkami. Oni zarabiają poważne pieniądze. A w tym Back Office prawie każdy porobił sobie managerów, żeby być na kontraktach managerskich. Absurdem jest jeszcze to, że często takie osoby nie mają nikogo pod sobą. Pewnie na takim managerskim kontrakcie 10k to minimum. A jak trzeba kogoś znaleźć to i tak korzystają z usług firm zewnętrznych - też HR! To ja się pytam na co idzie ten nasz hajs? Nam się ciągle odbiera różne premie, przenosi się w czasie bonusy, robi się jakieś utrudnienia, a oni tam mają eldorado i jeszcze nas wyśmiewają i trolują na tym goworku. Może teraz trzeba też poruszyć tę kwestię i to przebadać, bo to już przestaje być śmieszne. Bo my za te pseudo stanowiska płacimy, a wcale nie widać by była jakaś wartość dodana. A jak już te hr-y zatrudniają skutecznie w moskwie, chinach czy indiach to niech przeniosą ten dział tam. Szukają wszędzie oszczędności to niech i w tym dziale go znajdą. Jak tutaj nie umieją nikogo znaleźć, to po co tutaj ten dział? Po co te wysokie kontrakty? Może warto w 2021 szukać oszczędności w Back Office, a nie tylko u traderów jak przez ostatnie lata?

@Bobel

Dokładnie uzupełniłeś moją wypowiedź. Największym pociskiem jest ilu właśnie obytych traderów nie przeszło tych ich testów . To też wyglada komicznie , grupka ludzie ładnie się ubiera i udaję ważniaków. Byłem świadkiem rekrutacji gdzie w tej ,,komisji'' nie było tradera a sami ludzie HR haha . W ogóle pracujecie teraz zdalnie ?

@krkkrk

Tak zdalnie. Ale koszty biura mamy normalnie. Tam w tych rekrutacjach to już ostatnio nawet managerów nie ma i siedzi dziewczyna z HR, która jest najkrócej w firmie. Może z rok. Więc się nie dziwie, że tu jacyś kandydaci piszą, że zostali zrobieni w konia. Niby była rekrutacja, niby kolejny wielki sukces, ale jednak nic za bardzo nie słychać i nic za bardzo nie widać. Może Warszawscy traderzy coś wiedzą więcej, bo oni muszą tam 'kooperować' z back officem.

@Bobel

Coś o ośrodku szkoleniowym słyszałem więc może to w końcu ruch w dobrą stronę. Mimo wszystko mocno kibicuję tej branży i szkoda że w Polsce Ona leży i kwiczy . Jak wyglądają teraz te rozliczenia miesięczne ?

MC
@krkkrk

I co ten osrodek da jak beda tam uczyc amatorzy, ktorzy nie mieli za wiele wspolnego z tradingiem? To beda albo managerzy, ktorzy moze maksymalnie potrejdowali z 6 miesiecy z 10 lat temu i w zasadzie nie sa za bardzo potrzebni w biurach (temu ich wrzuca pewnie w te centrum), albo jacys goscie z zishi, ktorzy ciagle nawijaja podstawy o outrightach albo wiedzy rodem z ivestopedii. Te zishi ma marne przelozenie na spready a tym bardziej nie ma tam za bardzo praktycznej wiedzy. Juz projekt 'TradEd' mial byc takim sukcesem. Tak pompowano balonik. 1 rekrutacja z tym byla i nie wiem czy ktos w ogole po roku z tego intake'u zostal. Zwlaszcza ze ich dodatkowo potraktowali jeszcze nowym schematem. Poki tu beda uczyc nowo zatrudnionych tradingu goscie ktorzy nie maja zielonego pojecia o tym rzemiosle, nie przetrwa zaden intake. Czasem trafi sie fart i gosc sam wyczai jakis sposob na zarabianie, ale to nie bedzie zasluga tych slabych szkolen i porad tych mentorow i teoretykow. W dodatku ciezko tez bedzie zatrzymac goscia na tym nowym schemacie, ktory jest bardzo niekorzystny. Poki sa starsi, jest dobrze. A poki co jeszcze trzeba odebrac swoje 5 latki i ostatnie bonusy brac poki placi. A potem? Chiny, Rosja, UK, Afryka. Tam zarabiają, że ho ho. Co tam Polska. Może sobie leżeć i kwiczeć.

krkkrk

hahaha faktycznie , a przecież to obiektywny portal do wyrażania opinii , a wcale nie byłem wulgarny , a tylko konkretny i rzeczowy :o

@MC

Większość komentarzy w tym wątku dotyczy podobnych tematów, dlatego podsumowaliśmy je poniżej. Rekrutacja: Dział HR OSTC nigdy nie korzystał z firm zewnętrznych w rekrutacjach traderów. Selekcji dokonuje panel rekrutacyjny, składający się z managerów tradingowych, przedstawicieli zespołu szkoleniowego i wewnętrznych specjalistów ds. rekrutacji. Zadaniem HR jest pozyskanie wartościowych kandydatów i kandydatek zainteresowanych dołączeniem do OSTC, koordynacja wszystkich etapów procesu rekrutacyjnego i komunikacja pomiędzy firmą a aplikującymi. Ostateczna decyzja o zatrudnieniu podejmowana jest jednak przez managerów tradingowych. Podsumowując, zarządzanie rekrutacją i wybór nowych traderów i traderek to dwie odrębne kwestie, prowadzone przy współpracy wielu zespołów. Wynagrodzenie: W firmach tradingowych na całym świecie wynagrodzenia są zawsze ściśle związane z wynikami. OSTC jest jedną z niewielu firm w Europie, która oferuje stałe wynagrodzenie, rosnące co roku przez pierwsze 3 lata zatrudnienia. Jedynym warunkiem jest pozostanie w stosunku pracy. W 4. i 5. roku podwyżka uzależniona jest od wyników. Podział zysku we wszystkich naszych schematach bonusowych jest atrakcyjny, a dodatkowo bonusy płacone są w całości w gotówce, a nie jak w innych firmach, w opcjach i gotówce. Koszty: Koszty traderskie, w tym tzw. desk fee, nie zmieniały się przez wiele lat, pomimo wzrostu kosztów stałych po stronie OSTC. Związane były one m.in. z dołączeniem OSTC do grupy spółek regulowanych przez FCA w Wielkiej Brytanii w 2018 roku. Stwarza to dodatkowe wymagania, takie jak monitorowanie i raportowanie transakcji, wymaga wykwalifikowanego personelu, systemów i dostawców. Zobowiązania wobec regulatora są warunkiem koniecznym funkcjonowania OSTC. Wspomniane w komentarzach działy wsparcia nie działają tylko dla jednej lokalizacji. OSTC posiada tak zwane centra usług wspólnych. Są one standardową praktyką wśród międzynarodowych firm. 91% pracowników działów wsparcia w Polsce pracuje dla Grupy OSTC, a ich obowiązki rozkładają się na wszystkie regiony, a w szczególności lokalizacje, które nie posiadają tak rozwiniętej struktury jak OSTC Polska, jeden z najstarszych i największych oddziałów. Informacje na ten temat przedstawione w powyższych komentarzach są więc nieprawdziwe. Na koniec warto przypomnieć, że OSTC powstało jako prop-trading firm i nadal działa jako firma prywatna, założona przez osoby fizyczne. Od dnia otwarcia pierwszego biura przekazują one własne środki na funkcjonowanie firmy i rozwój organizacji w Polsce oraz innych regionach Grupy. Miesięczne rozliczenia: ten temat poruszaliśmy już w innych wątkach, zachęcamy do wyszukania naszych odpowiedzi pod nickiem OSTC.

były
@OSTC

rekrutacje ostc kiedyś miały jakiś sens, bo patrzyli ci w twarz i sprawdzali motywację. jak miałeś łeb na karku i ciśnienie na hajs, to była szansa, że coś z tego będzie. potem dowalili jakiś kołczów z anglii, panie z haeru, które powinny co najwyżej na magazyn w amazonie zatrudniać i inne osoby bez jakiegokolwiek doświaczenia w tradingu. a propos treningów to kumpel opowiadał, że jak zaczynał pracę (w poznaniu) to jego grupa miała szkolenie z jakimś gościem z anglii na temat analizy technicznej. mówił, że angol traktował ich jak jakichś buszmenów z lasu i tłumaczył wszystko od adama i ewy, mimo wyraźnych próśb, żeby przeszedł do rzeczy. dostał bardzo negatywne oceny w ocenie świeżaków i oczywiście okazało się, że to jakiś stary kumpel zarządu... juniorzy dostali rozkaz, że mają na nowo ocenić typa, tym razem pozytywnie :) strasznie dumni byli z tego, że to olali i faktycznie chyba wiedzieli lepiej, bo już z 6,7 lat minęło, a parę osób z tej grupy dalej siedzi i zarabia. natomiast od tamtego czasu mam pewność, że szkolenia robione przez ostc to ostatni chłam i do niczego nie przygotują. oczywiście nikt nie nauczy nikogo od początku do końca jak zarabiać, ale mogliby przeznaczyć tę kasę na pensje i ściąganie sensownych kandydatów. no ale po co skoro można dać menadżerom premie (dostają część kasy z bonusów "podopiecznych") lub zatrudnić więcej urzędasów do obsługi biura w wawie. przynajmniej jest komu pisać posty na goworku...

@Vege

Te 4700 netto które teraz mam i w tym roku będe miał solidną podwyżkę. A pracuje w firmie produkcyjnej bo chciałem mieć zagwarantowane niezbędne minimum na utrzymanie za 2800 się nie utrzymam. 2 razy tyle co zarobiłem w tej firmie zarobiłem na GPW ,ale nie wypłacam pieniedzy bo uważam,że hossa na moich spółkach jeszcze potrwa-wg analizy fundamentalnej. Gdybym pracował w OSTC to wcześniej musiałbym wyprzedać trochę akcji i nie zarobiłbym tyle ile teraz w pół roku. Teoria kosztów alternatywnych się kłania. Jeżeli ktoś uważa ,że osoba znająca się na rzeczy będzie chciała pracować za 4000 brutto i nazywa tę osobę roszczeniową to ja dziekuje. Dziwne ,że jak dostałem się do firmy produkcyjnej w której pracuje to nikt ani razu nie mówił mi,czy komukolwiek że jest roszczeniowy. Nie obrażam się mam kłopoty z ortografią zdaje sobie z tego sprawę ,ale nic z tym nie zrobię chociaż pomimo dysleksji możnaby było coś zdziałać. Generalnie tego typu wpisy zahaczaja mi argumentem ad personum gdzie nie patrzy się na logiczność wypowiedzi i argumentacje tylko na składnie,interpunkcje tak jakby matematyka miał oceniać polonista np z HR-u. Chciałbym pewnie u was pracować ,ale niezbędne minimum to 4000 netto na rękę. Chociaż za rok już zapewne nie będę musiał,jeżeli będzie mi tak szło jak idzie teraz na GPW wtedy sie może przypomne na forum.

ciekawy

To jak to tak podsumowując wygląda teraz po tych zmianach które zaszły w ostc ? 4000 brutto miesięcznie , bonusy miesięczne z tego co wyczytałem, więc np. jeśli zrobiłem 2000 funtów(netto) to ilę z tego jest dla mnie ? Co jeśli np. któryś z miesięcy będzie minusowy, trzeba to odrabiać czy każdy miesiąc na + to możliwość dodatkowych pieniędzy ?

ciekawy

dzięki za obszerną odpowiedź, ale to takie pokrętne że nie bardzo to pojmuje i tak. Myslalem ze jest pensja i plus % od tego co sobie bede ugrywal. Te minimum 4500 funtów to mówiłeś miesięcznie żeby w ogóle mysleć o wypłacie części w danym miesiącu ? żeby miec jasnosc, wyrabiam 6500 to wtedy biore 2000 czy jakis % z tych 2000? Da radę to robić zdalnie jak coś bo w domu to i mógłbym sobie dłużej siedziec i powalczyć ewentualnie.

paragon
@ciekawy

Gdy masz 6500 to masz dopiero % z 2k (2.5k w 1 roku). Ale to też nie sa duze procenty. Ale tak czy siak warto sprobowac, bo nie dosc ze sprobujesz za free swoich sil na gieldzie to jeszcze dostaniesz pensje, moze nie za duza, ale nie umrzesz z glodu. Raczej nie bedzie problemu zeby firma dala Ci pelny rok na real markecie. Trzeba sie troche postarac zeby zwolnili wczesniej. Ale to wtedy tez wiadomo, ze ta profesja nie jest dla danego czlowieka.

@paragon

ok ok . Ogólnie to mam dobre źródła jak się tam handluje itp. Tylko i wyłącznie patenty na dane rynki czy odpowiednia strategia z powtarzalnością może dać coś więcej. Bez takiego zaplecza to bicie sie z samym sobą, dlatego tak dużo ludzi nie odnosi większych sukcesów. Dopytuje o ten miesięczny bonus szczegółowo bo zakładam że do wyzszych celów(większe clipy) to potrzeba zapewne pol roku/rok. Jakbyś mógł to odpowiedz konkretniej, ile z omawianych 2000 będzie dla mnie w skali tego miesiąca. To mnie interesuje.(2,5k w 1roku) dla mnie jest niejasne. Pozdro :)

@paragon

I czy jest szansa na pracę zdalną, może dzięki pandemii na stałe przejdą na handel z domu ? Wiadomo coś kiedy bedzię rekrutacja ?

par
@ciekawy

Musisz znalezc kogos kto jest lub byl na nowym schemacie. ja jestem w spolce na starym schemacie. nowego nie znam perfekcyjnie. nie bede cie wprowadzal w blad z dokladnymi wyliczeniami bo ich nie znam. ale wiem ze nie sa to swietne warunki. ale rowniez w polsce nie ma alternatyw w tradingu.

senior_trader

Długo myślałem czy poświęcić mój cenny czas na te bzdety frustratów którym nie wyszło. Ale mieliśmy dyskusję w biurze, swoje przepracowałem i wydaje mi się, że potrafię być obiektywny. Nie trawię za to patałachów i marudów, którzy chcą wszystko na tacy. Po kolei zatem - czy OSTC to firma idealna? Nie. Nie była taka, nie jest i nie będzie. Dlaczego? Nie ma takich firm - czy wszystko mi się tu podoba? - nie - czy były ostatnio zmiany, które mi się nie podobają? - tak - czy mogą to być korztystne zmiany dla firmy? - ...po zastanowieniu powiem tak ale pewny nie jestem. Jestem za to pewny, że gdybym miał swoje przedsiębiorstow kierowałbym się jego dobrem - czy pracowałem długie godziny aby odnieść sukces? - tak, 10h? nie, 12h - tak czasami nawiet więcej - w rolki czy niespodziewane wydarzenia (rozpieprzony tankowiec o 12 w nocy i takie tam) -czy mnie ktoś do tego zmuszał? - nie, ja jestem (usunięte przez administratora) traderem a nie pracownikiem McDonaldsa. Ty kolego wyżej chyba minąłeś się z powołaniem. Jak pójdzies tradować na własny rachunek to co? będziesz po 8h wychodził bo minęło 8h? Nawet jak masz pozycję? Nawet gdy nie było settli choć wiesz, że możesz na nich podebrac coś co next day ci da świetne pieniądze? Widzę codziennie takich "traderów" - czy mnie wkurza marudzenie? - tak, mega, firma mnie czasem wkurza, menago też potrafi dołożyć choć akurat o o nich mam dobre zdanie ale nic mnie tak nie wnerwia, jak gość co przyjdzie do pracy i po 3 miesiącach płacze, że nie zarabia choć ani razy sobie nie dał szansy żeby popatrzeć chociażby jak ja traduję na settlach czy w momentach większej aktywności rynku. Nic mnie tak nie wkurza. Wieloktrotnie gadałem o tym z managerem albo raczej odwrotnie, że chętnie pomaga się ludziom, gdy widać, że oni tego naprawdę chcą i dają z siebie tyle ile ja dawałem gdy zaczynałem. Duże pieniądze nie spadły z nieba. Nie dał mi ich Lee, nie dał dyro nie dał menago. Sam je sobie dałem. Więc mnie to biadolenie wkurza. MEGA. Na koniec powiem krótko - chcesz pracowąć 8h, ewnetualnie brać kasę za nadgodziny - znajdź sobie pracę w Lidlu czy milionie innych firm. Nie musisz być traderem. CME, ICE, Eurex (usunięte przez administratora) nie zmieni godzin otawrcia rynku bo się nazywasz Janusz Kowalski pseudonim (usunięte przez administratora) I jeszcze jedno do wszystkich znawców którzy płaczą, że ludzie odchodzą lub są zwalniani bo nie zarabiają. Może nawet 2 pytania. Pierwsze - książki jakieś czytacie? Coś tam o rynkach liznęliście? To jaki % ludzi, którzy zaczyna podnosi na nich sukces? Drugie - nie zarabiasz? Nie ma dla ciebie miejsca we firmie. To jest proste i nikt tego nie ukrywa. To jakbyś poszedł na kadę do Biedry i siedział zamiast kasować. Zwolnią cię czy nie? Uff. Za 3 minuty settle. Zdążyłem. Więcej tu nie wchodzę. Szkoda czasu na frustratów. I nie, nie jestem z zarządu i nie nie ejstem 100% zawodolony z warunków. Ale jestem obiektywny. Pozdrawiam

abs
@senior_trader

Chłopie już po Twoich tekstach wiem coś ty za jeden. Twój język jest specyficzny i znają go bardzo dobrze przynajmniej dwa biura. Furiat jesteś. Nie będę Cię tutaj ujawniał, ale nie pajacuj następnym razem. I skup się na tych swoich 'awansach'. "czy były ostatnio zmiany, które mi się nie podobają? - tak" - normalnie wstyd. Brak komentarza. Widać firma drastycznie wzmocniła propagandę na tym goworku, aż szkoda tutaj wchodzić. A i tak tutaj czy na glassdor jest coraz więcej negatywnych opinii ze strony aktywnych traderow i to nie tylko z Polski (co najlepsze).

@senior_trader

heh, widzę że ostc musi boleć dużo spraw wypowiadanych na tym forum skoro tak reaguje i ściemnia. "Nie dał mi ich Lee, nie dał dyro nie dał menago. Sam je sobie dałem. Więc mnie to biadolenie wkurza. MEGA." - skalę cringe'a w kosmos wywaliło. nie jesteś żadnym traderem, a już na pewno nie zarabiasz. każdy trader jest jak to ująłeś MEGA wkurzony na firmę za ostatnie zmiany i jechanie po ich plecach. biją po nerach i udają, że wszystko jest ok. na tym forum jest pełno bardzo rozsądnych głosów i ludzie mówią pozytywnie o firmie prawie wyłącznie w czasie przeszłym, kiedy koszty były sensowne, umowy uczciwe, 5 latka wypłacana (sic!), a backoffice nie rozrósł się w bizancjum. wyjątkiem mogą być chyba tylko posty "ostc approved". a co do zasuwania, to każdy wie, że poza garstką leszczy, wszyscy duża pracują, szczególnie na początku. jak chcecie jechać po traderach to się chociaż podpiszcie, albo używajcie sensownych argumentów. nie będziecie tak opluwani.

Tt

Ze stówę zaliczki dostaniesz :D

Czy O.S.T.C. Ltd organizuje staże dla studentów?

OSTC

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Niestety, na tę chwilę nie prowadzimy programu stażów dla studentów. Zachęcamy jednak do zapisania się do naszego Talent Community, by otrzymywać najnowsze informacje dotyczące kariery w OSTC: smrtr.io/4Tx72

Mark

Też jestem ciekawy ;)

alex
@Mark

Ja jestem ciekawy czy stawka wzrośnie bo 4000 brutto to zdecydowanie za mało by z tego wyżyć. Nie rekrutują przecież w polsce wschodniej tylko dużych miastach.

OSTC

Liczymy na to, że już wkrótce spotkamy się w procesie rekrutacyjnym, jednak na tę chwilę nie jesteśmy w stanie podać żadnych szczegółów. Tymczasem zachęcamy do zapisania się do Talent Community. To najszybszy sposób, by otrzymać informacje o ofertach pracy i nowej dacie rozpoczęcia intake’u: https://www.ostc.com/careers/talent-community/

Matti
@alex

Tyle to możesz dostać nawet w biedronce,lidlu na kasie poza tym bony ,zniżki na produkty, paczki ,kasa na święta itp Poza tym minimalna w 2021 wzrośnie o ok 8%. W takim razie moje pytanie do OSTC czy o tyle wzrośnie podstawa? Również u was bez wymijających odpowiedzi. Dodatkowo planujecie rekrutacje,dostałem informacje ,że jest wznowiona,ale nic za tym nie poszło do tej pory czy mam wysłać do was informacje czy sami się odezwiecie. I na czym polegała by u was praca zdalna,proszę o coś więcej niż ogólniki.

@Matti

Dziękujemy za komentarz. To prawda, w 2021 roku płaca minimalna w Polsce wzrośnie do 2 800 zł brutto. Wynagrodzenie w OSTC wynosi 4 000 zł brutto i rośnie automatycznie po 12 i 24 miesiącach, a w czwartym i piątym roku pracy po spełnieniu targetów, które są transparentne wśród wszystkich traderów i traderek. Podstawowe wynagrodzenie nie jest jednak główną motywacją – najbardziej zdeterminowani traderzy i traderki chcą w jak najszybszym czasie zdobyć swój pierwszy bonus. Chociaż wypracowanie go nie przychodzi łatwo i szybko, każda nowo zatrudniona osoba ma szansę na zdobycie bonusu już w pierwszym roku pracy. OSTC oferuje również liczne okazje do zdobywania dodatkowych nagród pieniężnych w ciągu roku za wyniki tradingowe. Rekrutacja na stanowisko tradera i traderki z marca została wznowiona, o czym informowaliśmy drogą mailową wszystkie osoby będące w procesie, przedstawiając również kolejne kroki. Jest szansa, że wiadomość od nas znalazła się w spamie. Praca zdalna na stanowisku tradera i traderki nie różni się zasadniczo od pracy w biurach OSTC, ponieważ jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie wszystkim takich samych warunków rozwoju. Praca rozpoczyna się akredytowanym szkoleniem prowadzonym przez naszych doświadczonych specjalistów i za pośrednictwem cyfrowej platformy edukacyjnej ZISHI. Po kilku tygodniach będziesz mieć okazję poćwiczyć na najnowocześniejszych symulatorach, pozwalających odtwarzać kilka wydarzeń handlowych w ciągu jednego dnia i trade’ować bez ryzyka finansowego. Po około 2 miesiącach intensywnej praktyki, pod okiem doświadczonych menedżerów, zaczniesz pracować prawdziwych rynkach i obracać realnymi pieniędzmi. Godziny pracy w domu będą zależeć od rynków, na których handlujesz. Możesz spodziewać się dłuższych dni roboczych, ale rynki są zamknięte w weekendy. Aby pracować wygodnie i z największą szansą na sukces, będziesz potrzebować cichego i przestronnego miejsca. OSTC dostarczy wyposażenie techniczne do Twojego domu, dołączając szczegółową instrukcję konfiguracji sprzętu. Wszyscy nowi traderzy i traderki będą mieć dostęp do narzędzi do obsługi czatów, połączeń audio i wideo oraz e-maila, aby pozostawać w stałym kontakcie z menedżerami i pozostałymi osobami w zespole.

Bartek
@OSTC

Albo cała ta rekrutacja to jedna wielka ściema albo Pani ,która ją przeprowadza nie jest do tego kompetentną osobą Od kilku miesięcy czekałem na wznowienie rekrutacji I jak już to nastąpiło i przyszedłem pomyślnie kolejne poziomy rekrutacji to otrzymywałem niekompletne maile albo z niedziałającymi linkami Na nic zdały się maile do osoby zajmującej się rekrutacją o zaistniałych problemach Po czym dziś łaskawie wiadomość zwrotna ,iż rekrutacja dobiegła końca. I to jeszcze wg.tej Pani z mojej winy ...

@Bartek

Dziękujemy za komentarz. 27. listopada wszystkim kandydatom i kandydatkom obecnym w procesie przesłaliśmy wiadomość z zaproszeniem na Assessment Centre. Po kliknięciu w link dołączony w treści maila należało indywidualnie zapisać się na Assessment Centre w wybranym przez siebie terminie. Ze wszystkimi kandydatami i kandydatkami pozostawaliśmy w stałym kontakcie. Jeżeli link przestał działać, oznacza to, że termin na zapisy dobiegł końca. Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej rekrutacji.

Bartek
@OSTC

Jedna wielka sciema Dla zainteresowanych podaję maila i z chęcią przedstawię jak wyglądał cały mój proces rekrutacji w firmie sylwia8921@gmail.com

@Bartek

Może coś po prostu przeoczyłeś/aś w skrzynce pocztowej? Nasze rekrutacje cechują się największą dokładnością, uczciwością oraz transparentnością. Jednak należy też brać pod uwagę ogrom chętnych na stanowisko traderki/tradera, przez co nie jest łatwo przejść cały etap rekrutacyjny. Swoją szansę dostają najlepsze kandydatki i najlepsi kandydaci. Zachęcam jednak do spróbowania swoich sił w następnej rekrutacji! Trzymam kciuki, pozdrawiam :)

WARSAWBOY

Czy to prawda że do OSTC można się tylko raz rekrutować? Po nieprzedłużeniu umowy nie można aplikować drugi raz?

@WARSAWBOY

Nie. Już się nauczyłeś klikać?

@WARSAWBOY

Zachęcamy do ponownej aplikacji, jednak podkreślamy, że byli pracownicy, tak jak nowi kandydaci, muszą jeszcze raz przejść przez wszystkie etapy procesu rekrutacyjnego i będą oceniani na ich podstawie.

Czy O.S.T.C. Ltd zapewnia kartę multisportu?

OSTC

OSTC współpracuje z Benefitem i kilkoma sieciami siłowni, zapewniając dostęp do ich usług po korporacyjnych stawkach dla wszystkich pracowników.

@OSTC

współpracuje również z giełdami, aby oszukiwać własnych pracowników...

niegdysiejszy

Ja mam natomiast pytanie do OSTC o stosunek do jej byłych pracowników. Mój znajomy został oskarżony przez firmę o złamanie regulaminu giełdowego i mimo że giełda nie odezwała się do niego, zwolnili go, zabierając mu cały wypracowany zysk (było to pod koniec roku). Jak to jest, że OSTC może ot tak sobie zabrać czyjeś pieniądze? W dodatku powiedzieli mu, że pokryją koszty ewentualnej kary. Teraz nie odpowiadają na jego maile i telefony! Czyli żeby zagarnąć czyjś bonus, OSTC nastraszyło swojego własnego tradera, a potem urwało kontakt. Podobno nie jest to pierwszy raz i dość często zdarza się, że jeśli firma "ma podejrzenia" to podpisuje rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Zarobione kwoty oczywiście zabiera i nawet nie musi wypłacać odprawy. Ofiara natomiast nie może już się sądzić, bo sama przecież rozwiązała umowę, a przy ewentualnych karach ma i tak gdzieś pracownika, bo giełda oskarża bezpośrednio jego, a nie OSTC (przy czym OSTC nawet się nie zająknie przed traderem). O większym oszustwie dawno nie słyszałem, zwłaszcza że chodzi o ludzi, którzy pracowali tu przynajmniej parę lat. Ta firma odwaliła co najmniej kilka takich szwindli i na pewno nie polecam się z nią wiązać.

@niegdysiejszy

Dobrze Ci radzę, zmień znajomych ;-)

cichy
@niegdysiejszy

nie kumam. to czyje pieniądze masz na koncie? firmy czy swoje? ostc może tak po prostu zwolnić i zabrać kasę nawet jak nie masz zarzutów z sądu czy z giełd?! nie rozumiem też o co chodzi, że sie nie odzywają do niego. brzmi jakby nie chcieli niczego wyjaśnić tylko tuszowali sprawę. ja bym chyba uderzał z tematem do mediów i robił hałas

Sasha
@niegdysiejszy

podaj swoj numer albo meil, mam podobna sprawe

Sasha1
@niegdysiejszy

napisz do mnie na skhorolskyi.40c81c9@m.evernote.com Mam podobne sytuacje, ale mi jeszcze nie wyrzucili. Dali podpisac i zrobili blad, wiec jeszcze moge walczyc

@niegdysiejszy

OSTC działa w ściśle regulowanym środowisku globalnych rynków finansowych. Bycie traderem lub traderką OSTC daje ogromne możliwości, ale wiąże się również z odpowiedzialnością za swoje działania, które powinny być zawsze w pełni zgodne z wewnętrznymi zasadami OSTC i regulacjami zewnętrznymi (giełdy i/lub organów regulacyjnych oraz prawnych). Wszyscy traderzy i traderki OSTC regularnie przechodzą szkolenia, zdają stosowne egzaminy i są monitorowani przez działy wsparcia. Dzięki temu są na bieżąco ze znajomością i zrozumieniem wszystkich zasad i przepisów oraz są informowani o konsekwencjach w przypadku jakiegokolwiek ich naruszenia. Sporadycznie i zgodnie z polityką wynagrodzeń OSTC, firma zastrzega sobie prawo do wstrzymania całości lub części bonusu w przypadku zwolnienia pracownika z powodu naruszenia naszych standardów działania, w toku wewnętrznego lub zewnętrznego postępowania (prowadzonego przez giełdę lub regulatora). Treść tej polityki jest znana i podpisywana przez każdego tradera i traderkę. Nie możemy wspierać niewłaściwego zachowania traderów, dlatego zespół nadzoru rynków monitoruje i analizuje aktywność tradingową na każdym z nich.

niegdysiejszy
@OSTC

" firma zastrzega sobie prawo" (usunięte przez administratora) ostc regularnie kłamie i robi co chce z własnymi przepisami. problem z tym jest taki, że branża jest tak specyficzna, że trudno taką sprawę wygrać w polskim sądzie. przypuszczam, że na Zachodzie taka firma szybko by się zwinęła po takim numerze. jedyna nadzieja, że w końcu upadną. dużo wskazuje, że ten dzień jest bliżej niż dalej...

@niegdysiejszy

Nie upadną, bo po serii wielu pozytywnych zmian w ostatnim czasie, traderzy obecnie mają rekordowe zyski. Firma ciągle dynamicznie się rozwija. Skupiajmy się na pozytywach, a nie na negatywach.

ijak
@WTF

wtf? rozwija? coraz mniejsza garstka ludzi to raczej rozpad, aniżeli rozwój. oszukiwanie pracowników i rosnące prowizje to raczej słabe przykłady "dynamicznego rozwoju" :)

Aaa

Kiedy można się spodziewać wznowienia procesu rekrutacyjnego?

@Aaa

Zdrowie i bezpieczeństwo kandydatów oraz pracowników OSTC jest dla nas na pierwszym miejscu, dlatego wciąż nie jesteśmy w stanie podać żadnych szczegółów związanych z przywróceniem rekrutacji. Wszystkich kandydatów i kandydatki poinformujemy bezpośrednio o wznowieniu procesu. Zachęcamy również do śledzenia naszych kanałów w Social Media, w których na bieżąco informujemy o wszystkich działaniach firmy, bądź zapisania się do Talent Community. To najszybszy sposób, by otrzymać informacje o ofertach pracy i nowej dacie rozpoczęcia intake’u: https://www.ostc.com/careers/talent-community/

Jks

Można pracować dla was zdalnie?

@Jks

Dziękujemy za pytanie. Na tę chwilę nie oferujemy możliwości pracy zdalnej na pełny etat. Praca w biurach OSTC niesie ze sobą wiele korzyści, m.in. bezpieczeństwo w postaci infrastruktury (posiadamy zespoły dbające o komfort pracy traderów i traderek – IT, Risk, HR), zindywidualizowany mentoring i stałe wsparcie managera czy możliwość wymiany wiedzy z doświadczonymi traderami, które trudno zapewnić osobom pracującym z domu. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą podczas kolejnej rekrutacji.

Gosc1

Praca jest nietypowa. Pochłania znaczną część życia więc trzeba się naprawdę dobrze zastanowić zanim zdecyduje się na prace tu. Na pewno jest ciekawym doświadczeniem. Jednak nie jest ona ucztą intelektualną. Można się nauczyć, że na rynku nie ma zmienności - rynek się nap**, nie otwieramy pozycji a trzeba zaje**, nie idzie w górę, a zap**, nie idzie w dół a się spie**. Raczej innych analiz w biurze się nie usłyszy, od szkolenia wstępnego zaczynając. Chyba to nie pasuje do tego elitarnego wizerunku

mętny
@Gosc1

Heh, dokładnie jak opisałeś. No ale żeby coś doradzić to managerzy musieliby mieć jakiekolwiek pojęcie o tradeowaniu. w ostc tak naprawdę nikt się tą ważną informacją nie podzieli, bo nie ma w tym żadnego interesu. natomiast dużo jest tego amerykańskiego bullshitu, że skaj is de limit, a potem "czemu się nie wyrabiasz, wystarczy zasuwać". kreatywność na poziomie przedszkola "kup tanio, sprzedaj drogo" - i tak dzień w dzień

@mętny

Czytamy wszystkie komentarze i doceniamy wszelkie formy konstruktywnej krytyki. W razie wątpliwości związanych ze wsparciem pracy traderów, zachęcamy do zgłoszenia się bezpośrednio do swojego managera lub pozostałych pracowników OSTC, którzy mogą pomóc w tym temacie. Jesteśmy przekonani, że każdy z nich postara się odnieść do przekazanych spostrzeżeń i wspólnie wypracować pomysł na polepszenie sytuacji.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w O.S.T.C. Ltd?

stary wolumenowiec

A Ty dalej sama sobie zadajesz pytania, a potem na nie sama sobie odpowiadasz. Sama prowokujesz takimi zachowaniami na goworku. Nawet dziecko widzi, które pytania są Wasze. Kto za takie nieudolne działania w sieci płaci? Też my, traderzy? Może lepiej napisz tutaj, jak w czasie pandemii zamiast wspierać traderów to nałożyliście stałą comiesięczna karę w wysokości 500 funtów albo market making na pustym i bezpłynnym oraz totalnie śmiesznym rynku? Nie macie w ogóle szacunku dla traderów. ZERO

Facpalm
@stary wolumenowiec

Nawet dziecko by zauważyło, że większość tych pytań, o których piszesz, jest wrzucanych na większość stron pracodawców przez pracowników GoWorka - jakoś tak to sobie dziwnie wymyślili. Chyba tylko po to, żeby każde forum jakoś żyło, a niektórzy, żeby się jak widać frustrowali...

Boguś
@Facpalm

Gdzie wrzucają? Możesz podać kilka przykładów? Bo tego rodzaju pytanie (najczęściej jedno) pojawia się gdy na temat firmy w ogóle nie ma żadnych wpisów, aby rozpocząć dyskusje, a nie gdy jest ich kilkaset.

OSTC

Jako firma zdajemy sobie sprawę, że możliwość awansu, a co za tym idzie, rozwoju umiejętności, jest jednym z czynników, które sprawiają, że pracownicy chcą związać się z firmą na dłużej. Staramy się wesprzeć pracowniczki i pracowników OSTC w wykorzystaniu nabytej wiedzy i doświadczenia, dlatego przewidujemy taką opcję zarówno dla osób z działów wsparcia, jak i traderów. W obu przypadkach oferujemy możliwość objęcia stanowiska w swoim dotychczasowym dziale, lub innych zespołach. W historii naszej firmy zdarzały się też awanse, które obejmowały zmianę biura na inne, znajdujące się w Polsce lub poza granicami kraju. Jeśli chodzi o karierę traderów i traderek, to droga zawodowa składa się z konkretnych etapów: Trainee Trader, Junior Trader, Trader, Senior Trader, Expert Trader. Traderzy i traderki przechodzą na wyższe stanowiska wraz z nabywaniem doświadczenia i poprawą wyników. Wiąże się to z rosnącą niezależnością w aspektach takich jak dobór rynków, produktów, godzin pracy czy wykorzystywanych strategii, klip (czyli ilość kontraktów, które trader może kupić/sprzedać za jednym kliknięciem) czy ryzyko, jakie firma pozwala wziąć na siebie traderowi lub traderce. Praca jako trader lub traderka w OSTC daje możliwość rozwoju również w innych działach, np. w Market Makingu, Market Risk czy IT. Większość Operations Managerów zaczynała karierę w firmie jako trader lub traderka. Byli traderzy pracują również w edukacyjnej gałęzi biznesu – ZISHI. Dajemy więc możliwość rozwoju nie tylko w roli traderów, ale również w innych aspektach związanych z handlem na rynkach.

@stary wolumenowiec

Czytamy wszystkie komentarze i doceniamy wszelkie formy konstruktywnej krytyki. W razie wątpliwości związanych z zakresem obowiązków, zachęcamy do zgłoszenia się bezpośrednio do swojego managera. Staramy się, by w tym trudnym dla wszystkich czasie zapewnić pracownikom i pracowniczkom bezpieczeństwo oraz możliwość pracy w sprawnie działającej firmie. Dzięki współpracy traderów i działów wsparcia w pełni kontynuujemy naszą działalność i handel na rynkach.

mętny
@OSTC

wspierają? ostc tylko ładuje traderom po żebrach i zrzuca na nich ciężary. opłaty w okresie pandemii, przerzucanie coraz większej odpowiedzialności przed giełdą (tak, tak, teraz jak coś sknocisz to dojadą ciebie, a nie firmę) i nieustająco rosnące koszty. Jak to się w sumie dzieje, że ostc tak dobrze prosperuje, ma coraz większe wolumeny, a mimo to co roku ceny trade-ów rosną? ticki stoją w miejscu, więc inflacja nie jest żadnym argumentem. tak w ogóle to niedługo poza backoffice i może 10 rekinami w tej firmie nikogo nie będzie

@mętny

Nieustannie szkolimy naszych pracowników w kwestii tradingu zgodnego z zasadami rynkowymi. Kilka razy w roku przeprowadzamy szkolenia i testy. Podobnie jest z pozostałymi regułami i zmianami, które zostały wspomniane w komentarzu. Na bieżąco informujemy o nich wszystkich naszych pracowników. W razie jakichkolwiek pytań w tym zakresie, zachęcamy do rozmowy ze swoim managerem.

WTF

Super firma! Panuje w niej niesamowita atmosfera. Jako jedna z nielicznych w Polsce aktywnie wspiera środowisko LGBTQ+. Nikt w OSTC nie musi się krępować ze względu na swoją orientację. Każdy ma takie same prawa oraz możliwości awansu. Dowodem jest dołączenie do Stonewall Diversity Champions Program. Świetna decyzja! Tak trzymać.

@WTF

Znajdź sobie własny nick zamiast bezczelnie się podszywać. To żałosne.

MS
@WTF

A podobno ostc wypowiada się tylko pod nickiem OSTC. A Ty tu jasno pokazujesz ze jednak trolujecie pracowników po niekorzystnych zmianach w firmie. MS to pewnie także Twój zastrzeżony nick. Po każdym dobiciu traderow zgrywacie się z nas na tym forum. Warszawska elitka.

Tez MS
@MS

Czyli jeśli wypowiedź zawiera jakikolwiek pozytyw, a nie tylko jad to na pewno sztuczny komentarz napisany przez PR firmy? Pracuję tu kilka lat i mam zwyczajnie inne zdanie niż Ty. Nie muszą mi za nie płacić.

Roman

Witajcie! Krótkie pytanie. Czy firma ta zatrudnia również osoby bez doświadczenia zawodowego oraz ze średnim wykształceniem? Z góry dzięki za odpowiedź.

@Roman

W OSTC wierzymy, że o sukcesie decyduje nie tylko wykształcenie, ale przede wszystkim naturalne umiejętności i chęć do nauki. Nie wymagamy wyższego wykształcenia, ale szukamy osób z pasją do tradingu, silnymi umiejętnościami analitycznymi i zdolnością podejmowania decyzji.

Pola86

Jak wygląda sam etap 6-miesięcznego szkolenia ? Można nauczyć się czegoś wartościowego?

@Pola86

Dziękujemy za pytanie. The New Trader Development Desk to pierwszy etap pracy w OSTC, który ma przygotować młodych traderów i traderki do wejścia na prawdziwe rynki. Szkolenie jest obowiązkowe. The New rader Development Desk zostało zaprojektowane w celu wymiany wiedzy i doświadczeń między trenerami, starszymi traderami i nowo zatrudnionymi, zebranych w ciągu ostatnich 20 lat istnienia firmy. Podczas szkolenia młodzi traderzy i traderki wezmą udział w dostosowanym do rynków szkoleniu tradingowym, prowadzonym bezpośrednio przez naszych doświadczonych ekspertów, jak i poprzez cyfrową platformę edukacyjną ZISHI. Tematy, które będą poruszane podczas szkolenia to m.in.: wprowadzenie do rynków finansowych i kontraktów terminowych; giełdy i produkty; specyfikacje kontraktów; trading software; outright i spread trading; typy orderów; analiza techniczna i fundamentalna; zarządzanie ryzykiem; psychologia tradingu. Po kilku tygodniach każdy z traderów i traderek będzie mieć okazję sprawdzić swoją wiedzę na wiodących w branży symulatorach. Symulator Stellar Classroom pozwala odtwarzać kilka wydarzeń handlowych w ciągu jednego dnia i trade’ować bez ryzyka. Po 3 miesiącach intensywnych ćwiczeń pod okiem doświadczonych managerów nowo zatrudnieni przechodzą do pracy na rynku finansowym i inwestowania realnych pieniądzy, co pomoże im stworzyć strategie i zyskać pewność swoich decyzji. New Trader Development Desk to doskonała okazja do wzajemnej nauki, zanim traderzy i traderki zaczną pracować w wybranym biurze. Podczas trwania szkolenia pracownicy otrzymują podstawowe wynagrodzenie i nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów ze swojej strony. Osoby spoza Warszawy na czas szkolenia otrzymają również dodatek relokacyjny.

Zostaw merytoryczną opinię o O.S.T.C. Ltd - Warszawa

• Jak się pracuje w O.S.T.C. Ltd?

Zobacz opinie na temat firmy O.S.T.C. Ltd tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w O.S.T.C. Ltd?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 8 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

O.S.T.C. Ltd