Opinie o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PHU DAKO Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PHU DAKO Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Ela

Witam, czy pracuje ktoś w okolicach drezna w magazynie przy akumulatorach? Czy polecacie tą pracę?

XYZ

Nie polecam agencji dako. Jeśli człowiek chce przyjechać do Niemiec dorobić się pieniędzy,to marna jest to opcja na dłuższą metę. Firma ta wypłaca mniej więcej pracownikowi 1200€, do czego od lipca dochodzą kolejne potrącenia w wysokości 150€, więc zostaje +/- 1050€. Jak na pracę za granicą,w moim przypadku (tyranie na produkcji)jest to marny grosz,przez co rezygnuje. Nie jest to gra warta świeczki. W firmie tej nie ma płatnych urlopów, l4 ,nie ma lepiej płatnych nadgodzin, godzin nocnych. Jedyny plus tej firmy to mieszkania bez współlokatorow. Nic więcej;)

Ktoś
@XYZ

Z tego co słyszałem za wszystko przez firmy mają płacone, a na pewno za godziny nocne tylko że po prostu Dako nie płaci tego, tylko zabiera dla siebie. Już mieli duży dochód od jednego pracownika i jeszcze sobie powiększyli tłumacząc się pandemią. Miało być coraz lepiej a jest coraz gorzej.

Helga

Czy ktoś wie jak jest teraz z zajęciem komorniczym? Czy komornik może zająć wynagrodzenie w euro?

waldi

Dla mnie to nienormalna firma bo dla kogo to jest normalne jeśli dzwonią do Ciebie miesiąc przed wyjazdem obiecują CI że będzie lepiej bo umowa na pełny etat i w ogóle będzei super a gdy sie juz przyjechało to po chwili nagle musisz podpisac aneks do umowy na 1/2 etatu a jak nie to sie zwolnij .Jak dla mnie to nie jest poważne.Dziecinada ta firma

Pracownik Produkcji

Ja sobie przetłumaczyłem umowę Niemiecką, Jest tam opis wymogów prawnych, terminy umowy, adresy co do zatrudnienia, rodzaj pracy, podstawowe warunki pracy (o zakazach dyskryminacji), czas pracy, wynagrodzenie, dni wolne (na warunkach Polskich-bo jestem wynajmowany), o braku obecności, zachowanie tajemnicy, wtórne zatrudnienie, o danych osobowych, wyłączenia, ustanowienia końcowe... cóż, nie wiem jaką umowę dawali w 2017, ale teraz jest taka jak w Polsce, zakaz dyskryminacji, tajemnica handlowa i inne bzdety. Pracuję, żyję, płacą więc sobie kupuję, proste. Nie chcesz pracować to nie zarobisz. Państwo z Rybnika mili i kulturalni, jedynie "baba" z medycyny pracy była wredna (okres?). Poszło na szczęście w biurze szybko. Kolejka w przychodni jak to w Polsce... Pozdrawiam Pana Marka - Tomek!

Brak

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Elektryk/Automatyk
Gliwice
Gustav Wolf Polska Sp. z o.o.
Alejakto

A czy w umowie nie jest napisane ze jest potrącane „do 700€„ z wypłaty? Nie rozumiem tej firmy. I tak jak wszyscy niżej napisali. 1200-150€=1050 miesięcznie. Nie te czasy żeby za takie pieniądze robić. Do tego umowy na pol etatu.

Xx

Pieniądze zawsze na czas, ale niestety urlopy niepłatne, brak dodatku nocnego, święta tak samo. Umowa na pół etatu polskiego. Firma zaczyna coraz bardziej ludzi okradać. Zawsze dostawało się np 7€/h na rękę po odtrąceniu mieszkań a teraz z tego chcą pobierać dodatkowe opłaty 150€/mc-15% wypłaty. Nie ma to jak latać dziury budżetowe. Więcej stracą niż zyskają.

@@@

uwaga na tę firme przy podpisywaniu umowy daja cały etat a po dwuch tygodniach ci każą podpisac aneks na 1/2 etatu i do tego zaczynaja potracac 150 euro za mieszkanie. MASAKRA

mati
@@@@

słyszałem ,mają umowy podpisane z kontrahentami to musieli poszukac jeleni obiecali dobrze ale wyszlo gorzej niż zawsze bo jak ktos zarobi 1200 euro i 150 da na mieszkaniie to 1000 euro za charówke to troche mało.

Stary

Cześć, czy słyszał ktoś o nowej umowie, która ma obowiązywać bodajże od Lipca i DAKO będzie zabierać ludziom 150 euro za mieszkanie a także ludzie wrócą do pół etatów.

john
@Stary

tak jest takie cos ,jak pundziesz na rozmiwe to ci cuda obiecują ai dadza umowe o prace potem pojedziesz jak glupi i z nienacka pojawi sie kurier niczym czak noris i powie ,,albo podpisujesz na pol etatu i 5 euro za dzien za mieszkanie albo (usunięte przez administratora).na twoje miejsce czekają juz ludzie" jak za czasów tuska. masakra niepolecam tej agencji bo sie duzo kasy wyda na wyjazd a zarobi nieduzo wiecej niz w Pl

luis
@Stary

tak to jest dramat zarobisz 1200 euro 150 ci zabioraza mieszkanie i 250 eurona pl konto i 800 euro na wtplate wezmiesz...omijac szerokim łukiem

witek
@Stary

to sie tak dzieje bo przy pidpisywaniu umowy juz musisz podpisac wypowiedzenie ,,zebyś nie musial tu jechac specjalnie" a jak niepodpiszesz to do widzenia.

john
@Stary

tak to prawda ,uwaga na tą firme przy podpisywaniu umowy dają cały etat obiecują góry doliny a po dwuch tygodniach kurier przyjezdza z aneksem do umowy i albo podpiszesz albo(usunięte przez administratora) i w tym aneksie 1/2 etatu .niespodzianka i oprucz tego będą 150 euro potrącac za zakwaterowanie. takze jak sie orobisz i ci wyjdzie nawet 1200 euro zabiorą ci 150 euro to ci tysiac wjdzie to tak troche mało jak na prace zagranicą.

PierwszyRaz

Witam. Wybieram się do fabryki rowerów w Waldershof. Czy był ktoś może tam? Jak wygląda praca czy jest ciężka czy można tam zarobić? Jakie warunki mieszkaniowe? Proszę o pomoc ponieważ pierwszy raz jadę za granice mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto wyrazi swoją opinię I się z nią podzieli.

PrawdaczyFałsz

PrawdaczyFałsz

Mirek

Czy dako ma teraz jakies nowe oferty pracy ? nie moge znalezc zadnych ogloszen. Przeszlismy pod niemca na niemieckiej umowie i chcemy wrocic pod dako czy ktos sie orientuje czy jest taka mozliwosc?

@Mirek

Witam gdzie obecnie pracujesz ? Ja też zrezygnowałem z kontraktu i będę wracał pod Dako

Mirek
@Marstor

Magazyn Perla w Buggingen. Wyszla mnie stawka nizsza niz w dako juz z mieszkaniem jestem juz na wypowiedzeniu. w poniedzialek bede szukal jakies oferty

@Mirek

To tak samo jak u mnie też rozglądam się za jakąś oferta

Pracowaliśmy

Witam czy mogę rozliczyć się normalnie ze skarbówka w Niemczech czy są problemy ? Nie chciałbym dopłacać bo skladki powinna firma płacić czy już ktoś się rozliczal z dako w Niemczech ??

@Pracowaliśmy

Po przekroczeniu progu 11500 tys euro chyba, trzeba się skontaktować z kadrami oni wysyłają dokumenty trzeba wypełnić i odesłać, dako rozlicza resztę zwrot przychodzi bezpośrednio z niemieckiego urzędu skarbowego na Twoje konto.

Pracowałem przez dako rok czasu ,stawka 7.50 netto .ilość godzin w miesiącu 160-200 , mój zarobek z rozliczenia nie przekroczył 3500 € ???? Dako to dobra firma na start jednak na dłuższy czas odpada .

@Pracowaliśmy

Witam ja się rozliczałem nie miałem żadnych problemów.

zuza

pracowalam na produkcji w 2015r. w magazynie w Niemczech...widze ze nic od tamtej pory sie nie zmienilo dodam ze po 2 latach gdy nie pracowalam przyszlo wezwanie z urzedu skarbowego ze pracowalam a nie rozliczylam sie z us w pl.dzwonie i pytam szanowne panie ze przeciez dako mialo rozliczac a pani na to ze moze rozliczyc teraz.doplacilam kilka stowek do pitu.nie polecam tej firmy firma dopisala bez mojej wiedzy 2 osoby obce na moje ubezpieczenie ktore przez 5 lat wisza na mnie.ale sprawa juz zgloszona i wyrejestrowani.uprzedzam czytajcie umowy malym druczkiem i.sprawdzajcie czlonkow zgloszonych do ubezpieczenia na swoim pue zus.dopiero zalozylam pue inaczej nie wiedzialabym do dzis ze takie rzeczy sie dzieja..

Czy firma dako nadal wysyła do pracy czy przez wirusa jest to wstrzymane?

Dostałem oferte wyjazdu od maja, pytałem o kwarantannę, dają jakiś papierek i praca dom praca dom , ale jak kara przyjdzie za niepoinformowanie urzędu to się na to wypną, nic nie słyszeli o żadnej kwarantannie

zyx
@Nowy

TO NIE JEDŹ

Iwo
@Nowy

To prawda. Trzeba Was zgłosić do urzędu do Niemiec. Mozecie być kontrolowani bo mijaliscie granice.jak Was przypadkien na to skontroluja to macie kare ktora sami płacicie a kara jest wysoka. Dako się wtedy wypiera bo mówi że was o tym informowalo tak ze jak was swędzi 5000euro to siedzicie

ByłyPracownik

Nigdy wieciej przez tą firmę nie wyjadę. Gówniane zarobki 1000e co to jest... Umowa polska składki polskie a praca w Niemczech śmiech na sali... Na umowie pisze 9.96 a na rękę 7.7e to skoro składki polskie to gdzie te pieniądze bo wątpię że 2.2e z godziny to składki polskie bo 26procent to płaci się za Niemcy a nie polskie.. (usunięte przez administratora) ludzi, nigdy nie dowiesz się ile zarobiłaś/zarobiłeś, dadzą Ci w 1 mc gówniany pasek wypłaty jak z niszczarki bo nic na nim nie jest jasne. Nawet nie pisze co za co jest. Pisałam godziny dzień w dzień ile robię a nagle przy wypłacie o 10h mniej... Trójka moich znajomych również po minus 10h niż mieliśmy dzwonilismy to niby tylko tyle mieliśmy. Dzwonisz do biura w Polsce, Panie nie mile wiecznie pretensje mają bo zabierasz im czas wspólnego gadania i picia kawy.. Dostajesz karty przedpłacone o których nawet ci w biurze nie powiedzą a dowiesz się od kogoś kto tu wcześniej robił na miejscu... Z karty nie zrobisz przelewu ani nic. Możesz zapłacić nią albo wypłacić kasę. Firma to jedna wielka komedia. Oceniają Cię przez telefon. Nic o tobie nie wiedzą ale "wszystko wiedzą lepiej". Wszystko załatwiane po znajomościach, ręka rękę myje w tej firmie... Żałosna firma żałosne zarobki. 1000e w Niemczech to lepiej siedzieć w Polsce bo dosłownie całe nic więcej zarobisz... Nawet 8h dziennie nie ma pracy... Byłam na 3 projektach i zawsze to samo... Jedno wielkie (usunięte przez administratora) Dają nowych Kordynatorow na miejsce co nawet niemieckiego nie znają nic nie wiedzą nigdy.. A jak dzwonisz nie odbiera i nawet nie raczy oddzwonić. Ale jak on/ona coś chce to już masz być w gotowości...

@ByłyPracownik

Nie powiedziałaś że w biurze podpisujesz papiery o urlopy płatne za które i tak nie płacą i nie należy Ci się żaden urlop. Umowa jedno a robią drugie. Również nie powiedziałaś o tym że podczas podpisywania umowy podpisujesz papiery że oni sami cię rozlicza a w zamian zabierają cały twój zwrot... Dadzą Ci stertę papierów i czytać to zajęło by cały dzień jak nie lepiej i stoi nad tobą abyś tylko nie czytał żebyś szybko podpisał z potem robią cię jak chcą... Chcesz jechać do Niemiec? Znajdź niemiecka agencje pracy bo to jest zwykła ściema. Na każdym zarabiają wieciej niż Ty w byciu w pracy...

@Paweł

E no bez sciemy... Nikt nad Tobą nie stoi i możesz czytać co podpisujesz, a stawki 7,7 nie ma? Sory wiem bo jestem na 5 projekcie i znam inne firmy więc widzę, że ktoś ma zły humor albo ktoś Ci płaci za takie brednie. Nikt Cię nie zmuszał do Polskiej agencji. Skoro wiedziales, ze Polska umowa to po co pojechales aż 3 razy? Poza tym 7,7 x jak to mówisz 10 h zabrali czyli 150 = 1155 euro ... Jak już chcesz puszczac ściemę to chociaż użyj kalkulatora. Buziaczki z korona wirkiem :*

@ByłyPracownik

Bzdury wypisujecie w dodatku jedna i ta sama osoba Od roku jestem w CUBE na rowerkach i nigdy nie mialam takiej kwoty i nic "po znajomosciach" a koordynatorki i babki w biurze byly wporzo po co jezdzicie po kilka razy jak wyplata nie pasuje. na waszym miejscu bym zmienila agencje a nie jezdzila po kilka razy a potem plakala w necie - wali sciema na kilometr!!!

@Robertos79

Chodzi mi o stawkę już na rękę. Na umowie jest 9.9 a na rękę 7.7 150h hahah ani razu tyle nie miałem a gwarant był 135h.. Wszystko zależy od projektu. To sobie policz 135*7.7(na rękę) =1039e...

@Robertos79

I kto powiedzal że ja byłem 3 razy... To ktoś wyżej pisał że był 3 razy ja byłem raz i wieciej nie pojadę... Nie wiem jak ludzie mieli na innych projektach ale z tego co wiem to inwentaryzacje jak byłem to tak jest... Ludzie z Hamburga lepiej godzin nie mieli bo miałem tam znajomych... Nie wiem jak w Mannheim mieli ale wiem że krótko byli bo chcieli tu do nas dojechać potem...

Karol
@angela

O boshe nie zesraj sie z tymi rowerkami bo to praca marzen nie jest uwierz. Tylko rok? Jakos mało ja na innym projekcir bylem 3 lata. Dupo lizcu

@Karol

Karolku drogi mi sie podobalo i sciagnelam tam 3 swoich znajomych i bede polecac wiec nie placz:):) a co to niby za super cudowny projekt gdzie byles 3 lata ?

Karol
@angela

Zadzwon do dako i zapytaj o największy projekt. A tobie życzę powodzenia ba rowerach bo Cie wydupia stamtad kwestia czasu. Nara

@Karol

Pytałam,największy projekt to CUBE kłamczuszku i nie bede z Tobą dyskutować i odpisywać na te bzdury. powodzenia

Angel
@angela

(usunięte przez administratora) Zjechalas jak 25 osob z drugiejnzmoany przed zamknieciem granic? Nadal tak chwalisz swoje rowerki A uciekłaś z nich. Twoi znajomi tacy polecani razem z toba zenagmda hahahahahhah

@Angel

a nie prawda:) jestem na innym projekcie zalatwione przez koordynatorke:) polecam:) wracam przed swietami na rowery.:) zlap sie roboty

Lukasz
@ByłyPracownik

Święta prawda,rok przepracowałem i nigdy więcej .

Pewna Para

12 marca poinformowali nas o urlopie i wysłali nas na urlop ( bezpłatny) na 2 tygodnie, w piątek 13tego był to ostatni dzień w pracy, pojechaliśmy do Polski 14 marca. 23 marca dzwonił koordynator że nie wracamy tam do pracy i firma do nas wyśle mailem dalsze informacje co dalej itp..... Dziś mamy poniedziałek 30 marca i sprawdzam na koncie ZUS i okazuje się że nie jestem już zatrudniona w Dako Brak informacji o dacie zakończeniu urlopu Brak informacji o dacie wypowiedzeniu i z jakiego powodu Brak świadectwa pracy Jednym słowem NIC NIE WIEMY od kiedy ,dlaczego nie mamy zatrudnienia .Malo tego w umowie mamy 7 dni wypowiedzenia, a wychodzi na to zwolnili nas na urlopie bez informowania o tym fakcie . Jest 7 dni na rejestracje w urzędzie pracy - porażka Taka to jest firma DAKO Chyba nie będę mieć wyjścia, jak zgłosić sprawę do PIP jeśli sprawa się nie wyjaśni bo to jest łamanie prawa.

Mia

Zamykają na jakiś czas nasz zakład, w zamian mamy jechać na kurczaki, mam pytanie,czy może ktoś z was tam był, proszę o informację jaka to praca i jakie są warunki mieszkaniowe, z góry dziękuję

max

Ta agncja pracy to jakas porazka , dzisiaj zadzwonila do mnie jakas pani , z tej agencji i odrazu pyta czy w poniedzialek moge byc w pracy , nic nie mowi co to za praca , jakie zarobki , jak zapytalem jaka oferuje prace , odpowiedziala ze na produkcji przy profilach z aluminium , (usunięte przez administratora) , dodatkowo pyta czy mam prawo jazdy kat C+E , i znam jezyk , mowi ze od czasu do czasu trzeba cos zawiesc jakis towar z fabryki , zapytalem jakie wynagrodzenie powiedziala ze 9 euro na reke, ale musze miec swoj wlasny samochod na dojazd , pytam co z zakwaterowaniem , mowi ze niewie gdzie bedzie bo dzisiaj dostala oferte pracy, ale zakwaterowanie placi agencja , pytam co z umowa , pani lekko sie zbuzyla i mowi ze oczywiscie ze jest , wiec pytam jaka a ona ze na pol etatu , umowa polska , smiech na sali , niech sama pracauje za granica na umowie na pol etatu na dwoch stanowiskach !!!

@max

Eeeee przy profilach tu nie ma nikogo z C, a tym bardziej E... ja zabieram ze sobą dwie osoby i zwrot paliwa jest, a mieszkanie zawsze było do kazdej oferty więc chyba nie z tą firmą gadałeś mały... jak potrzebujesz konkretne info to se do Karoliny zadzwon koordynatorki abo do Sandry, one Ci ogarną wszystko

eM
@max

A kto Ci każe pracować na dwóch stanowiskach ? :D

Ilona
@eM

Chyba chodziło mu o to, że będzie musiał pracować na produkcji+od czasu do czasu coś zawieść jako kierowca. A Ty pracujesz z Dako? Szukam kogoś kto siedzi w Norymbergi przy produkcji blatów kuchennych.

@Ilona

Gdyby tam był to by wiedział, ze takiego czegoś nie ma jak tu i tu. Jak produkcja to produkcja. Jak sie pracuje to sie wie co kto robi w danej firmie. Przy blatach nie robiłem to już może poproś czy jest kontakt do osoby, ktora tam pracuje jeśli wyraziła taka zgode

Elll

Podatek i ubezpieczenie gdzie sa odprowadzane ?

Timi
@Elll

Polska umowa czyli Polskie składki i ubezpieczenie z kartą EKUZ. Podatek Polski i Niemiecki bo dostaję oba pity

Zostaw merytoryczną opinię o PHU DAKO Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PHU DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 90.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 77, z czego 14 to opinie pozytywne, 47 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHU DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PHU DAKO Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PHU DAKO Sp. z o.o.