General Motors Opel Polska

Opinie o General Motors Opel Polska

Olha

A wiecie coś o ochronie na Oplu? kiedyś była tutaj burza na temat ich pracy ale temat ucichł

Olha

Jan

Ktoś coś podpowie?

Marian
@Olha 20.12.2017 16:12

Mi się ich praca podoba. Pozytywni ludzie.

@Olha 20.12.2017 15:11

Ochrona robi wszystko to co debile z g5 im każą(zakładanie blokad na parkingu itp.)

Ya yhy na bank

Teraz Andrzej będzie stał na ochronie

Kamil

Wiadomo ktora zmiana wypada od 5 lutego?

@Kamil 13.12.2017 13:27

Czerwo

Szukasz pracy?

Bubel

Uciekajcie ludzie z tego chorego zakładu. Jest coraz gorzej ludzi maja za zwykły numer nie pasuje im nie jestes potrzebny to cie wyzucaja jak smiecia, poza tym wcale zarobki nie za jakies mega fajne. Ja nie pracuje tu juz od wrzesnia i tylko sobie polepszylem :)

Mojzesz
@Bubel 09.12.2017 00:27

Też mi umowy we wrześniu nie przedłużyli i to było najlepsze co mnie mogło w życiu spotkać :P

Fukcopel
@Bubel 09.12.2017 00:27

Jeśli można wiedzieć gdzie znalazłeś pracę?

Ya yhy na bank

To już jest koniec i nie ma już nic (usunięte przez administratora) zostaną :) a nas maja za Nic! To już jest koniec Opla :)

Mietek !!!

witam szukam kontaktu gdzie moge dowiedziec sie o jakis przetargach firm zewnetrznych na remonty rakow itp . bo na stronie Opla nie ma i niemoge nigdzie znalezc pomoze ktos ? Pilne

maly
@Mietek !!! 22.11.2017 19:41

Raczej nie chcesz mieć nic wspólnego z firmą zwaną Opel

ales

A VW do 2020 1800 podwyżki ino nie wiem czy brutto czy netto no i 6000 tysięcy premi :)

Mojzesz
@ales 06.12.2017 09:52

brutto raczej, ale i tak sporo. Ostatnio w lidlu i biedronce podniesli zarobki wiec juz chyba wszedzie zarabia sie wiecej niz w tym (usunięte przez administratora) :P

member wieczny

A jak tam premia??? podobno było jakieś spotkanie ze związkami zaw.

drogan
@member wieczny 20.11.2017 16:01

W Oplu nie ma związków zawodowych!!

dejtaspokoj

Ciekawe czy podobnie jak w Oplu w Hiszpanii nasza wspaniała dyrekcja też ma plan by zmniejszac wynagrodzenia o 6% i zamrozić płace do 2022 r, zeby tylko ratować tą tonącą łódz. A i PSA żąda od GM połowy kasy, którą wyłożyła za Opla, chyba zorientowali się jakiego bubla kupili... Nieciekawe czasy nastały.

Bubel
@dejtaspokoj 30.11.2017 11:36

Skąd takie informacje

@Bubel 30.11.2017 17:10

Od Andrzeja

Byczek

Panowie jakieś info czy bd 2 zmiany i kogo wywalaja?

Arek
@Byczek 23.11.2017 07:58

Umow nie przedłużaja wszystkich czasowych. Co do 2 zmian to moze jeszcze nie od stycznia.

Byczek

Zaś idą ploty że 2 zmiany od 5 lutego -.-

Borys

Jak to miało być o wakacji :-(( Ale ciulanie

Fizyczny

Dlaczego usuwane są normalne wypowiedzi?

@Fizyczny 22.11.2017 10:56

Bo prawda boli :)

Greg

100% racji, szefostwo nic nie umie załatwić. Tylko wiecznie te gadki, żeby pracownicy byli bardziej elastyczni. A jak przyjeżdża delegacja z zagranicy, to jakby mogli to by trawę na zielono malowali. Za niedługo to ludzie będą uciekać z tego wariatkowa, bo w innych firmach już płacą lepiej.

@Greg 18.11.2017 19:45

Zgadza się oni chcą żebyśmy byli 3w1 czyli wysylani za granice oczywiście bez diety. 2 żebyśmy robili 40 samochodów na godzinę a po 3 żebyśmy sobie zachwalali ta śmieszna firmę... Jak na ostatnim spotkaniu powiedział A. KOŁPAK żebyśmy nie marudzili.... I jeszcze nie będą przedluzane umowy tymczasowe.. Jeśli team leader nie zgodzi się na oddelegowanie będzie miał pensje membra coś mi tu podjeżdża pod MOBBING!

aaa

Greg a kogo degradują? Team Leaderów, Group Leaderów, szeregowych pracowników?

@aaa 13.10.2017 09:38

Po prostu ma być mniejsza ilość tl i gl. Dlatego nerwówka na ww. trwa.

zxc
@aaa 13.10.2017 09:38

Potwierdzam, proponują niższe stanowiska albo bye bye

Info z frontu

Jak zwalniają tyle osób to na bank będą 2 zmiany od przyszłego roku. Podobno też chcą pozbyć się firm podwykonawczych dla opla typu Wega-a, formel D, Crs itd. I zastąpić ich oplowcami, zeby nie było ze opel zwalnia. Na nowy model nie ma co liczyć. Do końca roku robimy astre sedan, GTC, cascady. Zostaje tylko Astra V i 2 zmiany od stycznia

Janosik
@Info z frontu 12.11.2017 07:09

Masz lipe bo od lipca:) a nie od stycznia

Daria

Opel znowu zwalnia ludzi śmieszny dyrektor zakładu już to ogłosił.... Zamiast zwalniać tych co chodzili na L4 będą zwalniać pracowników którym zależało na pracy!

michal

To juz potwierdzobe, ze od nowego roku tylko 2 zmiany?

Body
@michal 08.11.2017 09:54

Od połowy przyszłego roku. Taką informację od jednego z przedstawicieli forum doradczego.

Piotrek

Umowa kończy mi się 15 listopada, również jestem nieabsencyjny, zawsze norma ponad stan. dodatkowo 2 małych dzieci i kredyt mieszkaniowy...złożyłem podanie o przedłużenie umowy ale pewnie nie mam na co liczyć...oferty na jakie trafiam to praca za max 2000zł...masakra jakaś - panowie byli OPLOWCY dajcie znać gdzie teraz pracujecie - może mi też by się udało złapać coś konkretnego. 601-074-365.

Antek
@Piotrek 09.11.2017 09:16

Ngk

Xx
@Piotrek 09.11.2017 09:16

A ile zarabiales w tym Oplu ze piszesz ze praca wszedzie za 2tys. Zlotych? Skoro cie zwalniaj pewnie byles swiezym pracownikiem i nie miales duzo wiecej. Opel z kiedyś dobrego pracodawcy stał sie wyzyskiwaczem i oszustem

HR

Moi drodzy, z uwagi na sprawę Caracali i deficytowej sprzedaży opla juz za niedługo poczujecie francuski 'miód' ;) Z godnie co podała agencja bloomberg maja byc ciecia w wszystkich przejetych zakładach. Jest całkiiem mozliwy scenariusz ze zostana wprowadzone tylko elektryczne samochody do produkcji w gliwicach. Prognozy przewiduja max 1200 ludzi.

zenek

A jak wygląda okres rozliczeniowy w Oplu? Został 3 miesięczny czy zmienili na 12 ?

@zenek 03.11.2017 11:44

Na chwilę obecną nadal jest 3 miesięczny

Joanna

@Zaczyna sie..... taką informacje można też znaleźć w artykule jaki ukazał się w zeszłym miesiącu w Rzeczpospolita. Można tam również przeczytać, że fabryka w Gliwicach jest wymieniana jako "bezpieczna". Wiecie coś więcej tym, czy jednak w firmie zajdą jakieś zmiany? Wspominacie niedawno o degradacjach. Czy oprócz tego coś jeszcze się zmienia?

aaa

Eeee, no nie przesadzaj że Opel R.I.P. Do tego mu daleko. Ciecia na pewno są i będą, ale nic poza to.

Wój Stefan

Podobno mają degradować kadrę,o jeden szczebel , Oj zaczyna się skowyt i płacz.

@Wój Stefan 10.10.2017 17:13

Już degradują

aaa

Przykre, bo tak naprawdę to te osoby co są zwalniane mają 3 lata w plecy. Teraz idąc do nowej firmy znowu zaczynacie od zera. Znowu 3 lata się starać żeby wskoczyć na normalną umowę pod firmę, a nie jakąś agencję. Powodzenia dla wszystkich

Andrzej

Praca jest ok.. tylko nie przedluzyli mi umowy po 3 latach. Mimo ze nie bylem ani razu na l4 i pracowalem na 100% nie mialem wpadek ani spoznien. Jesli beda znowu zatrudniac to na pewno juz tam nie wroce zwlaszcze ze wiekszosc firm na strefie lepiej placi.

Rafal

Praca w fabryce opla w gliwicach to stracony czas... OMIJAJCIE TO MIEJSCE PRACY SZEROKIM ŁUKIEM.

Wój Stefan

Mają nas za ciuli, propaganda z PRL, mówią tylko co im wygodne, a jednocześnie za wszelką cenę chcą by związki podpisały 12 m-czny okres rozliczeniowy, oni zabłyszczą przed nowym szefostwem a my dalej będziemy dupić jak w obozie za psi grosz. Prośba do związków : INFORMUJCIE NAS NA BIEŻĄCO bo tego często BRAK.

Alvarso

Szkoda ze na wczorajszym zebraniu nic nie wspominali ile otrzymali zwrotu ubezpieczenia. To jest dno na 3000 tys pracowników 1500 to jacyś inżynierowie...

rosiczka

W podziękowaniu za zaangażowanie i poświęcenie w pracy nawet kosztem własnego zdrowia dostajesz mocnego kopa w D. Na tłoczni nie liczy się oddany pracowity dyspozycyjny bez l4 pracownik a wypadek w pracy traktują na równi z grypą jako l4 więc nieprzedłużają Ci umowy choć miałeś 4 ocenę i byłeś naj naj ...DŁUG wdzięczności Romana i kierownictwa to obiegówka

Wykopany pracownik

Ja rowniez jestem w gronie osob z "wrzesnia" Trzy lata pracy w 200% normy, bólem nadgarstkow, uzerania sie z popapranymi przelozonymi za gowniane pieniadze po to by dostac kopa w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Nastepny sort to tylko juz chyba z ukrainy tam trafi bo nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie chcial tam pracowac. Tak 3300 to stawka, ktora zarabiaja pracownicy z duzym stazem, smiech na sali. A te ich profity masakryczne. W stolowce daja jedzenie jak dla swin, znizki na auto, na ktore i tak nie stac pracownika z niskim stazem, karty sportowe za 75 zl na max 8 wejsc i lekarz ktory leczy apapem na terenie GM, o przepraszam teraz juz Opel bo sam GM nie chcial juz min. gliwickiej fabryki.

szkoda gadać
@Wykopany pracownik 13.09.2017 17:42

GM motors woli tworzyć limuzynę dla prezydenta Trumpa. Jeśli fabryka jakimś cudem dostanie nowy model (prawdopodobnie mokka), to kto wie, czy nie będą wydzwaniać (agencja Adecco), oraz GL-owie do byłych pracowników na tymczasowkach. Niech ich wszystkich w d.oo.p.e pocałują. Nie szanują pracowników. Koniec planu, sprzedaży....to większość idzie out i nie wazne, że świetnie pracował i nie chorował. Cyferki, tabelki... Sprzedaz, to jest priorytetem, a nie pl. pracownicy, którzy za granicą są szanowani, bo dobrymi pracownikami są. Nic im nie pozostanie jak zatrudnienie Ukraińców nawet za jeszcze niższa stawkę, co wyjdzie im na rękę. PSA zrobiło totalna optymalizację...kto wie, czy pracownicy mający przedłużone um.do grudnia, będą mialy kolejne um.na miesiac, czy na rok....albo KUNIEC.

krzole
@szkoda gadać 22.09.2017 17:23

ja dostałem umowe do grudnia z tego co wiem to te trzy miesiące jest na znalezienie sobie pracy

Lohtar

Niedawno PSA kupiło zakład w Gliwicach a tu taki klops. Kolejny europejski gigant musi wytłumaczyć się z zaniżania emisji spalin. Francuski dziennik "Le Monde" zarzuca stosowanie nielegalnych praktyk drugiemu na Starym Kontynencie producentowi aut - grupie PSA. Na łamach francuskiej gazety ukazał się artykuł, z którego wynika, że oprogramowanie pozwalające manipulować rzeczywistą emisją spalin trafić miało również do aut francuskiego koncernu. Zdaniem dziennikarzy chodzi o blisko 2 mln samochodów wyprodukowanych w latach 2009-2015. Autorzy twierdzą, że dotarli do dokumentów dotyczących prokuratorskiego śledztwa w tej sprawie. Wynika z nich, że w firmie toczyła się objęta ścisłą tajemnicą dyskusja dotycząca tego procederu. Kadrze kierowniczej zależało, by działanie nielegalnego oprogramowania nie było tak "oczywiste" i "widoczne"! Na rewelacje mediów szybko zareagował rzecznik prasowy PSA, który po raz kolejny podkreślił, że w firmie nie stosowano rozwiązań niezgodnych z prawem. Nerwowa reakcja (rzecznik zakomunikował, że PSA poczyni niezbędne kroki prawne w przypadku, gdy okaże się, że doszło do wycieku dokumentów z prokuratury) może jednak świadczyć o mocnych fundamentach dziennikarskich spekulacji. Rzecznik podkreślił również, że firma nie ma dostępu do akt, na które powołują się dziennikarze "Le Monde", nie może się więc w żaden merytoryczny sposób odnieść się do stawianych jej publicznie zarzutów. Wyraził też rozżalenie faktem, że materiał podważa zaufanie do producenta i narusza interesy załogi (PSA zatrudnia około 210 tys. pracowników). PSA jest trzecim - po Volkswagenie, Renault i Fiat Chrysler Automobiles - koncernem, którego praktyki dotyczące homologowania pojazdów przykuły uwagę lokalnych śledczych. Mimo zdecydowanego dementi ze strony PSA, prasowe rewelacje już odbiły się na wizerunku koncernu. Jego notowania na paryskiej giełdzie spadły skokowo o ponad 4 proc. Jeśli doniesienia "Le Monde" okażą się prawdziwe, firmie grozić mogą kary finansowe do 5 mld euro. Francuskie media nie precyzują, czy wykryte w pojazdach PSA oprogramowanie miało na celu diagnozowanie, kiedy samochód znajduje się w trybie pomiarowym, czy raczej poprawę żywotności i osiągów jednostki napędowej. Nie precyzują też, czy chodzi o wyłączanie systemu recyrkulacji spalin, czy np. "kreatywne" zarządzanie pracą mokrego filtra cząstek stałych. Europejskie przepisy dopuszczają np. czasowe wyłączenie układu recyrkulacji spalin, redukującego zawartość tlenków azotu (NOx) w spalinach, w zależności od temperatury zewnętrznej. Wyłączenie go w niskich temperaturach pozwala jednostce szybciej osiągnąć roboczą temperaturę pracy, co w konsekwencji nie tylko wydłuża jej żywotność, ale też... poprawia jakość spalin.

bnm
@Lohtar 11.09.2017 21:53

Sprawa dotyczy koncernu PSA w okresie kiedy Opel nie był ich właśnością więc nie widzę potrzeby siania defetyzmu akurat na tym forum. Jak Ci tak stranie z Oplem nie po drodze nikt nie zmusza... Wolny kraj...

Lohtar
@bnm 12.09.2017 12:13

Może i nie był ich własnością ale jeśli sprawa lewego oprogramowania wygeneruje koszty to firma będzie chciała sobie to jakoś odbić - mam nadzieję że nie na pracownikach.