Opinie o Cargotec Poland sp. z o.o. w Stargard Szczeciński

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Cargotec Poland sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Cargotec Poland sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja konstrukcji metalowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cargotec Poland sp. z o.o. w Stargard Szczeciński

Brak słów na to do czego doprowadził jeden człowiek w tak dobrej firmie jakim był hiab, teraz tego nie można powiedzieć o hrabie ze jest dobrym pracodawca panie detektorze gratulacje

już w tym tygodniu będą zatrudniać nowych pracowników na produkcję . A całe etaty powrócą od 1 lipca . Pozdrawiam

@pracownik

Potwierdzenie informacje???

Pełen etat

Na hiabie a dokładnie linii FC 4/5 etatu nie obowiązuje, linia ta zaczyna normalnie pracować w piątki okazało się że menagero k.l wraz z łysym zbyt ambitnie podeszli do wytycznych S.P

Twoja Stara
@Pełen etat

k.l - człowiek który przyszedł kilka miesięcy temu do pracy i nie ma pojecia o robocie podjal decyzje kogo zwolnic ? Gratulacje ,Jak widac tacy sa najlepsi w tej firmie

sp

Jak to na cały etat ?? Żarty sobie robicie ?? A gdzie inspekcja pracy ?? Znów jadą po bandzie ale kiedyś to się skończy

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Cargotec Poland sp. z o.o.? Które pytanie uznajesz za najciekawsze, a które za najtrudniejsze? Które z zaproponowanych warunków na stanowisku Business Systems Enhancement Specialist wydawały Ci się najkorzystniejsze?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
dana

fajne zarządzanie zasobami ludzkimi. Najpierw zwolnili kilkaset pracowników i obnizyli etaty na 3/4 teraz napłyneły zamówienia i chcą piątki przywrócić i powrócić na cały etat. Tylko trzeba będzie zatrudnic znowu ze 150 - 200 osób na produkcje. BRAWO HR jesteście nr 1 w POLSCE . Powinni tam zrobić porządek w biurze bo połowa osób chodzi z konta w kont i plotkuje bo zajęcia nie ma !!!!

Ulikowo pamięta chamie

Zwolniona

Na FC nigdy nie było zgrania a mur to sobie sam ten zwolniony wymurowal a głową muru nie rozbijesz tyle w temacie

Dzik
@Zwolniona

Oj Grzesiu, dalej boli...? :)

ONA
@Zwolniona

Przemo, nikt tak dobrze jak Ty murów nie muruje. Ale to dobrze, może Ci sie bardzo przydać ta umiejętność jak wylecisz z hukiem czego życzę Ci z całego serca ????

@ONA

Nie ta firma budowlana a dokładniej to jak kucharz ma się do mechaniki zagadka prawda no ale jak się miało układy to można było ale nie dziś ludzie pamiętają jak biegał po. Lini i straszył notatkami żeby pracowali w każdą sobotę i nadgodziny niósł wilk razy kilka ponieśli i wilka koniec ????

Pizza

Panie T i panie A nie pozwólcie żeby ten delikwent bryga...wypychal I zwalnial I ludzi jak chce patrzcie mu na ręce jak będzie wymyślal że ktoś się nie nadaje sprawdźcie pdp co on pisał na daną osobę wy dobrze wiecie ile on ludzi już wywalił sam tylko on ! Firma wydaje pieniądze na szkolenia i uprawnienia A on ich po postu odstawia !

polip

dlaczego nie zamykają tego zakładu

zwolniona
@polip

Właśnie chyba do tego dążą , bo masowo zwalniają ludzi zostawiając ich na pozycji przegranej , bo teraz w dobie epidemii nikt do pracy nie przyjmie . Ludzie to dla nich zwykłe pionki , zamiast ratować zakład i ludzi to wolą się ich pozbyć i zostawić bez niczego . Mam nadzieję , że potem jak będą znowu potrzebować pracowników to nikt do nich nie przyjdzie , to co robią w tej chwili z ludzmi to cios poniżej pasa i zwykłe świństwo.

Se
@zwolniona

Zawsze ktos sie znajdzie do pracy. Choćby ktoś kto o pewnych sprawach nie wie. Na szczescie wiekszosc weryfikuje to w ciagu kilku tygodni, ale niektórzy zostają i sie wkurzają. :))

Tytus
@zwolniona

Ta firma tak działa od lat zwalnia przyjmuje tylko teraz już chyba wschodnią sila robocza im zostanie przy kolejnej rekrutacji

Pan Tomasz

Czy ktoś orientuje się jak jest obecnie sytuacja w firmie Cargotec-Kalmar?

Se
@Pan Tomasz

Aktualnie slabo. :D

Szumi

My tylko wysyłamy ludzi na kwarantanne jeżeli wyzdrowieją to wrócą ale na niższej stawce taki jest plan

Olek
@Szumi

Jak to ?? To da się mniej zarabiać???

LeśnyPopierdalacz
@Szumi

Możesz rozwinąć temat???

kolo

Witam. Co sie dzieje w Cargotec w okolicy krążą plotki i nadchodzących zwolnieniach pracowników i przeniesieniu montowni. Coś ktoś wie ?

Patryk
@kolo

Zekomo to powoli się dzieje Rumia to jest docelowy punkt firmy bliski vipro itd...tansza sila robocza tylko pytanie czy da się już mniej zarabiać za tą robotę??

Odrzutek
@Patryk

To może być racja bo jest linia produkcyjną ktora ma zamówień mniej więcej do sierpnia A potem nagle nie ma nic...

Wyrzutek

Może pora przedstawić kilka słów prawdy o jednej z lini ,dnia 26.05.2020 nagle zaczęto zgarniać ludzi ,okazało się że zwalniają ,po pytaniach czy to brygadzista typował osoby do zwolnienia padała odpowiedź że oni nic nie wiedzieli ,ale jeden brygadzista sam się wygadał że on nikogo nie typował ,potwierdzając tym samym że to oni decydowali kogo się pozbyć . Kolejna sytuacja to oskarżanie pracowników o to że robią sobie z niego żarty bo mówią że czegoś nie potrafią ,sam brygadzista potrafi siedzieć przy biurku spać lub rozmawiać na skypie ... Kolejna sprawa to terminowość maszyn ,zdarza się że maszyna nie zjedzie z lini na czas ,brygadzista jednych kontroluje i śledzi gdy maszyna nie jest na czas ale ma jednego swojego przydupasa który ciągle mu podpierdziela innych i za to dalej go trzyma bo sam na tym zrobił karierę ...

Malwina

Cofnac się do stycznia i od stycznia wstecz pół roku z kim bryga.M sporzywal posiłek i robił maślane oczka komu dał technika z kim wychodził z zakladu wtedy kiedy wszyscy już pojechali i spotkanko na skalinie na Bunga Bunga...albo przywitanie z kobietami z uciskiem na przytulnie po prostu nie smaczne wszystko jest na monitoringu ...kier.A otwórz oczy ta negatywna postać!

Dzik
@Malwina

O kim piszesz?

Ivan drago

Integracja,integracja później byli dwe dwójkę romantyczniej;-))) na lini nie wiadomo kto rządzi on czy ona ...Bo wszyscy co jej uwagę zwracali czy jakieś Specia mieli to nie pracują już albo w rotację M wrzucił pod pretekstem że się nie rozwija...zadając się z tą panią chłop stracił dużo i szacunek i honor ...wcześniej wiadomo kto był przed M też Bunga Bunga...

Bunga bunga
@Ivan drago

Kasuja komentarze w całości. Czyżby ktoś jak się że wszystko wyjdzie na jaw?

Wiemy kim jesteś

Co świerzak zabolało że poszłeś na rotację i teraz mścisz sie ma M. Nie oszukujmy się gdybyś potrafił cos więcej poza dokręcaniem kół to byś został. A technika to dostałeś za ładne oczy heheheheheheheheh

Wypinara
@Wiemy kim jesteś

Swierzak? Jego jyz dawno nie ma...Musiałaś puść na opiekuńcze żeby napisać ten gniot haha są dziewczyny które zasługują bardziej niż Ty kiedykolwiek i na tyle się szanują że nie robiły tego co Ty... A tak ogólnie nikt nie chce z Tobą robic

Haha
@Wypinara

Ogarnij sobie słownik bo tych wypocin nie da się czytać

Zwolniona

Przestańcie płakać weźcie się do roboty

Zniesmaczona

Zwalniają kogo popadnie i niepatrzą na regulamin zwolnien i kwalifikacje tylko dziwne widzimisie i chyba na wysokosc zarobkow

Comodus

Pewna epoka się skończyła po odejściu z FC Pana (usunięte przez administratora) Pana (usunięte przez administratora) mieli dobrego nosa którym momencie odejść byli za dobrzy na tą fabrykę w swoim fachu a zarazem niedocenieni

Bolo79
@Comodus

Których chłopaków masz na myśli? Podaj inicjały albo same imiona, bo przy podawaniu dokładnych danych administrator usuwa je

Stary

Cześć, chciałbym się podzielić swoją opinią na temat firmy Cargotec/Kalmar pracuje w firmie prawie 10 lat, zmieniłem w tym czasie kilka razy dział, więc udało mi się poznać firmę trochę bardziej niż kolegom którzy tu wypisują różne błędne opinie. Faktem jest, że firma nie płaci kokosów, ale możecie być pewni że pieniądze będą wypłacone na czas. Przez wszystkie te lata zauważyłem też, że najwięcej krzyczą największe nieroby w firmie, jak to jest im źle, że się zwalniają, a niektórzy z nich pracują do dziś, więc pytam się co ich tam trzyma skoro jest im tak źle. Jest tu też kilka opinii o tym w jakich to kłopotach finansowych jest firma, z chęcią wysłucham tego geniusza co to wymyślił. Jest to firma, która w momentach dużego wzrostu produkcji posilkuje się pracownikami z firm zewnętrznych, więc logicznym jest że jak spadają zamówienia to i spada zapotrzebowanie na pracowników firm zewnętrznych (normalna polityka w firmach tego typu) Co do kompetencji pracowników biurowych jak i produkcyjnych można wiele pisać, czarne owce znajdują się po obu stronach barykady. Pozdrawiam i czekam na hejt ????

@Stary

Napisałeś jak zatrudnienie wygląda z Twojego punktu widzenia i dodałeś istotne informacje do tego wątku. Czy możesz powiedzieć na jakich umowach pracują stali pracownicy, a na jakie kontrakty mogą liczyć osoby zatrudnione sezonowo z zewnętrznych firm? Będę wdzięczny za odpowiedź.

@Marcin

Z tego co mi wiadomo to wszyscy pracownicy zatrudnieni bezpośrednio przez Cargotec Poland są zatrudnieni na umowach o pracę, po okresie karencji umowa jest podpisywana na czas nieokreślony.

Inżynier

Ja też wrzucę swoje 3 grosze na temat HIABA, pracuje na stanowisku inżyniera : Struktura po zmianach to 3 zespoły związane bezpośrednio z produkcją (produkcja + funkcje wspierające bezpośrednio produkcje) plus magazyn, sourcing, logistyka i działy globalne. Miejmy nadzieje, że przez jakiś czas taki układ się utrzyma bo "jedyną pewną w tej firmie jest zmiana". Nie mam gigantycznego stażu, ale za mojej kadencji było już kilka zmian w tym kilka zmian dyrektora fabryki. Miejsce pracy: Zależy gdzie trafisz, może być open space, biuro, kontener. Komputer i telefon to Twoje narzędzia pracy Kasa: Temat drażliwy jak wszędzie, raczej ludzie nie chwalą się na prawo i lewo. Ja jako inżynier zarabiam ok. 4,5 k na rękę bez premii (premia jest miesięczna, cele premiowe różne w zależności od miesiąca). Dodatkowo jest 150 zł na karcie do wykorzystania na kantynie, dofinansowanie do multisport/karty kulturalnej, wczasy pod gruszą. Atmosfera: Z tym jest różnie, zależy gdzie trafisz. Ja ze swojej perspektywy oceniam dobrze. Ludzie w większości są przyjaźni i skorzy do pomocy. Nikt nie zmuszał mnie do nadgodzin. Nie miałem też żadnego kłopotu z wynagrodzeniem za nadgodziny Minusy: - Sporo zbędnej gadki (jak to w wiekszości korpo) - Sporo reorganizacji. Ciągłe zmiany nie pomagają w pracy - Praca między działami nie wygląda najlepiej Plusy: - Niezła kasa - Jeśli masz pomysły i odpowiednią argumentacje to jest duże prawdopodobieństwo, że zostają wykorzystane - dużo pracy ( sporo rzeczy wymaga poukładania i dopracowania wiec nie będziesz się nudził) - dużo angielskiego (e-maile, raporty, prezentacje, live meetingi, spotkania na żywo) Ostatnio (ostatnie pól roku) było sporo odejść białych kołnierzyków. W obliczu pandemii negocjowane jest porozumienie o zmniejszenie stosunku pracy wszystkich pracowników do 4/5 etatu, firma szuka oszczędności.

Zostaw merytoryczną opinię o Cargotec Poland sp. z o.o. - Stargard Szczeciński

• Jak się pracuje w Cargotec Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cargotec Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cargotec Poland sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Cargotec Poland sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 99 ocen.
  • Metalowa 2
    73-102 Stargard Szczeciński
  • NIP: 7781008163 KRS: 0000042047

Cargotec Poland sp. z o.o.