Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

my

Nie macie wrażenia że ktoś tu próbuje nas skłócić i rozwalić naszą firmę od środka? Nie dajmy się! Razem możemy dużo więcej.

Niepatrzmywtył
@my

Nie dajmy jutro oddać naszego Zakładu... ☹️ Panie Danielu... Powodzenia. Trzymamy kciuki żeby dał Pan radę ocalić Zakład...

Młoda
@Niepatrzmywtył

W pojedynkę jesteśmy kroplą. Razem całym oceanem. Bądźmy jutro czujni i działajmy. Koniec gadania. Trzeba ratować nasze miejsca pracy!

Przypominam, że kto sieje wiatr ten zbiera burze!!!

pes

witam, czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ludzie z lakierni wojskowej odchodzą? jeszcze kiedyś nie szło się tam dostać a teraz to zastanawiam się czy wgl złożyć tam cv.

byly
@pes

Główny powód to stawki na poziomie marketu, ale zapewne pracujący aktualnie podałoby jeszcze kilka powodów. Nie polecam tracić czasu, w ciągu pół roku kilka osób odeszło a nikt nie doszedł.

Ooo
@pes

Stawki bliskie minimalnej, ale też (usunięte przez administratora) Kierownictwo (nie będę pisał konkretnie) na cenzurowanym za atmosferę na malarni już za czasów poprzedniego prezesa.

@Ooo

No raczej nie masz racji bo malarnia to był bastion byłego prezesa i D.C. widać to na zdjęciach z odwołania prezesa, kto stał w pierwszym rzędzie i krzyczał wniebogłosy.

@???

Bastion chyba dla kierowników i mistrza...

Ooo
@???

A co ja napisałem. Że kierownictwo jest na cenzurowanym, czyli że wiele osób zgłasza zastrzeżenia co do współpracy z nimi. Wielokrotnie lądowali na dywanie, ale nikt im nic nie zrobił przez dobre układy. Dlatego stali w pierwszym rzędzie.

Ginorossi
@Ooo

Prqcuje tu pare lat i powiem wprost kumoterstwo i nepotyzm w tym zakladzie siega 70% zalogi, ile jest tu osob zyczliwych Rosji? Sporo w szczegolnosci bylym wojskowym...smiech na sali co sie w tym zakladzie dzieje, a Ministerstwo nic nie robi a powinni w koncu zrobic tu czystke

Roy

Zgadnij

TakiTam

Chyba malarnie Ci się pomyliły!

BYŁY wojskowy
@Ginorossi

Sądząc po stylu pisania ten robol niezbyt długo chodził do szkoły albo to rosyjski (usunięte przez administratora) Żandarmeria Wojskowa i SKW powinny prześwietlić ten portal . Za dużo tu kreciej roboty i defetyzmy. Patriotyzmu nikt nie musi nas, byłych wojskowych uczyć nie musi. Służyliśmy i służymy jednej Ojczyźnie. Nasza Polsce.

Aro
@BYŁY wojskowy

Najpierw naucz się opisać poprawnie po polsku żołnierzyku z LWP.

BYŁY wojskowy
@Aro

I co twój wpis wniósł do sprawy? A ty pewnie nie byłeś w wojsku. W żadnym. Bo takich jak ty nie biorą. Platfusów i z jednym jądrem

Nie Baśka

Nie da się z chama zrobić pana. Komu słoma z butów wystaje to widać. I może być sobie nawet i kierownikiem. Powieje wiatr i po kierowniku.

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Loty

Niech D się wypowie zostało ocenzurowane przez administratora a literę E zostawił powyżej. Niech D nie kasuje postu Loty

Ol31

Myślę i mam nadzieję że ten członek wybrany przez załogę bedzie miał długie wakacje na wałach lub w Potulicach.

@Ol31

Sądząc po godzinie ,o której zrobiłeś wpis to myślę że powinieneś sumiennie pracować,żeby nie popełnić błędu,który będzie drogo kosztował.

@Ol31

Niby za co...? Co Ty za bzdury opowiadasz ! Nie ma żadnych podstaw, a jedyna sprawa jaka bada prokuratura jest sprawa nierozlicoznych zaliczek przez s.p. chlopaka z handlowego. Czytaj że zrozumieniem każda oficjalna informacje. Zaliczki tylko na 400 tys. Bez pokrycia przez gościa,którego już nie ma. Za to odpowiadają podejrzewam jego bezpośredni przełożeni, ale do tego to pewnie dojda niedługo odpowiednie organy. Bacz na słowa, żebyś sam za pomówienia wakacji tam nie spędzał

@Berg

A Ty pewnie pracujesz zdalnie :-). Ach te układy...

Miś

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezeska Snajperka Pierwsza. Ciągle pracuje i knuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają jej szpilki. To nie ludzie, to wilki! To mówiłem ja - Klakierek kierownik drugiej klasy. Niech żyje nam Prezeska sto lat! To jeszcze ja - Klakierek, bo w zeszłym tygodniu nie donosiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje prezeska naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja - Klakierek"

@Miś

I teraz każdy inteligentny zada sobie pytanie jaka myśl płynie mam zatem z tej wypowiedzi. Ano żadna. Żadnego mądrego wkładu i logicznej treści. Może konkrety misiu a nie tylko ograne teksty. A zniżając się do Twojego poziomu debaty dopiszę coś co pasuje do Ciebie idealnie "to nie ludzie to wilki"... Mój ty misiu...

Mickey
@Ja1

Inteligenty się domysli jaka myśl płynie, nie potrzeba jaśniej;) wszystko to teatr jednego aktora/aktorki w białych rękawiczkach. AKTOR/AKTORA utworzyli klub samouwielbienia zwabiając członków klubu poprzez przekupstwo, dawanie poczucia pozornej władzy na stanowisku KIEROWNIKa... zresztą co tu gadać. Wszyscy wiedzą jak jest i szydzą. I to właśnie takie przesłanie miał autor na myśli...

lemoniadowy JOE
@Mickey

Dokładnie jak w opisie nic dodać nic ująć.Aktorka tego spektaklu raczej nie doczeka się szybkiego antraktu.Przedstawienie nadal trwa, a mierni "kierownicy" nadal myślą ... lub żyją przekonaniu o swoim nieskazitelnej postawie.moralnej.

@Mickey

To ja poproszę jaśniej bo z pustych słów to i Salomon nie naleje.

@lemoniadowy JOE

Biedny Klakierek.

Inflacja

Czy mogę dodać opinię o zakładzie, która będzie odzwierciedleniem zakładu, tak aby potencjalni kandydaci wiedzieli z czym się zmagamy? Spróbuję i powiem tak. Dobrze to już było. Z prostych wyliczeń, pensja w naszym, "Bydgoskim Lotnictwie" (przez duże "EL") musiałaby wzrosnąć o 20%, żeby pracownicy wzl z szalejącą inflacją wyszli na zero. Plotki na zakładzie krążą, że może i coś wpadnie, ale nie za tego P.O. prezesa, a jak już to z 20% utną... zero na końcu... I bez spłaty oczywiście... Niech zalando i amazon się buduje szybciej, chociaż i lidl u mnie na osiedlu stwarza obecnie lepsze warunki zatrudnienia niż wzl jest w stanie zapewnić wykwalifikowanej kadrze specjalistów od samolotów naddzwiękowych, nowoczesnych dronów, inżynierów, konstruktorów i nie tylko. Zaczyna to przypominać ponury żart, tylko śmiać się nie ma komu. Góra oburzona "roszczeniami" pracowników, bo jak to, ludzie za 3500 nie chcą robić. Ano nie chcą. Mając świadomość, ze gdzieś tam czyha w razie "W" Pan prokurator, a historia pokazała, że odpowiedzialność jest egzekwowana (nasi koledzy na ławie oskarżonych we wiadomej sprawie z 2018) i jest większa niż we wspomnianym wcześniej lidlu, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie zadowolony. Praca dla "pasji" odchodzi w cień, którego coraz więcej w naszych domach, z uwagi na ceny prądu i konieczność oszczędzania. Kiedyś człowiek czuł swego rodzaju dumę z faktu gdzie pracuje, widząc reakcje rozmówców. Dziś jest to raczej zażenowanie gdy przychodzi do kwestii rozmowy o stawkach. Poprzedni P.O. walczył z przeludnieniem w zakładzie. Jedno jest pewne. Jak będą na zakładzie pracować pracownicy zagranicznych koncernów (szeroko opisywany projekt F-16 i/lub inne projekty) i nasza załoga będzie pracowała ramię w ramię z ludźmi zarabiającymi 2-3 a może i 4 razy tyle co oni, wykonując tą samą, a może i większą pracę, problem przeludnienia sam się rozwiąże w ekspresowym tempie. Tak w zasadzie, z uwagi na zarobki i atmosferę, to już idziemy w dobrą stronę ;) Reasumując: "ostatni gasi światło" (bo prąd drogi- wiadomo).

Pracownik1

W naszej firmie dobrze poinformowany o obecnej sytuacji jest Pan Mariusz przewodniczący ZZIiT. On wie, że to wszystko co w gazetach to bzdura i że tak nie było jak piszą audytorzy PGZ w swoim raporcie.Pan Mariusz powinien być jako pierwszy przesłuchany przez ABW i CBA, a jego zeznania z pewnością oczyszczą byłego Prezesa a także członka zarządu Pana Daniela.

@Pracownik1

Każdy jeden przewodniczący związków, który działa na terenie WZL 2 jest dobrze poinformowany. Z tym, że każdy ma swoją wersję. Czasy się zmieniły, firma została upolityczniona i jaka sytuacja by nie była, jesteśmy w czarnej (usunięte przez administratora) . I pan za to zapłaci, pani za to zapłaci. Można strajkować, robić spory zbiorowe itp. a i tak nie będzie żadnych regulacji finansowych ani wypłaty zaległych nagród rocznych. Jedynie co będzie to składanie kolejnych wypowiedzeń przez pracowników.

@Pracownik1

To prawda, że Pan Mariusz i pozostali przewodniczący innych Związków Zawodowych doskonale wiedzą jak było. No właśnie jak było ??? Czyli tak jak piszą gazety było. A wiem o tym ponieważ byłam zastępcą przewodniczącego ZZ i cały czas informowałam moich związkowców i pozostałe związki o nieprawidłowościach i nadużyciach prowadzonych przez Zarząd Spółki. Tak samo informowałam członków Rady Pracowników. Informowałam również Członków Rady Nadzorczej wybieranych przez załogę. Niestety nikt z tych osób nie chciał reagować na moje informacje. Byłam czynnie działającym związkowcem walczącym z (usunięte przez administratora) w zakładzie. Mówiłam prawdę w oczy nie tylko członkom związkowym, ale i prezesowi oraz członkom zarządu. Byłam niewygodna. A ludzi niewygodnych mówiących prawdę doprowadzało się do zwolnienia. Mnie również chciano zwolnić pomimo ochrony związkowej i ochrony, jako członka Rady Pracowników. Takie nieuczciwe i nieetyczne działania doprowadziły mnie do choroby. Obecnie jestem na rencie. Cieszę się że prawda wyszła na jaw. Osoby odpowiedzialne zostały usunięte z zakładu. Jeszcze co niektórzy powinni też zostać zwolnieni za nadużycia. Wracając do meritum. To właśnie Pan Mariusz i pozostali przewodniczący ZZ byli grupą wsparcia dla ówczesnego prezesa. To oni bronili prezesa przed odwołaniem. To oni stawali przeciwko osobom pokrzywdzonym i mobbingowanym. To oni nie stanęli w mojej obronie, czyli zastępcy przewodniczącego ZZ. Takie działanie wyraźnie wskazuje na poparcie dla praktyk ówczesnego prezesa i członka zarządu wybieranego przez Załogę.

Xyz
@BH

Należałoby zadać sobie pytanie dlaczego tak bardzo bronili prezesa, ale nie ma po co bo to pytanie retoryczne :)

@Xyz

Związkowcy bronili i nadal bronią byłego prezesa i członka zarządu wybranego przez załogę ponieważ zrobili z nich kierowników i brygadzistów oraz zatrudnili ich rodziny. W ten sposób związkowcy zostali uzależnieni od pracodawcy. Więc widzicie dlaczego tak zajadle bronią (usunięte przez administratora)

BAH
@BH

Ale Pani to zal (usunięte przez administratora) ściska co? Niech się Pani lepiej przyzna, na co ma rentę...;)

@Adam

Adamie, masz rację i wszyscy o tym wiedzą, nawet sami związkowcy :)

@BAH

Nie rozumiem, bo Administrator usunął obraźliwe słowo. Ale się domyślam. Odp. ....... nie ściska, nie ściska. Pomimo, że jestem na rencie, to mam jak w niebie. Już nigdy nie wróciłabym do WZL Nr 2. Teraz dopiero mogę powiedzieć, że życie jest piękne. Za dobro otrzymujemy dużo więcej dobra, a za zło dostajemy wielokrotnie więcej zła. Karma wraca. Jak na przykładzie co niektórych z WZL Nr 2. Nie musiałam długo czekać na sprawiedliwość. Ale jako społecznik nie przestałam pomagać ludziom, w tym naszym pracownikom. Pracownicy, którzy jeszcze pracują w dalszym ciągu mówią o stosowaniu mobbingu przez tych samych mobberów, którzy jeszcze pracują. No to pytam jeszcze raz - gdzie są związkowcy? Słyszałam, że nagle wszyscy poznikali, pozamykali się w biurach i na działach. A pracownicy wypisują się ze związków, bo pozostają bez wsparcia. Dlaczego pomimo odwołania prezesa, jeszcze w dalszym ciągu istnieje mobbing. Pozdrawiam BAH :)

BH

Dziękuję K2 , już wiem, kto to BAH :) o wilku mowa :)

Wiki
@Pracownik1

Inflacja za styczen ma siegnac prawie 10% w zeszlym roku nie bylo podwyzek inflacyjnych, w tym tez sie nie zapowiadaja. Czy pracownicy z powodu zamrozenia zarobkow i drastycznego zdrozenia zycia otrzymaja jakas pomoc od zakladu?

@Pracownik1

Może warto zaczac poważnie pytać Nasze związki gdzie wówczas były? Co robiły jak kupowane byly MacBooki potem likwidowane i używane do prywatnych celów przez Nasze władze- według gazety jeden członek zarzadu sam go używa !!! Gdzie związki byly jak zatrudniano w Warszawie Panią do zarządzania albo inna prawa Panią w Bydgoszczy? Plotki krążą ze za ponoć olbrzymie wynagrodzenie! Gazeta opisała zakup ogromnej ilości alkoholi i to nawet 18 letniej Whisky! Sam chetnie kiedyś bym się napił, ale szlifierzy nie stać! Ewidentne widać ze świetnie się bawili ci dwaj „bliźniaki” za pieniadze zakładu! Za pieniadze które mogły iść na Nasze premie! A szły na MacBooki, alkohol i utrzymanie „dubajek” Panowie związkowcy do boju!

@Szlifierz

Panie prasowy proszę nie pisać oszczerstw na zlecenie Pani Snajper! Zołnierzyku do kąta i czekaj aż Ci ta Twoja Pani powie Gry-ź

he he
@Szlifierz

Wiecie co jest najgorsze, że właśnie jej o to chodzi. Żeby nas skłócić i poróżnić i sami zaczynamy sobie skakać go gardeł. A Snajper stoi i z ikrycia tylko patrzy i czeka kiedy odda strzał! Bo tu tylko chodzi ! żeby nas rozstrzelać jak kaczki

@he he

Jej? he he my ludzie pracy zapierdzielamy od rana do nocy bierzemy nie raz fuchy żeby rodzine utrzymać, a te z zarządu bawili się za Pieniadze zakładu. Sytuacje opisane w gazecie nie wzięły się z sufitu. Jak można nazwać akcje opisane w gazowców z MacBookami? Dla mnie to ewidentna kradzież. Tu nie ma kogo skłócać. Tylko trzeba rozliczyć tych co to robili i kase odzyskana od nich oddać pracownikom. A Panu członkowi podziękować ze doprowadzili wraz ze swoim przyjacielem do tego Nasza firmę! To nie nowi w zarządzie to starzy! Nerw szarpie jak pomyśle ze nasi związkowcy nic nie robili

@ja

Oszczerstw? Prasowy? W którym miejscu? Może mam ci wejść na wyborcza i zacytować? Kobiety? Przejdź się po zakładzie i pogadaj na wydziałach co zaloga gada. Robili co chcieli przez ostatnie lata aż trafili na ludzi którzy pokopali i znaleźli! My biedni fizole musimy charować żeby rodzine utrzymać a ci tam na gorze świetnie się bawili za firmowa kase: wóda, MacBooki ciekawe co jeszcze bo po zakładzie różne plotki chodziły! Pora żeby pracownicy na wydziałach rozliczyli tych z góry co rządzili i wydawali zakładowa kase na swoje zachcianki. Mistrz na wydziale na starym komputerze albo jeden komp na dwóch a tutaj prosze bardzo MacBooki po kilka tys za sztukę. Wstyd i hańba! Traktowali nas Robotników jak (usunięte przez administratora) Tyrać i tyrać i siedzieć cicho

Jojo
@Szlifierz

Szlifierz a ile ta Toyota Rav pali na setkę?

@Szlifierz

Pogadaj z ludźmi z kontrolingu i z księgowości to sobie może poukładasz,sądzę że inteligęcję masz.

Jojo
@Jojo

Nie wiem bo mam karte floty z firmy. I na firmę tankuję.

@Szlifierz

Gosciu, komputery są i były cały czas na stanie zakładu! zapytaj w IT kto jednej sztuki nadal nie oddał. wtedy odszczekasz

Leon

Oddajcie nasze wypracowane pieniądze w postaci zaległych 2 nagród z zysku . Co z podwyżką inflacyjną ? Inflacja sięga 8,6% a w kieszeniach pusto !!! W telewizji same superlatywy - zwiększone środki na obronność a u nas w rzeczywistości nędza !!!

drony

Po cóż Wam budować te drony? Półtora roczny poślizg ? Zanim pierwszy dron wystartuje na dobre to technologia tak się rozwinie ,iż nie nadążycie z modernizacją.Tarnów zapewne potrzebować będzie Waszego drona do testów dla karabinka WLKM

@drony

Kolejna decyzja polityczna. Opoznienie? Owszem z wielu względów. Szczególnie przez zmiany koncepcji wojska czyli zamawiajacego.

Mondry

Tu nie trzeba być mędrcem czy wielkim inteligentem, zeby zrozumieć Po co to wszystko. Po co udostępnianie poufnych danych i pozwolenie na spekulacje, wyciąganie z kontekstu wielu kwestii...Po co spekulacje budowanie atmosfery strachu, chaosu itp. Po pierwsze wiadomym jest CZYJA TO WINA A w zasadzie czyja zasługa i czyj plan. Solidarność Solidarności z Wiadomo-jaka-Pania jest tylko po to, żeby oczernić pozostałych członków zarządu, żeby przypadkiem nie wygrali wyborów na kolejną kadencję. To budowanie sobie ścieżki kariery po trupach...aby oczywiście zostać prezesem i mieć swoich w zarządzie. Naszym zadaniem jest mówienie o tym głośno, mówienie głośno, że każdy z nas pracowników ma swój rozum, nie da się zastraszyć i każdy z nas widzi kto i dlaczego to robi... przecież nie chcemy, żeby spółka trafiła w ręce A raczej w gniazdo zmij...popatrzcie drodzy... wszędzie antyreklama zarządu - byłego prezesa...I obecnych dwóch. Wszędzie sianie zamętu, przekłamania A to pod wybory !!! Nikomu nie przyszło na myśl, że od kiedy porzerzyl się skład zarządu wszystko robione jest pod to??? Jakoś dziwnym trafem wszędzie o nich A nigdzie o Niej...I właśnie w ten sposób widać kto tym steruje... nie dajcie się zagonić w slepy zaułek...

@Mondry

Masz rację. ONA to kryształ! Czysta jak kropla woda.. z kałuży!

Rabarbar

Nic dodać, nic ująć.

Xyz
@Mondry

Masz trochę racji ale jeden ze związków też nalegał na swoich członków żeby wybrać jedną panią i jednego pana bodajże do rady nadzorczej. Inny pan, który był kandydatem musiał się przedstawiać na korytarzach bo nie miał wstępu na halę. Każdy kij ma dwa końce a każdy związek robi politykę na swój sposób. Pewnie były prezes i D.C. mają swoje za uszami ale firma zostanie uwalona politycznie co pokazał ostatni artykuł o kontrakcie na drony. Przyjechał jeden polityczny .... , narzucił odgórnie, że tu mają być robione drony i koniec. Nie było opcji na żadne dyskusje. Do tego wepchnął na stanowiska swoich asystentów. Jednego u nas, drugiego do nitrochemu. Jak przyjdzie do płacenia kar za zerwanie umowy to dopiero się oczy otworzą i żadne koneksje związkowe nie pomogą.

@Mondry

Proponuję wywalić całą Radę Nadzorcza, cały Zarząd i wszystkich z zarządu Zwiazkow Zawodowych i powołać nowych. Wówczas będzie nam się dobrze pracowało.

On
@Xyz

Firma zrobiła się mega polityczna. Zarząd walczy ze Snajperem albo razem odwrotnie. To Snajper atakuje pseudo artykułami. A najlepszy jest meneger spółek paliwowych. Tylko on może nas uratować. He he he akurat. Nasi dadzą sobie radę sami. Tylko proźba nie przeszkadzajcie. Chcecie niszczyć to do piaskownicy u babki z piasku rozwalać a nie szczuć ludzi na ludzi.

yan
@Mondry

Czytając wszystkie te wywody można podsumować następująco. Pisze się o kim kto nabroił, nie pisze się o kim na kogo nic się nie ma. Bo jak by było to już na forum by się pojawiło.Każdy inteligentny człowiek to widzi państwo wodzireje i klakierzy. Na szczęście wasza propaganda działa tylko na ludzi słabych. Słyszeliśmy jak się śmiejecie z ludzi którymi manipulujecie i wmawiacie fałsz.

pracownik2
@yan

najlepiej byłoby gdyby każdy z zakładu mógł poczytać raport skończyło by się opowiadanie nieprawdy!

tiktok
@pracownik2

właśnie związki i inni skoro gazeta ma pełen raport to dlaczego nie my. Też chcę poczytać co robił mój przedstawiciel za moje pieniądze.

Kkk
@Xyz

Jak odgórnie to raczej dobrze?Nitrochem jest na fali to raczej te drony się wzbiją.

inzynier

Rwcja,popieram.

Biedroneczka
@tiktok

Skoro raport dostały gazety i kilku pracowników to wszyscy chętnie poczytamy. Nie zapominajcie że zarząd to 4 osoby a nie sam LW i DC. Wszyscy byli w tym czasie w spółce! Nikt z nich na wojnie w Afganistanie nie był i nie byli odcięci od informacji. A teraz sobue klakierków wynajmuje żeby strzelali do nas jak do kaczek. Nie damy się!

@Biedroneczka

Dokładnie. Odtajnić wszystko wtedy dopiero nastąpi oczyszczenie atmosfery w zakładzie. Rozumiem że jak przyjdę z petycją dotyczące odtajnienia podpiszesz?

Biedroneczka
@Ja1

Oczywiście Klakierku.

@Biedroneczka

To wspaniałe. Dajesz takie ładnie i merytoryczne odpowiedzi. W końcu zrobisz coś pożytecznego misiu.

zigi

Jak ktoś już napisał należy odtajnić raport. Zobaczymy ile kasy się przewaliło i kto mówi prawdę. Ten kto będzie walczył o przekazanie raportu załodze jest tym komu zależy na naszym miejscu pracy. Przeciwnicy wiadomo, pewnie poświęcono im kilka linijek w raporcie.

ttu
@zigi

racja odtajnienie dla nas powinno być priorytetem dla związków. pełna zgoda

Truskawka

Rząd ma ogłosić nowy program. RZEKA+. Założenia są proste. Pogłębianie dna i trzymanie się koryta.

Kiedy raczycie wypłacić nadgodziny za rok 2021 ? Jak trzeba zostawać to najlepiej żeby wszyscy zostali, a jak do płacenia to trzeba czekać. Paranoja...

@Marek

Tu jest dużo winy nadzoru, który dba tylko o swój (usunięte przez administratora) Kierownik lub mistrz pierwszy powinien lecieć, że ludziom trzeba zapłacić bo kto zrobi robotę. Ale po co? Im się stawki zgadzają a stołek trzeba trzymać obiema rękami bo jeszcze ktoś zabierze. Zobaczymy jaki będzie argument jak znów będzie nawał roboty.

@Marek

Czemu tutaj piszesz takie rzeczy? To forum czyta cała Polska, co nie znaczy że przeczytają kadrowe z Twojej firmy. Takie sprawy załatwia się OSOBIŚCIE !!!

@Marek

Co ty płaczesz na forum i zadajesz pytania przez neta, którego nieweilu czyta. Miej odwagę i idź do p.o. Prezesa i zadaj mu to pytanie bezpośrednio a nie wylewasz łzy na forum.

Franek
@Szlifierz

A ciebie jest wszędzie pełno i wszystkich krytykujesz.Każdy ma prawo wypowiedzi.Więc uszanuj wypowiedzi ludzi którzy pracują tu dłużej niż ty i nie jedno widzieli .

@Szlifierz

Po to że załatwienie spraw w tym zakładzie skończyło się 10 lat temu, teraz to może chociaż wstyd na publicznym forum coś zdziałać. Układy, ukladziki.

charek
@Marek

Wszyscy są po układach... nawet w dziale handlowym,którzy nie mają bladego pojęcia co ich zakład pracy produkuję.Dobrze ,że dostali chociaż katalogi .

POLSKI ŁAt
@charek

słyszałam ,że bombowe dziewczyny po układzikach w grupie PGZ

Młoda
@POLSKI ŁAt

Nie kumam! Jakie bombowe dziewczyny?

@Młoda

Czego nie rozumiesz? BOMBOWE, bo wiadomo skąd, czyli innej spółki grupy PGZ, która zajmuje się Bombami ;) nawet dwie takie są. Jedna w dziale handlowym (pewnie Ty), która i tak tam "nie chciała pracować" a druga Nowa w biurze Zarz. .... teraz rozumiesz?

Młodo
@TakiTam

A aaaa to ta Duża gruba ?

avatar
@charek

Dobrze,że Panie dbają o własny rozwój w podróżach do ciepłych krajów z ciekawą literaturą.Czy firmę na to stać? Czy obecne zlecenia są zagrożone?

Nie-koni
@avatar

Co tu Się odstawia. Wszystkie komentarze nieprzychylne Pani Cruelli są usuwane ... Panie prasowy przestań kasować wpisy i tak wiemy, że jesteś jej żołnierzykiem...a raczej kolejna marionetka. Weź się lepiej do roboty bo trochę za dużo Ci płacą i nie ma dla ludzi na premie

@Nie-koni

Ciekawe jakby napisać o tych dwóch małych co próbowali ale im się nie udało i ich złapali za rączkę oni tez mieli swoje cruelle a raczej bliżej im było do tych dzi.. z Dubaju, ważne żeby berlo świeciło i polyskiwalo a polerka droga była. Zamiast ludziom płacić laptopy se kupowali za Nasza kase,nasze premie - gazety o tym pisały. No i z tych dwóch został nam sie jeden? Może czas na zmianę warty!!

a
@Szlifierz

Najlepiej zmiana warty na Szlifierza co nie ma pojęciu o kierowaniu firmą. Albo na tego co Pepsi nosi. Chłop sie nada. Każdy go zna i lubi.

@a

Nie ma pojęcia i nie chce mieć. Ale ci co doprowadzili spółkę do tego co jest teraz tez nie maja pojęcia. Jak już brali Różne gorzale czy MacBooki czy inne tam to mogli z głowa brać a oni nawet tego nie potrafili. Ale może związki się za niego co został wezmą. Myśle ze ten od pepsi byłby lepszy niż ten od tych butelek opisanych w gazetach

@Szlifierz

Gosciu trochę wyobraźni...gorzały i tak mniej niż w innych spółkach a przecież mamy hotel i restauracje, która robi wesela i inne imprezy. Bezmyślność mnie dobija...tylko ograniczeni ludzie tak myślą. Macbooki są w firmie od początku. Zapytajcie IT najlepiej kierownika chociaż i on się sprzedał Tej co "rzadzi" to może skłamać. Wiadomo że ta cała afera to jej sprawa. Same kłamstwa a ludzie wierza

Chyba należysz do solidarności ;) Wasza śpiewka

Szarak
@Nikt

Zagrywki polityczne z każdej strony. Afery rozdmuchane żeby pogorszyc reputację Pana D.C. Nie dajmy się podzielić. Trzymam kciuki za Pana (usunięte przez administratora) Żeby nie dał się osobom mu nieprzychylnym.

My
@Szarak

To może zamiast pisać na forum odważycie się pisać dalej. O snajperze, bałaganie, chaosie i dziwnych ludziach na dziwnych stanowiskach. O prasowym to legendy krążą, a ktoś z Was widział gościa? No właśnie. Niby jest a go nie ma. Czary!

@My

Za to widzimy zatrudninych przez p.o prezesa WK na malarnii prawdopodobnie po szkole Ojca R. z Torunia,ale z lakiernictwa ciemny jak nie powiem co jajo,bo nmie oskarżą o rasizm,ale za jakie pieniążki,że brygadziści mogą pozazdrościć.Mniejmy nadzieję że ktoś się tym zajmnie i w końcu pracownicy ,którzy pracują w Firmie ładnych lat zostaną docenieni.Walczmy razem a nie przeciw sobie.

NeutralnyExtremista

Rotacja na stanowisku prezesa większa niż na kasie w biedronce. Ciekawe co kolejny Pan Prezes będzie opowiadał na spotkaniach z załogą.

janusz
@NeutralnyExtremista

Biedronki nie obrażaj, tam są lepsze perspektywy zarobkowe niż na stanowisku mechanika ;p

Jan
@janusz

Tak trudnej sytuacji w zakładzie to nie widziałem przez 30 lat pracy! Jeszcze nigdy zakład nie zwlekał z wypłatą 13stki tyle czasu ...Gdzie są własnymi rękami wypracowane nasze pieniądze ??? !!!

@Jan

Jaka trzynastek, od kilku lat nie ma trzynastki tylko dodatkowa nagroda wypłaca pod warunkiem m.in. Wypłaty dywidendy? Miałeś dywidendę? Nie! To i o nagrodzie zapomnij, zysk za 2020 możesz se sprawdzić jaki był kilkaset tysi z tego trzynastki nie wypłacisz. I dobrze ze nie będzie bo może w końcu weźmiecie się do roboty!

@Jan

Panie Janku. To pytanie powinno zadać się byłemu prezesowi , byłej Głównej Księgowej oraz Członkowi Zarządu wybieranemu przez pracowników, nie mówiąc o niektórych zarządzających, których już nie ma w zakładzie. Ale polecam też zapytać Organizacje Związkowe, które tak zażarcie walczyły o swojego prezesa. Mnie też serce boli, jak patrzę na to, co stało się z naszym zakładem. Nadzieja w nowym Prezesie Macieju Nocoń, który obejmuje prezesurę w WZL Nr 2 SA od 01,01,2022 roku. Wierzę, że praktyka i doświadczenie Tego Prezesa (dotychczasowego Prezesa WZL Nr 1 SA, który obejmuje zarządzanie w WZL Nr 2 SA ) pomoże wyprowadzić nasz zakład z kryzysu.

nie licz na 13

Janek
@Szlifierz

A dla czego nie było dywidendy ? Bo były milionowe daniny od obrotu a nie od zysku ... dla kogo ? Czy to moja wina lub twoją że wypracowany zysk wyparował ? Szlifierz dalej uważasz że wypracowaliśmy kilkaset tyś daniny ???!!!

Zymunt
@Szlifierz

Do roboty to jest ha... m i traktor .Jak jesteś tak dobrze poinformowany to może powiedź nam wszystkim gdzie się podziały środki na budowę nowej hali remontowej w Zielonce ?

Klakier i gargamel
@Szlifierz

Tomuś z szlifierni to Ty? Co taki pewien? Troche sie zagmotwalo finansowo i politycznie w zakładzie to zaraz wyzywasz. Dobrego pracownika jak znasz swoja godnosc to sie tak szybko nie pozbedna bo oni takich potrzebują co zacheca ludzi do pracy. Jestes normalny to pracujesz wiesz ze nie sciemniasz to bedziesz pracowac v i nawet zwiazki zaw. Nie sa ci potrzebne bo mam wrazenie ze tylko ze skladek idzie na imprezy %o

@Zymunt

Nie jestem poinformowany tylko potrafię czytać! Nikogo nie obrażam! Oczywiście masz racje my jesteśmy od wykonywania swoich obowiązków! I gdyby wszyscy robili swoje obowiązki to by nie było problemu. Żeby wiedziec gdzie się podziały trzeba zapytać czy te środki kiedykolwiek były?

@Klakier i gargamel

Nikogo nie wyzywam, pokaz w którym miejscu!! Związki? To są od tego aby dbać o interesy ludzi, a czy dbają? Czy troszczą się o to aby nam było lepiej? Czy przez ostatnie lata pilnowali naszych spraw pracowniczych? Czy Członkowie Zarządu i Rady Nadzorczej wybierani przez nas pracowników byli i sa sprawdzani przez związki zawodowe pod katem tego ze będą dbali o nasze sprawy? Ktoś ich rozliczał? Ta sytuacja w zakładzie nie stała się z dnia na dzień! Ktoś zarządzał, ktoś nadzorował ktoś pilnował spraw pracowników, czy dobrze to robili? Jak tak? To dlaczego jesteśmy tutaj gdzie jesteśmy?

Klakier i gargamel
@Szlifierz

Odkryles Ameryke, skad masz wiedziec jakie interesy robia Ci na wyzszym poziomie skoro jestes szarym wyjadaczem chleba mowie tu rowniez o sobie zebys nie myslal ze jestem niewiadomo kim. Mozesz byc madrzejszy w pewnym zakresie ale arystokracji nie ruszysz chocbys chcial. Arystokrata nigdy nie zostaniesz, bo arystokrata...trzeba sie urodzic (albo od kolyski miec plecy) :) tu nie znajdziesz sprawiedliwosci i nawet zorro czy renegat nie pomoga. Idziesz robisz godzisz sie na to co jest, akceptujesz jest git, nie jest fajno mozesz odejsc. Bez Ciebie czy mnie i tak sobie poradza

@Klakier i gargamel

I co , do siodmego stycznia i dalej trzynastek nie macie?

Renata
@Lidia

Niestety jak nie było tak nie ma do tej pory .Ale słyszałam że wysokie nagrody za naszą pracę otrzymała kadra zarządzająca .Nic nie szkodzi w tym roku będą musieli się dobrze na pocić aby wykonać plan .Bo ludziom już się odechciało pracować w takiej zakłamanej i zgniłej atmosferze .

Nie Baska

Nie ma i nie będzie.

@Lidia

W tym roku bonus słowny lub e-mailowy powinien starczyć wszyscy się przyzwyczaili do socjalu 13, 500+ do roboty. Można zawsze zmienić, a nie tylko narzekać. Idzie nowe co Wy wszyscy myślicie ze jesteście tacy nie do zastąpienia selekcja naturalna kto chcę pracuję, kto nie chce idzie dalej i ma lepszy $, nie płacze po forach. (usunięte przez administratora) się skończyła 30 lat temu.

@Pan Wiesio

Chyba tobie ten bonus starczy a może jeszcze byś chciał premie ZERO bo przecież to teź PREMIA jak to kiedyś Pan Prez...ess powiedział na zebraniu .A i ten kawałek największego tortu ukruj sobie i najedź się.Jak będziesz na zakupach i przyjdzie płacić to zajrzysz w portfel i zobaczysz jaką jesteś elitą .

Zygi

Absolutnie nie zamieżam o nic walczyć bo to nie ma sensu.Jak walka z wiatrakami .Walcz sobie sam jak masz o co i z kim.Takich podrzegaczy do pracy jak ty to przerabiałem w piaskownicy.Pozdrawiam.

@Nie Baska

To wielka szkoda... pewnie nastawiliście się na dodatkowe pieniążki a tu echo :(

@Renata

No to już wiadomo gdzie ulokowali te pieniążki, które wam się należały. Nie wytrzymałabym w takiej firmie, współczuje wam bardzo! Może czas na jakieś zmiany, ludzie?

@Zygi

A teraz takich jak Ty to ja w pracy:) i nie narzekam na brak bonusu :) oj oj:)

@Pan Wiesio

Bardzo dobrze że nie narzekasz na brak bonusu .Szkoda czasu na kolejne wpisy bierz się ostro do pracy ktoś musi zarobić na moje premie kwartalne oraz nagrody roczne ;) Już przeglądam katalog , szukam nowego auta za twoją prace :) A dla Ciebie będę miał premie ZERO bo to przecież też premia tylko troszkę mniejsza .Pozdrawiam serdecznie .

@Zygi

Zygi jedyne co możesz przeglądać to katalog używanych pralek lub olx:)

Rabarbar
@NeutralnyExtremista

Kolejni prezesi to pionki. W zakładzie rządzi Bergerowa i to przez nią taki haos żeby nie napisać mocniej.

Nie Baska
@Rabarbar

Pionki się zmieniają a Królowa ciągle ta sama. Czarne włpsy i czarny charakter. A jak ona traktuje ludzi to diabeł mógłby się od niej uczyć!

@Rabarbar

Tak tak! Nawet ma swojego własnego Piarowca;) co wrzuca jej hobby do biuletynu PGZ. Widzieliście? "Lubie strzelać" więc we wszystkich nas strzela jak z kalacha... niektórych juz rozstrzelala. Niebezpieczna babka. Proponuję inny tytuł : cruella strzela do wzl!

W firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. właśnie zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Samodzielna Księgowa. Jakie warunki i benefity oferowali? Czy jest szansa na zarobki większe niż 9800 ?

Biurowy

Stanowisko samodzielne w zakładzie to 12-13 grupa zaszeregowania, a te w "widełkach" zarobkowych to maksymalnie w okolicy 6,5K brutto plus premia uznaniowa (niecałe 600brutto), plus dodatki procentowe za wysługę 1%podstawy za każde 5 lat pracy. Do tego sodexo na święta, wczasy pod gruszą ale nie wiadomo w sumie jak długo jeszcze będzie socjal (z oczywistych względów). Jak chcesz mieć duże zarobki, to nie w tej firmie, bo tutaj inżynier lotniczy/konstruktor, który za swoje decyzje odpowiada przed prokuratorem i sądem, a dodatkowo odpowiada za czyjeś życie, często płacą nie łapie się nawet na ulgę dla klasy średniej, a mechanik lotniczy pracujący z samolotami naddzwiękowymi potrafi mieć zaledwie kilka stówek ponad najniższą krajową.

PoZnajoMOŚci
@Biurowy

Chyba, że jesteś znajomym i zatrudnionym przez poprzedniego p.o. czyt. WK dyrektorem finansowym albo prasowym to wtedy spokojnie wyciagniesze ponad 20 tysięcy co miesiąc "na waciki". I jeszcze się nie napracujesz za bardzo. Baaaardzo nawet to pracy nie będziesz musiał przyjeżdżać

DD
@Biurowy

Żenujące podejście do fachowców .Gnębienie ekonomiczne najbardziej produktywnych pracowników .Zbijacze bąków zarabiają krocie A reszta pracowników z tego tytułu przez nich cierpi i często są zmuszeni dorabiać w innych firmach żeby związać koniec z końcem .

@PoZnajoMOŚci

A ty musisz być niezle poinformowany skoro wiesz ile kto zarabia w Zakładzie i jeszcze ujawniasz takie dane na forum. Mądrością nie grzeszysz! Jak jesteś tak dobrze poinformowany to może napisz ile zarabiali ludzie i co robili na stanowiskach kierowniczych czy samodzielnych np w kontroli zarządczej za czasów odwolanego Prezesa

cnc
@Szlifierz

Właśnie powiedz skoro tak dobrze się orientujesz.

H$H
@PoZnajoMOŚci

Nawet w dziale sprzedaży powołano sztuczne stanowiska daleko idące koneksje psują ten Zakład.

BLOOW
@Biurowy

Zgodnie z art. 18(3c) §1 tej ustawy: „Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości„. Co więcej, w §2 ustawodawca doprecyzowuje, że przez „wynagrodzenie” ma tutaj na myśli wszystkie jego składniki i inne świadczenia związane z pracą. Bez znaczenia jest ich nazwa, charakter, czy forma. Pewnym potwierdzeniem tej zasady jest art. 78. „Wynagrodzenie za pracę powinno być tak ustalone, aby odpowiadało w szczególności rodzajowi wykonywanej pracy i kwalifikacjom„. Jeżeli rodzaj wykonywanej pracy i kwalifikacje są w przypadku obydwu pracowników takie same, to nie ma powodu by różnicować wynagrodzenie.

@BLOOW

Nie bardzo rozumiem, co przytoczone przez Ciebie przepisy mają do mojego wpisu. Gdybym napisał, że część mechaników zarabia lekko ponad najniższą krajową, a część 10k na rękę, to jasne, byłoby to zrozumiałe, ale przeanalizowałem swój wpis i nie wiem jaki był zamysł Twojego. Mógłbyś rozszerzyć swoją myśl?

Biurowy

Przepraszam, wprowadziłem w błąd. Sprawdziłem i stanowisko samodzielnego księgowego kwalifikuje się na 10 grupę zaszeregowania, czyli zarobki na poziomie 4050-5450zł brutto

Tabaluga

Dziś już chyba nie ma żadnych wątpliwości kto zawinił w wzl2 i po co wciągnął w to wszystko wzl4 ? Tylko kto odpowie za to ? Mnie z punktu widzenia pracownika jedynie obchodzi że nie dostałem nagrody i nie dostałem podwyżki a o wszystko trzeba się prosić . Na każdym dziale rozmawia się tylko że jest źle a odpowiedź przełożonych że jak nie pasuje można się zwolnić . Znam kolegow z wzl4 i tam też że o nich to już całkowicie zapomniano . Kto za to odpowie ? Może ktoś wreszcie postawi ten zakład na nogi i da ludziom godnie żyć ? I właśnie tak pisze tu bo nie ma do kogo iść zapytać się coś powiedzieć a jeśli już to usłyszymy że można zmienić pracę

@Tabaluga

Nie postawi bo wygląda na to, że celowe jest prowadzenie do upadku. Może ktoś dostał intratną propozycje sprzedaży jakiemuś zachodniemu konsorcjum i będzie mógł za to do końca życia pływać w luksusach? Kto wie, kto wie...

Gosia
@Tabaluga

Ci co tak mówią ( Nie pasuje Ci to możesz się zwolnić ) To tzw(usunięte przez administratora)....włazy .Słudzy którzy są dobrze opłacani za naganianie ludzi do pracy .Osobiście doradzam Ci ich nagrywać za stosowanie (usunięte przez administratora) wobec pracownika i udowodnienie w sądzie pracy są wysokie kary finansowe .Może to by te osoby nauczyło rozumu i poszanowania godności w stosunku do drugiego człowieka .Pozdrawiam.

Raiden
@Tabaluga

Jest kaszana, zz praktycznie wszystkie sie kłócą, zarządowi to na rękę. Pelna destabilizacja zakladu pracy. Nie jestem w zz pracuje tylko 5 lat i probuje na to spojrzec obiektywnie...i nie zdziwilbym sie jakby tu weszyl jakis wywiad z innego kraju. Tak Panie preziesie, ministrze itd. chcecie lotnoctwa wojskowego? To zrobcie tu w koncu porzadek, wywalcie tych co sa podejrzani bo w tej chwili zaklad funkcjonuje destabilizujac Wojsko Polskie, bo zaloga niby zgrana ale widac sa przecieki, sa konfidenci. Prosze postawcie ten zaklad na nogi w Bydgoszczy i Warszawie niech sie wszyscy w miare szanuja bo niedlugo zaszkodzimy lotnicwu wojskowemu ta sytuacja

Niedawno skończyła się rekrutacja na stanowisko Technolog prowadzona przez firmę Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Ktoś wie, czy w najbliższym czasie będą ponownie potrzebować pracowników?

Aaa

W Wzl co chwile potrzebują do pracy bo przy tych stawkach które płacą i ostatnim bałaganie wszyscy odchodzą

TeKa

Musisz śledzić ogłoszenia. W TK jest dość spora rotacja ostatnimi czasy, więc prawdopodobnie w tym kwartale jakieś ogłoszenia ponownie się pojawią.

Johny

Ale technolog czego? Technologa zywienia zatrudnili czy jakiego?

Bebe
@Aaa

Inflacja szaleje a w firmie bez ruch .

@pracownik
@Bebe

Jaki bez Ruch ???? W grudniu wybrane osoby z wybranych działów dostali podwyżki i awanse plus premie specjalne na święta…wiec super wynika z tego że nie jest aż tak źle w naszej firmie, skoro można załatwić podwyżkę legalnie…szkoda że znów są podziały część dostaje a część nie.. ..to jest kryzys czy go nie ma????? A ci co tak naprawdę utrzymują nas zakład i wykonują obsługi i remonty bieżące dostaną zaraz ochłapy 3,5 % do podstawy i odwalcie się…

Ricky
@@pracownik

3,5 % ??? To na waciki nie starczy : ))) To jesteśmy 5% na minusie za ten rok i 5% za ubiegły .Inflacja nas zjada .Gdzie ta Elita gdzie ten Prestiż ???

Tytus
@@pracownik

Zupełnie jak prywatny (usunięte przez administratora) tyle że państwowy kapitał .

solaris
@Bebe

Winniście podjąć jakiekolwiek działania.Solaris przynajmniej walczy o swoje.

Stanislav
@solaris

Walcz Tygrysie .Bądź jak Tommy Lee Jones w Ściganym .Jak Pitbull nie odpuszczaj :)

Związki
@solaris

@solaris problem w tym, że związki w wzl są zbyt zajęte walką między sobą, i nie są do końca bezstronne. Są osoby w związkach, które by nie przeżyły,że młody pracownik dostanie tyle co oni (stała kwota podwyżki dla wszystkich). Pomijam, że "góra" związków to osoby, które podejrzanie szybko awansują, a jak są na niższych stanowiskach, to zarobkami zawstydzają niejednego kierownika. Jak tacy ludzie mają walczyć o zarobki "najmniejszych"?

Adam G.

W Nowym Roku byłym niestety współpracownikom "5" i innych wydziałów życzę wytrwałości i optymizmu pomino tego co się dzieje w tych dziwnych czasach. Mam nadzieję, że ktoś doceni Waszą pracę i doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie...

Bełgot

Witam. Zwracam się z prośbą do więcej wiedzących pracowników. Jak jest zapisane w porozumieniu? Czy należy się nam podwyżka inflacyjna? I co z wypłatą zaległej nagrody za 2020 ?

@Bełgot

Jaka dodatkowa premia. Za 2020 się po prostu nie należy. Nie było dywidendy to i nie ma podstaw do dodatkowej premii!!! Wybijcie ja sobie z głowy!! Sprawdzicie jaki był zysk za 2020 i na co został przeznaczony!! Piątki i inne wydziały powinno wziąć się za robotę a nie marudzenie na forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.