Opinie o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Mechanicy samochodowi
Mechanicy samochodowi Bydgoszcz

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. w Bydgoszcz

Słyszałem,

że w komisji była osoba, która była za usunięciem jednego z kandydatów, czy w tym przypadku jest ok? Czy to nie rzuca cienia na wynik głosowania. Piszę na poczet tego co napisała Pani Marzena. Hmm...

Majkel

Wstyd że tyle głosów było od nas na oddanie rządów do Warszawy. Panowie G. mam nadzieję że dosiegnie was sprawiedliwośc. Wasza 'formacja' ma tyle wspólnego z 'solidarnoscia' co (usunięte przez administratora) z prawem i sprawiedliwością...

MISZCZ

ALLELUJA I DO PRZODU !!! BRAWO DC

Brawo Daniel!!!

Pszczelarz

Pan Krzysio niczym pszczółka Maja, znany i lubiany, lata w dwóch lokalizacjach, tu i tam. Brak przy nim tylko Tekli i Gucia

TakiTam
@Pszczelarz

I jedyne co może zrobić to wygrzebać sobie miodek z uszu ;) taką ma moc sprawczą !

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Pilot

Szkoda ze juz nie pracuje w WZL bo doszły mnie informacje o jakiejś (usunięte przez administratora) aferze z udziałem Gwiazdy SMS.

Pszczelarz

Me-nik

Witam. Ogólnie co tu się dzieje na tym zakładzie. No ale jak są tacy kierownicy to trudno się dziwić . Nikt nic nie potrafi załatwić każdy tylko siedzi z (usunięte przez administratora) i czeka na emeryturkę. U nas na dziale zwolniło sie z dziesięć osób nikt nawet nie próbował ich zatrzymać oczywiście chodziło o finanse . Malarnia wojskowa podobno też już się kończy także kolejne gratulacje dla kadry zarządzającej. Nie wspomnę o innych działach. Za pół roku to zostaną same gamonie którzy nie mają pojęcia o wykonywanej robocie i osoby które mają z pięć lat do emerytury.

Coś niecoś potrafię
@Me-nik

Jest to bardzo przykre, ale niestety prawdziwe. Wiele osób na stanowiskach kierowników, a tymbardziej mistrzów , nie ma tak naprawdę pojęcia, doświadczenia, ani wiedzy o rzeczach jakie są wykonywane na danym dziale(chodzi mi tu o technologie w jaki sposób i jak prawidłowo przeprowadzić remont, lub usprawnić dany agregat) . Fundamentem naszego zakładu są zwykli pracownicy fizyczni. To oni rozwiążą problem, z którym technolog (który bierze znacznie większe pieniążki) nie może sobie poradzić, to oni ogarną wszystko sami, aby dana rzecz została wykonana prawidłowo (pozdro dla kumatych, technologie z błędami, brak odpowiednich narzędzi), tylko po to aby nie zostać docenionym i nie usłyszeć ani jednego dobrego słowa.

Biurwa
@Coś niecoś potrafię

Hmm... Spróbujmy co nieco z tego co zostało napisane powyżej rozebrać na mniejsze cząstki. Brak kompetencji niektórych przełożonych jest bezdyskusyjny. Jeśli chodzi o technologów to polecam zapoznać się z taryfikatorem i widełkami poszczególnych grup. Może się okazać, że technolog wcale nie zarabia dużo więcej od mechanika. A to że technolodzy sobie nie radzą? Cóż... Może brak im wiedzy i doświadczenia? A skąd to mają mieć jeśli są zatrudniani z zewnątrz? Wydziały produkcyjne nie puszczą dobrego mechanika na dobrego technologa bo nie będzie miał kto pracować i w ten sposób kółko się zamyka. Odnoszę również wrażenie, że wszyscy pracownicy na samym dole twierdzą, że to dzięki ich pracy wszystko się jeszcze kula. I pewnie tak jest bo oprócz wykonywania obowiązków właściwych dla swojego stanowiska robią rzeczy, które powinien wykonać ich przełożony... Dobrego i spokojnego dnia!

Technolog
@Coś niecoś potrafię

Technologami sobie mordy nie wycieraj. Wy też nie macie pojęcia z czym się zmagamy, co nas ogranicza i że nie wszystko da się zrobić. Różnica jest taka, że my Was szanujemy, bo odwalacie kawał dobrej roboty, a w drugą stronę słyszymy, że należy nas powywalać. Wielu, którzy pluli na technologów, po zasmakowaniu jak to jest stwierdziło że jednak nie tak fajnie. Wy wiecie o 20% tego czym się zajmujemy. Może nawet mniej. Dużo większe pieniądze? Spójrz na siatkę i nie gadaj głupot. To my się pod wszystkim podpisujemy i to nam grozi prokurator i odsiadka (za podkładkę na ławie siedzi jakiś mechanik po fotelach? Bo nie wydaje mi się)... Trochę szacunku!

@Technolog

Zgoda i rqcja Panu

@Me-nik

Nic dodać nic ująć. Zgadzam sie z solidarnością! Kto jest temu winien? Odpowiedź prosta Zarząd, Zarząd, i jeszcze raz Zarząd z Naszym przedstawicielem na czele

Tylko on
@GamePlayer

Co Ty gadasz? Gdyby nie ten Zarząd to już dawno by nas zaorali Chyba nowy jesteś i nie pamiętasz jak poprzedni dyr handlowo-ekonomiczny stał za ludzmi murem i nikogo nue zwolnil. Obcięli godziny pracy i forsę ale wszystkim. I jaj była lepsza sytuacja to oddali co zamrozili! Oj oj opinie wydawać to ma czas a pracować jyż nie

@Tylko on

Dokładnie tak było i nie raz przez ostatnie 20 lat, ale zawsze pracownicy mieli wszystko oddane. Dzisiaj jest inaczej: Pan od finansów z 20 letnim doświadczeniem wszystko ozdrowi. Odpowiada za finanse Spółki ale nie jest jej etatowym pracownikiem, wystawia za swoje usługi fakturę a potem sam robi sobie przelew. To jest dopiero przejrzejrzystosc... A potem wysyła maile jak to inni działali nieprawidłowo. Szczyt cynizmu i bezszczelnosci...

Tamtara

Ciekawi mnie sytuacja w której osoba która nie jest pracownikiem zakładu została dopuszczona do kandydowania na reprezentanta załogi w zarządzie spółki .Jest to niezgodne z regulaminem wybór reprezentanta załogi. Ciekawa sprawa .

Tylko on
@Tamtara

A osoba która jest firmą doradczą podpisuje się dyrektor i pisze do wszystkich banialuki i ustawia ludzi po kątach? Czy to nie jest dziwne?

Prawda

Ten zaklad to polityczna (usunięte przez administratora) Zarządzaniem zajmują się same spadochrony z innych firm i urzędów z którymi nikt już nie chciał współpracować, patrz były prezes WK, członkini zarządu MB czy wielki fachowiec od finansów z "20 letnim diswuadczeniem" i 40 firmami w CV pan RM. Póki ktoś z doświadczeniem i kwalifikacjami nie weźmie się za tą firmę to będzie tylko gorzej. I nie łudźcie się ze zmiana DC na kogoś innego będzie dobra, pozostali kandydaci to partyjne pachołki i tylko dzięki politycznym układa tutaj pracują i domyślcie się gdzie Was mają szarych pracowników...

Młoda
@Prawda

Fachowiec od finansów z 20 letnim stażem i 40 firmami. Dobre. Ale wy tak serio czy to żarty bo prima aprillis już był.

@Prawda

Masz tyle racji co w tej pioswnce, jak to leciało "oooo mniej niż.... "jak ten Pan zostanie to będzie sie żyło lepiej a znowu tym kilku nielicznym i tylko dół dół dół

Młoda
@GamePlayer

Jak jest dół to do roboty! A nie tylko papierosek, bar Mig, wycieczka trzech chłopa do kadr żeby zanieść jeden wniosek urlopowy i dzień zleci. A o 14 zamówimy pizzę i posiedzimy w nadgodzinach... a potem gdzie moja premia, 13 może jeszcze 14 i barbórka a może dzień hutnika czy energetyka. Masakra z Wami. Dajcie coś od siebie a potem krytykujcie! Brrrr

KaczorDonald

kontakt@kprm.gov.pl Adres do Pana Premiera RP, nie zapomnijcie się podpisać. Pod tym adresem możecie napisać swoje skargi, które macie pod adresem zarządu spółki Ci z Warszawy i Bydgoszczy śmiało piszcie może ktoś was wysłucha. Jak nie macie odwagi to do roboty się weźcie.

Inny
@KaczorDonald

Znalazłem lepsze rozwiązanie i po prostu zmieniłem pracodawcę. Słaba sytuacja nie wynika z tego, że ludzie muszę się wziąć za robotę, bo pracownicy pracują normalnie i z dobrą wydajnością. Problem w tym, że ilość zleceń jest po prostu niewystarczająca, żeby zapewnić takiej ilości pracowników dobre zarobki. Całe te "wielkie obroty" wzl od kilku lat są tylko w planach i na ustach "góry", że będzie dużo roboty. Cały czas jej nie ma. Fakt, że napisałeś/łaś tak głupi komentarz sugeruje, że w wzl nie pracujesz, albo jesteś mało świadomy/ma bo nie masz pojęcia o czym piszesz

Ohah
@KaczorDonald

Znowu trollujesz ? Skończyły ci się inne metody?

@KaczorDonald

A co to strach napisać na tego maila ? Tylko taki ktoś ma gdzieś takie firmy

Niestety na tą firmę za duży wpływ ma polityka i układy zwiazkow zawodowych... z ramienia polityki postawiony koles, ktory nie ma pojęcia o niczym - robi co mu powiedzą, a mowią mu osoby ze zwiazkow zawodowcyh ktorzy ida na rozne uklady, nic nie robia, zwolinic ich nie mozna bo maja stanowisko w zwiazkach zawodowych i niestety tak to sie kreci. zamiast robic biznes i przynosic zyski dla spólki to każdy z nich patrzy tylko na siebie zeby dorobic sie cieplej posadki... koles wybrany z ramienia załogi to zarzadu tez jest oderwany od rzeczywistosci, bierze udzial w spotkaniach, pozniej sie tego wypiera, nic nie robi dla zalogi, nie podejmuje zadnych decyzji.... jednym słowem dno. ale tak to jest w spólkach skarbu państwa.... biznes nigdy nie idzie w parze z polityką tzn idzie ale nie dla spólki a tylko dla paru osób...

Czy warto przyjść pracowac na malarnię cywilną ?

Bydgoszcz

Potwierdzam, pracowałem na malarnii cywilnej. Ten „kierownik” jest chory psychicznie… wykańcza ludzi, robi z siebie króla. Cała świata na gorze osób czy pan Sz. D i pan D. C. O niczym nie maja pojecia są zwykłymi pionkami i ida temu „kierownikowi” malarni ze wszystkim na rękę. Niestety do tego worka osób co nie maja pojecia trzeba dorzucić dużego pana kierownika warsztatów B. A. Który tylko gada, nic nie robi i nie ma pojecia, pan od SMSa a nawet dwóch B. Cz. i P.Sz. (Który załatwia synowi coraz lepsze stanowiska pomimo on nie ma lat pracy) pani z malarni która robi tylko kopiuj i wklej nie wie nic… A. K. i na koniec od jakość pan R. B. Ten tez oderwany od rzeczywistości…. Dziwie się ze PGZ przystaje żeby takie osoby tam zarządzały… pewnie PGZ nic nie wiie…

Firma Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. szukała ostatnio kogoś na stanowisko Kontroler Finansowy. Czy ktoś brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej i powie, jakie zarobki proponowali?

Dane

Według siatki płac nie ma takiego stanowiska w zakładzie. Jeżeli więc podczepić to stanowisko pod istniejące "kontroler jakości" to jest to 10grupa zaszeregowania. Jeżeli samodzielna księgowa to ta sama grupa. 10grupa to zarobki w przedziale: 4050-5450zl (brutto) podstawy. Do tego premia (średnio 500brutto). Istnieje tez możliwość, że poza siatką płac ale to ustalane indywidualnie i nie wiem na jakich zasadach.

Jura

Witam was koledzy. Czy może ktoś powiedzieć staremu pracownikowi czy coś u góry słychać odnośnie jakiej kolwiek podwyżki? Niestety mi nie starcza wypłaty na miesiąc ( droższy czynsz, kredyt, dzieci coraz więcej kosztują) . Jeśli naprawdę nic będę zmuszony szukać pracy na magazynie ale w biedronce bo ma start więcej dostał mój przyjaciel

Witold

Widzę ze jest dużo ofert pracy na różne stanowiska. A jak wyglada proces rekrutacyjny bo nikt o nim nie wspomniał? Jest kilka etapów? No i martwią mnie te wpisy o zarządzie...planowane są jakieś grubsze zmiany?

Bydgoszczanin

Nie wiecie kogo centrala planuje umościć na najwyższym fotelu?

FanLotów
@Bydgoszczanin

Jest nowy członek rady nadzorczej, może karuzela pokręci się dalej? Bo towarzysz jakościowiec pewnie dalej się boi i tylko wielkie słowa bez treści głosi.

zwykły pracownik

Niedługo w zakładzie wybory przedstawiciela załogi, mamy szanse pozbyc sie (usunięte przez administratora) Najlepiej,żeby startował ktos normalny z załogi pracującej fizycznie na członka zarządu,wtedy on najbardziej będzie za nami. Bo wszyscy inni to będą powiązani.

Nikt
@zwykły pracownik

I będzie miał zerową wiedzę na temat zarządzania firmą... startujesz ?

Jaaa
@zwykły pracownik

Dokładnie! I żeby znał się na ekonomii, bankowości księgowości żeby już nas nikt nie (usunięte przez administratora) I niech zna ze dwa języki angielski obowiązkowo i jeszxze jakiś. Dobrze żeby znał techniki negocjacyjne żeby nikt go w balona nie zrobił.. A i ma podwyżki od razu dać no bo z wdzoęczności, że go wybraliśmy. Kto z Panów chętny??

kier...
@zwykły pracownik

Kazdy inny wybrany,który nie będzie powiązany z górą będzie lepszy niż ten ,który jest a może go już nie ma? Bo coś nie slychać,nie widać, tak jak wiekszości tam darmozjadow u góry.

Witam. Próbuje dostać się do tego zakładu od kilku lat . Ciągle składam cv jak pojawi się ogłoszenie- niestety bez znajomości zapomnij pracy w tym zakładzie. W sumie czytając poniższe komentarze nie ma czego żałować!

Kolega
@Kandydat

Może zwyczajnie nie masz kwalifikacji ?

EdziuSmok
@Kandydat

W zakladzie maja dosyc wysokie wymagania i dobrze jest jak masz troche doswiadczenia, no i oczywiscie trzeba trafic w widelki jesli chodzi o wynagrodzenie. Ja tez skladalem kilka razy cv w ciagu paru lat, a teraz pracuje juz pare latek i jestem zadowolony, chociaz wynagrodzenia moglyby byc lepsze.

Arab

Ktoś napisał niżej że warszawa obciążyła budżet Bydgoszczy ( śmieszne ) jak by nie było w Warszawie silnik za silnikiem schodzi i nie bez powodu chcieli się oddzielić od Bydgoszczy. Poza tym nie mamy czego się obawiać bo wydaniu Gazety która ostatnio ujawniała bydgoskie afery nie mamy czego się obawiać jest kontrakt za kontraktem tylko z tego nie widać pieniędzy w szczególności dla pracowników

@Arab

Żal mi takich ludzi jak Ty. Wiedzą, że słychać dzwony ale w którym kościele to już nie. Oby Wam wystarczylo pieniedzy ze sprzedaży tych silników chociaz na wynagrodzenia w co wątpię.

Roy
@Arab

Kup so wibrator i sie zadowól sam, jest glajda "qpa" w W.wa i Bdg bo nie ma zarządu, nie ma prezesa tylko jakiś słup pro-forma. Pracownicy w obu lokalizacjach sa stratni od ok. 2 lat juz nie setki a 1500-2000zl brutto przy tej inflacji i propagandzie wojennej. Jak nie bedzie zarzadu nawet slabego to nic nie bedzie, a zwiazki dalej beda plywac i udawac. Mi juz sie ledwo oplaca tu pracowac pozdro ziom z Bdg

Ka

Jaki przekaz ma twoja wypowiedz ? Podejrzewam że 10 latek wniósł by więcej swoją wypowiedzią na tym forum niż ty .

Aj

Ty od dzwonów .Warszawa zajmuję się remontem a nie sprzedażą silników .Stałeś chyba nie pod tym kościołem jak dzwony biły .

Nikt

Może snajperka powinna iść na front ?

@Nikt

Na froncie nuda. W firmie jest fajniej można ludzi po kątach ustawiać i się boją.

Zostaw merytoryczną opinię o Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 187.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 23 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 95 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.?

Kandydaci do pracy w Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wojskowe Zakłady Lotnicze NR 2 S.A.