Opinie o Vobis S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Vobis S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Vobis S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż sprzętu i akcesoriów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vobis S.A. w Warszawa

obuchem w glowe

Witam wszystkich . W dniu dzisiejszym bylem pierwszy dzien w firmie VOBIS celem pokazania mojej osoby w roli sprzedawcy. Spotkanie mialo się zaczac o g.10:00 . Ze wzgledu na fakt iz jestem osoba nad wyraz punktualna ,stawilem się o umowionej porze na miejsce .W salonie lad czystosc i porzadek :) za lada dwoch smutnych panow , czekajacych na klientow w miedzy czasie robiacych cokolwiek ,zeby tylko robic-to akurat nieistotne. Po chwili informacja ,że kierownik spozni sie kilka minut(5 minut) - o.k. zdarza sie... mijaja minuty 10 . 20 40.70.95 minut wchodzi Pani dyrektor-kierownika w dalszym ciagu nie ma... po kolejnym kwadransie zjawia sie....laal z : zona i dwojka dzieci ...kreci się pomiedzy salonem a zapleczem jak pileczka w maszynie do losowania po czym sie dowiaduje ,ze mam odegrac scenke rodzajowa - jasne no problem w koncu po to tam przyszedlem...Nie ukrywam ,ze stojac tam ponad 1 , 5 h nikt ,ale to nikt nie zaproponował mi nawet powieszenia gdzies kurtki czy powieszenia gdziez torby z dokumentami no alee ... już nie bede wymagac w koncu pracownicy sa tak zapracowani....Powracajac do historii-kierownik w celu obiektywnej oceny mojej sprzedazy zaczyna szukac kogos obcego kto ma mnie sprawdzic ( jakas nowatorska technika ) i jeest Pan obcy-co sie okazuje kolega kierownika pyta mnie o aparat fotograficzny ...zaczynam wiec mu sprzedawac wraz z akcesoriami +pakietem ubezpieczeniowym o ktorym dowiedzialem się czekajac na Pana kierownika studjujac informacje w gablotach ze sprzetem) po moim -uwazam krotkim zaprezentowaniu oferty po 40 sekundach Pan kierownik , ktory nawet nie był przez chwile przy mojej prezentacji poinformował mnie ,ze moje metody sprzedazy są nazbyt cyt. PRL- owskie .Mam 31 lat na przełomie lat 89-90 chodziłem do podstawowki i z tego co pamietam nie mielismy takiego przedmiotu jak ekonomia . No ale coz. Chcialem zaznaczyc bo to jest wazne: W handlu pracuje ponad 10 lat :bylem min. Sprzedawca ,kierownikiem salonu ,koordynatorem sprzedazy , a Pan kierownik , ktory nie ma więcej niz 26 lat ,a raptem kilkuletnie doswiadczenie , w obecnosci Pani dyrektor zaczyna mnie uswiadamiac o moim skromnej ,niedoswiadczonej technice sprzedazy...Boze slyszysz i nie grzmisz...Pani dyrektor nawet słowem się nie odezwała no ale nic . Konkluzja jest taka : albo kierownik nie lubi miec starszych pracownikow od siebie majacych bogate doswiadczenie albo miejsca pracy zostaly dawno zabukowane wsrod osob bez doswiadczenia nie mogacych zagrozic w jakikolwiek sposob wiedza ,doswiadczeniem Panu kierownikowi.. Panie kierowniku w Sarnim Stoku z Bielska Białej jesli Pan to czyta to wie Pan kto pisze-niech Pan pamieta ,ze nie rozmawia Pan z abiturientami szkoły sredniej ,ktorzy szukaja pierwszej pracy i mozna im wmowic wszystko .Sposob Pana podejscia do rozmowy kwalifikacyjnej jest wysoce amatorski i ma sie nijak do praktyki ,nie szanuje Pan czasu innych i chyba tez swojego ,na miejscu dyrektora oddziału przyjrzalbym się bardziej Pana praktyce jako kierownika takiego sklepu i Pana podejsciu do potencjalnych przyszlych pracownikow. W moim odczuciu w przypadku Pana postawy ,zajechalo z gory na doł amatorszczyzna bo watpie ,zeby tak wygladala polityka rekrutacji w tak znanej firmie ... Brak slow..... p.s. niech moja dzisiejsza wizyta bedzie przestroga dla wszystkich , którzy beda się starali o prace w Salonie VOBIS w Bielsku Białej w C.h. Sarni Stok

zdegustowany

dzieki za opinie! dzwonili z zaproszeniem na rozmowe. potwierdzilem swoja obecnosc, ale raczej zrezygnuje. rok temu bylem u konkurencji- w karen notebook- na rozmowie. chcieli mnie przyjac, ale warunki podobne co tu (chyba 1200 netto + prowizja od codziennego skakania wyżej (usunięte przez administratora) i oszukiwania ludzi, ups... przepraszam - dostosowywania oferty do potrzeb klienta).

kicha

Tak zgadzam się z moim przedmówcą Vobis się kończy niestety .... Szkoda kiedyś była to świetna firma ludzie ci na dole czyli sprzedawcy bardzo się liczyli a teraz tylko .... no cóż czas na zmiany w życiu zawodowym i juz tyle na temat firmy

vobisiak

normalnie.... łza się kręci na myśl o Vobis Sp. Z o.o. tam to było..... życie odkąd jest Vobis S.A. liczy się wynik firmy a ludzie.... ogólnie ma się ich w dupie.

Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Vobis S.A.? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
heh

No cóż Vobis zmienił swoje oblicze................ Praca w Vobisie to dno.... żenada ..... wymęczenie psychiczne i fizyczne.... o ile kiedyś nie było takiego nasiadu na psyche a kasa rekompensowała braki wolnego czasu tak teraz nie ma kasy a amluks pomyka i czepia się wszystkiego. Vobis się skończył.... brak pomysłu co dalej.... więc najlepiej przy ^&%$^ć się do pracownika. Marketing leży. Właściwie gdyby nie pracownicy to Vobis by padł. A pomysły hm... normalnie czads i ubaw po pachy tyle ze trzeba się w tym gównie babrać.

zbuntowany77

Pierwsze ( i ostatnie) spotkanie rekrutacyjne polegało na standardowym wypytywaniu przez walne zgromadzenie składające się z 3 osób na temat sposobu handlowania, jakości obsługi klienta itp...Należało wczuć się w rolę sprzedawcy z salonu Vobis i upozorować sprzedaż notebooka dla niezbyt ogarniętej klientki. Czas trwania rozmowy wstępnej to ok 1h. Wrażenia pozytywne jednakże po spotkaniu dostałem informację że z przyczyn związanych ze zmianami w firmie ktoś odezwie się pod koniec stycznia a wcześniej zostanę zaproszony do jednego z salonów by zobaczyć pracę od wewnątrz. Do dziś nikt się nie odezwał. Ważna uwaga - by zacząć współpracę z firmą Vobis jako handlowiec-sprzedawca , należy mieć ZAREJESTROWANĄ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

Szpak

Zgadzam sie kiedys szlo zarobic w Vobisie na dzien dzisiejszy za wszystko probuja Cie ukarac i odebrac ciezko zarobiona premie. W salonie ktory utrzymuje sie na srodku rankingu zarobisz moze te 2000tys na reke ale... licz sie z tym, ze: o 160 godz. wymiarze pracy mozesz zapomniec, jedynie swieta sa wolne ( wprowadzone ustawowo od jakiegos czasu), calkowita odpowiedzialnosc finansowa za towar, rewelacyjne techniki (testowane na pracowniku) przez nacisk psychiczny na zwiekszanie Twoich wynikow sprzedazowych kosztem wolnego czasu, kar finansowych, czy to tez zmuszania do wrecz upodlajacej rywalizacji miedzy pracownikami. Firma Vobis od jakiegos czasu zmienila swoje nastawienie na pracownika, kiedys byl on wazny teraz jest traktowany niczym krolik doswiadczalny. Kiedys przychodziles do pracy z usmiechem na twarzy teraz sie zastanawiam co sprzedawac klientowi zeby dorobic troche do premii z ktorej i tak Ci cos zabiora. Nic tylko pora aby zaczac sie rozgladac za nowa praca... :( z bardziej ludzkimi warunkami. I dobrze, ze ludzie zaczynaja o tym pisac na zewnatrz moze sie ktos tym wreszcie zacznie przejmowac i zacznie cos robic w tym kierunku aby znowu pracowalo sie normalnie.

pro

Potwierdzam. DNO

m4rek

Rekrutacja kpina umawiaja cie 3 razy nikt do ciebie nie oddzwania na 1 etap czyli rozmowe o niczym przez telefon... potem dostajesz maila ze nie mozemy zaprosic na rozmowe dzial HR DNO..

Pracownik VOIBIS

Hej. Kiedyś nie było źle. Ogółem Minusy: - włąsna działalność gospodarcza - - zwalnianie kobiet w ciązy - kary finansowe, jak nie za brak wykonanych planów sprzedaży to za niepoprawne zrozumienie tego za co Ci płacą (robią test i każde kolejne podejście w przypadku nie zaliczenia to 50zł z kieszeni) - brak chorobowego - ze zwolnieniem lekarskich chodzisz do pracy - TOTALNY brak prawa pracy - plusy : wypłata od 1400 do (nieograniczone) w praktyce w średnim sklepie to 1900-2200 po zapłaceniu zusu i vatu (bez pod. dochodowego) Jak chcesz żeby mieli cię za nic ale stać w garniturze w markecie i udawać że wszystko jest OK to zapraszam.

Zależy gdzie trafisz. Orka po kilka dni w tygodniu - kiepsko z czasem wolnym. Zarobki adekwatne do wyników - ostatnio się pogarszają ze względu na recesje. Ogólnie im dalej od nich tym lepiej, no chyba że ktoś nie ma wyjścia

janek

mój przyjaciel pracuje w vobisie na stanowisku sprzedawcy. z tego co wiem, to praca jest ok, miesieczne zarobki sa rozne- zalezą od sprzedaży ..ale na reke kumpel wyciaga minimum 2000- juz po odliczeniu zusu itd.

maciek

jesli chodzi o place w vobis masz podstawe ok 1500 pln plus prowizje za sprzedaz, musisz zalozyc dzialalnosc gospodarcza, wiec wlicz sobie w to skladki zus plus podatek, a na rozmowe proponuje poduczyc sie tez co oznaczaja sktoty [usunięte przez administratora] z zasad rachunkowosci i obrotu towarowego:)) chodzi o przyjecia i wydania towarow itp

Słowa kojarzące się z Vobis S.A. (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako .5.. . Atmosfera i ludzie tam pracujący są ..profesjonalni. . Od jakiej stawki można negocjować pensję? 3000 netto Najbardziej podobało mi się w Vobis S.A.: Atmosfera i ludzie

Zostaw merytoryczną opinię o Vobis S.A. - Warszawa

Vobis S.A.