Incom S.A.
2 476 219 5 1
Byly pracownik Nowy wpis
Nazwa działu: Handlowy

Praca w incom to strata czasu. Negatywna atmosfera, podejrzenia, brak zaufania do pracowników, straszenie zwolnieniem powodują ciągły stres. Zamiast zajmowac się sensowną pracą należy wykonywać szereg procedur, które niczemu nie służą. Pracownicy muszą się ciągle tlumaczyc i pilnowac, chwilowa rozmowa z kims na sali jest wyłapywana, a pozniej jestes z niej rozliczany. Nie polecam. Nie ma sensu.

Tak5Nie
Mistrz Nowy wpis
@Byly pracownik

Haha i na siku ze stoperem puszczają ???? jak 2 to już po Tobie ????, kawa i herbata w przydziale miesięcznym to 1 łyżka i 2 saszetki, do tego 3 krople mleka, A jak za dużo gadasz to plaster na usta , nie byle jaki - ze Sponge Bobem ! Mi się to podoba !! pracuje dekadę i jeszcze zostanę bo lubię - widocznie jestem debilem który się zna na swojej robocie, dostaje wypłatę na czas i premie (czyt wyżej znam ...) i nie gram w czasie pracy i nie oglądam filmów tylko zapierd.. bo wiem po co , jak Wam tak zle to się pozwalniajcie zamiast pisać takie pierdoły ... incom jest dla tych co chcą pracować a nie siedzieć na (usunięte przez administratora) Jak Pracujesz to rozwijasz się i zarabiasz, jak jesteś leniem to narzekasz i lepiej faktycznie jak już Cię nie ma .......

Tak2Nie4
Pracownik Nowy wpis
@Mistrz

Jeśli nie szanujesz siebie i chcesz tracić czas na taka firmę i praca to całe twoje życie to tam zostań i się mecz. Ja nie chce Dział Hr sprawdza ile jesteś na przerwie, jesteś rozliczany ze wszystkiego Niestety na skargi na menedżerów kierownik HR nie reaguje bo tak jej wygodnie

Stłamszony

Cześć Wsparcia przełożonych nie ma, rozwijasz się sam. Jedyne co możesz usłyszeć, to to że coś zrobisz źle. Albo nic nie usłyszysz, co w sumie jest lepsze i mniej stresujące. Nie dajcie się zwieść obietnicami gigantycznych premii - zazwyczaj ile wynegocjujesz jako podstawę, tyle zobaczysz, choć tutaj ponoć sporo zależy od grup produktowych jakie dostaniesz i "widzimisię" pseudo managerów układających plany. Te są raczej z tzw czapki, często nie mają odniesienia do sytuacji na danych grupach, nawet jeśli czasami zostanie coś obniżone w tym planie. Panuje zarządzanie przez dominowanie, wywołanie strachu, poniżanie, udowadnianie że nie masz racji, albo odpalantowanie kogoś, wmawianie że powiedział co innego, niż powiedział. Po partnersku i szczerze rzadko ktoś podpowie. O dlugofalowym planowaniu nie wspominając. Amosfera na tyle dobra, na ile z powyższym sobie radzą pracownicy. Więc coś jest w tej sztucznosci o której ktoś pisał i sztywności. W dość krótkim czasie pracy tam były też z sytuacje oszukiwania szefa przez niższy szczebel kierownikow i przez to jeszcze durniejsze pomysły miał szef. Razem skleja się to w ta fatalna atmosfere. Obiecywanego na rozmowach socjalu, które "lada moment" ma być, nie ma i pewnie nie będzie. Tak samo niezbyt dobrze widziane są choroby. Lepiej być i dogorywać, żebrać o wcześniejsze wyjście do lekarza, niż przynieść zwolnienie. Niektórzy już po nim do pracy nie wracali na długo. Podejrzliwosc w Incomie to chyba pierwsza zasada.

Tak19Nie
@Stłamszony

Jeśli tak było jak piszesz to nie myślałeś żeby to gdzieś zgłosić ??

Stłamszony
@Pracownik

Skupiacie się na ludziach mówiących o problemie, a nie na problemach bo nie ma problemów, jak się zdyskredytuje ludzi którzy o nich mówią, gratki :) Już nie muszę się tłumaczyć i udowadniać rzetelności. Pracuję gdzie indziej, jestem o wiele spokojniejsza i zadowolona z pracy, czuję oddech, jak wielu mi znanych pracowników i pracowniczek, którzy byli w Incomie, a teraz są gdzie indziej. Ale nie zaprzeczam też, że całkiem sporo się nauczyłam.

Ciekawy Nowy wpis
@Stłamszony

Rozumiem. Czy ktoś z was informował o problemach dział HR, żeby zmienić sytuacje?

TakNie

Wiecie czy Incom S.A. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

pomocny
@Pytanie

incom nic nie udostepnia nikomu. jesli zastanwiasz sie czy warto zaaplikować to nie warto przez pesudo managerow, ktorzy pracuja kilkanascie lat to jest ich jedyna praca takze nie trać czasu

Tak4Nie
Odpowiedź
@Pytanie

Tak, udostępnia. Komputer raczej szrotowy. Ale na 95% nie dostaniesz pracy zdalnej :)

Nazwa działu: Marketing

Zatrudnilem sie tutaj i myslalem ze te negatywne opinie pisze ktoś złośliwy... ale nie. Sztywna atosfera, negatywne emocje, spina o bele co. Szkoda czasu. Naprawde szkoda czasu i nerwow. A poziom zarzadzania w tej firmie,managerow i ich kompetencje to zart. Niestety kiepski.

Tak17Nie
Mariusz
@Pracownik

Mógłbyś napisać, jak wyglądały Twoje pierwsze dni pracy w firmie Incom? Jestem przede wszystkim ciekaw, czy otrzymałeś od pozostałych pracowników odpowiednie wsparcie? Mogłeś z każdym pytaniem udać się do bardziej doświadczonych osób? Napisałeś, że atmosfera jest sztywna, dlatego ciekawi mnie, jak pracownicy podchodzili do Twojej osoby.

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Expracownik

Szkoda czasu i zdrowia dla tej firmy. Serio, nie polecam. Zgadzam się z każdą negatywna opinia na temat incom group. Inne firmy w tej branży prosperuja o wiele lepiej. Wszyscy w branży się dziwią jak mogłam wytrzymać tutaj az tyle lat. Każdy kto rozważa pracę w incom niech lepiej zrezygnuje(usunięte przez administratora)

Tak27Nie
Edward Nożycoręki
@Expracownik

A ja jestem zadowolony. Pracuję już jakiś czas i choć początkowo byłem sceptycznie nastawiony po komentarzach tutaj to teraz jestem na tak. Dużo się uczę i spotkałem fajnych ludzi.

Tak2Nie9

@Byk z Red Bulla

Chyba ty :D

Andria
@Expracownik

"Kto odwiedził Państwo środka pisze bloga, ten kto po nim podróżował pisze książkę a Ci którzy tam mieszkali milczą" zgadzam się z powyższym wpisem, a w szczególności z opiniami: @Pracuś @nielubiany @teniten @incomowicz Wg mnie. szeregowy pracownik niema czasu na pisanie w godzinach pracy.

Tak4Nie

Jaskółka
@Andria

A jednak większość pozytywnych wpisów jest w trakcie pracy. Po prostu kolejne polecenie służbowe :) ha ha ha! Incom... Żal

Tak7Nie
Patriota
@Expracownik

Prawda Hiszpanie chcą kontrolować i Rządzić a Gruzini też gdyby nie to że by wiedzieli czym jest włókno szklane też by nie pracowali ,jaja sobie robią , a elita to by chciała rządzić i kasę brać ,a dla ludzi nie ma i im jeszcze zabarać myślą sobie dziwne że do Niemiec lub Czech nie spierniczają bo tam lepiej można zarobić ,ale niech poczekają urwie im się kiedyś ,bo tą drogą nie zajdą daleko. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród nie będzie obcy pluł nam w twarz ,tak nam dopomóż Bóg tak nam dopomóż Bóg Polska dla Polaków i praca dla Polaków za godne pieniądze a nie jałomużne.

Nazwa działu: Handlowy
@Edward Nożycoręki

Edward, daj spokój, serio :) Ciągle uważasz, że praca w tej firmie ma sens? Dla mnie żaden! już niedługo i nareszcie uciekam!

Mariusz
@pracownik

Minęło trochę czasu od Twojego wpisu. Zdecydowałeś się zostać w firmie, czy jednak zrezygnowałeś z zatrudnienia. Dodaj jakie pozytywne strony widziałeś w pracy w Incom, a co Twoim zdaniem wymagało poprawy lub zmiany. Odezwij się i napisz jaką podjąłeś decyzje.

Exprac

Nie znam drugiej takiej firmy.. Z tak sztywną atmosferą, absurdalny i zakazami i spiną.

Tak22Nie
mikołajka
@Exprac

Mam wrażenie, że mówisz o innej firmie :) moim zdaniem atmosfera jest przyjazna :)

Tak4Nie7

xyz
@mikołajka

Raczej sztuczna.

Tak9Nie

garo
@xyz

atmosferę budują ludzie, ja otaczam się pozytywnymi, spróbuj też :) powinno Ci się spodobać

Tak2Nie2

xyz
@garo

"atmosferę budują ludzie" - z pustego i Salomon nie naleje.

Tak10Nie

@garo

Ale rozumiem, że wciąż poruszamy się w kontekście pracy w Incom we Wrocławiu, tak? Piszesz o dobrej atmosferze i fajnych współpracownikach - a jakie jeszcze aspekty pracy w tym miejscu mógłbyś opisać? Ciekawi mnie kwestia socjalu dla pracowników - funkcjonuje coś takiego w Incom?

spalonaona
@xyz

Może, więc to kwestia podejścia każdego z nas? :) Ja się za pustą nie uważam, a ludzie, których lubię również są inteligentni i przyjaźni.

tak to ja mogę pracować
@spalonaona

Coś w tym jest. Każdemu pracuje się lepiej jeśli czuć wsparcie zespołu. Tutaj miałem swoje lepsze i gorsze chwile, ale jakby nie spojrzeć zawsze jednak oceniam tę firmę pozytywnie.

Czerwony kapturek
@Exprac

Hahahha trafione w 10! Spina dzień w dzień.. Drugiej takiej firmy nie znam.

Tak6Nie

rtw

brak benefitów

Tak2Nie

Ciężka atmosfera. To zdecydowany minus. Plus brak wykorzystywania kompetencji pracowników. Z założenia mniej wiesz od tutaj managerów.

Tak11Nie
zadyszka

Ile ludzi tyle opinii, pracowałem u konkurencji i wiem, że wcale nie mają lepiej

Tak5Nie3

aniołek

Różne rzeczy się słyszy, ale mi mimo wszystko się dobrze pracuje, a mam tez doświadczenia z pracy u konkurencji i tu jest o wiele lepiej

Tak3Nie3

zgodny

Zdziwiłbym się jakby każdy był zadowolony ze swojej pracy, takie firmy się chyba nie zdarzają. Ja należę do tej usatysfakcjonowanej części, pozdrawiam :)

Tak1Nie1

@zgodny

Skoro jesteś zadowolony z pracy w Incom, to może nieco rozwiniesz swoją wypowiedź i napiszesz, jakie czynniki na to wpływają? Warto je konkretnie przedstawiać - wtedy osoby szukające pracy mają jaśniejszy obraz sytuacji. Jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu?

zgodny
@Lidia

O dziwo dla mnie plusem jest atmosfera :) z paroma osobami złapałem bardzo fajny kontakt i zwyczajnie się lubimy, przez co i praca jest przyjemniejsza i szybciej leci. Nawet wczorajszy blue monday nie był taki zły.

POLECAM

Mam to szczęście, że zawsze interesowałam się pracą w tej branży, więc nie nudzi mnie to. Firma rozwijająca, podniosłam swoje kompetencje i zdobyłam sporo doświadczenia. Dobrze mi się tu pracuje i gdy myślę, czy jest to firma, którą można polecić to odpowiedź nasuwa się oczywista ;)

TakNie1

Pracuś

Interesujące jest to, że pozytywne wpisy są głównie w czasie pracy, a negatywne po południu. :)

Lidia

O jakim sprawdzaniu pracowników piszesz? Czy chodzi Ci tutaj o wykonywaną przez nich pracę, czy jeszcze o coś innego? Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz obecnie w Incom. Jak - Twoim zdaniem - ten pracodawca wypada na tle innych, podobnych firm z branży? Zachęcam do rozwinięcia tych kwestii.

Lidia

Ale nie odnosi się to zbytnio do pracy w Incom - a właśnie na tym pracodawcy skupiamy się w tym wątku. Pracujesz lub pracowałeś w tym miejscu? Jeśli nie, to ciekawi mnie, z jakiej pozycji piszesz. Jeśli tak, to może mógłbyś wymienić jakieś czynniki, które warto brać pod uwagę aplikując do pracy w Incom?

worker
@Pracuś

Cóż za spostrzegawczość. Przez takie osoby jak Ty aż strach się wypowiadać pozytywnie ;) więc może zostawię swój komentarz dla siebie bo raczej by Ci nie przypadł do gustu.

Tak2Nie

Zastanawiam się nad pracą w tej firme, ale widzę, że jest sporo pozytywnych opinii, więc wygląda to zachęcająco ;)

TakNie4
ciekawy

Praca całkiem fajna, nie jest męcząca w każdym razie. Atmosfera w biurze również nie jest napięta, zawsze można kogoś poprosić o ewentualną pomoc. Nie widzę, żeby ktoś narzekał.

Tak2Nie4
lalaland

Każdy może mieć swoje zdanie, ja dołączam się do tych pozytywnych

Tak1Nie2

Szkoda czasu na taką firemke. Sztywna atmosfera, absurdalne zakazy. A na święta figa z makiem. Już czekamy na ,, prezenty,, (usunięte przez administratora). Czy w tym roku też nas zaszczyci swoją niesamowitą opowiastką?

Tak23Nie
pracowity

Jak dla mnie dobra i solidna firma. Mona się rozwinąć zawodowo i zdobyć doświadczenia, atmosfera również jest raczej przyjazna, w każdym bądź razie ja nie mam problemu, żeby dogadać się z każdym

Tak1Nie2
Szalona

Świetna firma, uczciwe warunki, czuć stabilizację, a to było dla mnie najważniejsze!

@Szalona

Fajnie, że jesteś zadowolona z podjęcia pracy w Incom. Czy jeszcze jakieś inne kwestie były dla Ciebie ważne przy podejmowaniu pracy w tym miejscu? Wspominasz o uczciwych warunkach oferowanych przez pracodawcę - napisz proszę więcej konkretów na ten temat na forum.

Szalona
@Lidia

Nie ma nawet co za bardzo pisać, bo to trzeba się przekonać, ja początkowo miałam wiele obaw czy sobie poradzę, ale jak zostałam przyjęta to od początku bardzo spodobała mi się atmosfera, pomocni i przyjaźni ludzie, a to również uważam za wazne :)

Tak1Nie1

Powiem tak, niektórzy chyba szukają dziury w całym jeśli chcą pohejtować ok, ale niech nie wprowadzają ludzi w błąd bo praca nie jest zła. Ja wynagrodzenie mam na czas i z każdym się dogaduję

nielubiany
@Pracownik

wynagrodzenie na czas to obowiązek nie luksus!!!! ludzie!!! w firmie jest do (usunięte przez administratora) i nie zakrzywiaj rzeczywistości. oczywiście zdarzają się pozytywne sytuacje jak w każdej firmie ale w IG przeważa abstrakcja absurdalnych decyzji oraz brak liniowej strategii. Praca by się na chwilę doczepic, zobaczyć jak pewne działy mogą być źle zarządzane, szczególnie dział Product management i tyle.. bajos Amigo

@Pracownik

Ogólnie częściej jest tak, że zwracamy uwagę na jakieś negatywne aspekty (nie tyczy się to tylko pracy, ale także wszelkich innych rzeczy) niż na pozytywy. O czym jeszcze oprócz wynagrodzenia i atmosfery panującej wśród współpracowników mógłbyś napisać na forum w kontekście pracy w Incom?

sajgonka

Dużo pracy, ale za to warunki atrakcyjne, można zarobić , ale trzeba się stara i być ambitnmym

Natalia
@sajgonka

Oj to na pewno nie miejsce dla ambitnych.

Tak7Nie

Zuzia
@Natalia

Mylisz się.

@Zuzia

@Zuzia, po Twojej wypowiedzi wnoszę, że byłaś lub jesteś w jakiś sposób związana z firmą Incom. Rozumiem, że zgadzasz się z opinią @sajgonka na temat pracy w tym miejscu, ale może napiszesz coś więcej od siebie? Jestem ciekawa, jak to wygląda z Twojej perspektywy.

TakNie

Dobra umowa, stabilne zatrudnienie, to dla mnie najważniejsze aspekty, ale na wynagrodzenie i atmosferę też nie narzekam

@pracownik

@pracownik, co masz dokładniej na myśli pisząc o "dobrej umowie"? Czy nie ma problemu w firmie z uzyskaniem umowy o pracę na czas nieokreślony? To na pewno dość istotna kwestia dla osób szukających informacji o firmie. Mógłbyś napisać też coś na temat tego, czy są jakieś benefity socjalne w Incom?

nick

Dobra umowa, warunki nie ukrywam, że również mi odpowiadają, pracodawca bardzo uczciwy i daje przede wszystkim możliwość rozwoju co jest dla mnie niezwykle cenne, jeśli ktoś się zastanawia czy wysłać CV to jak najbardziej warto

Marek
@nick

Co teraz oferują w firmie za pozytywny wpis na gowork?

@nick

@nick, pisząc o możliwości rozwoju, co dokładnie masz na myśli? Jestem ciekawa, co oferuje pracodawca swoim pracownikom w tej kwestii. Czy chodzi tu o różnego rodzaju szkolenia podnoszące ich kompetencje, możliwość fajnego awansu, czy jeszcze coś innego? Myślę, że to ciekawy temat i warto go trochę uszczegółowić.

Foster

Bardzo dobrze mi się pracuje. Wypłaty w terminie. Czas pracy dogodny. Zakres zadań zgodny z tym na co się umawiałam. Koledzy i koleżanki w dziale ok. Przełożony tez normalny. Lubię atmosferę w Incom S.A. za: Koleżeńska i przyjazna atmosfera.

Lidia

@Expracownik, ile więc lat pracowałeś w Incom? Czy podczas tego czasu, który spędziłeś w firmie, zachodziły w niej jakieś istotne zmiany - coś zmieniało się na lepsze/gorsze? A może masz jakiś pomysł, jakie zmiany powinny teraz w niej zajść? @Edward Nożycoręki, piszesz, że dużo się uczysz. Czy to oznacza, że firma oferuje Ci różnego rodzaju szkolenia czy też masz tu na myśli raczej wiedzę czerpaną od współpracowników?

Expracownik
@Lidia

Praca ponad 5 lat, ale nie napisze dokładnie bo znam msciwosc w tej firmie . Zmiany były ale tylko w gorszym kierunku.

Tak8Nie

@Expracownik

@Expracownik, nie masz się czego obawiać - każda osoba wypowiadająca się na forum jest w pełni anonimowa, ale rozumiem, że obawiasz się, że mógłbyś się zdradzić ze swoją tożsamością poprzez opisanie szczegółów swojej pracy w Incom. A czy potrafisz, obiektywnie rzecz biorąc, wymienić jakieś plusy i minusy pracy w Incom?

Lidia

@teniten, Twoja opinia nie jest zbyt szczegółowa, a nawet powiedziałabym, że bardzo ogólna. Mógłbyś napisać, jak wyglądał proces rekrutacji w Twoim przypadku? Czy miałeś do wykonania jakieś szczególne zadania? To może być interesujące dla osób, które szukają pracy i rozważają jej podjęcie w Incom.

teniten

Praca w Incom to pomyłka. Długi proces rekrutacji, gdzie wszystko wygląda w miarę profesjonalnie, a później.... Szkoda czasu, jakiś żart. A przede wszystkim jest problem z kadrą menadżerską. Litości. Naprawdę trzeba się tak spinać?

Tak11Nie

Lidia

@anonymous, możesz napisać coś więcej? Twoja opinia jest w tym momencie dość ogólna i niewiele w sumie mówi o pracy w Incom. Wszelkie szczegóły lub bardziej konkretne informacje z pewnością będą dobrze przyjęte przez osoby zastanawiające się nad podjęciem zatrudnienia w Incom.

anonymous

Praca jak praca, ja nie narzekam bo warunki umowy mam bardzo korzystne

Lidia

@anonymous, oczywiście masz rację, ciekawa wypowiedź. Możesz napisać coś więcej o samej pracy w Incom, o tym jak ona wygląda, jaka jest jej specyfika? Myślę, że to bardzo pomoże w podjęciu decyzji osobom zainteresowanym podjęciem pracy w firmie. @Karolina, długo już jesteś związana z firmą Incom? W jakim trybie pracuje się w tej firmie w Twoim dziale? Polecasz aplikować do pracy w Incom? Zachęcam do rozbudowania swojej opinii o odpowiedzi na pytania.

anonymous

Praca w firmie jest ok. Jak ktoś się stara nie nie obij się to można dużo osiągnąć. To nie jest tak, że uwielbiam każdego z moich współpracowników, ale trzeba zachować profesjonalizm i robić swoje.

Tak1Nie

Zostaw opinię o Incom S.A. - Wrocław

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie