logo City Security S.A.

City Security S.A.

Opinie o City Security S.A.

Sufo 2017-07-03 11:22
Do SUFO
Czy wiecie, że MON chce by kontrolę nad sufo przejęła ŻW? Z Antonim to możliwe, że przepchnie kolejny pomysł. Co wtedy z nami? Staniemy na centrach handlowych? Niepokojące.
wy co o tym sądzicie?
Wypłata na czas 2017-07-03 11:25
Mam tak jak Toruń ole, czekałem na wypłate i już mam na koncie, w pracy gadali o pozwach i po co bylo, tylko niepotrzebne kwasy powstawaly w robocie aż nie chcialo się iśc .
skorpion1234 2017-07-04 08:52
Firma kogucik, nie rzetelna inaczej mówiąc tylko tak aby była i jakąś kasę przynosiła. Proszę zobaczyć na Pracowników Ochrony z Praktikera /brak wypłaty/; proszę zobaczyć o czym się nie pisze na Pracowników Ochrony z Ksiegarni MATRAS /brak wypłat/ - gdzie my k.rwa żyjemy. Wstyd, ludzi sie nie okrada są to jak dla TAKIEJ firmy śmieszne pieniądze bo mówię to o kwotach do 2.000zł, a Pan Prezes, TV stronki internetowe lajki ehehehe. Proszę pamiętać, że nas nie interesują kontrakty jakie firma zawiera a tym samym fakt, że kontrahent nie płaci - po to jest firma /zabezpiecza pracowników/; Pracownika nie powinno interesować, że kontrahent nie płaci póki stoi na obiekcie - ZGADZA SIĘ?. Rozumiem tych co dostają pieniądze na czas lecz nie życzę im nie dostania bo później będzie płacz i rozpacz a p. Beniamin będzie nadal piankę spijał bawiąc się ludźmi:). Ja miałem inną sytuację, będąc na trochu wyższym stanowisku zawierzyłem firmie - użyczając swój pojazd prywatny tak aby była ciągłość sprawowanego nadzoru - trwało to półtora m-ca, oczywiście rozmowa wstępna była piękna Proszę jeździć z Panem się rozliczymy nie ma problemu - jak doszło do rozliczenia to mnie zwolnili a kasy do dziś nie widzę. Oczywiście sprawy tak nie pozostawię bez echa a Wam drodzy Pracownicy Ochrony proszę o czujność co do tej nierzetelnej firmy. Nie wierzcie koordynatorom za bardzo bo oni nic tam nie mogą zrobić, zawiną uszy po sobie i tyle będziecie ich widzieli czego nikomu nie życzę.
Były..., 2017-07-05 12:46
Zgadzam się całkowicie pracowałem w tej firmie kilka lat nie w biurze lecz jako pracownik ochrony wymagano od nas podpisywania dwoch umów z powiązanych spółek nie były odprowadzane składki zus co jakis czas spółki ulegają rozwiązaniu a zus nie ma z czego ściągnąć zaległości.
Pan prezes w tv zawsze mówi jakie to koszty pracy , city security odprowadza grosze a ze spółek powiązanych nie płacą nic przynajmniej tak było w moim przypadku więc jakie koszty jak się nie płaci składek pracownikom !!!¡!!
Zostałem oszukany że składki były odprowadzane oraz do tej pory firma ponad 7 miesięcy zalega z moim wynagrodzeniem prawie 2000 tysiące złotych.
Nadmieniam iż ta zaległość jest ze spółki powiązanej więc cs jest czyste.
Czy tak postępuje rzetelna firma ??? Pozostawia ludzi bez środków do życia a żadna z instytucji państwowych ani nie kiwnie palcem co państwo traci setki tysięcy na tym procederze.
Dlatego przestrzegam innych bo jak coś będzie nie tak np. Kontrachent nie zapłaci fv to i wynagrodzenia się nie doczekacie.
Wyjadacz 2017-07-07 13:04
Nie od końca rozumiem dlaczego rzucacie się skoro wszystko jest załatwiane zgodnie z prawem - tak, owszem są dwie umowy, które każdy podpisuje zdając sobie z tego sprawę: bo jedna umowa jest z twoja firma- czyli macierzystą, a druga to często agencyjna.
Adam 2017-07-07 13:05
Wyjadaczu,
a czy zawsze muszą być dwie umowy?
Z góry dziękuję
Wyjadacz 2017-07-07 13:06
W branży się właśnie to praktykuje. Masz do wyboru albo zlecenia albo umowe o pracę.
Kwalifikowany 2017-07-07 13:09
Witam.
Wie ktoś może z was jak długo są ważne badania na broń? Chodzi o to że zamierzam teraz robić badania na kwalifikowanego i chciał bym od razu zrobić badania na broń a do egzaminu podejść za kilka tygodni bo jestem po rozmowie z CS i chciałbym zatrudnić się u nich od grudnia i tu własnie pytanie jak długo są ważne te badania, czy może warto poczekać do egzaminu?
Kwalifikowany 2017-07-07 15:08
Wrrr!
nie od grudnia, tylko od września
Pająk 2017-07-07 17:44
Badania na "kwalifikowanego" to i badania na dopuszczenie do posiadania broni.
Nie ma odrębnych badań, na dopuszczenie do posiadania broni.
Pająk 2017-07-07 17:48
A badania specjalistyczne, są ważne maksymalnie przez 3 lata.
Walka 2017-07-07 21:21
Nie wypłacają Ci pensji masz problemy z szefem skontaktuj się z nami bezpłatna pomoc: walka-biuro@poczta.pl
Kwalifikowany 2017-07-10 10:03
Dziękuję.
Własnie nie byłem pewny, w zawodzenie siedzę krótko. Stąd ten błąd :)
AGENT 2017-07-10 10:15
Pracuje już trzeci rok dla City i nie mam na co narzekać. Wpisuje tutaj koment, bo wiem, że firma wygrywa dużo przetargów i zyskuje co raz to nowe obiekty w kraju. A przez to co tutaj czytają nie chcą iść do roboty, a ja myślę, że warto. Tak na marginesie, dla pof lepiej, że monopol powoli znika, a co za tym idzie lepiej, że mam wybór między Solidem a Konsalnetem.
Taksówkarz 2017-07-10 10:21
Kiedyś pracowałem w ochronie i chciałbym wrócić do tego zajęcia, ale jak zrobię kurs na pracownika kwalifikowanego. Czy muszę spełniać jakieś dodatkowe wymogi ? Polecacie jakieś miejsce w Warszawie gdzie mógłbym taki kurs przejść i jakie to są koszty ? Pozdrawiam.
Malik 2017-07-10 10:31
Jestem po rozmowie z inspektorem, jutro mam spotkanie na obiekcie, odniosłem dobre wrażenie po rozmowie. Pozdrawiam wszystkich
Ubrania 2017-07-14 23:29
Dostarczałem materiały dla tej firmy. Problem był taki że są niewyplacalni. Nie polecam współpracy. W krd mają całą litanie na ich temat.
Ludek77 2017-07-18 16:13
Witam
Czy czyta to forum jeszcze ktoś z byłych pracowników stojących w Almach?
Chciałem zaczerpnąć wiedzy czy udało się już komuś w sądzie wygrać sprawę z CS i odzyskać wynagrodzenie wraz z odsetkami za sierpień.
Almaskul 2017-07-19 09:47
My z ekipą postanowiliśmy pójść na ugodę. Było spotkanie z 'górą' gdzie prawie wszyscy wybrali połowę wypłaty i zamknięcie tematu. Dwie osoby postanowiły się sądować, gdzie jedna po czasie zrezygnowała i poszła na ugodę z City. Nie wiem co się dzieje z nim. City zaproponowało nam pracę z gwarancją, że powtórki z historii nie będzie. Pracujemy.
Almaskul 2017-07-19 09:56
Nawet bardzo dobrze,
można powiedzieć, że zadbali o nas wzorowo. Wypłata na czas no i system premiowy. Jest lepiej wypłata na czas przede wszystkim. Utrzymujemy kontakt ze sobą i wiemy mniej więcej co się dzieje. Nie da się ukryć zadowolenia.
Pozdrawiam
On 2017-07-20 01:08
Gwarancja mam nadzieję że dostałeś to na piśmie bo się okaże że w najbliższym czasie znów dostaniesz połowę wynagrodzenia w ramach kolejnej ugody brawo .
były 2017-07-20 11:44
Z tego co widzę spółki powiązane są tylko po to aby nie płacić składek oraz w razie problemów i wynagrodzeń.
Kapitał tych spółek to gdzieś 5000 tysięcy złotych wedle krs więc jak nie zapłacą nawet komornik będzie miał problemy ze ściągnięciem.
Lecz jest wiele możliwości ponadto, będę dochodził iż spółki te są powiązane i jak dobrze pójdzie to city security wypłaci moje zaległe wynagrodzenie wraz ze wszystkimi zaległymi składkami i w zus.
Lub pozew przeciwko prezesowi zarządu spółki w tym przypadku spółka powiązana na prawdę jest ogrom możliwości.
Jak to będzie zobaczymy mam dużo czasu i nie liczą się dla mnie koszty jakie poniosę i stracony czas oraz będę dążył do tego aby zatriumfowała sprawiedliwość.
50% wynagrodzenia jakie mi zaproponowano po 4 miesiącach zaległości, nie wyraziłem na to zgody bo przez firmę musiałem się zadłużyć aby mieć na rachunki bieżące przed podjęciem kolejnej pracy i nawet w 30% nie pokryło by to moich strat jakie poniosłem nie wspominając o nerwach .
Nie życzę nikomu aby znalazł się w podobnej sytuacji lecz dla wszystkich którzy się w niej znaleźli , nie poddawajcie się zawsze jest lepsze rozwiązanie niż odebranie groszy a co najgorsze dalsza praca w firmie bo powiedzieli że wszystko będzie już ok no zostawię to b/k.
Mam tylko nadzieję iż tak będzie i firma wyciągnęła konkretne wnioski na przyszłość bo nie życzę nikomu aby znów doszło do podobnych sytuacji.
Wszystkim pracownikom poszkodowanym mogę tylko powiedzieć powodzenia nie poddawajcie się.
bp 2017-07-20 22:06
Tak jak poprzednik sprawa w sądzie od stycznia.Bez względu na koszty które pokryje pozwany nie odpuszczę.
Ludek77 2017-07-21 18:04
Moja wisi od lutego coś się nie spieszą o kasę już pisali to zapłaciłem o mediatora pytali czy ma się sprawą zająć to odmówiłem bo mnie nie stać na dodatkowe koszty.A po sprawie satysfakcja gwarantowana.
Jałmużny też nie brałem a po cichu liczyłem że firma i tak wypłaci zaległe wynagrodzenie jak zapewniał prezes w artykółach w necie.
Ps.Ciekawe czy oni już wytrwali kasę z Almy???
Jagoda 2017-07-22 07:34
Ja zatrudniłam się rok temu i uważam, że zrobiłam bardzo dobrze. DALEJ PRACUJĘ.:)
taka prawda 2017-07-31 08:19
To powodzenia życzę, tylko potem nie płacz jak Ciebie wykiwają bo kiwają wszystkich bez wyjątku. Przykład Alma,Practiker (sory nie pamietam jak to poprawnie zapisac) brak wypłat, składek ,jakieś bezprawne ugody w których rezygnujesz z połowy wynagrodzenia. Popatrz na spółki ktore powoluje city(celowo z małej) . Np Blupay nie popłacili podatków a skarbówka ściga ludzi ! Ci którzy odeszli z formy zostali z długami a ci którzy jeszcze pracowali w większości odzyskali kasę tylko dlatego że znalazła się spora grupa ludzi która zucila papierami,a że strzegli jed. wojsk. pojawila się groźba utraty kontraktu i kolosalnych kar dla city a moze nawet i plajty tego radosnego tworu za niedopelnienie kontraktu. Moja rada ,sprawdz czy zus ci odprowadzają (mi nie odprowadzili) i szukaj innej firmy w city mozesz co najwyżej dorobić ale i to bym odradzał.
Pająk 2017-07-31 13:53
Trzeba cholernie uważać !
Szczególnie ci którzy pracują u nich na stałe i na dwóch umowach !
A w szczególności, jeżeli chodzi o jednostki wojskowe w Grudziądzu. Od maja dali do podpisania nowe zlecenia.
"City Security Group SP. Z O.O" , z siedzibą w Warszawie. Z tym że jak się okazuje, to nie ona jest agentem płatności..
Jak weźmiecie wyciąg z banku, to okazuje się że płatnikiem jest nie kto inny tylko niejaka "CITYPAY BIURO ROZLICZENIOWE SP. Z O.O" z Warszawy.
Czy to nie wygląda jak "przerobione" "Blue Pay"?

Z tym że z "Blue Pay" była przynajmniej podpisana umowa-zlecenie. A z tą tak zwaną "CITYPAY" nie ma nic. !
Zlecenia są podpisane z "City Security S.A" i z "City Security Group"..A ta cała "CITYPAY", widnieje tylko na wyciągach z banku.

Wyobraźcie sobie jaka pula zaliczki, nazbiera się pod koniec roku..
A weźcie pod uwagę że w razie niemożliwości, wyegzekwowania należności podatkowej od płatnika, to podatnik czyli Wy jesteście zobowiązani to uregulować..
Potem możecie się sądzić z firmą na drodze cywilnej, ale zapłacić będziecie musieli.
Jak nie wierzycie, to sprawdźcie sobie w ustawie podatkowej.
Jeżeli już to najwyżej, można u nich dorabiać.
Ale to tylko na jedną umowę (zlecenie bądź o pracę) i to tylko z "City Security S.A".
nn 2017-08-03 20:30
Zmieniły się przepisy dotyczące umów zlecenie:

przykłady 1:

Od 4 stycznia 2016 r. osoba wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej z płatnikiem A. Druga umowa zlecenia została zawarta 12 stycznia 2016 r. z płatnikiem B (ta sama data rozpoczęcia jej wykonywania).

Przychód uzyskany w styczniu 2016 r. wyniósł:

z umowy zawartej z płatnikiem A – 1.850 zł,
z umowy zawartej z płatnikiem B – 2.500 zł.

W styczniu zleceniobiorca podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym tylko z tytułu umowy zawartej z płatnikiem A, ponieważ z niej osiągnął minimalne wynagrodzenie za pracę.

Przykład 2:

Zleceniobiorca od 4 stycznia 2016 r. wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia zawartej z płatnikiem A. Od 12 stycznia 2016 r. wykonuje pracę na podstawie takiej samej umowy, którą zawarł z płatnikiem B.

W styczniu przychód tej osoby:

z umowy zawartej z płatnikiem A wyniósł – 1.500 zł,
z umowy zawartej z płatnikiem B wyniósł – 500 zł.

Osoba ta podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym w styczniu 2016 r. z obu tytułów, gdyż pierwsza nie zapewniła minimum, dopiero po zsumowaniu obu przychodów łączna podstawa w miesiącu osiągnęła ten pułap. Każdy z płatników zapłaci składki od pełnej, wypłaconej kwoty, czyli od 1.500 i 500 zł, a nie – w przypadku drugiego płatnika – tylko od kwoty dorównującej stawce minimalnej.

źródło: https://www.egazetafk.pl/zus/poznaj-6-przykladow-oskladkowania-umow-cywilnoprawnych-od-2016-roku-2272.html

Coś jest nie tak, jak czytam te posty to jakby nic się nie zmieniło i był rok 2015 r.
on 2017-08-04 04:30
Sprawdź w zusi-e składki bo z pewnością nie są odprowadzane w jednej ze spółek.
Pająk 2017-08-04 12:34
Nie tylko składki ZUS mogą być nieodprowadzane, przez spółkę "B".
Mogą także być nieodprowadzane, zaliczki na podatek dochodowy - gdyż spółka "B", może się znajdować w jakiejś "Republice bananowej", gdzie panuje "Raj podatkowy"..
A polskie prawo, tak szczerze, to jest "mocne" tylko na "papierze"..????
dd 2017-08-04 21:45
Jeśli masz wątpliwości to żeby Je sprawdzić jest powołana Prokuratura. Zamiast pisać itd. coś rób żeby zweryfikować sytuacje i Ją zmienić na lepszą.
Pająk 2017-08-04 22:26
Do tego jest powołany Naczelnik urzędu skarbowego i policja skarbowa, żeby stwierdzić takie "nieprawości" i zgłosić je do prokuratury.
Tym bardziej że "skarbówka" o tym "procederze" doskonale wie.
sss 2017-08-06 06:54
Nikt bez wniosku w sprawie niczego nie zgłosi. Prokurator ma prawo w toku postępowania przygotowawczego wnioskować do właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego lub Dyrektora Izby Administracji Skarbowej o udzielenie informacji, przeprowadzenia kontroli.

Nikt bez wniosku kogoś nie będzie działać / interweniować, chyba iż nieprawidłowości zostaną stwierdzone podczas rutynowej kontroli administracji skarbowej, co rzadko się zdarza.

uczciwy 2017-08-06 09:47
Drogi kolego a czy jest zgodne z prawem:
- niepłacenie składek do zus pracownikom w spółkach powiązanych.
- zakładanie spółek które nie wypłacają pracownikom wynagrodzenia i zwalanie winy że city jest w porządku.
- jak pisano powyżej nie płacenie podatków i zwalanie na pracowników.

w jakim my świecie żyjemy, ale drogi kolego czy to zgodne z prawem nie sądzę tylko zwykli pracownicy nie mają na tyle siły przebicia aby coś z tym zrobić.
Większość osób które się pozytywnie wypowiadają to posiadający umowę o pracę i orzeczenie o niepełnosprawności, oni muszą mieć odprowadzane składki i terminowo płacone wynagrodzenie z uwagi na dopłaty z PFRON-U bo firma w raze zaległości mogła by je stracić a to niemałe pieniądze.
Osobiście uważam że praca w ochronie obecne to zło konieczne tylko dla osób które tylko taką pracę mogą znaleźć, dlatego odradzam szkoda waszego czasu.
Wedle krs city security w razie problemów odsprzedaje udziały w tych spółkach sami pomyślcie dlaczego ???.
Zaliczam się do jednej z osób poszkodowanych i nie mam zamiaru odpuścić firmie takiego postępowania.
Będę się starał wyciągnąć wszelkie możliwe konsekwencje w granicy prawa aby nie dopuścić aby tak traktowano ludzi, naturalnie poinformuję wszystkich o rezultatach.

Pająk 2017-08-06 13:02
Właśnie chodzi tu głównie o przeprowadzanie takowych, rutynowych kontroli przez organy administracji skarbowej.
Jeżeli Urząd skarbowy, zostaje powiadomiony o takowych nadużyciach - to moim zdaniem, jego ŚWIĘTYM OBOWIĄZKIEM jest przeprowadzenie takowej kontroli - i w razie stwierdzenia nadużyć w tej materii, powiadomić niezwłocznie prokuraturę.
Mino 2017-08-09 15:54
Czy to jedyne firmy z którymi City współpracowało ? Nie sądzę. A jednak tylko mówi się o tych firmach.
Pająk 2017-08-09 19:29
Bo jak narazie tylko ze spółką Blue Pay, wyszło "szydło z worka".
Ale poczekajmy do końca kontraktów to (nie daj Boże) może "wypłynąć" więcej takich "kwiatków"..
pracuś 2017-08-10 12:07
W krs-ie masz całą litanię na ten temat, jest tych spółek tyle że nawet ciężko to ogarnąć...
były 2017-08-10 12:17
Drodzy użytkownicy gowork-a wygrałem rozprawę sądową i odzyskałem 100 % swojego wynagrodzenia nie poddawajcie się jednak jest to możliwe.
Pająk 2017-08-10 18:10
Dziwię się jakim cudem, jak do tej pory nie zabrano im jeszcze koncesji, na prowadzenie działalności, skoro w KRS - ie jest tyle na temat, wynajmowanych przez nich spółek ??
Mino 2017-08-11 17:01
Ten Polski pesymizm. Oby już nie było takich sytuacji, czasami jest to reakcja łańcuchowa i już jej nie zatrzymasz. Z tego co jeżdżę po Warszawie to są miejsca gdzie City chroni osiedlówki i wszystko wygląda ok.
Pająk 2017-08-11 17:48
Może tylko do ochrony "osiedlówek"się nadaje.
Bo do ochrony obiektów infrastruktury krytycznej czy obowiązkowej ochrony, do tego z bronią to już raczej, jak widać się nie nadaje.
Nie potrafią zapewnić stałego stanu osobowego, tylko ściągają tzw. "najemników" z całej Polski.
A potem "orają" w nich jak we woły, po 400 godzin miesięcznie.
Miejscowi pracownicy uciekają od nich, przedewszyskim ze względu na to że "kantują" na takich ustawowych, obowiązkowych czynnościach płacowych jak np. nie tak dawno nieodprowadzane zaliczki na podatek dochodowy.

Wcześniej była głośna sprawa z nieodprowadzaniem składek ZUS.
Potem "poślizgi" z wypłatą wynagrodzeń..

I tutaj kolego @Mino nie jest to żaden (jak to nazywasz) "polski pesymizm"..
Bo ludzie za swoją uczciwą pracę chcą otrzymywać wynagrodzenie zgodnie z obowiązującymi przepisami i w terminie.
Rachunków nikt za ludzi nie zapłaci - a komornik tylko czeka.
A także pracownicy, chcą mieć uregulowane (zgodnie z obowiązującymi przepisami) należności względem ZUS i US.
To że w Warszawie ochraniają osiedla i jakoś tam się wywiązują, to jeszcze nic nie znaczy.
Nie powinni się brać za ochronę obiektów której nie potrafią podołać.
Takie jest moje zdanie.
martin 2017-08-13 10:25
Prawie dwa lata temu też dostałem takie zapewnienie a teraz sądzę się o 3000 tysiące zaległego wynagrodzenia, dlatego uważał bym na takie zapewnienia.
Kris 2017-08-16 11:00
Kto nigdy nie był Właścicielem dużej firmy ten nie wie czym to jest i jakie są trudności, sytuacje, niedomówienia i czasem błędne decyzje. Pozdrawiam
Pająk 2017-08-16 13:37
To trzeba mierzyć "siły na zamiary" a nie odrazu, rzucać się do ochrony osiedli w Izraelu !
Trzeba najpierw zadbać o własne "podwórko"..w kraju..
Ludek77 2017-08-16 15:08
Napisz czy korzystałeś z adwokata i czy rozprawa była z twoim udziałem a może wyrok był wydany zaocznie?
Paulina 2017-08-17 10:40
Czy ktoś z forumowiczów może opisać swoje doświadczenia związane z pracą na stanowisku Pracownika Ochrony? Jak wyglądają warunki zatrudnienia na tym stanowisku? Czy z pracodawcą jest możliwość podpisania umowy o pracę? Każda merytoryczna informacja będzie cenna dla osób, które są w trakcie poszukiwania pracy.
Kris 2017-08-17 14:04
Uczymy się całe życie.
Pająk 2017-08-17 15:03
Tylko uczmy się nie powielając starych błędów.
I nie kosztem ludzi, którzy dla nas pracują.
były 2017-08-18 15:23
Umowa o pracę naprawdę tylko dla wybranych natomiast obowiązkowo dla pozostałych dwie umowy zlecenia jedna z city security kolejna z pseudo spółkami nievopłacajacymi składek zus a w razie problemów nie płacące wynagrodzeń taka jest rzeczywistość pracy w tej firmie.
Zostaw swoją opinię o City Security S.A. - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie City Security S.A.