Opinie o MIA Sp.z o o w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie MIA Sp.z o o. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie MIA Sp.z o o o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja mebli specjalistycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MIA Sp.z o o w Kraków

Polecam omijać te firmę szerokim łukiem. Koł choz pracy, dyspozycyjność 24 na dobę (o czym nie ma mowy przy rozmowie kwalifikacyjnej), oczywiście nadgodziny nie są płatne. fikcyjne premie. Przez pierwsze miesiące dostajesz, później nie wyrabiasz celów. Prezes typowy despota, nie szanuje swoich "podwładnych"-jak sam ich określa, ludzie po korytarzach snują się jak cienie i drżą przed prezesem. Nie ma czegoś takiego jak pozytywna atmosfera, no chyba że nie ma prezesa w pobliżu. Ludzie bardzo sympatyczni i pomocni. Jeśli nie wyrabiasz normy albo się nie daj Boże spóźnisz, prezes bierze na dywanik i gnoi, udowadniając ze jesteś nic nie wart i praca tutaj to przywilej. Zarobki marne. W pierwszej lepszej korpo dostaniesz więcej $ i szacunku. Polecam w ogóle nie zaczynać, bo później jest strach przed złożeniem wypowiedzenia. A w zależności od długości jego trwania, życie na ten czas zamieni się w koszmar a i tak na dowidzenia dostajesz reprymendę na temat nieodpowiedzialnej decyzji, która podjąłeś i, że to kiedyś obróci się przeciwko Tobie.

On

Firma niestety ma wykończeniu. Magazyn i montaż mebli wprowadzone poza Kraków. Praca w MIA jest raczej bez perspektywy . Żal patrzeć.

Leo
@On

W Mia nadal takie problemy z wypłatami i fakturami ?

lena
@Leo

Zdecydowanie tak.

Olga

Czy wymagany jest język niemiecki? Jak to to na jakim poziomie?

Diemia

Dużo pisze się na tej stronie o porfesjonalizmie firmy MIA i jej realizacjach na terenie Niemiec. Tymczasem na stronie internetowej firmy pod zakładką „o nas” w wersji niemieckiej jest zdanie: „Zahlreiche Kunden schätzen sich die Zusammenarbeit mit der MIA ...“ Podany passus zawiera rażące błędy językowe. Prawidłowe zdanie brzmi: „Zahlreiche Kunden schätzen die Zusammenarbeit mit MIA ...“ Niestety czasownik „schätzen” nie jest w języku niemieckim czasownikiem zwrotnym i nie ma takiej budowy jak polski czasownik „cenić coś sobie”. Jest to zwykła kalka językowa, na którą nabierają się tak zwani polscy germaniści po UJ. Żaden Niemiec nie powie też nigdy „mit der Google” lecz po prostu „mit Google”. Nazwy niemieckich firm są zwykle rodzaju nijakiego, jeśli nie pojawiają się w kontekście określenia spółki. Można na przykład napisać „mit der MIA GmbH” ale nigdy „mit der MIA”. Toi wyższa szkoła jazdy. Kiedyś byłem na rozmowie w tej firmie z propozycją pracy na stanowisku z biegłym niemieckim. Nie znam osoby, która w Polsce w równie zaawansowanym stopniu co ja znałaby zarówno język polski jak i język niemiecki. Na rozmowie zapytano mnie jak jest po niemiecku „turkuć podjadek”. Oczywiście nie wiedziałem, co dobrze o mnie świadczy, ponieważ żaden Niemiec, który nie jest entomologiem, nie zna tego pojęcia. Turkuć podjadek jest znany w Polsce z bajek i z mowy potocznej, w Niemczech dużo mniej. Na świecie jest od 2 do 3 milionów gatunków owadów i każdy ma nazwę. Przeciętny Niemiec, tak jak i Polak, może wymienić najwyżej dziesięć. I na pewno nie będzie to turkuć. A czy w MIA wiedzą jak jest po niemiecku „wietek gorycznik”? To też jest ważny owad, choć nie dla retailu. Jakoś ten entomologiczny profesjonalizm firmy MIA nie przekłada się na podstawy niemieckiego. Takich przykładów błędów merytorycznych i stylistycznych jest oczywiście na stronie MIA dużo więcej. Nie chce mi się ich cytować. Żaden polski germanista ani tłumacz z renomowanego biura ich nie wychwyci, bo ich nie zobaczy. Do tego trzeba kilkadziesiąt lat praktyki językowej w obu językach i ogromnego wyczucia językowego. Umiejętności językowe to - oprócz wiedzy - głównie sfera inteligencji i wyczucia, a ta są niestety wrodzone. Pozdrawiam firmę MIA i życzę jej więcej profesjonalizmu. Słowa muszą się pokrywać z tym, co się robi. Tekst najlepiej dać do przeczytanie Niemcowi z bardzo dobrym wykształceniem. W Polsce takich jest mało. Albo zwrócić się do mnie jeszcze raz. Wiem, że to boli, ale czasem warto się przełamać.

Polak Mały
@Diemia

Dziękujemy za sugestie. Zostaną skierowane do biura tłumaczeń. Zapraszamy do współpracy przy tłumaczeniu tekstów. Każde zaangażowanie doceniamy. Z reguły, po jakimś czasie również te ambiwalentne stają się nam życzliwe...

aeqfqa
@Diemia

Byłam tam kiedyś na rozmowie na takie samo stanowisko. Mimo, że w ogłoszeniu znajomość języka angielskiego była określona jedynie jako " mile widziana" pani prowadząca rozmowę skupiła się na przepytywaniu mnie z angielskiego, powód był prosty- niemieckiego nie znała. Rozmowa kwalifikacyjna sprawiła na mnie niezbyt dobre wrażenie, dodatkowo widząc bałagan panujący w strefie recepcji (a na zdjęciach w internecie tak pięknie "dizajnersko" to wygląda;) oraz właściciela firmy biegającego chaotycznie to tu to tam z rozwianym włosem, mogłam się domyślić jaka tam panuje atmosfera. Drodzy pracodawcy, kandydaci- a zwłaszcza ci ze sporym doświadczeniem zawodowym także zwracają uwagę na z pozoru nieistotne detale.

Czy kandydat na stanowisko przyjmujemy do pracy masażystki w firmie MIA Sp.z o o ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Leszno

1. Troska o pracowników. 2. Dbanie o dobrą atmosferę w pracy. 3. Zrozumienie i słuchanie współpracowników. Wiedzą, że mają wpływ na firmę. 4. Wyznaczanie i realizacja ambitnych celów rozwojowych dla firmy i współpracowników. 5. Wspieranie inicjatyw i zaangażowania współpracowników. 6. Nagradzanie najlepszych (w tym roku m.in. kurs nurkowy w Chorwacji). 7. Wsparcie finansowe nauki języków obcych. 8. Osobiste zaangażowanie w codzienne wspieranie współpracowników i pomoc w realizowaniu ich celów. 9. Awanse dla najlepszych i najbardziej skutecznych współpracowników. 10. Nastawienie na rozwój, samodoskonalenie się, kreatywność i umiejętność znajdywania rozwiązań na każde pojawiające się wyzwanie.

Wojciech
@Pracodawca

W czym konkretnie przejawia się troska o pracowników i dbanie o dobrą atmosferę w pracy? Jestem ciekawy.

AS

Firmę oceniam na mocne 5. Jako były pracownik mam do tego solidne podstawy. Jeżeli w życiu kierujecie się zasadami Fair Play, to nikogo nie zaskoczy, że te same zasady działają tutaj.

AP

Wedlug mnie firma jest bardzo fajna i przyjazna dla pracowników. Jest na światowym poziomie jeśli chodzi o dokonania i koncept. Ludzie są mili i życzliwi, każdy może zaistnieć i być docenionym jeśli będzie się wykazywał sumiennościa i odpowiedzialnością w tym co robi. Kameralna i miła atmosfera pomaga w koncentacji. Zaletą jest to. że praca kończy sie o godz 16tej. Do pracy w tej firmie nadają się osoby samodzielne , ktore bez bicza bedą wykonywać powierzone im zadanie od początku do końca, nie zwracajac uwagi na stres lub ewentualne problemy pojawiające się przy prodykcji i transporcie mebli.. W tej firmie trzeba mieć charakter i nie załamywać się byle czym.. Jeśli ktoś szuka tu rutyny i banalnej pracy biurowej , to nie jest dla niego. Tu każdy pracownik jest ogniwem , które prowadzi do sukcesu całej firmy. Tylko ci, którzy to zrozumieli . tu się nadają i pozostaną w firmie..

@AP

Dlaczego uważasz, że firma MIA jest przyjazna pracownikom? Co ma na to wpływ? Informacje te mogą okazać się kluczowe dla osób rozważających aplikowanie na stanowisko w tej firmie.

@marek, czy wystarczą tutaj same chęci, nastawienie i cechy charakteru? Jakie doświadczenie trzeba mieć, żeby się do MIA dostać, ale nie ma staż, jak pytałam wcześniej, tylko na normalne stanowisko?

AP
@Marta

Wydaje mi się, że na rożne stanowiska są rożne wymagania, ale wszędzie napewno jest potrzebna precyzja i umiłowanie detalu oraz wymaganie dobrej jakości .. Wszystko musi być dopracowane i przewidziane np sprawy organizacyjne związane z projektem, produkcją, transportem.. ktoś przecież musi to nadzorować i zfinalizować wedlug wymagań klienta.. Jeśli, ktoś np. chce postulować na stanowisko związane z obslugą klientów zagranicznych to trzeba mieć doświadczenie w tej dziedzinie najlepiej w danym kraju i znać bardzo dobrze język obcy, aby klient czuł sie dobrze w momenie rozmowy o detalach zamówienia i aby był dobrze zrozumianym. Wydaje mi się. że jakieś doświadczenie w dziedzinie design lub architektury mogłoby być atutem, gdyż mamy dużo do czynienia, z aspektem wizualnym i z projektami architektonicznymi do wglądu... a takie doświadczenie może pomóc w pracy na codzień. To jest praca "na serio" i trzeba być w nią zaangażowanym. Tej pracy nie można robić" po łebkach.". Powodzenia dla tych którzy lubią wyzwania !

MK

Firma unika płatności za transport. Opóźnienia ponad 2 miesiące.

@Ewa doceniamy Twoją wypowiedź, być może przez ten czas sposób traktowania pracowników się nie zmienił. Może jednak jest tu obecny ktoś z aktualnych pracowników firmy, kto powie nam coś więcej na temat aktualnej sytuacji w firmie MIA? Wszelkie informacje są istotne dla osób zainteresowanych pracą w tym miejscu.

Kuba

Czy jest jakiś powód , że tak rzadko tu zaglądacie?

Pracowałam ledwie kilka tygodni w MIA Sp. z o.o., przyjęli mnie jak w rodzinie, po raz pierwszy spotkałam się z tym, że zwracając się do Prezesa po imieniu można zachować szacunek i poważanie obu stron. Odchodziłam z żalem z powodów rodzinnych, w żadnej pracy jak dotąd nie spotkałam się z taką serdecznością i profesjonalizmem. Dzisiaj, pomimo tego, że już minęło ponad 10 lat jak tam pracowałam i jestem na stanowisku dyrektorskim, bardzo miło wspominam tam pracę.

JOHAN

Brawo dla Pluszowego...

Jeśli lubisz wyzwania, pracę z zagranicznymi klientami, komunikację w obcych językach i wyjazdy do wielu znanych miejsc, przychodź. Czekamy na Ciebie. Jesteś pełen energii, potrafisz cieszyć się życiem i chcesz się uczyć i udoskonalać, to miejsce będzie dla Ciebie dobre. Dobrze życzysz ludziom, potrafisz koncentrować się na ich dobrych stronach, jesteś wymagający, ale wyrozumiały, potrafisz sprawie działać w warunkach dużego stresu, sprawdzisz się szybko. Pracownicy Mia to grupa blisko współpracujących ze sobą ludzi, ktorzy cenią sobie pracę wśród profesjonalistów. Jeżeli jesteś na początku Twojej drogi, bardzo dużo się tu nauczysz.

@Paweł właśnie bardzo dobrze, że pracodawca tutaj odpisuje i odnosi się do postów innych użytkowników - dzięki temu potencjalny pracownik wie, że może liczyć na rzetelne informacje z tej strony. Warto pamiętać, że obraz przedstawiony na forum może znacznie różnić się od tego w rzeczywistości.

Prezes

Tak. Jest możliwość staży. Proszę pisac na adres personel@mia.com.pl z tytułem STAZ.

Prezes

Sprostowanie do większości dziwnych tekstów, które są zwyczajnie naciągane. 1) urlopy są normalnie przyznawane. 2) paczka była i jest, m.in dzięki temu firma dalej się rozwija i robi lepsze wyniki przy mniejszym składzie osobowym. W tym momencie, chyba najbardziej zgranym. 3) z powodu "humorów prezesa" odeszla jedna osoba i dobrze, że sama odeszła, bo ilość błędów, które popełniła przerasta dobry smak i chyba każdego w Mia po drodze z równowagi wprowadziła i oby pracę czym prędzej znalazła, jak wszyscy inni pracownicy albo zwolnieni albo Ci, których headhunterzy "złowili". Żywię nadzieję, że przynajmniej odczuwa ulgę pisząc tutaj, jeżeli to ta właśnie osoba. 4) szacunek i okazywanie go wszystkim ludziom zawsze było dla mnie bardzo ważne. Jestem pewny, że większość pracowników to potwierdzi. 5) od jakiegoś czasu osobiście angażuję się w pisanie na tym portalu, żeby zrównoważyć negatywne posty, moim zdaniem pisane przez ludzi zwolnionych, którym już na tej firmie nie zależy a którzy tęsknią za przeszłością i rzeczoną "paczką". Zmiany, które są prowadzone w Mia są dla wszystkich trudne, ale to chyba "signum temporis". Opóźnień w wypłatach więcej być nie powinno. Były spowodowane głęboką restrukturyzacją firmy. 6) to moje tutejsze "równoważenie" wspomniane mija się z celem. Tracimy czas, bo zaczyna to mieć charakter zabawy pt. "Sprzątanie po kimś". Wolę zatem zostawić to dla wszystkich chcących sobie popisać. Bez znaczenia, czy chcą pochwalić tę firmę, czy zwymiotować na nią. Życzę Wszystkim wszystkiego najlepszego. Mam nadzieję, że za kilka lat zdecydowana większość, może nawet wszyscy a zwłaszcza dzisiejsze "Mękoły z Gowork.pl" docenią szkołę, jaką dostali w Mia biorąc za przykład wielu byłych pracowników, którzy piastują rozmaite funkcje w wielu firmach. Niektórzy dyrektorskie, inni specjalistyczne. Wielu jest za granicą w najlepszych światowych korporacjach. Jako menedżer jestem dumny z tego, czego nauczyłem przez lata moich podwładnych i jakie otwarłem przed nimi drzwi. A miarą tego jest właśnie ich powodzenie mierzone m.in. karierą, którą notują. To mój największy sukces przez 18 lat w Mia i te setki osób, które przez naszą firmę przeszły krócej lub dłużej w niej będąc. Pamiętajmy! Nie każdy nadaje się do pracy w Mia i nie każdy będzie chciał pracować w branży wyposażenia sklepów sieciowych, bo to wyjątkowo trudne zajęcie. Kilka lat temu jeden klient, Holender powiedział: "this is fucking retail" i niech ten slogan będzie hasłem dla odważnych, którzy chcą tu spróbować. Nie każdy też będzie mógł mimo swoich starań, bo zwyczajnie będzie to dla niego za skomplikowane, za dużo lub za długo a to już weryfikują klienci sami i pracownicy wokół i albo taką osobę bronią albo odrzucają, bo najczęściej przez jej zaniedbania ta rzeczona zgrana paczka musi później naprawiać błędy "Mękoły"... Wysyłam dużo pogody ducha na koniec. Tyle życia przed nami jeszcze i trzeba je dobrze przeżyć... Zatem wybierajcie dobrze i cieszcie się! Ja czekam na odważnych i z odważnymi działam. "Losers focus on winners. Winners focus on winning." Conan McGregor

Marrunk

Kiedyś to nie była firma - to była paczka zgranych ludzi, którzy potrafili zrobić wszystko żeby doprowadzić projekty do końca na czas za wszelką cenę. Teraz to już tylko wspomnienie bo przez zachowanie Prezesa duża część starej dobrej kadry odeszła. Szkoda. Może prezes w końcu się opamięta i nie pozwoli odejść tym którym na tej pracy naprawdę zależy, ale nie chcą znosić wiecznej huśtawki nastrojów szefostwa i robienia awantur, braku możliwości pójścia na urlop czy zwyczajnego braku szacunku.

krakowskie wzgórza

Jeszcze na Kwiatowej zdarzały się problemy z wypłatami, ale jakoś było, fakt fajna atmosfera wtedy była, pracownicy z wieloletnim stażem. Dawało się radę. Teraz jak jest nie wiem. Wygląda to mało ciekawie. Prezesie po co była ta przeprowadzka, po co tyle kasy włożonej na inwestycje w nie swoją nieruchomość, to zapewne zjadło sporo pieniążków plus czynsz. Ale powodzenia mimo wszystko. Dominiku dasz radę przetrwać ten ciężki czas, bo jeśli nie Ty to kto, nadejdą lepsze czasy ale nie spinaj się tak mocno...... więcej luzu....

Wodnik

Czytanie gowork.pl jest jak pływanie w polskiej rzece. Czasem można napotkać rybę a czasem nieczystości. Co, kto lubi znajdzie...

Zostaw merytoryczną opinię o MIA Sp.z o o - Kraków

• Jak się pracuje w MIA Sp.z o o?

Zobacz opinie na temat firmy MIA Sp.z o o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MIA Sp.z o o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

MIA Sp.z o o
2.6/5 Na podstawie 50 ocen.
  • Półłanki 22
    30-740 Kraków