MIA Sp.z o o

Kraków

Opinie o MIA Sp.z o o

Mickey 2009-05-10 16:58
Atmosfera ok. Bardzo fajni ludzie. Pracuje się dużo. W tej firmie poprzeczka jest postawiona wysoko. Liczy się tylko sukces. MIA ma wielu znanych klientów. Najlepsze światowe marki.
Dużo się wymaga od współpracowników, i to nie tylko od podwładnych.
Płace przyzwoite.
Jak chcesz się wiele nauczyć w krótkim czasie; przyjdź.
Jeśli szukasz łatwego zajęcia i spokojnej posadki nie próbuj, nie dasz rady...
młody 2012-10-14 19:07
napisał chyba ktoś z działu personalnego
Mordor 2013-09-23 22:31
Co do ludzi, atmosfery, klientów i wymagań się zgodzę. Ciągle jeszcze w tych kwestiach trzyma poziom. Pracy sporo, trzeba się orientować. Kursów nie ma, szkoleń też. Zasadniczo z tej firmy się nie wylatuje jak się robi swoje. Ale trzeba pamiętać, że jest to firma prywatna gdzie jest jeden BÓG, ale w trzech osobach ;-)
Co do zarobków to w zależności od stanowiska, doświadczenia i umiejętności - wszystko do negocjacji. Ogólnie na średnim poziomie.
Młotek 2014-09-25 02:33
Są i kursy i szkolenia. Dofinansowuje się naukę języków obcych.W ludzi się inwestuje dużo czasu i troski. Rotacja od lat poniżej 5%, czyli chyba w tej firmie musi być dosc dobrze. Promuje się zaangażowanie, inicjatywę i pomoc innym. Umiejętność pracy w grupie i zrozumienie celu całej organizacji są również wyróżniane. Można bardzo dużo się nauczyć od kolegów i klientów z całego świata; najwięcej uczących chętnych do studiowania zarządzania projektami, pokonywania trudności i
chęci rozwiązywania najtrudniejszych zagadnień biznesowych. Firma ma nową, bardzo atrakcyjną
siedzibę. Wdraża się nowatorski system zarządzania
partycypacyjnego. Chcący się rozwijać, entuzjaści i pasjonaci świetnie się tu odnajdują.
Firma potrafi docenić starania budujących ją ludzi, toleruje błędy i pomaga je naprawiać.
Trzeba ją opuścić, żeby docenić, co się straciło. Warto tu przyjść, żeby się sprawdzić. Zdobyte
doświadczenie przyda się w każdej nowej pracy a zawarte przyjaźnie będą kontynuowane długo po.
Lekcji religii nie ma. Chętni do ich wdrożenia z pewnością sprawdzą się gdzie indziej ;-)
ZZ 2014-11-28 14:54
Jak ktoś z kręgu firmy pisze takie peany pochwalne na swój własny temat, to źle to świadczy o firmie. Niezły młotek, nomen omen.
Sędzia nr 6 2014-12-05 02:03
Lepsze jest wrogiem dobrego. Reszta to wynik postawy. W internecie każdy sobie coś tam napisze. To takie lekkie i gładkie. Zwłaszcza ocenianie innych po cichu i w komforcie ukrycia i anonimowości. Ten nasz "brave new world". Tyle jest do zrobienia na szczęście jeszcze...
Mrówka 2015-01-23 18:12
Idealnie do opisu firmy pasuje pewna opowieść
„Codziennie wcześnie rano, małe mrówki przybywały do firmy i natychmiast rozpoczynały pracę.
Produkowały dużo i czuły się potrzebne, i szczęśliwe. Szef lew, był zdumiony widząc, że mrówki pracują bez nadmiernego nadzoru.
Pomyślał, że jeśli mogą one wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałyby jeszcze więcej, gdyby miały nadzorcę?!
Zatrudnił, więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie, jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów.
Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych.
Po jakimś czasie okazało się, że karaluch potrzebuje sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty, oraz... Zatrudnił pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych.
Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie wykresów w celu opisania tempa produkcji i analizowania trendów tak, by mógł je wykorzystywać do prezentacji na zebraniach Zarządu.
Tak, więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i... Zatrudnił muchę do prowadzenia działu informatyki.
Mrówki, kiedyś tak produktywne i zadowolone, że są potrzebne, nienawidziły nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, tzw. narad tudzież nasiadówek, które zabierały jej większość czasu, który mógłby być przeznaczony na produkcję...!
Lew doszedł do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowały mrówki. Stanowisko dano cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła.
Cykada, potrzebowała też komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomagał jej przygotowywać Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu...
Doszło do tego, że dział, w którym pracowały mrówki stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się nie śmieje, za to wszyscy są nerwowi...
W tym czasie karaluch przekonał szefa lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania klimatycznego środowiska i oceny pracowniczej.
W tym czasie, przy przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówek, lew stwierdził, że produkcja uległa znacznemu zmniejszeniu.
Zatrudnił, więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania.
Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem:
W dziale jest przerost zatrudnienia...!!!!!!!!!” Zgadnijcie, kogo lew zwolnił, jako pierwszych? Oczywiście mrówki, gdyż..........? Wykazywały brak motywacji i negatywną postawę".
obserwator 2015-01-25 03:28
Treść powyższa smutna i powszechnie znana w internecie. Posty na tym portalu zaczynają przypominać jakąś polemikę między kimś, kto chce dobra dla tej firmy a kimś, kto nie życzy dobrze ani tej organizacji, ani pracującym w niej ludziom. Ktoś, kto żywi się strachem innych. Ktoś nieszczęśliwy i niespełniony. Może ktoś, kogo już nie ma, albo ktoś, kto nie umie podjąć dobrej dla siebie decyzji i odejść zamiast siać defetyzm, zarażać zniecheceniem i zakulisowym manipulatorstwem. Oby zaznał spokoju i szczęścia...
Prosiaczek 2016-05-03 10:13
Fajna firma. Lubię ją. Ludzie i klimat. Radzą sobie i rozwijają się na rynkach całego świata. Teraz weszli w Crossfit. Kto tu pracuje, w życiu osiągnie sukces...
Prosiaczek 2016-05-10 16:12
Spróbuj. Najwyżej uciekniesz... zresztą po niezwykle AAAsertywnym sposobie wyrażania się, myślę, że możesz mieć kłopoty komunikacyjne najpierw a potem z utrzymaniem posady w efekcie.
jadzia 2016-06-28 10:12
Widziałąm ogłoszenie, że posuzkuja Asystentkę Biura do Krakowa, jednka n=zastanwiams ie czy oferta akualna jest, Prosiaczek' napisałeś, że firm ajest fajna i że można zdobyc tam sukces właśnie czegoś takiego suzkam
Ktoś 2017-03-01 15:55
Niestety, tylko znajomości się liczą w tej firmie. Plotki, brak rozwoju-nie polecam
nikt 2017-03-19 18:21
A kogo z kim?
Precel 2017-03-19 18:24
A jakąś fajną plotę masz?
obiektywny 2017-05-09 09:11
Brak płynności finansowej od kilku miesięcy. Wynagrodzenia wypłacane z opóźnieniem ale wypłacane. Jeśli jest to Twoja pierwsza praca i nie masz zobowiązań, kredytów itp. dużo się nauczysz. Jeśli masz już pracę, rodzinę i np kredyt i chcesz zmienić na tą chwilę stanowczo odradzam. Opóźnienia w wypłacie czasami 1-3 tygodniowe skutecznie pozbawią cię snu. Atmosfera w dalszym ciągu dobra, ludzie sympatyczni chodź zestresowani sytuacją. Zbyt duża rotacja spowodowana względami finansowymi.
Spokojny 2017-05-22 21:34
Fajna firma. Jakieś problemy podobno mieli i już po wszystkim. Ludzie trzymają się razem, to rzadkie. Firma ma nowe kontrakty podobno na Dalekim Wschodzie i w Anglii. Chcesz pracować na międzynarodowych rynkach warto tu być. W Krakowie trudno znaleźć taką pracę.Jak chcesz spokojnego zajęcia, to miejsce Ci się nie spodoba.
Dziki 2017-05-25 22:03
Dają czadu! Obsługują takie firmy, że czapki z głów. Słyszałem, że trzeba dużo jeździć po świecie. Do Francji podobno cały czas, bo tam chyba z Lacostą coś robią. Do Niemiec i Szwajcarii jeżdżą cały czas.
Troll 2017-06-02 18:43
Strasznie im zazdroszczę tego rozwoju. Aż mnie trzęsie...
Kicia 2017-06-02 19:03

Zajmij się czymś konstruktywnym. Zacznij rzeźbić, muzyka też uspokaja. Albo na kobzie zacznij grać. Może pracę lepszą znajdziesz. Wszystko się ułoży.
Ovserwator 2017-06-08 20:35
Ooooo. Znawcy.... ciekawe co to za znawcy.
Lolo 2017-06-09 14:14
To ten prezes jakis podróżnik?
Marcin 2017-06-09 19:04
Słyszałem, że jest 200 dni w roku na wakacjach. Ma własny odrzutowiec i helikopter.
Doradca 2017-06-11 11:28
"Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowaniecharakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasadnetykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w Internecie[3], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie."

Z Wikipedii...
Wodzirej 2017-06-19 12:40
Przez 18 lat wydarzyło się w Mia dużo dobrego. Chyba nie ma w Europie Wschodniej firmy, ktora mialaby w retailu lepsze portfolio klientow.

Teraz idzie najlepsze. Nowe produkty i technologie nieznane na rynku. Rozwinęła się nowa sportowa działalność. Otworzył się rynek w Kazachstanie. Tam jest nowa spółka.

Będzie się działo! Wbijajcie!
Bob 2017-06-27 15:04
Pracowałem - nie warto.
Wynagrodzenie nie odbiega od średniej krakowskiej.
Zbyt duża konkurencja na rynku pracy żeby pchać się w taką firmę...
Zbyszek 2017-06-27 16:38
Wielu klientów ceni sobie współpracę z MIA przede wszystkim ze względu na nasze umiejętności rozwiązywania problemów za granicą o każdej porze dnia i nocy. Inni doceniają nas ze względu na uzyskane oszczędności produkcyjno logistyczne. Większość współpracuje z nami ze względu na dostarczaną jakość.

Dlatego 95% naszej produkji od bardzo dawna idzie na eksport.

W Polsce nie ma wielu firm, które prowadziłyby taką działalność równocześnie.
Andrzej 2017-07-11 10:59
Czy ktoś wie, czy rekrutacja na stanowisko Konstruktora się zakończyła? Nie dostałem informacji zwrotnej, a prawda jest taka, że każda ceniąca się firma powinna dać taką informację. Ktoś poświęca czas, rysuje modele i nic niewiem, a minęło 1,5 miesiąca... Może ktoś z pracowników by się wypowiedział ?
Znudzony 2017-07-11 21:44
Może warto zwyczajnie zadzwonić i zapytać...
Babajag 2017-07-11 21:59
Niebieski dach, latają w kółko po tym biurze. Byłem widziałem. Teraz mozna na luuuuzie...
W Krakowie jest tyle miejsc, gdzie nie trzeba się wysilać.
Pro 2017-07-11 22:23
Cieszę się, że tam pracuję. To wyjątkowe miejsce i świetni ludzie. Oby wszędzie panowała taka atmosfera i oby wszystkie firmy tak podchodziły do biznesu.

Trwa nabór na różne stsnowiska. Czekamy na nowych pracowników: pozytywnych, gotowych do wyzwań i pracy z wymagającymi klientami z Europy Zachodniej.

Tu się zawsze działo i będzie się działo!
Wodnik 2017-07-17 07:43
Czytanie gowork.pl jest jak pływanie w polskiej rzece. Czasem można napotkać rybę a czasem nieczystości. Co, kto lubi znajdzie...
krakowskie wzgórza 2017-07-24 21:16
Jeszcze na Kwiatowej zdarzały się problemy z wypłatami, ale jakoś było, fakt fajna atmosfera wtedy była, pracownicy z wieloletnim stażem. Dawało się radę. Teraz jak jest nie wiem. Wygląda to mało ciekawie. Prezesie po co była ta przeprowadzka, po co tyle kasy włożonej na inwestycje w nie swoją nieruchomość, to zapewne zjadło sporo pieniążków plus czynsz. Ale powodzenia mimo wszystko. Dominiku dasz radę przetrwać ten ciężki czas, bo jeśli nie Ty to kto, nadejdą lepsze czasy ale nie spinaj się tak mocno...... więcej luzu....
Marrunk 2017-07-26 15:27
Kiedyś to nie była firma - to była paczka zgranych ludzi, którzy potrafili zrobić wszystko żeby doprowadzić projekty do końca na czas za wszelką cenę. Teraz to już tylko wspomnienie bo przez zachowanie Prezesa duża część starej dobrej kadry odeszła. Szkoda. Może prezes w końcu się opamięta i nie pozwoli odejść tym którym na tej pracy naprawdę zależy, ale nie chcą znosić wiecznej huśtawki nastrojów szefostwa i robienia awantur, braku możliwości pójścia na urlop czy zwyczajnego braku szacunku.
Prezes 2017-07-26 23:29
Sprostowanie do większości dziwnych tekstów, które są zwyczajnie naciągane.

1) urlopy są normalnie przyznawane.
2) paczka była i jest, m.in dzięki temu firma dalej się rozwija i robi lepsze wyniki przy mniejszym składzie osobowym. W tym momencie, chyba najbardziej zgranym.
3) z powodu "humorów prezesa" odeszla jedna osoba i dobrze, że sama odeszła, bo ilość błędów, które popełniła przerasta dobry smak i chyba każdego w Mia po drodze z równowagi wprowadziła i oby pracę czym prędzej znalazła, jak wszyscy inni pracownicy albo zwolnieni albo Ci, których headhunterzy "złowili". Żywię nadzieję, że przynajmniej odczuwa ulgę pisząc tutaj, jeżeli to ta właśnie osoba.
4) szacunek i okazywanie go wszystkim ludziom zawsze było dla mnie bardzo ważne. Jestem pewny, że większość pracowników to potwierdzi.
5) od jakiegoś czasu osobiście angażuję się w pisanie na tym portalu, żeby zrównoważyć negatywne posty, moim zdaniem pisane przez ludzi zwolnionych, którym już na tej firmie nie zależy a którzy tęsknią za przeszłością i rzeczoną "paczką". Zmiany, które są prowadzone w Mia są dla wszystkich trudne, ale to chyba "signum temporis". Opóźnień w wypłatach więcej być nie powinno. Były spowodowane głęboką restrukturyzacją firmy.
6) to moje tutejsze "równoważenie" wspomniane mija się z celem. Tracimy czas, bo zaczyna to mieć charakter zabawy pt. "Sprzątanie po kimś". Wolę zatem zostawić to dla wszystkich chcących sobie popisać. Bez znaczenia, czy chcą pochwalić tę firmę, czy zwymiotować na nią.

Życzę Wszystkim wszystkiego najlepszego.
Mam nadzieję, że za kilka lat zdecydowana większość, może nawet wszyscy a zwłaszcza dzisiejsze "Mękoły z Gowork.pl" docenią szkołę, jaką dostali w Mia biorąc za przykład wielu byłych pracowników, którzy piastują rozmaite funkcje w wielu firmach. Niektórzy dyrektorskie, inni specjalistyczne. Wielu jest za granicą w najlepszych światowych korporacjach.

Jako menedżer jestem dumny z tego, czego nauczyłem przez lata moich podwładnych i jakie otwarłem przed nimi drzwi. A miarą tego jest właśnie ich powodzenie mierzone m.in. karierą, którą notują. To mój największy sukces przez 18 lat w Mia i te setki osób, które przez naszą firmę przeszły krócej lub dłużej w niej będąc.

Pamiętajmy! Nie każdy nadaje się do pracy w Mia i nie każdy będzie chciał pracować w branży wyposażenia sklepów sieciowych, bo to wyjątkowo trudne zajęcie. Kilka lat temu jeden klient, Holender powiedział: "this is fucking retail" i niech ten slogan będzie hasłem dla odważnych, którzy chcą tu spróbować.

Nie każdy też będzie mógł mimo swoich starań, bo zwyczajnie będzie to dla niego za skomplikowane, za dużo lub za długo a to już weryfikują klienci sami i pracownicy wokół i albo taką osobę bronią albo odrzucają, bo najczęściej przez jej zaniedbania ta rzeczona zgrana paczka musi później naprawiać błędy "Mękoły"...

Wysyłam dużo pogody ducha na koniec. Tyle życia przed nami jeszcze i trzeba je dobrze przeżyć...

Zatem wybierajcie dobrze i cieszcie się! Ja czekam na odważnych i z odważnymi działam.

"Losers focus on winners. Winners focus on winning." Conan McGregor
Marta 2017-07-31 19:10
Czy w firmie istnieje możliwość realizowania staży lub praktyk? Osoby, które nie mają wielkiego doświadczenia szukają ofert specjalnie dla nich - ta informacja będzie dla nich pomocna.
Prezes 2017-07-31 22:46
Tak. Jest możliwość staży. Proszę pisac na adres personel@mia.com.pl z tytułem STAZ.
Marta 2017-08-16 11:12
@Paweł właśnie bardzo dobrze, że pracodawca tutaj odpisuje i odnosi się do postów innych użytkowników - dzięki temu potencjalny pracownik wie, że może liczyć na rzetelne informacje z tej strony. Warto pamiętać, że obraz przedstawiony na forum może znacznie różnić się od tego w rzeczywistości.
Marek 2017-08-22 08:48
Jeśli lubisz wyzwania, pracę z zagranicznymi klientami, komunikację w obcych językach i wyjazdy do wielu znanych miejsc, przychodź. Czekamy na Ciebie. Jesteś pełen energii, potrafisz cieszyć się życiem i chcesz się uczyć i udoskonalać, to miejsce będzie dla Ciebie dobre. Dobrze życzysz ludziom, potrafisz koncentrować się na ich dobrych stronach, jesteś wymagający, ale wyrozumiały, potrafisz sprawie działać w warunkach dużego stresu, sprawdzisz się szybko. Pracownicy Mia to grupa blisko współpracujących ze sobą ludzi, ktorzy cenią sobie pracę wśród profesjonalistów. Jeżeli jesteś na początku Twojej drogi, bardzo dużo się tu nauczysz.
Marta 2017-08-24 12:49
@marek, czy wystarczą tutaj same chęci, nastawienie i cechy charakteru? Jakie doświadczenie trzeba mieć, żeby się do MIA dostać, ale nie ma staż, jak pytałam wcześniej, tylko na normalne stanowisko?
JOHAN 2017-09-08 22:30
Brawo dla Pluszowego...
Lajkonik 2017-09-22 10:18
Hmmmm..., Jakis teczowy KODomita chcial sie wcielic w role Kraszewskiego. Blado wypadla ta autoreklama...
Zostaw swoją opinię o MIA Sp.z o o - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie MIA Sp.z o o