Opinie o upc.pl - UPC Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie UPC Polska. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w UPC Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UPC Polska w Warszawa

INSTALATOR KIEŁBASA

Ja wam cos powiem, w upc pracuja same lenie i nygusy kopnąl bym ich wszystkich w tłuste tułki i na instalacje wysłał niech poznają co to praca z klientem....

vPro

Zakładasz, że wysokie ceny przekładają się na zarobki handlowców i techników? Ceny przekładają się na zarobki zarządu i udziałowców. Reszta to dla UPC plebs i frajerzy. Chętnych na pracę w UPC zachęcam. Jeśli nie potraficie czytać i wyciągać wniosków to sprawdźcie to na sobie :D

Kubas instalator

Dlaczego przedstawiciel upc miałby narzekać na firmę w rozmowie z klientem, którego chce pozyskać dla własnej korzyści? Instalator może ponarzekać i trochę prawdy powiedzieć, ale nikt inny. Handlowcy przy zachęcaniu klienta wielu rzeczy nie powiedzą lub nawet powiedzą o wiele za dużo, ale kłamstw, aby tylko klienta złapać, bo mają z każdej umowy bonus. Później przychodzi instalator i słyszy, że obiecano to, obiecano tamto.

wykorzystaj tą energię na omijanie tej firmy !

vPro

Powtarzaj Mariusz, powtarzaj. Kłamstwo powtarzane często staje się prawdą. Piszesz o zwolnionych frustratach? Instalatorów tyrających dla UPC brakuje, ludzie sami sobie odpuścili a frustrację mogą odczuwać ci, którzy zostali na nowych "jeszcze lepszych" zasadach. Mnie nikt nie zwolnił. Jak ktoś Ci uwierzy i zechce spróbować w "bardzo dobrej firmie" UPC to jego wola. W internecie możecie wciskać kit i wybielać firmę, ale jak ktoś sie z tym zetknie na żywo to szybko sobie opinie wyrobi. Fajnie jest w sobotni wieczór trafić na ten wątek i sobie poczytać :D

Consyns

Hahahaha zwolnieni? kogo by Nplay zwonil? Nplay moze i by chciał byc na takiej pozycji ze by zwalnial ale prawda jest taka ze z kazdym dniem brakuje im pracownikow wiec nie maja kogo zwalniac. PZDR dla tych co odeszli i przyjeli niewolniczych stawek.

Przedstawiciel Handlowy

Sporo pytań ale nie były jakieś trudne..bez głupiego gadania "opowiedz nam coś o sobie" za to plus. dwa etapy rekrutacji..Pierwszy pytania do kandydata a drugi konkrety czyli wynagrodzenie itp.. no i właśnie tu zaczynają się schodki 2000zł podstawa dla PH + premia i prowizja. Oferta pracy była skierowana do osób bez doświadczenia i z doświadczeniem w sprzedaży.. dla kogoś ze sporym doświadczeniem 2000 to trochę kpina...

pytania o stosunkach z pracodawca/pracownikami (per Pan/Pani lub na "TY") itp

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
Ja też dla nich mało znaczę ?

Po co usuwać wpisy ? przecież to długoletni pracownicy nie mający znaczenia dla upc kto pozwala na to żeby w takiej firmie pracowno po 20 25 lat przecież specjalistow nie można traktować poważnie

Work

Pracownicy UPC Polska boją się przenosin do Ericssona 18 LUTEGO 2016, 19:28 ŁUKASZ DEC Związki zawodowe sieci kablowej poinformowały o sporze zbiorowym z pracodawcą. Konflikt trwa od końca zeszłego roku, ale właśnie wszedł z klincz. W ubiegłym tygodniu strony podpisały protokół rozbieżności, a strona związkowa zawnioskowała o powołanie mediatora. Istotą sporu są warunki alokacji pracowników do Ericssona, z którym UPC Polska planuje podpisać umowę serwisową. Jak podaje „Tygodnik Śląsko-Dąbrowski” podmiotem alokacji ma być ok. 200 pracowników działu technicznego UPC. Obejmą ich roczne gwarancje zatrudnienia i warunków płacowych, ale związki obawiają się, że po tym okresie nastąpi redukcja zatrudnienia oraz zmiana warunków płacowych. Związkowcy oczekują więc dłuższych gwarancji zatrudnienia i chcieliby być w tej sprawie dopuszczeni do negocjacji z Ericssonem. Poza tym chcą odpraw pieniężnych dla alokowanych pracowników, którzy zdecydują się nie kontynuować zatrudnienia w Ericssonie lub zostaną zwolnieni w ramach „rozwiązania umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika”. Tych, którzy w ogóle nie byliby zainteresowani alokacją miałby objąć program dobrowolnych odejść. Jak informują związki zawodowe, negocjacje rozbiły się o żądanie zarządu UPC wycofania sporu zbiorowego. Ta formuła nakłada na obie strony pewne zobowiązania, a pracownikom – w przypadku braku porozumienia – prawo protestu, aż do strajku włącznie. Z powodu tych możliwości właśnie związki nie chcą się wycofać ze sporu. Zapowiadają też referendum strajkowe. – Realizacja strategii oznacza m.in. przejście części dotychczasowych pracowników do nowego pracodawcy na zasadach obowiązujących w prawie pracy. Dodatkowo UPC zadbało o zabezpieczenie gwarancji warunków zatrudnienia dla tych osób przez przyszłego pracodawcę. Do czasu zakończenia rozmów z partnerem biznesowym i związkiem zawodowym, UPC nie będzie natomiast komentować szczegółów rozmów oraz relacji z naszymi partnerami biznesowymi i partnerem społecznym – odniosło się do sporu biuro prasowe UPC. Zarząd uzasadnia decyzję o outsourcingu utrzymania sieci ambitnymi planami rozwoju zasięgu sieci. – Istotnym czynnikiem realizowanej strategii jest zabezpieczenie odpowiedniego poziomu operacyjnej i komercyjnej skuteczności, którą zapewnić może współpraca z doświadczonymi partnerami zewnętrznymi, w tym outsourcing utrzymania sieci – podaje operator. Umowa serwisowa UPC z Ericssonem byłaby drugą taką operacją na polskim rynku od czasu zawarcia podobnej umowy przez Netię z tym samym Ericssonem. Wówczas w dwóch turach alokowanych zostało blisko 500 pracowników operatora.

Konku

A Vectra na to, niemożliwe.

Z gór i z pecu

No to jutro pęknie becia ze Hey!

Niech jeszcze się zainteresują jak potraktowali firmy podwykonawcze i na jakim poziomie jest obecna obsługa:) Kolejną pikanterią będzie nie do końca przejrzysty przetarg :)

ale sciema

O znów się pojawiła, ciekawe na jak długo................. Nie wszyscy się dowiedzą co się tam dzieje.

ale sciema

Gdzie są wpisy o sporze zbiorowym???????? Totalna cenzura.................

cenzura stop !!!

W UPC Polska trwa spór zbiorowy pomiędzy zakładową organizacją Solidarności a zarządem spółki. Przyczyną konfliktu jest planowane przez kierownictwo UPC przekazanie ok. 200 pracowników działu technicznego do firmy zewnętrznej. – Informacja o takich planach zarządu to był dla wszystkich szok. Tu chodzi o pracowników, którzy w UPC Polska przepracowali 20-25 lat. Budowali ją od podstaw. Traktowali i traktują tę firmę jak swoje dziecko. Dowiadując się teraz, że mają odejść, i to bez możliwości wyboru sposobu odejścia, czują się po prostu skrzywdzeni – mówi Zbigniew Kaleta, przewodniczący Solidarności w UPC Polska. Jak informują związkowcy, pracownicy działu technicznego mają zostać przekazani z UPC do firmy Ericsson na podstawie art. 23¹ Kodeksu pracy, czyli z zachowaniem przez 12 miesięcy dotychczasowych warunków pracy i płacy. – Praktyki, które obserwujemy na rynku, wskazują jasno, co się dzieje, kiedy już tych 12 miesięcy minie. Połowa do zwolnienia, a druga połowa dostaje propozycje nie do odrzucenia, czyli cięcie wypłaty do poziomy płacy minimalnej w zamian za zachowanie pracy. To po prostu zwolnienia pracowników na raty – mówi Damian Wieczorek, wiceprzewodniczący zakładowej Solidarności. Spór zbiorowy w UPC trwa od połowy grudnia. Przedmiotem sporu jest postulat Solidarności dotyczący ustanowienia odpraw pieniężnych dla pracowników, którzy mają trafić do nowego podmiotu oraz stworzenia programu dobrowolnych odejść. – Choć argumenty zarządu dotyczące rzekomej konieczności outsourcingu usług technicznych do nas nie przemawiają, to szukamy kompromisowego wyjścia. Oczekujemy szacunku wobec ludzi, którzy całą dotychczasową karierę zawodową związali z UPC. Stąd nasze postulaty. Odprawy dla pracowników UPC objętych outsourcingiem i program dobrowolnych odejść dla tych, którzy nie chcą przechodzić do nowego podmiotu i woleliby samodzielnie poszukać nowego miejsca pracy, to naszym zdaniem byłoby uczciwe rozwiązanie – tłumaczy Zbigniew Kaleta. Jak dodaje przewodniczący, w trakcie rozmów z zarządem UPC Solidarność wystąpiła o uczestnictwo w negocjacjach na temat warunków przejęcia pracowników przez nowy podmiot. – Dążyliśmy do tego, aby pracownikom, którzy mają przejść do nowej firmy, zapewnić zachowanie dotychczasowych warunków pracy i płacy przez dłuższy okres niż 12 miesięcy. Chcieliśmy, aby te gwarancje były korzystniejsze niż kodeksowe minimum, czyli żeby obowiązywały np. 36 miesięcy. Niestety zarząd stwierdził, że warunkiem dopuszczenia nas do rozmów jest zakończenie procedury sporu zbiorowego. Tyle że w ten sposób stracilibyśmy jakiekolwiek prawne instrumenty nacisku na pracodawcę. Nie mogliśmy się na to zgodzić – podkreśla Kaleta. Dotychczasowe rokowania w ramach sporu nie przyniosły porozumienia. 10 lutego strony podpisały protokół rozbieżności. Strona związkowa wystąpiła o ustanowienie mediatora. Jednocześnie rozpoczęły się przygotowania do zorganizowania w firmie referendum strajkowego. ny

Gorol z SO

Może wreszcie zastanawią się nad tym czy liczy się tylko kasa czy też może człowiek ???

Endrju

No to faktycznie "przyzwoita". No to szybko Ci uświadomie jak mało zarabiasz. Krótka wyliczanka: 3000zł - 500zł (paliwo minimum) / 288godzin ( 6 dni x 12h) = 8.6 zł za godzinę pracy. Szanujcie się ludzie, jesteście mega wykorzystywani, ja dwa lata temu co miesiąc zarabiałem po 5000zł miesięcznie, ale miałem dość niewolniczej pracy po 12godzin 6 dni w tygodniu.

@Endrju

teraz dodatkowo musisz jeszcze kupować materiał za który UPC nie refunduje 1:1:)

hehe praca przyzwoita bo telefony, internet itp. Człowieku a co ma powiedzieć Afroamerykanin pracujący w wydobyciu diamentów na Sri Lance? Uważam osobiście, że diament w porównaniu z usługami UPC to niebo a ziemia. Jednakże można znaleźć wspólny mianownik taki jak praca niewolnicza. Afroamerykanin zarobi na minimalne wynagrodzenie, aby przeżyć nędznie z dnia na dzień, a technik firm podwykonawczych ma identycznie, lecz w realiach polskich. U nas kary śmierci za przeciwstawienie się oprawcy nie ma, obecnie sami ludzi nie mający godności zdecydowali się podjąć tą niewolniczą pracę. Historia pokazała nie raz, że każdy strajk i przewrót otwierał pole negocjacyjne. Brak rozumowania poszczególnych jednostek skazuje Nas Polaków na wizerunek niewolnika, a osoba wyznania żydowskiego będzie wyprowadzać NASZE dobra za granice ! Ludzie obudźcie się!

Jak pensje chłopaki i wymiar godzinowy? Obietnice znajdują odzwierciedlenie w realiach?

zarost
@były pracownik

U nas wypłata na czas i tak jak było ustalone. A jeśli chodzi o czas pracy to się docieramy z nowym pracodawcą.

xxx

Wszystkie brnie w kierunku wyprzedania majątku UPC, obecnie etap pozbywanie się kapitału ludzkiego, więc za jakiś czas i obecne firmy będą na placu apelowych szlochać o miskę ryżu.

Ulek

Słupki w exelu muszą się zgadzać nie ma zmiłuj i nikogo nie interesuje że terminy instalacji leżą. Brak jednego klienta do planu brak premii parę obsuw i kop w d.. lub przesuniecie do innego działu "laife is brutal and ful of zasadzkas" ;-)

w szczególności w obecnej sytuacji, gdzie nie ma kim robić:)

Ulek

Jak wykonas się plan sprzedażowy to da się "wyżyć" gorzej jak się nie uda to cienizna na maksa a potem wylot ;-)

zdefiniuj przyzwoita? W MCDonald's kasa jest w porządku według reklamy, a z realiów najniższa krajowa na etacie:)

Zostaw merytoryczną opinię o UPC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w UPC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy UPC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UPC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UPC Polska?

Kandydaci do pracy w UPC Polska napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UPC Polska