Opinie o Huapol w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Huapol. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Huapol o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Huapol w Warszawa

Telemonter Nowy wpis

Byli pracownicy nie mają znikąd info o stanie firmy ,czy zaległych gratyfikacjach. Zadziwia mnie gdzie są odpowiednie instytucję oraz jak w cywilizowanym kraju mogą dziać się takie rzeczy?. Huapol pozostawił swoich pracowników bez wypłat z zaległymi pieniędzmi za premię czy urlop jednym słowem za świadczoną pracę nie otrzymali ani grosza i co?, otóż nic widać tak można postąpić i zostawić ludzi na lodzie bez żadnych konsekwencji. Jeśli zwykły zjadacz chleba by tak postąpił to od razu konsekwencje i kara. Widać że nasza kochana Ojczyzna to Kraj podwójnych standardów :( Myślicie że ktoś się przejmie ze (usunięte przez administratora)

Faktycznie już po tej całej upadłości? Chyba ze sytuacja całkiem inaczej wygląda? od miesięcy nie ma już opinii a tak naprawdę to dopiero co tu trafiłem. czy jest ktoś na bieżąco i opowie mi sytuacje pracowników?

domatorka Nowy wpis

ta firma niby ogłosiła upadłość a w sądzie nie ma śladu ...mają zaległe wynagrodzenia do wypłacenia pracownikom od stycznia i nie wiadomo czy są do odzyskania...pracujesz za darmo.

Honorka Nowy wpis
@domatorka

Póki co widzę w KRS, że są w likwidacji. Już minęło trochę czasu, udało się komuś wypłatę odzyskać? I mówisz "pracujesz" za darmo, czyli jakoś jeszcze firma funkcjonuje?

Hans

KLimatech? a to oni nie robią w branży klimatyzacji?..to może teraz studzienki kablowe będą klimatyzowane po tej optymilizacji sieci kablowej..

Były

Czy Klimatech i Huapol mają coś wspólnego na wyższym szczeblu?

Była pracownica

Ja odeszłam z powodu dyrektora, który nie chciał podpisać ze mną umowy o pracę, ponieważ wierzył, że zaraz zajdę w ciążę. Facet krzyczał na mnie za każdy mały błąd (tzw, missclick). Niestety przez strach sprawdzałam maile w domu. W dodatku po odejściu koledzy opowiadali mi, że forma spóźniła się z wynagrodzeniem aż 3 miesiące. Żadne pismo nie poskutkowało.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach

Był pracownik

Do niedawna Nexotech i Huapol mieli tego samego właściciela, więc nie ciężko o podobieństwa w znajomościach i sposobie zarządzania.

Obecny pracownik
@Był pracownik

Pracuję w firmie Nexotech od 10 lat i większej bzdury nie czytałam, nigdy te firmy nie miały wspólnego właściciela, można to łatwo sprawdzić.

@Obecny pracownik

Dokładnie. Można to łatwo sprawdzić, więc nie powinno być problemu z odnalezieniem pewnego nazwiska w zarządzie/udziałach NexoTechu jak i HuaPol Telekom sprzed "zmian".

Qwerty
@Był pracownik

Pracuje w nexotechu i nie a wogole porównania zarządzania firmami, jeżdżę często na pomoc na tereny obsługiwane przez huapol i to jest całkiem inny świat, totalnie inne firmy,

Joachim

ORANGE świadoma utrzymywała firmę HAUPOL .Koniec (usunięte przez administratora) firmy .Państwo (US , ZUS , )odzyska swoje zaległości w taki czy inny sposób natomiast pracownicy , firmy z którym nie płacili są na samym końcu tej listy .GDZIE BYŁA PIP i pozostałe instytucje państwowe , pozwalano na jawne (usunięte przez administratora) . ORANGE od takich firemek jak moja co roku żąda dokumentu opłat ZUS , US. A tutaj miliony złotych i wszystko OK. Współwinna jest również firma ORANGE gdyż na to pozwoliła. i dalej pozwala bo jeszcze nie koniec.

Seba
@Joachim

No właśnie jak będzie wyglądało rozliczenie z pracownikami? pracownicy zdają sprzęt a firma to co oddaje zaległości PPK ,hestia ,zus,wypłaty,zaległe urlopy czy się ładnie zwija?

Zgadzam się
@Joachim

Dokładnie tak jest. ORANGE doskonale wiedziało co się dzieje

Ryżu
@Joachim

Przydałaba się Orandżowi lawina roszczeń od pracowników Huapolu i ZUSu. W końcu to znaczący beneficjent tego układu.

Joachim
@Ryżu

Ta lawina roszczeń jest potrzebna do sądu na HUAPOL .W końcu umowe o pracę podpisano z huapol. Pisałem do ORANGE jako inwestora prac i otrzymałem odpowiedź , że bezpośrednio należy zwracać się do wykonawcy- partnera technicznego HUAPOL. No i mamy wszystko . A HUAPOL ma wszystkich w dalekim poważaniu , gdzie wiadomo

Ryszard
@Joachim

To jak zostanie rozwiązana ta sytuacja? Przecież pracownicy nie mogą być jedynymi poszkodowanym. Można w ogóle coś jeszcze zrobić?

@Ryszard

Sprawą powinna zająć się instancja wyżej, bo nawet PIP po wizytach nie wymierzył im kary... ciekawe dlaczego... ;)

@Był pracownik

idzie chyba po tym wyczuć silną sugestię... konkretów odnośnie tego pipu nie znasz? mam na myśli to jak się ogólnie odnieśli do sprawy, zresztą czemu w takiej sytuacji gdzieś dalej tego nie zgłaszano, ludzie chyba wiedzą, że można się odwołać?

mat

ten obecny pracownik to (usunięte przez administratora) nie zwracajcie na takiego podstawionego słupa uwagi .pozdrawiam ekipe huapola

Miki

Strefę Toruń,Bydgoszcz od lutego 2023 przejmuje Nexo Tech jeszcze lepsze (usunięte przez administratora) niż huapol.Werbuja starych,doświadczonych pracowników za najniższą krajową , a mi nowemu pracownikowi proponowali 200 więcej dobre co .Nie polecam to jakie gruszki na wierzbie obiecują to ich, byle umowę podpisać .Całe szczęście że nie dałem sobie zamydlić oczu .W tydzień znalazłem pracę za 3400 na rękę na początek bez takiej odpowiedzialności i stresu.Pozdrawiam.

Ryżu
@Miki

Nic w przyrodzie nie ginie. Nexotech to firma powiązana właścicielsko z Hułapolami.

To On
@Miki

hmmm, czyżby konkurencja Nexotechu napisała? Byłem na rekrutacji w Toruniu, wszystko było super, dostałem umowę o pracę z dobrymi warunkami jak na to że mnie nie znają, dostałem nowy sprzęt, odzież nareszcie czystą i dobrej jakości. Firma wygląda na ok, a w lutym zobaczę jak będzie. Piszesz, że przyszedłeś nowy i dali ci więcej, to ciekawe skąd wiesz ile inni dostali jak jesteś nowy i nie znasz innych.

bidulek

PRZYKRO mi to stwierdzić ale większość wieloletnich pracowników podpisze obojętne co i byle co

Koti

Będzie dobrze ???? nowa firma będzie dbać o swoich pracowników tak samo jak Huyapol Pozdrawiam kolegów.

Z dniem 31.01.2023 koniec Huapolu w strefie Tarnów i Łódź

Zołza

I co dalej ?

@Zołza

Dalej obsługę przejmuje firma Axians,było to w mailu od centrali Huapolu,nie dostaliście?

Retkinia
@Hans

W nowej firmie prawa ręka Pana Roberta K pani Ania Sz. ....... daje do myślenia?

@Retkinia

szybko opuściła tonący okręt ,a Pan Robert się nie załapał? choćby na serwisanta albo dyspozytora bo przecież takie braki w Łodzi,a i na wsparcie do strefy Tarnów mógłby przyjeżdżać...

Podobno pracując jako Pracownik Fizyczny można liczyć na 6000 na rękę. Czy to prawda?

Hans

tak na kwartał to prawda

@Hans

Kwartał to troskę nie a dużo przypadkiem? Ile w rzeczywistości na miesiąc wychodzi?

@Beata

Osoby zatrudnione na umowę o pracę z pensją 3 010 zł brutto otrzymają na rękę kwotę 2 364 zł netto

@Hans

Aha i zawsze wypłacą? bo czytam te opinie o jakiś zaległościach i odzyskiwaniu pieniędzy przez co niektórych i się aż zastanawiam... każdy miał podobny problem?

po wyroku sądu zawsze

@Hans

pytanie czy faktycznie zapadają? ktoś w ogóle pisał o jakimś braku zwrotki za badania lekarskie i ciekawa jestem czy oni w ogóle deklarują, że zwrócą czy niekoniecznie?

HuapolPorazka

Łódź Brak zwrotu za badania lekarskie. Brak wypat. Umowa o pracę. Dobrze ze uciekłem. Porażka że takie coś istnieje. Omijać szerokim łukiem.

NieubePieczony

Od czerwca nie ma wpłat na ubezpieczenie w Hestii. Kadry zbywają temat.

bidulek

Zdrowych i wesołych świąt i oby nowy rok był lepszy od poprzedniego

Odradzam pracę w firmie Huapol, nie płacą na czas wypłat, zalegają miliony w ZUS. Mają liczne sprawy w sądzie. Oczywiście firma się wypiera na rozmowie kwalifikacyjnej mówi że to wszystko kłamstwo tylko jakim cudem te zadłużenie w Zus na 7 milionów. Ściągali z wypłat przez lata i nie płacili za nikogo. Jak chcesz tam aplikować, przemyśl to 3 razy, czy warto.

din333
@były pracownik

W zusie mają za umowy zlecenie bo od nich składek nie płacili. A z normalnej umowy składki odprowadzali.

@były pracownik

potwierdzam za nic nie płacą , a o wypłacie zapomnij , żadnych składek w zus

@jadzia

Nie rozumiem już jednak. bo tu pisał, że jemu normalnie odprowadzali. Piszesz o tej jednej umowie? obecnie firma to w jakiej sytuacji jest wobec tego, bo dużo ludzie pisali kiedyś o jakiś roszczeniach odnośnie tego?

Stefan

Pilnują Jarka, chcą dopaść Tuska , nieposłusznych prokuratorów i sędziów...mają ręce pełne roboty

Czym Huapol zachęcają? Jakie mają dodatki?

Łódź i okolice

Pracą od rana do wieczora . Dodatki to kary , brak sytemu nagradzania .

@Łódź i okolice

Posiadamy system premiowy, na który trzeba zasłużyć, tak jak wszędzie indziej. Niestety kary, są też wynikiem pracy, tylko niewłaściwej.

dobrzepoinformowanyczłowiek
@Huapol

System premiowy, na który trzeba zasłużyć? Niejasny dla pracowników i egzekwowany w formie pracy niewolniczej i niezgodnej z kodeksem pracy? Karani są pracownicy nawet za wasze błędy i przewinienia, chociażby brakiem wypłat wynagrodzenia w terminie i brakiem płacy na nadgodziny, bo "próbujecie" oszukać system ZMUSZAJĄC pracowników do podpisania umowy zlecenie na identyczny zakres obowiązków. Co jak już wcześniej zostało wspomniane jest niezgodne z prawem. Pracownicy terenowi są jednocześnie monterami, dyspozytorami i sami muszą "błagać" na kolanach wręcz o to, co im się zwyczajnie z KP należy. W tej firmie nie ma mowy o rozsądnym systemie premiowania, ponieważ większość premii spada do kieszeni włodarzy firmy, a pracowicy dostają nędzne ochłapy. I nie ważne, że kosztem życia rodzinnego, zdrowia słupki są poprawiane na koniec miesiąca, bo i tak do wysokości premii znajdzie się odpowiednia wysokość kary, aby jej nie wypłacić. Zakres benefitów w firmie? Ooooo! Bardzo "szeroki": -możliwość, a zarazem konieczność pracy 70h tygodniowo (łącznie z weekendami) -telefon śledzący każdy ruch i położenie pracownika, czy aby nie za długo stoi w korku -możliwość wykształcenia sobie skrzydeł, nauka teleportacji, a także umiejętność występowania w 3 miejscach na raz i to wszystko w czasie pracy - Hogwart może wam zazdrościć; Wasza firma jest idealnym przykładem XXI wiecznego niewolnictwa, na dwie umowy z nielimitowanym czasem pracy. Dzieciaki roznosząc ulotki zarabiają więcej w wakacje, a pracują mniej.

AktualnyMonter
@dobrzepoinformowanyczłowiek

Myślę że lepiej kolego nie dało się tego ująć. Po pierwsze kierownicy są wstanie wszystko obiecać byle byś pracował każdą sobotę i po 12 godzin w dni robocze. Obiecują odbiory w tygodniu których nie otrzymasz bo nie ma kto pracować. Premia ? No jest w teorii gdzie nagle ze 100% zrobiła się na 40% z czego zabierają 13% nieznanej kary bo tak w sumie nawet sami kierownicy nie wiedzą za co to jest(specjalnie nie podawałem kwot). Po tym fakcie zwolniło się paru najlepszych asów z tej firmy którzy nie mieli przecież teoretycznie źle.

@dobrzepoinformowanyczłowiek

Jak zmusili Cię do pracy na umowę zlecenie? Powiedzieli nie podpiszesz nie pracujesz czy jak?

Daro
@Huapol

Jaki system premiowy , gdzie jest to ujęte przy wypłacie? Stworzyliście drugą umowę zlecenie tylko dlatego żeby móc zapłacić ludziom za nadgodziny i dni wolne które spędzili w pracy i to nazywacie systemem premiowym ? bynajmniej Sąd ma inne zdanie na ten temat , o czym poinformował wszystkich pracowników pisemnie.

dobrzepoinformowanyczłowiek
@Hans

Nie podpisujesz drugiej umowy, nie masz co marzyć o pierwszej - o tak :) A niestety posiadając nóż na gardle, brak innej pracy do podjęcia od tak i kredyt, który sam się nie spłaci podpisujesz.

pękuś
@Huapol

Niestety ale u was są tylko kary za wszystko. Nie ma premii bo kierownictwo musi mieć na zakupy na allegro. Najgorzej zarządzana firma, inwestowanie w stołki a nie ludzi. Brak szacunku dla drugiego człowieka.

Hans

Ja ci powiem czym zachęcają roboty do bólu ale o kasie zapomnij jak chcesz pracować 26 godz na dobę to tam aplikuj powodzonka

din333
@pękuś

ludzi oni nie szanują to jest prawda

jadzia

nie maja nic a do tego nie płacą za wykonane usługi , mamy grudzien i ani złotówki wypłaty pracowałem od wrzesnia. celowa robota jedni odchodza mamią drugich i tak maja darmowych pracowników

@Huapol

niestety nie płacicie celowo , bo sa rachunki wystawione zatwierdzone a kasy brak po trzy miesiace , ciekwae czy dyrektor tez nie bierze wypłaty? kiedy człowiek pyta o wypłate to tylko pusty smiech z waszej strony ŻENADA Zatrudniacie ludzi z założeniem nie wypłacania należnośći . Jesteście zwykłymi oszustami i nie przestrzegacie żadnych punktów umowy

Huapolek

Ludzie!!! Czytając te wszystkie komentarze jest Mi po prostu Was żal. Tak żal, że jesteście tacy naiwni i pracujecie w tej firmie lub wykonujecie pracę dla tej firmy jako podwykonawcy. (usunięte przez administratora) to mało powiedziane. Pytanie tylko jakie układy muszą mieć z Orange, że taka firmę wybrali jako ich partner techniczny. Najlepsi ludzie co wkładali całe serca w tą pracę jeszcze od czasów telekomunikacji już odeszli lub bardziej mądrzejsi (nie wygodni) zostali zwolnieni. Zostali niedobitkow ie tuż przed emeryturą. Pracować i bać się czy będzie wypłata? Panowie trochę odwagi i zostawcie tą firmę. Praca jest i to dużo przyjemniejsza oraz lepiej płatna w innych firmach. Pozdrawiam wszystkich.

Odszedłem pod koniec sierpnia kiedy skończyła mi się umowa do dziś wypłaty za sierpień nie otrzymałem, kiedy raz dyrektor odebrał telefon poinformował, że dowie się co z wypłatą i da znać. Zero odzewu, następnego dnia nikt nie odbiera. Co miesiąc problem z wypłatą, spóźniają się a co do pytania "Kiedy wypłata?" dowiedziałem się że "prezes zapomniał puścić przelew". Szeroko omijać firmę. Sprawa zgłoszona do PIP.

Hans

Do Sądu pracy z tym ,skutecznie mu przypomną i zapłaci razem z odsetkami

Również były pracownik

Miałem podobną sytuację w tym roku, pracodawca do tej pory nie wypłacił wynagrodzenia za dwa miesiące i ekwiwalentu za urlop. Nie ważne czy sam składasz wypowiedzenie, czy je dostajesz, znikasz z listy płac dla Pracodawcy, co jest jawnym naruszeniem Twoich praw i pogwałceniem artykułów Kodeksu Pracy. PIP nic z tym również do tej pory nie zrobił. Przez cały okres pracy słyszałem zachęty do pracy po godzinach, w dni wolne, czy dodatkowe zlecenia = za nic nigdy nie pojawiło się wynagrodzenie. Nie rozumiem tego jak ludzie ludziom mogą to robić, z prostego rachunku wynikałoby, że o tym wszystkim decyduje bardzo wąska grupa ludzi, która mam nadzieję kiedyś weźmie za to odpowiedzialność, jeśli jednak znając realia to zwykli pracownicy pracownikom wyrządzają taką krzywdę... to należałoby prześwietlić działania tych osób i również wyciągnąć wobec nich konsekwencje. Szczerze odradzam jakąkolwiek współpracę z tą Spółką na jakiejkolwiek płaszczyźnie, opinie zamieszczone tutaj jak i te, które się "słyszy" w branży niestety w większości nie są wyolbrzymione i przekłamane.

taki tam

Dokładnie jak piszesz , mnie zakończyła się umowa w lipcu 13.2022 do dnia dzisiejszego brak wypłaty , i ekwiwalentu za 42 dni urlopu . Dyrekcja nie odbiera telefonu , a kadry nie odpisują na maile . Czekam na PiT jak to rozliczą . A potem do sądu pracy .

PE
@taki tam

Od nich już nie odzyskasz miałem to samo. Dopiero w sądzie się udało. Nie do pomyślenia, że takie coś robią na szerszą skale....

Zostaw merytoryczną opinię o Huapol - Warszawa

• Jak się pracuje w Huapol?

Zobacz opinie na temat firmy Huapol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Huapol?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 52, z czego 3 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Huapol?

Kandydaci do pracy w Huapol napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Huapol