Opinie o GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnica

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy GKN Driveline Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie GKN Driveline Polska Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnica

Czy posiada ktoś maila bezpośrednio do działu zakupów?

Pa

Zakład cud i miód. Zmuszanie do wykorzystania urlopu bieżącego. Oficjalnie zakład zamknięty, ale produkcja leci. Postojowe płatne co drugi dzień. Podsumowując pozbedziemy cię urlopu, narazimy zdrowie twoje i twoich bliskich. A później dostaniesz jeszcze ochłap, a nie wypłatę.

qwdq
@Pa

moga tylko 7 dni urlop

Digi
@Pa

Lepiej tak rozwiązać problem niż zwalniać ludzi. Jak tak Ci źle to zmień firmę nikt tu nikogo na siłę nie trzyma, proste.

Pa
@Digi

No tak lepiej ludzi zastraszać i zmuszać do urlopu bezpłatnego żeby dostali wielkie (usunięte przez administratora)zamiast wypłaty. A jak to nie pomoże to i tak ich zwolnić. Taki przymus jest niezgodny z prawem pracy.

Honia
@qwdq

Pracodawca dysponuje 50proc. Twoim urlopem wiec jak ktos ma 26 dni to pracodawca moze wziasc za ciebie za 13 dni wpisac a reszta do twojej dyspozycji ale cos czytalam ze z tarczy chca oglosic ze pracodawca bedzie decydowal o twoim urlopie na czas pandemi ale to jest w projekcie

Obaaa

Chwalą się, że pomagją służbie zdrowia, a pracowników zwalniają.

Biuro

Szkoda gadać, jesteśmy zmuszeni do wybierania urlopów bieżących. Później postojowe płatne tylko co drugi dzień. W pozostałe dni przymus do wzięcia urlopu bezpłatnego. Oczywiście niby nie musimy nic podpisywać, ale w przypadku odmowy dyrektorka HR ma być natychmiast informowana.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

koleś kit

Były. Były wśród pracowników losowane wyjazdy na wycieczki krajowe/zagraniczne. Bodajże 3 łącznie. Co do integracji - coś tam można powiedzieć było. Teraz zamiast wycieczek, wprowadzili comiesięczne doładowania systemu mybenefit. Każdy pracownik co miesiąc dostaje punkty, które można wykorzystać w określonych miejscach. Jest kilka kategorii m.in Turystyka, Kultura, Rekreacja, Multisport, Sklepy, Promocje. Jednakże trzeba pamiętać że mimo licznych kategorii, punktów w których można punkty wydać jest niewiele

Kolega

Gkn to teraz masakra wysyłają ludzi na przymusowe urlopy bo twierdzą ze jest za dużo osób na lini a za mała norma masakra. Zero nadgodzin zeby można bylo zarobić. Mają zwolnić z pracy 100 lub 150 osób. Gkn upada idzie krysys szukają wszędzie oszczędności a operatorzy sie zajada bo ma być jak najmniejsza liczba operatorów na linie a jak największa norma odradzam lepiej zarobić 100 lub 50 zł mniej o nie być dojechanym przez zarządzających. Najlepiej próbować szczęścia w innej fabryce ja uciekam z gkn do hamiltonu spróbuję tam szczęścia podzenia

@Kolega

Powodzenia Generalnie pojęcia nie masz co się w firmie dzieje i bzdury piszesz

@Kolega

Myślę że to Melros ciśnie, bo szykuje GKN do sprzedaży. Nie muszą ludzi zwalniać, zrobi się cieplej to sami odejdą. Takiego tempa pracy nikt na dłuższą metę nie wytrzyma.

Agnieszka
@On

Widzę, że masz odmienne zdanie na temat aktualnej sytuacji w firmie niż @Kolega. Jak więc pracuje się obecnie w GKN Driveline Polska z Twojego punktu widzenia? Czy pracownicy są doceniani, a pracodawca oferuje im na przykład różnorodne benefity pozapłacowe?

Kowal

(usunięte przez administratora)Dział wały napędowe tragedia. Atomsfera ma tym dziale jest straszna i to spowodowane jest przez kierownictwo (usunięte przez administratora). Ja rozumiem że trzeba robić norme i że on tego wymaga, ale on chce ciągle żeby robić ponad norme i to dużo ponad. T(usunięte przez administratora)o przyszłych chętnych: zarobocie tutaj 2800zł ma rękę w systemie czterobrygadowym. Szczerze nie polecam.

@Kowal

Wspominasz o pracy w czterobrygadówce. Czy za taki system są dodatki finansowe lub premie za dobre wyniki lub frekwencje?

@Paweł

Jest dodatek 12% do podstawy

Ktos
@Kowal

I pisze to brygadzista który sam nic nie robi !

@Paweł

Tak są + 12% dodatku z bycie w systemie + premia kwartalna 600zl za wyniki

Pracuje w gkn driveline grobo ponad 10 lat kiedyś był to zakład dający o pracownika teraz do korytka dorwalo się stado derektorow po zawodowe którzy myślą że są bogami, za nic maja zwykłego pracownika, "bambusa" jak to mawiają... Śmieszne pieniądze za pracę w czterobrygadowce wymagania i natłok obowiązków przy jednoczesnej kontroli programu captor sprawia że codzienna praca staje się czymś obrzydzajacym życie ale wiadomo trzeba pracować... Z całego serca odradzam....

Wspominasz o czterobrygadówce. Czy za taki system pracy są jakieś dodatki do wypłaty? Rozumiem, że nie jesteś zadowolony z z wynagrodzenia, ale chciałbym się dowiedzieć jak konkretnie wyglądają benefity.

@Piotr

za pracę w 4-brygadówce dodatek 12% do podstawy

@On

Dzięki za odpowiedź. A poza płacowe dodatki występują? Chodzi mi o ewentualne dofinansowania kursów językowych, kartę multisport bądź prywatną opiekę medyczną? Niektóre firmy oferują taki pakiet, dlatego zastanawia mnie, czy również firma GKN Driveline Polska praktykuje tego typu dodatki.

@Piotr

Tak wszystkie te elementy o których piszesz są

@On

Rozumiem, że kontakt z kierownictwem bywa ciężki. A jak atmosfera pomiędzy pracownikami? Da się wytrzymać?

Belmondo

Związki chcą 500 podwyżki a zakład 100 i zakończy się sprawiedliwie na 125brutto hahaha hahah. Porażka te związki, boją się walczyć. Nawet ludzi nie pytają o zdanie czego chcą. Kiedy strajk?

Kupię kartę Multisport, płacę co miesiąc, jestem z Oleśnicy jeśli ktoś może podpiąć mnie pod program proszę o kontakt 731858385

Izabela

To forum akurat nie służy do takich "transakcji", myślę, że warto szukać gdzie indziej. Jednak skoro trafiłeś akurat na ten watek i masz wiedzę, że firma ta oferuje swoim pracownikom kartę Multisport to może wiesz coś więcej o pracy w GKN Driveline Polska? A może jesteś ich byłym pracownikiem?

Edek

Witam serdecznie wszystkich chciałbym zatrudnić się w firmie gkn dlatego chcę dowiedzieć się ile mozna zarobić czy jest możliwość zarobienia 5ty złoty miesięcznie z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

@Edek

Zbyt ogólne pytanie! Na jakim stanowisku?

tzn czy np młody pracownik ma szanse zarobic do 5tys chodzi o produkcje

@Edek

Jeżeli mówisz o brutto to tak, z nadgodzinami

@On

Czyli zwykły pracownik np z 5letnim stażem nie wyciągnie 5tys na rękę??

NIck
@Edek

A gdzie operator może zarobić 5 tys. na rękę - nie słyszałem o takich stawkach we Wrocławiu ani okolicach?

czerepach

GKN kiedyś był uznawany za porządny zakład pracy a CV-ek na bramie była sterta i jeszcze więcej... niestety dzisiaj nikt już nie chce tutaj przyjść do pracy - brak chętnych. Przychodzą młodzi od razu po szkole albo 'dziadki' - 3/4 z nich i tak ucieka :) Wydaje mi się, że głównym problemem jest system z sobotami- co to jest 12%???? dla nowego pracownika to jest ok 350zl brutto (ok 250 na reke )więc bardzo mało a wolny weekend co 6 tygodni. Na start operator powinien dostac tutaj ok 3500 na rękę wtedy chętni by się znaleźli. Kolejnym problemem jest traktowanie porządku jako najważniejszą rzecz na świecie przez dyrekcje ... audyt kilku dyrektorów to się sprząta kilka dni a jakość i inne rzeczy mało ważne... Skala ocen jest do 5 ale niestety operator może mieć maksymalnie 3 mimo ,ze pracuje 15lat i umie więcej niż lider .... 4 i 5 przewidziane są dla specjalistów i liderów a oni wybierani są przez znajomości. W wielu firmach kierują się zasadą ,że jeśli nie trzeba stać to nie stój - tutaj natomiast krzesełko na linii to zbrodnia. Na liniach automatycznych często operatorzy mają między czynnościami trochę czasu więc dlaczego nie mogą usiąść i odpocząć?- ergonomia pracy okulary nawet na drogach to jest jakaś masakra Podsumowując nie polecam zakładu jeśli chodzi o produkcję głównie przez małe zarobki i uciążliwy system. Słyszałem, że w planach jest system z niedzielami także niebawem będą masowe l4 i zwolnienia - zobaczycie..

Operator

Prawda!!!

Produkcja
@czerepach

Kolega pisze samą prawdę taka jest Rzeczywistość w gkn

Steven
@czerepach

Zgadza się. Kiedyś aby przyjąć się do GKN'u trzeba było mieć szczęście, skończoną szkołę o charakterze typowo technicznym/ mechanicznym lub mieć dobre znajomości w firmie. A teraz? Teraz liczy się tylko to aby były dłonie do pracy. Przyjmowanych jest dużo młodych pracowników, którzy pracują góra parę miesięcy i uciekają nie patrząc się do tyłu. To samo tyczy się w sumie większości osób, które chcą spróbować swoich sił w GKN'ie. Fizycznie da radę wytrzymać na większości wydziałów ale gorzej już z wytrwalością psychiczną. Nie każdy da rade wziąć na barki poganianie, patrzenie na rece, wysuchiwanie plotek na swój temat wysłanych z palca lub z powodu tego, że ktoś dobrze opowiada bajki. Kolesiostwo i donosicielstwo psuje atmosferę. W sumie w większości jest i panuje napiętą atmosfera przez captora. Jeżeli pracujesz tam gdzie lider lub jakiś przyduoas lidera lubi się popisać lub wykazać to nagina czas gdzie nie zdążysz się umyć bo wyłączasz maszyny 5 minut przed końcem zmiany żeby zrobić 5 sztuk więcej. Co do systemu 4-brygadowego można się przyzwyczaić choć wiem, że młodym brakuje weekendów i też przez system się zwalniają. Teraz operator ma coraz to więcej obowiązków na linii. Musi umieć sam sobie naprawić maszynę. Kogo to obchodzi, że jest tylko operatorem? Przecież maszyna ma iść. Druga strona medalu to tez problemy z urlopami i pretensje o zwolnienie lekarskie. Ludzie chorują i będą chorować. Ale jak to w GKN. Chorobę trzeba zaplanować z góry. Trzeba również uważać z kim się rozmawia. Czasami pozory mylą niestety. Trzeba mieć jednak oko w (usunięte przez administratora) i pomyśleć 3 razy zanim się coś zrobi lub komuś coś powie. Wypłaty? Dla singli i dla kogoś dla kogo praca w naszym zakladzie jest pierwszą pracą to zarobki ujdą. Ale na dłuższą metę na natłok tylu obowiązków i ten system to i tak słaba płaca. Komentarz z góry potwierdza. Siedzenie sobie wybicie z głowy. Każde krzesło na linii i próba odpoczynku równa się siwy dym w postaci nerwosolu przelozonego. Sprzątanie jest zawsze na pokaz, tak samo wszelkie tabeli o jakości. Zastanówcie się zanim zlozycie cv

Urszula
@Steven

Wiele ciekawych aspektów dotyczących pracy w GKN Driveline Polska poruszyłeś w swojej wypowiedzi. Piszesz chociażby o problemach z urlopami - czy możesz napisać, co masz dokładnie na myśli? Zastanawiam się, na czym polega to, o czym piszesz i dobrze, gdybyś rozwinął tę kwestię.

Wacpan
@Urszula

O urlopach? Nigdy nie ma na tyle ludzi by bez problemu i niepotrzebnego gadania dać komuś wolne.. A sobota nocka to już można zapomnieć, trzeba mieć znajomości bo zwykły pracownik nie dostanie. Urlop wakacyjny planowany na ostatnią chwilę brak możliwości wcześniejszego załatwienia wakacji. W tej firmie nqwet nie ma wniosków urlopowych, wszystko na 'gebe'.

Roman
@czerepach

Krzeselka , stoliki ;) Nigdzie tego nie ma - w niemczech , austrii czy francji ;) , operator stoi przy maszynie , w nocy jak juz nikogo nie ma , to moze gdzies usiasc - ale tez nie tak oficjalnie . Sa firmy w ktorych zatyczki do ucha sa obowiazkowe np.w firmie BBS pracownik za brak dostaje upomnienie ...w duzych firmach okulary to podstawa - nawet w takiej EMA kolo Hamburga kazdy ma obowiazek nosic okulary - a jest to mala rodzinna firma.

Maslak
@Roman

Choćby Hamilton we Wrocławiu, każdy ma swoje biurko i krzesełko i może legalnie oczekiwać

Burek
@czerepach

Ty chyba piszesz o innym zakładzie pracy ????????????????

Znajomy
@Wacpan

Urlopów nie mamy tylko dlatego, że nasi koledzy wolą wziąć L4 niż zapytać o urlop, bo twierdzą, że i tak go nie dostaną.. A później jest absencja i ktoś kto potrzebuje, to nie może dostać. Pozdrawiam wszystkich na L4, którzy grillują, na hali wcale nie jest ciepło.

Witam czy orientuje się ktoś jaka agencja pracy obsługuję GKN? Dziękuję za informacje.

Znajomy
@Zainteresowany

Zatrudnienie jest bezpośrednio przez GKN.

Ciekawski

Witam serdecznie mam ogólne pytanie czy jest ktoś wstanie wyjaśnić mi ile dostaje na rękę nowy pracownik bez nadgodzin itd a ile maksymalnie moze zarobic z sobotami itd z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam.

Gość 5744574

Jak to dobrze żę istnieje coś takiego jak internet! Chciałem aplikowac CV do GKN-u, ale czytajac opinie to włos sie na tyłku jerzy, zwłaszcza z tą ciężka atmosfera w pracy. Nigdy w zyciu!

stażysta

Do GKN trafiłem na staż w jednym z działów, który ma pracę biurową. Ogłoszenie znalazłem sam, ale gdy dowiedziałem się, że mój kolega tam pracuje, pochwaliłem się zaproszeniem na rozmowę, obiecał, że szepnie słowo liderowi działu. Rozmowa była całkiem kompetentna, sprawdzenie znajomości angielskiego i Excela, lider działu bardzo w porządku. Niestety na początku nie miałem co robić, brak zadań, gdy już jakieś zadania pojawiły się nie bardzo mogłem liczyć na pomoc i wsparcie lidera, ciągle zabiegany, gdy prosił o raport, cokolwiek trudno było o odpowiedź, więc nie wiedziałem czy należycie wykonuję swoje obowiązki czy nie. Praca była tak nudna, że odszedłem przed wygaśnięciem umowy. Najlepsze jest to, że osoby w nim pracujące, zwłaszcza dwie panie mówiły, że mają tak dużo zadań, że się nie wyrobią, ale czas na godzinny obiad i herbatę po obiedzie był a także na plotki i pogaduszki w ciągu całego dnia pracy. A potem branie nadgodzin, aby nadrobić zaległości...

Taka_prawda

Obecnie GKN zatrudnia bezpośrednio na umowy o pracę. Stawka to powyżej 3500 zł brutto + dodatki + premie+ dobrze płatne nadgodziny +dużo wszelakich benefitów/bogaty socjal.

loko

witam Wszystkich.Chcialbym aplikować o prace na stanowisku magazynier..Czy ktoś z Was wie jaka to praca i ile platna?

on
@loko

min 3500brutto na wejściu, może więcej w zależności od doświadczenia + premie kwartalne, socjalne, nadgodziny niedzielne płatne 300% i wiele innych dodatków. od nowego roku stawka jeszcze wyższa

@on

sratatata wcale nie jest tak kolorowo.

Oko
@on

Jakie 300 % ????? Weź się w głowe stuknij...

Transportero

200% *

Ktos

Od kiedy niedziela jest 300 %? Pracuje 5 lat i zdaje się że płacą 200%

@Ktos

Od zawsze :) 100% podstawy + 200% premii

....
@Oko

to ile sie zarobi podobno fizyczny zarobi jako operator 5 tys z 3 sobotami chyba w snach

Kasia 1234

Beznadzieja ten zakład pracy wykorzystują pracowników . Niektórzy pracownicy nie chodzą do pracy i biorą l4 podając tłumaczenie że nie chce mu sie siedzieć w pracy woli coś innego porobić a kierownictwo nic z tym nie robi powinni takich odrazu wyrzucić a nie trzymać i innym zabierać szanse na lepsze stanowisko na które zasługują

@Kasia 1234

Przeczytaj co napisałaś. To w końcu zakłada wykorzystuje ludzi czy ludzie zakład xd?

@Kasia 1234

Najgorszym jest jak ktoś rzeczywiście jest chory, a gdy wróci po zwolnieniu lekarskim jest karany na różne sposoby. Ale to nie wszędzie. Zależy od wydziału. Także Kasiu1234 zdecyduj się czy zakład wykorzystuję pracowników czy to może pracownicy są nieuczciwi co do zwolnień. Odkąd tu pracuje nie słyszałem aby ktoś szedł na zwolnienie, bo ma inne rzeczy do roboty

Pracoenik
@Sergio

To widocznie za mało pracujesz koleko Chodzą na l4 ale kij z tym. Praca jest ok tylko założyli teraz jakiś captor i świrka dostają . Paranoja Najlepiej żeby robić bez przerw i chwili odpoczynku a normy z kosmosu. Ale co tam jak się w biurach siedzi i kawe popija co tam o szarego pracownika się martwic

@Pracoenik

Pracuję już w GKN’ie 5 lat. Prawie. Co do CAPTOR’a. Według mnie nie jest to tylko kontrolowanie maszyn. Ale i operatora. Postój maszyny trwający 3 minuty powoduje pojawienie się mistrza. I pytanie „Czemu to stoi?”. Nie wiem jak Ty/Wy. Ale ja czuję, że CAPTOR patrzy mi się na ręce. Nie ma czasu na wyprłnianie dokumentacji. O pomiarach czy kartach MR nie wspomnę. Ten system niszczy jakość która jest drugim filarem GKN’u. Poganianie, naginanie norm powodują to, że operator nie myśli o pomiarach „bo liczy się sztuka” nawet jeżeli wyszła kwadratowa

Kasia1234

Kasia 1234 ty galu anonim czytaj ze zrozumieniem

Hanna

Jaką macie atmosferę w pracy?

@Hanna

Atmosfera? Wiecznie napięta. Trzeba uważać z kim się rozmawia. W przeciwnym wypadku zostaniesz obiektem plotek lub zostaniesz gorącym tematem dla przełożonego. Wieczne „co tak mało?” Lub poganianie. Gdzie się podział szacunek dla operatora?

Urszula
@Sergio

Widzę, że posiadasz wiedzę na temat funkcjonowania GKN Driveline Polska. To bardzo dobrze się składa, bowiem na wątku wciąż brakuje wielu ważnych z punktu widzenia potencjalnych kandydatów informacji. Interesuje mnie mianowicie rodzaj umowy, którą pracodawca oferuje nowo zatrudnionej osobie na starcie. Czy jest to stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę?

@Urszula

Urszula. Umowę masz na pół roku przez firmę podwykonawcza. Ale na takich samych warunkach jak w Gkn. Później po pół roku przechodzisz na zatrudnienie przez gkn. Oczywisice umowy o pracę w obu przypadkach.

@Gal anonim

A przypadkiem GKN nie zrezygnował już z agencji Randstad? Słyszałem, że już nie przyjmują przez ten Twór. Jeżeli się mylę to oczywiście przepraszam. Co do umów. Znam takie osoby, które po 3-4 miesiącach uciekły z GKN-u. Ale to też zależy na jaką zmianę się trafi, na jaki wydział i pod czyje skrzydła.

@Sergio

Nie mam pojęcie może już Ramstad nie zatrudnia tylko od razu przez gkn. No prawda ludzie odchodzą i przychodzą. Zależy gdzie się trafi.

Pracoenik
@Sergio

Prawda dupo lizusów pełno a liderzy brak słów , jak by im kazali nasrać w pory to by srali( przepraszam za wydrażenia , ale taka prawda)oprócz jednego który pomaga,

@Gal anonim

To po kiego ciula klepiesz w klawiaturę, jeśli jesteś niedoinformowany?

@yesyes

Pracuje tu 8 lat i koło uja mi lata jak są zatrudniani młodzi.ostatnio był Ramstad i wydawało mi się że cały czas tak jest.

Zostaw merytoryczną opinię o GKN Driveline Polska Sp. z o.o. - Oleśnica

• Jak się pracuje w GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GKN Driveline Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 1 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GKN Driveline Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GKN Driveline Polska Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GKN Driveline Polska Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 149 ocen.

GKN Driveline Polska Sp. z o.o.