Opinie o Elte Group sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Elte Group sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Elte Group sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elte Group sp. z o.o. w Kraków

Na stronie Pracuj.pl zamieszczono 19 maja kilka aktualnych ofert pracy do firmy ELTE GPS. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Tester Oprogramowania. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

@Niepodobamisie

Ciężko z ta pomocą kolegów jest teraz? komentarz powyżej pochodzi sprzed dwóch lat, wtedy więcej osób na handlowym pracowało czy o co chodzi? a ta kultura pracy z tą decyzyjnością to zawsze taka była czy kiedyś całkiem inaczej się współpracowało?

ofertę z kiedyś dla specjalisty ds. marketingu i PR widziałem ale dla wspominanych stażystów nic mi się ostatnio jakoś nie pokazało… kiedyś myślałem o tej (usunięte przez administratora) ale na Gromadzką miałem dość daleko, a pisali z rok temu, że zdalnie pracować i tak nie można. Do teraz tak jest?

Endo

Firmie daleko do korporacyjnego podejścia, stąd brak takich dodatków jak prywatna opieka zdrowotna, budżet na szkolenia, sponsorowane wyjścia firmowe itp. Niekorporacyjny styl pracy ma jednak dużo plusów. Na pewno sprzyja podmiotowemu traktowaniu pracownika, pozwala się "zadomowić" w firmie, a w pracy czuć się po prostu dobrze. Jeśli chodzi o same produkty - technologie są zróżnicowane, a projekty innowacyjne. Na pewno nie będzie można narzekać na nudę i rutynę. Jeśli ktoś szuka pracy w konkretnej technologii i kierunku, niekoniecznie jest to miejsce dla niego. Tutaj bardziej liczy się wszechstronność przy pracy z wieloma różnymi produktami. Polecam złożyć CV, a jeśli przejdzie się pierwszy etap rekrutacji, po prostu zapytać, jakie projekty są aktualnie realizowane, i jakich obowiązków można się spodziewać po zatrudnieniu.

Małgorzata
@Endo

Fajnie to wszystko wygląda powiem szczerze. A czy chociaż jakieś szkolenia macie czasem? :)

@Małgorzata

Ze szkoleń, najbardziej popularne jest szkolenie BHP ;] A na poważnie - jakichś zewnętrznych dużych szkoleń nie ma. Można za to liczyć na pomoc i wsparcie bardziej doświadczonych kolegów. Nie ma też problemu z wyjazdem na jakąś konferencję czy inny branżowy event. Dysponujemy również literaturą oraz kursami online, które zapewniają dobry start w danej technologii. Jakoś sobie radzimy ;)

Niepodobamisie Nowy wpis
@Pejsu

Ciężko z tą pomocą handlowców. Z powodu braków kadrowych nie mają na nic czasu, więc współpraca słabo idzie. Od prezesów spółek, też żadnych konkretów, bo i tak wszystko musi być wg szefa wszystkich szefów, Pana naczelnego prezesa. Ogólnie praca często stoi, bo migają się ludzie od decyzyjności.

@Niepodobamisie

I na których stanowiskach zazwyczaj pracowało się tu zdalnie? I czy są także jakieś planowane zmiany względem wspomnianej polityki? Nie ukrywam, że od kolejnego roku będę sobie czegoś szukać i taka forma współpracy byłaby dla mnie najbardziej odpowiednia. Gdzie można znaleźć aktualne oferty?

Jaka jest umowa w firmie ELTE GPS? Wiecie, czy jako Analityk IT zatrudniają na umowę zlecenie?

ELTE

W ELTE zatrudniamy pracowników w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt B2B.

Wiktoria
@ELTE

To jak ktoś jest na B2B, to jest opcja pracy zdalnej, czy konieczna jest obecność w biurze? I jak jest szansa na prace zdalną, to czy firma zapewnia sprzet takim rpacownikom?

ELTE Group
@Wiktoria

Cześć! Dobrze, że pytasz. Polityka firmy zakłada pracę głównie w trybie stacjonarnym, ale zdarzają się sytuacje, w których dopuszczalna jest forma zdalna. W przypadku pracy zdalnej firma zapewnia pracownikom sprzęt elektroniczny.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Test Automation Engineer
SMART-HR

Czy firma ELTE GPS oferuje elastyczne godziny pracy?

Pejsu

Zależy od działu, ale można by ogólnie przyjąć że trzeba przepracować 8h w przedziale 6:00 - 17:00.

Justyna
@Pejsu

Okej dzięki za informacje. Jak tutaj z zarobkami? Na jakim są poziomie, ile wynoszą?

@Justyna

Tutaj nie ma konkretnej odpowiedzi. Zarobki będą na takim poziomie, jaki ustalisz podczas rekrutacji. Wszystko zależy więc od tego na ile wycenisz swoje zawodowe umiejętności i wiedzę, oraz na ile może pozwolić sobie dany kierownik działu. Myślę, że warto poruszyć temat warunków finansowych już na początkowym etapie rekrutacji, i do tego zachęcam ;)

Edyta
@Pejsu

Czyli każdy pracownik ma inne wynagrodzenie? Od jakich stawek się zaczyna? Jest jakaś przyjęta norma np godzinowa? Można dorobić sobie do pensji np nadgodzinami? Są one jakoś extra płatne?

@Edyta

Jeśli mowa o pracy na pełen etat (np. DOK, IT, Konstrukcja), miesięczne wynagrodzenie ustalane indywidualnie, nie ma żadnych tabelek i drabinek (a przynajmniej nie było jeszcze jakiś czas temu). Nadgodziny jeśli się zdarzały (bardzo rzadko), płatne wg. ustawy (150 - 200% za godzinę). P. S: Szkoda, że nikt z firmy nie odpowiada na bieżąco na pytania, może trzeba pomyśleć o PR ;)

Urszula
@Pejsu

Czyli nie ma sufitu w negocjacjach? Super! A możesz dać znać jakie benefity pozapłacowe są? W ogłoszeniu widziałam tylko informacje że są, nic konkretnego.

Wiktoria
@Pejsu

Eh, no właśnie szkoda, że tutaj nikt nie napisze z firmy. A dlaczego rzadko zdarzają się nadgodziny? Firma jest niechętna, czy po prostu nie ma tyle pracy i zleceń, aby tyle pracować?

@Wiktoria

@Urszula Jeśli nic nie zmieniło się przez ostatnie miesiące, można założyć że benefitów poza płacowych właściwie nie ma (w porównaniu do tego, co oferują inne firmy). Można skorzystać z karty multisport, ubezpieczenia na życie (oba za dopłatą), oraz z herbaty, kawy i jabłek w kuchni. Nic innego nie przychodzi mi do głowy ;) Ale może coś się zmieniło w tym obszarze - czy obecni pracownicy się wypowiedzą? @Wiktoria W temacie nadgodzin - po prostu rzadko zdarza się, że potrzebne są nadgodziny. Nie ma pracy "na akord", przeważnie zespół jest w stanie realizować swoje zadania w etatowym czasie pracy. W niektórych działach IT zdarza się, że gonią terminy i nadgodziny są, ale to zależy od projektu itp. Nie jest to czymś standardowym.

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w ELTE GPS?

Pejsu

W firmie nie ma osobnej jednostki odpowiedzialnej za rekrutację, każdy dział organizuje ten proces indywidualnie. Z tego też powodu wszystko zależy od tego, na jakie stanowisko się aplikuje. Na stanowisko testera oprogramowania, na pewno można się spodziewać rozmowy ukierunkowanej w stronę wymagań na dane stanowisko + testu \ zadań praktycznych. Rekrutacje w większości są prowadzone stacjonarnie (po wcześniejszej rozmowie telefonicznej).

Mariusz

Witam, jaka panuje atmosfera w firmie na ten moment ? Czy poprawiła się na lepsze ?

@Mariusz

Zależy od działu. W niektórych sądzę, że jest bardzo dobra, (tak jak w moim), w niektórych są osoby konfliktowe, ale dobrze wykonujące swoje obowiązki, a w niektórych okresami jest z tym kiepsko, co po jakimś czasie kończy się jakąś reorganizacją. Nie ma takiej możliwości, aby wśród wielu osób nie znalazły się takie, które będą sobie działały na nerwy.

Bartosz
@x

Masz racje. Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi w robocie. A jak z kierownikiem. Też idzie się dogadać i nie ma spięć?

Mark
@Bartosz

Z każdym się idzie dogadać jak się chcę. Trzeba tylko dobrej woli.

Zdzich

A wie ktoś czy będą teraz rekrutować?

@Zdzich

Do niektórych działów rekrutacja jest co jakiś czas, gdy np. ktoś zdolniejszy przechodzi do innego działu lub tworzy nowy. Są też takie działy, w których prawie zawsze jest potrzeba powiększenia, ale często nowe osoby zatrudniane są tylko wtedy, gdy wydają się, że będą pasować do zespołu. Czasami gdy tak nie jest, przeważnie po czasie jest obustronne rozczarowanie i negatywne emocje. (usunięte przez administratora)

Ewelina
@x

Raz, że odpowiadasz na komentarz sprzed roku, a dwa, że większej enigmy nie mogłeś już tu stworzyć :D Jest nabór na cały szereg stanowisk podany w formie ogłoszeń na stronie, jak na tacy. Tak trudno Ci podzielić się informacją tego typu? Nie wiem, co ktoś miałby wynieść z Twojego wpisu, bo nie istnieje na ziemi firma, która zatrudnia ludzi sprawiających wrażenie niepasujących.

Czy istnieje możliwość rozwoju w ELTE GPS?

x

To trochę zależy od stanowiska, ale ogólnie jeśli ktoś okazuje się być odpowiedzialny i myślący, często po jakimś czasie zmienia stanowisko na bardziej mu odpowiadające.

Oho

Nie polecam tego pracodawcy ! Fatalna atmosfera w firmie, kolesiostwo wszechobecne, przestarzałe technologie, kierownictwo które nie zwraca uwagi na pracownika.

Potencjalny pracownik
@Oho

A czy mogłabyś/mógłbyś sprecyzować co dokładnie masz na myśli mówiąc kolesiostwo? I czym się objawia ta fatalna atmosfera - wydaje mi się że w dobie pandemii w każdej firmie atmosfera jest nie najlepsza.

Oho
@Potencjalny pracownik

Pandemia swoją drogą, ale atmosfera panująca w firmie i brak zainteresowania pracownikiem występuje od dawna :) Dużo by wymieniać co jest nie tak i do czego można się przyczepić ale tego oszczędzę. Jest to moja opinia i według niej odradzam pracę w tej firmie :)

Jaki dress code obowiązuje w ELTE GPS?

anon

Brak dress code

Jarecki

Podpowiedzcie czy trudno dostać się do firmy. Wiem, że firma jest dobra stąd te obawy

Oberon

Witam serdecznie, Chciałbym polecić firmę ELTE GPS jako godnego zaufania i solidnego pracodawcę. Przepracowałem w tej firmie wiele lat co umożliwiło mi zdobycie pokaźnego doświadczenia w dziale technicznym oraz we współpracy z klientami instytucjonalnymi, które to później zaowocowało startem i moim dalszym rozwojem w międzynarodowej organizacji. Pracodawca uczciwy i rzetelny. Wypłata pensji zawsze na czas bez poślizgów i opóźnień. Warto również wspomnieć, że pracując w firmie Elte nie mialem do czynienia z tzw. korporacyjną atmosferą pracy co również uważam za spory plus. Moje zalecenia dla kierownictwa firmy to sugestia aby pamiętać, że prawdziwym kapitałem firmy są pracownicy. Należy ludzi doceniać i inwestować w ich rozwój tak aby czuli się docenieni i zmotywowani do większego zaangażowania w pracę oraz utożsamiali się z polityką firmy. Dla malkontentów i niezadowolonych chciałbym przypomnieć takie mądre i uniwersalne przysłowie: "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Nie ma takiego miejsca pracy, które byłoby idealne i w którym nie pojawiałyby się problemy. Ważne, żeby rozmawiać i sygnalizować te problemy kierownictwu. Tylko obustronny dialog prowadzi do ich rozwiązania. Serdecznie pozdrawiam pracowników oraz kierownictwo firmy.

Patrycja

@Erwin, cieszy mnie, że masz takie zdanie o tym pracodawcy, ale może mógłbyś nieco rozwinąć swoją wypowiedź? Tak krótka i lakoniczna opinia nie mówi zbyt wiele o pracy w firmie osobom, które szukają zatrudnienia. Wszelkie szczegóły i konkrety mile widziane!

kadet

dziwna cicha atmosfera, niektórzy sprawiają wrażenie przestraszonych, reszta raczej oporna do pomocy, szare słabo oświetlone korytarze jakoś tak strasznie. odradzam Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: nie da się zmienić atmosfery

Patrycja

@Kandydat, rozumiem, że chciałbyś pracować w tym dziale. Masz już doświadczenie w podobnej pracy? Składałeś już swoje CV do ELTE GPS? Myślę, że zawsze warto spróbować! Dawno nie pisaliście nic nowego na temat pracy w ELTE GPS w Krakowie - czym spowodowana jest Wasza niewielka aktywność na forum? Może jednak ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat pracy w tym miejscu?

A czy ktoś może się wypowiedzieć o pracy w Elte GPS w dziale marketingu? Z góry dziękuję!

Patrycja

Firmę ELTE GPS można spotkać 17-19 października 2017 roku na targach POL-ECO-SYSTEM 2017 w Poznaniu. Podczas Targów będzie możliwość poznania rozwiązań i konsultacji ze specjalistami z firmy. Czy ktoś z Was wybiera się na targi, albo już było? Zdradzicie jak wrażenia?

Biuro

Autor opinii używający nicka „byly pracownik”, zgodnie z wyrokiem Sądu w dniu 29.09.2016 przesłał na adres Spółki oświadczenie w którym przeprasza za obraźliwy wpis umieszczony na portalu www.gowork.pl”

ASA

Jak już trafiłam na tą stronę, to podzielę się jeszcze jedną myślą. Kilka osób poczuło się w jakiś sposób oszukanych. A mnie się wydaje, że to właśnie one oszukały przy rekrutacji przedstawiając się za osobę prawie wszystko umiejącą, potrafiącą doskonale poradzić sobie samemu jak i świetnie współpracować w grupie, szybko przyswoić sobie nowe umiejętności itp. A później? Miałam kontakt z jedną taką osobą. Tragedia. Nie potrafiła sobie poradzić z najprostszymi problemami, a nawet jak się wytłumaczyło co należy w takiej sytuacji zrobić, po kilku dniach przy podobnej sytuacji to samo (bo to już inna sytuacja). I przerzucanie odpowiedzialności na kogokolwiek innego, tylko nie na siebie. A przy przyjmowaniu do pracy kojarzę, że rozmowa o zarobkach była warunkowa - tzn. gdy obu stronom będzie się to podobać. Podsumuję - są osoby którym nie zależy na większej pensji, jeśli miałoby się zmienić to, że odwalają swoją pracę i wszystko mają w d. Są też takie które się jakoś wysilają i w większości jest to dostrzeżone, (choć przeważnie nie od razu) i te zazwyczaj są zadowolone z wynagrodzenia i nie wyobrażają sobie rezygnacji z takiej pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o Elte Group sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Elte Group sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elte Group sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Elte Group sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Elte Group sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Elte Group sp. z o.o.
3.1/5 Na podstawie 1217 ocen.
  • Medyczna 13
    30-688 Kraków