Opinie o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Saint-Gobain Polska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Saint-Gobain Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Saint-Gobain Polska w Dąbrowa Górnicza

Zaznajomiony

(usunięte przez administratora) Przenosisz tony szyb w miesiącu. Pod okiem kamer i dwóch "naczelnych" kierowników z Francji i Polski oczekujących niemieckiej dyscypliny i jakości za marną wypłatę.Za błędy jesteś natychmiast upominany.(usunięte przez administratora)Jeżeli chcesz pracować w tej firmie to na słowo ekstruzja reaguj ucieczką.

Bella

Witam, jestem nowym pracownikiem tego zakładu. Pracuje tam od zaledwie kilku dni , i już mogę stwierdzić ,że ten zakład to jedna wielka pomyłka !. Ten zakład nadaje się do natychmiastowego zamknięcia !. W zakładzie panuje jeden wielki haos i nieporządek. A o systemie pracy nawet nie wspomnę. Do gorzej niż dno i wodorosty. Masakra. Pełno Ukraińców którzy lecą w kulki a stare pracownice wyżywają się na nowych pracownikach i po mimo braku umiejętności i braku wprawy każą im pracować ponad normę. W dodatku straszą dyrektorem. Matki Teresy od kotów dobrze ,że jednej kot (usunięte przez administratora) ,chodzi załamana i popłakała ale chociaż jest spokój bo nie wyrywa się na nas. Nie polecam ,odradzam zarobki też bardzo niskie . Płaca jest stanowczo nieadekwatna do pracy. W dodatku nowych pracowników już naciągają i gonią na nadgodziny które i tak są nieopłacalne. Moja opinia to 0/10

Zachary
@Bella

To może się zwolnij i poszukaj czegoś lepszego. Po co tkwić na siłę

Gabriela
@Zachary

Ej serio dosłownie po paru dniach pracy tutaj można dojść do takich wniosków? Płaca stanowczo nieadekwatna do pracy? Do pracy po prawie tygodniu?XD

Tomson
@Bella

Ludzie chyba nieczytają komentarzy skoro jeszcze tutaj przychodzą do pracy....

Kinga

Luz to masz między uszami. Płaca ci za pracę a nie za luz

KK

na nockach luz? bo co? normalna zmiana jak każda w pracy

Bella
@KK

@kinga i @KK tak ? Takie jesteście mądrale ? To ja dziś nigdzie nie idę ! Same sobie róbcie ! Róbcie za mnie jak wam tak dobrze... Wielkie matki Teresy od szyb. Może zobaczycie co to znaczy osłabiony zespół o !

ryba
@Bella

Ojoj, niebywała strata dla zakładu, nie podniesiemy się z tego. Podejście naprawdę godne pożałowania, ale to już o tobie świadczy ;) Pozdro.

Ala

Czy przez agencję też należą mi się wczasy pod gruszą?

Haha
@Ala

Przez agencję to się nic nie należy, nawet dodatek na święta. Jeszcze trzeba pilnować wypłat, bo oszukują.

Aog

Mam pytanie czy są szykowane jakieś podwyżki wynagrodzeń lub szykuje się być może jakiś strajk z powodu niskich wynagrodzeń pracowników oraz galopującej inflacji ? Niedługo ludzi stać nie będzie żeby dojeżdżać do pracy przy tak marnych wypłatach a nie wszyscy pracują w godzinach jazdy busów oraz nie u każdego te busy też jeżdżą czy związki zaczną coś myśleć czy będzie mydlenie oczu że przecież jest dobrze ? Ukrainscy pracownicy już zastępują tych Polskich bo Polak za te stawki pracować nie chce oraz firmy zewnętrzne które dużo lepiej zarabiają od pracowników firmy Halo o co tu chodzi związki żyjecie ? Jesteście w ogóle ? Jak tak to jak możecie pozwalać na coś takiego ? Nie wstyd wam jest za swoje postępowanie ? Się nie umie prowadzić związków oraz walczyć o dobro pracowników to się do nich nie pcha bo w końcu to dla nich jesteście i ich też reprezentujecie , żenada ...

Pablo
@Aog

A to nie pomyliłaś się z tą opinią? To chyba do rządu powinnaś pisać? Za wszystko związki odpowiadają? Tak głosowała tak ma . Zakłady automotive to niestety nie budżetówka i nik nie patrzy na zagrania rządu. Pokaż zakład który coś podniósł ostatnio. Jeździsz busem za darmo? Ciesz się

Hm
@Pablo

Poniosło Cię z tym darmowym busem.Może Aog nim nie jeździ,bo może zamieszkuje dzielnicę Kazimierz Górniczy ?Logiczne jest,że dwie linie jadą jedną po drugiej przez Zagórze,a wyżej wspomniana dzielnica jest pominięta a pracowników trochę jednak z tamtych okolic jest?

ijsdiasj
@Pablo

Podac Ci przyklad? CMC Poland oddzial Dabrowa Gornicza od 1 wrzesnie wzrost wynagrodzen o 500 zl

Vnhgg
@ijsdiasj

Da się? Da a w wielu firmach jest tak że im lepsze zyski mają tym bardziej narzekają na brak pieniędzy żeby tylko pracownicy nie domagali się czasem podwyżki...

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Saint-Gobain Polska. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Dąbrowa Górnicza
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kontroler jakości
Dąbrowa Górnicza
ALGAS Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
logo firmy Kierowca kat. D komunikacji dalekobieżnej FLIXBUS
Profesjonalny kierowca

Gsd

Jak zarobki sa jakie są to nic dziwnego że ludzie się tak zachowują ...

nick

i co myślisz przyniesie pisanie na goworku?

nick

Dopóki nikt bezpośrednio nie skonfrontuje, to nic się nie zmieni

Top

To chyba oczywiste,że zakaz wynoszenia obowiązuje.

nick

Patrząc na ton, to sam się zaliczasz do tej grupy

nick

Dało się to napisać trochę milej...ale też rozumiem co chcesz przekazać.

Sos

Czy postój w wakacje jest płatny?

@Sos

kiedy jest ten postój? to co roku, czy wyjątkowo?

Viral

a druga część pytania?

byłbym wdzięczny za odp

Pit
@tsetse

Kto ma urlop ten idzie na urlop,kto nie ma ten chodzi do pracy choćby do porządków. Co roku tak było i chyba nie będzie inaczej

@Pit

aa okej, dzięki

niko
@Pit

to w tym czasie pewnie nie przyjmują tu do pracy, tylko dopiero po tym okresie?

Normalny

Już Saint Gobain deleguje ludzi z Francji, żeby się zorientować co się dzieje w Sosnowcu. Zlikwidowano system 4 brygadowy na ekstruzji a ludzi na liniach brakuje. Pupilki z wiosek na L4 bo trzeba przy chałupach porobić na wiosnę przed wakacjami. Jeden za trzech jak (usunięte przez administratora) na produkcji musi nadrabiać za 20 PLN brutto. Pseudo piłkarze na wózkach za 25 PLN brutto mają z wyrobników niezły ubaw. Ogólnie to jest bardzo ciężko za tak marne pieniądze w tak renomowanej firmie.

Popieram w 100%. Dotyczy to też Dąbrowy.

rakim

to chyba nie znasz znaczenia tych słów

Lolek
@rakim

Oczywiście że nie znam ich znaczenia dobrze że ty znasz. Wprowadzanie systemu belgijskiego żeby ominąć prawo i płacić jeszcze mniej za cztery brygady nirz ustawowo się powinno płacić to żadna (usunięte przez administratora) masz rację. 20 złotych brutto dla pracownika produkcji za tak ciężką fizyczna pracę to terz żadna (usunięte przez administratora) Pełno niepotrzebnych liderów kierowników i niewiadomo jeszcze kogo to terz nie jest (usunięte przez administratora) I zakład z którego nawet ludzie z Uzbekistanu nie tylko z Ukrainy czy pracownicy którzy po 20 latach pracy ztad się zwalniają to żadna (usunięte przez administratora) jest ok. Masz rację. Pozdrawiam.

Irena
@Lolek

A to można taki system wprowadzić? To jest zgodne z kodeksem pracy?

nał
@Irena

Jest zgodne

Jak nazywa sie firma, ktora obsluguje kuchnie w SG?

a co?

z dzidy
@gekon

nie ładnie odpowiadac pytaniem na pytanie. Nie masz nic do powiedzenia to zamilcz. Takie pytania zadaje dziecko w przedszkolu, jesli jesteś na tym poziomie rozwoju no to cóż, nie pomożemy.

@z dzidy

nie ładnie to komuś dyktować co ma robić, a czego nie. O mój poziom martwić się nie musisz, pomocy nie potrzebuję

Mozart
@z dzidy

Akurat słusznie, że zapytał, bo takie pytanie ze strony kandydata jest conajmniej...z czterech liter. Ja nigdy nie podaję żadnych informacji, nie znając intencji (wiadomo, że nikt nie użyje informacji o tej firmie do niecnych celów, ale i tak, po co mu to wiedzieć?). A twoja wypowiedz pokazuje, że ty jesteś na jeszcze niższym poziomie. Może to jednak z powinieneś zamilknąć?

nisko
@gekon

niski poziom wypowiedzi sugeruje że choćby nie wiem jakich argumentów użyć i tak bedziesz najmądrzejszy. Aspekt plusowy tego jest taki, że stoisz w miejscu a inni pną się w górę.

Pablo

Pewnie chodzi o to że jakość im spadła ????????

@nisko

nie uważam się za najmądrzejszego, to ty próbujesz mi wmówić coś, co nie ma miejsca. i kto tu jest "najmądrzejszy"

@gekon

potyczki słowne rodem z podstawówki, dajcie sobie na wstrzymanie, bo to śmieszne

@gekon

albo się idźcie kłócić na priv

33.3

Jak tam w transporcie? Dobrze się robi?

Maria

Czy firma funduje jakieś paczki na dzień dziecka?

Niezdecydowana

Najlepszy kierownik z 4 brygad to ? Pytam bo mam prawo wyboru i chciałabym trafić dobrze

@Niezdecydowana

Zależy na jaką linie idziesz?

Niezdecydowana

Chodzi o to że do poniedziałku mogę sobie wybrać. Nie będę pracowała na lini

tutto
@Niezdecydowana

ale to jak to wygląda? wybierasz sobie tak do kogo idziesz, a nie przydzielają cie tam gdzie miejsce jest?

Zazu
@Niezdecydowana

No to dosyć dziwne pracować na zmiany nie będąc na linii. Kierowników zmiany jest dosyć sporo,ciężko doradzić nie znając chociaż lokalizacji czy wydziału.

@Zazu

Kompletacja . To będzie mój dział . Co doradzacie? Którą zmianę wybrać

Irydion
@Niezdecydowana

Radzę się zastanowić czy warto dwogule rozpoczynać tutaj pracę.... Jedynym plusem tego zakładu jest to że zawsze można trafić gorzej ale niewiem jak bardzo by się trzeba było postarać żeby to zrobić.

@Irydion

Czemu . Sprecyzuj ????

Irydion
@Niezdecydowana

Zacznijmy od kasy, firma żeby ominąć prawo i płacić jeszcze mniej nirz ustawowo powinna płacić za 4 brygady nazwała to systemem belgijskim, płaci 300 złotych brutto i chyba żaden zakład nigdzie nie płaci tak mało za 4 brygady. Stawka dla pracownika produkcji to około 20 zł brutto czyli terz żałośnie nisko, brak jakichkolwiek premii nie licz że dostaniesz tu coś więcej. Brak jakichkolwiek perspektyw podwyżki od lat są tak niskie że nawet szkoda komentować.... Ogólnie ten zakład pokazał że da się ominąć tak prawo żeby płacić jeszcze mniej niż ustawowo się powinno. Teraz praca zależy gdzie się trafi ale przeważnie ciężka fizycznie a niekiedy nawet bardzo. Dużo ludzi narzeka na kręgosłup bolą ręce, nadgarstki łokcie, w zakładzie terz używane są chemikalia niektóre z nich są bardzo szkodliwe dla zdrowia, na niekturych stanowiskach czy działach dochodzi duży stres do tego. Z tego zakładu uciekają dosłownie wszyscy niezależnie od narodowości czy starzu pracy ztąd zwalniali się ludzie którzy pracowali tu 20 lat i zakład nie zrobił nic żeby ich zatrzymać więc sama widzisz jaki mają stosunek do ludzi. Można by jeszcze trochę poopowiadać ale naprawdę szkoda na to strzępić jęzor. Sama zadecyduj czy warto zaczynać skoro jest tyle innych zakładów. Pozdrawiam.

Dawid

Czy wyciągnę chociaż 3 kółka?

dstgds
@Dawid

Serio ? Powiedz mi czy naprawdę satysfakcjonują Cię 3 kółka wypłaty ? W Tych czasach przy tych cenach wszystkiego ? Ludzie pora zacząć cenić siebie i swoją pracę nie polecam pracy w tym zakładzie gdzie w obecnych czasach za prace w systemie 4 brygadowym wypłaty potrafią być na poziomie 2.800 zł w 4 brygadowym systemie przypominam czyli godziny nocne i weekendy w większości robocze poziom wynagrodzeń w tej firmie jest poniżej krytyki jeden z najgorszych w regionie powiedzmy sobie szczerze ... Na dodatek oprócz stawki godzinowej i za system 4 brygadowy + oczywiście godziny nocne co jest obowiązkowe wg. kodeksu pracy nie ma żadnych dodatków typu premia produkcyjna czy premia frekwencyjna czy premia miesięczna a premie uznaniowe każdy słyszał że są a rzadko kto je widział . Związki nie robią kompletnie nic dlatego mamy efekt jaki mamy w postaci ciągłych rotacji i jednych z najgorszych wypłat w regionie.

Olek
@dstgds

To prawda radzę się trzymać jak najdalej od tego zakładu serio tu jest tragicznie...

stock
@dstgds

Co ci do tego ile kogo satysfakcjonuje? Tylko zapytał, a ty z elaboratem wyjeżdżasz.

Olek
@stock

Ale napisał mu prawdę praca przeważnie ciężka albo bardzo ciężka a zarobki tragedia chyba żaden zakład za 4 brygady nie płaci tak słabo.

Najs

Fajne te przestoje, wypłata za prace w systemie 4 brygadowym z nockami 2,5k. To agencja tyle ciśnie czy zakładowi też mają takie ochłapy?

Heh
@Najs

Chyba agencje opieprzają na wypłatach niestety

Aaaaa
@Heh

Chyba jednak nie tylko agencja opieprza. 90 % to jałmużna . Wszystko poszło w górę tylko wypłaty jakby mniejsze

Heh
@Aaaaa

Workpol na pewno opiernicza na pensjach, nie wypłacają wszystkiego. Za każdy miesiąc wypłata się nie zgadza i co miesiąc trzeba się o swoje szarpać.

Pit
@Aaaaa

90% to za co? Czyżby postojowe ? Powinni płacić jak inni 60% albo zwolnić cześć ludzi i przejść na trzy zmiany wtedy nie było by żadnego 90%.A w sumie jakby trzeba było przyjść w weekend choćby po to żeby sprzątać itp to jakby tak doliczyć koszty dojazdu,śniadania i fajek to w sumie dla tych 10% więcej też nie warto.

Lol

Czy pracownicy agencyjni mieli jakiś dodatek na święta wielkanocne?

Felek
@Lol

Pracownicy agencyjni nie dostają nigdy niczego poza marną pensją. Znam to

Lol
@Felek

I to jeszcze oskubaną pensje

Ona

Czy są przyjęcia dla kobiet??? Gdzie mogę składać CV

kierr

są tu nocki? i jak tak to jak płatne? bo nie doczytałem się

@kierr

Są i jest 20% dodatku do godziny.

kierr

aa to spoko w sumie, a jakie godziny pracy? po 8 czy 12?

@kierr

Ogólnie 8 czasami są nadgodziny wtedy 12

Olbrycht

Haha niedługo nienadążycie z usuwaniem negatywnych komentarzy o tej firmie.

Ana
@Olbrycht

Zgadzam się. Nie potrafie wykrzesać z pamięci nawet jednego miłego wspomnienia związanego z tą firmą. Więc i komentarze są złe

sędzia kalosz
@Ana

ale zdajesz sobie sprawę, że nie każdy będzie pisał neg komentarze, bo tobie się w firmie nie podobało? kazdy ma subiektywne odczucia i nei ma obowiązku psioczyć na pracę, tylko dlatego, że ty stosujesz taką narrację. jak chcę to niech piszą pozytywnie i nic nikomu do tego, opinia jest jak d***a, każdy ma swoją. a co do usuwania, to wystarczy przeczytać regulamin co się go akceptuje przy dodaniu każdej opinii i jak sie bedzie pisać zgodnie z nim, to gowork nic nie usunie

Olbrycht
@sędzia kalosz

Święta prawda niektórzy lubią pracować w (usunięte przez administratora) oj przepraszam Sango za najniższe możliwe pieniądze, bez żadnych perspektyw i przyokazji niszcząc sobie zdrowie. Mnie tam nic do tego.

Majlo

Jakie tempo pracy? Do wyrobienia?

xyz
@Majlo

jak pracujesz porządnie to do wyrobienia

@xyz

A no to dobrze w takim razie

@xyz

Obijać się nie zamierzam, więc powinno być okej

Jej
@Majlo

Tam jest tak, że najpierw przez dwa miesiące albo sprzątasz, albo sprawdzasz szyby, a później dają cię na obróbkę i masz zapieprzac, nie wyrabiasz się to zaczną na ciebie wrzeszczeć, że za wolno. Zero organizacji, zero jakiejkolwiek logiki w tym zakładzie. Nawet ukraince się stąd zwalniają.

Dominika
@Majlo

A czemu pytasz? Słyszałeś o jakichś problemach z tym?

@Dominika

Eee, bo jestem zainteresowany pracą i mnie to ciekawi? Nie nie słyszałem o żadnych problemach z tym

A ty czemu pytasz?

xyz
@Dominika

ten kto uczciwie robi po prostu problemów z tym nie ma

Abix

Witam czy planowane są jakieś podwyżki wynagrodzeń w trakcie roku ?

@Abix

Sango i podwyżki.... Śmiechu warte. Oni z chęcią coś by jeszcze urwali a pracownik ma robić za trzech bo ludzi nie ma.

Abix

Nie no tak nie może być bez kitu wypłaty tutaj są dramatyczne jak nie będzie podwyżek w trakcie roku to Ja tego dalej nie widzę ... I nie dziwię się jednocześnie że nie ma chętnych do pracy . Ludzie kiedy w końcu zaczniemy walczyć o swoje ? Gdzie są związki Ja się pytam ??

Kot
@Abix

Podobno od lipca ma być zlikwidowany dodatek stażowy i mają być podwyżki uzależnione od stażu pracy. Do ustalenia jeszcze to ile będzie podwyżki za każdy przepracowany rok.

Kery
@Kot

Czy praca w firmie ale pod agencja pracy w tym wypadku będzie wliczana ? Bo jeżeli nie to dla niektórych będzie to bardzo krzywdzące bo zdążają się ludzie którzy po 2-3 lat pracowali w firmie pod agencja a to może mieć spore znaczenie bo jeden był 3 miesiące pod agencja a drugi aż 3 lata ...

Tak jest
@Abix

Dobrze zarabia tylko elita która umie dokręcać śrubę z normami. Jak Ukraińcy będą zmuszeni wracać i odbudowywać kraj to ta elita zostanie sama przy liniach produkcyjnych.

lsol
@Tak jest

Zaklad zarabia za swoje produkty w Euro nam placi w zlotowkach na czym bardzo duzo zyskuje na przeliczniku dzisiaj na chwile obecna euro 4.72 a normalnie zawsze bylo w okolicach 4.30 . Zarobki jedne z najnizszych w regionie dlaczego w ofertach pracy nie sa podawane wynagrodzenia? Poniewaz firma doskonale zdaje sobie sprawe z tego ze gdyby ktos zobaczyl stawki oferowane to nawet CV nikt by nie wyslal i nie mieli by kogo zaprosic na rozmowe czekam tylko na chwile gdy Ukraincy zaczna wyjezdzac odbudowywac swoj kraj i nie bedzie mial juz kto robic poza tym Polakow tez moze duzo wyjechac na kontrakty poniewaz pracy w odbudowie Ukrainy bedzie w nadmiarze i bedzie szlo dobrze zarobic a napewno Polskie firmy beda pomagaly w odbudowie bedzie ciekawie pozyjemy zobaczymy . Co do zwiazkow to zwiazki powinny byc zewnetrzne bo kiedy sa wewnatrz-zakladowe to sa podporzadkowane pod to co karze im sie podpisac przy porozumieniach od X lat nic dobrego moim zdaniem zwiazki nie zrobily dopoki ludzie tam sie nie zmienia to nie ma co liczyc na lepsze . Ktos napisal ze beda stazowe podobno likwidowac a dodawac do stawki za odpowiedni staz pracy a dlaczego nie mozna zostawic stazowego i naturalnie podniesc stawek ? Czy zawsze trzeba cos zabrac zeby cos dac? a nie mozna poprostu podniesc bez zabierania? Tak zeby ludzie w koncu zaczeli normalnie zarabiac a chetnych do pracy zeby przybylo? Masakra polityka tej firmy jest rzenujaca i to z roku na rok coraz bardziej . Niestety nic nie zmienia sie na lepsze i ludzi doswiadczonych coraz wiecej ucieka a poczekajmy jak powstanie PressGlass na Tucznawie i ludzie beda odchodzic do konkurencji ktora bedzie potrzebowala pracownikow z doswiadczeniem przy szkle . Pora sie obudzic drogi zakladzie ! Pora sie obudzic drogie zwiazki !

Bartek

5500 brutto to realna stawka?

@Bartek

Tak

Mart

To w porządku jak dla mnie. O jakim stanowisku mowa?

avc
@Mart

Na takie co u konkurencji dają 10k :)

sunflower
@avc

Znalazł się archeolog i wpisy sprzed 2 miesięcy wykopuje...

sunflower
@avc

Puenta niezwykle błyskotliwa

Zostaw merytoryczną opinię o Saint-Gobain Polska - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w Saint-Gobain Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Saint-Gobain Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 316.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Saint-Gobain Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 164, z czego 9 to opinie pozytywne, 37 to opinie negatywne, a 118 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Saint-Gobain Polska