Saint-Gobain Polska

Dąbrowa Górnicza

Opinie o Saint-Gobain Polska

Szach mat 2017-04-06 04:51
A ty chyba jesteś zwiazkowcem skoro takie bzdury gadasz było kiedyś 30 % od najniższej krajowej teraz bez dodatków masz najniższą oni robią podwyżkę składki a ludzie po 10 latach pracy mają po 13 ,40 za godzinę więc nie gadaj mi głupot o zmianach zmiana będzie to że ludzie się z tych związków wypisza ! Ps reklamy na autobusach i tak nic nie pomogą. ..
jano 2017-04-06 09:33
Jestem związkowcem i ubolewam że tak mało nas jest brak siły przebicia,30% teraz masz minimum 13.70 jak ktoś się przyjmuje,nie czytasz ogłoszeń,a wszyscy będą mieli oceny i dopiero wtedy stawki wzrosną
nad ocenami zz pracują ,żeby były sprawiedliwe ,ale najlepiej płakać w szatni i narzekać
I love saint gobain 2017-04-06 20:37
Jano lepiej powiedz dlaczego znowu planuje się w postój nadgodziny skoro nie wolno planować nadgodzin, co z resztą w zeszłym roku związki same przyznały. Ponadto o jakich ty ocenach mówisz. Minął pierwszy tydzień kwietnia i cisza. Czyli dowiemy się z wypłatą w maju. Dzięki. Jak zwykle ma się nas gdzieś, nie trzeba nas informować wcześniej. To właśnie jest szacunek do pracowników, a kto przedewszystkim wypracowuje cały ten zysk dla firmy. Pewnie tylko umysłowi. Pozdrawiam wszystkic co nie muszą pracować w wolne niedziele po 12 godzin itd. Itp.
Szach mat 2017-04-07 12:08
No [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wypłatą 2100 zl w systemie 4 brygadowym świątek piątek itp a zapomniałem przecież mogłem robić nadgodziny bo mam taką wspaniała możliwość . Lepiej związkowcy już się tu nie wypowiadaj będę namawiał do wypisywania się z tych związków śmiesznych które tylko bajki opowiadają na szczęście ja już dawno wam nie płacę. !!
Mēd 2017-04-13 18:32
Ja tak skromnie do Jano powiedz pracownicy z 15 letnim stażem i stawką 13,74 żeby się starała jak nowy pracownik który nic nie umie nie chce się nauczyć ma 13,70 i żeby go jeszcze szkoliła a może w sierpniu wielką komisja oceni ja jako doświadczonego pracownika w najlepszym wypadku i dostanie podwyżkę albo nie bo w między czasie przeniosą ja na inną linie i sprawa rozwiązana pozdro
jano 2017-04-13 20:28
Teraz zostaną wprowadzone dwie grupy,doświadczona i ekspert,a oceny to daleka droga ,nie ważne że kogoś przeniosą na inną linię będzie oceniony z poprzedniej, i w ten sposób każdy kto pracuje kilka lat dostanie minimum 1.00 zł czy rozumiesz? oceny ocenami a grupy grupami.Każdy w lipcu może nawet wcześniej będzie dodatkowo miał prawo aby go oceniono ale z odpowiedniego pułapu będziesz miała co najmiej już stawkę doświadczonego lub experta
wkurzony na związki 2017-04-15 23:28
Jano co za brednie opowiadasz że będzie oceniany z poprzedniego stanowiska? Przecież Ostaszewska powiedziała wyraźnie że pracownik będzie oceniany na stanowisku którym obecnie pracuje!
A co do ekspertów to jak znam życie będzie może 5 na zakład, ułożą tak check listy aby na poziom eksperta mało kto się łapał.
A ty wierzysz w jakieś cuda a do tego jesteś nie do informowany, nie dziwne później że związki działają jak działają jak nawet nie do końca wiecie ci się dzieje, jedyna co potraficie powiedzieć to JEST NAS MAŁO!
i powiem ci że będzie coraz mniej bo totalnie nic nie robicie dla pracowników, w zeszłym roku była pisana petycja żeby nie pracować po 12h w przestój, i co jest w tym roku? to samo, mało tego nie wiadomo która zmiana kiedy idzie na urlop a przypominam że jest już połowa kwietnia. Jak dla mnie to powinni związki zlikwidować bo i tak robią z nami co chcą z wami czy bez was. A wy przynajmniej nie będziecie mieli dodatkowego urlopu związkowego, weźmiecie się za robotę to może wtedy zrozumiecie.
Lord Vader 2017-04-24 12:24
Witam od kilku dni na magazyn logistyczny w Sosnowcu zawitał nowy kierownik
( usunięte przez administratora ) Czy ktoś coś mógłby napisać o Tym człowieku?. Bo jak na razie dochodzą do nas same plotki. Pracownicy magazynu są co raz bardziej sfrustrowani panującą stagnacją w zarobkach i co raz większymi oczekiwaniami ze strony kierownictwa. Silnie odczuwalne jest powszechne niezadowolenie z zarobków i traktowania przez nowego lidera( usunięte przez administratora ) Bunt jest blisko, wystarczy wyciągnąć jeden kamyczek a lawina ruszy, pozdrawiam
ILSG 2017-04-27 19:36
A teraz uważnie czytajcie jakie mamy związki.
Co roku ciężko negocjowali nam bonus systematycznie redukując zapis o 30% wyższej stawce od najniższej krajowej i już go niema.
Najniższa krajowa to 2000:168=11,9 razy niebyły już zapis 30% to 15,50
Jednolita stawka najniższa w zakładzie to 13,70 czyli o 1,80 mniej od tego co mogło być.
1,80 x 168 = 302,04 x 12 = 3628,8 brutto rocznie. A co w zamian:
bonus 1300 brutto
bony 500 brutto
razem 1800 brutto
i teraz 3628 - 1800 = 1828 tyle jesteśmy w plecy dzięki naszym związkom, i nawet gdyby nam
zabrali premię roczną 1150 brutto a zostawili zapis 30% to i tak bylibyśmy do przodu 680 zł brutto.
NIEŹLE PRAWDA.
wkurzony na związki 2017-04-27 23:56
moja rada jest taka że każdy powinien się ze związków wypisać
jano 2017-04-29 12:28
zapis 30% nie istnieje od lat,jeszcze za poprzedniej Dyrekcji uwalili z prawnikami ,ale skąd masz wiedzieć? jak się nie interesujesz, najniższa stawka 12.00 tak? u nas 13.70
A po ocenach dużo więcej,dla tych co będą chcieli być ocenieni oczywiście.
Czytaj ze zrozumieniem ogłoszenia a nie opowiadaj bzdur ILSG. A jeśli jest tak zle to co tu jeszcze robisz???
j-23 2017-04-29 19:40
Pytaniem jest Co Ty tu robisz? Bo raczej nic, więc zabieraj cały ten swój kram krętaczy i oszustów i wypierda...ć!
Ania KX 2017-05-01 21:10
A ja właśnie zapisałam się do naszych związków. Czemu? przez ostatni rok pracuję w Sango i powiem wam że jest to dzień do nocy z moim poprzednim zakładem.Pracowałam w dużej firmie w Mysłowicach gdzie nie było związków.Nie macie pojęcia co tam się wyrabia.System rozliczeniowy 12 -miesięcy.U Was związki się na to nie zgodziły,co to oznacza? w lipcu i sierpniu wszyscy pracowali po 12 godz.za to w listopadzie mieliśmy wolne.Nadgodziny? nic bardziej błędnego,ani złotówki więcej.Eurest? nikt o takim czymś nawet nie pomarzył,Socjalny? U was to cudo w porównaniu do innych,Teraz byłam w święta jak wielu i co ? będę miała jeszcze dodatek.Kasa nie jest wielka ale panowie ,tak więc zastanówcie się trochę bo wam się w głowach poprzewracało i popatrzcie co się dzieje zanim kogoś ocenicie. Związkowcy Sango jestem z Wami
j-23 2017-05-10 00:08
Żona związkowca?
The Anonymous 2017-05-18 03:22
Zgadzam sie zz w tej firmie nie dzialaja zbyt skutecznie, ale z drugiej strony co zrobicie bez zwiazkow?
kto bedzie prowadzil negocjacje o te nawet minimalne podwyzki (lub zmiane systemu premiowania)?
Na moim dziale tez sie wiekszosc wypisala... ale jest kilka osob ktorym zwiazki pomogly w podbramkowej sytuacji.
Ja sie na wszelki wypadek zapisze przynajmniej do czasu gdy otrzymam umowe na stałe..

P.S. Niewiecie jak sie dokladnie nazywa nowy Generalny ktory zastąpił Daniella C. ?
Janusz 2017-05-19 10:54
Jak jest z zatrudnieniem ? Można od razu pod firmę się zatrudnić czy trzeba przez agencję o ile pamiętam Axell Employment ? Jak wynagrodzeniem i innymi dodatkami dużo gorsze przez agencję ? Może się ktoś w miarę treściwy wypowiedzieć ?
Jano 2017-05-19 11:37
Zatrudniają przez firmę Axell,13.70 na start.Teraz to po kilku miesiacach przechodzisz pod firmę.Kasa taka sama jak u pracowników tzn wszystkie dodatki dostajesz odrazu
Felix 2017-05-24 22:21
Jezeli chcesz w tym zakladzie dobrze zarabiac musisz sie bardzo smarowac...liderowi a przede wszystkim kierownikowi zmiany wtedy bedziesz mial dobre zarobki oczywiscie szacunek bonusy i bardzo dobra stawke oraz urlop kiedy chcesz. Oprocz powyzszego pomiataj kolegami ze zmiany i donos na wszystkich wokoło. Grunt to dobre wlazenie w d... i osmieszanie innych za plecami. Czlowiek ktory sam do siebie nie ma szacunku w tej firmie bedzie go miał.
Yoda 2017-06-08 11:44
Gdybyś pracował jak należy czyli pełne 8 godzin na wózku a nie 2 godziny spędzał na fajeczce to bys więcej zarabiał.
erwu 2017-06-08 11:50
Bunt na magazynie w Sosnowcu jest blisko... jakoś widzę, że do tej pory wszyscy jak siedzieli na tyłkach tak dalej siedzą. Tylko narzekać potraficie. Weźcie się lepiej porządnie za robotę a nie ciągle jarać fajeczki przed wejściem lub spać na stołówce.
Louie 2017-07-03 12:58
W sekuricie po przepracowaniu roku wskoczyłem na wyższe stanowisko - mimo iż obecnie coraz częściej odczuwam tylko frustrację i zmęczenie psychiczne (konieczność zarządzania nieznającymi języka polskiego czy też angielskiego panami z Ukrainy) to tak po prawdzie SG w moich oczach wygląda nieźle, wiadomo że zarobki zawsze mogłyby być lepsze (fizyczny zarobi od 2,2 do 3,0 nie napracowując się tak bardzo jak na innych produkcjach) ale też widać że można po czasie powalczyć o swoje i zarabiać lepiej. Co do atmosfery - tak jak wszędzie, istotne jest to na jakiej zmianie się znajdziemy, ale sytuację by gdzieś była ona bardzo gęsta są na szczęście nieczęste.
Kandydat? 2017-07-04 07:23
Witam. Mam pytanie: czego może się spodziewać nowy pracownik zatrudniony przez pośrednika?
Jozin 2017-07-06 19:17
I oceny poszły w las brawo znów was wydy... Oceny miały być od 14 i dyrekcja której ''nie zależy na przedłużaniu ,, wymyśla jakieś cuda chcą ludzi omamić jak dodatki wliczone zostaną do stawki to jak to ładnie będzie wyglądać na zewnątrz zamiast 13,7 to ok 17 super firma takie stawki i niespodzianka po przelewie i znów kolejny wakat wolny. A oceny no trzeba od nowa progi ustalić kolejne 2 miesiące brawo wy podpiszcie to co wam podsuną i płaczcie że was mało bo co wy możecie .
jano 2017-07-07 13:04
Oceny wchodzą tak jak było ustalone od 11.07 ,kwoty się zmienią dla doś i eks. Premia wchodzi w stawkę ,wszyscy zyskują,jak byś umiał liczyć to byś nie pisał głupot,premia dzisiaj jest a jutro może nie być,a stawka to stawka,dodatkowo zyskujemy na dodatku nocki i nadgodziny.Nowa premia będzie od stycznia i nie wyliczana z kosmosu
Jozin 2017-07-07 19:54
To wypracujcie jedną wersje jeden mówi że prezes nie podpisał ocen tylko zostały mu przekazane papiery , że temat wliczania premii w stawkę to na razie propozycja i temat będzie dopiero dyskutowany więc niewiadomo co z ocenami a Ty piszesz co innego po co do tablice związkowe może lepszy przepływ informacji i mniej niedomówień ?
Jozin 2017-07-11 07:08
Dzięki za protokół i wszystko w temacie tak jak napisałem tylko jeszcze dopiszcie które dodatki oddaliście to sobie policzymy jakie to kokosy od sierpnia na konta popłyną . S80 a jakby OPZZ prawie jak PSL i po ????
Misiek 2017-07-13 19:16
Oceniani będą wszyscy? W stawkę wchodzi premia produkcyjna tylko czy też absencja?
Misiek 2017-07-13 19:21
Proletariusz 2017-07-14 09:54
Pozostałe składniki premii i absencja parę dyszek więcej dostaniesz brutto oczywiście( dokładnie parę ) chyba że jesteś wózkowym to parę setek bo praca ciężka i odpowiedzialna jakby nie patrzeć można jakieś auto uszkodzić jak na fajkę pomykasz jungheinrichem , a oceniani będą Ci co podanie napiszą tyle że nic z tego jak na razie mieć nie będziesz może satysfakcję ale do czego to komu potrzebne .
Inzynier 2017-07-18 16:24
Witam,

Interesuję mnie na jakie wynagrodzenie może liczyć inżynier procesu ?

Dziękuje z góry za informacje
Szach mat 2017-07-21 22:24
Saint gobein powinna zmienic nazwe na ukraina gobein hehe . Ps do związków srodkowy palec . Dobrze ze wam juz nie place !!!
Dominika 2017-07-22 13:10
@Szach mat czyli rozumiem, że w Saint-Gobain Polska pracuje wiele osób narodowości Ukraińskiej? Wielu Polaków jest w podobnym położeniu podczas emigracji za granicą. Czy taka współpraca przebiega źle w tej firmie?
Sebix 2017-07-23 13:35
Co za gówno a nie zakład. Daje podwyżkę a zabiera co innego. Nic dziwnego że nikt nie chce przyjść pracować tutaj.
popo 2017-07-23 21:43
a kiedy tam coś dali żeby czegoś innego nie zabrać ? he he ale @jano szacun będzie lepiej po ocenach w ilu projektach brałeś udział no możne w 15 w ciągu roku jeśli jesteś liderem procesu lub inżynierem to expert murowany .
Szach mat 2017-07-28 20:08
W ciągu roku zwolnilo sie tyle osób z duzym stazem i nie zaproponowali im żadnej zlotowki tylko podpisywali wypowiedzenie za porozumieniem stron a teraz sie dziwia czemu slabe wyniki . Mysla ze osobe z doświadczeniem zastopia ukraincem i juz a to nie jest prawda oby tak dalej !!! BRAWO WY .
Dominika 2017-08-13 13:49
@Szach mat a z czego wynikała ta fala zwolnień? Warunki pracy przestały odpowiadać? To wszystko bardzo ważne informacje dla osób, które chcą znaleźć prace na dłużej. Czy warunki się zmieniają wraz ze wzrostem stażu pracy w firmie?
Popo 2017-08-15 22:15
Co za pytanie bo warunki na rynku pracy się zmieniły NGK 3200 brutto dla nowego pracownika po 10 latach w SG 2900 brutto i to przy jednej z wyższych stawek wraz z dodatkami poza tym praca za kilka osób bo braki okropne pilnowanie co robią Ukraińcy wręcz rewelacja
Dominika 2017-08-23 11:06
Rozumiem wasze wzburzenie @Popo, jednak w Saint-Gobain Polska pracuje w Polsce około sześciu tysięcy osób, czy w takim razie Polaków w ogóle tutaj nie ma? Ostatnio na goworku ukazał się wywiad z jedynym z dyrektorów, w którym jest mowa o zatrudnianiu głównie inżynierów, którym oferuje się podstawę plus premie. Możecie się do tego odnieść?
Popo 2017-08-29 07:26
Nie wiem nie czytałem jak zarabiają inżynierowie i jak są zatrudnieni natomiast wiem że w DG pracuje 130 z Ukrainy ciekawi mnie jedno axell wynajmuje im mieszkania jakie są takie są ale ile SG dopłaca do tego wynajęcia
Kasia 2017-08-30 03:37
Hej napiszcie jak sie pracuje w kadrach. Szukam pracy, bo tu gdzie ja mam jest nie ciekawie. Płace jakieś rozsądne?
Kandydat 2017-08-30 12:11
Witam jak z wózkowymi jaka stawka jakie warunki dla nowych osób ?
Jano 2017-08-30 14:03
wózkowi 17,80 na początek praca przez firmę Axel,po miesiącu jak się sprawdzisz przejęcie przez sekurit
zależy gdzie trafisz,jest kupe roboty ale do ogarnęcia
Jano 2017-08-30 14:05
SG nie dopłaca ani złotówki do prac z ukrainy
Popo 2017-08-30 20:16
Czyli co axell im w ramach filantropii funduje mieszkanie ? A bratnia pomoc nie przecież axell to Holenderska firma to nie kumam filantropii i tyle
Kandydat 2017-08-30 21:49
A powiedz mi jak na początku to wygląda jeżeli osoba nie jest bardzo doświadczona na wózku, mogę liczyć na jakąś pomoc a nie od razu na krzywe spojrzenia ?
Dominika 2017-08-31 12:17
W ofercie pracy @kandydat, nie precyzują jakie masz mieć doświadczenie, wymagają jedynie uprawnienia na wózki. Jeśli interpretować to w ten sposób, to nie powinno być problemu z pomocą innych. Ale wiadomo, żeby lepiej wypowiedział się pracownik Saint-Gobain Polska w tej kwestii.
Wozkowy 2017-09-11 07:05
Tak jak pisał Jano jest kupę roboty i dnia by brakło na ogarnięcie bo ciągle coś dodają. Na produkcji to walka z czasem bo przecież stanąć nie może. Jeżeli zejdziesz zapalić to jesteś w czarnej [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]
Dominika 2017-09-11 07:41
@wozkowy ale rozumiem, że zasadniczo jest na to przyzwolenie? Wiele zakładów pracy w ogóle nie pozwala na przerwy na papierosa i jest to coraz częstsza praktyka. W Saint-Gobain Polska nie ma z tym problemu?
Pablo 2017-09-11 18:52
Generalnie żenada są oceny pracowników na starej hali ludzie ze stażem ponad 10 lat nie dostają pracownika doświadczenonego mimo że są dobrymi pracownikami tylko dla tego że nie sądzą drzewek nie wystawiają tagów nie biorą udziału w konkursach fotograficznych czy spotkaniach wcm dalej tak upokorzajcie ludzi będziecie sami robić na lini
Popo 2017-09-13 00:35
To co by kierownicy w SG robili jakby im palarnie zamknąć ? ????
Zostaw swoją opinię o Saint-Gobain Polska - Dąbrowa Górnicza
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Saint-Gobain Polska