Opinie o Geis Parcel (Geis Pl Sp. Z O.O.) w Sosnowiec

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Geis PL Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Geis PL Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Geis PL Sp. z o.o. w Sosnowiec

Ula

Dzisiaj dziękuję Ci Sara, że mnie zwolniłaś...sama widzisz...dzisiaj jesteś sama w tym samym miejscu co ja dwa lata wstecz...i było tak szaleć...

sinior
@Ula

A co Ty, Ta Sara to taka słaba była jak i jej handlowcy !!! Kierownicy powinni coś wnosić swoją osobą i postawą do firmy. Mieć jakieś pomysły. Jej pomysłem było: "jedziemy wszyscy na Tarnów i wpadamy do firm" . masakra.

@sinior

Sara bała się konkurencji we mnie, dlatego mnie zwolniła. Byłam mocna i ona to czuła..nic dziewczyna sobą wielkiego nie reprezentowała...ale dzisiaj niech sie wiedzie...moje zwolnienie będzie jej się czkawką odbijać do końca życia :)

Urszula Wąż

Ula nie szalej :P :D

Sprostowanie
@Ula

Ula, nie Sara Cię zwolniła tylko ówczesny dyrektor, który zresztą też potem poleciał. KEX - przepraszam - Geis Parcel miał w ogóle pecha do zarządzających sprzedażą. Zresztą operacje nie były lepsze. Zarząd robił ogromy błąd zostawiając ludzi z KEX - a mieli takie możliwości przejąć ekstra ludzi po DPD i Siódemce. Szkoda bo kurieka w Polsce potrzebuje świeżej krwi.

Urszulo!
@Ula

Urszulo, poniosło Cię chyba odrobinę... jak zwykle z resztą...

Sensei

Ula zjedz snikersa. ;)

Szymek

W dniu 23.07.2019 cały dział sprzedaży w Geis Parcel dostał wypowiedzenia. Potwierdzona informacja. Reszta pracowników z Parcel - czeka ich podobny los. Dział paczek zwija się z rynku polskiego - z końcem sierpnia podobno klienci już nie będą mogli nadawać paczek. Dział cargo (palet) podobno zostaje, ale są pogłoski i plotki, które mówią, że zostaną sprzedani. Plotki i pogłoski z rynku, od klientów i wewnątrz firmy z końca roku 2018 się zaczynają powoli potwierdzać. Spotkał ich los TBA i Siódemki. Dział paczek tak naprawdę przez te klika lat się nie rozwijał, stali w miejscu więc teoretycznie decyzja słuszna. Dział cargo (palet) rozwija się z roku na rok, ale co ich czeka? zobaczymy

były pracownik siódemki
@Szymek

podobny los spotkał Siódemkę??bzdura, Siódemka nie upadła, miała się bardzo dobrze i została kupiona przez DPD .

E tam
@były pracownik siódemki

A Geis pada? ? Tylko zamyka produkt paczkowy. Taka "subtelna" różnica

No nie wiem
@Szymek

Los TBA i Siódemki? Chyba tylko tyle, że ani TBA ani Siódemki już nie ma na rynku - ale to były dwa różne scenariusze. Po drodze były jeszcze Patron i Dela City. Kurier Geis (nie mylić z Geisem od palet, FTL i magazynów) wychodzi inaczej. Płaci wszystko i wszytkim i do końca. Taka drobna różnica między firmami które się zawijają a tymi które jednak zostają. Od dawna było wiadomo, że paczka to wciąż stary KEX - dyrektorzy. Musiało się to tak skończyć. W Geis paletowym pracuje się zupełnie inaczej. Paczka to był tylko dodatek. Wyjdzie nie wyjdzie. Nie wyszło to stacja końcowa. Ważne że pracownikom i kurierom wszystko wypłacają Tak przynajmniej mówią i chyba tak porozumienia podpisali.

Szymek
@No nie wiem

Ok, może źle się wyraziłem. Siódemka fakt była kupiona przez DPD, ale stawki, które dawali klientom na rynku były głodowe. Spotkało by ich to samo prędzej czy później. No i co, że wypłacą wszystko pracownikom jak stracą pracę, niech wypłacą - umowy do czegoś zobowiązują. Geis paletowy dalej dokłada do biznesu w PL, jak do jakiegoś czasu nie wyjdą na zero i w końcu na plus to czeka ich podobny los. Stawki, które dają za palety też są głodowe. Tylko tym przekonują klientów. Na dłuższą metę to nie przejdzie.

@Szymek

Nie masz zielonego pojęcia na temat pracy w Siódemce. Tam była atmosfera, ludzie i pieniądze. Pracowałam tam kilka ładnych lat i bardzo żałuję, że właściciel postanowił ją sprzedać w momencie, kiedy była notowana w rankingach na najwyższych pozycjach. Do pracy w Siódemce przychodziło się z przyjemnością, pracowało się z zapałem...tam było to coś, czego brakowało np. w Geis. Uważam, że Geis spotkał los, na jaki sobie zasłużyli...szkoda tylko tych ludzi, którym się naprawdę chciało pracować...

sinior
@Ula

No pracowało się, na pewno, Handlowiec miał tzw. żniwa. Ja się mówiąc kolokwialnie "ściągało gacie" i dawało najniższą stawkę na rynku to efekty były. W Geis Parcel ludzie byli słabi - zarówno handlowcy (oprócz jednego z Rzeszowa) jak i operacje, po szefostwo. Wytłumacz mi proszę czemu dział Cargo daje radę i się rozwija a Parcel stał w miejscu albo nawet się cofał? Zasiedziani z K-xa ludzie, słabe kompetencje etc. Atmosfera to jedno a kompetencje to drugie.

@Ula

No Twoja znajomość biznesu mnie powaliła. Najważniejsze, że Tobie się świetnie pracowało. Nie ważne czy Twoja praca przynosi zyski. Nie ważne czy firma ma zyski.

GEJS

Informacja Prasowa Geis kończy działalność kurierską w Polsce Spedycja i transport drogowy, oraz morski i lotniczy, jak również logistyka kontraktowa kontynuują rozwój i działalność na polskim rynku. Bad Neustadt / Stryków, 25 lipca 2019r Z dniem 31 sierpnia 2019r. jedna ze spółek Grupy Geis - Geis Parcel PL Sp. z.o.o., aktywna w Polsce na rynku usług paczkowych i kurierskich, zakończy swoją działalność operacyjną. Podczas gdy pozostałe usługi logistyczne świadczone przez Grupę Geis w Polsce: transport drogowy, lotniczy i morski oraz logistyka kontraktowa, odnotowują silny wzrost, usługi kurierskie nie osiągnęły, mimo intensywnych starań, oczekiwanych pozytywnych rezultatów. Zasoby i środki, jakie byłyby potrzebne do uzdrowienia produktu paczkowego, będą użyte i zainwestowane w dalszy rozwój i umocnienie pozostałych usług logistycznych oferowanych w Polsce przez Grupę Geis. Struktura i zasoby obecne w Geis Parcel PL zostaną – w miarę możliwości i potrzeb – zintegrowane w ramach pozostałych spółek Grupy Geis w Polsce Spedycja i Transport Drogowy: Wzrost w Polsce o ponad 30% Grupa Geis jest aktywna w Polsce od 2006 roku. Poprzez liczne przejęcia firma zbudowała efektywną sieć logistyczną umożliwiającą oferowanie szerokiej palety usług logistycznych i kompleksową obsługę Klientów. „Świadczone przez nas usługi spedycji krajowej i międzynarodowej charakteryzowały się w ostatnich latach wzrostem na poziomie 30% rok do roku. W tym obszarze naszej działalności odnotowujemy bardzo pozytywny rozwój” podkreślają Hans-Georg Geis i Wolfgang Geis, właściciele zarządzający Grupy Geis. „Również w zakresie logistyki kontraktowej i spedycji lotniczo-morskiej rozwój jest zadowalający” – dodają. W przyszłości pozostałe spółki Grupy Geis: Geis PL sp. z o.o oraz Geis Cargo International sp. z o.o. będą nadal - w oparciu o własną zintegrowaną krajową i międzynarodową sieć logistyczną, - świadczyć i rozwijać już dziś oferowane przez siebie kompleksowe usługi logistyczne: drobnicowy i cało-pojazdowy transport drogowy, logistykę kontraktową oraz spedycję lotniczą i morską. O Grupie Geis Grupa Geis z siedzibą we frankońskim Bad Neustadt, od czasu swojego powstania w 1948 roku, rozwinęła się w globalnego dostawcę kompleksowych usług logistycznych, zatrudniającego w Europie ponad 6800 pracowników. Posiadająca na ternie Europy 136 oddziałów, zarządzana przez właścicieli Grupa Geis, oferuje sowim Klientom kompletną paletę zintegrowanych usług logistycznych. Do głównych obszarów działalności Grupy Geis należą: transport drogowy (dystrybucja paczek i palet, przewozy cało-pojazdowe i częściowe), logistyka (logistyka magazynowania i produkcja opakowań) oraz usługi transportu morskiego i lotniczego (Air & Sea) a także specjalne projekty logistyczne.

@GEJS

No jakoś muszą się usprawiedliwić, żeby do końca nie wyjść na głupa...

Jeden z Was

Ilu z Was pozostalo na przyslowiowym lodzie? Ciekawia mnie proporcje miedzy podwykonawcami, a bezposrednio zatrudnionymi w Geisie kurierami.

mały
@Jeden z Was

bezpośrednio nie zatrudniali. Przecież kurier pracę znajdzie bez problemu w tych czasach. DPD czy inni szukają.

GLS Germany
@mały

Ja szukam, praca Braunschweig, Magdeburg dla GLS. Najlepiej firme z 3-5 kierowcami na start. Oferuje pomoc w kwestiach formalnych i mieszkalnych.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Geis PL Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca C+E Niemieckie warunki pracy
Drezno
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
zbyszek

Dokładnie jak niżej. Kończą interes. zamykają dział paczek w Polsce.

Elemoto

Robakowo koło Poznania nie polecam!

Dlaczego?
@Elemoto

a to dlatego, że ... ?

Bartek

Witam :) Aplikowałem na pracę na magazynie - wyjaśnienie paczek, sklejanie ich itp. jakie są tam zarobki ? Jaka atmosfera ? Warto tam iść myśląc przyszłościowo ?

Jurek
@Bartek

Jak do paczki to szkoda nerwów i zdorwia jak do palet - śmiało. Też jest ciężko ale ludzie i atmosfera zupełnie inni.

Kto wie

Mam dość ciekawą ofertę od tej firmy. Ważne są dla mnie dwie sprawy. Przyszłość firmy czyli też mój rozwój i atmosfera czyli ludzie. I ci z góry i ci z dołu. Praca w Strykowie, ale nie w oddziale a w centrali. Nie znam nikogo kto z mojej firmy poszedł do Geis więc nie mam się kogo poradzić. Podpowie ktoś coś?

Opinia
@Kto wie

Jeżeli piszesz, że w centrali w Strykowie to znaczy, że zatrudniony będziesz w Geis a nie w Geis Parcel (paczka) - to już jest dobry znak. Jest naprawdę dobrze. Kasa trochę mała ale tylko trochę ale atmosfera, kultura, ludzie - super. To są dwie różne firmy. To nic że ten sam właściciel i ten sam zarząd. Paczka to nadal mentalnie K-EX i wciąż ci sami ludzie więc odradzam zatrudnianie się w oddziałach. W centrali i w Geis (drobnica i fule i logistyka) to zupełnie inna bajka.

Rekrut

Witam. Aplikowałem do tej firmy. Widzę że chyba porażka na rozmowie dziewczyna młodsza ode mnie która ma mniej doświadczenia ode mnie zadaje pytania w ogóle wyjęte z kontekstu. Nie wiem czy w ogóle do tych rozmów sie przygotowywała. Dodatkowo byłem na rozmowie jakiś czas temu, teraz aplikowałem zadzwonili ale Pani później oddzwania że było się na rozmowie więc narazie podziękują. To jest właśnie traktowanie przyszłego pracownika. Boją się zatrudnić z większym zatrudnieniem bo ich wygryzie ze stanowiska czy co innego. Powiem szczerze bardzo się zawiodłem.

Idealnie to nigdzie nie jest a pracować trzeba bo za to płacą. Dobry pracownik nie narzeka!!

Ten wlasciwy

Jeżeli chodzi o pracę to fatalna zero jakiego kolwiek ładu i składu.. jeden człowiek robi na 3 miejscach kończysz rozładunek, idziesz pomóc na załadunek A na samym końcu pomagasz wozkowym w załadunku.. nie polecam :), nie za te pieniądze :) szanujmy się I swoje zdrowie..

Mako

Geis Stryków. Jeździłem dla nich przez kilka miesięcy. Co jakiś czas aneks do umowy zmieniający na gorsze warunki. WIELKA pani kierownik jak i jej szef, która cofa to co mówiła jeżeli chodzi o zarobki. Po 3 miesiącach obcinają Twoje ciężko zarobione pieniądze mówiąc, że to normalne. Za spóźnienia obcinają 50zł. Jak za późno przyjedziesz obcinają, nie ważne, że dzien wcześniej musiałeś za kogoś nadrabiac i szefostwu uratowałes du.. . Hehe ogólnie wieczne problemy z dogadywaniem się, więc odszedłem zostawiając miejsce innym, którzy się godzą na traktowanie poniżej godności chyba ze jej ktos nie posiada. Nie polecam ze wzgledu na wieczne klamstwa i oblude. Kasa byla jak jebales po 14 godzin. Jezeli chodzi o ludzi tam pracujacych na magazynie jak i kurierow to polecam. Biuro w zaleznosci ktora miala aktualnie cio....

NieNajgorzej

Pracuje w Geisie około pół roku, nie jest to największy oddział i może nawet lepiej. Ludzie w miarę wporzadku, wiadomo znajdą się tacy przyjeban*, ale wszędzie na takich trafisz. Pieniądze w miarę, jak narazie mam 3500 brutto. Jest trochę rozpier *l z podzieleniem obowiązków między współpracowników i tak naprawdę do tej pory nie wiem dokładnie co jest moim obowiązkiem.

ciekawski
@NieNajgorzej

Ale coś przecież robisz? ;-) Czegoś więcej czegoś mniej. Pracujesz w paczce czy w paletach?

hard worker

Praca dość wymagająca i nie mająca końca. Ciągły wyścig dla dobra firmy i klienta. Bardzo mocno obciążająca psychicznie. Natłok informacji i telefonów. Wynagrodzenie OK. Czasem mocno ponad przeciętna w rejonie Łódzkim. Kasa zawsze na czas. Ludzie, jedni OK inni wiadomo. Raczej mocno na plus za ludzi w firmie. Moje sugestie dla Geis: zweryfikować i usystematyzować pracę i zadania dla pracowników

Urus
@hard worker

Bo to przeklęta branża jest a głownie paczka. Co do ludzi to na prawdę jest dobrze a głównie w Strykowie. Można marudzić zawsze ale idąc do pracy wiesz że jest pełna kultura ze strony kierownictwa i jazda w tym samym kierunku . Nawet prezesi mają zawsze czas dla ludzi a kadry są bardzo za pracownikami a mają (tak się mówi) DUŻY wpływ na zarząd i dyrekcję. W terenie podobno wygląda to różnie ale i tak dużo lepiej niż jeszcze w starym Kolporterze czy ETLogistics.

Co to?
@Urus

Nie mogę. Ale młot. Komu tak kadzisz żeby nie powiedzieć włazisz? Żałość.

Jarosław
@Urus

Piszesz, że atmosfera w pracy i relacje z przełożonymi są bardzo dobre. Czy pracodawca inwestuje w wiedzę pracownika i proponuje szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe? Na stronie http://praca.geis.pl/oferty-pracy/ jest dużo ofert pracy w różnych lokalizacjach. W Strykowie poszukiwany jest specjalista do spraw kadr i płac i menedżer do spraw sprzedaży. Zajrzyjcie na stronę firmy. Może znajdziecie oferty dla siebie.

Korytarzowy
@Jarosław

Relacje z pracodawcą są rzeczywiście bardzo dobre ale ostatnio pracodawca strasznie się wścieka.

Bożena

@anonymous, dostawałeś jakieś dodatki do wynagrodzenia? Mam na myśli premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Praca była zmianowa? Jak wyglądał grafik? Mogłeś liczyć, że ułożysz go według swoich potrzeb? Atmosfera w pracy Ci odpowiadała, byłeś zadowolony z relacji ze współpracownikami? Te wszystkie informacje są bardzo ważne dla innych użytkowników forum, którzy będą chcieli zatrudnić się w tej firmie.

Jaga
@Bożena

bardzo dobra firma, pracuję juz jakiś czas i to pierwsza praca z której jestem naprawdę zadowolona bardzo dobre warunki

saba
@Jaga

Mogę tylko potwierdzić. Pracuję tu od kilku miesięcy, kasa to pewnie rynek minus jakieś 10 procent ale atmosfera jest na prawdę okey. Mówię o Strykowie ale też dobre opinie są o Poznaniu, ale tylko w paletach w Warszawie i Katowicach. Za to chodzą słuchy, że Wrocław lepiej omijać dużym łukiem.

Ranking
@saba

Gdzie warto? Stryków, Warszawa, Poznań, Katowice, Rzeszów. Skąd uciekać? Kraków, Wrocław i Lublin (te dwa to tak zwana żenada.pl )

super
@Ranking

Świetnie pracuje się w handlu i w paletach i w paczce. Kasa raczej normalna ale atmosfera odkąd przyszli szefowie z zewnątrz jest naprawdę super bo wcześniej był kwas w KEX. Inna sprawa, że kurierzy nie trzymają jakości w paczce i to jest ciężka choroba. Paczka w dostawach to wciąż KEX.

Bożena

@Niezadowolony, przyjąłeś się do firmy jako operator wózka widłowego? Czy pracodawca bez porozumienia z Tobą zmienił Ci obowiązki? Piszesz, że na początek jest podpisywana umowa zlecenie. Czy z czasem można dostać umowę na czas określony? Rodzaj umowy jest często ważnym czynnikiem przy podejmowaniu zatrudnienia. Każda informacja dotycząca warunków pracy będzie pomocna dla innych osób poszukujących zatrudnienia.

Niezadowolony
@Bożena

skanerze to poszedł bym do innej firmu kurierskiej w poblizu za większe pieniądze

@Niezadowolony

coś ucielo. Nie wiem jak przez agencje ja byłem przez firme .N apoczatek 2 miechu umowa zlecenie , pozniej 3 miesiace umowa o prace , a potem na czas nieokreslony.Tak zmienili mi bez porozumienia ze mną ,jak bym chciał byc na skanerze to poszedł gdzie indziej za wieksza kase

Niezadowolony

Chciałem tam zostać bo atmosfera spoko ale przygrali w ciula. Mialem jeździć na wózku a dali mi skaner , fakt ze na paletach to zadna robota bo stoisz pod rampą i tylko "pik pik" ale nie lubie niekompetencji .Szczęście ze na początek daja umowę zlecenie to mozna z dnia na dzien rzucic kluvz od szafki.

Bożena

@Sytuacja, napisz coś więcej o warunkach zatrudnienia. Jakiego rodzaju obowiązują umowy w firmie? Zlecenie, czy na czas określony? Czy można liczyć na dodatki do wynagrodzenia? Mam tu na myśli pakiet socjalny, premie, czy szkolenia. Jak wygląda sprawa z nadgodzinami? Czy są ekstra płatne? Czy poleciłbyś tą firmę innym pracownikom poszukującym pracy?

miro226

Witam. Korzystam z usług firmy Gejs jako klient jednostkowy (od czasu do czasu) ale wcześniej korzystałem z usług K-EX. Puki funkcjonowała Firma K-ex przesyłki były odbierane w ustalonym terminie i tak samo docierały do nadawcy kolejnego dnia. Nie miałem żadnych problemów. Sytuacja zmieniła się radykalnie gdy powstała Spółka Geis. Przesyłki odbierane są z wielka łaską z opóźnieniem doby, klient nie jest o tym informowany -czeka na kuriera dwa dni zamiast w ustalonym terminie. Zero zainteresowania pracowników oddziału. Jestem zawiedziony.

Co nowego dzieje się w geis? Jak aktualnie wyglądają warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie?

Sytuacja

Stryków to chyba najlepszy oddział w Geis może dlatego że jest tu centrala i cała dyrekcja . O oddziałach terenowych różnie się mówi ale myślę że dokąd będą tam starzy dyrektorzy z K-ex to nie będzie dobrze ale cała firma zrobiła bardzo duży postęp gdy chodzi o warunki zatrudnienia i podejście do ludzi.

Zostaw merytoryczną opinię o Geis PL Sp. z o.o. - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Geis PL Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Geis PL Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Geis PL Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 1 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Geis PL Sp. z o.o.