Opinie o PŻM w Szczecin

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie PŻM. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w PŻM na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PŻM w Szczecin

Wiecie może, czy w PŻM szukają chętnych na staż?

Willy

Kobieto czy Chłopie Uciekaj nie pytaj Wyżmą Cię jak szmatę i zostawią lepiej szukaj gdzie indziej STAŻU czego Ci z całego serca życzę :)

emerytowany oficer mechanik

pozdrawiam wszystkich plywajacych w pzm iemerytowanych. pracowalem w tej firmie trzydziesci kilka lat. mam dobre i zle doswiadczenia jesli chodzi o firme. pomimo ze zle wspominam okres komuny to za tego okresu mam najlepsze wspomienia z okresu plywania.to bylo nasze okno na swiat. statek posiadal pule pieniedzy do wykorzystania na wycieczki w porcie dla zalogi. w praktyce to wygladalo tak ze prawie cala zaloga oprocz sluzb w sobote czy niedziele autokarem wyjezdzala zwiedzac jakies ciekawe miejsca. byly tez statki na ktorych nie tylko w portach ale takze w morzu byly organizowane rozne imprezy jak gra w siatkowke w ladowni gdy statek plynol pod balastem , lub barek w mesie ,z atrakcjami jak krzyzowki z nagrodami banalnymi jak szampan ,czy karton piwa. organizacja i pomysly spoczywaly na dziale ktory to organizowal , przewaznie poklad albo maszyna.mustrowanie na statek nie bylo katorga. zmiany przyszly wraz ze zmiana ustroju i wprowadzeniu kontraktow nawet dla pracownikow zatrudnionych na stale na podstawie ukladu zbiorowego.wymuszono niejako na stalych pracownikach urlopy bezplatne aby nadal byc zatrudnionym.to nie prawda ze kontrakt dal nam wiecej bo znamy swoja wartosc. bezprawnie stracilismy ubezpieczenie, ochrone lekarska dla nas i rodzin ,odciecie sie od skladek na zus co tyak jak u mnie zaskutkowalo tym ze moi znajomi z ladu maja 2 lub trzy razy wieksza emeryture niz moja. zmiany tez przyszly na samym statku.zmniejszono liczbe zalogi nieraz z 25 na 11 jak to mialo miejsce na malch anglikach z dzwigami , co dodalo dodatkowych obowiazkow zalodze. to wszystko mozna zrobic aleco ze stalymi pracownikami.czy mozna z nimi tak postepowac.mozna wypowiedziec prace ale trzeba dac odprawe. ale jak sie zwolni to skad wziac kadry by zapewnic podmiany. mysle ze zostalem wykorzystany w tej firmie przy akceptacji zwiazkow zawodowych. tak naprawde to jest sprawa zbiorowa do oceny sadu. pozdrawiam wszystkich pracownikow pzm.

Jurek
@emerytowany oficer mechanik

Zgadzam się z opinią o firmie. Dodam tylko że za małe pieniądze można było zabrać rodzinę w rejs. Moja rodzinka dwa razy była w Brazylii Byliśmy razem Uniwersytetem Jagielońskin na stoczni w Setubalu a tam 5 wycieczek po kraju.Niezapomniane chwile do dzisiaj. Jestem też na emeryturze.Ostatnie mustrowania to ciągły stres .Zbieranina załogantów , którym nie zależy aby statek pływał, był bezpieczny i przechodził wszystkie inspekcje.Dokładnie nie wiedząc gdzie jest dziób a gdzie rufa a wiedząc ile zarabia kpt lub st. mech Tamte czasy się nie wrócą. Z małżonką jeździmy po Świecie Z sentymentem dwa razy byliśmy też w Portugalii ale oczywiście nie za pieniążki z PŻM .Pomimo że pływałem na stanowisku st.mechanika Pozdrawiam wszystkich

@emerytowany oficer mechanik

Pozdrawiam emerytowanego OFICERA ...... W pełni się z Panem ZGADZAM ale to se ne wrati --- chcieliśmy to mamy ??? Pamięta Pan te pyszczenia na zebraniach dotyczące JEDZENIA , sekowania ochmistrzów , ważenia nocnych a teraz Ci lub Ten co pyszczał najgłośniej dorabia pikuś jeden w ochronie i tym podobnych zje chlebka z pasztetową a w niedzielę ze salcesonem i na służbę do budy w jakimś zakładzie warować już , bo zamiast walczyć o podwyżki a w przyszłości o EMERYTURĘ walczył ???? o michę > Pozdrawiam byłych pracowników z PŻM-u zdrowia życżę

kasztan

31 lat pracowalem u tego armatora gdyby cofnieto czas ponownie bym sie zatrudnli lludzie dobrzy armator solidna firma PZM mial kiedys duzo statkow zaden przez te lata nie utonal

jan marek
@kasztan

Jeszcze do lat 2000 tak było . Praca na poziomie była tylko po AM z wałów Chrobrego . Dziwny był układ w samym PZM dieta poza granicami kraju zalezała od staonowiska . W spółkach PZM było zupełnie inaczej za motormana było chyba 1100 dolarów. 4 tego maszyna chyba 1800 , 3 gie 2300 i tak dalej. wtedy nowoczesne statki to były Solidarność a dziatki to Ziemia krakowska , Lubelska . zagłebie miedziowe . Nawet pamietam takie zderzenie w swinoujsciu Ziemi Krakowskiej z z innym statkiem PZMu BEŁCHATÓW kwiecień 1996 przy nabrzeżu . Kapitan Włodzimierz W .......... wtedy był . Penie teraz to starszy jegomośc

Willy

kiedyś to była FIRMA a tera co ?????

logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection

WITAM, JAK TAM W ADMINISTRACJI? ZAPOTRZEBOWANIE NA PRACOWNIKÓW JEST?

Strzyga

Dostałam informację z kadr morskich, że muszę zrobić świadectwo zdrowia u ich lekarza, wizę i wchodzę za kadeta z planem awansu na osa. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i wie jak długo może trwać okres pływania za kadeta? Czy umowę podpisuje się przed czy po wyrobieniu wizy? Czy powinnam się realnie obawiać, że wywalę kasę na tego ich lekarza i wizę, a obietnica zatrudnienia się rozpłynie?

sabcio
@Strzyga

Witam. Jeszcze jakiś czas temu kadet pływał tylko jeden kontrakt. Na drugim był już motorzystą lub OS. Nie wiem jak jest obecnie, ale raczej tak samo. Wizę robisz przez podpisaniem umowy. Będziesz jechać do Warszawy. Jak będziesz miała wizę, świadectwo zdrowia, to zostaniesz wysłana do pracowników mustrujących i tam zgłaszasz gotowość do zatrudnienia i czekasz na telefon. Jak już wejdziesz w kolejkę, to prędzej, czy później dostaniesz kontrakt.

Dd

Witam; Na jakie wynagrodzenia może liczyć: 1. Mechanik wachtowy 2. Motorzysta Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Czy rozmowa rekrutacyjna w PŻM odbywa się również w języku angielskim?

ewelina

ja miałam w j.angileskim

wieloletni pracownik PZM

Czy p. Wroblewski ma jakiekolwiek osiagniecia na tak licznie zajmowanych stanowiskach ? Czy kierowanie Polska Zegluga Morska nie zakonczy sie likwidacja tej zasluzonej dla Pomorza Zachodniego Firmy ?

40 lat w PZM

Obym sie mylil , chocby z sentymentu do mojej Firmy , ale mam przeczucie ze p.Wroblewski bedzie ostatnim dyrektorem Polskiej Zeglugi Morskiej jako armatora panstwowego.

jeleń

Jeśli nie jesteś synem kapitana, mężem księgowej, zieciem kadrowej bądź też kimkolwiek z rodziny wyżej postawionych pań i panów, nie masz co szukać w tej "rodzinnej" firmie. Kłamią w żywe oczy i zbywaja człowieka z zimną krwią po to tylko żeby upchnac swojego.

martos
@jeleń

Przyjacielu masz racje w kwietniu 2013 roku kazano mi złożyć dokumenty ,wyrobiłem Vise USA na koszt wlasny wszystkie kursy ,kurs dżwigowego ,organizowanego przez PZM wszystko 4000 pln złote góry Pani WANDA z działu kadr obiecywała i zwodziła za nos .Nie mam znajomosci nie jestem synem kapitana zięciem księgowej ani wujkiem kadrowej.Liczyłem na to,ze jestem marynarzem z praktyka i doświadczeniem .Lipa Pani (usunięte przez administratora) która serdecznie pozdrawiam nie ma litości dla ludzi z nie rodziny.Szkoda słów .Pozdrawiam wszystkich marynarzy próbuję z Agencji może cos wypali siemka i AHOJ.

Max
@martos

Ach ta Wandzia :) Jest już na emeryturze. Bylą przepiękną kobietą jak była młoda.

Salvador Dali

A ten przebieg rozmowy kwalifikacyjnej miał miejsce pewnie grubo kilka lat temu jak potrzebowali ludzi(teraz maja ich za duzo), albo panu wojtkowi koles zrobil bardzo dobrze i dostal sie bez gadania. I moze jeszcze pani kasi podarowal duzo bombonierke z alkoholem. To sie nie dziwie.

BOSMAN
@Salvador Dali

Witam pracuje w PŻM ie 26 lat i nie spotkałem się z takimi sytuacjami .Człowieku te DZIEWCZYNY są nieraz lepsze w pracy jak starzy MATROSI dokładne nie siedzą ciągle za kominxem i nie palą fajek i przedewszystkim chcą sie czegoś nauczyć w przeciwieństwie do tych super maryniarzy z zagranicznych "srakopchajów"co przychodzą do firmy 'PŁYWAĆ "A NIE PRACOWAĆ.oSOBIŚCIE MIAŁEM NA POKŁADZIE KILKA DZIEWCZYN I ZŁEGO SŁOWA NIE POWIEM A O TAKICH SYTUACJACH to mam własne zdanie poprostu :opowieści z mchu i paproci. BOSMAN

rabarbar
@Salvador Dali

Zgadzam sie z opinia ze te mlode dziewczyny na statku pozwalaja sobie na sex z zaloga .to sa tylko ludzie i tyle miesiecy.a zony i dziewczyny czekaja na swoich mezczyzn .JA PLACZE PO NOCACH BO JESTEM MATKA MARYNARZA .opamietajcie sie.

Janusz
@BOSMAN

No a ja niestety byłem świadkiem jak to dziewczyny na statku znajdywały sobie "przyjaciela" z reguły wyższej rangi z zamiarem szybszych awansów...

Max

Te znaki zapytania to nie ode mnie :)

ela

Czy ktoś orientuje się w zarobkach na stanowisku w biurze? Czy nie ma problemów z wypłatami? Jakiej wysokości są pensje? Czy jest jakiś socjal ciekawy?

Krzysztof
@ela

Jesteś zainteresowana praca i stad te pytania? Widziałem, że pracodawca szuka samodzielnego pracownika w sekcji rozliczeń technicznych, inspektora w dziale ubezpieczeń i inspektora do spraw repatriacji. Niestety nie znam wysokości pensji, ale pracodawca oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do posiadanych umiejętności oraz doświadczenia zawodowego, możliwość rozwoju i pakiet socjalny. Daj znać jeżeli zdecydujesz się złożyć CV.

Jakie narzędzia pracy zapewnia PŻM? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

ktoś

Człeczyno marna nie masz innych zmartwień zamustruj a się przekonasz żal mi Ciebie O tempora o mores....

Zombie

Witam. Byłem nie dawno na pewnym statku z Polsteamu na serwisie dźwigów. Jednak to co zobaczyłem na statku który miał zaledwie siedem lat przeszło wszelakie oczekiwania. Statek ten miał tylko parę lat wyglądał jakby przeżył przynajmniej cztery wojny w tym dwie światowe. Dodam że wcześniej byliśmy na piętnastoletniej łajbie norweskiego armatora która pod wszystkimi względami była o niebo lepsza. Ba powiem jeszcze lepiej, byłem ostatnio na okręcie polskiej MW z 1986 roku i tam były lepsze warunki niż tu. Wszędzie była rdza a jak się zapytałem chifa z pokładu czemu tak jest to on mi odpisał "a co ty myślisz że biuro daje nam pieniądze na farby, my tu mamy czasami problem z jedzeniem a ty chcesz mieć wszystko pomalowane". Inny przypadek na zbloczu dźwigu koła linowe były popękane a nie było nowych na zamianę. Więc z żądaniem kapitana i superintendenta stare zreperowaliśmy i założyliśmy w niedziele gdzie nie było inspektorów ani nikogo z obsługi portu. Zapytałem się chifa z maszyny dlaczego tak się dzieje. A on do mnie że to go nie obchodzi bo kończy kontrakt i nigdy już nie wróci do pżm ponieważ po prostu boij się o swoje życie. Jeszcze ciekawsza rzecz jaka się przytrafiła, w jeden dzień przestała lecieć woda w kiblu i w kranach i do później nocy załoga naprawiała awarie która na tak młodym statku raczej nie powinna się wydarzyć. I chyba najśmieszniejsza sytuacja z jaką się spotkałem, staliśmy w europejskim porcie i był mecz repry. Chciałem obejrzeć meczyk i się zapytałem stewarda czy można a on do mnie że antena od dwóch lat jest zepsuta i nie ma jej kto i za co naprawić. A teraz to co było najgorsze otóż jedzenie (usunięte przez administratora) i w dodatku mało że aż po pracy trzeba było chodzić na miasto jeść nie była to oczywiście wina kucharza a braku "materiału". .Ogólnie statek zbudowany w 2012 roku wyglądał jak głęboki PRL gdzie mesa przypominała bar mleczny z czterdziestolatka. Mówiła załoga ze był przypadek że byli dwaj Rumuni którzy po tygodniu na burcie sami zeszli i zrezygnowali z dalszej pracy widząc warunki tam panujące. Jedyne czego nie powiem złego to załoga bo naprawdę fajni ludzie którzy muszą się męczyć na tym trefnym statku (ponoć ten jeszcze nie był najgorszy...) i wiecznie narzekać na warunki oraz pieniądze w PŻM-ie. Pozdrawiam

Bosman
@Zombie

Byłeś na serwisie i wszystko wiesz, każdy łącznie z kapitanem otwierał się przed Tobą . Bzdura jakiej nigdy nie czytałem ,po prostu się zamknij.

Fella

Jakie są możliwości zatrudnienia i wymagania co do chętnych do pracy?

Nixon
@Fella

Wszystkich przyjmują jak leci

Sister of Mercy

Niestety to już jest koniec PZM. Nepotyzm, układy, kolesiostwo, zagarnianie kasy do siebie a roboty od siebie na podstawie tego kto silniejszy czyje lobby mocniejsze. Na początku kontraktu pierwsze co robi Cpt. to sprawdzenie "prze sondowanie" kto od kogo jest. Cpt. otwiera kabinę i jest w robocie i tak naprawdę jest w PZM dwóch kapitanów bo C/E to drugi kapitan ma pensje mniejsza o 200 USD dla zmyłki i tez otwiera kabinę i jest w robocie. C/O ma pensje 2/E bo w PZM rządzi maszyna ma silniejsze lobby czyli mówiąc krótko jest przy korycie to ze nie ma całego działu tylko cześć to ze nie jest kierownikiem działu oraz to ze nie ma ludzi pod sobą jest w PZM bez znaczenia dlatego iż w PZM nie maja znaczenia fakty i logika tylko "kto silniejszy w biurze czyje lobby mocniejsze. Steward zarabia więcej niż bosman w PZM jest (usunięte przez administratora) hotelowa" PZM cechują bardzo słabi zawodowo Cpt oraz C/E by może niektórych to dziwić może ale tak właśnie jest dlaczego? ano dlatego iż większość pochodzi z czasów kryzysu gdzie nie płacono pensji koło 2008 ci co mieli chociażby po 1 klepce uciekli reszta została i także właśnie ci panowie tez zostali mowie o starszych kapitanach i c/e młodych to nie dotyczy to już jest inny lvl. W PZM panuje spychologia jeden spycha na drugiego dla przykładu: Specyfikacje remontowa w PZM czy to klasowa 5l czy to pośrednia 3l w całości czyli wszystko to co idzie do stoczni na wycenę robi C/O oraz C/E śmieszne co ? przecież to podstawa istnienia oraz konik Technicznego otóż nie w PZM on robi stocznie mailowo a statek to najlepiej ogląda na kalendarzu w biurze to taki przykład. Wiele by pisać to temat rzeka generalnie patologia straszna. To wszystko się kumulowało kotłowało i w końcu przyniosło efekty w postaci bieżącej kondycji PZM ale to nie stało się nagle z dnia na dzień ten stan trwał latami. To tak pokrótce bo tej niesamowitej firmie można by wielotomowa książkę napisać

Iga
@Sister of Mercy

Byłam z lądu ale to co Pan pisze to święta prawda, kolesiostwo i patologia, nie wytrzymałam do emerytury - uciekłam.

Miron

@Willy Zawsze można poleżeć w domu. Jeśli chce zarabiać to warto tu się dostać do pracy!

gegt

witam Ile zarabia 1. motorzysta 2. Mechanik wachtowy Proszę o odpowiedz

@gegt

Witam Cię GEGT chłopie kochany nie idz na PŁYWANIE zarobić zarobisz tylko jakim kosztem Twój wybór ja Ci odradzam a te ćwoki co wypisują te opinie no nie wszyscy ale przeważająca część to zgorzkniałe dziady co jak pływali to na zebraniach tylko japy darli o jedzeniu a dzisiaj ma małą emeryturę bo ważniejsze było żarcie micha i ilość stewardów czy kucharzy a nie PRZYSZŁOŚĆ i jest to co mamy NIE IDŻ TĄ DROGĄ !!!!!!!!! Pozdrawiam miłego dnia

były pżm-owiec
@gegt

motorek ok 1700 usd wachtowy 3100-3300 coś w okolicach tego

Tom

Czy istnieje jakiś limit wiekowy żeby dostać pierwszą pracę na morzu dla motorzysty, mechanika

Zostaw merytoryczną opinię o PŻM - Szczecin

• Jak się pracuje w PŻM?

Zobacz opinie na temat firmy PŻM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PŻM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 4 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PŻM?

Kandydaci do pracy w PŻM napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PŻM