Opinie o OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA o rekrutacji.

Branże: Sprzedaż telefonów komórkowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA w Łódź

Stach

Praca w tej firmie to ciężki kawałek chleba. Jedyne co można dostać w zamian to wycieńczenie psychiczne i skierowanie na leczenie. Struktura płaska, zero awansów. 'Zagrywki' i 'zabawy' kosztem niższego szczeblem pracownika na porządku dziennym. Akurat w tej firmie można się nauczyć jak nie zazdzać ludźmi i jak zarabiać na wykorzystywaniu pracowników.

@trolonder

Skoro nadużywają L4 to nie można po prostu wziąć dni wolnych albo urlopu? Czytam właśnie ofertę dla doradcy handlowego w dziale sprzedaży zagranicznej i zastanawiam się czy załapie się na normalny urlop letni. Bardzo fajnie, że początkowo oferują wdrożenie w obowiązki, a może ktoś wie ile to trwa i czy jest ten czas normalnie objęty pensją?

Barbara

Natrafiłam w internecie na stare ogłoszenie o pracę biurową w dziale sprzedaży. Moją uwagę przykuło to, że oferowali rozwój a na tym mi głównie zależy. Czy pracownicy biurowi mogą liczyć na jakieś kursy czy szkolenia? W jaki sposób firma angażuje się w podnoszenie kwalifikacji pracowników?

@Ewka

Ale spółka chwali się nowym budynkiem , nagrodami i rozwojem na rynku zagranicznym . Czy to oznacza , ze pracownicy z tego sukcesu nie korzystają ?

Magdalena K.

Zostałam zwolniona w z powodu złej sytuacji ekonomicznej. I taka była prawda. I tak jestem wdzięczna za to że gdy pojawiły się problemy ( brak zamówień i w związku z tym pracy) siedziałyśmy parę miesięcy i nie robiłyśmy praktycznie nic a wypłatę otrzymywałam co miesiąc ( trwało to pół roku) Czytając wiele komentarzy (w tym też te usunięte, z racji braku kultury osobistej) uważam że trzeba mieć niezłe problemy emocjonalne pisząc takie rzeczy. Jeżeli nie podoba się komuś tam praca z różnych powodów, to zachęcam do zwolnienia się i nie pisania w momencie odejścia pełnych jadu i wulgaryzmu komentarzy, do tego nie podpisując się swoim prawdziwym imieniem (używając głupich necków) Co absurdalne niektóre z tych komentujących osób chętnie wróciły by tam do pracy, bo praca nie jest trudna, jest na jedną zmianę,a wypłata zawsze jest na czas. Wystarczy się podszkolić w danej dziedzinie i wykonywać swoją pracę rzetelnie i uczciwie. Pracowałam tam 11 miesięcy i trafiłam na stanowisko bardzo odpowiedzialne i wymagające ogromnej cierpliwości, uwagi, przestrzegania podanych zasad i dałam radę. Osoby z którymi współpracowałam okazały się bardzo empatyczne, życzliwe ,pomocne , posiadające wiedzę teoretyczną i praktyczną,więc współpraca przebiegała bardzo miło. Wobec mojej osoby kierowniczka chyba nie miała żadnych zastrzeżeń, a ogromna ilość osób pracujących ponad nami (czyli pracownikami produkcji) dyrekcja, inżynierowie, mechanicy, kontrola jakości itd... hmm... jak to w życiu... jednych bardziej się lubi ( z racji posiadania lub nie: wiedzy,kompetencji,zaangażowania czy pracowitości), innych mniej... Łatwo oceniać a tak naprawdę nigdy nie dowiemy się kto zawinił i dlaczego w związku z tym zwolniono tak dużo ludzi. Od stycznia zaszły wielkie zmiany i pewna osoba podjęła się ratowania firmy i wraz z zespołem podejmuje wszelkie starania by zdobywać nowych, stałych klientów,naprawić relacje wśród pracowników i brygadzistów i jakość wykonywanej pracy. Myślę że będzie dobrze. Mnie pracowało się tak świetnie także gdyby była przyjęcia to polecam.

@Magdalena K.

A konkretnie, co to oznaczają te próby ratowania firmy? Jakie realnie zaszły zmiany?? Jak próbuje naprawiać te relacje wśród pracowników? Czy właśnie zwalnianie niektórych ludzi to też jest element ratowania firmy??

A jakie podawano w ogóle powody tych zwolnień? Na jakiej podstawie te osoby zostały wybrane żeby je zwolnić? Przeprowadzano jakoś oceny pracowników? Jak kogoś chcą zwolnić to można się dogadać żeby pracować do momentu znalezienia nowej posady?

Ona

Powodem zwolnień była sytuacja ekonomiczna firmy, klienci przestali zamawiać produkty, a firma nie zabezpieczyła się na taki wypadek w żaden sposób i została można powiedzieć z ręką w nocniku, a wydano masę pieniędzy na nową halę, nikomu za bardzo nie pasowała przeprowadzka z Kaczeńcowej ale szło to już w dobrym kierunku i się rozwijało, a teraz garstka ludzi i sprzęt się kurzy. Kryterium do zwolnień nie było widzi mi się Agnieszki, tylko to kto ile ma okresu wypowiedzenia. Zwolniono prawie wszystkich z umowami na czas określony gdzie wypowiedzenie to miesiąc czasu, lub nie przedłużano umów i to nie tylko na produkcji bo zwolniono też ludzi w biurze, parę osób widząc, że statek tonie odeszło nim dostali wypowiedzenia. Obecnie trwa chyba jakaś restrukturyzacja w firmie i zachodzą zmiany w stanowiskach na "górze". Czy na lepsze to się okaże.

Adela
@Ona

A jak właśnie komuś kończyła się umowa i firma nie chciała tej umowy przedłużać, to taki pracownik, z jakim wyprzedzeniem pracownik wiedział, że nie będzie kolejne umowy i straci pracę? Czy było to wiadome wcześniej, aby można było znaleźć nową posadę? Czy tak na ostatnią chwilę?

Xtx

A może jak od stycznia podniosą minimalna to się poprawi?Czy Optomer działa na konkurencyjnym rynku ,czy jest narażony na konkurencję z Azji?

Xtx
@Xtx

A ja myślę że tego typu produkcja przy rosnących kosztach nie ma racji bytu w naszym Kraju ,niestety ale tak jest brutalna prawda ,ciekawe kiedy będą przenosiny na Kaczeńcowa

@Ona

Czy ta restrukturyzacja nadal trwa, czy może przystopowała? To znaczy mam na myśli zmiany w gronie szeregowych pracowników. Wiadomo czy nadal możliwe są redukcje? A może odwrotnie, z nowym rokiem przyszedł czas na zatrudnienie nowych ludzi?

Xtx Nowy wpis

Pewnie tak się skończy to jest firma rodzinna,i wydaje się że skończy się na sprzedaży biznesu ,a właściciele będą musieli zająć się czymś innym ,nie takie firmy musiały się z tym pogodzić np.Solaris,szkoda bo to jedna z niewielu Łódzkich firm rodzinnych która miała szansę stać się firma o znaczącym znaczeniu.Niestyty ale administracyjne podnoszenie plac jest zabójcze dla tego typu dzialnosci ,w najlepszym razie produkcja będzie przeniesiona za granicę,np na Ukrainę oczywiście ta zachodnią część.

@Xtx

Czegoś tutaj nie rozumiem i widzę, że już ktoś tutaj o tym wspominał. Wy przewidujecie koniec firmy a na stronie wisi oferta pracy dla doradcy handlowego. Brzmi dość zachęcająco, bo obiecują rozwój. No chyba, że jest to stara oferta pracy, ktoś się orientuje?

Znalazłem rekrutacje na na doradce handlowego. Jednak chyba nie jest tak źle jak ludzie tu pisali skoro kogoś szukają do (usunięte przez administratora) Niby oczekują prawa jazdy kategorii B i gotowości do zagranicznych wyjazdów służbowych ale piszą też o stałych godzinach (usunięte przez administratora) To znaczy że tych wyjazdów jest na tyle mało że głównie siedzi się biurze?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Jaki dress code obowiązuje w OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA?

Horse
@Stach

Jestem z konkurencji i znam temat . Nie przesadzaj . Tak się wszędzie pracuje w tej branży . Wiele firm nie płaci w terminie kontrahentom a zdarza się że i pracownikom. Wiec jak praca nie odpowiada to znajdź inną.

@Horse

Ale ja nie mówiłem o płatności i szczerze to nie rozumiem do końca Twojego komentarza. Pracuje u konkurencji teraz - czyli jestem byłym pracownikiem i muszę powiedzieć ze jest zupełnie inaczej. Jest dużo lepiej i przede wszystkim teraz czuje ze się szanuje pracownika. Masz racje źle mi było - prace zmieniłem. Teraz pisze swoją opinie po latach pracy w Optomerze.

@Inna
@Stach

To czemu się nie zwolnisz jak Ci tak zle w tej firmie? Przeciez nikt na siłę do krzesła Cię nie przykuł a umowe odpisałeś dobrowolnie i chyba wiedziales na co się godzisz. Teraz nagle stekasz.

Hors
@Stach

Ok. Wiesz , chodzi o to ze u nas w pracy tez mówią , czy piszą „ wycieńczenie psychiczne „ Ale sam wiesz , ze jak tylko dostaną wypowiedzenie , to natychmiast idą do „ psychicznego” bo łatwiej o L4 . No oczywiście nie wszyscy . Wiec tacy kryształowi to pracownicy nie są . To taka moja obserwacja .

@@Inna

Chyba nikt tu nie czyta opini. Napisałem że zmieniłem pracę. Nie można pisać opinii? Chyba po to jest GoWork by pisać o pracodawcach. O firmach i jak się w nich pracuje.

@Hors

Nie, no oczywiście. Masz racje. Trzeba pamiętać, że każda sytuacja jest inna.

Poszukiwacz
@Stach

Hej. A jeśli możesz powiedzieć, co to za konkurencja? Bo rozglądam się za pracą w światłowodach, do Corninga nie chcę, czyjest jeszcze jakaś alternatywa w okolicy?

@Poszukiwacz

Jesteś z Łodzi ? Pracujesz tutaj ?

InnyPoszukiwacz
@Stach

Ja jestem, pracowałem w Corningu, myślę nad Optomerem ale jeśli jest gdzieś w okolicy alternatywa dla doświadczonych nie tylko na produkcji to chętnie się dowiem. Rozważam też montaż samych instalacji, jednak zarobki w stosunku do wymagań są śmieszne.

Niko
@Stach

Cześć jak u ciebie ? Znalazłeś prace w branży ?

trolonder
@Stach

Bzdury. Pracownicy są nikompatybilni życiowo i zwyczajnie nadużywają L4 ..... Zwykłe (usunięte przez administratora) do pracodawcy ! Każdy to wie i tyle.

@trolonder

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Optomer Julian Meller Zdzisław Rzetelski sp.j..
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Magdalena K.

@Magdalena K.

Sądząc po tym, że aby zostać Pracownikiem produkcji potrzeba dobrego wzroku, zdolności manualnych oraz precyzyjności, mogę się o tę posadę ubiegać. I piszą tam w ogłoszeniu na stronie firmy, w przeciwieństwie, do tego, co na forum, że atmosfera jest miła. Czy więc to zależy do jakiego działu się trafi, czy tu wszyscy się znają i widują na co dzień? No i kto odpisze, jaka jest teraz stawka za pracę?

Ewka

Szkoda nerw na pracę w tej dziadowskiej firmie, tam jest już tylko i wyłącznie (usunięte przez administratora), Polaków zwalniają, ja jestem byłą pracownicą w tej dziadowskiej firmie żałuję że tam się przyjęłam do pracy, ale na szczęście znalazłam dzięki panu Marcinowi z firmy progress pracę gdzie nie ma Ukrainy właściciel firmy nie zgodził się na przyjęcie (usunięte przez administratora) ludzie mili w firmie w której pracuje aż chce się chodzić do pracy, jeżeli szuka pan pracy to proszę się zgłosić do Pana Marcina Gajewskiego z progress naprawdę polecam

@Ewka

A są jakieś konkretne przyczyny, dlaczego akurat zwalnia się Polaków? Czy tutaj inni pracownicy mieli lepsze warunki pracy niż Polacy? Miałaś jakiś niewykorzystany urlop w momencie zwolnienia, za który wypłacono Ci ekwiwalent?

Basia

Przypadkowo trafiłam na stare ogłoszenie firmy dla stanowiska Specjalista ds. planowania produkcji. Oferta dodana dawno temu ale może warto skontaktować się z firmą w tej sprawie. Chociaż widziałam, że pisaliście, że firma raczej zwalnia niż zatrudnia aktualnie ale kto nie próbuje ten nie pije szampana. Ogólnie jeżeli o chodzi o prace biurowe a szczególnie na tym stanowisku to w jakich godzinach pracujecie? Czytałam, że praca jednozmianowa....

Qpe

Aktualnie firma zwalnia. Mi się pracowało dobrze, atmosfera była w porządku, ludzie raczej pomocni. Bywały jakieś słabe zachowania jak zwolnienie jednej kierowniczki, która była bardzo dobra i ogarniała. Zakład się rozwijał, przenieśliśmy się z Kaczeńcowej na Maratońską, dużo pracy, dużo zatrudnień i kilka miesięcy temu wszystko się skończyło. Z plotek wiemy, że klienci przestali zamawiać ale dlaczego firma nie zabezpiecza się umowami na takie wypadki i poczynia inwestycje w nowy budynek, sprzęt i ludzi? Nie wiem. Aktualnie zatrudnienie jest znikome, na produkcji pracują dwie linie na pół gwizdka. Prawie wszyscy zostali zwolnieni, nawet działy wspierające zostały okrojone. Niestety ale z tego co mówią długoletni pracownicy m nigdy nie było tak źle, ja będę dobrze wspominać tam pracę, choć pieniądze marne to praca nie była ciężka ani trudna i była tylko jedna zmiana, co zatrzymuje bardzo wiele osób w Optomerze.

@Qpe

Ale są jakieś prognozy, że firma będzie potrzebowała zatrudnić większą ilość pracowników na nowo? Jeśli tak, to kiedy ma to nastąpić? Jeśli chodzi o pracę na produkcji, to w jakich godzinach się tam pracuje? Bo wspomniałeś o pracy na jedną zmianę. No i jak z tymi zarobkami? Dlaczego nazywasz je marnymi? Jest to najniższa krajowa?

Qpe

Nikt nic nie wie. Nie ma żadnych oficjalnych komunikatów z góry. Są jedynie przecieki, plotki i nic pewnego. Wiedziałyśmy jedynie, że jest źle i trzeba redukować etaty. Zwalnia się po kilka osób w miesiącu. Pewnie po to by nie łapać się prawnie w zwolnienia grupowe z przyczyn zależnych od pracodawcy. No ale czyja to jest wina, że pracodawca robi wielkie inwestycje nie zabezpieczając na nie zamówień w perspektywie czasu? Dlatego też na wypowiedzeniach piszą, że to przyczyny ekonomiczne z winy braku zamówień od klientów. Czy będą od nowa zatrudniać nie wiadomo, a jak nie wiadomo tego, to nie wiadomo też kiedy. Większość osób na produkcji jest od 6.45 do 14.45, kilka 7-15. A zarobki są marne bo jest to najniższa krajowa lub starsi pracownicy mają niewiele ponad to.

Jadźka
@Qpe

Hmmmm a co z odprawami? Jak zwalniają nawet po kilka osób, to czy czekają, aż im umowa wygaśnie? Czy jest jakiś okres wypowiedzenia, aby te osoby mogły znaleźć w międzyczasie inną pracę, czy to tak z zaskoczenia wszystko się dzieje?

Barbara

@Barbara

Odradzam pracę w tej firmie wredność i fałszywość wyścig szczurów podlizywanie się kable i lizusy są doceniane a reszta się nie liczy

@Ewka

Ale jak ktoś się stara o stanowisko to chyba są inne kwestie, za które dostaje się posadę? O co tak naprawdę walczą pracownicy, o lepszą kasę czy o uznanie szefostwa, bo z wieloma sytuacjami się już spotkałam? Powiesz nam czy to pracowałaś i na jakim stanowisku?

@Marta

W tym przypadku co zdąrzyłam zauważyć to połowa pracowników walczy o uznanie szefostwa kasa marna ,wyścig (usunięte przez administratora) w tej firmie zdecydowanie nie polecam sort ludźmi którzy więcej zrobi Ukraina jak zwykle na pierwszym miejscu

Ona

A jest tu ktos kto wie coś o stanowisku Kontroler Jakości Produkcji?? No choćby to czy są tu nadgodziny? Napisali że praca jest jednozmianowa, ale czy tylko w godzinach ustalonych umowa, czy zdarza się, że tez i dłużej? Jak to jest obecnie?

Stap

A jak wygląda praca na portiernii , pracuje się samemu na zmianie czy w dwie osoby, nie ma problemu z wyjściem do toalety?

wirtualnapolska10001

Nie polecam pracy w tej firmie, a w szczególności w dziale współpracy z zagranicą. Pomimo nie wielkiej ilości pracowników biurowych, rotacja większa niż w nie jednym korpo i to jest jedna rzecz, której możecie być pewni, że zostaniecie zwolnieni jak przestaniecie być już potrzebni. Przedmiotowe traktowanie pracowników i ich wykorzystywanie. Poważniejsze sprawy zamiatane pod dywan. Niskie zarobki i brak możliwości awansu (struktura płaska). Konieczność np. korzystania z telefonu prywatnego jako służbowego i wiele innych.

@wirtualnapolska10001

Czyli rozumiem, ze zostałeś zwolniony? Czy możesz rozwinąć temat wykorzystywania pracowników i przedmiotowego traktowania? Wszelkie wykorzystywanie to pod prawo pracy podchodzi...

Hieronim68
@wirtualnapolska10001

Dolanczam się do wypowiedzi,wiele nieprawidlowosci zwiazanej z prawem pracy,zamiatają pod dywan,jesli cos sie znasz,to bez dyskusji,wypad z baru panna lalu,zarobki ponizej pasa,lepiej smieci zbierac lepiej płacą, i sie czlowiek nawdycha tych klei to pecyna w domu peka jak ta lala,nie polecam

Hero71
@Hieronim68

Cześć , i jak się pracuje ? Myślicie , ze się poprawi ?

Arta

Praca jak w kieracie. Jedyne prawo jakie masz to prawo do milczenia. Żadne sugestie szeregowego pracownika nie są brane pod uwagę mimo tego że mają oni o wiele więcej praktyki i doświadczenia w tej branży niż panie które,, kierują'' produkcją nie mające pojęcia o procesie technologicznym, jeśli nie pomoże Ci koleżanka to na ich pomoc nie licz. Ścieżka kariery prowadzi ew do wyjścia. Pensje bliskie najniższej albo najniższa, a jak się komuś nie podoba to dyrekcja odsyła do Lidla. Dobra rada, jak ktoś będzie musiał się tam zatrudnić niech cały czas szuka innej pracy bo na pewno długo tam nie popracuje. Jest grupa pracowników, którzy mają kilku a nawet kilkunastoletni staż bo ktoś musi szkolić ciągle nowych. Rozumiem że w pewnym wieku też trudno się zmienia pracę. Jeśli chcesz poznać czym jest (usunięte przez administratora) i grubiaństwo to właściciele na pewno Ci to zapewnią jak mało kto , styl zarządzania zaczerpnęli z Pekinu i uważają że jest on najwspanialszy, miska ryżu dla ludzi, nowe Porsche dla siebie

Mahler

Jak atmosfera i ogólnie praca na magazynie? Jakie są godziny pracy i płaca?

Jak wygląda praca przy światłowodach? Czy są przyjęcia do pracy? Jaka jest atmosfera między pracownikami? Warto tam pracować?

Mila

Wyscig szczurów nie ma co liczyć na wsparcie kierownictwa ani Monika Ani Agnieszka v(kierownik)nie reagują na proźby/wskazówki nowych pracowników wiara starej brygadzie....a ta wszystko donosi co usłyszy a główny kierownik/dyrektor chyba nie ma pojęcia co dzieje się na produkcji.Inna rozmowa i pracę a co innego sama praca.Nie polecam za najniższą krajową +soboty do reki na czarno.

Nowa

Czy ktoś może powiedzieć jakie są zarobki? Czy praca jest w miarę spokojna? Siedzącą? Jak z umową na początek? Pracowałam już w światłowodach ale w innej firmie, niestety nie mogę już pracować na 3 zmiany, a tu wiem że pracuje się na jedną zmianę i bardzo jestem ciekawa jak to tutaj wygląda, podoba mi się praca przy kablach i jestem bardzo chętna, chętne się dowiem jak jest w Optomerze.

Nokon
@Nowa

Spokojna praca? To zatrudnij się jako bileter w kinie .

???
@Nowa

Nie polecam wykorzystywanie na maksa za najniższą krajową zero zainteresowania twoją osobą domyślaj się jak co się robi A pracownicy ze stażem uważają że nie muszą już się napracować bo są młodsi i nowi ludzie od tego.

zelazko80

Tragedia dyrekcja to istne (usunięte przez administratora)trakaktuja pracownika jak najgorszy sort,tacy by nic nie wiedzieli, klapki na oczy i morde w kubel ,ktos ze znajomych pracowal ,to go pan wielce dyrektor zmieszal z blotem,do telewizji powinni ich podac zeby nauczyli sie traktowac ludzi pozytywnie,nie polecam tu pracowac robia z pracownika szmate jakich malo,masakra

Maty
@zelazko80

A tyle dobrego się nasłuchałem . To jak się oracuje ?

Matt
@zelazko80

Aż tak ? Niewiarygodne !

Maciek

Ile dostajecie diety na delegacjach?

Nada
@Maciek

Pieczony prosiak ! Jeśli jedziemy dłużej niż dwa dni to dorzucają worek cebuli i śledzia na samochód . A u ciebie ?

Jakie narzędzia pracy zapewnia OPTOMER sp. j.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

wirtualnapolska10001

Witaj, nie. Z telefonu prywatnego korzystasz jako służbowy. Komputer masz dostępny jedynie w miejscu pracy. O samochody służbowe dbają bardzo, więc nie otrzymasz do domu. Mają nadajniki gps i sprawdzają Twoje trasy i ekologiczność jazdy. Samochód otrzymujesz jedynie przy ważnej sprawie. Ja przepracowałem prawie 2 lata i nie mogłem korzystać. Często na terenie miasta Łodzi musiałem jeździć prywatnym samochodem lub komunikacją miejską.

Rombo
@wirtualnapolska10001

Napisz coś więcej . Słyszałem odmienne oponie .

No ale to podobno najlepsza firma . Znana i dobrze zorganizowana . To jak jest naprawdę ? Pytam bo może przyjdzie mi tu pracować .

Rombo

Czyli inwigilacja ? A jakieś ciekawe projekty ? Możliwość rozwoju ?

A ile jest samochodów służbowych?

Zostaw merytoryczną opinię o OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA - Łódź

• Jak się pracuje w OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA?

Zobacz opinie na temat firmy OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA?

OPTOMER MELLER, RZETELSKI SPÓŁKA JAWNA
3.2/5 Na podstawie 41 ocen.
  • Kaczeńcowa 8
    91-214 Łódź