Opinie o Persona Mobile w Frankfurt nad Menem

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Persona Mobile. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Persona Mobile o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Persona Mobile w Frankfurt nad Menem

umowa

Pytam, żebym wiedział czy w ogóle jest sens się z nimi kontaktować - chce się upewnić, umowa niemiecka czy polska?

Ogr
@Dan

Netto to musisz mieć klasę podatkową przydzieloną przecież… o reszcie jest normalnie powiedziane z kosztami i warunkami

Czy Persona Mobile ma ściśle ustalone godziny pracy?

LM
@dino

Przed wyjazdem znasz wszystkie detale o pracy. Ja zawsze jeszcze każdej agencji w niemczech pytam o godziny, miejsce pracy, szczegóły z obowiązkami i jakie projekty, duże czy są małe jednak.

eko

Naprawdę solidna niemiecka agencja, od wielu lat na rynku. Jak rozważam co jakiś czas wyjazdy to w sumie już teraz pod uwagę biorę tylko ich. Zawsze starają się o płynne przejścia na projektach co jest super ważne.

Baja

Rozumiem, że w całym wyjeździe pomagają czyli miejsce do spania, praca ale też ew. w inncyh formalnościach? Pytam bo do Niemiec wybrałbym się pierwszy raz, zresztą poza Polske pierwszy raz i pomoc się przyda

mazak
@Baja

w wyjeździe, czyli? kwatere masz opłaconą przez nich, czyli miejsce do spania załatwione. z innymi niezbędnymi rzeczami, których potrzebujesz, żeby w ogóle zacząć pracę też ci pomogą. a masz prawko i auto swoje??

@mazak

Prawko i auto swoje do dyspozycji na wyjazd jest

LM Nowy wpis
@Baja

No to gitówa, nie powinieneś mieć problemu. A niemiecki znasz?

Czy Persona Mobile ma ściśle ustalone godziny pracy?

Karamba

Chodzi ci o biuro czy pracy jak już tam jesteś i pracujesz przez nich dla innej firmy? W tym drugim przypadku to wiadomo że zależy gdzie pracujesz!

@Karamba

A na jaką fuchę można od nich wyjechać? Jakie jest najkrótszy możliwy czas zawarcie umowy i najkrótszy wyjazd? Chciałbym to potraktować testowo na razie. I jak z kasą, ile tak miesięcznie da radę zarobić na wyjeździe, odliczając już koszty?

Wolf

Na to wszystko, mając doświadczenie z pracą za granicą od ponad 8 lat mam dla ciebie jedną odpowiedź - zależy jaki zawód i projekt. Wiadomo że jako spawacz zarobisz dużo więcej niż jako magazynier... i jak znasz język to zarobisz więcej niż jak go nie znasz... tak samo z długością wyjazdu, zależy jaki projekt. Wszystko musisz dogadać z firmą i zobaczysz. Na reke też trudno powiedzieć ci tak w ciemno, bo w DE jak pracujesz na legalu masz klasy podatkowe i to robi dużą różnicę.

Michal M.

To ja jeszcze podbije jaki jest najkrotszy okres jak sie zglosze zeby wyjechac? Praca potrzebna od zaraz najlepiej w pare dni

Wodzik
@Michal M.

Możesz z reguły w ciągu kilku dni albo na następny tydzień bo tutaj też nie szukają z jakimś wielkim wyprzedzeniem np. na 3 miesiące do przodu. Powinno być gites dla ciebie.

Wodzik

Nie ma reguły, to wszystko zależy od zlecenia więc raczej zawód nie robi tutaj różnicy. Zawsze od początku mów kiedy chcesz jechać i czy długi czy krótki projekt Cie interesuje

Były

Godziny są w google dla każdego biura podane, bo też jest kilka oddziałów

Oskarek
@Były

Ale ja polecam jeszcze zawsze dzwonić, bo z nimi można dużo załatwić przez telefon...

dino Nowy wpis

Ale o tych godzinach pracy powiedzą mi jeszcze przed wyjazdem do Niemiec?

LM Nowy wpis
@dino

Sejon

Czy na spawacza albo ślusarza coś u nich obecnie dorwę?

Baja

A certyfikaty aktualne wymagane?

Wojtek Nowy wpis
@Baja

Doświadczenie musisz mieć a z certyfikatami to chyba zależnie od projektu. Ciężko powiedzieć już nie pamiętam jak to u nich było. Dodam że jako agencja w DE zawsze dobrze mi się z nimi pracowało.

dino
Użytkownicy czekają na odpowiedź 9 dni.

Musze się z nim w Polsce spotkać przed wyjazdem do Niemiec czy wystarczy dopiero w Niemczech sie spotkać?

Elektryk

Pracuję w Fuldzie. Sama rozmowa jak to w Niemczech. Nie bylo niepotrzebnych pytań, raczej wypytywal o konkrety związane z jezykiem, doswiadczeniem w robocie i umiejetnosciami. Oczywiscie pytanie o certyfikaty i doswiadczenie we wcześniejszej pracy w Niemczech. Miałem kilka pytan to też odpowiedzieli a jak czegos nie wiedzieli to w ten sam dzien mi oddzwonili, zeby powiedzieć co i jak.

Doswiadczenie, jezyk, umiejetnosci, certyfikaty

logo firmy Elektryk budowlany (m / k)(048)
Frankfurt nad Menem
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Elektryk w zakładzie metalurgicznym
Frankfurt nad Menem
Strefapracy.com Sp. z o.o.
Endrju

Swoje auto jest koniecznie wymagane i bez tego do nich ani rusz? Czy dobrze mieć ale bez też się jako tako obejdzie?

????

A nie można zorganizować transportu w kilku pracowników, którzy też dojeżdżają? Też chciałam aplikować do pracy w Niemczech i trochę się zawahałam, bo nie mam prawka. Firma zapewnia pracownikom środki ochrony indywidualnej, ale napiszcie dokładnie co to jest, bo nie chcę prowadzić żadnych domysłów.

Major

Byłem na miejscu i widziałem biuro w Fuldzie - spora nawet firma, wyglądała na porządną. Czekam co uda się po świętach

Herr
@Major

super czyli moge tak z miejsca do biura wskoczyć tam jak jestem w hesji w okolicy?

klawier
@Herr

Tak możesz nie ma z tym problemu. Na miejscu będziesz miał po prostu rozmowe, warto miec cv bedzie latwiej. Wiem to z doswiadczenia i polecam, nawet lepiej jak sie poznasz z kims na zywo, wieksze twoje zaufanie no i ich do ciebie tak samo.

Kryśka
@klawier

Tak zapraszają od razu wszystkich, co pojawią się w biurze i będą składać cv? Nie słyszałam o takiej praktyce, a to pewnie dość szybko wszystko idzie. Ja też wyznaję taką zasadę, że liczy się pierwsze wrażenie, tylko pytanie czego Oni oczekują od kandydatów.

Dino
@Kryśka

Oczekują tego, że znają niemiecki i mają doświadczenie w pracy do której aplikują, czyli podstawowe rzeczy. Jeżeli masz do tego prawko i auto to już w ogóle jest luks i bardzo duże szanse na zatrudnienie.

umowa

Flik
@umowa

Hej ważna sprawa jest niemiecka umowa więc podlegasz normalnie pod Niemców. To jest u nich spoko, nie jedziesz na jakiś dziwnych polskich umowach.

Gabriela
@Flik

O to plus, że umowa jest niemiecka. A wiesz czy w razie jakiś problemów, biuro służy pomocą? Kontakt jest dobry? Ile realnie na takich projektach można zarobić?

Hela

To masz jakiegoś swojego opiekunka na kontrakcie? On jest tutaj w Polsce czy na miejscu? Dodatkowo też jestem ciekawa jak z zakwaterowaniem. Firma oferuje kwaterunek?

gal
@Hela

Odpowiadając na Twoje pytania, tak mam osobę w Niemczech, która się mną opiekuje i mogę z nią normalnie rozmawiać i wszystko zgłaszać. Firma normalnie oferuje Ci zakwaterowanie, jak na niemieckie warunki całkiem porządne.

Leon
@Gabriela

kontakt z biurem jest dobry, bo nikt Ci chyba nie odpowdział, od tego właśnie są że jak są sytuacje do wyjaśnienia to dzwonisz i oni to załatwiają. Na projektach to zależy od zawodu

@gal

Jak na niemieckie warunki? Czyli na co konkretnie można liczyć, ile osób przebywa w jednej kwaterze ?

Poker

No jak na warunki w innych agencjach. To zależy ale pokoje 1 lub 2 są

Dan
@Poker

O kosztach zakwaterowania, czy wyżywienia poinformują na rozmowie o pracę, tak samo, jak i o stawce netto? Chcę po prostu wiedzieć, ile pieniędzy mi zostanie. No i czy tu jest zeitkonto? W niektórych agencjach jest, w innych z kolei nie. A jak tutaj?

Ogr
@Dan

Peko

a co z urlopami można jakoś do Polski w miare regularnie zjeżdżać??

klawier
@Peko

Jest taka opcja wiadomo dogadujesz to z nimi i z firmą gdzie robisz. Pytanie o jak częste zjazdy ci chodzi. Jak robisz gdzies blizej granicy to mozesz i w weekendy zjezdzac jak wtedy nie pracujesz. A jak dluzsze wolne to tak jak wyżej pisałem.

Alsfeld

oddział Alsfeld: super kontakt z biurem, dobra i konkretna obsługa na miejscu. Wszystkie szczegóły oferty przekazane i dostosowane do moich wymagań jeżeli chodzi o zadania, które miałem do wykonywania. Dobra opcja dla tych niezdecydowanych.

Emila
@Alsfeld

A czy oferty można zmieniać lub odrzucić, kiedy ta znaleziona Nam nie odpowiada? Czy kontakt z biurem jest tylko w określonych godzinach? Długo załatwiałeś formalności przed podjęciem samej pracy?

Bliki
@Emila

Odrzucić przecież zawsze możesz, z reguły przedstawią ci wszystkie oferty jakie mają takie jest przynajmniej moje doświadczenie... Co do kontaktu, to ja dzwonie normalnie w ciągu dnia i odbierają, życie też swoje pewnie mają więc tutaj ci nie pomoge ale np. od 9 jak dzowniłem czy tam o 15 to zawsze odbierali....

Witek
@Bliki

Napiszesz, czy można tu znaleźć robotę w jeden dzień? W sensie że zaglądasz od razu odbywa się rozmowa i otrzymujesz informację czy jesteś przyjęty? Z góry wiadomo jaka stawka za pracę i jakie koszty zakwaterowania oraz czy będzie się mieszkać samemu na pokoju?

Kaziol
@Witek

To raczej ciężko, bo decyzja też zależy pewnie od ostatecznego klienta ale myślę, że może raz po raz tak być. Co do stawki - tyle zawodów, że raczej nie da się napisać... pytaj konkretnie to może coś będę wiedział...

Messi
@Emila

Formalności nie są długie, głównie umowa jak jesteś obywatelem UE. Ofertę możesz zawsze odrzucić, nikt Cię do niczego nie zmusza przecież. Jak Ci cos nie odpowiada, to po mówisz to po prostu podczas rozmowy.

Czy w Persona Mobile są szkolenia zewnętrzne?

Romano

W jakim sensie szkolenia zewnętrzne? To jesty agencja więc pracujesz realnie w innych firmach docelowych, tak to działa...

Iguch

Czy już może są jakieś nowe oferty w tym roku? Gadał ktoś z Persona?

@Iguch

Ja jeszcze nie, bo w Polsce siedzę, gdy na Święta zjechałem z poprzedniej roboty. A czytam też niektóre komentarze i jest podane, że tu raczej szybko w kilka dni potrafią znaleźć projekt. Byleby jasno dać do zrozumienia, jaki zawód, znajomość niemieckiego i długość projektu. Więc ja zapytam kogoś ze spawaczy, ile na godzinę płacą? Mam uprawnienia TIG i 3 lata doświadczenia + komunikatywny niemiecki. Przedstawcie też trochę, jakie opłaty się szykują w związku z wyjazdem i płaceniem za najm lokalu w DE?

Witas

Spawaczem nie jestem więc Ci nie powiem, ale kwatera dla wszystkich tak samo. Opłacają za Ciebie. I robota mogę potwierdzić szybko ogarniana. Z komunikatywnym niemieckim powinno być spoko. A prawko masz?

w DE

A jak jesteś w Niemczech to też można się ubiegać czy to jakoś tylko z Polski?

Kolik
@w DE

Nie no nie ma znacznie gdzie jesteś... możesz być nawet w Holandii i jak sprechasz po niemiecku i masz zawód i coś w nim robiłeś to cie wezmą. Czyli jak teraz jesteś w DE to tak samo... Na to nie patrz

(usunięte przez administratora) Ile udaje się tu przepracować do momentu tego zwolnienia? Za co przykładowo się płaci, masz na myśli mieszkanie? Odliczają nawet za pranie czy coś w tym stylu?

piernik

aplikować do nich przes bożym narodzeniem? powie ktoś czy jest sens czy dopiero w nowym roku?

@piernik

Pytanie, jak długo to trwa nim zaproszą na rozmowę i czy jedno takie spotkanie on-line, czy face-to-face, wystarczy by od razu usłyszeć, jesteś przyjęty, kiedy możesz zaczynać? Kto tu ostatnio był na rozmowie i napisze, czego dotyczyły pytania, jaka była atmosfera spotkania, i czy to, co później na umowie, zgadza się z tym, co opowiadają na rekrutacji? Zresztą podpisywana umowa, to zlecenie, czy UoP i czy jest czas zapoznać się dokładnie z jej zapisami?

Vaper

Twarzą w twarz to chyba tylko jak jesteś niedaleko w Niemczech, bo raczej jechać tyle na spotkanie słabo. Ale wiem, że stacjonarnie też da się pogadać bez problemu. Umowa niemiecka. Pytali o doświadczenie, wiadomo że poniemiecku więc znajomość niemieckiego. Dla mnie nie było się do czego doczepić, spoko.

Natalka

W ogłoszeniu na Facebooku do pracy jako operator maszyn CNC ewidentnie kierują się do kobiet też. Czy panie tam zajmują się tym samym? W ogóle w praktyce wyjeżdżają tam jakieś? Będę wdzięczna za informację, nie chciałabym pojechać i się zawieść, że nie dam rady albo nie jestem mile widziana.

Torre
@Natalka

Jak jest operator CNC to nie ma znaczenia kobieta męzyczyzna, praca dla każdego taka sama pewnie jest.. to tak jakby pani elektryk nie robiła tego co pan elektryk. ale to sie chwali

Kawa

na bank wiem, że obecnie jest cos na frezerów i operatorów

ktoś

Czy możecie powiedzieć więcej o biurze w Hanau? Tutaj wątek o Frankfurcie a interesuje mnei akurat tamta filia

fulda
@ktoś

to ja dołoncze i prosze o informacje o Fuldzie bo akurat tam dostałem propozycje a nie wiem jak tutaj te biura wygladaja i czy wszedzie inaczej

biura
@fulda

a w jakich miejscowościach moją jeszcze biura? tylko hesja czy jeszcze gdzieś indziej?

park
@biura

Wiem na pewno ze Fulda, Frankfurt, Hanau nie wiem czy gdzieś jeszcze

boryna
@park

W tym wątku z tego co widzę większość pisze chyba o wszystkich oddziałach a nie tylko Frankfurt więc raczej traktowałbym to jako ogólne info o gewerbie.

kris

witam jak u nich jest z mieszkaniem zawsze załatwaiją czy samemu szukasz na miejscu?

Natan
@kris

zorganizować pokój. a jeśli coś jest nie tak z zakwaterowaniem, od razu szukają nowego.

lucky
@Natan

ok, bo nie do końca rozumiem - czy zakwaterowanie jest przez nich załatwione i też opłacają? nie musze sie tym stresować?

Też chciałbym spróbować swoich sił i wyjechać gdzieś do pracy. Wasze opinie w wątku są raczej pochlebne, nie rzucają mi się żadne negatywy, wręcz przeciwnie. Na duży plus z tego co piszecie dobry kontakt z biurem. Jako spawacz wystarczy mi samo doświadczenie w pracy czy firma wymaga papierowego potwierdzenia moich kwalifikacji? Zakwaterowanie zawsze leży po stronie pracodawcy?

Arek

Co moge powiedziec o Personie?? Od lat mnie nie zawiedli. Ja wiem każdy ma inne doświadczenia z firmami ale akurat w moim przypadku współpraca bardzo dobra. Pieniądze takie jak ugadane. Sama praca też, raczej nie chciano nic ponadto. No i dobre wsparcie z biura, zawsze możesz liczyć że coś załatwią jak potrzebujesz i to nie jest jakieś wymyślanie tylko realna rzecz.

fan padla

w której części niemiec jest fucha?

Tapik
@fan padla

w większości przypadków hessen ale zdarza się również w innych miejscach!

fan padla
@Tapik

a w hessen jakieś konkretne miejscowości może? albo która częśc landu?

Zostaw merytoryczną opinię o Persona Mobile - Frankfurt nad Menem

• Jak się pracuje w Persona Mobile?

Zobacz opinie na temat firmy Persona Mobile tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Persona Mobile?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 20 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Persona Mobile?

Kandydaci do pracy w Persona Mobile napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Persona Mobile
4.9/5 Na podstawie 283 ocen.

Persona Mobile