Opinie o Persona Mobile w Frankfurt nad Menem

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Persona Mobile. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Persona Mobile o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Persona Mobile w Frankfurt nad Menem

Arek

Co moge powiedziec o Personie?? Od lat mnie nie zawiedli. Ja wiem każdy ma inne doświadczenia z firmami ale akurat w moim przypadku współpraca bardzo dobra. Pieniądze takie jak ugadane. Sama praca też, raczej nie chciano nic ponadto. No i dobre wsparcie z biura, zawsze możesz liczyć że coś załatwią jak potrzebujesz i to nie jest jakieś wymyślanie tylko realna rzecz.

fan padla

w której części niemiec jest fucha?

Tapik
@fan padla

w większości przypadków hessen ale zdarza się również w innych miejscach!

fan padla
@Tapik

a w hessen jakieś konkretne miejscowości może? albo która częśc landu?

polak

Czy sam musze latać po urzędach czy wszystkie formalności załatwi za mnie firma jak podejme przez nich prace? prosze o informacje

Kawuś
@polak

Firma załatwia formalności za Ciebie oczywiście coś tam musisz ogarnąć, ale generalnie nie ma co się tym przejmować, bo we wszystkim Cie odpowiednio pokierują, to trzeba im przyznać, że ogarniają dobrze

Wioleta
@Kawuś

No a teraz są jakieś wyjazdy? Nie widzę żadnych ogłoszeń, tzn strona jest po niemiecku, a ja tak średnio rozumiem. Wymagany jest język ogółem czy mają też oferty dla osób, które nie mówią dobrze po niemiecku? Będę wdzięczna za pomoc.

Zazuzi
@Wioleta

Aplikowałem przez agencje z polski i dostałem od nich oferte, więc wyjazdy są na bank. Język wymagany ale nie jakiś super hiper, wystarczy komunikatywnie

kleks
@Zazuzi

jest jest i na produkcje i na fachowców, gadałem z nimi więc potwierdzone info. ale z niemieckim

Delikt

ktoś może wie czy zatrudniają stolarzy meblowych i jak teraz wyglądają warunki? Wiem, że kiedyś na bank mieli

Witt
@Delikt

Zlecenie chyba jakieś jest ale nie wiem w którym z oddziałów, więc musiałbyś zadzwonić i się zorientować co i jak. Nie powinieneś mieć problemów, przekierują cię tam gdzie trzeba!

Elektryk

Pracuję w Fuldzie. Sama rozmowa jak to w Niemczech. Nie bylo niepotrzebnych pytań, raczej wypytywal o konkrety związane z jezykiem, doswiadczeniem w robocie i umiejetnosciami. Oczywiscie pytanie o certyfikaty i doswiadczenie we wcześniejszej pracy w Niemczech. Miałem kilka pytan to też odpowiedzieli a jak czegos nie wiedzieli to w ten sam dzien mi oddzwonili, zeby powiedzieć co i jak.

Doswiadczenie, jezyk, umiejetnosci, certyfikaty

logo firmy KUCHARZ / KUCHARKA (m / k) w hotelu pięciogwiazdkowym (065)
Walter-Fach-Kraft Personal GmbH
logo firmy Elektryk przemysłowy w jednym zakładzie pracyy
Frankfurt nad Menem
Strefapracy.com Sp. z o.o.
logo firmy Seniorka poszukuje opiekunki z dobrym niemieckim
Centrum Językowe KONIK
vincent

może błahe pytanie ale czy na kwaterach jest net?

Kakis
@vincent

na pewno był, więc powinien też teraz być. zadzwoń do nich i dopytaj, najlepiej po niemiecku to od razu będzie dodatkowy plus przy rekru

Krysia
@Kakis

Czyli jednak niemiecki jest wymagany czy niekoniecznie? Jeśli internet w kwaterach jest to koszty pokrywa pracodawca?

Pros
@Krysia

NIemiecki w większości ofert wymagany

Tabi

Czy ktoś się orientuje czy na wózek widłowy z uprawnieniami coś znajdę tutaj dajcie cynk czy ktoś robi

biuro

oferty do pracy biurowej są też?

Izka
@biuro

A mieli takie kiedykolwiek? To by była dla mnie w sumie dobra wiadomość, bo szukam czegoś jak najbardziej lekkiego. Tylko do takich ofert administracyjnych to chyba trzeba świetny niemiecki mieć? A to trochę problem u mnie :(

Kiko
@Izka

No niemiecki wtedy musi być minimum b. dobry, ja kojarzę, że kiedyś mieli ale chyba bardziej do siebie, więc to nie stałe rekrutacje tylko takie pojedyncze wewnętrzne

Donnie

Witam, pracowałem dwa miesiące za pośrednictwem tej firmy. Chciałbym przestrzec was. Czytajcie dokładnie co wam podają w tych umowach. Dają ci do podpisania jakieś rzeczy i potem naliczają na dodatkowe koszta. Najlepiej tłumaczyć odrazu. Wynagrodzenie dostawałem wszystko w porządku. (usunięte przez administratora) Do tego mieszkanie miałem mieć za darmo, zostały mi doliczone dodatkowe koszta. Odliczono mi wymyślone kwoty za buty robocze ktorych od nich nie brałem oraz usilnie jestem oklamywany, że brałem dwie koszulki zamiast jednej i jeszcze nie mogę się doprosić dowodu na to, że tak było. Zakwaterowano mnie w złym miejscu, to pozostawie bez komentarza. Chciałem zmienic mieszkanie to robiono mi problemy. Po miesiącu gdy udało mi się o to poprosic pani oznajmiła mi, że będę musiał spędzić jedna noc w aucie do czego oczywiście nie doszło, bo zostali zgaszeni po takim tekście. Totalna porażka, (usunięte przez administratora)

Asiks

A weekendy wolne czy pracujące?

reca
@Asiks

jak chcesz nadgodziny to w sobote robota też się znajdzie ale tak naprawde to zależy od zlecenia i projektu. Nie zawsze tak jest.

eko

Naprawdę solidna niemiecka agencja, od wielu lat na rynku. Jak rozważam co jakiś czas wyjazdy to w sumie już teraz pod uwagę biorę tylko ich. Zawsze starają się o płynne przejścia na projektach co jest super ważne.

Bożena

Skąd te problemy w ogóle się biorą, nie mają kasy czy o co tu chodzi? Duże są to kwoty do wypłacenia i ile pracowników czeka za swoimi pensjami? Chciałam się tu zatrudnić, ale chyba poczekam, aż zaczną być wypłacalni, daj znać proszę jak się coś poprawi.

Lechu

Bzdury. Pracuję tu ponad pół roku i zawsze jest wypłata 20. Bardzo dobra firma.

papi
@Lechu

nie wiem skąd biorą się te niektóre wpisy, ja tak samo zawsze rozliczenia na czas, nigdy nie było z tym problemu.. zawsze można się czegoś uczepić na siłę ale akurat kasa to jest punktualnie

Franz
@Bożena

Od 6 lat pracuję nigdy nie było najmniejszego problemu z kasa

Danuta
@Franz

To może to po prostu jakieś pojedyncze nieporozumienie? I wystarczy rozwiązać sytuację w kadrach czy coś takiego. Z wypłacaniem nie ma problemu według innych. A wysokość wypłaty ok tak jak na te czasy?

Irena

Widziałam w poprzednim wpisie że pracujesz od 6ciu lat. Możesz napisać po jakim czasie jest umowa o prace? Można tu na taką pracować? Jak z urlopami? Są 100% płatne?

Tomito
@Irena

Irena polecam sprawdzić jak to wygląda na zatrudnieniu u Niemców. Pracując dla Persony nie masz polskiej tylko niemiecką umowę więc sprawa wygląda zupełnie inaczej niż u nas jeżeli chodzi o regulacje. Ale np. z plusów zbierasz sobie na niemiecką emeryture, wiadomo lepszą.

mik
@Tomito

to ja troche w temacie ale czy w persona jest bank godzin? ciekaw jestem jak to maja rozwiazane

michaelo

jestem w stanie wyjechać z tyg na tydz?

Eks
@michaelo

Tak jest, z reguły do Niemiec masz właśnie takie wyjazdy albo z dwoma tygodniami do przodu bo takie mają potwierdzone projekty do pracy. Więc myślę, że jak się do nich zgłosisz to z tą pracą praktycznie od zaraz nie powinno być problemo

Kamciu
@Eks

potwierdzam zgłaszasz się i wyjazd jest szybko no chyba że coś planują do przodu. Z drugiej strony jak masz np. 3 miesiące wypowiedzenia to trudno znaleźć z takim wyprzedzeniem robote

prius
@Kamciu

to najlepiej ile przed koncem roboty się zgłosić do nich?

Tp
@prius

Zawsze najlepiej z tydzień albo dwa przed ale może akurat mają coś w miarę ciągłego więc bym im powiedział jak wygląda sytuacja. Jak jesteś dobry to na pewno coś się zaradzi

Roman Wurster

Moge powiedziec ze bardzo fajna agencja , duzo nie mowia ;) pieniaadze na czas z tym ze pozno bo 20 , nie zawracaja glowy glupotami , chcesz pracowac z nimi pracujesz jak nie to tez sa w stanie zrozumiec .Fakt ze zwalniaam sie ale nie dlatego ze PM nawala - pozdrowienia dla calego zespolu z Fuldy

@Roman Wurster

dzieki za informacje, przydatne w momencie w ktorym juz z nimi rozmawialem ale nie wiem co dalej. sama rozmowa, jak moge zaznaczyc zrobila na mnie dobre wrazenie co do samej firmy, kolega tylko utwierdza

Olga
@borsi

Cześć. Można wiedzieć więcej o tej rozmowie? Dobre wrażenie, ale dlaczego? Jakie padają pytania i jaka jest postawa rekrutera?

@Olga

konkretna rzeczowa rozmowa o tym co robilem i co bede robil. wiec mozna przyjac ze dla mnie to profesjonalna postawa

Pawel
@borsi

Firma jest bardzo uczciwa wszystko jest załatwiane tak jak ma być pozdrawiam cały zespół jak bym miał wrócić do pracy w okolice fuldy to tylko do tej agencji jedny minus jaki mogę dać to tylko że wypłatą do 20 późno ale to moje zdanie tylko naprawdę bardzo dobra agencja pracy

kimi
@Pawel

a przez który oddział robiłeś?

Dinodo
@Pawel

Dzięki za opinie, z tymi wypłatami do 20 to da się jakoś zaplanować budżet, więc pół biedy. Ja jestem po rozmowie i się właśnie zastanawiałem, bo podczas samej gadki zrobili na mnie dobre wrażenie i wydawali się profesjonalni jak porównałem do innych firm z którymi tam gadałem

Uki

Jak miałbym mówić o samej firmie to mam dobre wspomnienia. Kasowo całkiem dobrze, praca układała się też dobrze. Patrząc z kim do tego czasu współpracowałem to moge stwierdzić że z Persona było gut.

Danuta
@Uki

Powiesz więcej o tym, jak płacą? Zwłaszcza, że oceniasz dobrze zarobki, to chyba nie ma problemu z tym. No i czy na wypłatę składa się coś więcej poza podstawą?

de
@Danuta

Jak to w niemczech są pewnie jeszcze diety, generalnie w odróżnieniu do Polski to się mocno różni bo w Niemczech są klasy podatkowe więc cięzko powiedzieć ile ktoś zarobi nie wiedząc w jakiej klasie podatkowej będzie

real
@Danuta

i jeszcze dodam że jak masz opłacone mieszkanie to też wtedy można powiedzieć że wchodzi to w skład wypłaty bo jednak dodatkowo już z tego co dostajesz to nie płacisz....

PLK

Wiecie jakie zlecenia dla elektryków? Małe czy duże budowy?

Elektryk
@PLK

Trioche czasu minęło ale może warto odpowiedzieć, są zlecenia dla elektryków i z tego co wiem zawsze było wiele opcji

budowniczy
@Elektryk

a dla monterów instalacji coś się też znajdzie na budowach? mówisz o elektrykach na budowy tak?

@budowniczy

podbijaj ja z nimi gadalem i dali mi wszystkie mozliwosci jakie maja. na monterow chyba tez cos bylo ale nie jestem na stowe pewien

Roman Wu

Mam pytanie do bylych pracownikow .... rozwiazanie umowy nastepuje z okresem wypowiedzenia czy mozna skrocivc cala procedure jak np w firmie Abacent do jednego dnia ...?

Meliodas

Z Personą póki co współpracuje mi się dobrze. Raczej nie mam większych zastrzeżeń, wszystko według umowy którą z nimi mam. Tak jak zaznaczam poniżej, oceniam pozytywnie

Weronika
@Meliodas

To jaki masz rodzaj umowy? zastanawiam się czy po dłuższym czasie można uzyskać umowę na stałe? I czy warunki wtedy się jakoś poprawiają, np jakaś podwyżka wpada czasem?

Galad

Orientuje się ktoś jak to wygląda w Hesji z dniami wolnymi? Kiedy wypadają jakieś święta tylko dla tego landu? Jest tego więcej niż w innych?

podol
@Galad

sprawdź sobie w internecie przecież masz informacje nawet masz artykuły, w których jest porównanie poszczególnych landów i wypisane wspólne święta. Sam z tego korzystam jak planuje urlop.

wolne
@podol

a w samych Niemczech święta się pokrywają czy nie bardzo??

Nosi
@wolne

troche tak ale tak jak już ktoś pisał zerknij na poszczególne landy, masz tego pełno w Internecie sam możesz zobaczyć. Co do firmy to solidna marka, od wielu lat pod tą samą nazwą i pracują Ci sami ludzie.

Fafik

Widziałem na grupach na facebooku że mają teraz jakiś dzień otwarty w biurze we Frankfurcie jutro tj sobota 11.02 więc można samemu podejść i się przekonać czy warto. Tak tylko informacyjnie.

robota
@Fafik

A można do nich podejść do jednego z biur normalnie bez umawiania sie z ulicy? Czy trzeba się wcześniej zapowiedzieć?

obi
@robota

ja bym dzownil zawsze beda w razie czego czekac na bank i miec dla Ciebie czas

Dorota

Jak to nie ma rozliczenia miesięcznego? Udało Ci się je wreszcie otrzymać czy w dalszym ciągu nie?

Lesz Ku

U mnie wyplata byla do 20. jak zawsze. Rozliczenie przychodzi za kilka dni poczta. Jak chce mailem to do nich pisalem wiadomosc. Nigdy nie mialem problemow.

Natalia

pensja do 20 za miesiac poprzedni jest niezgodna z kodeksem pracy, nie mozna o to wnisokowac by bylo 10 jak trzeba ? nikt o to z was nie walczy ?

molam
@Natalia

Wlasnie ze jest zgodne. Agencje moga placic do 15. dnia bankowego.

dill
@Natalia

Przecież tutaj mowa o niemczech więc tak właśnie jest i to jest normalne.. Polecam doczytać

Zostaw merytoryczną opinię o Persona Mobile - Frankfurt nad Menem

• Jak się pracuje w Persona Mobile?

Zobacz opinie na temat firmy Persona Mobile tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Persona Mobile?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 20 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Persona Mobile?

Kandydaci do pracy w Persona Mobile napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Persona Mobile
4.9/5 Na podstawie 288 ocen.

Persona Mobile