Tiempa Personalleasing GmbH

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marzena Fafara

Pracownik firmy - Dział Rekrutacji i Logistyki

05.09.2023 04:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marzena Fafara ikona wywiad

Tiempa jest renomowaną i znaną w całych Niemczech firmą usługową. Specjalizujemy się w rekrutacji pracowników tymczasowych oraz w ramach zatrudnienia bezpośredniego. Poszukujemy pracowników z branż: sanitarnej, grzewczej, wentylacji i klimatyzacji, ponieważ specjalizujemy się właśnie w tych obszarach. Pracownikom oferujemy współpracę opartą o niemiecką umowę, podpisaną bezpośrednio z naszą firmą.

W jakim mieście Państwo działacie?

Marzena Fafara ikona wywiad

Nasza siedziba znajduje się w Langen (Hessen), jednak działamy z partnerami na terenie całych Niemiec.

Jak wyglądały początki firmy?

Marzena Fafara ikona wywiad

Od 1996 roku naszym celem jest pomoc w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy firmami i kandydatami w oparciu o możliwości finansowe, wymagania i życzenia klienta, jak również kwalifikacje i doświadczenie zawodowe poszczególnych kandydatów. Zaczynaliśmy działalność opiekując się wieloma różnymi branżami, z biegiem lat wyspecjalizowaliśmy się w sektorach wymienionych w pierwszym pytaniu. Obecnie mamy ugruntowaną, wysoką pozycję na rynku.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Marzena Fafara ikona wywiad

Działając na rynku od wielu lat stworzyliśmy rozbudowaną sieć kontaktów oraz pozyskaliśmy stałych partnerów biznesowych. Dzięki temu możemy zagwarantować naszym pracownikom stabilną pracę.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Marzena Fafara ikona wywiad

Na czele firmy stoi dwóch właścicieli – Oliver Bartel i Ralf Ackermann. W biurze pracują również osoby polskojęzyczne – dwie osoby w sektorze administracji/kadr oraz dwie osoby w dziale rekrutacji i planowania. Ogólna liczba pracowników zatrudnionych w Firmie Tiempa kształtuje się na poziomie ponad 100 osób.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Marzena Fafara ikona wywiad

W naszej firmie pozyskiwanie pracowników odbywa się zdalnie. Za proces ten odpowiada dział rekrutacji i planowania. Większość zleceń, które obsługujemy to duże projekty, między innymi: szpitale, szkoły, osiedla mieszkaniowe itp. W związku ze specyfiką przeprowadzanych realizacji, nasi monterzy pracują w grupach dwuosobowych. Aby zapewnić sprawny przebieg prac, konieczna jest znajomość języka niemieckiego “budowlanego” oraz posiadanie auta przez jedną z osób w danym zespole.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Marzena Fafara ikona wywiad

Naszym celem jest sukcesywne pozyskiwanie nowych kontrahentów, a tym samym, obsługiwanie coraz większej liczby zleceń oraz oferowanie dodatkowych miejsc pracy. Przede wszystkim jednak dbamy o jakość (oferowaną zarówno naszym pracownikom, jak i klientom), która jest dla nas główną wartością.

Na jakie stanowiska obecnie poszukują Państwo pracowników?

Marzena Fafara ikona wywiad

Cały czas prowadzimy rekrutacje na następujące stanowiska: monter urządzeń grzewczych, monter instalacji sanitarnych, monter wentylacji. Nasi monterzy urządzeń grzewczych zajmują się instalacją, naprawą i konserwacją nowoczesnych systemów grzewczych, zasilanych gazem, prądem, energią słoneczną lub ogniwami paliwowymi. Obejmuje to również montaż systemów rurowych i kanalizacji. Techników urządzeń grzewczych lokujemy m.in. w firmach budowlanych lub mechanicznych i instalacyjnych. Nasi monterzy instalacji sanitarnych są odpowiedzialni za instalację systemów wodnych, gazowych i kanalizacyjnych w nowych i remontowanych budynkach. Zajmują się białym montażem instalacji sanitarnych. Ponadto, do ich zadań należy realizacja instalacji zgodnie z planami budowy oraz konserwacja systemów. Nasi monterzy wentylacji zajmują się planowaniem i budową systemów wentylacyjnych, takich jak systemy klimatyzacyjne. Do ich zadań należą: montaż, konserwacja, a także naprawa i serwisowanie urządzeń wentylacyjnych.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Tiempa Personalleasing GmbH na stanowisko Monter?

Bziunit Nowy wpis

Czy jest możliwość podjęcia pracy od lutego?

Nowy wpis

@Bziunit

Jak najbardziej, moze Pan zglosic sie telefonicznie do nas lub aplikowac przes strone internetowa.

Czy w Tiempa Personalleasing GmbH odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Tiempa Nowy wpis

Witam, co Pan rozumie przez "wewnetrzne rekrutacje"?

Zbigniew

Co do tej firmy co mogę powiedzieć fajny zespół miła obsułga uczciwi pod każdym względem godni polecenia

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Tiempa Personalleasing GmbH? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

Czy pracownicy w Tiempa Personalleasing GmbH dogadują się między sobą?

Czy Tiempa Personalleasing GmbH oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Artur

Dlaczego ta firma nie daje umowy o pracę od razu o co chodzi dopiero po przyjeździe strach się wybierać do pracy

Franek

Firma zatrudnia tylko na umowe o prace, w sumie czasami zmieniamy miejsce budowy ale mamy ciaglosc zlecen i dobre godziny

@Artur

To pracuj w Polsce za najniższą krajową

@Artur

Proponuję pracować w Polsce za najniższą krajową i na umowę zlecenie Nie widzę problemu

Grzegorz

Czy firmaTiempa potrzebuje hydraulików i jaka to jest umowa zainteresowany

@Grzegorz

Witam, tak mamy regularne nabory do pracy. Zainteresowani Kandydaci moga aplikowac i w krotkim czasie rozpoczac wspolprace. My zapewniamy niemiecka umowe o prace na caly etat ze wszystkimi swiadczeniami.

Jerzy

jak uwazasz :) dla mnie jest ok

Teresa
@Jerzy

A to przy pozytywnie. ;) Powiesz w skrócie czemu ok?

@Teresa

Pracuje od trzech lat, wspolpraca dobrze sie uklada, nigdy mnie nie (usunięte przez administratora) i mam dobre warunki.

antoni

dobra firma pracuję 4 lata niema problemów polcam

Mirek

Tym którym się nie chce robić...zawsze będzie źle i to obojętne w której firmie. Ja po sześciu latach mogę spokojnie powiedzieć że firma jest w porządku.

Krystian
@Mirek

taaa, ciekawe, że pracujesz tam 6 lat, chyba jako (usunięte przez administratora) ludzi chcących wyjechać do uczciwej pracy :-)

Na co się nastawić w trakcie rekrutacji w Tiempa Personalleasing GmbH? Umieścili kilka ogłoszeń na Pracuj.pl.

Jerzy

Witam, najlepiej zadzwonic, mozna sie dogadac, proces zatrudnienia nie jest skomplikowany. ja jestem zadowolony, podchodza do kazdego indywidualnie i po ludzku

Czy w Tiempa Personalleasing GmbH zatrudniani są obcokrajowcy?

Witam serdecznie, tak sa zatrudniani, jednak nie z kazdego Panstwa. Pozdrawiam M.Fafara

Witam, firam istnieje z ta nazwa od 25 lat

grzes

to nie jest firma sky i nigdy nia nie byla, a pracownicy czasmi zmieniaja pracodawcow

mana

Witam, taki system pracy nie zawsze jest idealne, ale firma stara sie zapewnic dlugosc zlecen. Najlatwiej jest przezocac wine tylko na firme bo tak jest najlatwiej. Wiadomo ze nie da sie uszczesliwic wszystkich, ale disponentki zawsze sa pomocne i prowadza sprawy do konca. Co do dlugosci zlecen niestety nie maja na to wplywu chociaz tak to jest interpretowane. Faktem jest ze serwis sie zgadza, wyplaty sa punktualne i nie jest nic obiecane z czego sie nie wywiazuja.

Staszek

jeżeli ktoś pisze w sposób zły o firmie , po prostu nie jest Fachowcem . Firma nie ma wpływu na warunki pracy na budowach . Są różne prace na budowach i różne budowy , jeżeli , ktoś chce pracować to będzie pracować nawet jeżeli słabo zna język . Płaca , stawki są jasne od początku i jeżeli się decydujemy na pracę w tej firmie , to akceptujemy wszystkie warunki , po 5 msc dostałem 1 euro podwyżki , po roku następne euro do diety, Zawsze będę brał w obronę Dziewczyny z Firmy Tiempa , ponieważ są bynajmniej dla mnie bardzo pomocne , w rozmowie z każdą z nich czułem się bardzo ważny ,jeżeli ,któraś z Dziewcząt nie odbierała telefonu a danym momencie , na pewno oddzwoniła, notabene są bardzo ładne i miłe . moim zdanie Firma solidna , nigdy mnie nie oszukano , z pełną odpowiedzialnością polecam tę firmę

?

@Mirek czyli praca na lata?

Mirek

Jest ok. Za chwilę piąty rok....

Zostaw merytoryczną opinię o Tiempa Personalleasing GmbH - Langen

• Jak się pracuje w Tiempa Personalleasing GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy Tiempa Personalleasing GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tiempa Personalleasing GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tiempa Personalleasing GmbH