Opinie o RBK Elektrotechnik GmbH w Oberursel

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie RBK Elektrotechnik GmbH. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w RBK Elektrotechnik GmbH o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RBK Elektrotechnik GmbH w Oberursel

Maciek

Przez takie firmy jak RBK Elektrotechnik mówi się, żeby nie pracować u polaka za granicą. Pracowałem w firmie od lutego do listopada 2022 roku. Od mojego zwolnienia minęło już ponad pół roku i wciąż nie otrzymałem pieniędzy za wypracowane nadgodziny. Gdy upomniałem się o zaległe pieniądze zostałem zwyzywany oraz jeden z szefów groził mi, że znajdzie mnie w Polsce i odwiedzi mnie ze swoim kolegą, jeśli usłyszy od kogoś, że zostałem (usunięte przez administratora) Firmą zarządzają trzy osoby. Pracowałem na budowie u jednego z nich i warunki były straszne. Mobbing na każdym kroku, teksty o rozwaleniu głowy młotkiem jak czegoś nie zrobisz, obrażanie były częste. Pracownicy innych firm śmiali się z tego jak dajemy się traktować. Pomimo, że pracownicy na budowie na której pracowałem byli bardzo fajnymi ludźmi atmosfera często była fatalna przez sposób zarządzania pracą. Zarobki jak na Niemieckie warunki nie są wysokie i zdecydowanie nie współmierne do pracy jaką wykonuję się na budowie. Biorąc zwolnienie chorobowe musisz liczyć się, że będzie później czarną owcą. Urlopy ustawiane są tak, żeby firmie to pasowało o czym szefowie sami otwarcie mówią. Jeśli wnioskujesz o urlop i firmie w minimalny sposób on nie pasuje to raczej go nie dostaniesz, po czym gdy wypracujesz sporo nadgodziny na zeitkoncie dostajesz przymusowy wyjazd na 3 tygodnie w czasie gdy go nie potrzebujesz. Firma przyjmuję pracowników bez większego sprawdzenia ich przed zatrudnieniem przez co trafiali się (usunięte przez administratora) alkoholicy i inne nieciekawe osoby. Warunki mieszkaniowe nie były najlepsze. Sam przez większość czasu spędzonego w firmie mieszkałem w czteroosbowym pokoju gdzie jedyne co miałem to łóżko i mała szafka. Praca odbywała się w godzinach 7-17:30 natomiast w praktyce ze względu na długie dojazdy z Frankfurtu nad Odrą do Berlina wyjeżdżaliśmy się do pracy około 5:15 i wracaliśmy około 19. Dojazdy nie są płatne. Gdy jeszcze pracowałem kierowcy nie byli w żaden sposób dodatkowo wynagradzani. Za zniszczony przeze mnie podczas pracy mocno zużyty klucz udarowy musiałem oddać pieniądze o równowartości nowego sprzętu. Naprawdę nie warto się tam zatrudniać.

@Maciek

Dokładnie tak jest ze nie trzeba podpisywac bo jak ktos mówi ze zostawi to ja biore za pewnik ze tak bedzie i to w wiekszosci komplet a nie prawie pusta skrzynka i ty nie miałes odwagi powiedziec ze nie ma w niej narzedzi oczywiscie wtedy poniósł bys koszty narzedzi a tak to nic nie mowimy i uciekamy a takie twoje pisanie na forum publicznym swiatczy tylko o tobie a jak niech kazdy sobie na to odpowie. A jezeli nie rozumiesz co sie do ciebie mówi to sobie nie dopowiadaj i nie pisz tak bo wiedz jedno karma wraca i nie rob sie jakims meczennikiem. Jedyna osoba która teraz szuka wrarzen to jestes ty.

JA

Wypłata na czas, godziny się zgadzają, zero problemów w komunikacji z szefami, na mieszkaniu porządek i spokój. To jest miejsce pracy a nie przedszkole. Pozdrawiam.

@RBK
@JA

Pracodawcy normalni ludzie, chętni do pomocy w każdym aspekcie, atmosfera w pracy przyjazna, spokojna, wyplata na czas, noclegi w spokojnej ładnej zadbanej dzielnicy, pełna kultura i standard Polecam !!! Mąż mega zadowolony z pracy w tej firmie .

Martyna

Witam. Postanowiłam wystawić opinię na temat firmy, ponieważ chciał to zrobić mój Tata, który niestety nie zdążył. Zmarł w tamtym roku. Zawsze bardzo dobrze wypowiadał się na temat firmy, pracy oraz szefów, którym jesteśmy wdzięczni, bo pomagali mu nawet, kiedy już w firmie nie pracował ze względu na chorobę. Wcale nie musieli, a że to robili, świadczy tylko o tym, że są dobrymi ludźmi. Tata nigdy nie narzekał również na wynagrodzenie czy warunki mieszkaniowe.. Czytając negatywne opinie na temat firmy, naprawdę ciężko mi w niektóre rzeczy uwierzyć. W firmie pracuje obecnie mój Mąż, który również jest z pracy zadowolony. Uważam, że niektóre wpisy są zdecydowanie przesadzone lub wstawione przez osoby, które mają coś na sumieniu i same były nie w porządku. Pozdrawiam.

BeKa Nowy wpis

A gdzie diety ? Mieszkanie i dojazdy to podstawa.Ale najpierw trzeba się szybko nachapać i dorobić na (mądrych) ziomkach ????.(usunięte przez administratora).Jedynym szefem to był Pan Robert który znał się na robocie i na ludziach.A ta (usunięte przez administratora) go wyeliminowała.

Xyz Nowy wpis
@BeKa

Powiem ci tak. Skoro ci tak źle ale jeszcze pracujesz od kąd nie ma pana Roberta to chyba masz coś z głową. Oczywiście pan Robert znał się na robocie szczególnie jak powiedział jak coś zrobić a przyszedł bauleiter i zapytał kto kazał to tak zrobić to oczywiście darł się i wypierał że on tak nie kazał . Pracuje tu już bardzo długo i znałem per pana Roberta i jedyne co potrafił to obsmarować każdego za plecami a w twoją stronę się uśmiechać i mówić jaki to jesteś super. Tak się znał na ludziach, że wiedział jak podejść z gadką aby wycisnąć z ciebie cokolwiek na tematy prywatne i nie mijała godzina i już 1/2 budowy wiedziała. Nie wspomnę o słowach w jakich określał pracowników bo admin i tak tu ocenzuruje. Jeśli chodzi o diety nie ma ich i owszem przydały by się ale nie ma nic za darmo jak dobrze pewnie wiesz skoro taki mądry jesteś, ale po roku diet byś się zdziwił a szczególnie jeśli robił byś długie lata za granicą i okazało by się że składki emerytalno rentowne nie są płacone jak dotychczas bo część masz wypłacanych jako dieta, ( tak jak poczytasz lohn i sprawdzisz u księgowej ile powinno się odprowadzać a ile odprowadzają to się zdziwisz że aż tak dużo i że może ci wyjść z tego bardzo dobra emerytura) patrz też do przodu a tylko jak teraz stoisz. Ps. Taki dobry z niego fachowiec że problem był podpiąć 3 kabelki we włączniku podwójnym na pierwszym gasagu. A nie wspomnę o czym kolwiek innym.

Slawek Nowy wpis

Ostrzeżenie.Achtung Achtung,!!!!!!!!!!!!!! To nie jest firma to przytułek dla zdesperowanych (usunięte przez administratora)w szczególności z Małopolski i Podkarpacia którzy w Polsce nic nie znaczą i nie mogę sobie zaradzić.Takie śmieszne pieniążki to dla nich kosmos.Obudzcie się!!! W Polsce dobry elektryk zarabia tyle samo.

Ile jest zmian w RBK Elektrotechnik GmbH?

Mimoza

Pracuje tu już parę miesięcy i nie jest źle. Mam za to duże zastrzeżenia do pracowników którzy pracują tu dużo dłużej. (usunięte przez administratora) jak za 3 a wypłatę biorą tą samą bez dodatków za zaangażowanie, nie dziwię im się że o 7 rano mają miny już zdenerwowane skoro szef daje dyspozycję jednemu bądź 2 pracownikom o wyższym stażu co ma być zrobione i oni całą tą (usunięte przez administratora) muszą upilnować począwszy od materiału (usunięte przez administratora) Następną rzeczą są jazdy samochodem służbowym: szef kazać jeździć nie może, pracownik jeżdżący też złego słowa nie może powiedzieć bo pretensje. Jeszcze chwilę i ktoś się rozbije bo na budowę jeździ 9 osób z czego 7 ma prawo jazdy a prowadzi 2 to istne szaleństwo. W dodatku zabezpieczenie kierowców nie istnieje, jak się rozbije to każdy może założyć mu sprawę z powództwa cywilnego za nieostrożną jazdę, @Pracodawca zróbcie coś z tym bo kiedyś do tego dojdzie. Nie wiem wystosujcie pismo nawet do wszystkich aby się podpisali że nikt nikogo nie pociągnie do odpowiedzialności ( tak słyszałem rozmowę pracowników że pierwsze co by zrobili to pod sąd ), wypadki się zdążają niestety to cud że tyle lat nikt nic nie narozrabiał. Nie dziwię się chłopakom że marudzą bo muszą jeździć, pilnować i martwić się o wszystko, bez tych pracowników ta firma by upadła, to oni są ostoją tej firmy, nie ma szefa to jest zawsze któryś co doradzi, pomoże, poprawi, zapyta się mimo że język kaleczy. @Pracodawca docencie dużo bardziej tych co nie mają w (usunięte przez administratora) tej firmy jak 80% ludzi zatrudnionych, tylko pokażcie to przy innych, a nie ukradkiem bo to nic nie wnosi do firmy, jak mówicie po cichu jaki ktoś jest dobry to czemu nie powiedzieć na forum niech te 80% zazdrości i może chociaż zyskacie kolejne 10 % z tego że ktoś będzie chciał jak on zostać doceniony i ruszy (usunięte przez administratora). Nie przedłużając , Szefostwo jest okey nie robią problemów zawsze idzie się dogadać, warunki mieszkalne są okey, pracownicy to 2 grupy w przedszkolu ( (usunięte przez administratora) i nic nie robiący ). Ps chłopaki mają w (usunięte przez administratora) te 5 € za jazdę oni woleli by mieć więcej kierowców albo chociaż dodatkowy dzień wolnego w miesiącu. Zdrówka chłopaki.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RBK Elektrotechnik GmbH? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Rafał S.

Witam wszystkich zainteresowanych opiniami o firmie RBK. Zbliża się koniec roku więc czas na podsumowanie .Jestem pracownikiem tej firmy od prawie roku i nie zauważyłem rażących uchybień i niedociągnięć ze strony szefostwa ,raczej wszystko się odbywa w przyjaznej atmosferze bez spięć i niepotrzebnych nerwów. Wiadomo jest że ile osób tyle charakterów i nikt nigdy nie będzie w stu procentach zadowolony z warunków i organizacji pracy..Proszę mi wierzyć mam spore doświadczenie w zawodzie i widziałem i robiłem nie jedno zaczynając od łopaty i kilofa .Być może tego doświadczenia brakuje tym osobom które wypisują te negatywne opinie.Nie potrafią docenić pracy pod dachem w nie najgorszych warunkach.A osobiście to sam bym niektórym jeszcze w(usunięte przez administratora) wstawił ale to tak na marginesie. Przejdźmy dalej jeżeli chodzi o wynagrodzenia to zawsze na czas i bez manipulacji.Warunki socjalno mieszkalne dobre być może niektórzy nie mają we własnym domu takich. Podsumowując całokształt z całego mojego roku jest pozytywny.Dobra rada jest taka ......ludzie zajmujcie się sobą i własną (usunięte przez administratora)a nie pisaniem nie prawdziwych komentarzy.Dla szefostwa i obecnych pracowników życzę dużo zdrówka wytrwałości i wiary w siebie w nadchodzącym NOWYM ROKU.POZDRAWIAM

Taka prawda

No i co taka niby porządna firma a i już nawet jeden z szefów zostawił ten twór.Trochę pracy się pojawiło i już nie ma komu robić i kłótnie. Krzysztofie Uważaj na Kolegę bo to wilk w owczej skórze nagabywał z panem R na ciebie że cię (usunięte przez administratora) a tu niespodzianka. Jeśli chodzi o firmę to tylko szef Krzysztof ma jaja.

Jaka atmosfera jest między działami w RBK Elektrotechnik GmbH?

Bartosz.

Firma godna polecenia. Wynagrodzenie na czas potrzebujesz pomocy to pracodawca ci jej udzieli, pracuje już w tej firmie dwa lata i jestem bardzo zadowolony .

Martyna

Minęło już trochę czasu od kiedy opuściłem ten twór nazwany firmą i mogę tylko powiedzieć,nie polecam.W tej firmie mają tylko dobrze (usunięte przez administratora).Jezeli nie umiesz się przylizywac szefostwu to nie masz tam czego szukać

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w RBK Elektrotechnik GmbH?

Polaczki dorobiekwicze. Ile oni nie mają i w jakich krajach nie pracowali. Od Stanów Zjednoczonych po inne. Na końcu i tak nie zapłacą. Unikać.

JA

@RBK
@JA

@Maciek

Witam Panie Maćku. Z tego co jest na Dokumentach to miałeś wypłacone wszystkie pieniądze. Jeżeli masz jakieś roszczenia i twierdzisz ze zostałeś (usunięte przez administratora) to nie pisz oszczerstw tylko sa instytucje które to sprawdzają i weryfikują. Co chodzi o twoje trzech tygodnie wolnego to dostałeś je za to jak zostałeś przyłapany na kradzieży miedzi na budowie żebys przemyślał swoje zachowanie rownie dobrze za to mogleś byc zwolniony dyscyplinarnie ale dostałeś jeszcze jedną szanse. Za trzy tygodnie wolnego pomimo tego co zrobiłeś dostałeś wynagrodzenie. Ostatni miesiac pracy tez został ci wypłacony wiec nie wiem co ma na celu pisanie takich rzeczy? A jezeli wymaganie od pracowników zaangażowania na budowie to według ciebie jest Mobbing to szukaj sobie pracy w której bedziesz sobie tylko "był" . Pozdrawiam GF

@GF

Za 212 godzin które miałem wypracowane dostałem mniejszą wypłatę, niż we wcześniejszych miesiącach za 200. Poprosiłem o odcinek od wypłaty, ponieważ chciałem zweryfikować czy nie zostały potrącone jakieś wyższe podatki lub inne opłaty ale go nie dostałem, więc sytuacja jest dla mnie jednoznaczna.

@Maciek

To jak masz takie wielkie roszczenia dla mnie niesłuszne to nie widzę problemu żeby spotkać się w sądzie i to wyjaśnić bo ja wiem ze masz za wszystko zapłacone a twoje roszczenia są niesłuszne i może wtedy to zrozumiesz Ale puste pisanie jest lepsze od konfrontacji twarzą w twarz . I jeszcze raz Miałeś za wszystko zapłacone. Nie wiem co ma na celu takie Twoje pisanie po takim czasie. Co teraz sobie to przypomniałeś po takim czasie? Jak ci cos brakuje to to udowodnij bo nie miałeś odbite ani za ubrania ani za narzędzia które dostałeś (w sumie została po tobie tylko sama skrzynka narzędziowa z jednym śrubokrętem) za to powinieneś mieć tez potracone a nie miałeś. Wiec jeżeli szukasz wrażeń to nie ma problemu możesz je znaleźć . A jeżeli zostałeś potraktowany normalnie i rozliczony za wszystko to nie wiem w czym u ciebie jest problem. Chociaż takie pisanie na internecie jest dla ludzi którzy nie potrafią porozmawiać normalnie tylko szukają dziury w całym jak jest daleko i pisze bo obecne społeczeństwo nie potrafi rozmawiać tylko pisać. Po prostu szkoda takich ludzi. Dla mnie sytuacja jest taka ze trzeba cię było zwolnic za kradzież na budowie a nie byc człowiekiem i dawać komuś drugą szanse. Tak to się ludzie potem odwdzięczają nie jak sa twarzą w twarz tylko jak już są daleko. Tacy ludzie jak ty prowadza do tego że nastepnym razem szkoda dawać komuś drugą szanse. Pozdrawiam Maćku.

@GF

Słuchaj raz do Ciebie zadzwoniłem to usłyszałem groźby znalezienia mnie w Polsce, więc dziękuję za kolejne rozmowy z Tobą. Jeśli chodzi o narzędzia i ubrania to oczywista manipulacja z Twojej strony ponieważ zgodnie z tym jak się umawialiśmy zostawiłem wszystkie ubrania na mieszkaniu a skrzynkę z narzędziami ze znacznie większą ilością sprzętu niż opisałeś zostawiłem w kontenerze na budowie. Zresztą przed moim odejściem rozmawialiśmy o zdaniu tych rzeczy i sam powiedziałeś, że nie będziemy podpisywać żadnej obiegowki tylko po prostu mam to zostawić to co mam, co zresztą zrobiłem. Więc proszę zachowaj trochę godności i przestań manipulować. Opisuję to na forum publicznym ponieważ uważam, że takie zachowania powinny być publicznie piętnowane.

elo

Jak ktoś twierdzi ze 2400€ na rękę plus mieszkanie plus dojazd do pracy to źle to nie pracowali naprawdę w trudnych i złych warunkach. Pozdrawiam mnie jest dobrze.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w RBK Elektrotechnik GmbH?

Robert

Nie polecam. Potrafią nie zapłacić pieniędzy.

@Robert

Dlaczego nie zaplacili ci pieniedzy ????

Robert

Czy komuś z państwa jest winna ta firma pieniądze?

Tak

@Robert

Pracuje w firmie już 5 lat nigdy nie brakowało mi ani centa. Nie wiem gdzie jest problem. Jeśli jest się uczciwym pracownikiem to nie ma żadnych problemów z pieniędzmi

Justyna

Jaką kwotę? No i z jakiego powodu? Możesz dać znać?

@Justyna

Powód jest mi dalej nie znany, a Pan R to zwykły kłamca. Kit taki nakręca, ale ręce opadają. (usunięte przez administratora) na dość sporą liczbę godzin i pieniędzy.

Emilia
@pracownik

Opowiesz coś na temat uczciwej pracy w firmie w takim razie? Jak konkretnie musi wyglądać i w jakich warunkach tu się odbywa? Pytam w kontekście innych negatywnych opinii, twierdzisz, że te osoby nie pracowały jak należy? Jakaś sugestia?

Aktualny pracownik

Chlopaki pracuje w tej firmie juz kilka lat. Co chodzi o rotacje pracownikow to prawda jest duza ale nie wynika to z winy pracodawcy Tylko ludzi ktorzy przychodza do pracy i okazuje sie ze po pierwszej wyplacie pokazuja co potrafia. Mieszka sie po 7 na mieszkaniu pokoje 2 lub 3 osobowe ale jak jest (usunięte przez administratora) to jest tylko wina lokatorów ktorzy zamiast po sobie ogarnac to zagladaja do butelki. Pracuje sie po tyle godzin ale jak jade na urlop tydzien lub dwa to mam cała wyplate o tym koledzy nie wspomnieli. Ja jezdże samochodem na zmiane i nie jest to uciazliwe bo nie ponosze kosztów dojazdu. Moim jedynym kosztem jest jedzonko :)

Ktoś
@Aktualny pracownik

Dodaj że te 3 godziny w aucie to charytatywne. A jak nie chcesz jeździć to jesteś zastraszany zwolnieniem.

@Ktoś

Kolego tak to jest dobrze oczerniac . A nie napiszesz ze dojazd do pracy cie nic nie kosztuje tak samo jak mieszkanie a jak trzeba ci pomoc w jakiejs sprawie to tez takowa otrzymasz. Wyplata zawsze na czas tego tez nie napiszesz. Jak ci jest tak zle to sie zwolnij a nie pisz takich bzdur.

Justyna
@Ktoś

Jak charetatywnie? Przecież to mimo wszystko czas pracy. Ktoś rozmawiał o tym z szefostwem? Jaka była reakcja?

@Justyna

A czy pani jak pracuje to czas liczy sie pani od momentu wyjscia z domu czy moze pani jezdzi swoim samochodem ktorego pani musi zatankowac za swoje pieniadze i ponosic koszty dojazdu Pani SZEF za to wszystko oczywiscie pani płaci ?

Antoni

Piszę pewnie jako "pupilek" bo chyba tak są nazywani ludzie którzy pracują dłużej . Jeśli uważasz że mówisz prawdę to czemu się nie podpiszesz pod tym. Mimo że pracujesz, jeśli nie masz odwagi w prost powiedzieć pracodawcy to może choć tu znajdziesz odwagę. Jeśli jest taki wyzysk to po co pracujesz jeszcze. Bo jest tu lepiej niż tam gdzie do tej pory szukałeś? Zmuszanie do jazdy nie słyszałem o tym ani nie doświadczyłem. Jazda jest z początku męcząca mimo że się nie prowadzi, ale idzie się przyzwyczaić. A poza tym jeśli już dwie jazy z rana jakie mam bo tak wolę, to wielki wdysiłek przez cały tydzień, to dużo, to przepraszam ale wolę tak i możliwość wyjścia na Polską stronę w weekend i w tygodniu na zakupy normalnie nawet firmowym autem. A te 200 "strasznych" godzin? Dzięki temu średnio co 5 tyg jestem w domu na tydzień. A jeszcze urlop zostaję. Wszystkie te negatywne komentarze są od ludzi którzy przyjechali zarobić a się nie o robić. Jeśli chcesz pracować, a nie masz doświadczenia to sam Ci pomogę mimo mojej małej wiedzy a jeśli nie ja to inni co robią dłużej, jeśli choć wykażesz jakieś chęć pracy. Szefowie jeśli trzeba sami pracują i pomagają jeśli potrzebujesz coś załatwić w Niemczech. Mówicie (usunięte przez administratora) na mieszkaniu ale widocznie taki robicie jeśli nie potraficie sie z organizować bo chyba umiecie sprzątać chyba że i do tego się nie nadajecie. Ma ktoś wam sprzątaczkę wynająć? Rusz (usunięte przez administratora) a nie tylko daj daj...

Antoni

Żadna wazelina a Tobie widzę że dalej brakuje jaj żeby się podpisać a mogłem napisać anonima jak ty bo to takie wiarygodne i wogole "szacunek" mam do Ciebie że jesteś taki odważny dobrze że mama Ci pozwala takie rzeczy pisać w internecie

Ktoś
@Antoni

Pierwsze Twoje zdanie określa kim jesteś ale przykro mi że ślepo im wierzysz. Od tych Twoich wspaniałych według Ciebie szefów słyszałem tekst że teraz damy mu jeździć i ratować związek a później nam wszystko odrobi z nawiązką i będzie na każde zawołanie.

Zostaw merytoryczną opinię o RBK Elektrotechnik GmbH - Oberursel

• Jak się pracuje w RBK Elektrotechnik GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy RBK Elektrotechnik GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RBK Elektrotechnik GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

RBK Elektrotechnik GmbH