Opinie o Adecco w Sosnowiec

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Adecco. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Adecco o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Adecco w Sosnowiec

Strasznie nie polecam rekrutacji przez adecco, proces trwa 1 miesiąc i po przejściu badań państwo się dowiadują że nie rekrutują bo pracodawca im znać nie dał. Miesiąc czasu człowiek straci przez słabe zorganizowanie tej firmy.

Jola

Byłam świadkiem wyrzucenia Pani o 00:00 na na końcu miesiąca bo nie odebrała telefonu o nieprzedłużeniu umowy z komentarzem : A co mieliśmy przyjść do domu Panią poinformować? ....... (mogliście wysłać na skaner informacje albo podpisać aneks na parę godzin) Obsługa Adecco w Amazon bardzo zła. Ja polecam tam pracę ale te małolaty z addeco zero kultury i szacunku.

Agnieszka
@Jola

Przykre to. Może jednak namówię Ciebie do napisania paru słów o innych stronach pracy w Amazonie za pośrednictwem Adecco? Jak agencja wypada pod innymi względami, typu stawki za pracę. To też jest ważne, gdy ktoś szuka pracy i chce skorzystać z ich pośrednictwa.

Jak wygląda ścieżka awansu w Adecco?

Irek

Witam, Ktoś aplikował do nich na wyjazd do Turcji?

kilo

to nie wina pracowników a dyrekcji i kierownictwa,przecież te panie mają zwierzchników którzy biorą kasę i ponoszą odpowiedzialność,zawsze tak było

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Adecco? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Sosnowiec
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Sosnowiec
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
CP Consulting Engineering Services
Malutka94

Witam. Widzę że sporo osób tutaj ma ogromną wiedzę na temat Adecco. A powiedzcie mi jak się dostać z Adecco bezpośrednio pod Amazon ? Ktoś tak przeszedł już ?

Be

Dla mnie to co sie tam dzieje to jedna wielka porazka. Nie odzywaja sie miesiacami widniejesz w ich systemie. A podpisujesz umowe z kims innym, blokuja ci badga. Po miesiącu dzwonią z glupimi pytaniami... Zero organizacji wszytkiego, az kuzwa na końcu sam amazon mnie zablokowal bo ktos z nich nie usunal mnir z systemu a powidzieli ze to zrobili.... Robienie ludzi w balon......

gornik

adecco- swiniarnia????????????

Kazek

W tym momencie dostałem wynagrodzenie za miesiąc czerwiec, prawdopodobnie, znów pomylii pracowników. Za pół etatu nocnego, czyli 88 godzin, przelew na k.o. 1000 pln. Nie ma konaktu, ciężko się dodzwonić.

Grzegorz

Wiele lat miałem do czynienia z ludźmi zatrudnianymi przez Adeco. To, co wyrabiali z pracownikami wołało o pomstę do nieba. Zatrudniali swojego pracownika na umowie śmieciowej, za stawkę, która mniej więcej była równa 30 % stawki pracownika etatowego, który był zatrudniany przez firmę, do której wysyłali swoich wyrobników. Ich pracownik miał umowę tylko do przerwy urlopowej, którą miała firma, a kolejną dostawał po powrocie załogi z urlopu. W międzyczasie miał przerwę w zatrudnieniu. Każdemu też wciskali kit, że jak się będzie bardzo starał, to przejdzie do firmy macierzystej. Prawda była jednak taka, że to względy ekonomiczne decydowały, a nie zaangażowanie pracownika Adeco. I tylko nieliczni mieli szczęście przejść na taki etat. Pozostałym dawano wypowiedzenia w dniu zakończenia umowy, w chwili, gdy po przepracowanych ośmiu godzinach mieli zamiar iść do szatni. I nikt ich wcześniej nie poinformował, że nie przedłużą im umowy. Pewnie z obawy o to, że po prostu nie przyszli by do pracy.

kris

Ze strony tej agencji spotkają was dwie rzeczy - zmarnują wasz czas i totalnie zlekceważą. Na rozmowie kwalifikacyjnej zapewniają, że praca jest aktualna, kontakt czy nawet rozpoczęcie pracy w ciągu tygodnia, dwóch (rozmowa oczywiście z pozytywnym efektem), dopytują o dyspozycyjność, długość terminu wypowiedzenia, sugerują wręcz, żeby już, już składać wypowiedzenie - bla, bla, bla gruszki na wierzbie! Absolutnie nie wierzcie w te bujdy, bo możecie zostać na lodzie, a oni będą mieli to gdzieś, umywając rączki od odpowiedzialności. Nie tylko w deklarowanym czasie nie było żadnego kontaktu ze strony agencji, ale jak próbowałem w końcu, zaniepokojony, dowiedzieć się co jest grane, to nikt oczywiście nie odbierał telefonu, ani nie raczył oddzwonić. Kiedy wreszcie się dodzwoniłem, to okazało się, że (oczywiście!) nic nie wiadomo, terminy przesunięte, do kiedy (oczywiście!) też nie wiadomo i w ogóle może tak, a może nie, a może jeszcze inaczej - komedia po prostu. Gdybym sam się do nich nie dobijał, to dalej siedziałbym, jak ten ostatni i czekał, bo czymś niewyobrażalnym jest dla tej wspaniałej agencji z logo pełnym frazesów, żeby ze zwykłej przyzwoitości czy szacunku do drugiego człowieka, uczciwie poinformować, jak się sprawy mają, żebyś mógł zdecydować - czekać, szukać innej pracy, czy zostać w poprzedniej. Jednak najzabawniejsze w tym jest to, że w tym samym czasie agencja w dalszym ciągu prowadziła rekrutację na te same stanowiska (znajomą zapraszali na rozmowę, ale odmówiła), doskonale wiedząc, że oferowanej pracy obecnie nie ma i nie wiadomo czy w ogóle będzie!!! Z pełną świadomością robili ludzi w konia po prostu. Jeszcze jedna uwaga – żeby nie było, że to jednostkowy przypadek, od kilkunastu innych osób wiem, że mieli podobną sytuację z Adecco. Zastanówcie się więc głęboko czy warto tracić czas dla kogoś, kto was po prostu olewa. PS - Dziwnym trafem, po pozostawieniu mojego numeru telefonu u nich, wydzwaniać zaczęli do mnie telemarketerzy z ofertami szkół językowych i tym podobnych pierdół.

SRAKO
@kris

Popieram w 100% mam takie samo doświadczenie z nimi.

@kris

100% prawdy. potwierdzam.(usunięte przez administratora) po rekrutacji kontakt sie urywa a po 2 miesiacach nie przedluzaja umowy.... Zenada!!!!

Pau27
@kris

Dokładnie! Zapewniali ze praca nadal aktualna, +bardzo im sie spieszyło ze szkoleniem online, a po wysłaniu im wypełnionego kwestionariusza, przestali odbierać i tak jest az do dzis. Mimo że, non stop widzę ogłoszenia zeby aplikowac.

Pau27

Nie polecam! Malo rzetelna agencja pracy. Po wysłaniu kwestionariusza osobowego, juz sie nie odezwali i niestety nie odpowiadali na próby kontaktu, az do teraz. Zbierają dane osobowe zeby je sprzedawać, nie marnujcie czasu na tą agencje, jeden wielki przekręt

OSA

W lepszym cyrku nie bylem szkoda tylko że gra się tam główną rolę mówią coś co w rzeczywistości nie znajduje miejsca oraz z kontaktem do nich jest Masakra

john

Adecco to marnowanie czasu i tak nie zadzwonia nie polecam w sosnowcu TOTALNA PORAZKA

@john

potwierdzam. 100% prawdy

Lola
@dulart

Kiedy sie zatrudniałeś?

@kijaw ale jak to, oni jakoś z Amazonem współpracują?

@ja

tak. Jesteś pracownikiem adecco delegowanym do pracy w amazon. Na każdym kroku bedą Ci powtarzać że nie ma różnicy między zatrudnieniem w adecco i amazon. Niestety postawa adeccO....

Nigdy więcej

Ja się zastanawiam jakim cudem tego syfu jeszcze nikt nie zlikwidował kłamią w żywe oczy moją wypłatę przelali na obce konto takiego cyrku jak tam nigdzie nie doświadczycie omijać szerokim łukiem

Toro
@Nigdy więcej

To sie (usunięte przez administratora) naucz przepisywac dobrze cyferki xD

@Toro

wnosze ze jestes pracownikiem adecco od paru tygodni i jeszcze sie nie przekonales jak ta pseudoagencja traktuje ludzi....

dulart

wszystko zalezy od realnego pracodawcy. W amazon jest 100% zgodnie z kodeksem pracy jednak addeco to jakś kpina.....

Vincent Vega

Jako, że już jestem pod skrzydłami Adecco jakiś czas, pora na wyrażenie opinii. Na początku nic nie wzbudza podejrzeń. Panie (stosunkowo młode dziewczyny) w biurze wydają się być sympatyczne i pomocne, jedna z nich znalazła mi pracę w kilka dni, co jest niewątpliwie plusem. Umowa podpisana, po rozmowie kwalifikacyjnej telefon z pytaniami, jak było etc. I w tym momencie kontakt się urywa. W firmie, w której pracuję ostatnio doszło do podwyżek dla pracowników. Wszyscy otrzymali aneksy do umowy, poza mną. Nikt nie raczy odebrać telefonu (kilka numerów), kontakt jest zerowy. Od przeszło dwóch tygodni nie otrzymałem aneksu, ani nawet informacji od agencji, że ja również takowy papier dostanę (byłbym w stanie już łaskawie sam pojechać po ten dokument i podpisać go na miejscu). Na temat wypłaty wynagrodzenia się nie wypowiem, gdyż takowego jeszcze nie otrzymałem. Podzielę się opinią na ten temat już po fakcie. Dodam jeszcze, że podczas pierwszej rozmowy rekruterka zrobiła na mnie złe wrażenie. Praca, którą mi zaproponowała w rzeczywistości okazała się być czymś zupełnie innym, zadawała pytania nieadekwatne, stosowała usilnie język korzyści, obracając rzekomą korzyść w próbę wybronienia się. Może to wina braku szkoleń z obsługi klienta, może to wina złego humoru, nie mnie oceniać. Podsumowując - wszystko wydaje się być w porządku, ale pod powierzchnią są niestety dwa metry mułu. Jesteś potrzebny agencji tylko na początku, by zarobili na Tobie pieniądze. Później jesteś ignorowany. Są dostateczni, jeśli szukasz pierwszej pracy, lub pracy tymczasowej (choć oferty nie są zbyt dobre). Zdecydowanie lepiej szukać pracy na własną rękę, ale wiadomo, że to nie takie proste, jeśli jesteś w trudnej sytuacji.

Marcellus Wallace
@Vincent Vega

Chciałbym poszerzyć swoją opinię, gdyż miałem tą niewątpliwą przyjemność zakończyć współpracę z Adecco. Nastał nowy miesiąc, toteż skończyła mi się umowa. Postanowiłem więc zadzwonić do agencji, gdyż oni najwyraźniej mają gdzieś swoich zleceniobiorców i nie potrafią skontaktować się, by poinformować, że podpisujemy nową umowę. Dzwonię - nikt nie odbiera. Dzwonię drugi raz - nikt nie odbiera. Dzwonię trzeci - to samo. Jadę na miejsce. Okazuje się, że nie ma kobiety, która jest odpowiedzialna za moją umowę, a rekruterka nic nie wie. Okej, zostawiam kontakt do siebie i wracam do domu. Mija cały boży tydzień, a kontaktu ze strony agencji, ani widu, ani słychu. Ja bez umowy pracować nie zamierzam, więc w pracy się nie pojawiłem, zresztą nie miałem takiego obowiązku. Nadszedł czwartek. Pisze do mnie przełożony, że Adecco wysłało im maila, iż mam umowę do końca września. Nota bene ciekawe, że im potrafią napisać, coś powiedzieć, a mnie mają w poważaniu. W piątek zdecydowałem się pojechać do agencji, by podpisać tą cholerną umowę. Zajeżdżam na miejsce, lecz w biurze siedzi sama rekruterka. Tłumaczę jej, jak wygląda sytuacja, a ja chcę podpisać umowę z zastrzeżeniem, że ma być od przyszłego poniedziałku, by nie być tydzień w plecy. Po poinformowaniu jej, że przez cały tydzień nie byłem w pracy, bo nie mam umowy, ta zrobiła oczy, jak pięć złotych, zszokowana tym, że ktoś nie chce pracować "na czarno". Powiedziano mi wtedy, że "Pani *tu pada imię i nazwisko* skontaktuje się ze mną w poniedziałek". Super - straciłem czas i kasę na dojazd, by zostać odesłanym z kwitkiem. Przez weekend podjąłem decyzję, że mam dość tak lekceważącego podejścia i wypisuję się z takiego interesu. Poinformowałem firmę, jak wygląda sytuacja i zwyczajnie odszedłem. Teraz czekam na swoją ostatnią wypłatę. Oczywiście czas na wypłacenie środków minął wczoraj, a ja przelewu dalej nie zobaczyłem. Przypominam, że jest to łamanie postanowień sierpniowej umowy, którą podpisałem i ja, i pracownica agencji. Nigdy więcej nie skorzystam z usług tejże firmy. Szczerze odradzam ją każdemu szanującemu się człowiekowi. Coś, co z wierzchu wydaje się dobrą opcją, pod powierzchnią kryje jedynie kilogramy mułu. Lekceważące, ignoranckie podejście do umowobiorców, zero rzetelności, czy transparentności. Łamanie przepisów prawa i cisza w eterze. Jesteś ważny tylko do czasu podpisania pierwszej umowy. Potem tylko Cię zbywają, olewają i za przeproszeniem wykładają lachę. Nie dziwię się, że biuro ma na tym portalu taką ocenę, a nie inną. Wszystko jest w rękach kobiet tam pracujących, by poprawić wizerunek firmy, ale po co. A wystarczyłby głupi telefon na początku miesiąca, z informacją "Dzień dobry, mamy przygotowaną dla Pana umowę, proszę przyjechać do biura." i tej całej sytuacji by nie było. Potem tylko wypłata przelana w terminie i moje podejście do Adecco byłoby zupełnie inne. Z grzeczności nie podam imienia, czy nazwiska pracownicy, która mi podpadła. Do rekruterki nic nie mam, gdyż ona ma inne zadania i jest w tej sytuacji niewinna. Napisałbym coś pozytywnego, ale naprawdę - nie potrafię. Do osób czytających moje wypociny - przepraszam za tak długą litanię, lecz wolałem pokazać, jaki cyrk kryje się pod szyldem Adecco i obrazowo opisać moją przygodę z tą agencją.

@Marcellus Wallace

Musze sie zgodzic w 100%. Firma adecco i jej podejscie jest delikatnie mówią żenujące. Wezcie sie do roboty bo przez was marka adecco kojarzy sie z obiecywaniem gruszek na wierzbie a traktowanie waszych pracownikow delegowanych do innych firm mozna skwitowac : Ty daj z siebie wszystko a w zamian z naszej strony nie licz na nic... Wstyd

Witold

Podpowiedzcie jak sie z nimi pracuje za granicą? Czy można spokojnie wyjechać?

@Witold

z adecco mozesz wujechac ale nogami do przodu. Nie polecam

Łysy

To firma "krzak".....jak złożyłem swoje cv i Pani mnie zapytała jakie są moje wymagania,to powiedziałem jej że chciałbym pracować(tyczyło się to oferty na produkcji w DG)przez 5 dni w tygodniu po 8 h bez żadnych nadgodzin za 2500 brutto....to wyobrażcie sobie ludzie to że zapisała sobie wszystko na moim cv i nawet nie zdąrzyłem dojść do drzwi wyjsciowych a ona moje papiery wrzuciła do niszczarki...nie polecam tego i omijac z daleka...

@Łysy

tak dziala adecco

cde

beznadziejne g owniary szególnie ta pulchna zreszta chyba tylko jedna w porzadku chamstwo i niekompetencja a przeciez zyja z takich jak my jestescie młode ale bedziecie tez stare karma wróci leniwe pustogłowe dziewki

@cde

Racja. potwierdzam w 100%

Zostaw merytoryczną opinię o Adecco - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Adecco?

Zobacz opinie na temat firmy Adecco tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Adecco?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Adecco