Opinie o Distribev Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Distribev Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Distribev Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Distribev Sp. z o.o. w Warszawa

Rekrutowany

Jak wyglądają plany w 2023 ? Do zrealizowania czy kosmos ? Czy auta są pięcioosobowe i do użytku prywatnego? Czy jakoś to rozliczają ? Jakie to auta ??

Kierowca do Bydgoszczy

Odnosnie Bydgoszczy: Umawiasz sie z kierownikiem na rozmowe w piatek. Przyjezdzasz po weekendzie a okazuje sie ze pan sobie gdzieś pojechal i wroci za 2 dni. Na rozmowe przyjmuje cie ktos z pracownikow ktory podczas rozmowy wykonuje 3 telefony z pracownikami a na kazde pytanie odpowiada "nie wiem". Podaje tylko obowiazki ktorych jest cala lista. Na koniec mowi ze pan kierownik po powrocie zadzwoni po czy po kilku dniach nikt nie odbiera.????komedia.Moim zdaniem szkoda czasu.

Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z pracy w firmie Distribev Sp. z o.o.?

Pracownik obecny

W disribev pracuje już jakiś czas. Praca jak każda inna - są plusy i minusy. Plusy praca od poniedziałku do piątku 8-16. Pensja na czas zależna od wypracowanego planu sprzedaży, samochód, telefon. Minusy jak nie zrobisz planu to nie zarobisz ale tak jest wszędzie w sprzedaży.

Alicja
@Pracownik obecny

Ale jak nie zarobisz, to nie ma podstawy? Są jakieś dodatki? Dofinansowania do języków, karta multisport?

mick

jaka jest atmosfera w biurze?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Distribev Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Specjalista ds. Administracji (Recepcja)?
Leszno
Kowal

Firma "krzak" wypowiedzenia umów na po potęgę , 18 lat nienagannej sumiennej , uczciwej pracy papier i WON stąd!! Spoko , nie tylko mnie to spotkało , (usunięte przez administratora) i tyle , REEEDUKCJA....

Serdecznie nie polecam pracy w tym czymś. Szok, ze mamy 2022 rok i handlowiec ma podstawie 3500 brutto . Minus auto za które płacisz, a jak zatankujesz w piątek i w poniedziałek to zabiorą Ci z wypłaty kwotę za poniedziałkowe tankowanie. Maili od groma, aż głowa boli. Plany z kosmosu wzięte :)

Damian
@Marcin

Dzięki za podzielenie się opinią, faktycznie zarobki nie powalają, a nie ma premii albo nadgodzin, gdzie zawsze więcej grosza wpadnie?

Kandydat PH

Witam mam pytanie jak wygląda praca PH w distribev? Czy samochód służbowy jest do użytku prywatnego (jeśli tak to jaki to samochód) Da radę wyrobić normy aby spodziewać się premii? Jak atmosfera w pracy? Jak dużo punktów dostaje się dziennie do odwiedzenia? Ile realnie godzin dziennie się pracuje? Czy polecacie tego pracodawcę?

@Kandydat PH

Samochód służbowy jest do użytku prywatnego, nie jest oklejony, nie ma GPS. Premie można wyrobić bez problemu a atmosfera w pracy jest taka, że w każdym korpo powinno tak być. Punktów jest roznie plus minus 20. Godziny pracy w zasadzie do 16 bo do tej godziny logistyka przyjmuje zamówienia. Ogólnie polecam tego pracodawcę mimo, że już tam nie pracuje.

Honorata

No ale jak ktoś nadużywa samochodu służbowego do celów prywatnych to jak to sprawdzają?

Ciekawski

A jakieś negatywy pracy ? Coś możesz powiedzieć mi więcej jak atmosfera w pracy , jakie auto , ile można zarobić miesiecznie jako PH.

Magdalena

Do 16 godziny pracy, ale od 8, tak? Czy jakoś inaczej?

@Magdalena

Ogólnie praca od 8 ale niektórzy zaczynają np o 7 żeby skończyć wcześniej.

@Michał

Czyli w sumie temat godzin jest elastyczny? a jakies nadgodziny się czasem zdarzają czy raczej zawsze pracujecie w normach?

Izabela
@Michał

fajnie, że jest elastyczne podejście a słuchaj co z jakimś awansem? pytam, bo raczej trudno przez tyle lat robić tu to samo? ludzie się nie wypalają?

Ajak

Czy już urząd skarbowy zajął się rozliczeniem opakowań w distribev ?

Majki
@Ajak

Nie wiem co masz na myśli ale ja mam problem z tą firmą jako klient obciażają mnie kwotą 5000 zł nie dostałem żadnych faktur ale wezwanie od windykacji do zapłaty jak najbardziej.Jezeli masz wiedzę która moze mi pomóc to będę wdzieczny.W zaden sposób nie mogę miec takiej zaległości mając jeden punkt gastronomiczny.pozdrawiam

@Majki

Witam serdecznie. Mieliśmy z mężem identyczny problem. Prowadziliśmy jeden punkt, zaopatrzenie braliśmy wyłącznie od nich. Zawsze opakowania puste oddawane, płatne wyłącznie gotówką - a więc wszystko na bieżąco. Zaczęliśmy dostawać pisma, że mamy na stanie opakowania na około 7500 zł. Przedstawiciel przyjeżdżał i opowiadał, że wszystko jest ok. Bo to jedno wchodzi w drugie i żeby się nie martwić. Aż do momentu kiedy zamknęliśmy działalność. Zaczęły się telefony, na które chciałam uzyskać odpowiedź skąd jest zadłużenie. Nikt nie potrafił mi odpowiedzieć. Po jakimś czasie jedynie dostałam informację od kiedy widnieje zadłużenie. W każdym razie zrobiłam zestawienie opakowań pobranych oraz opakowań zdanych, na którym ewidentnie było widać że nic nikomu nie zalegamy. Jak wysłałam takie zestawienie to Pan przestał odbierać telefon, a zaczęły się telefony z windykacji i odwiedziny Pani, która robiła zdjęcia posiadłości za dług 7800 zł. W związku z tym iż powiedzieliśmy iż płacić nie będziemy, Distribev skierowało sprawę do sądu. Wzięliśmy prawnika i sprawę oczywiście wygraliśmy. A jeszcze taka ciekawostka, że dług nagle zmalał z tego co pamietam do 4000. Jakim cudem? Tego nie wiem.

@Marta

@Marta inni gastronomicy maja podobny problem znam temat może założyć pozew zbiorowy ,system opakowań aż się prosił o takie działanie?

@Adam

Ja już mam sprawę wygraną. Jedyne co mogę powiedzieć, to żeby nikt im nie odpuszczał. ABSOLUTNIE !!!

tom
@Majki

prosze o smsa ze w sprawie orbico pod numer telfonu 519729428 posiadan ten sam problem

tom
@@Marta

witam prosil bym o kontak smsa ze w sprawie orbico zadzwonie moj numer tel 519729428 mam ten sam problem z opakowania

Tomasz
@@Marta

WItam mam ten sam problem naliczyli mi ponad 8000 tys. Widać problem jest powszechny, jak można zrobić koszty z zdarzenia które nie miało miejsca?

greg
@Marta

Witam Panią. Mam do Pani pytanie. Moja znajoma ma podobny problem z opakowaniami i też żądają do niej ponad 8000 zł i też nie wiadomo o co im chodzi. Prawdopodobnie sprawa znajdzie finał w sądzie. Czy może Pani podać więcej szczegółów jak wygrać z nimi tę sprawę? Z góry Pani dziękuję.

Opakowania
@Ajak

Zostałam dwukrotnie w roku 2022 zmuszona do zapłaty za opakowania, ponieważ wartościowo widnieje w distribev/orbico moje zadłużenie za opakowania, lecz ilościowo byłam na zero. Zrobiłam te płatności - by dostać towar! Teraz nie mam zamiaru więcej tego robić ponieważ sytuacja się powtarza, mam nałożone limity, praktycznie nie mogę już z tą firmą handlować. Próbując dojść do sensu zaistniałej sytuacji okazało się, że firma rozliczała sobie moje opakowania własnym systemem i logiką - z której wynika, że mam wystawić im faktury na kilkanaście tysięcy za opakowania, które rzekomo ode mnie zakupili. Jak to? Po to, żeby mogli sobie odpisać VAT. Znaczy ja mam zapłacić VAT za opakowania za które oni mi nie zapłacili - szaleństwo. Za przyczynę podali, że prawdopodobnie miałam opakowania z jakiejś innej hurtowni i oni kiedyś przez pomyłkę mogli przyjmować nadmiar. A teraz już nie. Niestety dostribev to jedyna hurtownia z którą handlowałam od 8 lat i to nie jest możliwe, żebym miała więcej opakowań zamówiłam z towarem u nich. Niestety inaczej mówi system na który się powołują. Czy ktoś zna rozwiązanie sytuacji?

@Opakowania

Tylko do sądu. Mieliśmy ten sam problem. sprawa wygrana

@greg

U nas była taka sytuacja, że faktury za opakowania były przepisywane z miesiąca na miesiąc. W ostatnich pięciu latach nigdzie było faktury na podstawie której mozna było stwierdzic kiedy to się zaczęło. Ze swojej strony rozbiłam zestawienie na podstawie KP ( z ostatnich pięciu lat) ile kegów przyjeżdżało pełnych a ile zabierali pustych. Nasz radca prawny, który nas reprezentował powiedział, że te faktury są nieważne bo minął okres ważności. W sądzie zwrócił równiez uwagę na to że obciążyli nas kosztami za nowe kegi, gdzie te przywożone były używane a więc ich wartość jest zawyżona. Co więcej nikt nas nie zapytał czy jestesmy w stanie dostarczyć w zamian kegi z jakiegoś innego źródła (np. byśmy kupili gdzieś taniej żeby się z nimi rozliczyć) chcieli wyłącznie gotówkę.

Opakowania
@Marta

Czy można prosić o kontakt do prawnika, który już zna temat i jest w stanie pomóc w podobnym przypadku?

@Marta

Prosze napisać do mnie mail: martazip@poczta.fm

Wanda
@Ajak

Zapraszam do przeczytania regulaminu obrotu opakowaniami. Oddajesz wiecej to rozlicz sie ze skarbówką

Ona

Czy w Mysłowicach są przyjęcia do pracy?

Maniek

Mam pytanie. Jaka jest podstawa wynagrodzenia?

Asia
@Maniek

2700 brutto

Johny
@Asia

Chyba netto...

Aneta
@Johny

Czemu netto? Rok temu najniższa legalna w kraju była 2600 brutto, więc pasuje, mieści się. No chyba, że wiesz co do grosza, ile naprawdę podstawy jest w Distribevie, to już się nie odzywam :P

@Aneta

Ja byłem na rozmowie o pracę kompletowanie zamówień 4600 netto

Magdalena
@…

O proszę, a kiedy byłeś? Teraz jakoś?

Johny bravo

Witam serdecznie, powiem krótko i zwięźle, bardzo nie polecam pracy w firmie distribev, ludzie w biedrze więcej zarabiają już distr.

Szymon
@Johny bravo

To co wy tu minimalną macie czy jak? Da się nadgodziny robić? Może chociaż tak się da dorobić jakoś?

Kandydat handlowiec

Firma nie szanuje kandydatow do pracy. Podczas rekrutacji zapewnienia, ze niezaleznie od decyzji o zatrudnieniu otrzyma sie informacje zwrotna. Niestety od blisko 2 tygodni cisza. Kompletny brak szacunku, powagi i profesjonalizmu.

XcxCxC
@Kandydat handlowiec

Nie zgodzę się z opinią, co prawda czekałem na odzew chyba z miesiąc lub dwa po wysłaniu CV, po pierwszym spotkaniu online dostałem informację chyba w ciągu 3-4 tygodniu o pozytywnym rozpatrzeniu mojej kandydatury a reszta już poszła bardzo sprawnie. Osobiście już jako były pracownik mogę firmę polecić, złego słowa nie powiem (sam się zwolnilem z powodów osobistych)

Kandydat handlowiec
@XcxCxC

Widzisz, a ja czekam juz 5 tygodni i nic:) jak widac firma kompletnie nie szanuje kandydatow do pracy.

@XcxCxC

Nawet jeśli ktoś dostaje informację zwrotną, to te 3-4 tygodnie może być dla niektórych za długim czasem, nie uważacie? Ludzie mają nadzieję, czekają i czasem nie wysyłają cv w inne miejsca, to musi być bardzo stresujące.

Witam, Mialem nieprzyjemnosc uczestniczenia w rekrutacji na stanowisko ph. Rozmowa przebiegala bardzo pozytywnie do momentu pytania o moje nastawienie do przyjecia popularnego ostatnio preparatu i jak (jako potencjalnie nowy pracownik) odnioslbym sie do polityki firmy w tej materii. Pani zaznaczyla przytym, ze firma dba o bezpieczenstwo pracownikow. Biorac pod uwage, ze wszyscy choruja, zarazaja i umieraja niezaleznie od przyjecia, badz nie i ze dochodza roznego rodzaju odczyny, to nie ma tu nic wspolnego z bezpieczenstwem. Taka sugestia dla firmy. Prosze zawrzec w ogloszeniu informacje, ze zatrudnienie w firmie jest uzaleznione - bo po otrzymaniu takiego pytania domniemam, ze tak jest - od tych kwestii, tak aby kandydaci majacy inne spojrzenie na ten temat nie tracili czasu na udzial w rekrutacji. Pozdrawiam

Adrian S

Bardzo nie polecam tej firmy traktują człowieka jak maszynę do zarabiania pieniędzy nie jestem w stanie uwierzyć, że w 3 miesiące ktokolwiek jest w stanie odbudować rynek, bez skrupułów dostałem wypowiedzenie (bez podania przyczyny), w dniu powrotu z urlopu ojcowskiego.

Diana
@Adrian S

Tak czytam co Tu wypisujecie i za głowie się łapię. Narzekać potrafi każdy A w większości widzę że narzekają Ci, których już w tej firmie nie ma. Pracuje tutaj od 2016 roku i uważam że podejście do pracownika jest na wysokim poziomie. " traktują człowieka jak maszynę" wyglada na to że niektórzy przychodzą do prac, żeby nic nie robić A zarobić. Nie było mnie w rynku 2 lata bo byłam na urlopie macierzyńskim i po powrocie pierwszy miesiąc plan zrobiony na 115%, dodam że połowa rynku do której wróciłam to baza nowych klientów. Skuteczna obsługa z 40% na 93% i tak do dziś nawet wyżej tylko trzeba chcieć. Więcej wiary w siebie i trzeba pracować, żeby cokolwiek osiągnąć. Jeżeli chodzi o zarobki to według mnie przy realizacji planów jest bardzo dobrze dodatkowo premie za realizację GŻ. Jeśli ktoś narzeka to nie dziwię się że nie ma sprzedaży, wszystko przekłada się na współpracę w rynku. Doceniam swoją pracę i jeśli ktoś twierdzi inaczej nie powinien tutaj pracować. Po przejściu na United Beverages jest więcej produktów, pracy ale uważam że po to tutaj jesteśmy. Praca PH nie jest prosta w tej firmie, logistyka, magazyn, opakowania ale gdzie jest idealnie??? Ludzie weźcie się do pracy A nie tylko potraficie narzekać. Pozdrawiam.

Jkl
@Diana

Jakaś Ty wybitna . Następna mądra w internecie. (usunięte przez administratora) i malaria tak jest w Orbico. Dobrze mają tylko znajomi i rodzina w tej firmie. Muł plus (usunięte przez administratora) Orbico.

Toska
@Adrian S

Ja dzisiaj mialam pierwsza rozmowę o pracę właśnie w tej firmie, możesz coś więcej napisać. Wiem że w windykacji również mogą mieć plany .... czy takie występują. Dlaczego dostałeś wypowiedzenie ,jakie uzasadnienie napisali na wypowiedzeniu .

Szymon
@Toska

Hej, i jak poszła ta rozmowa? Możesz napisać, o co pytali i jakie były wymagania, no i czy ostatecznie będziesz tam zatrudniona? Rzeczywiście każdy dział może mieć plany do zrealizowania, podczas rozmowy z rekruterem nikt Ci o tym nie wspomniał?

Ktoś

Kompletny brak ładu i wieczna presja na pracowniku, nie płacą tyle ile powinni a papiery świadczące o wykonywanej pracy gdzieś zaginęły. Kierownictwo to jakaś porażka. Jeśli ktoś jest masochistą i lubi jak go ganiają za darmo to niech za ryzykuje. Ps W TEJ FIRMIE NIC NIE ZMIENIA OD LAT NIE MA CO LICZYĆ NA POZYTYWNĄ ZMIANE

Aneta
@Ktoś

Jak to papiery zaginęły? No i czemu papiery... Chyba macie ewidencję czasu pracy na jakichś formularzach jak za króla ćwieczka ;)

Patrycja

Jak z ubiorem do pracy, co wymagają ?!

@Patrycja

Duze kieszenie na gratisy

Daga

oooo tak i higieny (usunięte przez administratora) na wypadek gdybys chciala awansowac :)

K. S

Porażka porażka porażka! Już kiedyś zakończyliśmy współpracę i znów to zrobimy. Kolejny raz towar nie dojechał, półki przy sobocie prawie puste. Przyjmują zamówienie, gwarantują że rano będzie a następnie nie dojeżdżają. Dzwoniąc niema kompetentnej osoby, która by znała powód tej sytuacji. Tragedia. Nie polecam.

Jack
@K. S

Takie sytuacje dzieją się tylko w sezonie letnim, gdzie sprzedaż skacze z dnia na dzień, a ciężarówki robią 200% normy, bo nie stoją wolne pod płotem i nie są z gumy. W ogólnej opinii klientów mamy i tak dobre notowania, bo większość twierdzi, że my to chociaż dowozimy w ciągu 2-3 dni, a nie jak inni po tygodniu. Cóż przeładowania zdarzają się wszystkim dostawcom i to nie jest porażka. Klient (sklep) zawsze może podjechać i odebrać sam towar jeśli jest pilnie potrzebny, a nasza dystrybucja się nie wyrabia. Inna kwestia to zapewnienie sobie wcześniej zapasu, wiedząc, że w gorącym okresie mogą być problemy z dostawami. Najczęściej takie problemy mają klienci, którzy zamawiają często i po trochu. Polecam DISTRIBEV!

Witam, jak wygląda 2 etap rekturatacji w Distribev Sp. z o.o. na stanowisku Specjalista ds. kadr i płac bądź Specjalista ds. rekrutacji? Czego można się spodziewać?

Kierowca

Widziałem że znów pan Robert szuka tam kierowcy na olx praca od wtorku do soboty szczerze odradzam wszystko ręcznie do sklepu każdy tam traktuje kierowcę jak śmiecia

Barbara
@Kierowca

Myślisz, że na takie stanowisko pracy nadaje się kobieta w Distribev Orbico? Czy raczej właśnie ze względów fizycznych i dźwigania raczej nie? Czy z tego względu, że praca obejmuje sobotę, to czy jest ona jakoś inaczej liczona? Czy stawka jest taka sama jak za inne dni pracujące?

Tommy

Totalne nieporozumienie. Brak informacji zwrotnej w procesie rekrutacji. Sama rozmowa rekrutacyjna przeprowadzona w sposób amatorski. Brak podstawowych umiejętności logicznych i matematycznych u "kierownika regionu". Nie polecam.

Jacek
@Tommy

Tam nie ma co iść na rekrutację. Byłem tam i zaproponowano mi 2700 zł brutto. Jak zeklem że w obecnej pracy mam 500zl więcej to powiedziano mi że bym się trzymał tej pracy. Prawdę mówiąc z tak niska pensją się jeszcze nie spotkalem. Kto tam pójdzie.? Żadnej konkurencyjności.

Barbara
@Tommy

Możesz opisać jak przebiegała rozmowa rekrutacyjna w Distribev Orbico? Na jakie stanowisko aplikowałeś do firmy? Czy rozmowa to jeden i jedyny etap rekrutacji czy są jeszcze jakieś inne? W sumie już trochę minęło od momentu dodania przez Ciebie wpisu. Dostałeś może w późniejszym czasie odpowiedź?

Zostaw merytoryczną opinię o Distribev Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Distribev Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Distribev Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Distribev Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Distribev Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 25 ocen.
  • Wołoska 5
    02-675 Warszawa