Opinie o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Nik

Co znaczy H na tej firmie

Dariusz
@Nik

Wypowiedziałeś się w wątku dotyczącym pracy w firmie Hirschvogel Components Poland, więc może będziesz mógł odpowiedzieć na pytanie, na które poszukuje odpowiedzi. Mianowicie wiesz może, czy możliwe jest odbycie praktyk w tym przedsiębiorstwie? Firma szkoli praktykantów, którzy chcieliby nauczyć się czegoś cennego?

Alex
@Dariusz

Tak jest możliwość odbywania praktyk jeżeli jest to do pogodzenia z aktualnymi planami poszczególnych działów.

@Dariusz

H to logo, pierwsza litera od słowa Hirschvogel.

Xyz

Witam mam pytanie jak wygląda praca na stanowisku operator maszyn obróbka cieplna? Czy jest możliwośc pracy w nadgodzinach?

Abc
@Xyz

Nie wygląda bo piece są w budowie. Praca przy piecu.

Xyz
@Abc

Jakie są zarobki i czy są nadgodziny?

Praco-wnik
@Xyz

Nie ma nadgodzin płatnych, czasami są za wolne

Jerzy
@Praco-wnik

Często zdarza się tak, że jest obowiązek zostać po godzinach? W takich przypadkach pracownik informowany jest wcześniej, że tego dnia będzie trzeba pracować dłużej, czy może najczęściej taka informacja przekazywana jest pod koniec dnia? Widzę, że masz wiedzę o pracy w firmie Hirschvogel Components Poland, dlatego pozwoliłem sobie zadać to pytanie.

Witam serdecznie. Powiem kilka słów na temat HCP, pracując tam dość długo zdążyłem zauważyć kilka ciekawych i mniej ciekawych epizodów, które nagminnie się tam powtarzaly. Może te leprze strony. Długa przerwa, i chodzenie na kawke kiedy się chce, palenie papierosów na hali w palarni, i nikt cię nie rozlicza z czasu spędzonego przy maszynie - ma iść i już. Za złom nie odpowiadasz sam tylko zespołowo, caly twój team obrywa. Więc idąc dalej tym tropem ktoś prędzej czy później Cie znienawidzi jak straci kasę z premii np. siedząc w domu a ty nawalisz złomu. Atmosfera przyjazna może kiedyś była, teraz każdy patrzy jak by cie sprzedać by miec profity u TL. Swoją drogą TL każdy zawsze się tobą wysluzy i to w robocie która do niego należy- Rodzinna Firma i robisz wszystko za wszystkich, i oczywiście swoje obowiązki. Ogólnie żaden przekaz info nie działa, zawsze spadnie wina na Ciebie że nie wiedziałeś. A premia jest jedną i zawsze niepełna. Na hali sef i pył wszędzie, trzeba na kolanach pod podajnikami jechać na tpm-ach, ludzie jak z kopalni wracają po pracy upier.... Trzeba uważać z kim się rozmawia bo kolega z teamu cię podaje... Nawet nie zauważysz kiedy. Ogólnie kolesiostwo i (usunięte przez administratora) Tyle w temacie.

Rudi

no....jedna wielka rodzina...żony, kuzynki, mężowie, siostry, bracia, mamy i ojcowie.....hehe

Alex
@Rudi

To że pracują tam osoby spokrewnione, żony i mężowie świadczy raczej o tym że jest to firma OK. Nikt raczej znajomemu czy rodzinie nie poleca pracy w zakładzie w którym jest źle. Poza tym żadna z osób o których piszesz, nie jest z tego powodu faworyzowana oraz nie zajmuje kluczowego stanowiska - są to osoby, które pracują z reguły na stanowiskach szeregowych.

Witam mam pytanie przez jaką agencje idzie się dostać?

@Nowy

Manpower

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
Janek

Witam, jak wygląda praca na innych stanowiskach oprócz operatorów CNC . Można liczyć na awans? W jakiś sposób rozwijać się? Poszukuja obecnie pracowników poza dz. Produkcji??

Arugifa

Hej, Jak obecnie wygląda z rekrutacją do firmy? Są zatrudnienia na operatora lub do działu kontroli jakości? Na jakich maszynach pracujecie? Mniej więcej początkowa stawka ile wynosi? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam :)

@Arugifa

Aktualnie firma rekrutuje na stanowiska: operatora linii produkcyjnej CNC, mechatronika i kierownika produkcji. Z bonusów oferują premię kwartalną, finansowanie nauki języków obcych - angielskiego i niemieckiego. ubezpieczenia grupowe, prywatną opiekę lekarską i możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę. Szkolenia te często odbywają się w Niemczech, a przyszli pracownicy muszą mieć gotowość do pracy trzyzmianowej. Jeżeli zainteresuje Cię ta oferta rekrutacyjna i będziesz aplikował, dać proszę znać, jak poszło Ci na rozmowie kwalifikacyjnej i czy finalnie zostałeś przyjęty?

Adss

Operator CNC i szkolenie w Niemczech , ktos cos wie na ten temat? Jakie zarobki na poczatek ?

HCP
@Adss

Jesteśmy w trakcie uruchamiania u nas procesu obróbki skrawaniem - tak, szukamy operatorów CNC, którzy zostaną przeszkoleni w Niemczech (stąd też mile widziana jest znajomość języka angielskiego bądź niemieckiego w stopniu, który umożliwi przeszkolenie się ). Docelowo te osoby pełnić będą funkcję liderów zespołów i szkolić nowych pracowników . Zupełnie nowy obszar w firmie . Wszystkie benefity opisane są w ogłoszeniu o pracę. Kwestie związane z wynagrodzeniem są ustalane indywidualnie dla kazdej osoby - w oparciu o doświadczenie i umiejętności.

abc
@HCP

proces skrawania dla rur czy pretow?

Bartosz

W internecie znalazłem informację, że firma Hirschvogel Components Poland w dalszym ciągu poszukuje pracowników na stanowisko operatora linii produkcyjnej CNC oraz mechatronika. Te same oferty widniały na ich stronie w sierpniu, dlatego zastanawia mnie, czy nie ma chętnych osób na te stanowiska? A może jest to spowodowane dużym zapotrzebowaniem nowych pracowników na to stanowisko? @Rickom, jesteś pracownikiem tej firmy, więc może będziesz znał odpowiedź na to pytanie? Zachęcam do podzielenia się informacjami na ten temat.

Ricko
@Bartosz

Rekrutacja dalej trwa ponieważ zostają tylki najlepsi.

@Ricko

Czyli mam rozumieć, że część pracowników nie zdaje pozytywnie okresu próbnego do pracy na tym stanowisku? Możesz napisać, w jaki sposób firma sprawdza dokładnie, czy dany pracownik będzie odpowiedni na podanym stanowisku? Jeżeli wiesz, jak to wygląda, to zachęcam do przekazania informacji.

wisio

Dlaczego Pani Kierownik odeszła z produkcji?

PONIEDZIAŁEK

Witam na stronie niema żadnego adresu mailowego do działu hr aby wysłać swoje cv

Ricko

Po przeczytaniu opublikowanych opinii chciałbym podzielić się własnymi spostrzeżeniami na temat opiniujących, oraz rzeczywistą sytuacją panującą w zakładzie. Jestem pracownikiem z ponad dwudziestoletnim stażem pracy na polskim rynku z czego ostatnie kilka lat( mam nadzieję że jeszcze tu popracuję) we wspomnianej firmie. Pracowałem w różnych branżach od górnictwa do budowlanki , i muszę stwierdzić że dopiero w Hirschvogel odnalazłem swoje miejsce na Ziemi .Biorąc pod uwagę że za coś trzeba żyć i utrzymać rodzinę (bo gdyby było inaczej chętnie wykorzystałbym ten czas na przyjemności ,a nie chodzenie do pracy) firma ta moim zdaniem potrafi zadbać o pracownika. Wiadomo człowiekowi zawsze mało ale porównując moje wcześniejsze zakłady pracy to muszę przyznać że jest to najlepszy zakład jeśli chodzi o : atmosferę w pracy, zarobki, zaplecze socjalne i system szkoleniowy . Moim zdaniem jeśli ktoś chce pracować i jest odrobinę rozgarnięty to z pewnością znajdzie swoje miejsce w Naszym zakładzie. Jeśli chodzi o opinie na temat kradzieży to jeszcze nie słyszałem o jakimkolwiek zajściu (sam nie zamykam szafki ). Atmosfera również jest spoko, ludzie szanują siebie nawzajem niezależnie od wieku. Wiadomo jak to w pracy są obowiązki ,lecz jest i czas na żarty i psikusy (chociaż jak ktoś przyjdzie z zakładu gdzie zrujnowali mu psychę to ma kłopotu z aklimatyzacją). Myślę że wszystkie negatywne wypowiedzi są od ludzi którzy przeważnie myślą że w pracy wystarczy tylko być , a jak już coś mam zrobić to najlepiej za dodatkową kasę. Żeby nie było za kolorowo to wiadomo praca w systemie czterobrygadowym nie jest szczytem marzeń dla normalnego człowieka , ale cóż ,,taki mamy klimat" . Reasumując zachęcam wszystkich którzy mają chęci do pracy aby spróbowali u nas swoich sił i osobiście przekonali się jak jest na prawdę, a nie karmili się opiniami które budują nieprawdziwy obraz firmy i załogi.

Iwona

@Matw, zamierasz podjąć zatrudnienie za pośrednictwem firmy Hirschvogel Components Poland? Możesz napisać, dlaczego akurat praca w tej firmie Cie zainteresowała? Słyszałeś jakieś przychylne opinie, dlatego rozważasz udział w procesie rekrutacyjnym? Przedstaw, proszę, jak to wygląda w Twoim przypadku.

@Iwona

Czy potrzebują pracowników na inne stanowiska oprócz operatora obrabiarek numerycznych??

@Matw

Jakie stanowisko pracy w firmie Hirschvogel Components Poland najbardziej by Cie interesowało? Masz jakieś doświadczenie w branży, w której działa ta firma? Opisz nam coś więcej o swojej karierze w tym kierunku.

@Bartosz

2 lata mam doświadczenia jako operator na produkcji. Chciałbym pracować na produkcji jako operator.

@Matw

Zdecydowałeś się w końcu aplikować do pracy w firmie Hirschvogel Components Poland? Gdybyś brał udział w procesie rekrutacyjnym i był zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną, to zachęcam, abyś podzielił się tym, jak ona przebiegała oraz jakie pytania zadawała osoba prowadząca rekrutacje.

Matw

Witam Jakie warunki panują w pracy? Jaka panuje atmosfera?? Czy jest ciężka praca?

@Matw

W życiu bym nie wrócił tam pracować. (usunięte przez administratora)

Stały pracownik

Krótko zwięźle i na temat. Na początku kokosów nie zarobisz. Firma oferuje stałą posade jeśli chcesz pracować. Szkolenia personelu są. Podnoszenie kwalifikacji jest. Miła atmosfera jest. Praca nie jest cieżka jeśli chcesz pracować. Podwyżki są lecz trzeba sobie to załatwiać indywidualnie i rozmawiac jak czlowiek z czlowiekiem. Firma pracownikow, ktorzy wykazuja sie kreatywnoscia nagradza ( podwyzki itp). Jest ciepło i jest hałas i zapylenie...jak komus przeszkadza to w zabce moze pracowac. Sa wczasy pod grusza, socjalne swiadczenia i imprezy firmowe. Impreza integracyjna(dzialowa), firmowa i rodzinna (family day). Atutem tej firmy jest ciagly rozwoj i co najwidoczniej niektorym wadzi luzna atmosfera. Ty nie potraktuja Cie jak w ngk jak numerek na liscie czy kolejny trybik ktory trzeba wymienic. Tutaj bedziesz Jankiem, Kazikiem, Jaśkiem itp a nie Panem szanownym Adamem np. Jest luz jest robota i jest kasa. Za ciezka robote i latka dostaniesz dobra kase to moge zagwarantowac. Pozdro 600 :)

@Stały pracownik

Batdzo chętnie popracuje w żabce

@Stały pracownik

(usunięte przez administratora) Imprezy firmowe. Ludzie- to najlepszy sposób żeby wyciągnąć od ludzi jacy są, jakie mają plany i co naprawdę myślą... Nie wiem co to za atrakcja...

Iwona

W chwili obecnej firma Hirschvogel Components Poland prowadzi aktywną rekrutację na dwa stanowiska pracy w swojej firmie, mianowicie jest to stanowisko operatora linii produkcyjnej CNC oraz mechatronika. Ktoś z Was rozważa aplikację, na któreś z tych stanowisk? Ogłoszenia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej firmy https://www.hirschvogel.com/pl/kariera/aktualne-oferty-pracy.html

Miro

Pracownik zawsze chciałby zarabiać dużo i mało pracować to normalne!

Gutenberg

Witam wszystkich, mam straszną chęć aplikowania na specjalistę ds jakości. Aktualnie pracuje jaka kontroler jakości, ale w branży elektronicznej. Brak mi doświadczenia w takiej firmie jak HCP, brak mi również znajomości norm i narzędzi jakościowych(tak wiem ze jest to dziwne w szczególności jeśli pisze ze pracuje jako kontroler jakości, ale moja obecna firma o katastrofa i nie mam co liczyć na takie kursy, szkolenia itd) Angielski nie jest jakiś super z mojej strony, komunikatywny jest, byłem na wczasach, dogadałem się po angielsku, nie zginałem nie zabłądziłem, załatwiłem różne rzeczy. Brak tylko śmiałości podczas rozmowy. W ogłoszeniu jest wymagane, ale wiem że czasami przymykają oko. Angielski wymagają komunikatywny a jest taki jak napisałem wyżej. Doświadczenia w branży brakuje bo tak właściwie to jest to moja pierwsza praca, ale już dość upokorzeń, mobingu we wszelkich postaciach w moją stronę przez mojego aktualnego pracodawcę, ucinania kasy, premii, itd, itp. Albo zmienię pracę albo Toszek ;) Bardzo chętnie zmieniłbym pracę, nawet na 5B, jeśli tylko byłoby to odpowiednio wynagradzane, ale boję się też czy się nadaję, czy podejdę mimo braków w moim CV o których wyżej pisałem. Moje pytanie. Jak to jest w Tej firmie, czy bardzo patrzą na brak znajomości norm itd? Czy potrafią człowiekowi dać szansę i na niektóre rzeczy przymkną oko? Zaangażowania i chęci do pracy mi nie brakuje. Pozdrawiam

HCP
@Gutenberg

Proszę dac nam możliwość Pana poznać - porozmawiać zawsze warto. Odwagi!:)

jeden
@Gutenberg

Wysłać CV zawsze trzeba. A może akurat się uda.

@Gutenberg

CV wysłałem, narazie cisza, bez żadnego odzewu

@HCP

Mija miesiąc od wysłania, widocznie nie podpasowalem, ale widze też ciekawe komentarze się pojawiły. Chyba skorzystam z manpower, ewentualnie chyba w maco kogoś szukali

Ktoś kto tam pracowal

Cudowny pracodawca, wspierający swoich pracowników, praca sielanka, poczucie jak na wakacjach, cisza, spokój, świeże powietrze, ludzie niesamowicie życzliwi, radosni, wspierający, niemal ze jak rodzina, żyć nie umierać! Szkoda tylko, ze jest zupełnie na odwrót...

hcp dobre dla samotnych
@Ktoś kto tam pracowal

Też tam pracowałem w skrócie mogę powiedzieć, że zarobek nieadekwatny co do powierzonych obowiązków. Firma w ogóle nie stara się aby zatrzymać pracowników Obecnie pracuje w innej firmie zarobek mam może trochę niższy niż w hcp ale mam spokojną pracę i bez wygórowanych obowiązków no i przede wszystkim od poniedziałku do piątku i zmiany zmieniają się co tydzień, a nie jak miało to miejsce w hcp, że w jednym tygodniu zaczynało się na rano, a kończyło się nawet na nocce no i praca w soboty i niedziele.

@hcp dobre dla samotnych

Daj namiary w jakiej to firmie pracujesz i jaki zarobek. Wysłałem CV do HCP ale zero odzewu a szukam na gwałt innej pracy, ale nie chce z deszczu pod rynnę

Manpower

Witam serdecznie, Zgodnie z prawem certyfikowane Agencje zatrudnienia nie mogą pobierać opłat za swoje usługi. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Manpower - certyfikat agencji zatrudnienia 412

obecny pracownik
@Manpower

Pracowalem pod manpowerem 9 mcy później przeszedłem pod firme HCP. Agencja nie zabrała nawet zlotowki przez cały okres pracy

MetalMaster 77

Z tą robotą to chyba jakaś "lipa". Cv na poziomie, wobec takiego popytu na wykwalifikowanych pracowników w CNC, aż dziwne że dalej cisza. Chyba szkoda czasu na aplikowanie.

@MetalMaster 77

Do mnie sie po tyg dopiero odezwali

Metal Master 77

Niech chodzi o pracę przez Manpower, agencja przez rok pracy pod nią bierze (usunięte przez administratora)% twojego wynagrodzenia z HCP. Fachowiec z szerokim wachlarzem wiedzy nie przyjdzie pracować pod agencją, szczególnie w tym czasie.

SzukałemPracy
@Metal Master 77

Chyba ten "wachlarz" nie jest taki szeroki skoro nikt o osobę z takim CV się nie zabija... a jak ktoś pisze monologi sam ze sobą to chyba wiem dlaczego tak ciężko z pracą... I właśnie dlatego firmy zatrudniaja przez agencje żeby wyłapać "Qmatych" z wiedza specjalistyczną z każdego zakresu nawet HR...

Zostaw merytoryczną opinię o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 11 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 67 ocen.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.