Opinie o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. w Gliwice

Optymista/ka

Zacznijmy od plusów. Są socjale. Nie każda firma je posiada. To tyle z plusów. A teraz cała reszta... Firma mimo, że oficjalnie stawia na pracowników, na dobrą atmosferę itd. to traktuje ludzi na produkcji jak śmieci. Nie ma, jak niżej wspomniano, zasady nagród i kar. Są kary. Wg nich nagrodą dla Ciebie powinien być sam fakt, że możesz w ich firmie pracować. I pierwsza najważniejsza zasada! Trzymaj buzię na kłódkę jeśli nie chcesz mieć problemów, jeśli nie chcesz żeby Cię zwolnili albo jeśli nie chcesz nagany czy innych wypocin w papierach to milcz, rób co Ci karzą i nie upominaj się o swoje. Niektórzy niestety (po znajomości) są złymi ludźmi na złym miejscu. Nie nadają się do kierowania ludźmi, nie potrafią wypracować sensownego rozwiązania. Zrobił się taki (usunięte przez administratora) na produkcji, że czasami nie wiadomo w co ręce włożyć. Zero organizacji, ZERO panowania nad chaosem, ZERO słuchania co kto ma do powiedzenia, ZERO checi do zmian na lepsze. Ma być tak jak zarządzą, bez względu na to czy to jest dobre czy złe, czy skłócają ze sobą ludzi (a robią to często!) Praca nie należy do łatwych. Brud, hałas, latająca w powietrzu sama chemia, upał czasami nie do zniesienia a jeszcze Ci wezmą z wypłaty bo gdzieś oszczędności trzeba szukać. I nagle z premii robi się wielki... Wielkie nic. Wszystko na zasadzie kolesiostwa, znajomości, lizania tyłka tym na stołku wyżej. Nie jesteś wazeliniarzem=jesteś nikim. Są 3 zmiany, wprowadzają znowu pracujące weekendy za śmieszne pieniądze. Sobota +30% a niedziela +60%. Chyba tylko u nich takie żałosne stawki. Nie przyjdziesz = wylecisz. Jeśli chodzi o urlopy to rok w rok jest problem. Rok w rok próbują coś wymyślić byle tylko jak najmniej ludzi szło na wolne. Firma daje 160zł/mc na obiady. Wszystko było by świetnie gdyby nie to, że ludzie po tym jedzeniu chorują. Tragedia i jeszcze raz tragedia! Mimo zgłaszania robaków w obiedzie... Ale za to kiedy przychodzi biuro i prezes na obiad to obrót o 180°. Nagle same świeże, ciepłe jedzenie jest wykładane. Można by tak wymieniać w nieskończoność... Jeśli masz możliwość pracy w innym zakładzie to nie pchaj się tutaj. Chyba, że z braku laku...

@Optymista/ka

W odpowiedzi na powielone widomości uprzejmie informujemy, że wszelkie uwagi, zapytania i sugestie można kierować zarówno do osób zarządzających działami lub bezpośrednich przełożonych, a także do działu HR i BHP (EHS). Co do warunków pracy, każdy pracownik przed zatrudnieniem zapoznaje się z środowiskiem pracy na hali produkcyjnej i po uzyskaniu informacji podejmuje decyzję, czy chce dołączyć do zespołu, czy nie. Pracownicy podczas niezbędnych badań wstępnych, okresowych/kontrolnych posiadają dokładne informacje dot. wszystkich występujących czynników w miejscu wykonywania pracy. W każdej Kuźni w wyniku procesu technologicznego powstaje hałas, którego wyeliminowanie jest niemożliwe. Firma przy współpracy działu BHP podejmuje szereg działań mających na celu obniżania poziomu hałasu. Pracownicy mają dostęp do jednych z najlepszych ochronników słuchu, a także wykonywane są wkładki indywidualne chroniące przed hałasem. Warunki środowiska pracy, które są na hali produkcyjnej również powstają podczas procesów technologicznych (pole elektromagnetyczne, pyły przemysłowe, substancje chemiczne).Warunki te, są regularnie monitorowane przez akredytowane laboratorium pomiarowe. Informacje o wynikach pomiarów przekazywane są do wiadomości wszystkim pracownikom – nie ma takich miejsc, gdzie te wartości są przekroczone. Jedną z najważniejszych elementów funkcjonowania dla Firmy jest bezpieczeństwo i ochrona środowiska, czego przykładem jest m.in. montaż najlepszych i najnowocześniejszych systemów odciągów. Pracownicy posiadają dostęp do środków ochrony indywidualnej. Praca na produkcji wykonywana jest zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ponadto należy podkreślić, że pracownik za pracę w dniu wolnym otrzymuje dzień wolny i dodatkowo wspomniany dodatek 30% i 60%. Informujemy, że do chwili obecnej nie zgłoszono i nie odnotowano żadnego przypadku choroby w związku ze spożyciem posiłku serwowanego przez dostawcę zewnętrznego. Wszelkie uwagi dotyczące działalności dostawcy są na bieżąco weryfikowane i realizowane. Pozdrawiamy HR & BHP

ja z hali
@Optymista/ka

BRAWO ZA OPINIE !!! Trafiona w 10 !!!! Powtórze to samo... Masz możliwość pracy w innej firmie ? NIE PCHAJ SIĘ TU !

Xyz
@Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.

Haha do kogo? To jakieś żarty? Kto w tych czasach będzie się narażał na wyrzucenie z pracy? No a druga kwestia to przecież wy i tak z tym nic nie robicie więc nie ma sensu się w ogóle odzywać. Dlaczego odpowiedzieliście tylko na zarzuty dotyczące warunków pracy takie jak zapylenie, hałas itd.? Co z resztą zarzutów? Niczego konkretnego z tego wpisu wyczytać się nie da proszę Państwa! Jeszcze chwila i będzie firma miała taką opinie, że nikt tam pracować nie będzie chciał. Jeśli porobi to chwilę... A podobno firmie zależy na stałych pracownikach? Na tym, żeby atmosfera w pracy była dobra? Żeby ludzie się wspierali aby produkcja szła jak najlepiej? No i gdzie to wszystko ja się pytam?

Pracownik dbajacy o dob innych
@Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.

I tu drogi dziale HR i BHP sie nie zgodze. Pomimo tego, że pracownikowi przysługują dwie przerwy od hałasu, a nikt tego nie respektuje Wy piszecie, że wszystko jest "zgodnie z prawem"...takich newsów mozna przytaczac na pęczki, jak np. ostatnia wizyta kobiety w szatni męskiej i haśle: "a co ja chłopa nie widziałam? "...serio takich Waszych "praw" jest pełno...a Wy i tak bedziecie zyli w przekonaniu, że wszystko jest zgodne z prawem, a facet musiał

...
@Pracownik dbajacy o dob innych

I tutaj pozdrawiamy Panią z BHP!

Czysto neutralnie. Bez stawania po jednej czy drugiej stronie i wyrażania opinii - suche fakty. Dobrze pamiętam byłego Prezesa S., potwierdzam, facet z jajami, rządził twardą ręką, nie pozwalał na zbytnią polemikę czy dyskusje. Podsumowując wcześniej wspomniane "dawanie": Co było za starego Prezesa: 1x impreza świąteczna dla pracowników 1x grill z piwem zorganizowany po 'wielkim czyszczeniu firmy' ...no i to byłoby chyba na tyle. Co zostało wprowadzone za nowego Prezesa: 1. Coroczna impreza dla rodzin pracowników nastawiona na dzieci (Family Day) 2. Raz w roku możliwość wyjazdu na narty w niemieckie Alpy (osobiście nie korzystałem bo nie jeżdżę ale nie chciałem niczego pominąć) 3. Premia miesięczna - nie oceniam jaka jest ale to że w ogóle jest 4. Kantyna z dofinansowaniem 5. Dopłata do automatów 6. Dodatek do pracy w weekend 7. Wczasy pod gruszą 8. Na święta paczki dla dzieci 9. Multisport 10. Medicover 11. Raz w roku rewaloryzacja, ~3% 12. Coroczna impreza tylko dla pracowników, zazwyczaj na koniec roku. 13. Dofinansowania do integracji działowych. 14. Nauka języków dla chętnych, w grupach, chyba niemiecki i angielski. 15. Z tego co się orientuje to jest dużo dopłat do studiów a przynajmniej tak słyszałem. Mam nadzieje że niczego nie pominąłem, a jeżeli tak to zapraszam do uzupełniania listy.

Ziomek z hali.

Zgadzam się. A na dodatek nie było pracy w weekend za 30%tylko za 100% Nie było nie potrzebnych ludzi w biurze. Bo to oni wymyślają różne, niepotrzebne rzeczy. Zza biurka wydaje się wszystko inne. Chętnie się zamienię . Powiadasz że premia jest jaka jest ale jest. Jak człowiek dajen z siebie 150% to urwana premia , u znów czas dać z siebie 200%zeby znów urwać. No ale zza biurka wszystko się fajnie pisze. Pozdrawiam

Łysy

@Pracownik czemu piszesz chyba. Nie jesteś pewny tego co piszesz?

@Ziomek z hali.

Dobre... to właśnie pokazuje jak wygląda wypowiadanie się na tym forum. Jeżeli ktoś ma dobre zdanie o firmie to na pewno z biura. Nie, mylisz się, również pracuje na hali. I masz racje, dodatek był 100% tylko nie zapomnij że nie było za to dnia wolnego. Dodatek za sobotę jest 30% + dzień dolny, oraz za niedziele 60% + dzień wolny. Co mi pasuje bo mam czas się dziećmi zająć kiedy żona jest w pracy w tygodniu - ale to jest mój przypadek. Pewnie inni, młodsi chcieliby robić non stop nadgodziny dla kasy, ja wolę ten czas z rodziną spędzić. A co do ludzi w biurze to nie oceniam, nigdy nie pracowałem za biurkiem ale moja żona pracuje w biurze i czasem jak mi opowiada jak to wygląda to nie sądzę żeby to było takie fajne. Fajnie się mówi o czymś gdzie nas nie ma. Jeżeli chcesz się zamienić to zacznij coś z tym robić a nie tylko narzekasz. Może jeżeli nie tu, w HCP, to gdzieś indziej? Życzę ci powodzenia i szybkiej zmiany pracy na tą wymarzoną.

Cygan

Pezet jeszcze raz nie po to kończyłaś co ???????? liceum w jakich ty czasach żyjesz kobieto tu są ludzie na produkcji po studiach z magistrami wyższym doświadczeniem niż te całe wasze biuro razem wzięte a ile ty byś chciała za patrzenie w monitor i stukanie w klawiaturę w styczniu dostaniesz jakieś 80 zł na rękę podwyżki hahahaha a jak się nie podoba za miedzą jest Lidl i ngk tam o wiele więcej płacą na produkcji tylko nie wiem czy twoje hybrydy to wytrzymają ????i również benefity są tam tańsze i jedzenie lepsze ale co tu dużo mówić sama zobaczysz życzę powodzenia i zapierdzianego stołka i tak na przyszłość jak już tu jesteś nie mów za dużo bo cie zniszczą to jest jedną wielką rodzina wujek wujka dziadek dziadka ciocia cioci kuzyn siostry brata itd. Więc co nie powiesz wszystko wyjdzie na jaw a potem po cichu będą wbijać ci nóż w plecy a jak zaczniesz walczyć o swoje staniesz się nie wygodnym pracownikiem a co z takimi się robi w twoim przypadku nie przedłuża umowy pozdrawiam i życzę powodzenia a zamiast pracy tutaj po liceum uciekaj na studia i zapamiętaj tam w tym biurze połowa osób nie ma pojęcia ani doświadczenia ani szkoły w tym kierunku w którym się zajmują

Pezet

Witam. Jestem nowym pracownikiem biurowym ,długo się zastanawiałam czy napisać. Praca mi się podoba, benefity są fajne. Ale stawka która mi zaproponowano jest hmm , trochę za niska. Jak często dostaje się podwyżki w HCP? Podobno na produkcji ludzie mają więcej, a nie po to liceum kończyłam żeby mieć mniej . Pozdrawiam

Agrafka
@Pezet

To idź się zamknij w tej jaskini razem z innymi. Mamy więcej? Żartujesz chyba. Trola nie będę karmił.....

W Biedronce i Lidlu mają lepiej niż my tu w tej firmie tam szanują pracowników i ostatnimi czasy nawet podwyżki dostali a u nas w firmie 1000 PLN na koniec roku nie będę pisał brzydko żeby zamydlić oczy i nara dziękujemy prezesie ale czekamy na podwyższenie zarobków

Abcd
@Nowy

To składaj wypowiedzenie i zatrudnij się w Lidlu droga wolna! Nikt nie będzie tesknic za takim co tylko narzeka i sieje ferment. Droga wolna nara

Banita
@Abcd

Abcd kaj ty paciulu robisz że takie kity pociskasz? Serio nie widzisz co się dzieje? Akurat to napisana jest prawda. W sklepach będą mieć prawie 4300 . Powiem ci więcej, Ngk też daje więcej. Jak każdemu będziesz tak mówic, idź . To sam będziesz pracować. Nie pozdrawiam.

Prac

Nie jestem twoim ziomeczkiem łysy winny się tłumaczy pozdro dla prawdziwych

Łysy

Nawet ziomeczku nie wiesz kim jestem :)

Osobiście z pracy w HCP jestem zadowolony. Najlepsza praca, w której pracowałem.

Beka

O kurde ziomeczki! Jak wy tak samo dokładnie pracujecie jak piszecie to sam bym was wywalił z roboty!!!!!!

@Beka

Zacznij od siebie. (usunięte przez administratora)

@Beka

Zacznij od siebie. Jednego nieroba mniej.

Obecny 1314

Kierownictwo cycka z nas ile się da a my się na to godzimy, trzeba w końcu powiedzieć STOP, pracy mamy coraz więcej za tą samą stawkę, nowy przychodzi i ma albo tak samo jak pracownik z kilku letnim stażem albo 100zl mniej. To są jakieś jaja, premia może i jest spoko tzn była bo jak pokazaliśmy że można zrobić trochę więcej żeby zarobić i oczywiście firma też zarabia to nam dźwigli produktywność, szczyt hamstwa. STRAJK będzie prędzej czy później, ludzią na hali już się ulewa tym wszystkim i pomiataniem za parę groszy.

S....K

Tak ładnie pracowniku napisałeś że tyle mamy za nowego prezesa bardzo ładnie rozpisałeś tabelkowo lecz wzorowo myślę sądzić że siedzisz za biurkiem a nie jesteś pracownikiem produkcji więc nie pisz co prezes nam dał wiesz co niech to zabiera i da ludziom z produkcji więcej zarobić i proszę cię pracownik nie wypowiadaj się już więcej jak ci tak dobrze to sieć cicho i nie wypowiadaj się, a co strajku jestem z wami obserwujmy sytuację na bieżąco i piszmy niech ludzie wiedzą co w firmie się dzieje i jak ludzi traktuje prezes i spółka za biurka wielkie pozdro dla szczerych a nie dla fałszywców

Adwokat Diabła

Powiem tak kozacy za biurka wystarczy ruszyć (usunięte przez administratora) I przejść się po hali a wtedy zamiast nie dowierzać tym opinia sami byście zobaczyli jak jest ale po co nie nie na daremno się budowało biurowiec żeby przychodzić do tzw drugiego sortu ludzi a jak już jesteście to po to by się do kogoś dopier.... Więcej otwartości do ludzi oraz rozmowy czy Pan prezes tak do Pana mówię nie widzi zarządzania logistyka tego że ludzie z tamtad uciekają zmieniają działy nie dziwi to Pana że kierownik tego działu daje przysłowiowo du** dziwicie się czemu nikt nic nie mówi bo jesteście jedna z firm która uważa że nie wygodnego pracownika trzeba się pozbyć a może zamiast by tak śmiesznych ankiet zrobić ankietę kierownicza zresztą z tego co pamiętam już taka była i są dowody na to że zostały zamiecione pod dywan bo nie którzy są mądrzy i zrobili zdjęcia ankiet negatywnych a na ogłoszeniu wyniku padło słowo jedna była negatywna gow** prawda zdjęcia tych negatywnych ludzie mają do dziś jesteście zwykłymi oszustami w tej kwestii jak i w kwestii premii które tam obowiązują do tego ludzie na stanowiskach kierowniczych nie mają kompetencji kolejna rzecz panie prezesie połowa informacji do ciebie nie dochodzi nie wiem czy nie chcesz ich słyszeć czy poprostu Twoi ludzie robią cie w uja jeszcze dodam że w logistyce panuje mobbing przez kierownika tego działu K. A. Potrafi powiedzieć ludzia że jak wezmą l4 to wyciągnie z tego konsekwencje ludzie mają ponagrywane rozmowy pracownika z pracownikiem jak nie którzy słabi psychicznie mówią że czują się manipulowani przez kierownictwo jeszcze nigdy nie spotkałem się w tej firmie żeby konsekwencje były jakieś wyciągnięte od kierowników zawsze winny jest pracownik i tu nie chodzi o warunki o hałas (usunięte przez administratora) brud czy cokolwiek a o zwykle traktowanie ludzi zamiast audytowac nas sami siebie audytujcie panie prezesie proszę się przejść po biurowcu po różnych działach i zadać im kilka pytań odnośnie ich pracy bo w HR nie umia nawet liczyć bhp same łamie swój regulamin wewnętrzny który napisaliście i wiele wiele innych od nas wymagacie a sami nic nie robicie obudzicie się wszyscy z ręką w nocniku jak ktoś wkoncu wyłoży czarno na białym a wtedy będzie już za późno i z ręką na sercu większość firmy to Panu powie ze mało pan wie bardzo mało a nie które doniesienia mogły by skutkować drastycznymi krokami no ale jak wasze podejście jest co w rodzinie to nie zginie to ludzie się nie odzywają bo po co żeby zrobić z siebie tego niewygodnego jednym zdaniem cały ten wasz biurowiec to jedne wielkie PiS dybo tak właśnie traktujecie ludzi a jeśli prezesowi się coś nie zgadza to wiedz że nie wiesz wszystkiego może kiedyś zostaną ci podesłane smsy zdjęcia rozmowy jestem tylko ciekaw czy nie lepiej wysłać to od razu do Niemiec może oni zrobią coś w tym kierunku bo albo macie klapki na oczach albo nie chcecie tego widzieć pozdrawiam i mam nadzieję panie prezesie ze da to Panu do myślenia bo wydaje mi się że jest Pan spoko człowiekiem tylko wszyscy Panu mydla oczy i Pana kłamią a czemu żeby chować swoje błędy

Matko bosko
@Adwokat Diabła

To najdłuższe zdanie jakie widziałem w życiu

Były

,,Ryba psuje sie od głowy". Jesli zarządzający sami nie sa przyzwoitym ludźmi, nie traktującymi innych z szacunkiem, nie liczącym sie z innymi ludźmi, to podobnych do siebie zatrudniają na nizszych szczeblach. A skłócanie ludzi, propagowanie donosicielstwa to jeden ze sposobów zarzadzania słabych ludzi o słabych kompetencjach...ale tak to jest jak obsadza sie stanowiska rodzina, znajomymi i ogólnie słabymi ludźmi...

Ziomek z hali

Ty pracujesz 7 lat. Ja pracuję od początku, przechodziłem i widziałem całą metamorfozę firmy. Było ciasno bo kosze były wszędzie. Wtedy były czasy, była rodzinna atmosfera, każdy z każdym pogadał. Teraz zrobiło się czyste korpo, gonitwa , kolesiostwo i kapowanie. Przykro się na to patrzy jak taka fajna firma w której każdy chciał pracować goni resztę firm pod względem tego żeby z pracownika wyciagnac jak najwięcej a nic nie dać. Rozumiem że zyski dla firmy są ważne. Ale skoro maszyna idzie praktycznie 24h bez zarzutu to jest maszynką do zarabiania kasy. Dlaczego podnosi się normy i uszczupla premie pracownikom? Jest to bez sensu i niezrozumiałe. Bo skoro coś zarabia to zyskiem należy się podzielić. Najlepsza opcja jest strajk włoski. Albo nie , zatrzymać produkcję na kilka godzin. Zjednoczyć się i działać razem.. Chyba mnie ponioslo. Starych została garstka albo już siedzą w biurze i są nasiąknięci korpo. Tych normalnych jest za mało żeby zawalczyć o swoje. Reasumując nie jest najgorzej. Jest socjal, na swoim dziale idzie w miarę się dogadać jeśli chodzi o wolne itd. Ale polityka firmy to jakiś żart.Byle po najniższej linii oporu, za najmniejsza.kase. Chce starego prezesa, to był chlop z jajami. W.sobote potrafił przyjść i doradzić co i jak. Wymagał, ale też dawał. Zupełnie odwrotnie jak teraz. No cóż, byle do emerytury. Ahoj

Oczywiście że jestem za strajkiem trzeba zwołać ludzi i zaprzestać tego (usunięte przez administratora) jak by fabryka staneła na parę godzin albo dni to by wiedzieli co to znaczy pracownik, ciekawe czy jaki kolwiek kierownik umiał by odpalić maszynę.... powinny powstać związki zawodowe one by ukróciły samowolke Prezesa i jego pupilków wielkich managerów i kierowników. Parę komentarzy się pojawiło i zaraz im czasy odbić na koniec zmiany przestały się podobać. To ja się pytam jak przerw nie było albo były sporadyczne nie ma przerwy od hałasu to jest dobrze nikt tego nie widzi? No tak bo najlepiej nie widzieć niech "głupi" robi. Zero podwyżek ale auta służbowe za parę baniek? Kawa dla biura za darmo a dla nas wielki (usunięte przez administratora) podwyżki powinny się zacząć od 500zl na rękę a nie dadzą 3 % i ciesz się.. sprzedaż idzie do góry roboty jest tyle że nie wiadomo gdzie ręce wsadzić.

X

Jeśli by te opinie doszły do władzy w Niemczech to zaraz Pan prezes i reszta kierownictwa poszła by z dymem bo z doświadczenia wiem że Niemcy stawiają na pracownika bo dobrego pracownika znaleźć i wyszkolic mało tego żeby on potem mógł szkolić to trzeba mnóstwo czasu i pieniędzy poświęcić, A kadra kierownicza jest i jej nie ma zarządzać każdy może.. oczywiście z różnym skutkiem jak widać u nas banda baranów nie mających pojęcia o procesie produkcji, tylko wycisksja z nas ile się da a my (usunięte przez administratora)się na to godziny

Yyy

Pomiary zapyleń są robione przy ograniczonej produkcji albo wogóle jest brak produkcji. Przerwy są coraz mniej wykorzystywane albo brak ludzi albo nie ma opcji zatrzymania maszyny, nie mówiąc już o przerwie od hałasu. Kierownictwo tylko się klepie po ramionach że idzie nas tak piłować, coraz więcej pracy za te same pieniądze, jeden operator na kilka maszyn. Zarząd który odszedł ogłosił że w czasie ich zarządzania sprzedaż wzrosła o 100% A co z naszym wynagrodzeniem, Niemcy zarabiają 3-4 tyś euro za mniej pracy w stosunku do nas, chodzi tu o pracę przy maszynach A nie sprzedaż. Kierownictwo traktuje pracownika jak śmiecia, masz robić i nic się nie odzywać nawet jeśli jest to złe. Przedstawiciele załogi to zwykle lizodupy nie pomogą w niczym tylko klepia prezesa po ramieniu. " A co oni mam mogą zrobić " . Powinno się ich usunąć z tej funkcji napewno nikt z produkcji na nich nie głosował. Strajk strajk i tylko strajk pomoże tej firmie zrozumieć swoje błędy. Bo żeby wymagać trzeba coś od siebie Dać A wy tylko wymagacie. I najlepsze jest to że macie świadomość tego że pracownika trzeba szkolić od 6-12 miesięcy żeby by w miarę samodzielny A i tak macie ich w (usunięte przez administratora) nie szanując tych co na wasze raty za limuzyny chorują.

EHS
@Yyy

Przedstawicielem pracowników może zostać każdy pracownik bez względu na płeć, wiek, rodzaj zatrudnienia czy długość stażu pracy - zapraszam każda chętna osobę. Ogłoszenia o przedstawicielach pracowników byly wielokrtonie powielanie podczas różnych spotkań oraz w postaci elektronicznej "kafelki" e-mail. Ile pracowników się zgłosiło ? Co do pomiarów środowiska absolutnie się nie zgadzam z tym stwierdzeniem - owszem zdarzało się ze przyjeżdżała firma a maszyna w tym czasie nie pracowała - w takich przypadkach zawsze pomiary były powtarzane. W kolejnym możliwym terminie - jeżeli ów autor twierdzi ze rzeczywistość jest inna zapraszam do merytorycznej rozmowy, może warto się zgłosić jako przedstawiciel pracowników ?

@Yyy

Oczywiście, że tylko strajk pomoże. Może się ktoś w końcu u góry obudzi i zrobi cokolwiek. "Dziwią się", że nikt nie przychodzi aby powiedzieć co komu na sercu leży, co by trzeba było zmieniać itp... No nie przychodzi nikt bo się ludzie boją. Cokolwiek nie powiedzą to może się to obrócić przeciwko nim i w najgorszym przypadku wylecieć z roboty, w najlepszym zgarnąć kolejną notatkę do akt jaki to Ty jesteś zły i nie wspierasz firmy. Może w końcu prezes czytając te wszystkie rzeczy na forum zrozumie, że ryba psuje się od głowy! I przyjrzy się też pracy tym troszkę wyżej od zwykłych fizioli.

@Xyz

W punkt. Zawsze po (usunięte przez administratora) obrywa pracownik,mimo że to on wypracowuje zyski dla firmy. Premie minimalne za to że człowiek robi ponad normę.Kierownicy oczywiście biorą za to laury. Niektóre stanowiska są w tej firmie niepotrzebne.Niektore osoby nie nadają się na swoje stanowiska,dużo by pisać. Ale to pracodawca powinien zrobić wszystko żeby utrzymać pracownika,bo to on przynosi zyski dla firmy. Specyfika pracy jest taka a nie inna. Tu szkolenie pracownika trochę trwa, nie wystarczy nacisnąć przycisk i linia leci. Nie ,nie. Życie poszło do góry, rachunki coraz większe. Roboty też. Zarobki stoją w miejscu. Kto to widział żeby stary pracownik miał mniej niż nowo przyjety.

@Babajaga

Bo nowego "wytresować" się da... Ze starym to nie przejdzie. Zamiast nagradzać starego pracownika, który się stara to nagradza się nowych, którzy dostają na zachętę, żeby przyjść i robic a nie się domagać. Tak jak już ktoś wyżej pisał, Niemcy to się z nas śmieją. Wysyłają do PL jałmużnę a Polacy napierdzielają i się starają jak mogą byle zarobić na rachunki.

Abece

Niestety ale to co xyz napisał to sama prawda. (usunięte przez administratora) Wszystko co zrobisz jest źle, zawsze wina pracownika mimo że ktoś wyżej cos zawinił. Praca w ciągłym biegu bo wszystko musi być na wczoraj. Wysyłka o 18 a produkt z prasy zjeżdża o 16. A gdzie Reszta obróbki po wykuciu?NNikogo to nie obchodzi,planista skończył chyba podstawówkę. Coraz więcej słyszy się publiczne wyzywanie pracowników w szatni. Człowiek pracuje na kilku maszynach naraz a jeszcze pretensje ze coś nie zrobione. Co do obiadów. Ktoś przesadził.. Chociaż i takie sytuacje się zdarzaly Jeśli jedzenie nie smakuje nikt nie kaze jeść. Pan prezes ma klapki na oczach albo nie chce tego bałaganu widzieć Obiecane podwyżki... . Dobre. Jeśli przyszły pracowniku lubisz hałas, zapylenie i tablice mendelejewa w płucach to zapraszamy.

XYZ
@Abece

Ogarnij się. Jeśli dajemy ciała na produkcji to proste, że czas między wysyłką a kuciem zmniejsza się i trzeba zapierd..! Klienta to nie obchodzi, że mamy problemy procesem. Ma byc. Kolejny malkontent ktory nic z zyciem nie robi tylko narzeka. Czubek nosa to max twojego pola widzenia!

Abece
@XYZ

Wszystko to co mówisz jest logiczne. Ale można zaplanować produkcję żeby szła bez spiny? Można. Nie wszystko na ostatni gwizdek.

@XYZ

Czubek własnego nosa widzę że ty widzisz. A co mi tam. Polecę w kulę, nie postaram się żeby ustawić proces. Niech inni (usunięte przez administratora) To zacznij w końcu (usunięte przez administratora)bo logistyka i inspekcja mają dość roboty.

Ludwik Adam

Bardzo dobra firma szanują pracowników. Można się rozwijać. Miła atmosfera.

Byly
@Ludwik Adam

Czy te komentarze pisze kierownictwo? Bo ja mam zupełnie inne doświadczenia...

Kk
@Ludwik Adam

Zacznijmy od plusów. Są socjale. Nie każda firma je posiada. To tyle z plusów. A teraz cała reszta... Firma mimo, że oficjalnie stawia na pracowników, na dobrą atmosferę itd. to traktuje ludzi na produkcji jak śmieci. Nie ma, jak niżej wspomniano, zasady nagród i kar. Są kary. Wg nich nagrodą dla Ciebie powinien być sam fakt, że możesz w ich firmie pracować. I pierwsza najważniejsza zasada! Trzymaj buzię na kłódkę jeśli nie chcesz mieć problemów, jeśli nie chcesz żeby Cię zwolnili albo jeśli nie chcesz nagany czy innych wypocin w papierach to milcz, rób co Ci karzą i nie upominaj się o swoje. Niektórzy niestety (po znajomości) są złymi ludźmi na złym miejscu. Nie nadają się do kierowania ludźmi, nie potrafią wypracować sensownego rozwiązania. Zrobił się taki (usunięte przez administratora) na produkcji, że czasami nie wiadomo w co ręce włożyć. Zero organizacji, ZERO panowania nad chaosem, ZERO słuchania co kto ma do powiedzenia, ZERO checi do zmian na lepsze. Ma być tak jak zarządzą, bez względu na to czy to jest dobre czy złe, czy skłócają ze sobą ludzi (a robią to często!) Praca nie należy do łatwych. Brud, hałas, latająca w powietrzu sama chemia, upał czasami nie do zniesienia a jeszcze Ci wezmą z wypłaty bo gdzieś oszczędności trzeba szukać. I nagle z premii robi się wielki... Wielkie nic. Wszystko na zasadzie kolesiostwa, znajomości, lizania tyłka tym na stołku wyżej. Nie jesteś wazeliniarzem=jesteś nikim. Są 3 zmiany, wprowadzają znowu pracujące weekendy za śmieszne pieniądze. Sobota 30% a niedziela 60%. Chyba tylko u nich takie żałosne stawki. Nie przyjdziesz = wylecisz. Jeśli chodzi o urlopy to rok w rok jest problem. Rok w rok próbują coś wymyślić byle tylko jak najmniej ludzi szło na wolne. Można by tak wymieniać w nieskończoność... Jeśli masz możliwość pracy w innym zakładzie to nie pchaj się tutaj. Chyba, że z braku laku...

Optymista/ka

Zacznijmy od plusów. Są socjale. Nie każda firma je posiada. To tyle z plusów. A teraz cała reszta... Firma mimo, że oficjalnie stawia na pracowników, na dobrą atmosferę itd. to traktuje ludzi na produkcji jak śmieci. Nie ma, jak niżej wspomniano, zasady nagród i kar. Są kary. Wg nich nagrodą dla Ciebie powinien być sam fakt, że możesz w ich firmie pracować. I pierwsza najważniejsza zasada! Trzymaj buzię na kłódkę jeśli nie chcesz mieć problemów, jeśli nie chcesz żeby Cię zwolnili albo jeśli nie chcesz nagany czy innych wypocin w papierach to milcz, rób co Ci karzą i nie upominaj się o swoje. Niektórzy niestety (po znajomości) są złymi ludźmi na złym miejscu. Nie nadają się do kierowania ludźmi, nie potrafią wypracować sensownego rozwiązania. Zrobił się taki (usunięte przez administratora) na produkcji, że czasami nie wiadomo w co ręce włożyć. Zero organizacji, ZERO panowania nad chaosem, ZERO słuchania co kto ma do powiedzenia, ZERO checi do zmian na lepsze. Ma być tak jak zarządzą, bez względu na to czy to jest dobre czy złe, czy skłócają ze sobą ludzi (a robią to często!) Praca nie należy do łatwych. Brud, hałas, latająca w powietrzu sama chemia, upał czasami nie do zniesienia a jeszcze Ci wezmą z wypłaty bo gdzieś oszczędności trzeba szukać. I nagle z premii robi się wielki... Wielkie nic. Wszystko na zasadzie kolesiostwa, znajomości,(usunięte przez administratora) Nie jesteś wazeliniarzem=jesteś nikim. Są 3 zmiany, wprowadzają znowu pracujące weekendy za śmieszne pieniądze. Sobota 30% a niedziela 60%. Chyba tylko u nich takie żałosne stawki. Nie przyjdziesz = wylecisz. Jeśli chodzi o urlopy to rok w rok jest problem. Rok w rok próbują coś wymyślić byle tylko jak najmniej ludzi szło na wolne. Można by tak wymieniać w nieskończoność... Jeśli masz możliwość pracy w innym zakładzie to nie pchaj się tutaj. Chyba, że z braku laku...

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

X

Pracownicy administracyjni rozpoczynąją pracę w godzinach 7-9 i pracują 8 godzin. Pracownicy produkcyjni 3 zmiany po 8 godzin.

Jo
@X

A psinco ! Nie sluchaj gadki ze sa 3 zmiany i tyle...grafik zmienia sie co 2 godziny i robota na produkcji to loteria...4 brygady, 3 zmiany, a sa nawet grafiki, ze nie da sie okreslic co to za system pracy ( jednymi slowy biegasz jak zawołają )

Zostaw merytoryczną opinię o Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 101.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 81, z czego 11 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.
3.3/5 Na podstawie 67 ocen.

Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o.