Niezapominajka Apteka

Opinie o Niezapominajka Apteka

Kozak

Biorąc pod uwagę specyfikę (apteka)i ogromne dochody, pracownicy są tu traktowani szczególnie źle, pracownicy gonieni są do roboty maksymalnie za najniższe zarobki na rynku wśród konkurencji (duża ilość pracowników przechodxi do konkurencji)zaznaczę że o śmieszna podwyżkę trzeba prosić miesiącami. Odradzam szkoda czasu, należy omijać ta firmę szerokim łukiem.Były pracownik.

Kiku
@Kozak

Dlaczego uważasz, że duże dochody a może jest inaczej...... Ostatnio zaczęli sami zwalniać, poleciało z 30 osób.

magister 123
@Kozak

widać jakąś złość pewnie nawaliłeś i ciebie zwolnili,ja też tam pracowałem ale zwolniłem się bo musiałem się przenieść do innego miasta w którym nie było niezapominajki,dostałem się do jeszcze większej sieci/konkurencyjna też w Krakowie/,powiem szczerze żenada,obchodzenie prawa jakieś dziwne sprzedaże dla nzozów/chyba eksport/ i pensja nie dużo większa,ale nie zawsze o czasie

Joanna

@Była Co masz na myśli? Sugerujesz, że w firmie Niezapominajka Apteka stosowana jest za wysoki poziom kontroli pracownika? Wszystkie informacje dotyczące pracy w tym miejscu są cenną informacją dla innych użytkowników. @Lidia Niestety nie wiem co mogło być przyczyną. Może dzwoniłaś poza wyznaczonymi godzinami? Podsyłam link, gdzie są podane dokładne dane kontaktowe: http://www.apteka-niezapominajka.pl/kontakt/

Była

Jedna wielka masakra niedługo wszystkim założą czipy żeby sprawdzić gdzie jesteś . Pooorażka!!!

Zainteresowana

Czy podpowiecie cos o ewentualnej pracy w aptece?

Czy jest jakiś powód, że tak cicho zrobiło się na tym wątku?

Filip

Może trzeba popracował i dopiero oceniać?

farmaceutka

Pracowałam w Niezapominajce na stanowisku magistra farmacji. Mówiąc ogólnie - Niezapominajka to typowa "sieciówka" ze wszystkimi zaletami i (przede wszystkim) wadami tego typu aptek. Plusy: 1. Firma bardzo rzetelnie, choć po linii najmniejszego oporu, realizuje wszystkie zobowiązania wynikające z KP. A więc praca na umowę o pracę, badania okresowe, odzież (fartuch) i obuwie, dofinansowanie okularów, liczba godzin pracy w okresie rozliczeniowym zgodna z KP itp. itd. - "jakość" tych rzeczy to już inna kwestia (warunki umowy, grafik godzin, jakość dostarczonej odzieży itp...), ale jest to na pewno pracodawca uczciwy a sytuacja pracownika od początku jasna. 2. Zatrudnienie jest stabilne - jeśli nie dopuści się jakiejś ekstremalnej wpadki, można pracować w firmie latami, raczej nie zwalniają, z reszta jest cała masa długoletnich pracowników. 3. Atmosfera w aptekach jest zazwyczaj dobra, pracowałam w kilku placówkach i w każdej czułam się dobrze, w większości aptek zespoły są raczej zgrane. Oczywiście dużo zależy od kierownika - jeśli jest życzliwą, ale przede wszystkim zorganizowaną i asertywną względem "góry" osobą, wiele rzeczy można sobie ustawić pod swój komfort pracy. 4. Firma wysyła na szkolenia i sama je też robi dla pracowników- produktowe i z technik sprzedaży. 5. Co nie tak oczywiste w sieciówkach - w każdej aptece jest min. 2 magistrów, standardem firmy jest 3 mgr na aptekę. Minusy: 1. Wynagrodzenia. Niskie, niesatysfakcjonujące, niższe niż u konkurencji, o podwyżki bardzo trudno - trzeba wypraszać miesiącami albo postawić "górę" pod ścianą tzn. zagrozić odejściem. Są premie od wyników sprzedaży, ale łącznie i tak nie daje to oszałamiających dochodów, a do premii są targety do osiągnięcia, które są ciągle podnoszone. Na dodatek firma bezwzględnie wykorzystuje sytuację, gdy na rozmowie rekrutacyjnej nie masz rozeznania w zarobkach lub podasz nieopatrznie niższą kwotę - dadzą Ci najniższe możliwe wynagrodzenie, nawet gdy innym pracownikom na tym samym stanowisku i o podobnym doświadczeniu wypłacają więcej. Wypłata nadgodzin niemile widziana, firma woli oddać Ci godziny z czym, ze względu na grafiki, i tak różnie bywa. 2. Grafik godzin. Praca zmianowa, rozliczana w okresach kilkumiesięcznych, praktycznie wymaga od Ciebie dyspozycyjności cały dzień - na porządku dziennym są 10,11,12-godzinne zmiany (albo i więcej, jeśli apteka jest czynna dłużej), w tygodniu jest min 1-2 dni z taką ilością godzin, jeśli są problemy z obsadą, to więcej. Problemy z obsadą są częste, bo nie tylko L4 itp. ale też dochodzi oddawanie dni za pracujące soboty. Grafiki są bardzo zmienne, trudno przewidzieć jak rozłożą się godziny pracy np. w następnym tygodniu. Są placówki gdzie sytuacja dzięki kierownikowi jest dużo lepsza, ale powyższy opis to niestety raczej norma niż wyjątek. 3. Rzecz typowa dla sieciówek, ale tutaj podniesiona do potęgi n-tej: nastawienie na wyniki sprzedażowe. A więc: realizacja targetów, natarczywe wciskanie pacjentom kiepskich suplementów premiowanych, wciskanie tańszych odpowiedników, wysoka rotacja towaru jako główny czynnik doboru asortymentu, przez co nieraz nie ma w aptece podstawowych produktów, procedury sprzedaży- co polecać i w jakiej kolejności (potrzeba pacjenta jest na jej ostatnim miejscu), gotowe formułki do mówienia, przepytywanie konkurencji osobiste i telefoniczne... 4. Ogrom pracy papierkowej dla magistra, nie do przerobienia, przez którą praca z pacjentem jest tylko megawkurzającym zabieraczem twojego cennego czasu. Na dodatek z roku na rok ilość tej pracy rośnie. Raporty, tabelki excela, dziesiątki zestawień sprzedaży,dziesiątki e-maili do wysłania, tony papierów, setki e-maili przychodzących od "centrali" do zrobienia na już, plus oczywiście standardowe rzeczy do zrobienia typu zamawianie, faktury, retaksacja recept.. Na zakończenie dodam, że ja już zmieniłam pracę, aktualnie nie pracuję w Niezapominajce, więc aktualne warunki pracy (na dzień 19.04.2018) mogą być różne od moich spostrzeżeń. Mam nadzieję, że jeśli już - to są lepsze.

Pomimo tego, że nie pracuję w aptece, chciałabym zwrócić uwagę na telefoniczną rozmowę rekrutacyjną, którą ze mną przeprowadzono, a po której zrezygnowałam ze starań o oferowane miejsce. Pani dość niemiłym tonem oznajmiła mi, iż warunki finansowe oraz benefity zostaną omówione na spotkaniu rekrutacyjnym. Pomimo mojej prośby oraz argumentu, iż każdy kandydat powinien uprzednio zapoznać się z ofertą, (ewentualnymi "widełkami") pani oznajmiła, iż akie rzeczy pracodawca omawia na rozmowie kwalifikacyjnej po zapoznaniu się z umiejętnościami kandydata. A na moją odpowiedź, że również potencjalny pracownik ma prawo wcześniej wiedzieć czego może się spodziewać oraz czy proponowane warunki w ogóle mu odpowiadają, usłyszałam, że jeżeli nie chcę mogę nie przychodzić- w tym momencie byłam już pewna, że to nie jest miejsce w którym chcę pracować. Wszystko w bardzo niemiłym, protekcjonalnym tonie. A wystarczyło udzielić rzeczowej odpowiedzi. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką zasadą, jakoby informacją o wynagrodzeniu udzielać dopiero na rozmowie rekrutacyjnej. Wręcz przeciwnie taka informacja widnieje już na większości ogłoszeń. Szanujmy siebie i swój czas.

Zdziwiony

Wysłałem CV bo szukam pracy i chciałem przeczytać opinie, zagrywki między konkurencja rozgrywajcie gdzie indziej ja chce przeczytać prawdziwe opinie. Rzeczywiście dziwne @Zosia skoro tak masz dosyć to czemu się nie zwolnisz, twoje opinie nie są pomocne. Przecież nikt nie jest anonimowy w sieci nie trudno to sprawdzić w tych czasach. Na rozmowę się wybieram :)

@Zdziwiony

Idź naiwny na rozmowę obiecują gruszki na wierzbie i traktują ludzi jakieś śmieci...

Zainteresowana

Czy firma potrzebuje pracowników? Dlaczego tak walczycie między sobą?

Stokrotka

Pewnie te negatywne wypowiedzi to zemsta byłych pracowników. Opinie pracowników są zupełnie inne. Popytajcie kogoś kto nadal od lat pracuje bo mają mnóstwo takich pracowników i co jakoś się nie zwalniają i nie piszą takich komentarzy.

Zosia
@Stokrotka

Stokrotka - czytając twoje obronne posty śmiem twierdzić , że chyba jesteś jednym z tych ( jak tutaj ktoś trafnie określił ) korpo-oszołomów. Normalny ,szeregowy pracownik nigdy nie napisałby takich bzdur jak ty cyt " szanują ludzi i liczą się z ich zdaniem " bo w tej sieci NIE szanuje się ludzi !

Zulus
@Zosia

Zosiu, przecież to stokrotka z Centrali pisze albo któraś z jej niezapominajek. Ludzi szanują bardzo olewając ich ci..... mocz....

@Zosia

Nie wiem gdzie w mojej wypowiedzi przeczytałaś o szanowaniu i nie wiem kogo cytujesz? Ale widać jesteś z konkurencji skoro tak dobrze znasz komentarze.

@Zulus

Dokładnie pracuje w niezapominajce! No trudno żeby pozytywne opinie pisał ktoś z konkurencji. Mnie się pracuje dobrze z fajnymi ludźmi a na kierownika mogę liczyć.

Zosia
@Stokrotka

Stokrotka powinnaś pamiętać co tu wypisujesz :) To jest Twój komentarz " Stokrotka 06.03.2017 12:53 Ja jestem bardzo zadowolona. Umowa o pracę, dobre wynagrodzenie + premia, fajna atmosfera, mamy zgrany zespół poza tym szanują ludzi i liczą się z ich zdaniem. " No chyba że takich Stokrotek w centrali jest więcej. Konwersacja z Tobą to intelektualny brodzik. Pozdrawiam

Stokrotka 2
@Zosia

Tym komentarzem pokazałaś swój poziom intelektualny. To nie mój wpis bo opinia jest sprzed roku, aż tyle nie pracuję a szkoda. Skup się na ocenie firmy a nie osób komentujących! Specjalnie dla Ciebie zmienię teraz nick aby łatwiej było Ci sprawdzać komentarze. Ludzie lepiej nie dodawać komentarzy bo od razu konkurencja bombarduje wpisy! Żenada!

Stokrot
@Stokrotka 2

Stokroteczko skąd ta pewnosc, że z konkurencji?! Może to My podlegli Tobie pracownicy obecni i byli, którzy po stokroć mają Cię dość - stokroteczko.

Aneta

W którym mieście nagrywają glos? Po czym poznalas??

@Aneta

Pracuję w aptece słonecznej.

W każdej sieci teraz jest monitoring wiec to normalne. W mojej nagrywają nawet głos.

jola

Jak najdalej od tej sieci- totalny wyzysk pracowników. O obiedzie i o przerwie zapomnij -monitoring z kamer bo masz wyjść, bo w kolejce stoją np dwie osoby. Ogrom pracy nie do przerobienia bo wszystkie pomysły koordynatorów itp muszą być zrealizowane twoimi rękami. Przestrzegam wszystkich przed pracą w tych aptekach.

Złotko
@jola

Pewnie tak piszesz bo wymagają a teraz obowiązki sa zle widziane. Tam gdzie pracuje też wymagają cały czas.

Ile można zarobić NETTO w tej firmie jako technik farmacji?

Momi

Praca w Niezapominajce wygląda tak: 1. Pracujesz na zmiany i w weekendy nierzadko po 12h. 2.Premie są uzależnione od wciskanego pacjentom badziewia. 3. Jesteś mobingowany przez wszelkiego rodzaju koordynatorów,dyrektorków i innej maści korpooszłomów dla których nie człowiek jest ważny tylko KASA! 4. Pracujesz w ciągłej gonitwie i stresie. 5. Zarabiasz dużo mniej niż w innych aptekach sieciowych. 6. Nikt nie liczy się z Twoim zdaniem. 7. Socjal słabiutki , buty które dostajesz do pracy nadają się odrazu do śmieci. 8. Przerwa na śniadanie? Zapomnij albo jedz w biegu na stojąco. 9. Podwyżki ? Raz na parę lat może coś Ci dadzą. 10. Ogólnie jesteś tylko nic nie znaczącym trybikiem do zarabiania pieniędzy dla "góry" żeby MM mógł 5 raz w roku pojechać w ciepłe kraje. 11. I tak w nieskończoność... Sami zdecydujecie czy chcecie być wykorzystywanymi osłami w tym korpo.

Ona
@Momi

Widzę ,że bardzo jesteś zła na Niezapominajkę. Czyżby cię zwolnili ;-) ? A może pracujesz dla konkurencji ? Pracuję w Niezapominajce od kilku lat. Większość powyższych zarzutów to kłamstwo, a pozostałe dotyczą wszystkich sieci i są przekoloryzowane. Uważam ,że to najlepszy pracodawca pod względem szacunku do pracowników.

Kiku
@Ona

Ona .. to nie szacunek tylko szacunku i marża.

wizjoner

Czołem! Nie wiem dlaczego jest tyle negatywnych opinii o naszym pięknym family business. Przecież w Niezapominajce jest OK! Elastyczne godziny pracy (9am-3pm) i całkiem przyzwoite zarobki (na własny jacht co prawda mnie nie stać, ale na wypad w Alpy poszusować owszem). Czasem coś się sypnie, to prawda, ale taka jest cena postępu – pamiętajcie jednak, problemy nas wzmacniają! Zamiast narzekać, zamykać się w sobie i wyładowywać frustrację na forach int. wystarczyłoby gdybyśmy poświęcali sobie wzajemnie dziennie chociaż minutę. Smuci mnie, że zawsze znajdą się tacy, którzy zamiast pracować odwiedzają galerię albo siedzą na ciągłych L4 – shame on you! Na szczęście w tej firmie są ludzie, którzy rozumieją naszą wspólną wizję i solidnie pracują. Dobra robota, świetnie! Napisałbym jeszcze więcej ale nie chcę przeciągać, a poza tym muszę pilnie…

Szef
@wizjoner

Dobrze ze nie piszesz więcej bo śmieszny jesteś. Alpy każdego w tej firmie stać tyle że potem trzeba cały rok kredyt na te Alpy płacić ciebie stać,l4 każdy ma prawo zachorować zwłaszcza w takich warunkach jak u was ty możesz ty jesteś nadczlowiekiem hehe żalosne

nick

jak najdalej od tej sieci ... nie marnujcie swojego cennego zdrowia...długo opowiadać co tam się dzieje i jak są traktowani ludzie , dzięki którym ta firma jeszcze funkcjonuje.

Aneta

A ja mam pytanie do właścicieli lokali, którzy mają podpisane umowy najmu z Niezapominajką. Czy w ostatnim czasie mieliście wizytę osób, którzy za wszelką cenę próbują wymusić obniżkę czynszu?. Pytam bo u mnie byli i z tego co się orientuje dzwonią do większości osób i żebrają bo ponoć ciężka sytuacja. Smiech na sali. Sieć ponad 70 aptek i płaczą że bieda! Napiszcie swoje doświadczenia.

Hanka
@Stokrotka

A czym dla Ciebie jest dobre wynagrodzenie? Od jak dawna tam pracujesz?

Momi
@Stokrotka

Chyba Cię pogieło. Liczą się że zdaniem ludzi???? Szanują ich?????? Chyba zwariowałaś!

fox

te premie to żenada ...

Zostaw merytoryczną opinię o Niezapominajka Apteka - Kraków

• Jak się pracuje w Niezapominajka Apteka?

Zobacz opinie na temat firmy Niezapominajka Apteka tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Niezapominajka Apteka?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Niezapominajka Apteka?

Kandydaci do pracy w Niezapominajka Apteka napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Niezapominajka Apteka