Opinie o Bluesoft w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Bluesoft. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Bluesoft o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bluesoft w Warszawa

mm

Panie @StaryWojtek. Wyrazilem swoja opinie. Troche tam pracuje i mowie to, co widze. Pozdrawiam i NIE polecam.

Stary Wojtek

Panie mm, bardzo mi przykro z powodu Pana niezadowolenia, jednak mój odbiór jest zupełnie inny (opisany powyżej). Nie rozumiem dlaczego mówi Pan o problemach z wypłatą - jest scentralizowany system wypłat, niezależny kompletnie od kierowników - jak wiele lat pracuje w firmie, nigdy nie było opóźnienia, nawet jest miła tradycja przyśpieszenia ich przed świętami bożonarodzeniowymi. Szczerze to nie rozumiem problemu z "patrzeniem na taski" - w końcu firma realizuje projekty i rozlicza z ich wykonania, a nie siedzenia radośnie przed monitorem. Czy to problem, że przełożeni czegoś wymagają od Pana? Może problem leży w komunikacji z drugiej strony? Byłem wiele razy świadkiem sytuacji, w której ktoś informował, że się nie wyrobi z zadaniem z różnych powodów, czy to rodzinnych, czy że zadanie okazywało się dużo bardziej skomplikowane - prawie nigdy nie było z tym problemu (prawie zawsze, jak dotyczy to błędu krytycznego to każdemu skacze ciśnienie ze zrozumiałych powodów :) ) W firmie jest masa osób, głównie programistów, która pracuje tutaj już od wielu lat - 5-10. Jeżeli to co Pan pisze byłoby prawdą - musieliby mieć oni chyba jakieś masowe urojenia? :)

Stary Wojtek

Rozwiewając wątpliwości: - wejście jest na kartę, bo jest to standard budynku, nie istnieje żaden system monitoringu czasu pracy, bo realną prace rozlicza się wedle tego co ktoś np. commituje poprzez gerrita, indywidualnie - proces rekrutacyjny składa się ze wstępnej rozmowy przez telefon, a następnie spotkania z docelowym liderem zespołu, czasami jakaś dogrywka lub spotkanie z innym liderem, jeżeli on też jest zainteresowany daną osobą Od siebie dodam, że firma jest bardzo elastyczna pod kątem przydziału zadań - nie podoba Ci się aktualny projekt / technologie? Raczej nie ma problemu ze zmianą. W razie jakiś problemów zdrowotnych / rodzinnych też raczej wszyscy idą na rękę.

Maja

@Silipisze, że wszędzie jest wejście na kartę. Ktoś z Was może napisać, czy jest to forma monitorowania czasu pracy, czy też po prostu rodzaj zabezpieczenia przed dostępem osób do tego nieupoważnionych?

K
@Maja

@Maja: rodzaj zabezpieczenia przed dostępem osób upoważnionych. Norma we wszystkich biurowcach.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Sili

Nie pracowałem u nich - nie wiem więc jak jest w firmie wewnętrznie. Byłem na rekrutacji, goście wydali się bardzo mili i - w mojej ocenie, po ponad 3 latach doświadczenia w branży - profesjonalni. Jednak sama firma, wydaje się dziwna - cisnął na umowę o dzieło. Rozliczenie godzinowe (nie okresowe) - nikt tego jasno nie powiedział, ale z komentarzy wyżej wnioskuję, że faktycznie - zapomnij o chorobowym czy urlopie. Do tego wypłatę dostaje się z miesięcznym opóźnieniem (jest opcja zaliczki)... Wszędzie dostęp na kartę, więc nie zdziwił bym się, gdyby komputer liczył czas pracy co do minuty. Korki w windach (przynajmniej w tych godzinach, w których tam byłem). Trochę przypomina Mordor XD - niby wnętrza jak z wersalu, ale wszyscy wiemy, co się z tym wiąże... No i może ja jestem za drogi, ale po treści rekrutacji wnioskuję, że bida z hajsem... Ludzie mili ale firma... dziwna :)

Maja

Przypominam, że komentarze muszą spełniać wymogi Regulaminu forum. Nie mogą dotyczyć konkretnych osób, ani zawierać pomówień. @James a co więcej możesz powiedzieć na temat Twoich doświadczeń w Bluesoft?

James
@Maja

@Maja Mam alergię na "Piotrusiów Panów". To nie dla mnie miejsce.. Pzdr.

Lowelas

Z tego co wiem i widać w social media to Kamila Stylińska to nadal tam pracuje :). Jak to się mówi na rynku: zarobki uzależnione od doświadczenia i kompetencji. Dużo ludzi ostatnio zatrudniają, więc pewnie źle nie jest, choć sam nie bylem na rekrutacji u nich. Dużo się mówi o tej firmie w moim gronie znajomych z IT.

kluwka
@Lowelas

>Dużo się mówi o tej firmie w moim gronie znajomych z IT. To z pewnością im jest na rękę, bo tam akurat sporo wampirów energetycznych siedzi, więc potrzebują dużo uwagi, zamieszania, generalnie by było o nich głośno i się mówiło. Wtedy kwitną, inaczej więdną.

Error

A jak zarobki? Warto?

Pracuję w Blue już dobrze ponad 5 lat i jakoś nie narzekam. Zgodziłem się na rozliczanie na podstawie umowy o dzieło, bo dla mnie jest to zaleta, a nie wada. Kiedy mam ochotę na urlop 5 razu w roku po 2 tygodnie, to nie ma z tym problemu. NFZ - można sobie samodzielnie opłacić i wychodzi to korzystniej, niż umowa o pracę. Umowa o dzieło daje też pewne możliwości - kiedy chcę zarobić więcej, pracuję dłużej i efekty widać na koncie z racji rozliczania godzinowego. Odnośnie rozwoju - szkoleń co prawda brak, ale projekty realizujemy bardzo różne, przez co zmienia się technologie, przez co rozwój jest solidny i nie siedzę ciągle w jednym i tym samym. Polecam dla osób, które nie mają pretensjonalnego podejścia i betonowych oczekiwań, a są otwarci na różne możliwości.

Bystry
@pracownik

Podsumowując - za urlop nie zapłacą, na szkolenie nie wyślą, z racji umów prawo pracy Cię nie obowiązuję. Czyli - to nie jest software house, to jest zwykły pośrednik - agencja pracy, która zapewni Ci tylko kontrakt. (Dla bystrych - Bez pośrednika jak znajdziesz sobie sam kontrakt, to więcej zarobisz).

anon

Jakieś pytanie o wzorce, proste pytania o javę, proste zapytanie SQL, nic strasznego.

Pracuję w Blue od ok. 2 lat. Wcześniej pracowałem w kilku innych firmach, w tym w korporacji IT. Jak dotąd wydaje się , że to najlepsza z firm, z którymi miałem do czynienia. Bardzo fajny klimat, partnerskie relacje. Warunki finansowe i benefity ponad średnią rynkową. Wyjątkowe możliwości rozwoju technologicznego i okazja spotkania wymiataczy i innych ciekawych ludzi. Sprawy administracyjne są dosyć upierdliwe, ale nie odbiegają od standardów w innych firmach. Co do form zatrudnienia, to po latach doświadczenia i pracy w różnych formułach, mogę stwierdzić, że dla mnie B2B to optymalna forma zatrudnienia. Trzeba tylko przy podejmowaniu decyzji o wyborze firmy właściwie porównywać oferowane wynagrodzenia np. porównując wynagrodzenie roczne z uwzględnieniem dni urlopu/ewentualnej choroby.

Jajko

Niektórzy potrzebują więcej czasu, żeby zrozumieć w co naprawdę wdepli. Są też i tacy, którzy nigdy nie zajeżą w co naprawdę wdepli. Mądrzy nazywają to rozwojem.

ramona

Ta firma to (usunięte przez administratora) Procowałam tam dwa lata. Odradzam.

Mister Boo
@ramona

Dwa lata zajęło Ci skumanie, że to słabe miejsce? Ciekawe. Ja w słabej firmie pracowałem 7 miesięcy i tylko dlatego, że podjąłem się skończyć konkretną rzecz...

James
@Mister Boo

A Ty co się do niej "przyp****iłeś"? Z szefem też w ten sposób rozmawiasz? Czy może raczej niewidzialny pyłek strzepujesz z krzesła jak widzisz, że dyrektor departamentu będzie siadał? LOL

Mister Boo
@James

@James Widzę, że logika w koledze jest silna :) Ja o jednym, ty o drugim. Powodzenia, widzę, że będzie Ci potrzebne!

Witam Bylem kiedyś na rozmowie o pracę. Na młodszego programistę. Pisali, że wymagaja C++, ja w tym jezyku chcialem tworzyć, jednak na miejscu dowiedziałem sie, ze to Java, a jechalem z innego miasta. Oni są jacyś z kosmosu czy jak?

Gonzo
@Gość

>a jechalem z innego miasta. To był test na "łysą kobyłę". Żaby pracować w Astralsofcie (czytaj Bluesofcie ihaha) musisz mieć gen niewolnika. Oblałeś he he

Gonzo

Bardzo dużo zawdzięczam tej firmie. Jak tam pracowałem, to obserwowałem sobie, jak to wszystko działa, skąd mają zlecenia, jak spływają płatności, jaka jest rotacja ludzi, jak firma jest zarządzana (słabo, nie naśladować) etc. I dzisiaj jestem na swoim. Nieżle się rozwijamy, ale tyramy jak woły. Thanks.

raco

Byłem na rekrutacji. Muszę powiedzieć, że bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobili. W prawdzie nie zdecydowałem się na pracę bo zatrudniają na b2b ale muszę przyznać, że kuszący mają dodatkowy system wynagrodzenia. Benefity, o których piszą @Ted i @miu są w większości firm. No może po za wycieczkami na Karaiby.

Ted

Niedawno rozpocząłem prace w Bluesoft. Też się zastanawiałem jak tu będzie. Benefity o których wspomina @miu nawet i ja mam a nie pracuję jako kierownik IT. Z tego co mówią na rozmowach to każdy może z nich korzystać.

zanek

Pracowałem tam dwa lata na umowie o dzieło i jak się nie będziesz upominał to nic nie dostaniesz. Za to jakie zdziwienie było jak składałem wypowiedzenie, czy raczej poinformowałem, że odchodzę. I jak trafisz do zespołu dpd to jęczenie, narzekanie, zero atmosfery, integracji, komunikacji, aż się nie chce pracować. W innych zespołach jest lepiej, a nawet świetnie.

janusz29

inforek, tu pytają o opinie pracowników Blue Soft i kandydatów, a nie pracowników HR-u :) Jeśli piszesz, że informatyków zatrudniają głównie na umowę- zlecenie, to znaczy że pracujesz w dziale HR albo jakimś innym- bo na pewno nie w IT. Pracownicy w IT pracują przede wszystkim na podstawie Umowy o pracę lub kontraktu B2B i stabilne firmy, dają kandydatowi do wyboru jedną z tych opcji, jeśli nie wszystkie. Jest jeszcze niewielka grupka ludzi, która nie chce zakładać działalności, ale wolą mieć większą kwotę "do ręki"- oni wybierają Umowę o dzieło (ale to rzadkość). Na umowę-zlecenie zatrudniają tylko studentów a i oni coraz rzadziej się na to godzą. Także inforek, nie pisz bzdur i nie oszukuj ludzi, bo w solidnych firmach zatrudnienie na Umowie o pracę nie jest żadnym "rarytasem" tylko jedną z kilku opcji do wyboru przez kandydata.

majeko

Jak rozumiem, jest mowa o firmie informatycznej. Informatyk, to taki czlowiek, ktory sam sobie zeglarzem, sterem, okretem, ... Troche (bardzo!!!) sie dziwie narzekajacym na brak umowy o prace ('ani chorowac ani urlopu...') mlodym - zapewne - ludziom. Do pracy idzie sie pracowac, a nie chorowac. Mozna sie tez samemu ubezpieczyc w nfz. 'Urlop' tez mozna sobie 'wziac' - tydzien bez zarabiania mozna przezyc, jezeli placa nienajgorzej :-) Bardzo zle jest z naszym spoleczenstwem jezeli takie wpisy zamieszcza 'na powaznie', a nie 'dla jaj'...

Zostaw merytoryczną opinię o Bluesoft - Warszawa

• Jak się pracuje w Bluesoft?

Zobacz opinie na temat firmy Bluesoft tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bluesoft?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 5 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bluesoft?

Kandydaci do pracy w Bluesoft napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bluesoft
2.4/5 Na podstawie 95 ocen.

Bluesoft