Skrivanek Sp. z o.o.

Opinie o Skrivanek sp. z o.o.

Tomasz

Ze Skrivankiem pracuję jako tłumacz od prawie 5 lat. Agencja zapewnia mi nie tylko regularne projekty, ale także wsparcie i feedback, które pomagają mi stale doskonalić mój warsztat tłumaczeniowy. Doceniam profesjonalizm i elastyczność osób, z którymi w Skrivanku pracuję, bo pozwala mi to efektywnie zarządzać czasem i realizować projekty zgodnie z wysokimi standardami jakościowymi. Cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu i mam nadzieję kontynuować naszą owocną współpracę w przyszłości.

@Tomasz

A możesz powiedzieć ile jest zleceń dziennie i ile trzeba ich zrobić? Jak wygląda system pracy, jest od do czy elastyczny? No i najważniejsze, podałbyś widełki zarobkowe? :)

Tomasz

Jestem tłumaczem języka angielskiego i współpracuję ze Skrivankiem jako freelancer więc sam ustalam sobie godziny pracy. Bywa, że przy większych projektach pracuję dużo i długo, ale dzięki temu mogę czasem mieć kilka dni wolnego w tygodniu. Bywa, że dostaję projekt po południu do realizacji na następny dzień. Jednak zawsze to ja decyduję, czy przyjmuję takie zadanie czy nie. Wystawiam faktury na ok. 5000 zł miesięcznie średnio, bo - wiadomo - czasem jest więcej pracy, a czasem ciut mniej.

Halina

Korzystałam z usług firmy jako klientka, ale jestem też tłumaczką współpracującą z tym biurem. Co prawda pracuję z nimi od niedawna, ale nie mam powodów do narzekania. Stawki jak dla pośredników. Mam też klientów bezpośrednich, ale jak u nich spokój, to Skrivanek zapełnia mi grafik. Płatności dostaję terminowo choć trochę późno, bo po 35 dniach od faktury. Ja polecam.

@Halina

@HALINA, dziękujemy za Twoją opinię. Cieszymy się, że nasza współpraca dotychczas przebiega bez problemów i mamy nadzieję utrzymać ten stan.

Czy w Skrivanek sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Project Manager umożliwia pracę zdalną? Jest ogłoszenie z 16 stycznia na Pracuj.pl.

Dziękujemy za pytanie. Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Project Managera w naszej firmie. Zatem ogłoszenie, o którym mowa musi być archiwalne. Jeśli jednak prowadzimy rekrutacje na stanowiska etatowe, jesteśmy otwarci i elastyczni w zakresie sposobu pracy. Wszystkie warunki są szczegółowo omawiane z osobami prowadzącymi rekrutację.

@Skrivanek sp. z o.o.

A czy aktualnie prowadzicie jakąś rekrutację? Jeśli tak, to na jakie stanowisko? Szukam aktualnie pracy i zapoznam się z jakąś ofertą, i wymaganiami. ;)

@BR, w sposób ciągły prowadzimy rekrutację na stanowiska tłumaczy freelancerów różnych języków. Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę i zakładkę Kariera: https://skrivanek.pl/o-nas/kariera/

EwaKir

@pracodawca nie mam absolutnie żadnotacja negatywnych doświadczeń. Zawsze czułam się w pełni wspierana w przypadku konfliktów z klientem, czy w innych sytuacjach. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy.

@EwaKir

Cześć, a czy konfrontacje z klientem zdarzają się często? Czy inne nerwowe i nieciekawe sytuacje, gdzie potrzebne jest wsparcie? To bardzo dobrze, ze firma daje wsparcie, ale Twój wpis dał mi do myślenia właśnie w tej kwestii:(

@EwaKir

@EWAKIR, dziękujemy za pozytywną opinię! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że doświadczyłaś pełnego wsparcia i satysfakcji z naszej współpracy. Zachęcamy do dalszej współpracy i dzielenia się swoimi opiniami, które pomagają nam stale doskonalić nasze usługi.

@JW Jak w każdej pracy, która zakłada kontakt z klientem, zdarzają się nam reklamacje i nieprzyjemne sytuacje, jednak zawsze wspieramy naszych współpracowników i próbujemy rozwiązać kwestie sporne sprawnie oraz bez zbędnych nerwów. W przypadku reklamacji na jakość usług wysłuchujemy obu stron i staramy się dojść do porozumienia tak, aby zarówno klient, jak i dostawca mieli poczucie, że otrzymali od nas oczekiwaną pomoc.

zadziwiony

Mam dyplom najlepszej uczelni w kraju, studia specjalistyczne z tłumaczeń i dostałem propozycje 8 gr za słowo z ew. podwyżką do, UWAGA, 9 GROSZY. A nawet pół grosza by mi się trafiło (jeśli bym tłumaczył między językami). Niesłychane, żeby coś takiego proponować ludziom. Grzecznie podziękowałem za współpracę ,zapomniałem tylko życzyć chętnych pracowników ze studiami zaocznymi w Pcimiu Dolnym. Bo za taką kasę to chyba tylko tacy "tłumacze" tam pracują.

Kamil
@zadziwiony

Było pole do negocjacji, do podania własnej stawki? I jaką umowę firma miała do zaoferowania?

Native
@zadziwiony

Zajmuję się tłumaczeniami od lat (a ze Skrivankiem również od kilku) i z doświadczenia wiem, że same studia nie oznaczają, że osoba, która je skończyła, będzie dobrym tłumaczem. Sam przy poszukiwaniu tłumaczy do swojego biura spotkałem się z magistrami filologii, którzy nie potrafili poprawnie przetłumaczyć ani jednego zdania. Nie wiem, jak wypadła próbka tłumaczenia, którą zrobiłeś dla Skrivanka przy aplikacji, ale może ona nie wypadła zbyt pomyślnie i dlatego nie zaproponowali lepszej stawki

Gośka
@Native

Czyli co brane jest pod uwagę podczas ustalania stawki? Coś oprócz próby tłumaczenia się liczy? Tak w ogóle, ile ma się czasu na wykonanie tego zadania? ;)

@Gośka

W trakcie rekrutacji pod uwagę bierzemy wiele elementów profilu kandydata. Podstawą naszych decyzji dotyczących nawiązania współpracy bądź nie są nie tylko próby tłumaczenia, ale także jakość komunikacji, sprawność w nauce obsługi wymaganych programów/platform (to już weryfikujemy na etapie zadań próbnych), umiejętności adaptacyjne (bo firm na tym rynku jest wiele i każda ma swoje indywidualne procedury i wymagania więc kandydaci powinni się sprawnie adaptować do tych wytycznych), i inne. Na zadania próbne, do których udostępniamy również darmowe szkolenia, dajemy kandydatom 2-3 dni.

W firmie szukają tłumaczy różnych języków. Mnie zainteresowała oferta z językiem niemieckim. Na jakiej umowie przyjmują? Zlecenie czy trzeba mieć swoją działalność? Ktoś ostatnio się u przyjmował i może mi napisać?

Dzień dobry, preferujemy współpracowników z własną działalnością. Nie rozliczamy się na podstawie umowy zlecenia w zakresie tłumaczeń. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów współpracy z nami, zapraszamy do kontaktu z naszym działem Vendor Community Team (kontakt na naszej stronie, zakładka Kariera) - nasi pracownicy chętnie udzielą potrzebnych informacji. Pozdrawia Magda ze Skrivanka

Tłumacz

Nie polecam. Stawki bardzo niskie, podsuwają do podpisania umowy, które powinien przeanalizować dobry prawnik, bo zwykły czlowiek tego nie zrozumie. W skrócie : zastrzegają sobie prawo do odrzucenia tłumaczenia pod byle pretekstem, a najlepiej gdyby tłumacz wykupił ubezpieczenie i program typu CAT.

@Tłumacz

Jak w tłumaczeniu są błędy to mogą odrzucić, ale że każdy powód jest dobry to się z tym nie spotkałem. Człowiek się napracuje, a finalnie nie zarobi. Ile kosztuje to ubezpieczenie i program? Mówili ci?

tim
@Tomasz

Musiałoby być dużo błędów żeby odrzucili. Zawsze można poprawić. Ten program nie jest taki niezbędny.

Free
@Tłumacz

Przecież to szczyt bezczelności, aby profesjonalny tłumacz musiał sam zapłacić za CATa!

@Free

A ile kosztuje ten program że tak się zbulwersowałeś? Bo jak dużo to takie inwestowanie kasy która może się nie zwrócić jak będą odrzucać tłumaczenia to trochę słabo. Ty pracowałeś w tej firmie czy dopiero miałeś zamiar?

Copy Paster z Translatora xD
@Tłumacz

Na działalności posiadanie OC i własnego CAT-a to standard. Jak zlecasz fachowcowi robotę, to oczekujesz, że ma własne narzędzia.

David

I've been cooperating as their proofreader for quite some time and have nothing bad to say. Payments are always on time, and I also receive feedback on the work done.

@David

Dear David, thanks a lot for your opinion. We try our best so that working with us is flawless and professional. If at any point there are some misunderstandings, we trust that you will contact us to sort things out. Have a wonderful afternoon. Your Skrivanek team

Tomasz

To mało. Miałeś nadzieję że będzie więcej? Przy dłuższej współpracy nie było szansy na podniesie stawki? Jakaś mała negocjacja wchodziła w grę?

Witek Walecki

ja tam jestem ze współpracy ze Skrivanek

Joanna

W 100% polecam współpracę z biurem! Przemiły kontakt z Project Managerem (to jest chyba największy plus, daję 100/10 punktów), ciekawe zlecenia, terminowe płatności. Czego chcieć więcej.

Pracę w biurze wspominam z uśmiechem. Minusem była stawka i niskie podwyżki (przynajmniej tak było za moich czasów).

Tomasz

Czyli trochę taki uśmiech prze łzy :) Sorry za żart. Podwyżki były na jakim poziomie? Przynajmniej z 10% czy mniej?

Tomasz

Ktoś tu wspomniał że stawki za tłumaczenie były niskie. Jak jest teraz? Poprawiło się i można dobrze zarobić jak nie ma błędów? Czy raczej traktować to jako dodatkową prace a nie stały dochód?

Miron
@Tomasz

Już sam musisz zdecydować.

@Miron

A da się tam pracować na niepełny etat np? :)

N
@Tomasz

Rob w nocy będzie dobrze ! Uścisk dłoni prezesa !

Agata
@N

a kasa jak? uścisk dłoni to przejaw uznania za pracę? a jak na finanse to się przekłada? tu gdzie kobiet najwięcej pracuje i na jakich warunkach?

Gosia

Szkoła Skrivanek jest dowodem na to ,iż niemożliwe staje się możliwe. Wspaniale wygląda współpraca oraz kontakt z osobami tam pracującymi . Wielkie brawa i jestem pod ogromnym wrażeniem tej Szkoły .

Tamara

Chyba, że konkurencja zainspirowała do takiego wpisu w obawie przed dobrą firmą?

organizatorka zajęć
@Tamara

Zawsze staramy się rozwiązywać trudne sytuacje na bieżąco, jednak w tym przypadku nie mamy nawet przypuszczeń czego mogłaby dotyczyć ta negatywna opinia.

Alejedza

Zdecydowanie odradzam współpracę lektorom. Nie posiadam żadnych pozytywnych wrażeń dotyczących ludzi odpowiedzialnych za organizacje zajęć. Współpracuje się bardzo zle. Omijać szerokim łukiem!!!!!!

organizatorka zajęć
@Alejedza

Dziękujemy za opinię. Chętnie porozmawiamy o powodach Pana/Pani niezadowolenia ze współpracy z naszą szkołą.

współpracownik

Dla mnie generalnie ok. Współpracuję od kilku lat z różnym natężeniem i raczej nie miałem trudności. Stawki - jak to stawki przez biuro.

Tomasz

Nie dostałaś się, bo nie przeszłaś rozmowy kwalifikacyjnej, czy testu językowego? Możesz napisać jaki miał stopień trudności.

Kamila

Czy jest to raczej stała praca, czy jest duża rotacja ?

Kam
@Kamila

Jeśli chodzi o biuro, praca jest stała jeśli dobrze sobie radzisz, nikt Cię nie zwolni, firma jest bardzo prorodzinna więc nie ma problemu z urlopami macierzyńskimi itd. Jeśli chodzi o pracę tłumacza, warto się przykładać do pracy bo wpadki w tłumaczeniach powodują, że tłumacz dostaje coraz mniej zleceń.

Magdalena
@Kam

Zastanawiam się nad skorzystaniem z tej opcji wysyłania CV: https://skrivanek.pl/o-nas/kariera/ Interesuje mnie to, co piszesz o ewentualnych błędach. Czy ktoś przeprowadza z takim tłumaczem rozmowę - powiedzmy - mobilizującą, czy po prostu widzi on po spadku zleceń, że traci czujność?

Jan

Mila,profesjonalna oraz szybka obsługa . Polecam

Zostaw merytoryczną opinię o Skrivanek sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skrivanek sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skrivanek sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skrivanek sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 17 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Skrivanek sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Skrivanek sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Skrivanek sp. z o.o.