AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

sędzia

Pany mówcie, jak to jest? Byłem na rozmowie w aic. Na stanowisko spawacz. Czy dobrze rozumiem, że będę miał kurs ale nie otrzymam uprawnień? Sam kurs na spawacza z uprawnieniami + robota na 2 lata, to już możliwość przebranżowienia, nabycia fachu, który jest dobrze płatny (fachowcom. Ale bez papierów, z wypłatą 3300 brutto, wszystko zmienia postać rzeczy. Proszę o odpowiedź, o co chodzi z tymi papierami po kursach.

Jest nieźle

Dokładnie. Aic to normalna firma, można zarobić swoje. Sa wymagania, bo każda firma ma wymagania. Ci co chcą pracować to maja tu niezle. Ja mam doświadczenie z Tuchomia, Pzdr dla załogi, zwłaszcza ekipy VG i Pana Jacka Kierownika!

Witam pracuje już kilka lat w firmie i widzę tutaj opinie samych sfrustrowanych 20 latków którzy wszystko co mają, dostali od rodziców. firma płaci dobrze i zawsze na czas ,zwłaszcza dla pracowników produkcyjnych spawacze jeżeli pracują sumiennie i dobrze wykonują swoją robotę, mogą liczyć na podwyżki i zarobki około 2500-3000zł netto, wiadomo jak w każdej firmie obowiązuje regulamin z którym można się zgadzać lub nie ale trzeba się do niego stosować wyjścia nie ma bo tego wymaga kadra kierownicza pozdrawiam i zachęcam do spróbowania swoich sił jako spawacza można w szybkim czasie porządnie się przeszkolić i ruszać dalej w świat :)

Jest nieźle

Zgłoś do kadr zeby ci nie wypłacali pensji, bo przecież dostanie kasy za płace takie niegodne jest dla ciebie. I idź do tej firmy budowlanej na wiosce

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
jakis

a firmy budowane na wsi bez sensownej komunikacji z pensją która nie daje szansy na zakup 20letniego samochodu w czasie krótszym niż 50 lat są zaajeebiste :)

jakis

w Aic jest trochę lepiej niż w (usunięte przez administratora) bo 10ego rzucą jakiś ochłap niewolnikowi."Do poprawy rozliczanie za normy." - raczej do zburzenia i postawienia od nowa przez ludzi z inną mentalnością, mentalnością inną od mentalności wyciśnięcia wszystkiego co tylko możliwe z niewolnika.

141-136

Jest nieźle napisał "Jak jesteście takie debesciaki to idźcie na sekcje do społek stoczniowych. Ale tam was nikt nie przyjmie" W spółce stoczniowej zarobki o połowę wyższe, mobbing mniejszy i sprawność manualna do spawania w 136 nie do porównania do 141 gdzie blachy cienkie, podawanie drutu drugą ręką i np. obchodzenie króćca na niektórych stanowiskach to wszystko zdecydowanie wyższa jazda od klepania sekcji, oczywiście stocznia ma i minusy, zimniej, "stanie na głowie" przy spawaniu czasami, zdecydowanie więcej dymu i pyłu. Ale manualnie spawacz 141 to inna półka.

@141-136

Czyli w Aic jest nieźle :) pod dachem z dobrym dojazdem płacą na czas. Brygadzista pod ręka hexy do ogarnecia. Do poprawy rozliczanie za normy.

Jest nieźle

nie dopatrzyli się w CAD konstruktorzy. Bo i nie szukali. Bo firma nie zajmuje się takimi rzeczami. Firma zajmuje sie produkcja i sprzedaza. I za to nam WSZYSTKIM Pan Prezes płaci.

Jest nieźle

Jak już to Pan Darek. Planowe postarzanie hexow? O czym mowa?? To sie nie opłaca. Zreszta w CAD nie ma takiej opcji. Chcesz byc wolny- wyjedź. Fiordy czekają.

niewolnik

to był Darek, ten od forda s-maxa? ciągle łazi i coś wpiepsza, wrowadzili zakaz palenia jedzenia narzekania walenia... itd. sam prywaty a jak sie zatrzymasz na sekundę to z ryjem

Dareczek

Aic Najgorsza Firma w której pracowałem .Obóz Pracy Darek tylko stoi koło ciebie ze Stoperem i mierzy ile ci czasu zajmuje wyspawanie wymmienika. Stanowoczo odradzam . I wgl Joalka jak można trzymać kogoś na siłę Nie możesz się zwolnić bo zapłacisz . Mama ci zachoruje nie bedziesz się mogł zwolnić bo musisz zapłacić chodź musisz się mamą opiekować no chore !! I monotonia żadnego rozwoju .

ekolog

z tymi Hexami sprzedawanymi kontenerami, to pasuje do planowanego postarzania produktu przy tym sposobie spawania. i na dodatek Ukraińscy i Polscy niewolnicy ogarniają temat za grosze.

Jest nieźle

Narzekacze ro ściemniacze. Ciagle tylko o tym jak to w firmie sie słabo jakościowo produkuje. Jeśli tak to czemu klienci kupują kontenery hexow każdego miesiąca? Pewnie ze można zrobic hexa lepiej. Ale ściemniacze by chcieli nic nie robić i brać kasę. Jak jesteście takie debesciaki to idźcie na sekcje do społek stoczniowych. Ale tam was nikt nie przyjmie. Wiec nie skamlac i robić wynik! Pozdro dla PMU

Jacek Filbrandt - kierownik produkcji

Witam. Chętnie odpowiem na wszystkie zadane pytania i wątpliwości osobiście. Zapraszam

John
@Jacek Filbrandt - kierownik produkcji

Z tobą nie gadamy! Gdzie jest Waldek Serafin :)

Witam wszystkich zainteresowanych pracą w aic. Ogłoszenia o naborze długo wiszą na portalach internetowych, firma cały czas się rozwija i szuka nowych pracowników. Z pewnych względów nie napiszę na jakim projekcie pracuję i jak długo, dodam tylko, że pracuję jako spawacz- monter. Prawdą jest, że firma stosuje umowy lojalnościowe. Najpowszechniejsza jest "lojalka" na kwotę 7tys. i okres 2 lat; Prawdą jest też, niestety, fakt, że firma nie "podbija" certyfikatów spawalniczych, a jak już podbija, to każe sobie za to płacić, o ile dobrze pamiętam 17zł miesięcznie od uprawnienia. Działa tu system ASME, który na to pozwala. Innymi słowy- przychodzisz do firmy z ważnymi uprawnieniami, a wychodzisz bez... Wszelkie kursy, szkolenia- "lojalka", odpowiednio niższa, ale zawsze. Przy czym firma wcale nie jest chętna do podnoszenia kwalifikacji pracowników, tylko niezbędne, wymagane minimum. Prawdą jest też, że aic Ukrainą stoi... Jeżeli ktoś myśli, że polepszy sobie wypłatę nadgodzinami, to raczej się myli. Nadgodziny to rzadkość, a jeżeli już, to dla ukraińców. Mało kto i mało kiedy może dorobić, bo polityka jest taka, że w przypadku nadgodzin przychodzą/zostają ukraińcy. Wręcz usłyszałem a propos pewnej soboty, że może przyjść max 5 polaków, reszta ma być z Ukrainy... Z podwyżkami też się firma nie śpieszy, bo jeżeli pracujesz za tyle, ile pracujesz to znaczy, że ci pasuje i firma nie zrobi nic, żeby ten stan rzeczy zmienić. Dopiero wypowiedzenie na stole otwiera drogę do podwyżki, choć nie dla wszystkich. I na koniec chciałbym wyprostować jedną PÓŁPRAWDĘ z ogłoszenia, a mianowicie brak przestojowości. W razie przestoju na danym projekcie, pracownicy są rozdysponowani na inne, działające projekty. Problem pajawia się, kiedy nie ma wolnych miejsc. Wtedy do domu i czekaj na telefon. Na pewnym projekcie przestój niezawiniony przez pracownika trwał na tyle długo, że rekordzista ma do odpracowania 120 godzin! Pozdrawiam

magazynier

Siema. Pracował tam ktoś jako magazynier? Jeśli tak, to dajcie jakieś info. Pozdro.

glupek

Szkoda tylko, że to piękne hasło struktury macierzowej w tej firmie nie funkcjonuje, bo jest zwykła liniowa struktura, każdy z pracowników ma tylko jednego konkretnego przełożonego. (usunięte przez administratora)

NOWY

Witam wszystkich, piszecie dużo w temacie spawaczy, czy jest tu ktoś, kto może wypowiedzieć się na temat działu Obróbki Cieplnej? Z góry dzięki!

Zainterezowany

Witam... Zastanawiam się nad tą firmą... i cikawi mnie ile na start mogę się spodziewać w gdyni jako spawacz a ile jako pracownik produkcji? I jaką częścią tej sumy jest tzw tu podstawa a jaką ta niby premia? Z góry dziękuję za szybkie odpowiedzi... Wesołych Świąt... :-)

Mirek

Spróbuj, też zawsze marzyłem aby pracować dwa lata w (usunięte przez administratora) bez prawa veta, z podpisaną lojalką. Ja już wolę być na śmieciówce, ale zarabiać o 1000zł więcej i mieć prawo głosu.

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.