AIC S.A.
counter
2 452 1074 5 1

Popularne opinie

W AIC nie słuchamy muzyki!!!

Kolejne zakazy w AIC! Pojawiła się w firmie nowa Pani od BHP. By zabłysnąć u szefostwa postanowiła siać totalny terror wśród pracowników. Mamy teraz absolutny zakaz słuchania muzyki w słuchawkach w całej firmie. Pani BHP argumentuje swoją decyzję tym, że słuchanie muzyki na słuchawkach powoduj negatywne wibracje w naszym ciele, co z kolei prowadzi do wielu chorób i utraty słuchu. Tym czasem dzięki tej muzyce udawało się jakość znieść 8h pracy która kompletnie odmóżdża i prowadzi do depresji! Przede wszystkim 10 każdego miesiąca gdy dostajemy pensję na konto. Wtedy jest najgorzej bo to psie grosze! Sytuacja w tej chwili wygląda tak że, nie możemy palić bo zabiorą nam premię, nie możemy słuchać muzyki bo zabiorą nam premię, nie możemy używać telefonu bo zabiorą nam premię! Mamy pracować szybciej! Mimo że już padamy na pyski! Polaków w AIC już jest garstka w porównaniu z pracownikami z Ukrainy. Ukraińcy też mają dość bo widzą co się dzieje! Ja zacząłem intensywnie rozglądać się za czymś bliżej Trójmiasta to tego śmierdzącego nawozem Tuchomia mam już po dziurki w nosie! Ta firma nie przypomina już w niczym tego co było jeszcze 5 lat temu. Zaczyna się chaos i terror!

Tak44Nie1
Mówię jak jest

Witam. Miałem nie wypowiadać się na temat tej firmy, ale w sumie może komuś wyświadczę przysługę. Byłem tam konstruktorem przez około 17 miesięcy. Mam doświadczenie z kilku firm. Z punktu widzenia inżynieryjnego - jak to mówił jeden z moich kolegów po fachu: GARAŻ. Ogólnie: średnia wieku bardzo niska - o czym to świadczy? Że każdy, kto ma olej w głowie, chęć rozwoju i szacunek do siebie szuka dalej. Ludzie po studiach przychodzą tam ,,zdobyć doświadczenie" - głównie na papierze, a następnie odchodzą do cywilizowanej firmy. Plusy: całkiem przyzwoite komputery dla konstruktorów, ładne ,,akwaria" w open space, ładne ,,etykiety" z nazwiskami (o ile jeszcze są - podejrzewam, że nie nadążają z ich wymianą). Kolejnym atutem jest oprogramowanie - Creo, Windchill...... aleeee: żeby móc je wykorzystać dobrze byłoby zapewnić szkolenia (zapomnij). Przez cały okres jaki tam byłem, przeszedłem 1 sensowne szkolenie. Ponadto zjadłem całkiem smaczną kaczkę na wyjeździe integracyjnym gdzie szkolili nas z ,,motywacji osiągnięć" - uczyli nas żonglować. Kilka ciekawych technologii (nie wykorzystywanych w pełnym potencjale) Jeśli chodzi o dział jakości produktu: niedoinwestowany, niedoszkolony, oczywiście brak specjalistów. Dział który w każdej sensownej firmie jest oczami całego inżynieringu. Szkoda mi kilku ambitnych osób, które tam być może jeszcze siedzą (mam nadzieję, że nie). Dział ,,technologii wdrożeniowej" - za moich czasów był najbardziej doświadczeni mieli tam staż około 5 lat i prawdopodobnie to było ich jedyne doświadczenie zawodowe, starali się jak mogli. Teraz z tego co słyszę najdłuższy staż 2,5 roku, dział zarządzany przez osobę, której zachowania można spokojnie nazwać patologicznymi, która wprost powiedziała, że pieniądze są dla niej najważniejsze. Dział konstrukcji - przełożony za moich czasów bez większej wiedzy konstrukcyjnej, hamujący rozwój, jasno powiedział mi : ,,nie robimy najlepszej dokumentacji na świecie" w momencie kiedy chciałem poprawić błędy. Następnie: brak jakichkolwiek obliczeń łańcuchów tolerancji (ponieważ, tak na prawdę nikt tego dobrze tam nie potrafi), przy produkcji którą można uznać za mało-seryjną/ seryjną dla części rodzin produktów. A później zastanawianie się dlaczego się nie składa. Liczysz na szanowanie Twojego czasu? - trafiłeś w złe miejsce. Walczysz o swoje? - wylądujesz na dywaniku albo będziesz zmuszony pisać raporty (kolega prawnik radził mi pozwać firmę o mobbing, ale koniec końców szkoda pary). Wymagania z kosmosu, szkoleń żadnych (obecna firma zapewniła mi już kilkanaście w przeciągu 8 miesięcy). Atmosfera w dziale była całkiem spoko - ale to raczej wynik podświadomości broniącej się przed ,,kołchozem" i obracającej patologię w żart. Niestety rzeczywistość jest jaka jest. Część kolegów po fachu non stop mówi, że odchodzi/ zmienia branżę, no ale działań w sumie nie widać (część awansowała, ale wewnątrz firmy - siedzą dalej w tym wspaniałym środowisku). Dział zarządzania projektami: szkoda gadać, poza osobami, które były kiedyś technologami/konstruktorami (znaczna mniejszość). Zarobki: moje - były śmieszne. Z rozmowy z jednym z konstruktorów wywnioskowałem, że chłopak dokłada do interesu (nie zwraca mu się benzyna, nie utrzymuje się sam). Inni niewiele lepiej. Oczywiście rozumiem, że firmę nie stać na podwyżki (właściciel jest jedynie 82 na liście polskiego Forbes'a). Gdy ja poszedłem po podwyżkę po dość długim stażu i raczej silnym zaangażowaniu przez cały okres zatrudnienia - usłyszałem lawinę wymówek, oraz wymagań. Być może są w tej firmie ,,łatwiejsze" sposoby na ,,sukces", ale mam zbyt duży szacunek do własnej osoby (przełożony na sam koniec mojej ,,kariery" w tej firmie powiedział, że ,,w pewnym momencie trzeba się ułożyć" - układajcie się wszyscy dalej ;)). Ogólnie: jeżeli jesteś po studiach inżynieryjnych i nie poszedłeś na nie ,,dla hecy"/ nie wiedziałeś co zrobić z wolnym czasem - nie składaj tam papierów (wyjątkiem może być dział R&D). Jeżeli lubisz się układać - go get it Tiger! Jeżeli jesteś osobą z sensowną wiedzą/doświadczeniem - po co ci to? Po prostu "Idą po trupach po swoje, udając Robin Hooda" Bawcie się dobrze. Note1: komentarz jest oczywiście subiektywny - być może jestem zbyt wymagający. Note2: Prawdopodobnie nie będę czytać odpowiedzi na mój post, przepraszam jeżeli ktoś zada pytanie, a ja nie odpowiem. Note3: Nie pracuję tam od blisko roku, mogło zmienić się na lepsze (znajomi którzy zostali mówią, że na gorsze).

Tak84Nie
Najbezpieczeństwo

WITAM .WZwiąsku z szkoleniem bhp rozumiem, że firma obniża normy o 50% procet? bo od nas chcą 0 fajek, 0 rozmów, 0 muzyki, 12hx7 to może sami zaczną przestrzegać prawa? dxwiagnie ponad 50kg 6 razy na godzinę jest ok z bhp?? i czy ta młoda bhpowka bedzie łazić za malinowym nosem o zmniejszenie norm? chciałbym to zobaczyć.

Tak3Nie
K.Thrace

Dziwne, że firma pozwala na to, aby stanowisko kierownicze w dziale R&D piastował mierny manager z ogromnymi brakami merytorycznymi. Może komuś podoba się markowanie zapracowania szybkim przemieszczaniem się po korytarzach i narzekanie na wieczny „brak czasu”, z którego niestety nic konstruktywnego dla firmy nie wynika. Ileż można przymykać oczy na zrzucanie odpowiedzialności za swoją nieudolność na pracowników działu, na uciekanie się nawet do kłamstw, aby chronić „własny tyłek” w niektórych sytuacjach. Facet zawsze wie_gdzie_ciasto, natomiast jeśli chodzi o sprawy dotyczące jego obowiązków, to jak w kawale z taczką (można sobie wygooglować) stwarza wrażenie, że wiecznie ma taki zap..., że załadować nie ma kiedy. Dobra rada dla zarządu - zróbcie Państwo porządek z kierownictwem R&D, a skończą się problemy z rotacją pracowników w tym dziale.

Tak64Nie5

Wszystkie opinie

Andrzej Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 7 dni.

Firma jak firma ale ludzie co są na szczeblach liderów lub brygadzistów to jakaś kpina, magazyn w Tuchomiu to ma takich zarządzających że szok, lider nie ogarnia i chodzi wystraszony jak zbity pies! Nawet podwyżek i dodatków nie potrafi załatwić gdzie w oddziale na Rdestowej wszystko jest inaczej i pracownicy mają dodatki Na PO daje małolata co pracuje niespełna rok i nie nadaję się na to stanowisko ludzie śmieją się z tego co się wyprawia, czy zarząd i dyrekcja nie widzą co się dzieje? Jak tak dalej pójdzie to ta firma zejdzie na totalne dno!

Tak7Nie1
TOLEK

Miałem okazję pracować w tej dziadowskiej firmie, oddział Pruszcz. Firma nie szanująca ludzi, ciągle w fazie prototypowni, każda produkcja z ciągłym zmianami w detalach, brak stabilizacji, podejście "łysego" do ludzi pozostawia wiele do życzenia. Kolesiarstwo chłopaków z Gdyni Łysy-brygadsista widoczne gołym okiem, myśleli że Gdynia przyjdzie i będzie kolorowo (usunięte przez administratora)No tak... jak wszystko opiera się na kolesiostwie od Dyrektora po brygadsistów to jak tu ma być dobrze !! Może ktoś z zarządu czyta czasami te wiadomości to niech ktoś pójdzie po rozum do głowy bo Firma piardnie prędzej jak wam się wydaje. Zdecydowanie nie polecam tej firmy nie zależnie od tego który to oddział będzie ! (usunięte przez administratora)

Tak6Nie9
Baban
@TOLEK

Proszę nie kasować imion ludzi tam zarządzających oraz nie wygodnych treści. Chciałem dodać od siebie że kierownictwo zwalnia osoby z Pruszcza i robi miejsce dla "swoich". Tak jak nie omieszkał o tym wspomnieć Łysy gdy sprowadził swojego przydupasa brygadziste z Tuchomia. Ech... Robercik

Roman
@TOLEK

Ale teraz pewnie sobie radzisz :-)

Roman
@Baban

Zapraszam na rynek pracy, jest masę ofert :-)

Tak2Nie
Marek Nowy wpis
@Baban

Z tego co wiem to połowa skaldu nadal pracuje. Wiem też że są to pracownicy którzy nie ściemniali ;)

Marek Nowy wpis

Pisz pełnymi zdaniami, chyba że nie umiesz :-)

Robert Nowy wpis
@TOLEK

Ciekawa praca, dobre zarobki, ludzie mili

TakNie6
IT
Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.
Kandydat

Co powiecie ciekawego o IT w firmie?

Tak10Nie

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie AIC S.A.?

TakNie3
kiedyś
@Pytanie

Nawet jak jesteś ogarnięty i z doświadczeniem , zostaniesz zdeptany i zniechęcony przez pozostałych liderów , jednym słowem wszystko będziesz robił źle nie tak , mogłeś to zrobić inaczej , itp ......nie polecam........AIC to jest GARAŻ chodzi mi oczywiście o sposób zarządzania przez obecnych liderów , są to ludzie bez jakiegokolwiek przygotowania i predyspozycji byli spawacze , i nic tego nie zmieni oni zostaną a Ty odejdziesz...

Tak3Nie2
Byly pracownik
@Pytanie

Liderzy? hahahah. Jak generalnie o firmie mam pozytywne zdanie, tak osobniki pelniacy te funkcje wzbudzily we mnie wstred i pogarde do swojej osoby.

TakNie2

@Byly pracownik2

ich ;)

czesiek
@Byly pracownik

Problem w tej firmie polega na tym ,że liderzy jak i brygadziście w większości przypadków obejmują te stanowiska z przypadku ,,,,,,z powodu braku kandydata ,,,,,niestety .i jest jak jest,mamy co mamy. myślę że zbliża sie czas aby przesiać tą oligarchie

Tak5Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Ryszard Andrzejewski

robic sie nie chce skladam ręce w podziece

loczi ey eleya

ale ja nie bede robic

Lolo

Witam. Możesz powiedzieć ile zarabiają na stanowisku technika testu? Czy są w tej firmie jakieś dodatki, premie itp.? Pozdrawiam

Bolo
@Lolo

Jest dodatek w postaci obcięcia pensji o jedna trzecia jesli pracodawcy tak się spodoba!!!!!!!!!Taki „bonus” na czas tego gowna co przeszło od żółtych. Czy pensja obcięta czy normalna dowiesz się z przelewu

@Bolo

Rozumiem. A możesz powiedzieć ile się zarabia na teście? Chodzi o normalną wypłatę bez obcinania

Lolo

Adam a może ty wiesz ile zarabia się jako technik? Czy są jakieś premie, dodatki?

Bolo

A no tak technika testu licza do produkcji takze nie ma zmniejszenia o 30% tak tylko jak robisz i cie licza do "biurowych".No to Lolo zglos sie na te robote tylko uwaga na awans na lidera nie bierz bo wtedy pensja w dol

TT
@Lolo

Premia jak jest to tylko za frekwencję, ale nastaw się na pensje jaka ustawisz na rozmowie. Stanowisko stresujące, ciegłe patrzenie na ręce. Produkty sypią się na testach i testy są zawsze najbardziej obciążone terminami przed wysyłką, dużo zostawania po godzinach. Duże naciski z góry by testy się udawały.

Adam
@Lolo

Nie wiem. Z dodatków jest premia absencyjna 300brutto.

Adam
@TT

Następne kłamstwo. Myślałem że na tym goworku chociaż ktoś podzieli się prawdziwa informacja. Ale sje przeliczyłem. No nic na już nie będę czytał tych bzdor które tutaj się wpisuje. I radzę innym też goworka nie czytać

Tak1Nie3
Xxx
@Bolo

Pensja była tylko raz pomniejszona. Od dwóch miesięcy jest normalna

Marian12
@Lolo

Kolega pracował i chyba ok 3000 + 200 premia frekwencyjna. Z tego co widziałem to właśnie szukają kogoś, bo gość który pracuje nie wytrzymał i się zwalnia. Pracuje w Pruszczu i widzę co się tutaj dzieje Kotły są testowane do skutka aż zadziałają po 5 razy każdy, tutaj chyba bardziej potrzebują operatora niż technika. Produkty są niedopracowane każdy kolejny projekt jest gorszy nieszczelności są norma a ostatnio zaczęły się wybuchy w kominach na stacji testów, ale nic nie jest z tym robione wszystko na szybko chcą naprawiać tylko żeby wypchnąć (usunięte przez administratora) Nie polecam. Pozdrawiam

Tak2Nie
Zmarnowane lata w aic

Najgorsza firma w jakiej pracowałem , pieniądze żadne a zasuwasz jak wół bo kierownik sprawdza wydajność praca 4 zmianowa w niedziele i nocy obiecują złote góry nie dając nic od siebie oprócz zwiększania norm TRAGEDIA

Tak4Nie
Marek

Bardzo fajna firma, pracowałem tam 5 lat i żałuję że się zwolniłem, dobre zarobki, miła atmosfera, owoce na święta

Tak12Nie16

Przyznam szczerze, że nigdy nie spotkałem się z tak fatalną firmą, gdzie poziom szacunku do pracownika jest co najmniej zerowy. Uczciwie i z całego serca bardzo nie polecam tam pracy. No chyba, że ktoś jest masochistą i lubi jak się nad nim ktoś znęca psychicznie to bardzo proszę. Całość firmy obraca się wokół kultu prezesa i jego zauszników. A pracownicy niższych szczebli jeśli mają własne zdanie na jakiś temat są albo usuwani z firmy, albo upominani, że zostaną usunięci. Swoją drogą inicjały tyla z Logistyki SS mówią sporo...

Tak17Nie
Ciekawski

Panowie z Pruszcza, jak wygląda tam obecny skład kierownictwa? Jest coś lepiej. Jacyś nowi ludzie w biurze? Kto jakie stanowisko obejmuje?

Tak5Nie1
niski pan
@Ciekawski

szkoda gadać dalej jest to samo same problemu same usterki nikt nie jest zadowolony z pracy .

XYZI

ciekawe, ze jak na 1 miesiac pomniejszyli wynagrodzenie to wylalo sie wiadro pomyi. A jak już kolejnego miesiaca firma uczciwie powiedziala, ze stac ja na to, zeby wyplacic calosc wynagrodzenia to cicho tuuuu..... nikt nic nie mowi. Jak to niestety w Polsce bywa... ponarzekac to szybko, ale jak cos dobrego sie dzieje to nikt nie powie.

Tak4Nie7
Przeczytaj to co napisałeś...
@XYZI

"firma uczciwie powiedziała, ze stać ją na to, żeby wypłacić całość wynagrodzenia to cicho tuuuu" Po co firma próbowała cwaniaczyć? Temat zarobków był tu już wiele razy poruszany. W czasie tak zwanej "pandemii korono wirusa" produkcja szła pełną parą i nawet na chwilę nie zwolniła. Po co w ogóle próbowali nam coś zabierać? W firmie już zostało niewielu Polaków a Ukraińcy nadają się tylko do najprostszych prac. Drażnienie nas manipulacjami przy wynagrodzeniu może pogrążyć AIC w ciągu miesiąca. Ja tylko czekam żeby mnie ktoś (usunięte przez administratora) Zaraz zaczną się 40 stopniowe upały na produkcji. I tak będzie przynajmniej do września. Szlak mnie trafia na samom myśl o tej letniej saunie.

Tak6Nie1
do narzekajacych
@Przeczytaj to co napisałeś...

eh. Zastanawiam się, co tu za ludzie piszą. 1) na produkcji wynagrodzenia nie były ucięte. Więc jeżeli ktoś chce ponarzekać z pracowników produkcji to niech się zastanowi czy to czas i miejsce na to. AIC zawsze chroni produkcję wszystkimi możliwymi środkami. Wynagrodzenia nie ucierpiały tutaj ani na grosz 2) jeżeli ktoś uważa, że produkcja = pieniądze to zapraszam do pierwszej klasy liceum i podstawowych zasad ekonomii. Pieniądze w firmie wpływają jak faktura od Klienta jest opłacona. To, że firma coś wyprodukuje nic nie oznacza. 3) gorąco? Zapraszamy na rynek pracy. Nie mogę czytać tych narzekań. Ciekawe, że ktoś myśli, że na goworku postraszy, że z firmy odejdzie. Śmieszny jesteś. Jest setka na twoje miejsce, aby dostać - uwaga- całość wynagrodzenia na czas w tych czasach.

Tak5Nie15
abc
@XYZI

jak juz (usunięte przez administratora) piszecie z kadr wpisy to sie podpisujcie

Tak3Nie1
Aia
@do narzekajacych

To, że firma coś wyprodukuje nic nie oznacza? Nas to nie obchodzi. Dostajemy teraz gołą pensję. Jest zakaz robienia nadgodzin. Zabrano premię wydajnościową. To wszystko sprawia że są durze wahania wynagrodzenia a to z kolei oznacza że praca robi się niestabilna. AIC od zawsze mało płaciło, jednocześnie zachęcają do nadgodzin. Mają świadomość że zarobki są niskie. Moja żona jest teraz na macierzyńskim. Mam poważny dylemat co robić dalej. Wiem że przy obecnych zarobkach, które spadły mi o ponad 1000 zł nie jestem w stanie utrzymać rodziny. Dziś jeśli ktoś jest w ciężkiej sytuacji zatrudnia się w budowlance. 5000-6000 to normalne wynagrodzenie dla pomocnika budowlanego bez kwalifikacji. Tym czasem operatorzy frezarek/tokarek w AIC z ponad 10 letnim doświadczeniem mają 4000. To jakaś kpina.

Tak10Nie
Marzyciel

Mam nadzieję, że jeśli rząd wprowadzi akcje,, Bon na wakacje", który wynosi 1000 zł (900 zł daje państwo, resztę firma) to wejdzie w tą incjatywe. Jest to jakaś szansa na wyjście z twarzą, za braki premi wydajnościowych(mimo, że produkcja jak szła tak idzie i na hali nie widać kryzysu), a także brak jakiś premi na święta w ostatnich latach. Zarządzie AIC-nie zawiedźcie mnie.

Tak19Nie4
Antysocjalista
@Marzyciel

Państwo nic nie daje, co najwyżej zabiera i rozdaje z Twojej kieszeni

Tak13Nie12
Jakitaki

Zobaczymy czy firma w końcu po wielu latach się przygotowała na panujące latem warunki na hali produkcyjnej gdzie GORĄCE powietrze nawet nocą nie ma żadnego ujścia na "starych halach"

Bajki kegendy
@Jakitaki

Najpierw niech zadbają o bezpieczeństwo, zamontowali tyle kamer, że aż zasilanie zaczęło się jarać ;-P. Wywietrzyć hale i dalej pracować. Najważniejsza jest przecież płynność finansowa.

TakNie2
Wojtek Wisimulacha

NO TO ZOBACZYMY W LATO KTO BEDZIE ROBIL

Tak6Nie1
Haha
@Wojtek Wisimulacha

A to w sensie że do czego się odnosi?

xxx
@Haha

Chyba do tych zwolnień które cały czas trwają

Tak2Nie2
yyz
@xxx

a kogo zwolnili? w maju slyszalem tylko o 1 osobie.

Tak1Nie1
Spielberg

Zwolnienia poszły, cięcia wynagrodzeń również. No to teraz jaki ruch? Oczywiście,montowane kamery. Zapewne dla naszego bezpieczeństwa, no bo jakby inaczej. Czekam na latające drony.

Krzysiek
@Spielberg

To idź do innego zakładu. Obecnie jest dużo wolnych etatow heheheh

TakNie9
Spielberg
@Krzysiek

A czy ja napisałem, że mi to przeszkadza? Jestem zadowolony. Wkońcu czuję się bezpiecznie. Szczególnie w czasach pandemi.

Tak3Nie1
Krzysiek
@Spielberg

No i dobrze. To jeszcze wejdz na obroty i kamerki ci w tym pomoga

Tak1Nie4
123455y

Witam, warto iść tu na spawacza? bez doświadczenia podkreślając

@123455y

Bez doświadczenia tak opłaca się tylko nie licz że nauczysz się spawac. Uczysz się spawac sposobem(dużo prądu i zalewasz nie spawasz) gdzie bardzo mało firm tak spawa chyba że jakieś pachwiny.

@123455y

Firma raczej teraz nie przyjmuje nowych spawaczy... Zdecydowanie nie jest to firma dla leniuchow z podejściem 8h i do domu. Poza tym panuje na większości projektów fajna atmosfera między pracownikami. Nie mam doświadczenia w innych firmach, ale tu jest czysto i nowocześnie, więc w sumie mogę polecić.

Tak5Nie3
mróweczka
@123455y

bez doswiadczenia pewnie wysla cie na szkółkę spawalniczą a tam jesli nie masz swoich uprawnien to podpisujesz cyrograf[umowe]na dwa lata w czym jesli chcesz wczesniej zrezygnowac musisz zaplacic 6 lub 7 tyś zł kary, maja swoje papiery umowa na rok i 3 tyś w razie zerwania

nocka
@mróweczka

moga se te kare wsadzic to jest nielegalne kazdy prawnik to powie

Tak1Nie7
biuro
Użytkownicy czekają na odpowiedź 162 dni.

jak wyplata za kwiecien bedzie znow ucieta??????

Tak6Nie2
zainteresowany

Piszecie głównie o produkcji, a długo już wisi ogłoszenie na magazyniera. Warto tam startować ?

No
@zainteresowany

Spróbować zawsze warto. Ludzi ciągle brakuje. Finansowo jest słabo, przyjdź na rozmowę. Dadzą ci ofertę i sam zdecydujesz. Tylko nie zwalniaj się od razu z miejsca gdzie obecnie pracujesz i nie pytaj tu o zarobki.

Magazynier
@zainteresowany

Wal śmiało, bez uprawnień możesz dostać nawet 4200 brutto na start

TakNie3
Hmmm...

Panowie (no chyba, że panie też są na produkcji), jak to jest? Piszecie, że zwalniają, a ogłoszenia o naborze cały czas w prasie. Obecnie pracuję w innej branży - musiałbym zrobić kurs, jednak na śmieciówce i za podobne pieniądze. Firma raczej z tych gorszych - ciągle cisną, podwyżki nie dadzą, chociaż robota stabilna. Jest warto pchać się w aic?

No
@Hmmm...

Warto czy nie, to bardzo indywidualna ocena. Finansowo na początku możesz mieć bardzo ciężko. Pensje będziesz miał co miesiąc na czas. Praca w systemie 3 zmianowym. Będziesz pewnie mógł robić jakieś nadgodziny i soboty. Dostaniesz też jakieś symboliczne pieniądze za wydajność ale na większości stanowisk wyrobienie 100% jest kompletnie nie realne. Jeśli chodzi o zwolnienia to tylko w Pruszczu Gdańskim to się dzieje. Jeśli robisz swoje i się nie opierzasz to na 100% nikt cie nie zwolni. to jest fabryka więc tempo + troszkę jakości to podstawa.

Tak2Nie1
@No

Normy w aic są jak najbardziej do wyrobienia. Jeśli ktoś twierdzi inaczej to znaczy że zadowala go podstawa 3300 brutto i te kilka nadgodzin. Dla chcącego rozwoju normy nie są przeszkodą. Warto czy nie? Ostatnie wydarzenia pokazały, że firma nie przywiązuje się do pracownika, jeśli to Ci nie przeszkadza to możesz próbować.

Tak1Nie2

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia