AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

ninja

i zaraz znowu wykasują. Jak idą imiona i nazwiska go gowork wykasowuje. Przeciez portal nie moze tego zostawić.

marek

"no ale wlasnie przeciez tak poiwnno byc ze to co obiecuja to jest faktycznie nigdy nie rozumiem dlaczego mialoby byc inaczej prawda? " - obiecują tylko po to aby znaleźć frajerów którzy będą robić za grosze a jak będą nalegać aby się wywiązali z obietnic to: 1) nie pasuje to się zwolnij 2) zwolnisz się - płacisz kare za lojalkę

marek

Hehehe, podwyżka? Zarabiasz tyle ile masz na umowie w podstawie. To jest mankament ludzi którzy słabo zarabiają, robią za grosze bo obiecują im później podwyżki, potem się zwalniają i idą tam gdzie mówią "na początek tyle, podwyżka później" i tak w kółko.

marek

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
qwer

Spawacz 2016-08-21 14:35:47 -> lekom 2016-08-21 14:37:12 I to są kompetencje osób z biura AiC: spawacz napisał post wychwalający AIC, a lekom po 1 minucie i 25 sekundach odpisał "W końcu ktoś prawdę napisał @spawacz " Lepszego dowodu na to iż jest to tylko propaganda zachęcająca do zatrudnienia się w tym obozie nie dostaniecie, ja czytałem dłużej ten post! 1 minucie i 25 sekund od momentu w którym ktoś napisał post inna/ lub nastąpiły następujące czynności: 1) czas jaki upływa od momentu wysłania postu do wejścia na tą stronę innej osoby 2) czas potrzebny na przeczytanie tego postu 3) napisanie własnego postu 4) zaznaczenie "nie jestem robotem", "akceptuję regulamin" "weryfikacja anty-robot? - zaznaczenie 3 rysunków" Szansa na coś takiego są mniejsze niż wygrana w totka.

Spawacz tig/mig

A co w razie zerwania umowy z tą lojalką? Kiedy jest zawierana? Przecież nie musicie brać od nich tych papierów, bo poza AIC niem są nic warte.

qwer

Przy takiej pensji jak proponują to mnie nie dziwi że wypłata jest w terminie, ludzie tylko czekają aby było coś po terminie aby móc się zwolnić mimo podpisanej lojalki (tj. w tym wypadku z winy pracodawcy), niestety AIC nie wypuści ludzi przed upływem lojalki, podpisywałeś, to teraz rób za te grosze przez dwa lata.

Spawacz tig/mig

Chodzi mi o stanowisko dla spawacza, tylko nie przy spawaniu tych słynnych blaszek, a coś bardziej trudniejsze np. rur pod rentgen. Jak sprawa ma się z nadgodzinami? Trzeba czy można robić i jak są płatne?

Spawacz
@Spawacz tig/mig

Witam. Pracuje w aic. Sa rozne stanowiska ale chyba na rtg nic nie idzie. Spawasz dziwna metoda ale da sie przywyczaic. Po roku dostalem 500 zl podwyzki a jesli jest sie na prawde dobrym spawaczem i firma poczuje ze jestes potrzebny to mozna dostac i duzo wiecej. Wiem ze sa spawacze ktorzy maja 4500(brutto) podstawy. Nadgodzin mozna sporo zrobic nawet same 12 jak sie dogadasz. Wszystkie nadgodziny platne 150%. Srednia moja wyplata netto to 3500zl z nadgodzinami. Wszystko na umowie zadnych ukrytych doplat do wyplaty. Nie sluchalbym tego marudzenia ktore sie tu pojawia bo sa to w wiekszosci "fryzjerzy" ktorzy sie do niczego nie nadaja a chcieliby gory przenosic.

olo
@Spawacz

ale ściema

Spawacz tig/mig

Mają rekrutację na spawaczy, ale czy posiadają jakieś stanowiska bardziej wymagające, czy tylko te blaszki? Wie ktoś coś?

Spawacz tig/mig

Witam! Jestem spawaczem z 8-letnim doświadczeniem, posiadam obecnie 19 certyfikatów m.in. PRS,DNV, LLOYD na tig 141 i Mig135/136. Pracuję w Gdyńskiej firmie w której też nie bywa kolorowo. Planuję zmianę zakładu pracy i z tą moje pytanie, czy spawacze w AiC to tylko maszyny, które codziennie rzeźbą to samo tzn. Blaszki 3mm, czy może są stanowiska na których robi się coś bardziej wymagającego i lepiej płatnego? Jest dużo narzekaczy, ale gdzie indziej też nie jest wesoło. Do pracy w stoczni to trzeba mieć cierpliwość i znosić brudasów, a zarobki około 4tyś jak zrobisz 70 nadgodzin w tym syfie. Czytam tutaj opinie i wnioskuję, że tym przyłączeniem do zawodu to można podetrzeć 4-litery, tym bardziej, że ichne certyfikaty nie są nic warte poza Aic.

zdegustowany klamstwem

firma to jeden wielki bajzel na kolkach. kierownictwo na kazdym szczeblu prowadzi polityke zaklamania i niespelnionych obietnic. firma od dluzszego czasu prowadzi szkolke "smarkania" a nie spawania bo nauczaja czlowieka jednej spoiny ktora delikwent mialby klasc do wieku emerytalnego bez zadnuch innych mozliwosci rozwojowych. stawki smieszne premie ktorych nie ma wieczne afery o normy ustawicznie podwyzszane i nie mozliwe do osiagniecia. podzial pracownikow na stara gwardie i nowych ktorych traktuje sie jak zlo konieczne i ogolnie odpad spoleczny. nie wierzycie? popatrzcie na setki innych komentarzy w sprawie ofert pracy do tej firmy. firma oglasza sie caly czas nie dlatego zesie rozwija ale dlatego ze nikt tam nie chce pracowac i ludzi wiecej odchodzi niz sie przyjmuje. nie maja juz czego wymyslac wiec biora jludzi ktorzy maja trudnosci ze stwierdzeniem ktora strona mlotka nalez uderzac w cel ludzi z ohp itd dlatego sami zaczeli organizowac szkolenia, poniewaz dobrzy pracownicy jak slyszeli stawke oferowana przez firme zzakladali plecak i wychodzili(sam bylem swiadkiem takiej sytuacji) wiec sie posilkuja kimkolwiek. nie jestem jakims szowinista itd ale ktora szanujaca sie firma spawalnicza zatrudnia kobiety do spawania (zdarzaja sie mistrzynie w tym fachu owszem ale nie w tej firmie) ludzie jesli chcecie spac spokojnie i pracowac bez stresu kategorycznie odmawiam pracy w tym " burdelu na kolkach" nie wierzycie poczytajcie komenty na innych stronach. pozdrawiam i zycze powodzenia wszedzie ale nie tam. p.s zwolnilem sie jakies 4 miesiace temu

q123

Czy mógłby ktoś się wypowiedzieć nt. atmosfery pracy wśród pracowników biurowych oraz wynagrodzenia? Ostatnio widziałem oferty na stanowisko Project managera.

dewbig

wypłata zawsze na czas. Odkąd ja pracuję (ponad 2 lata) nie zdarzyło się, żeby wypłata nie była na koncie na czas. I zawsze zgadzała mi się z tym, co miało być. Jak jakieś kilka nadgodzin wpadło to nie było problemów, zawsze na koncie. Też bym chciał więcej zarabiać, ale co mi z tego, że gdzieś dostanę 400 zł więcej, jak potem przez pół roku nie dostanę wcale, albo będę się bujał po sądach bo nie mają z czego mi zapłacić. O AIC wiele by mówić, wszędzie są rzeczy do poprawy, ale przynajmniej wiadomo, że kasa będzie.

tgb

"Zarobki są na pewno wyższe niż ta przeciętna krajowa, bo w końcu i można liczyć tutaj na odpowiednie premie doliczane do podstawy, a to znak, że zależy im na pracownikach. " Większych bzdur już dawno nie czytałem. 2000zł to na pewno nie można nawet porównać do przeciętnej krajowej

marian3palce

wiekszosc opini jakie przeczytal o pracy w aic w gdyni to jakies glupoty. nigdy nie spotkalem sie z chamstwem przelozoych wiekszym niz w innej pracy. pensja to podstawa + premia ktora jest zawsze, chyba, ze walisz w (usunięte przez administratora) i siedzisz na przerwie 2 godziny lub kolejny raz grasz wpatrzony w telefon. normy do wyrobienia sa ale jesli potrafisz spawac a nie tylko przyklejac spoine i ostrzyc elektrode to nie ma z nimi problemu. lojalka na 2 lata to przegiecie ale przynajmniej jesli jestes debilem i sobie nie radzisz to cie nie zwolnia jezeli chodzi o kadre to akurat sie wszystko zgadza. przelozeni maja pracownikow w (usunięte przez administratora) podwyzki traktuja tak jakby musieli je z wlasnej kieszeni wyplacic.

Spawacz z włocławka

DO MIŚKA i TGB Rafał były spawacz z Włocławka te osoby to propagandziści tak dobrzy że Gebels mógłby się od niego uczyć . Prawda jest taka że wszystko narzucone jest z Góry i nie ma żadnego pola manewru . Jeżeli będziecie nadal łżeć to któregoś dnia ktoś przyjedzie do was z ukrytą kamerą i nagra jak to jest w tej firmie. Oświadczam że w firmie AIC panuje mobbing . Najbardziej ze strony jednego z dyrektorów który straszy jak ktoś się chce zwolnić dyscyplinarką . Natomiast pan kierownik Bona jak pamiętam nazwisko w sumie jest bezstronny wszystko mu zwisa i kieruje człowieka od razu do dyrektora . Najbardziej ordynarnym człowiekiem jest mistrz Darek który cytuję odzywa się do pracownika w ten o to sposób" Spierdalaj , zapierdalaj bo cię zajebie , bo wpierdol " pytam się tak zachowuje się mistrz czy lider to jest słownictwo na poziomie rynsztoka bardzo proszę forum o nie wykropkowywanie tych słów bo to bardzo ważny element mojej wypwiedz , Z kolei najbardziej kulturalną osobą jest pan Grzegorz pozdrawiam serdecznie . Kolejny człowiek na poziomie rynsztokowego lumpka to brygadzista Karol podobne słownictwo jak Daruś . Tak więc osoby które coś pozytywnego piszą to na zlecenie dyrekcji pozdrawiam

tgb

Możesz liczyc na 1800 + premia czyli 2000

qwert

Nie do końca konflikt wewnętrzny. Kadry są zobowiązane do szukania pracowników za wszelką cenę, prawdziwe opinie które tutaj wyczytasz odstraszają potencjalnych murzynów... Tak więc osoby z kadr piszą bzdury typu 5 tys. super atmosfera i lajcik.... zapomnij o tym, politycy też dużo obiecują, a ile z tych obietnic wyborczych spełniają?... z tą różnicą na karcie wyborczej twój głos zmenia twoją przyszłość na 4 lata, a tutaj złożenie podpisu krępuje cię przez dwa lata

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.