AIC S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o AIC S.A.

lakier

Rany ludzie. To forum gdzie mozna sie czegos dowiedziec czy miejsce dla frustratow? Ewwa... ty lepiej jak ciagle ci cos nie pasi to poszukaj sobie innej roboty. Jak tak chwalisz sie tym swoim magistrem zarzadzania i jak to bys super zarzadzala motywacja ludzi to otworz swoja i daj na hali ludziom spokojnie pracowac a nie tylko zamęt siejesz. Do erni - firma problemy finansowe? gdzies ty to wyczytal facet? Firma od 3 lat rozwija sie w takim tempie, ze nie nadazaja ludzi zatrudniac, co roku przybywa ich pewnie z 200. Buduja hale, nowe budynki. Norma ze jak maja klientow bogatych to i firma ludzi musi duzo zatrudniac zeby temu wszystkiemu nastarczyc.

Jakie pytanie taka odpowiedz

Nie, nie jest Płaca nawet pół roku po terminie. Ba, nawet rok po terminie! I w walucie hindi. Zasadniczo to w ogóle nie płaca. Znaczy płaca ale nie w terminie. Kisza pieniądze w beczkach. Jak ktoś wie gdzie te beczki to sobie idzie i wyciąga sam wypłatę. Wiec nie płaca tylko kisza. Trzeba mieć głowę nie za duża zeby moc ja do beczki włożyć i odkisic wypłatę .

Ewwa

Wszędzie płace idą w górę a tu jakby czas staną w miejscu

A na jakim stanowisku da sie zarobic na życie

Hgs

Prezesa , dyrektora , kierownika

Ewwwa

Można określić pracę jako wyzysk skoro podstawa pensji już niedlugo będzie taka sama jak minimalna płaca w naszym kraju a nadgodziny niby mają to zrekompensować :-) taka polityka socjalna dla fizycznych dlaczego nie ma dofinansowania do opieki medycznej czy też kart multisport nie wspominając już i wczasach pod gruszą jak to firma co niby dba o pracowników skoro brak mydła czy ręczników ??? Dlaczego pracownik fizyczny musi zapie.... na całe biuro i jest traktowany jako niższa kasta dlaczego tych fizycznych się nie docenia ???? Tylko w nagrodę nadgodziny a premie dla biura spływają dla pracowników hal tylko na papierze

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Bmn

A jaki system pracy jest 1zmiana 2,3 ? Po ile godz?

Bmn

W jakim wymiarze czasu pracy 8-10h ? Ile dni w tyg. Pracuje na budowie i chcę zmienić branżę na spawacza mysle że kurs i doswiadczenie w aic s.a. zdobende czy lepiej samemu wyłóżyc na kurs ?

Pracownik AIC

jest żle a nawet tragicznie Tak jak pisza prawdziwe nicki więc głupa nie klej, bo może jesteś z Kadr lub Hr. Jest dno i wyzysk i unikajcie takich firm. Sporo ludzi pisze i psiało na ten temat Pracownicy produkcji i biur także masz wszystko czarno na białym i nie pakuj się w to bo stracisz czas nerwy i zdrowie Pełen negatyw obiektywny dla AIC

Praca jak praca ale wyzysk presja czasu a nadgodziny dla wybranych a płaca niedługo bedzie wielkości minimalnej krajowej

Spawacz

Placa bardzo malo ze wzgledu na poziom spawaczy ktory tu trafia. Jezeli pokazesz ze potrafisz spawac to szybko pensja idzie do gory. Potwierdzone info.

Fosfor
@Spawacz

I tutaj kolega ma racje. Ja pracuję od 3 miesięcy ( nie jako spawacz ) i rozmawiam z ludźmi co pójdą na każde stanowisko , do spawania rur , do spawania jakiś króćców czy innych wieszaków. Jeżeli taki pracownik to ogarnia to jest pracownikiem uniwersalnym i ma naprawdę duże pieniądze. Firma nie jest super idealna , ale tragedii nie ma.

spawacz monter lider itp

Racja zauważyłem że jak są konkrety pisane lub idą nazwiska to zaraz GOWORK kasuje (może to zgodne z regulaminem lub nie). Dodatkowo szybko jest kontra z HR firmy AIC - jaka to słodycz itp, reklamacje złom itd. Jak się zatrudnia ludzi z piekarni na warsztat za 1500 zł, bo szkoda parę złotych na fachowców to tak jest, ale wątpie w to; firma zdaje sobie ze wszystkiego sprawę. Mają wyliczone. Te urządzenia nie mogą być trwałe - komercja. Jak pójdzie kilka negatywnych opinii na gowork to cześć wykasują a zaraz jest kontra HR jak top cacy jest w AIC:) Mam screeny. Same kłamstwa

Samuel Były

Cały czas przeplata się temat. Przecież to typowy pseudo-kapitalistyczny kołchoz Szkoda że dziś nie ma takich ludzi z zasadami i prawdziwymi wartościami jak np. Samuel Colt – ludzi przepracowali całe życie z szacunkiem i godnością i niepodeptaną moralnością. AIC kosi miliardy a pracownik jest tylko cytryną do wyciśnięcia. Żerują na sytuacji rynkowej pracownika. Nie dajcie się ludzie i nie wierzcie w bajki HR. Nie polecam tej firmy – lepiej głodować.

nieobijajacysieinienarzekajacy
@Samuel Były

hehe lepiej głodować...:) No Samuel - pewnie 500 plus ci wystarczy na piwo pod budą. A firma - no pewnie ze miliardy sie przewalają. Coż - tez nie zarabiam za wiele, ale jakbym miał pomysł i umiał to zrobić to sam miałbym firmę a nie pracował dla kogoś. Wiec co się dziwić. Jak nie pasuje to zakładajcie firmy! Jak będziecie zatrudniać setki pracowników jak AIC to zobaczymy czy miliardy będziecie chcieli im płacić za to, ze pół produkcji idzie do złomu:) I tak podziwiam prezeska ze jeszcze nie pozwalniał polowy partaczy w tej firmie.

wert

"Niektórym nigdy nie dogodzisz" - racja, 1700zł dla spawacza to szczyt marzeń, każdy powinien skakać z radości "ja tam wychodzę z założenia, że wiesz, co podpisujesz" - oczywiście, dlatego zwracam uwagę iż dostaniesz to co masz w podstawie na umowie, premia może być częściowa bądź może jej nie być wcale, nie wież w słowne zapewnienia z biura że będzie tak jak mówią - CHCĄ CIĘ ZWIĄZAĆ LOJLKĄ NA DWA LATA, wtedy już nic nie jesteś w stanie ugrać. "Trzeba myśleć o konsekwencjach wcześniej" - otóż to - KONSEKWENCJE PODPISANIA LOJALKI: - PRZEZ DWA LATA ZARABIASZ TO CO MASZ W PODSTAWIE I NIE MOŻESZ SIĘ ZWOLNIĆ ALBO BĘDZIESZ PŁACIĆ IM GRUBĄ KASĘ.

były zaorany

"zdegustowany klamstwem" Potwierdzam Toją opinnie w 100 procentach Kibel czy to na produkcji czy to w biurach

ninja

i zaraz znowu wykasują. Jak idą imiona i nazwiska go gowork wykasowuje. Przeciez portal nie moze tego zostawić.

marek

"no ale wlasnie przeciez tak poiwnno byc ze to co obiecuja to jest faktycznie nigdy nie rozumiem dlaczego mialoby byc inaczej prawda? " - obiecują tylko po to aby znaleźć frajerów którzy będą robić za grosze a jak będą nalegać aby się wywiązali z obietnic to: 1) nie pasuje to się zwolnij 2) zwolnisz się - płacisz kare za lojalkę

marek

Hehehe, podwyżka? Zarabiasz tyle ile masz na umowie w podstawie. To jest mankament ludzi którzy słabo zarabiają, robią za grosze bo obiecują im później podwyżki, potem się zwalniają i idą tam gdzie mówią "na początek tyle, podwyżka później" i tak w kółko.

qwer

Spawacz 2016-08-21 14:35:47 -> lekom 2016-08-21 14:37:12 I to są kompetencje osób z biura AiC: spawacz napisał post wychwalający AIC, a lekom po 1 minucie i 25 sekundach odpisał "W końcu ktoś prawdę napisał @spawacz " Lepszego dowodu na to iż jest to tylko propaganda zachęcająca do zatrudnienia się w tym obozie nie dostaniecie, ja czytałem dłużej ten post! 1 minucie i 25 sekund od momentu w którym ktoś napisał post inna/ lub nastąpiły następujące czynności: 1) czas jaki upływa od momentu wysłania postu do wejścia na tą stronę innej osoby 2) czas potrzebny na przeczytanie tego postu 3) napisanie własnego postu 4) zaznaczenie "nie jestem robotem", "akceptuję regulamin" "weryfikacja anty-robot? - zaznaczenie 3 rysunków" Szansa na coś takiego są mniejsze niż wygrana w totka.

Spawacz tig/mig

A co w razie zerwania umowy z tą lojalką? Kiedy jest zawierana? Przecież nie musicie brać od nich tych papierów, bo poza AIC niem są nic warte.

qwer

Przy takiej pensji jak proponują to mnie nie dziwi że wypłata jest w terminie, ludzie tylko czekają aby było coś po terminie aby móc się zwolnić mimo podpisanej lojalki (tj. w tym wypadku z winy pracodawcy), niestety AIC nie wypuści ludzi przed upływem lojalki, podpisywałeś, to teraz rób za te grosze przez dwa lata.

Spawacz tig/mig

Chodzi mi o stanowisko dla spawacza, tylko nie przy spawaniu tych słynnych blaszek, a coś bardziej trudniejsze np. rur pod rentgen. Jak sprawa ma się z nadgodzinami? Trzeba czy można robić i jak są płatne?

Spawacz
@Spawacz tig/mig

Witam. Pracuje w aic. Sa rozne stanowiska ale chyba na rtg nic nie idzie. Spawasz dziwna metoda ale da sie przywyczaic. Po roku dostalem 500 zl podwyzki a jesli jest sie na prawde dobrym spawaczem i firma poczuje ze jestes potrzebny to mozna dostac i duzo wiecej. Wiem ze sa spawacze ktorzy maja 4500(brutto) podstawy. Nadgodzin mozna sporo zrobic nawet same 12 jak sie dogadasz. Wszystkie nadgodziny platne 150%. Srednia moja wyplata netto to 3500zl z nadgodzinami. Wszystko na umowie zadnych ukrytych doplat do wyplaty. Nie sluchalbym tego marudzenia ktore sie tu pojawia bo sa to w wiekszosci "fryzjerzy" ktorzy sie do niczego nie nadaja a chcieliby gory przenosic.

olo
@Spawacz

ale ściema

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 7 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.