Opinie o DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA o rekrutacji.

Branże: Introligatorzy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA w Gdynia

Logistics Specialist ma opcje pracy na home office tak w ogóle? Zerkam na stare ogłoszenia sprzed miesiąca nawet dla informacji, ale coś tam nie widzę, żeby poruszali ten temat, a zależy mi, żeby jednak nie jeździć osobiście do biura, bo to dla mnie za duża odległość.

PP Nowy wpis

nie ma takiej możliwośći jak Praca Zdalna.

No mnie interesuje, bo mam blisko, a co tam? Nie każdy lubi dojeżdżać do pracy godzinami. Najlepiej to w ogóle bym nigdzie nie jeżdził, dlatego się chetnie dowiem o tę opcję pracy na home office też. Jak coś to od razu można tak pracowac?

Aplikant

Dostałem wasza ofertę pracy na stanowisko Export Manager Czy ktoś może mi łaskawie powiedzieć co znaczy „ wykonywanie obowiązków export managera” ?????? Trochę to słabe

Olga
@Aplikant

Jej, jak to dostałeś? Znaleźli gdzieś Twój profil w necie i sami się odezwali? Wow. Nie spotkałam dotąd firmy, która uprawia headhunting, choć wiem, że takie są :) I co Cię tak wkurzyło - to że zamiast wymienić te obowiązki podsumowali masłem maślanym? Czy coś źle pojęłam?

@Aplikant

Już spieszę z tłumaczeniem: - pilnowanie czy są wykonane telefonu w ilości odpowiadającej najwyższej władzy(czyt. Prezes) - wykonywanie samemu również takiej samej ilości telefonów co „nie export menagery” - chodzenie na spotkania i opowiadanie czy ktoś coś kupił i dlaczego nie kupił ? - zatwierdzanie dokumentów które zatwierdził uprzednio prezes więc, w sumie przekazanie ich dalej Napisali wykonywanie obowiązków menagera bo sami nie wiedzą co taka osoba ma robić, Szukają go od dobrych paru lat. Także Zapraszamy

@Aplikant

Bardzo ogólny i dość szeroki zakres obowiązków na stanowisku Export Manager dotyczy poniższego zakresu Działanie firmy jest oparte na rozwoju profesjonalnej współpracy dystrybucyjnej z klientami na danym rynku (tzw autoryzowani dealerzy). Zadaniem kandydatów jest budowanie i rozwój długotrwałych relacji z obecnymi dystrybutorami oraz rozwój współpracy z dystrybutorami na nowych europejskich i światowych rynkach. Praca wymaga dobrych umiejętności komunikacyjnych, otwartego i aktywnego podejścia, umiejętności handlowych i zmysłu marketingowego.

Drogi Aplikancie - Kontakt z klientem jest podstawą dobrych relacji handlowych, to jest podstawowa wiedza dla każdej osoby która pracuje w sales i nie jest to żadna tajemna wiedza. Spotkania handlowe, telekonferencje, rozmowy biznesowe to jest podstawowe narzędzie pracy, którego ostatecznym celem jest dobra partnerska relacja handlowa, która w konsekwencji przekłada się na wynik. Dodatkowo w Exporcie dochodzi temat budowania strategii dystrybucji na danym rynku, dobre kompetencje językowe, umiejętność współpracy w zespole, spotkania projektowe, ustalanie celów dla danego regionu. To odpowiedzialna i bardzo wartościowa praca jest dodatkowo premiowana wg różnych kryteriów natomiast żadnym z nich nie jest liczba telefonów! Natomiast pracował u nas rok temu jeden kolega, który zamiast aktywnie działać siedział cały dzień i patrzał w komputer licząc na to ze biznes międzynarodowy sam do niego przyjdzie (no bo przecież on już przyszedł do pracy). Nasz dział Exportu to nie jest miejsce pracy dla takowych zawodników.

@Olga

Wystarczy zrobić konto na pracuj i po chwili dostajesz oferty które cię interesują

Aplikant

Szanowny GoWorku zacznę od tego ze nie podoba mi się cenzura prowadzona przez was oraz usunięcie mojej odpowiedzi na uprzejmy komentarz pracownika firmy Powtórzę wiec ze to bardzo dobry materiał z którym nie mogę się nie zgodzić ale czytając ten kanał i negatywne komentarze stanowczo daje sobie spokój z aplikowaniem Proszę w komentarzu o informacje na jakiej podstawie doszło do skasowania mojej odpowiedzi może naruszyłem jakoś regulamin??????

Ja dopytam bo napisałeś że jest sporo spotkań handlowych z klientami. Pracownik na tym stanowisku ma do dyspozycji samochód służbowy na takie wyjazdy? Jak odległość jest większa to jest budżet na hotel i diety?

Pracownik Nowy wpis

Brak budżetu, Brak auta firmowego, Ale za to masz telefon, z pakietem Europa świat, można dzwonić dowoli a nawet trzeba. I najważniejsze coś sprzedać przez telefon, ale nie mył firmy z Telezakupami Mango

Nie ma u nas stanowiska asystentki Odrazu dostaje się specjalistę Wyżej iść nie można

Nawet osoby bez doświadczenia zostają specjalistami? Hmm....czyli dobrze myślę, że nie ma szans na dalszy rozwój i awans, nawet nie da rady zostać kierownikiem?

Nawet osoby bez doświadczenia, dostają stanowiska kierownicze, wiec nie ma znaczenia doświadczenie oraz wiedza, a jak blisko szefostwa się kręcisz.

Fabek

O to brzmi trochę dziwnie. Ale dobra na kierownika tak od razu przecież nie aspiruję hehe. Ogólnie to jak można bez doświadczenia to jakoś po zatrudnieniu przyuczają, czy w jaki sposób wygląda wprowadzenie pracownika w obowiązki? Okres próbny jest tu jakiś czy od razu umowa o pracę? Pomóż, proszę, bo sam nie wiem, czy tu warto się przebijać przez tę całą rekrutację.

@Fabek

Nie warto. Nie przyuczają.

Hm a czemu uważasz, że nie warto? No i jak nowy pracownik ma się odnaleźć w firmie w takim razie? Bez wdrożenia to się raczej nie będzie szczególnie wydajnym.

Słowa onboarding nie ma w tej korporacji wpadasz i po tygodniu masz juz działac. Na handlowca dostaniesz jakieś materialy pisane jak prezesa był jeszcze w VTS plus instrukcja do tych aparatów pisana na kolanie Dyktator na Polskę to jakoś elegancik jak ładnie wyglądasz to od razu zyskujesz pare punktów Dodam jeszcze pare spotkan z handlowcem weteranem i jazda z planem. Szkoda zdrowia

Gdynia to dobre miejsce dla osób szukających pracy jako Logistyk? Co powiecie o pracy w firmie Sonniger Polska Sp. z o.o. S.K.A.?

Absolutnie nie. Pracowałam tam, nie polecam,

Barbara
@Kandydat

Czemu nie polecasz? Co takiego się działo w firmie, ze masz o niej negatywne zdanie?

@Barbara

Zostałam zatrudniona na stanowisko które było niczym innym jak tworzeniem tabelek i pilnowaniem czy księgowość o ile można tak nazwać koleżanke szefa, miała poprawne daty na dokumentach. Obiecali dużo, po czym okazało się że w kwestii wynagrodzenia zostałam potrakowana bardzo niesprawiedliwie. Warto nadmienić że brak możliwości pracy zdalnej to duży minus.

@pracownik

W naszej firmie nie ma stanowisk polegających na wypełnianiu tabelek! Chyba jednak byłaś/byłeś jakim wirtualnym pracownikiem albo Ci sie miejsca pracy pomyliły

Jolanta
@pracownik

Brzmi dość żmudnie taka praca, ale może była mowa o zwiększeniu liczby obowiązków z czasem? Co dokładnie było nie tak z wynagrodzeniem, inaczej było niż się umawialiście na umowie, czy chodzi ci o jakieś premie?

Pracownik 2

Są. A excel to i tak jedyne narzędzie pracy jakie tu występuje .

@pracownik

I co za takie stanowisko? Bo z wypowiedzi Twojej to wygląda dokładnie na asystentkę ds. księgowości. Na czym niesprawiedliwość polegała, miałaś ogólnie niskie zarobki, czy niższe niż pierwotnie Ci obiecywano?

Ok
@Katarzyna

Ogólnie ma się niższe niż cały zespół. Ale to wychodzi później po rozmowach albo jak zobaczysz listę płac bo takie przypadki też są.

@Ok

No na początku trzeba mieć niższe, aby później było o co walczyć. Tak na marginesie zapytam, czy ze stanowiska asystentki na samodzielne daleka jest droga? W sensie czasowym. Przykładowo ktoś się będzie wykazywał to po ponad roku może liczyć już na propozycję objęcia stanowiska samodzielnie?

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Sonniger Polska Sp. z o.o. S.K.A. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Export Manager.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

Czy w trakcie rekrutacji firma Sonniger Polska Sp. z o.o. S.K.A. podawała informacje o zarobkach w mieście Gdynia?

Nie

Martin

Ludzie w firmie super, oprocz szefa Marcina: Mianowicie, jesli idziesz na handlowca (managera) to nie jest to stanowisko, gdzie mozesz byc kreatywny, wykorzystac doswiadczenie etc. - masz wykonac taka a taka ilosc telefonow I kropka. Idealna praca na poczatek, jesli masz jakiekolwiek doswiadczenie handlowe odpusc sobie. Zarobki - nie dostaniesz wiecej niz Marcin ma zapisane w swojej tabelce ile na takim stanowisku mozna zarobic. Tabelka jak zasady pracy sprzed 20 lat, kiedy Marcin odszedl od swojego jedynego pracodawcy I zalozyl swoja firme. Wiedza o technikach sprzedazowych lezy, jestes traktowany jak cel sprzedazy - non-stop narazony na kit ze strony pracodawcy. A jesli Twoja rezygnacja z pracy nie pasuje Marcinowi, moze byc tak ze wlamie sie na twoja prywatna skrzynke mailowa po odejsciu. Reasumujac: na piewsza prace Ok, natomiast jesli masz jakiekolwiek doswiadczenie I nie jestes zdesperowany odpusc sobie.

Bogdan
@Martin

Coś widzę masz do szefa ze tak ciągle o nim wspominasz. Powiesz jakie konkretnie są zarobki, bo trudno wywnioskować jak piszesz o jakiejś tabelce. Podaj widełki żebym wiedział czy aplikować.

Martin
@Bogdan

Masz racje. 3-5k netto, zalezy od doswiadczenia.

@Martin

Panie 3-5k... teraz jest na bogato od 5k zaczynaj rozmowę. Firma się rozwija, obroty rosną ( poza handlem z Rosją za którą bardzo tęsknimy), CIT Estoński , gadka o pakietach akcji ( program "spokojna twoja rozczochrana, tylko nie wołaj o podwyżkę") Szkoda się sprzedawać za 3k no chyba, że studia skończyłeś i nie masz pojęcia o pracy w realizacji zamówień, planowaniu produkcji i zakupach albo handlu.

@The dude

A jaka jest szansa, że przystanęliby na te 5k? Komuś tyle na luzie płacą?

@Katarzyna

Umiejętności negocjacyjne i sytuacja w firmie (puste biurka) kwestia jeszcze rola. Jeśli aspirujesz na logistyka to celuj w 4k na rękę na próbnym.

@The dude

A potem na ile można liczyć? I tu u nich to za co logistyk odpowiedzialny będzie, czego wymagają?

@Katarzyna

67,2% jeśli znasz Rosyjski. Prześlij CV to pogadamy o detalach. Większy poziom to już pewnie w zakupach/zlecanie produkcji, tam to jest dopiero eldorado.

H.K.
@Katarzyna

logistka duzo siedzi na kanapie, i każą Ci klikać i klikac a nic nie nauczą, księgowość nie pomocna, masz robić rzeczy za nich.. system bardzo przestarzaly i brak szkolen i rozwoju.. jako dodatek do pracy jest to ze mozesz pracowac od 8-16 i blisko pociagu ..

@Katarzyna

Nikt do końca nie wie wszystko i nic potem obiecują Ci wszystko

@H.K.

Niezbyt zachęcająca wizja w takim razie, aż żal czasu na studiach dla takich obowiązków, które tu opisujecie. Chyba, że to dopiero po jakimś stażu bardziej rozwojowe zaczyna się stawać? Bo wiadomo jak to nowego traktują jednak

szef
@Martin

Grzesiu rzeczywiście pracowałeś krótka chwilę (w przeciwieństwie do większości naszego superteamu, z którym działamy od kilku/kilkunastu lat razem), Nawet dobrze nie poznałeś i zrozumiałeś biznesu, nie mówiąc o zbudowaniu relacji w zespole, czy zapoznaniu się z procesami, procedurami itp. Po co zatem wypisujesz takie nieprawdziwe rzeczy? Poświęć swój cenny czas raczej na szukanie kolejnego porządnego pracodawcy, u którego popracujesz kolejne 2-3 mce. Naprawdę szanuj swój cenny czas i pamiętaj, że to jest jedyny zasób, którego niestety nie jesteśmy w stanie odtworzyć. PS. No i dobrze by było jakbyś się podpisywał pod swoimi wypowiedziami a nie korzystał jakiś głupawych/fakeowych loginów.

H.K.
@Katarzyna

Nic rozwojowego tam nie znajdziesz, rok czy dwa nic nie zmieni zadania takie same cały czas

@H.K.

Czyli nie ma możliwośc awansu np?

@Marta

Niestety nie,

Szef do kwadratu
@szef

Tak na marginesie to mi się podoba „PS. No i dobrze by było jakbyś się podpisywał pod swoimi wypowiedziami a nie korzystał jakiś głupawych/fakeowych loginów” Hipokryzja uszyczypliwego szefa albo jakiś troll.

@Tak było

I na każdym stanowisku tutaj w firmie sytuacja tak wygląda?

@Katarzyna

Dokładnie tak Ludzie dostają ewentualnie zmianę stanowiska a robią dalej to samo, No ale wyżej nie pójdziesz niż specjalista albo handlowiec

Szef

A czy to źle?

@Szef

To pytanie to tak serio ? Dużo mówi to pytanie .

@Tak było

Ktoś chyba celowo podjudza? Pytanie tylko po co

Karol
@Katarzyna

To jest bardzo dobre pytanie po co zamieszczamy te komentarze ?

@Karol

Ano tutaj akurat po to, żeby wyrazić opinię lub dopytać o szczegóły jeśli o pracę chodzi ale podjudzanie to raczej nie jest tu potrzebne?

@Katarzyna

Byłem ostatnio na rozmowie, Podziękuje, lepiej przygotowany byłem do rozmowy niz prowadzący... Praca nie wydaje sie skomplikowana, ale z tym "przestarzałym " systemem pracy i systemów...nie dla kogoś kto pragnie się nauczyć czegoś nowego. Benefitów brak jak coś, jakichkolwiek. na pytanie o mozliwosc pracy z domu, byl tylko ze nie wykluczają., co oznacza bardziej ze nie ma takiej opcji

@Niedoszły

Przyjdzie kolejny lockdown to może zdalna się trafi, o ile będzie... Dzięki za info odnośnie benefitów. Ciekawa tylko jestem czemu aż uważasz, że byłeś lepiej przygotowany? Coś konkretnego się wydarzyło?

@Katarzyna

Nie mieli pojecia o podstawach logistyki zakupów, bardzo wymijające odpowiedzi z strony rekrutujacych.. oraz brak jakiejkowiek kadry HR, widać ze osoby nie znają się na rekrutacji w jakikolwiek sposób.

Aplikantka
@Niedoszły

Mam podobne odczucia po ostatniej rozmowie, nic osobistego ale chyba szef przyszedł i powiedział robimy rekrutacje wiec prowadzacy przygotował się sam najlepiej jak mógł Z tym HR to mam podobne odczucie. Biuro małe rozrzucone po pokojach Na proponowane wynagrodzenie nie kręcił nosem wiec może i dobrze płaca. Sprawdziłam historie firmy i finanse ( polecam koszt kilku pln) jak na te obroty dziwne ze nie maja wlasnej siedziby tylko w jakiejś szkole biuro wynajmują.

@Aplikantka

tak finansowo stoją bardzo dobrze, pewnie do pierwszej lepszej kontroli przez urząd. Siedziby nie mają pewnie bo czuć troche Januszową firmą . Czuje ze można sie zanudzić w tej pracy do emerytury albo az jej nie wykupi jakies zagraniczny koncern

Edyta
@Aplikantka

Może po prostu bardziej opłaca się wynajmować w szkole, może nie płacą tam dużo. A możesz opisać jak mniej więcej wyglądała ta rozmowa, o co pytali?

Byłem tam
@Edyta

Pytali o doświadczenie, które znajduje się w CV którego nie czytali. Nie wiem po co było pytanie o sprawy księgowe na tym stanowisku raczej nie powinni to wchodzić w zakres. Na moje pytanie o systemy w czym pracują to niestety nie uzyskałem odpowiedzi. Chyba nie maja żadnego ?

@Byłem tam

Może mają ale nie chcą do konkurencji dopuszczać tego typu informacji? wiadomo czy podpisuje się tutaj jakieś dokumenty o poufność czy coś?

byłem tam
@Katarzyna

nie mogą podać czy pracują w srodowisku google ? czy microsoft czy mają jakiś ERP ? konkurencja dzięki temu co zyska ? z tego co wspominali to tak ale na bardzo nie jasnych warunkach .

Italiano

Widzę nowa spółka ale kadra zarządzająca ta sama … Managerowie i Dyrektorzy w większości… Aa No i Team Leader w dwuosobowym teamie .. Pierwsza praca Ok, rozwój - szukaj dalej bo to to nie tu… aaaa i benefitem jest „piątkowy casual dress code „ Pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Gdynia

• Jak się pracuje w DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA?

Zobacz opinie na temat firmy DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA?

DAMIĘCKA SONNIGER POLSKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA
2.3/5 Na podstawie 3 ocen.
  • Śląska 35/37
    81-310 Gdynia