counter
2 44 43 5 1
Borchmann

Jestem kierownikiem działu produkcji i chcę powiedzieć ,że nie każdy człowiek pracujący tutaj nie zasługuje na wynagrodzenie , słabo pracujesz nic nie otrzymujesz , a ,że przyszedłeś do pracy rano to nie znaczy ,że masz wypłate !

Cezary

A jaki się pracuje aktualnie w firmie? Warto aplikować?

Pytanie Nowy wpis

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Vbw Engineering Sp. z o.o.?

Pracownik Nowy wpis
@Pytanie

Narzędzia ? Proszę rozwiń swoje zapytanie ?

Dramat Nowy wpis
Kandydat

Jaka piękna katastrofa! Gdyby nie 3,6mlnzł pomocy publicznej i obniżony podatek lokalny ............... Są korzyści typu brak konieczności rozkładania podatku na raty jak bywało wcześniej, łatwość obniżania wynagrodzeń i terminu ich częściowych płatności - naturalnie pracowników, a nie zarządu.

Dawid Nowy wpis

Uważacie ze jest coś w firmie co nadaje się do zmiany?

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Vbw Engineering Sp. z o.o.?

Tobiasz

Bardzo, bardzo słaby.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Kasia

Przepracowałam w tej firmie ponad 2 lata. Złego słowa nie można powiedzieć o pracownikch - wesoła ekipa, choć niestety nastroje psute są przez sposób zarządzania. Tu jest już dużo, dużo gorzej. Niepoważne traktowanie pracowników, podejście karne jak do dzieci w minionej epoce. Kontrolne pytania, fochy, a w przypadku błędu/pomyłki szukanie winnego. I to jest najgorsze - ktoś się potknie, pomyli i robi się nagonka. Brakuje podejścia "słuchajcie, nie myli się ten, który nic nie robi, jedziemy dalej" - zawsze musi być znaleziony winny, i przykładnie ukarany (najlepiej w obecności co najmniej kierowników). To jest masakra w zarządzaniu. Ludzie muszą mieć podkładkę na wszystko. Na każdy krok. Brak jakiegoś programu powoduje, że na wszystko trzeba mieć przykrywkę w postaci emaila. Setki tabelek w Excelu, bałagan i papierologia. To są odczucia względem bardziej rozwiniętych firm. Szkoda, bo na co dzień niby jest "ok" - fajna firma na start, na jakieś pierwsze dwa lata - później trzeba uciekać. Pieniądze mocno średnie, co widać po zasobności pracowników. Nadrabiać trzeba nadgodzinami, co jest w zasadzie i tak nieuniknione, bo wszystko obarczone papierologią i spychologią. Jak to mi kiedyś powiedziała pewna osoba - chcesz wiedzieć czy firma dobrze płaci - spójrz na jej parking, ten dla szeregowych pracowników.

Clima

Dlaczego ujawniono dane osobowe Bartosza Sulicha i Agnieszki Małgorzaty Sulich naruszając ich dobra osobiste? Czy istotnie chodzi o prawdę, czy też groźbę represji ze strony "Victory Bogusław Witkowski"? Czy nie przekroczono granic obrony koniecznej, co o tym sądzicie?

Cepelia
@Clima

"Granice obrony koniecznej" - XD Tego jeszcze nie było. Muahahahaha! No obsmarowywali firmę bezpodstawnie, dostali pstryczka w nos i wyrok sądowy. Czego nie rozumiesz? :)

Cezary

A jaki się pracuje aktualnie w firmie? Warto aplikować?

Marek
@Cezary

Zdecydowanie tak, klimat jest na chwilę obecną całkiem w porządku.Jak ktoś chce się rozwijać to znajdzie swój punkt zaczepienia.

Katarzyna
@Marek

Jaka jest przykładowa możliwa ścieżka rozwoju? Z tego co wyczytałam w komentarzach i widzę na stronie, to firma ma dość płaską strukturę i szanse na rozwój i awans są zerowe. Kierownicy i dyrektorzy "przyspawani" do stołków, niezmienni od kilkunastu lat... Czy firma oferuje jakieś pakiety szkoleń? Czy są jakieś pakiety benefitów (karta Multisport / opieka medyczna)?

Paulina

Czy firma ma jakieś fajne pakiety szkoleniowe ?

Franek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 164 dni.
Kandydat

Proszę o informację czy warto aktualnie startować na stanowisko DTH w VBW?

Oferta VBW dla sprzątaczki
Kandydat

Proszę o uzupełnienie publikowanej przez VBW oferty zatrudnienia o podanie wynagrodzenia i proszę o zdecydowanie się czy to ma być umowa zlecenie czy pełny etat.

@Oferta VBW dla sprzątaczki

Takie informacje podawane są na rozmowie kwalifikacyjnej. Mało kiedy spotykamy się z oferta pracy, która zawiera takie dane jak wynagrodzenie. Nie są one podawane publicznie - co raczej nie powinno dziwić. P.S. Której oferty uzupełnienie miałoby dotyczyć ?

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w Vbw Engineering Sp. z o.o.?

@Pytanie

a na jakie stanowisko? :)

Kandydat na Prezesa
@Olga

Na stanowisko Prezesa, bo Prezes (W) przekroczył wiek emerytalny i pewnie nie chce umrzeć w pracy tj. może będzie wakat.. Wiadomo, że jego pomocnik w randze Prezesa (G) ma tylko maturę, nie ma wykształcenia politechnicznego w wentylacji, ani nie ma wykształcenia wyższego w zakresie zarządzania, czy ekonomii, nie potrafi języków obcych, jak wynika z opinii w tym portalu słabo daje sobie radę w relacjach z pracownikami. Ewidentnie będziecie potrzebowali pomocy. Zatem jakie są kryteria rekrutacji na stanowisko Prezesa w Państwa firmie?

@Kandydat na Prezesa

Skoro ma Pan tak wysokie kompetencje i chciałby Pan aplikować w tym kierunku, to proszę złożyć swoją kandydaturę. Jeśli rzeczywiście będzie godna uwagi i będzie miał Pan wystarczające środki na zakup udziałów w firmie, to myślę, że będzie to podstawa do rozmów. Nie ma kryteriów w tym zakresie, ale wyczuwam po pewności siebie, że ma Pan wiele do zaoferowania, więc chętnie przekażę Pana aplikację do odpowiednich osób. Dziwię się jednak, że skoro ma Pan takie rozeznanie w Zarządzie firmy i spore chęci do zarządzania to dlaczego nie zbudował Pan jeszcze własnego biznesowego imperium :)

Borchmann

Magadan
@Borchmann

Tak Sovieci płacili za katorżniczą pracę w łagrach - nie wykonał normy to nie jadł.

Litości
@Borchmann

Podwójne zaprzeczenia w zdaniach podrzędnych, 4 krotnie użyte zaprzeczenie "nie" - czy ktoś taki może wydawać zrozumiałe polecenia tj. zajmować stanowisko kierownicze? Czy ten człowiek ma wykształcenie przynajmniej maturalne, bo u mnie nie zdałby ani z matematyki tj. logiki, ani z polskiego.

Monika

O co chodzi z umową lojalnościowa ?

umowa
@Monika

Takie umowy podpisuje się w wielu firmach .

Lojalki
@Monika

Lojalki chronią tylko i wyłącznie interes pracodawcy, ograniczają prawa pracobiorcy np. gdy okaże się, że praca jest źle wynagradzana i czasochłonna oraz zbyt pracochłonna, to nie możecie dorobić u innego pracodawcy lub we własnej działalności. Dlatego podpisanie lojalki powinno podnosić wynagrodzenie, aby skompensować straty. Uważajcie, aby umowa nie obejmowała okresu po ustaniu stosunku pracy. Za powstrzymywanie się od podjęcia pracy u innego pracodawcy po wygaśnięciu umowy też powinno być ustalone stosowne odszkodowanie w stosunku miesięcznym za cały okres karencji. Warto powiązać ważność umowy z terminowością należnych wypłat, aby sprawdzić rzeczywiste intencje pracodawcy. Firma, która zmusza do podpisania lojalek, przyznaje się do swojej słabości i niekonkurencyjności na rynku pracy. Firmy szanujące pracowników i inwestujące w nich nie muszą się bać własnych pracowników.

Jak długo trwa proces awansu w Vbw Engineering Sp. z o.o.?

Odpowiem za VBW bo się wstydzą
@Pytanie

To mała firma o płytkiej strukturze zatem nie ma perspektyw awansu, bo mimo wielkiej rotacji kadr ruch jest tylko w poziomie. Pracodawca nie przyciąga dobrymi warunkami wynagrodzenia, ale zatrzymuje kajdankami umowy lojalnościowej. Firma powstała tylko w celu zaspokajania ekonomicznych i narcystycznych potrzeb właściciela - zapisał swoje imię i nazwisko w skrócie zawartym w logo. Ten pracodawca nie dzieli się z pracownikami swoim dobrobytem, zyski wyprowadza budując fałszywy wizerunek "gentelmena" przez sponsoringi i kupowanie życzliwości innych, ale trzeba wiedzieć, że są to pieniądze które zaoszczędził na pocie i znoju pracowników o czym oni wiedzą i nie ukrywają swojej frustracji. Nikt poza członkami zarządów nie dorobił się, ani nie zapewnił sobie godziwych warunków bytowych pracując dla tej firmy i firm zależnych. Zastanówcie się czy praca dla niego to dobry pomysł na budowanie kariery zawodowej, choć każde doświadczenie się liczy. W końcu co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Olga

Aktualne oferty pracy znajdują się na portalu pracuj.pl: https://pracodawcy.pracuj.pl/vbw-engineering-sp-z-o-o,12152

george

Dawno temu prace w tej firmie zaczynalem pod wodza prezesa BW .Przez kilka lat bylo super ale kiedy zaczeto zyski firmy ladowac w ,,Koszykowke,,bylo bardzo zle. Duzo ludzi zostalo zwolnionych i odeszlo. Niekiedy pracowalismy calo dobe/ to jest prawda/bo BW na zamowienie odpowiadal natychmiast. Kto sie wychylal nastepnego dnia PRACOWAL DO GODZ.10 ZEBY COS JESZCZE WYPRODUKOWAC! i byl od razu zwalniany. Pieniadze za prace odzyskiawane byly sadownie bo nie placono na czas. Aktualnie czlowiek ,ktorego wprowadzalem do firmy ponoc zostal szefem produkcji. Opinie te pisze ,poniewaz przez firme VBW BW duzo osob pokrzywdzonych ma zal za sady i nieplacenie wynagrodzen przez kilka miesiecy. Pracownicy biurowi kase mieli zawsze na czas!!!!

Bartek

Podpowie mi ktoś czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje?

biurowiec

Pracowalem tam kilka lat temu. Staz w firmie - okolo 4 lat. Moze ciut mniej. Pracownik biurowy. Z plusow mozna na pewno wymienic samo biuro. Przyjemnie sie w nim pracowalo. Nie wiem jak jest teraz,ale bylo duzo przestrzeni i wygodne warunki pracy, a nie jak to czesto bywa,ze czlowiek po pracy wstac nie moze, bo jest powykrecany. Biuro nowe, nowoczesne. Mozna miec umowe o prace na czas nieokreslony co dla wielu osob byloby plusem. Nie wiem dokladnie czy kazdy pracownik biurowy tak ma,ale ja mialem i to byl rowniez plus, zwlaszcza w tamtym okresie. Wyplaty byly zawsze na czas, a nadgodziny normalnie placone. Nie moge sie wypowiedziec, bo nie wiem, czy produkcja miala tak samo. Ludzie bardzo mili, atmosfera pracy wsrod pracownikow bardzo fajna zas ogolnie w firmie, no coz - roznie. Oczywiscie kazdy z nas mial sporo roboty wiec raczej czasu na smichy chichy nie bylo zbyt wiele. Ciezko powiedziec jak na produkcji, ale podejrzewam,ze duzo gorzej, bo o wiele gorsze opinie tam slyszalem od ludzi tam pracujacych. Jesli chodzi o minusy, to niestety sa 3. Przede wszystkim nie jest to firma, w ktorej mozna sie ciagle rozwijac w swoim zawodzie. Szybko mozna wpasc w stagnacje, a to dla ludzi z ambicjami jest zabojcze. Po kilku latach jest kompletne wypalenie i firma niestety tylko sciaga w dol. Kolejna kwestia to niska placa i brak podwyzek lub zdarzajace sie bardzo, ale to bardzo rzadko. Umowa wymaga podpisania lojalki niezaleznie od stanowiska. W firmie dobre pieniadze dostaja tylko kierownicy i dyrektorzy, chociaz i Ci musza rowniez ostro zasuwac na swoja miske ryzu, takze jako zwykly szarak, nie ma co sie ludzic,ze w VBW sie dostanie godna kase o podwyzce nie marzac, i to jest glowna przyczyna niezadowolenia chyba wiekszosci ludzi, ktorzy stamtad odeszli,bo pensje sa naprawde slabe. Zasada jest prosta. Chcesz dorobic, to musisz robic od groma nadgodzin wlaczajac w to weekendy. Jesli firma ma przestoje w zamowieniach co zalezy od tego jaki jest okres roku, to mozliwych nadgodzin oczywiscie bedzie mniej lub wcale. Jeden z prezesow (W) jest super milym, uprzejmym czlowiekiem, natomiast drugi, wedlug mnie, ale nie tylko, (G) jest bardzo ciezki, zlosliwy i ostry. Jak ma zly humor, to naprawde potrafi schrzanic komus dzien. Stagnacja w firmie to rzeczywistosc jak juz wczesniej wspomnialem. Czasy w VBW mimo wszystko wspominam dobrze,ale jako miejsce pracy na maksymalnie 3 lata, nie wiecej. Szkoda czas tracic i po tym okresie lepiej postawic krok naprzod i pojsc do innej firmy za lepsze pieniadze i z lepszymi mozliwosciami samorozwoju. Oczywiscie moze sie cos zmienilo, ale watpie. Wiekszosc osob, ktore znalem kiedy tam pracowalem juz dawno odeszla i uwaza swoje odejscie za najlepsze co mogli zrobic, jako duzy krok naprzod. Przypomne, ze moja opinia moze byc subiektywna i jest sprzed paru lat wiec calkiem mozliwe,ze sie cos w kwestiach wyzej wymienionych zmienilo na lepsze lub na gorsze.

Patrycja

Niewiele w sumie piszecie o pracy w Vbw Engineering w Gdyni - wcześniej na forum pojawiały się dość niepokojące głosy o pracy w tym miejscu. Jak teraz jest w tej firmie? Czy rekrutuje ona obecnie nowe osoby do pracy? Na stronie internetowej nie widziałam konkretnych ogłoszeń, ale osoby zainteresowane pracą w Vbw Engineering mogą wysyłać swoje CV oraz listy motywacyjne. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://vbw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=174&Itemid=73&lang=PL

Andrzej

Vbw Engineering to firma z dobrą opinią jako pracodawca. Sadzę, że nie zrobili nic co mogło złamać przepisy

Produkt
@Andrzej

Żaden ze znanych mi byłych pracowników nie ma dobrej opinii o firmach z rodowodu VBWitkowski - było to przyczyną bardzo dużej rotacji kadr. Warto przypomnieć liczne postępowania PIP za nie wypłacanie wynagrodzeń w terminie oraz pozwanych pracowników przez VBW na podstawie lojalek (czyżby za to m.in. , że nie chcieli pracować bez wynagrodzenia ?). Wcześniejszy wpis z 2015r ( jeśli to nie prowokacja) kierownika produkcji potwierdza diagnozę, można też poczytać na Wentylacja com pl. Nadal ci sami ludzie są w zarządach - mam nadzieję, że odejdą na emeryturę i może wówczas coś się zmieni ......

Zostaw merytoryczną opinię o Vbw Engineering Sp. z o.o. - Gdynia

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Vbw Engineering Sp. z o.o.
2/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Chwaszczyńska 133 D