AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Od wczoraj na Rdestowej mamy nowy nakaz. Wszyscy na produkcji musimy obowiązkowo nosić koszule flanelowe. Na hali jest 30 stopni a z czasem będzie więcej. Upał nie do zniesienia.

pokimoko

pracujemy na produkcji. Co moze powinni nam pozwolić w sandałach i koszulkach? Z pewnoscia PIP i BHP by sie z tego ucieszyli. Jak masz zamiar narzekac to znajdz cos normalnego.

gta

Wy chyba sciemniacie z tym wynagrodzeniem w aic, przy 200 godzinach spawacz ma minimum 5000 na reke...

gta
@gta

Oczywiscie chodzi mi o wynagrodzenie dla spawaczy w powaznych firmach typu stocznia remontowa czy tez mostostal, a nie jakies tam aic... :)

qwer

Rachunek prosty dla osoby która zna realia i firmę. Duża rotacja powoduje sporą ilość ogłoszeń o której wspominasz. Umowa o pracę - pozytywnie ale!!!: Wynagrodzenie - słabo... Część wynagrodzenia w formie premii (która może być, lub może nie być) - słabo... Lojalka na dwa lata - bardzo słabo... Kwota kary na lojalce - tragedia Zgadza się, rachunek jest prosty. W wypadku tej firmy zdecydowanie wolałbym umowę zlecenie, przynajmniej nie zawiązaliby mnie jak pieska na smyczy przez dwa lata. Sam widzisz że twoje pseudoatuty to abstrakcja.

qwer

"firma ma się świetnie o czym może świadczyb wysyp kolejnych rekrutacji " - nie oznacza to że firma zwiększa zatrudnienie, ale że zwalniają się starzy pracownicy - czyli firma nie ma się dobrze. "wyślę cv na spawacza tig bo nawet widzę przyuczenie do zawodu oferują - solidna firma uważam " - solidna firma? uważasz tak, po tym że ludzie się zwalniają i szukają w ich miejsce innych? Większych bredni dawno nie czytałem

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
szanowanie

szkoda potencjałów pracowników , kiepskie zarządzanie , nie potrafi tak owy " lider " zatrzymać pracownika lepiej stawić na młodą krew nie będzie sie stawiał ....

Były spawacz AIC

Płacą tyle co nic z umowy o pracę max 2500 na rękę w 8 g pracy to jest sukces policz sobie do tego koszty kwatery ok 800 utrzymanie samochodu jak masz i mieszkania jak masz w swoi miescie + wyżywienie i odpwiedz czy ci się opłaca >ja to przerabiałem kilka razy w różnych firmach wszędzie dno no chyba ze ktoś lubi po 12 harować + soboty to inna kwestia ogólnie lepiej u siebie w mieście zarobić 1500 na rekę niż gdzies się tułać

No właśnie, w jednym miejscu dostaniesz 1500zł, a gdzie indziej dadzą 3000 albo i więcej

Ładnie opisane, tyle że w jednej firmie przy danych kompetencjach dostaniesz 4000, a w innej wg ich wytycznych zasługujesz na 1800zł... tyle w temacie

Super Zakład Orki i Porpagandy

Hahahaha przyuczą - chyba do orki za poniżej 2 tysi z premią plus lojalka do końca życia. Ludzie dajta se na luz z tym AIC. Poczytajcie poprzednie wpisy. Za usunięcie najgorszych wpisów zapłacili - normalna praktyka. Nikt normalny tam długo nie siedzi, poza paroma ludźmi, dlatego brakuje kompetentnej kadry.

sęp

usłyszysz mało rozwojowe stanowisko a na rozmowie inna rzeczywistość . szkoda że brak socjalu w tak dużej firmie

ehh

Jak masz pracować za te pieniądze to się nie dziwię że przyuczą...

ehh

Przeczytaj sobie te 7 stron wpisów to wszystko będziesz wiedzieć

viking

1. Brak komunikacji pomiędzy przełożonymi co później przenosi się na masę niedomówień w kierunku pracownika. 2. Normy może nie na każdym projekcie są wygórowane ale są również wyssane z palca, jak ktoś jest nowy to na bank ich nie wyrobi przez najbliższe pół roku albo i dłużej. 3. Nie ma opcji porozumienia się co do warunków bo powiesz me i niby ok ale koniec końców oni i tak powiedzą be i tyle masz z dogadywania się. 4. Socjalu nie ma, socjal to pieniądze przekazane na pracownika... tu zostaje tylko doinwestowana wigilia, z której nic się nie ma oprócz typowej firmowej propagandy na zasadzie : "w tym roku firma zarobiła XXXXX milionów euro" ale jak się podejdzie o podwyżkę to krzyż na drogę. 5. Góra czyli dyrektor, projektanci i konstruktorzy nie wiedzą co robią tylko się motają po hali i potrafią tylko odpowiedzieć na podstawowe pytania albo w ogóle nie odpowiedzieć i obrócić się na pięcie i pójść w drugą stronę. 6. Zamontowane tyle kamer, że można sprawdzić co pracownik ma między zębami i czy ma brudne paznokcie co przekłada się na ogromny dyskomfort pracy pod presją. 7. Wieczny bałagan z materiałem... niby jest kontrola nad tym ale wiecznie te same problemy typu nie przyjechał albo nie to co miało przyjechać lub przyjechało ale bez oznaczeń więc tego tutaj nie ma... 8. Przestoje... są ale wtedy spawacz/monter bo nie ma spawaczy żeby szkodliwego nie płacić zamienia się sprzątaczkę na pełny etat i zamiata halę albo przekłada palety z jednej strony na druga byle się poruszać bo jak się stoi nie ze swojej winy to kłuje w oczy. 9. Wypłata... jest i na czas... ale bez możliwości zmian, ile dostaniesz tyle zarabiasz do samego końca, no może dostanie się podwyżkę 100zł netto raz na dwa lata na zachętę. 10. Ludzie to medal, który ma dwie strony. Może 10% osób jest ok i można z nimi pogadać ale pozostałe 90% to albo regularnie donosi albo chorągiewka czyli jak z tobą rozmawia to jest ok ale jak się tylko obrócisz to już lecą pociski w twoją stronę i kozaki co to nie oni. 11. Inwestycje i inwestycje... wszystko wygląda ładnie i schludnie, ale jak człowiek zacznie pracować to na sprzęcie rodem ze stoczni, który albo nie pasuje i niezależnie od umiejętności masz sobie z tym poradzić albo zniszczony tak, że nie wiadomo do czego służy. Generalnie jest problem żeby na niby bogato wyposażonej hali znaleźć sprawny śrubokręt lub niezniszczony młotek. 12. Nie ważne jak bardzo się dusisz czy oczy Cię bolą, dopiero jak coś się stanie dostaniesz odpowiedni sprzęt. 13. Nie można pić napojów, palić czy opuszczać na zbyt długi czas stanowiska ale łażący za tobą przełożony, który dzwoni do Ciebie kiedy siedzisz w toalecie z pytaniem gdzie Ty jesteś i co się z tobą dzieje to już lekka przesada. 14. Nierówny podział pracowników, niby te same stanowisko ale jakoś Ci co są zatrudniani po znajomości nie muszą się do końca trzymać normy i jakoś nikt do nich o to nie ma pretensji. 15. Czy pracujesz rok czy 5 lat to nie ma różnicy, jesteś dalej takim samym burakiem i nikt Cię nie traktuje poważnie. 16. Doszło do tego, że zaczęto przyjmować ludzi z pierwszej łapanki, bez kwitów, bez niczego i dają takich od razu na pełny ogień i oczekują cudów i oczywiście nici z normy i same wypadki przy pracy ale pensja podobna.... Jak chcesz pracować w tej firmie to chcesz i się pewnie tam zatrudnisz ale pamiętaj, możesz uratować wiele akcji i sytuacji w wielu projektach, a i tak dostaniesz po czterech literach za to, że w ogóle jesteś.

Jest niezle

@xxx A tacy ma Ty, to zawsze na nie. Firma spox, da sie pracować. Ale Ty widzisz spisek. Do wszystkich- spawacze maja ok robotę w AIC

xxx

@gv - widzę kolejna osoba z biura pisze bzdury aby zachęcić do pracy, bo nie mają ludzi

gv

Pracuję w Gdyni od niedawna i dodam tylko: 1. pensja + premia (obcinana tylko za fajki, spóźnienia itd. - w sumie norma) - zawsze się zgadza, na czas, 2. nie 2500, a raczej 2300 na początek, do 3000 później lub z nadgodzinami, 3. teraz raczej nie przyjmą, bo są przestoje w projektach, 4. irytujący brygadziści bez kompetencji (szczeniak i pies... tragedia...), 5. brak uprawnień, 6. jeśli robisz swoje, masz dobrze ogólnie. Tyle w temacie. Pracujesz, masz. Nie pracujesz, narzekasz, że krzyczą. Mogłoby być lepiej, ale na początek, dla mnie, jest w porządku.

sęp
@gv

2300 ??? jeszcze nie widziałem tyle gołej pensji

Ciekawski

Wszyscy piszą tylko o pracy jako spawacz. Jak to jednak wygląda jako operator CNC? Jakie jest średnie wynagrodzenie na tym stanowisku z kilkuletnim doświadczeniem? Chodzi mi o pracę w Gdyni.

Jest niezle

No, ściema na maxa. Produkcja i sprzedaż idą pełna para, ale przecież to ściema. Pewnie od razu za rogiem towar wraca.

xxx
@Jest niezle

Produkcja i sprzedaż może i idą pełną parą, ale wypłaty maksymalnie zaniżane, bez możliwości odejścia przez 2 lata, zawsze o tym marzyłem.

jest niezle
@xxx

Jaki brak mozliwosci odejscia? Zawin sie chocby dzis. Splac lojalke i bonvajaż.

Znający fach

Hexy bajery i szmery. Prawda jest taka że jakby klient z ameryki północnej zobaczył w jaki sposób są wytwarzana urządzenia w AIC, to by nic nie kupił. Pozytywne opinie, które tutaj się pojawiają są wystawiane przez zarządzających lub kadry. Spawanie ściema, linie laserowa ściema, stanowiska pracy ściema, niektóre ogłoszenia już wiszą kilka, kilkanaście miesięcy. Nastawienie są na zarobek w najkrótszym czasie. Faje jest tylko to, iż chyba jedyni mają takie sekcję ASME w Polsce, ale co do stoczniowych poważnych klimatów to otchłań, dlatego uprawniają spawaczy bez strony trzeciej, czyli jednostki notyfikowanej. Lepiej zapytajcie ile dyrektorów, kierowników poleciało lub odeszło z tego obozu zakłamania i propagandy. Ściema na maxa - nie polecam - szkoda zdrowia i czasu. Spawaczy dymają na pseudo lojalkach.

odp: sedzia

Przy dobrych wiatrach kolego, bo i tak coś ci utną bo nie wyrobisz ich normy(niemożliwej do wyrobienia) itp...

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.