AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Bil

Moment lodówki są myte raz w tygodniu taka jest informacja. To ludzie nie pilnują swojego jedzenia, w domu też tak zostawiasz aż zielenieje? Jak są wyrzucane , to jest afera.

Biełyje nosy

Podwyżek inflancyjnych nie przewidują, bo po co, skoro wynagrodzenia są chyba wg nich największe na rynku, dwa razy w roku poszła minimalna pensja do góry i chyba czekają z podwyżkami, aż podniosą tą minimalną do poziomu obecnych płac w firmie. Rozpatrują każdego inwidulanie, mówiąc, że trzeba się rozwijać, ale jest tu grono osób, które od lat pracują na jedynym projekcie i dostają podwyżki, bo porostu są. (usunięte przez administratora)

Filip

Czy warto zatrudnić sie w dziale kj, na jakie stawki można liczyc?

Czy warunki zatrudnienia oferowane przez AIC S.A. dla pracy jako Elektryk są dla was satysfakcjonujące?

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Nowi rządzący w Tuchomiu

Ktoś tu już wspominał że Tuchomiu mamy nowe kierownictwo produkcji. Z tego co już wiemy, całą ta ekipa to byli spawacze. (usunięte przez administratora)

Operator

Odniosłem skrajnie inne wrażenie. Miły, uśmiechnięty i widać, ze ma doświadczenie . Podszedł, zagadał, chciał się czegoś dowiedzieć. Stara gwardia Waldka będzie nie dość, że zazdrosna to się trzęsie, ze trzeba będzie się za robote wziąć, a nie tylko siedzieć w biurze.

pracownik zasłużony

Pyta i macie problem. pracowałem w tuchomku a teraz w gdyni. Wiem jakie byly a raczej nie byly wymagania w tuchomku , a jakie sa w gdyni. to pewnie jest twoj problem . radze sie zabrac do roboty a nie biadolic

Mr Bean

Niestety ten brygadzista taki już jest. On wiecznie musi się przyczepić. Nawet o byle coś. Bez zaczepki dla niego dzień jest zmarnowany. A jak masz problem, to zaprasza na rozmowy pod jego biuro, z których nic nie wynika. A co gorsza, z tych rozmów i tak wychodzi, że to ty jesteś winny. A brygadzista nie potrafi przyznać się, że nie ma racji. Piszę to z doświadczenia, bo miałem okazję u niego na dziale być.

Ferdek

Przed rozpoczęciem tego procesu było w AIC 700 pracowników. Teraz jest nas 600. Przez fakt że AIC przespało postęp w tej branży i może mieć poważny problem ze sprzedażą przestarzałych technologicznie wymienników ciepła które zajmują praktycznie całą przestrzeń magazynową już są przewidziane kolejne grupowe zwolnienia. Jeśli firma nie pozbędzie się tego co zalega to ilość pracowników zostanie zredukowana do 400. Przekonamy się o tym w październiku/listopadzie. Ze spotkań i obietnic przełożonych nic nie okazało się prawdą. Dyrektor Produkcji Jacek Filbrandt zapewniał nas 2 tygodnie temu że to koniec zwolnień. Okazało się że on niema żadnej wiedzy na ten temat.

Big klamot

Firma na 5 *. Wypłata na czas a czasami nawet szybciej. Praca jest wystarczy wolno robić. Podwyżek nie ma ale i tak nie chciałem bo jak byłem na l4 i nie dostałem premii absencyjnej to sobie poradziłem.

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że kończyłem u nich także szkolenie. Ogólnie stwierdzam że w porównaniu do kursów zewnętrznych to faktycznie idzie się czegoś nauczyć. Oczywiście jeżeli ktoś nie ma talentu to zawsze zrzuci swoje niepowodzenia na instruktora ale oni tam naprawdę całkiem dobrze uczą w porównaniu do czasu jaki mają do dyspozycji. Dalej niestety nie jest aż tak kolorowo. Na szkoleniu mówiono że tej firmie nie jest aż tak bardzo ważny staż pracy jak umiejętności. Jeżeli masz większe umiejętności to automatycznie będziesz zarabiać więcej. (usunięte przez administratora)

Podobnie w uzasadnieniu ww. wyroku z 15 listopada 2006 r., Sąd Najwyższy zauważył m.in., że Pracodawca ma w zasadzie obowiązek udzielenia tego urlopu, ale wyjątkowo może jednak odmówić jego udzielenia, jeżeli zachodziłaby sytuacja, której nie można byłoby pogodzić z zasadą dbałości o dobro i mienie pracodawcy (art. 100 § 2 pkt 4 k.p.), na przykład wówczas, gdyby wszyscy pracownicy określonego zakładu pracy lub jego wyodrębnionej części, albo znacząca ich część, wystąpili o udzielenie im urlopu na żądanie tego samego dnia.

gagag

Pracowałem 1 rok i 3 miesiące na spawaczu, nie podnieśli mi pensji ani o złotówkę. Brygadier przy tej okazji bezskutecznie komunikował się z kierownictwem

Konstruktor

Jakie mniej więcej osiągalne widełki jako konstruktor R&D w Pruszczu? Osiągalne 8-9 brutto z dużym doświadczeniem przy projektowaniu wymiennikow ciepła i zbiorników ciśnieniowych? Jakieś opinie o oddziale w Pruszczu?

techniczna
@Konstruktor

Myślę, że w działach inżynierskich takie stawki są spokojnie do uzyskania. Wprost tego ci oczywiście nikt nie powie z wiadomych względów, ale ile wynegocjujesz przy rekrutacji to twoje :) Patrząc na to, że w innych firmach stawki idą w górę to na twoim miejscu ubiegałabym się o 10 tysięcy brutto, by nie wypaść z widełek rynkowych.

Warto iść tu do pracy jako inżynier testu? Na jakie zarobki można liczyć?

Pracownik Produkcji

W tym roku mało zleceń .... Pracownicy muszą brać urlopy bo nie ma pracy . Czemu Firma nie płaci tych dni jako postojowych skoro to nie jest z winy pracownika ???!!! Ludzie sami będą się zwalniać, kwestia czasu niestety

Dominika
@Pracownik Produkcji

A te dni przestojowe i dni, kiedy trzeb brać urlop, to ile tego jest? To jest kilka dni pod rząd? Kilka tygodni? A jak ktoś nie chce brać urlopu z tego powodu, to wtedy firma co robi?

Wyssany z urlopu
@Dominika

W Gdyni było tego 6 dni, od poniedziałku do poniedziałku. A dlaczego nie ma postojowego? A no dlatego, że dali Ci wybór. Albo możesz wziąść urlop, a jak nie chcesz urlopu to przyjdź i lataj ze (usunięte przez administratora) cały tydzień. A że taka robota mało komu pasuje, to większość wzięła urlop i oczywiście później będą problemy, bo niektórzy już nawet nie mają z tego tytułu urlopów(ale przecież mogli przyjść bawić się w sprzątnie) Kwestia postojowego w tej firmie nigdy nie była poruszana, a pracuje tu ponad dekadę. Jak nie było kiedyś prądu to wysyłali do domów, a później musiałeś to jeszcze odrabiać po godzinach czy w soboty xDD Śmiech na sali.

Przemo
@Wyssany z urlopu

Wiele firm tak robi i nikomu korona z głowy nie spadnie jak chce pracować i posprząta swoje stanowisko pracy, zadba o maszyny i nie bierze urlopu. No cóż jak komuś się nie chce zawsze znajdzie wymówkę ,a później marudzi jak Ty.

Blazej

Czy jesteście zadowoleni z premii świątecznej w formie ciasteczek korzennych? Ta firma to żenada

Inni mają gorzej
@Blazej

Przez ostatni miesiąc w każdy wtorek i czwartek miałeś ciasta i owoce. Czego Ty jeszcze chcesz? Przez cały rok masz dostęp do darmowej kawy i herbaty. Gdzie indziej mogą o tym pomarzyć. Premia może będzie za 4 lata, kiedy to będzie kolejny większy jubileusz. Więc możesz czekać albo pójść gdzie indziej.

@Inni mają gorzej

Odnośnie wtorków i czwartków - nie każdy się załapał, ponieważ nie każdy pracuje w te dni (czterobrygadówka) lub po prostu wiele niewychowanych osób rzucało się na słodkości niczym chytra baba z Radomia i brało po kilka porcji

Leon
@Blazej

Dokładnie zgadzam sie lepiej by dał w kieszeń ludziom na świeta w koncu pracują na nich a nie dobrego wujka rżnie firma kicha tylko zewnętrznie ok a w środku zoo razem z banderowcami.kible by lepiej zrobili żeby sie nie zapychały????

małpa
@Blazej

Dostali banany i pomarańcze, wracać do cyrku. Brak podwyżek w przeciągu roku chociaż o galopująca inflację, myślałem, że może zrekompensują to jakąś premią na świeta wyjątkowo, tak 1% szansy. I się nie zawiodłem na firmie. Nie dali nic, tylko to co można wrzucić w koszta, by sobie od podatku odliczyć, ciastka i owoce. Dla mnie to już ostatnia wiadomość od pracodawcy - tak jak tutaj najlepsza rada panuje w firmie - nie podoba się to się zwolnij - tak zrobię po kilku latach pracy.

@małpa

Już pomijając fakt że nie dali żadnej premi , to oni nawet nie potrafili napisać wesołych świąt na e-maila czy na tych telewizorach na całej hali

Wuj
@Leon

Ciekawe przypuszczam że koszt owoców i ciast na osobę wyniósł około 80 zł , jakbyś zamiast tego dostał taka premie to byś nie psioczył? Haha na bank byś napisał ,że za mało ...

Uważny

Dla przyszłych chcących pracować w dziale bhp. zastanówcie się dwa razy. Nie bez powodu jest taka rotacja. Nie rozumiem czemu nikt wyżej nie widzi pewnych zachowań

@Uważny

Można prosić o rozwinięcie myśli?

Uważny
@Zainteresowany

Problem tkwi w kierowniku działu. Nie wiem czy szanowna pani Kamila nadaje się by być liderem. Nie liczy się ze zdaniem innych a to dopiero początek. W sumie bardzo ciekawe jakie ma zadania sama pani kierownik? Bo wszystko deleguje pracownikom no chyba, że ich nie ma bo uciekają od niej wszyscy.

fakt
@Uważny

to prawda, z tą kobietą nie idzie się dogadać w żadnej kwestii.

Jasne. To Toja opinia @Zuzi tutaj możesz miec swoją. Pewnie wiele osób ją lubi, ja tylko opisałem jak w moich oczach zaczęły się tarcia. I tak jak napisałem ze nie wiem czy z mojej winy czy z jej. Chociaz to wypowiedzenie 3 dni przed świetami to bylo coś wspaniałego ???? Ale to już za mną na szczęście. Najlepszego na święta, również dla Kamili

Pytając

Mam jedno proste pytanie dlaczego bracia ukraicy są lepiej traktowani od nas pozwala im się siedzieć beż pracy po 12 h a jak idziesz po podwyżkę to słyszysz nie ma na to pieniędzy . Liderzy i brygadziści obchodzą się jak z jajem a nas zaganiają do dziwnych robót a Ci za przeproszeniem mogą siedzieć po 12 h moze ktoś mi udzielić odpowiedzi bo dyrekcja nie widzi chyba problemu

@Pytając

A rozmawiałeś z dyrekcją?

Widzący
@Ktoś

Co za kretyńskie pytanie! Czy rozmawiałeś z dyrekcją? (usunięte przez administratora) Dyrekcja wie że ten bajzel kręci się tylko dzięki tanim Ukraincom. Przymykanie oka to sposób na utrzymanie ich w firmie. Są faworyzowani na karzdym stanowisku!!! Ostatnio jak brygadzista poprosił Ukrainca by ten przeszedł na inne stanowko, to usłyszał w odpowiedzi że jest rasistą! To idiotyczne i wyjątkwo beszczelne oskarżenie. Taki pracownik powinien natychmiast być usunięty z firmy! Tym czasem wszystko rozeszło się po kośćiach i zaraz kolejni będą tak mówić do przełożonych.

@Pytając

Czyli wolisz marudzić niż iść pogadać z kadrą zarządzająca. tak?

Nokia
@Ktoś

Ty musisz być z biura? Nie masz najmiejszego pojęcia o czym piszesz! Kadra zarządzająca czyli kto? Obecnie w całej firmie już nawet kerownicy produkcji nie mają nic do powiedzenia. Wyrzej są już tylko wróżki i elfy. Nowy dyrektor produkcji nie wie co robi i o czym mówi. Marnuje pieniądze na sprzęt który nigdy nie będzie urzywany. Jego pomysł na zwiększenie wydajności był taki, żeby w IMS uciąć 10/30% z czasów przeznaczonych na wykonanie prac. Czasy które przed tą zmianą były absurdalne teraz są już w 100% nie realne :) Jeśli ten człowiek przetrwa do końca roku to AIC powinno zmienić nazwę na Disneyland.

Sylwia
@Pytając

hmm... może to przez sytuację na Ukrainie? czy przed wojną też tak było?

@Nokia

Radzę ci jednak skoczyć do tej wróżki i Elfów pogadać, bo dostaniesz zmarszczek od tego marudzenia ;) A z tym dyrem gadałeś , czy gryzie?

Wszędzie to samo
@Ktoś

Z całego wątku można wywnioskować że w firmnie niema komunikacji pomiędzy biurem i pracownikami. Wymagania vs żeczywistość to coś czego kierownicy nie chcą zaakceptować i przez to są ciągłe rotacje pracowików. Ja pracuję w Dellner ale bardzo powarznie rozważam odejście. Z tego co widzę na forum AIC to chyba sytuacja jest bliżniaczo podobna. Czas się przebranżowić.

Byly pracownik2
@Wszędzie to samo

Poważnie rozważ przeczytanie słownika

@Ktoś

Te odpowiedzi ewidentnie pisze ktoś z góry. Chcę wiedzieć kto narzeka. Trzeba iść do inspekcji Pracy.

nick

ci z gory to maja gdzies anonimowe narzekania na jakims forum. Zaden madry czlowiek nie bedzie tu zagladal zeby opienie zbierac. A juz na pewno nie bedzie tu pisac. Ci z gory maja niezly ubaw czytajac to, nie musza tu nic dokladac.

Beata

A co ci te osoby przeszkadzają? Ze pracują?

hahaha
@Nokia

Patrz przetrwał , ale gdzie ucięli te czasy ja się pytam ?

Cięcie godzin Ukraińcom

Jeśli pomysł wejdzie w życie to od Kwietnia/Maja w Tuchomiu nie będzie miał kto pracować. Już raz taka akcja była. W ciągu 2 tygodni prawie wszyscy odeszli. Ci ludzie pracują po 12h na dobę 6-7 dni w tygodniu. Wynajem + opłaty płacą to dla nich koszt 3 tysiące +. Komuś na górze bardzo brakuje wyobraźni. Sprawy skomplikują się bardzo szybko i bardzo poważnie.

Durak
@Cięcie godzin Ukraińcom

A ile mają siedzieć na (usunięte przez administratora) jeśli nie ma pracy ? A miejscowi pracownicy to nie maja wydatków , rodzin i opłat ?.?

czy jest sens aplikować na stanowisko Automatyk (Dział Realizacji Projektów RMA)? jaki zarobki na takim stanowisku? jaka atmosfera w pracy?

XXX
@Kandydat

Tak. RMA jako business unit AIC działa dość niezależnie i panuje tam całkowicie inna atmosfera. Projekty wewnętrzne, zespół zgrany. Zarobki.. min. 6k netto na start dla automatyka

Spawacz

Myślę, że jest normalnie co do pracy, na pewno lepiej, niż ich w wielu miejscach produkcyjnych. Przyszedłem na szkółkę, zostało mi bardzo dokładnie wyjaśnione jakie są wymagania podczas lojalki, warunki podwyżek i ich wysokość, warunki premii i wysokość, plik pdf na maila z odkladnym opisem regulaminu premiowego i generalnie co do wynagrodzenia. Na początku roboty było dużo i faktycznie można było się więcej nauczyć, teraz jest różnie, ale nadal myślę, że mam możliwość i jestem zachęcany do nauki kolejnych stanowisk. Co do brygadzistow, liderów, kiero, bhp to ci, z którymi miałem styczność są dosyć ostrzy i dyscyplina jest surowa, ale nie jest to coś, na co nie potrafię się zgodzić i też nie czuje się źle traktowany. Socjal też mi pasuje, premia na święta byłaby miła, ale jednak pamiętajmy, że to dobra wola pracodawcy. Na chwilę obecną jestem zadowolony i nie myślę o zmianie pracy a pół roku stuka. Trzeba jednak też wspomnieć o tym, że jeżeli ktoś naprawdę leci w chu...no to nie pójdzie na inne stanowisko, nie dostanie zbyt dużo pracy a inni pracownicy mogą się denerwować. Mówię na przykładzie pewnej osoby(która myślę, że umieściła tu opinie) która przez przynajmniej dwa miesiące nie podołała złożeniu żadnego pakietu a potem ostentacyjnie 8h nic nie robiła (do momentu wypowiedzenia) mając za to dużo pretensji. Nie wypowiadam się też oczywiście za innych, a jedynie osobiście czuje się w porządku w AIC i zobaczymy, czy tak zostanie. Nie jest idealnie, ale jest całkiem dobrze

Oceniający

Szkoda, firma z ogromnym potencjałem ale ciągły brak organizacji i decyzyjności dobija i demotywuje. AIC wogóle nie reaguje na sytuacje zdrowotną w zakładzie pracy. Pomimo pandemii i dużego zachorowania na grypę, ludzie nadal przychodzą chorzy do pracy, ustawiając sobie cały asortyment leków przed twarzą, smarkają, kaszlą i zarażają, nie zwracając uwagi na zdrowie kolegów i ich rodzin. Zniesienie możliwości korzystania z Home Office to dodatkowe uniedogodnienie. Ubogi pakiet socjalny

Patafiian

PPE i Opieka jest głownie opłacana przez pracowników z lekkim bonusem od firmy - program wsparcia stymulowany przez Państwo- żadna łaska :P

Grzegorz
@Patafiian

PPE tym się różni od PPK że w 100% jest opłacane jako składka przez pracodawcę czyli AIC. W AIC wice pracownik wrzuca dokladnie 0zl . Opieka medyczna , spójrz na kwitek płacowy, masz pewnie koszt własny 1zl. Także też koszt pełen AIC. Następnym razem się przygotuj jak się wypowiadasz.

Były parobek

Co sie stalo ze szukaja nowego dyrektora do dzialu jakosci? Xd Ogolnie to polecam jak ktos ma blisko i nie ma nic innego do roboty. Mozna sie dogadac i brac drugie zmiany w miedzyczasie umawiajac sie na rozmowy kwalifikacyjne w godzinach porannych. Wyplata zawsze na czas(xd xd xd) i to tyle z „plusow”. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.