CCC S.A.

Opinie o CCC S.A.

Cześć, Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Planning & Analysis Specialist do biura w Krakowie. Czy mógłby ktoś przybliżyć specyfikę tego stanowiska w CCC? Na jakie widełki można liczyć? Jak wygląda kwestia godzin pracy i jaka jest atmosfera w biurze? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje.

Krzysiek

Byłem tam kierowcą. Zarobki jak na Polkowice całkiem wporzadku. Warunki dobre. Gdyby nie lepsza praca żony to zostałbym.

tomek

Fachowa pomoc w sklepach, miła obsługa, z butami nigdy nie miałem żadnych problemów, dobrze służą przez kilka lat

Ona

Nie polecam!!! Mimo iż pracowałam w tej firmie krótko nigdy i nigdzie mnie tak nie potraktowano jak w tej firmie. Nie dość iż zatrudniają ludzi z grupą to dają papier aby lekarz wyraził zgodę na pracę 12 godzinną. W moim przypadku lekarz nie podpisał takiej zgody i powstał problem. Kierownika pod którą byłam brak słów wydzierala się a raz zrobiłam mi taką awanturę że klienci wszystko słyszeli. Straszyła non stop kierowniczką regionalną że pozwalnia wszystkich że nie jest zadowolona z mojej pracy itd. Zaś kamery na sklepach są tylko po to aby obserwować wyłącznie pracowników czy czasem nie stoją i nic nie robią zamiast obserwować (usunięte przez administratora) który kradną maskra!!

rekrutacja online, zadzwonili i zaprosili na rozmowę

"Jakie masz doświadczenie" "Co planujesz w życiu" "Jaka dostępność"

Jakie narzędzia pracy zapewnia CCC S.A.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Janek

Można liczyć na auto jednak zależy na jakim stanowisku pracujesz i w jakim dziale. Prywatne kilometry są rozliczane- potrącenia z wypłaty

Rozgoryczona

Niepolecam! Jestem zniesmaczona podejściem kierownictwa tej firmy do ludzi którzy pracują na obrót i dochody tej firmy, jednej z największych w Polsce! Zero szacunku do pracownika, który pracuje ponad siły. Ciągłe podnoszenie wymagań bez podnoszenia wynagrodzenia. Odgórnie wydawany urlop bez porozumienia z pracownikiem, ciągłe zmiany w grafiku ze strony firmy ale jeśli to pracownikowi wypadnie sytuacja losowa wymagająca nieobecnosci pracownika to jest nie do przyjęcia przez kierownictwo. Brak profesjonalizmu u osób zarządzających zespołem, usłyszany tekst z ust zastępcy kierownika zarówno do mnie jak i do innych pracowników nie powinien mieć miejsca a brzmiał "czy nie wiem co robię w nocy ze swoim partnerem" znosząc zaświadczenie o ciąży pracując 6 lat w firmie i nigdy nie będąc przez ten czas na L4! Jednakże zdarzają się osoby w tej firmie które są normalne, szanujące i doceniające lecz jest ich zdecydowanie za mało!!

ALICJA9090

Pracuje w ccc ok 9 lat. Na początku było ciężko ale sie przyzwyczailam. Zarobki jakie są takie są. Są 3 grupy sklepów i od obrotu rocznego zależy w której grupie jesteś. Każda grupa ma inne stawki ( wynagrodzenie +premia) sa tez dodatki, aglomeracyjne i stazowe. Są sklepy vipowskie i z kategorią A. Tyle zmian bylo w tej firmie, że nic juz mnie nie zdziwi. Dali nam buty pracownicze - za 99 % wiec 5 zl musieliśmy zaplacic za nie (lakierowame, grube w, których nie da się chodzić, ale co ich to interesi). Nacisk na klienta, i na czystość. Podwyżek brak. Szkoda ze zabrali bam premie zadaniowa - tak to chociaz raz na 3 miesiące bylo pare zł na + bo premie sprzedażową dostajemy raz na pół roku o ile plan wyrobimy... Zadaniowke mają tylko kiero i zastepcy co pół roku - jakby tylko one pracowały na wskazniki. Pracuje w zgranym zespole, kierownik bierze pod uwagę dni wolne na nastepny miesiąc, z zamianami nie ma problemu, po prostu dotarlysmy sie i na prawdę jest spoko. Tylko firma oczekuje ze bedziemy robotami, którzy zrobią wszystko w nierealnym dla nas czasie. Czasami się nie da przeskoczyc czegokolwiek.

@ALICJA9090

Fajnie, że jesteś zadowolona z zatrudnienia i atmosfera w Twoim zespole jest koleżeńska. Piszesz, że grafik jest ustawiany pod pracowników. Czy jest na tyle elastyczny, że można łączyć pracę z innymi obowiązkami na przykład z nauką? To istotna wiadomość dla studentów, którzy chcą połączyć pracę ze studiowaniem.

@Szymon

W sklepie w którym ja pracuję nie ma problemów z ustalaniem grafiku uwzględniając szkołę. Nie słyszałem też od nikogo z pobliskich sklepów żeby u nich były problemy. Wiadomo, że jak kierowniczka/kierownik da pracownikowi zmianę w dzień szkoły to każdy normalny człowiek pójdzie do szkoły a nie pracy i pracodawcy są tego świadomi więc starają się być ok

Dama
@Szymon

Myślę ,że tak nie będzie. Pracuje również w sklepie ,była u nas dziewczyna pracowała na pół etatu i nie dawała rady. Niestety nauki też jest dużo.

ALICJA9090
@Szymon

Zawsze mozna sie dogadać co do wolnego na szkole. Nikt nie powinien robić problemów bo wiadomo zycie na ccc sie nie kończy ????

Marcja

Pensja najniższa krajowa, praktycznie bez benefitów jak np. opieka medyczna, dodatki stażowe czy zniżki na produkty. Ciężka do zniesienia atmosfera - kierowniczka już pierwszego dnia mojej pracy krzywo patrzyła, poganiała. Nie można sprawdzać godziny na zegarku w trakcie pracy - a jak sie nie zejdzie w odpowiednim czasie na przerwę to przepada. (usunięte przez administratora) jakich mało. Przychodząc do pracy nie wiem co.jest do zrobienia, na wywieszonym grafiku nie da się doczytać kto co ma zrobić. Mimo zamknięcia sklepu i skończonej pracy trzeba udawać że coś sie robi bo "kamery patrzą". Nawet jak sklep jest ułożony a klientów nie ma trzeba chodzić i udawać że sie coś robi. Paranoja. Wytrzymam tydzień na okresie próbnym i złożyłam wypowiedzenie...

@Marcja

Zniżki, dodatek stazowy jest, pakiet medyczny jest

@Kasia

Mogłabyś dodać, jak pracodawca podchodzi do sytuacji, gdy pracownik musi skorzystać z urlopu na żądanie? Zakładając, że danego dnia z powodu choroby nie jesteśmy w stanie przyjść do pracy, to chciałbym wiedzieć, czy pracodawca jest na tyle wyrozumiały, aby pracownik nie miał żadnych nieprzyjemności.

Dama
@Roman

No a jak ma się zachować. Jesteś chora nie przychodzisz lepiej dla innych pracowników bo nie ma epidemii grypy. A wiadomo kiero nigdy nie będzie zadowolony ale coż nie twój problem. Nie ma się czym stresować trzeba być asertywnym.

@Roman

Wszystko zależy od kierownictwa. U mnie nie ma problemu z UŻ. Wiadomo, że to kierownik musi wyrazic na to zgode ale wszyscy jesteśmy ludźmi i każdemu może wypaść coś niespodziewanego.

Lolitka

Czy jest tu jakaś osoba pracującą na 1/2 etatu i ma dopracowania na 3/4 etatu. Bez zapytania czy można dodać godziny?czy może Pani zostać dłużej w pracy czy może przyjść wcześniej... Co druga sobota pracującą po 8h. 3 tygodnie pod rząd pracy na popołudnie. Zmiany Grafiku każdego dnia. Nic nie można sobie zaplanować. Nawet opieki nad dzieckiem bo przychodząc do pracy na popołudnie na drugi dzień w grafiku jest na rano. Nie polecam firmy ccc jeżeli jesteś mama bo nikt tego nie zrozumie w tej firmie. Nie obchodzi ich że masz dziecko i nie masz opieki od tak dla niego.

@Lolitka

Będąc zatrudnioną na 1/2 etatu pracowałaś dłużej. Tu rodzi się moje pytanie. Mianowicie chciałbym wiedzieć, czy pracodawca przy wręczaniu Ci wynagrodzenia uwzględnił to, że przepracowałaś więcej godzin, niż było to zapisane w umowie? Odpowiedz, proszę, jak to w Twoim przypadku wyglądało.

Emilia
@Roman

Za dopracowania masz normalnie płacone

@Emilia

Dziękuję za informację. W takim razie wychodzi na to, że mając zatrudnienie na 1/2 etatu można liczyć na wyższe wynagrodzenie z uwagi na dodatkowe godziny, które wpadną w ciągu miesiąca. Jestem ciekaw, jak w takim przypadku wyglądają urlopy? Można bez problemu otrzymać wolny dzień bez większych problemów?

hej!

Ja również się zatrudniłam w ccc bo myślałam że akurat może się nie zdarzy nic złego z tego co tu Państwo piszecie (naiwność) i niestety ale się przejechałam. Pracuję na okres próbny ale już wiem że nie przedłużę umowy bo tak się pracować nie da - to jest harówka a nie praca. Jestem jednocześnie sprzedawcą, sprzątaczką, magazynierką, układaczką, od reklamacji, przynieś wynieś pozamiataj a TO wszystko za JEDNĄ PENSJĘ. Nie można usiąść na 5 minut. Non stop na nogach. Gorzej niż w komunie. Jeden plus demokracji że można podać DO SĄDU. Takimi firmami powinno się zainteresować Państwo Polskie a najlepiej gazeta. Mam nadzieję że ta pseudo firma padnie czego jej serdecznie życzę.

@hej!

Podpisując umowę na pewno miałaś na piśmie wyszczególniony zakres obowiązków, więc tego się powinnaś trzymać. Dodatkowe prace, które wykonujesz, a nie były wyszczególnione w kontrakcie powinny być ekstra płatne. Porozmawiaj o tym z przełożonym i wyjaśnij sytuację. Jak wygląda według Ciebie wynagrodzenie i czy masz zniżkę na asortyment sklepu? Liczę, że mi odpowiesz.

Durny
@hej!

Wreszcie prawda

InnaP

Niedawno byłam na rozmowie CCC do Działu Towarowania. Rozmowa mega długa, prawie godzinę. Zadania do liczenia, pytania dot. sytuacyjnych zachowań, wymagań co do stanowiska. Praca od 7-15, ale mogą wzywać w niedzielę, sobotę - rozliczenie godzinowe miesięczne nie jako nadgodziny. Nie są w stanie dać nawet 3200 netto specjaliście, zasłaniają się tylko wieloma premiami, z którymi wiadomo jak może być. Nie było później żadnego odzewu, nawet odpowiedzi negatywnej.

@InnaP

Większość firm odzywa się do kandydatów, którzy przeszli pozytywnie weryfikację rekrutacyjną. Czy próbowałaś kontaktować się z działem HR w tej sprawie? Oczekiwania finansowe to bardzo ważny aspekt zatrudnienia, ale czasem dodatki do wynagrodzenia, mam na myśli premię, o której wspominałaś potrafią znacznie podnieść wysokość pensji. Czy inne osoby, które były na rozmowie rekrutacyjnej w CCC mają podobne doświadczenia, czy zupełnie inne?

@Szymon

Wybieram się na rozmowę na stanowisko magazyniera. Jakie są wymagania? Trzeba mieć uprawnienia na wózki? Można jakieś uprawnienia zrobić już w firmie podczas pracy? Doradzisz?

MarekM
@Marek

Dobrze jest mieć uprawnienia, ale słyszałem że zatrudniają też osoby bez kursu i sami go robią. Najlepiej takie potwierdzone egzaminem UDT.

@Marek

Kiedy dokładnie masz rozmowę o pracę na stanowisko magazyniera w firmie CCC? Jeżeli będziesz już po rozmowie, to zachęcam Cię, abyś podzielił się z nami swoimi wrażeniami oraz informacją, czy dostałeś propozycję pracy. Trzymam kciuki i oczekuję na podsumowanie rozmowy.

mag
@Marek

Uprawnienia to tylko przykrywka potrzebuja jeleni do rozładunku tirów :) Jedyne jakie mozesz nabyc uprawnienie to na wózek ale inwalidzki / Pozdrawiam były magazynier

@mag

Mam przez to rozumieć, że praca na magazynie w firmie CCC jest trudna fizycznie? Jako były magazynier mam nadzieję, że pomożesz osobom, które rozważają wysłanie swojego CV i opowiesz o pracy na tym stanowisku. Zachęcam Cię do aktywności w wątku.

MarekM

Ile zarabia na Magazynie magazynier(jezdzacy widlakiem) na rękę bez nadgodzin? W przyszlym tyg mam rozmowę.

Młody

pracuję w dziale inwentaryzacji- praca spoko. Zarobki też w szczególności kiedy wpadnie inwentura zagraniczna.Mozna zarobić, pozwiedzać, praca lekka tylko że w nocy. Dużo plusów , minus taki, ze daleko od domu . Kuple rożni. Fjne jest to, że to ciągła impreza:)

Xyz

A ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w dziale marketingu CCC? Bardzo często tam rekrutują, ciekawa jestem, jaka jest przyczyna.

Honorata

Aga, proszę Ciebie o dodawanie bardziej wyważonych wypowiedzi na wątku dotyczącym pracy w firmie CCC. Nie jest tu mile widziane obrażanie innych osób jak również pracowników tej firmy. Według Ciebie rotacja w CCC spowodowana jest tym, że wiele kobiet w ostatnim czasie zachodzi w ciąże przez co zwalniają się miejsca do pracy dla innych. Czy w takim razie jest coś co mogłabyś napisać o pracy w tej firmie? Warto tam aplikować? Na jakie świadczenia ze strony firmy można liczyć?

mika

W zeszłym roku w CCC Poznań były buty w rozmiarze 39 ,teraz to biały kruk żeby kupić ,co się stało ? Czy zawsze muszę monitować ,są panowie co maja nawet 38 rozmawiałam na ten temat w sklepie ,mimo super obsługi jak można być zadowolonym z zakupów jak nic się nie kupiło ,a wiosna i nadal rozmiarów niema .jak mam kupić buty ???Brzezińska

Ania Polkowice

Cześć wszystkim! Ostaniocpojawilo się ogłoszenie na stanowisko specjalisty ds. Wsparcia działu realizacji zakupów. Czy ktoś może opisać w skrócie co robi taka osoba? Polecacie prace? Jakich zarobków się spodziewac? Warto aplikować czy dać sobie spokój? Proszę o uzasadnione opinie. Dziękuję i pozdrawiam!

Pikuś

Tak jak pisałem. W tej firmie nic się nie zmieniło- wszystko po staremu. Od wysłania CV na kilka stanowisk minęło ponad 2 miesiące i odzew zerowy. Podejrzewam, iż został ten sam dyr. personalny, co woli atrakcyjne kobiety, niekoniecznie nadające się na stanowiska w biurze, lub pracują osoby niekompetentne w dziale rekrutacji. Wielka ściema z zatrudnianiem osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Tylko magazyn, lub praca na sklepie i to ciężka, czyli PR o "pracodawcy społecznie odpowiedzialnym" CCC dla osób z niskim ilorazem inteligencji. Z orzeczeniem nie warto pisać do takiej firmy. Ale to moje zdanie, bo o tym się przekonałem osobiście (doświadczenie w tej firmie). Tak jak pisałem CCC chce zagarnąć pieniądze (oszczędność z wpłat na PFRON, które musi wpłacać za braki zatrudnienia 6% niepełnosprawnych). Założenie: 7000 pracowników w Polsce, czyli CCC musi mieć 6%= 420 osób. Zakładając, iż firma posiada 220 osób, to daje brakujących 200 x ok. 1900 złotych kary do PFRON = 380000 miesięcznie. Tak jak pisałem "kto bogatemu zabroni". Kwotę założyłem 1900, by uprościć obliczenia, bo ona jest powiązana ze średnią płacą od GUS-u i wynosi 40,65% średniej płacy publikowanej i jest ruchoma. A próba pisania, iż takich zatrudnia firma, to nieudolna próba poprawienia wizerunku pracodawcy. Każdy może sam się przekonać, jak nie wierzy. Tak jak pisałem wcześniej, firmie nie opłaca się zatrudniać niepełnosprawnych, bo nie ma z tego żadnych korzyści, chyba, że na magazyn i do sklepów- to są słowa pracowników CCC i te słowa "odszczekali" w sądzie po ogłoszeniu wyroku. I byłem pierwszą osobą, która wygrał sprawę z CCC S.A. wiele lat temu. Myślałem, iż , firma się zmieniła na lepsze, ale to tylko pozory. Pozdrawiam czytających ;-)

Marian

Bardzo dobrze, bity wykupowane :) fb na c...

Brunetka

Szukam mężczyzny- DANIELA z grupy inwentaryzacyjnej:),...Proszę o kontakt-brunetka ze sklepu

Honorata
@Brunetka

Cieszymy się, że najprawdopodobniej znalazłaś swoją sympatię, jednak to - jak pewnie się domyślasz - nie jest odpowiednie miejsce na rozpatrywanie tak osobistych kwestii. Piszesz jako pracownica CCC, czy może jako klientka? Jeśli jesteś zatrudniona w tej firmie, to byłoby świetnie, jakbyś opisała chociaż niektóre z tamtejszych warunków pracy. Zauważyłam, iż często prowadzą tam rekrutację. Opowiesz nam, jak się ona odbywa?

Brunetka
@Honorata

To był impuls, jednak kontakt znalazłam- nie chodzi o sympatię lecz inną kwestię .... Nie jetem pracownikiem sklepu, klientką też nie. Nie wiem nic na temat rekrutacji w tym dziale -jedynie to, że ciągle potrzebują pracowników....Sklepów jest coraz więcej, więc chyba z tego powodu poszukują.

Sprzedawca

W koncu zalozyli zwiazek zawodowy w CCC, moze cos sie zmieni dla zwykłych pracowników.

Jan
@Sprzedawca

Co według Ciebie powinno zmienić się, jeżeli chodzi o pracę w firmie CCC? Z Twojej nazwy użytkownika mogę przypuszczać, że jesteś obecnie zatrudnionym pracownikiem na stanowisku sprzedawcy, dlatego chciałbym, abyś ocenił pracę na tym stanowisku na podstawie swoich doświadczeń. Jednym z podstawowych składników Twojego wynagrodzenia jest prowizja od sprzedaży, czy może pracodawca w inny sposób wynagradza pracowników?

Sprzedawca
@Jan

Powinno się zmienić podejście pracodawcy do pracowników salonów. Jesteśmy na samym końcu "łańcucha pokarmowego" choć tak naprawdę to właśnie salony generują zyski. To my pracujemy z towarem i klientami, pracy mamy coraz więcej, wynagrodzenie jest słabe (mówimy tutaj o sprzedawcach), ludzi do pracy coraz mniej, a najgorsze że nawet jak lubisz swoją pracę i jesteś w niej dobry to i tak nikt cię nie docenia. I nie mam tutaj na myśli kierownika, bo ja akurat mam fajnego, ale kierowników regionalnych. Żyją w swoim świecie, logiczne argumenty do nich nie trafiają, ciężko się z nimi współpracuje a niestety wszystko od nich zależy. Wiadomo każdy myśli o sobie, ale od osoby zarządzającej całym regionem salonów chciało by się oczekiwac odrobimy profesjonalizmu, a nie tylko kasa, kasa.

Ilona
@Sprzedawca

A tak realnie patrząc można sobie w miarę dobrze tu zarobić?

s
@Ilona

w sklepie przy wymiarze pracy na 3/4 etatu dostaje się przelew na 1150zł. Czy dla Pani Ilony to 'realnie patrząc dobre zarobki', za prace ponad siły?

Zostaw merytoryczną opinię o CCC S.A. - Polkowice

• Jak się pracuje w CCC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy CCC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CCC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 2 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CCC S.A.?

Kandydaci do pracy w CCC S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CCC S.A.