Opinie o Pronos Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Pronos Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pronos Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pronos Sp. z o.o. w Wrocław

Ciekawa Nowy wpis

Ciekawa jestem pracy jako Customer Success Manager. Gdy w zeszłym roku kogoś szukano na to stanowisko to wskazana była forma rekrutacji zdalnej, pracy również. Czy to do dziś aktualne? mam daleko do biura i taka współpraca by mi odpowiadała

a teraz jak macie w trakcie pracy? jaka atmosfera? ktoś pisał jeszcze z parę miesięcy temu, że wcześniej się uśmiechał lecz cos mu ten uśmiech odjęło. Co takiego? Już wcześniej interesowała mnie taka oferta dla Analityka Biznesowego, teraz ponownie się jej przyglądam. Jak sadzicie jakie są szanse by się dostać jeśli brało się jak na razie udział tylko w trzech projektach? Pytają o to na starcie

QuantumGazer Nowy wpis

Ostatnimi czasy morale w firmie znacząco spadły. Zarząd od kilku miesięcy regularnie sygnalizuje w rozmowach z pracownikami problemy finansowe. Lokalni pracownicy nie chcą chodzić do biura, co skutkuje praktycznie pustym biurem poza wtorkiem i czwartkiem, gdzie ustalone jest chodzenie poszczególnych zespołów do biura. Jeśli rozważasz stanowisko analityka biznesowego, radziłbym dokładnie przemyśleć tę decyzję. Istnieje ryzyko, że wbrew Twoim oczekiwaniom, możesz zostać poproszony o przejęcie dodatkowych obowiązków, na przykład menadżera projektu, co spotkało jednego z naszych poprzednich analityków. Dodatkowo benefity pozostawiają dużo do życzenia, patrząc się na konkurencję.

Misiek Nowy wpis
@QuantumGazer

Nie wiem jaki teraz bunt na pokładzie, ale za moich czasów to trzeba było być raz w tygodniu. Nasz zespół miał środy, ale rzadko ktoś był, bo większość z nas spoza Wrocławia. Nikt nie zmuszał do przyjazdu chociaż pamiętam, że na rozmowie pytali czy raz na miesiąc mógłbym być. Ja tam trzymam za nich kciuki i czasem patrzę co u nich słychać. Ogłoszenia na analityka nie widziałem, więc nie wiem do jakiego działu szukają. W każdym jest chyba mocno różnie, bo projekty są bardzo różne.

Dreptak

Powiem tak... kiedyś czlowiek przychodził z uśmiechem na twarzy, teraz czuję się jak na drodze krzyżowej...

xyz

Pronos to firma z potencjalem, niestety szef J., z ktorym bezposrednio sie wspolpracuje znaczaco wplywa na niskie morale pracownikow oraz ciezka, niezdrowa atmosfere. Jest to osoba, ktora uwaza siebie sama za najmadrzejsza i najlepiej zorientowana, a swoim zachowaniem wywiera ciagla presje. Obecnie atmosfera w firmie jest nie do zniesienia i nic nie wskazuje na to, ze to sie zmieni.

ABC
@xyz

Jako były pracownik mogę się pod tym podpisać :) Projekt ruszy do przodu, jak w.w osoba przestanie forsować swoją wizję zarządzania - które jak życie pokazało doprowadziło do masowych odejść. Trzymam kciuki za projekt, ale to kadra musi sobie sama odpowiedzieć na pytanie w kim leży problem

Nikita
@xyz

No patrz, ja mam takie wrażenie, że ktoś tu źle ocenił sytuację w firmie Pronos. Zgadzam się, że szef J. może czasem być dość mocno wymagający, ale z mojego doświadczenia wynika, że to właśnie dzięki niemu nasz zespół programistów działa tak dobrze. Wie, co robi, zna branżę na wylot i ciągle nas motywuje, byśmy dawali z siebie wszystko. Nie wiem, może to kwestia tego, że ja jestem kobietą, ale osobiście nie odczuwam ciągłej presji ze strony szefa. A wręcz przeciwnie - zawsze stara się pomóc, gdy mamy jakieś problemy, a jednocześnie daje nam dużo swobody w realizowaniu projektów. Nie wiem też, skąd ta opinia o niskim morale w firmie. Ja pracuję tu już jakiś czas i nie zauważyłam takiego problemu. Wręcz przeciwnie - zawsze panuje u nas bardzo przyjazna i otwarta atmosfera. Wszyscy chętnie ze sobą współpracują, a kobieta, która jest naszą PMką, to prawdziwa wulkan energii i inspiracji dla całego zespołu. Nie mówię, że wszystko jest idealne, ale w mojej opinii firma Pronos to naprawdę dobry wybór dla każdej kobiety, która chce pracować w ciekawym i rozwijającym się środowisku programistycznym.

Bywalec
@xyz

Chyba nie jesteś zbyt na czasie skoro piszesz o nim dokładnie w dniu kiedy ogłosił zmiany organizacyjne w firmie. Jeśli ktoś szuka pracy gdzie będzie robił tylko szkolenia i czekał na realne projekty... to nie tu. Jeśli ktoś chce się rozwijać - powinien spróbować. Firma idzie ciągle do przodu. Kto chce - zawsze znajdzie coś dla siebie. Inni - znajdą powód do narzekania... ale to akurat w każdej firmie, bo wszędzie dobrze będzie nas nie ma.

@Bywalec

No i te zmiany organizacyjne to jakie tak właściwie skoro o nich już wspominasz? Pytanie tylko czy zauważasz jakieś wady, na które można ponarzekać i ewentualnie je naprostować? Na co jako pracownicy wspólnie ma się wpływ?

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Pronos Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku Tester oprogramowania. Jaki był jej rezultat?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
P

Pracodawca zapewnia dobre warunki pracy, w tym wygodne i nowoczesne biuro oraz przyjazną atmosferę. Szef jest kompetentnym i przyjaznym człowiekiem, który dba o swoich pracowników. Niestety, programiści zatrudnieni w firmie mają duże problemy z estymowaniem zadań, co skutkuje częstymi opóźnieniami w realizacji projektów. Jakość kodu i architektura aplikacji WEB pozostawiają wiele do życzenia, co powoduje problemy z skalowaniem aplikacji i utrzymaniem jej w dobrej kondycji. Najchętniej napisałbym całą aplikację na nowo, zgodnie z obecnymi standardami, ponieważ obecna aplikacja jest zbudowana na przestarzałym Parse API, które nie spełnia już dzisiejszych wymagań branży. Zamiast Parse API, wykorzystałbym Firebase, ponieważ zapewnia on dużo lepsze narzędzia i funkcjonalności dla aplikacji mobilnych i webowych. W mojej pracy wykorzystałbym różne wzorce projektowe w TypeScript i MongoDB, w tym wzorzec MVC, wzorzec fasady, wzorzec singleton, wzorzec fabryki i wzorzec strategii. Uważam jednak, że baza danych MongoDB nie jest odpowiednia dla aplikacji webowej, ponieważ nie jest skalowalna i nie zapewnia wysokiej wydajności. Zamiast tego, proponuję wykorzystanie bazy danych Oracle, która jest bardziej stabilna, skalowalna i zapewnia wyższą wydajność. Atmosfera w zespole jest słaba, a pracownicy nie posiadają odpowiedniej kultury osobistej, co wpływa na spotkania i współpracę w zespole. Należy podjąć działania, aby poprawić atmosferę i relacje między pracownikami. Node.js na backendzie uważam za pomyłkę, ponieważ nie jest on tak efektywny i skalowalny jak PHP. PHP jest dużo lepszym wyborem dla branży retail z wielu powodów. Po pierwsze, PHP jest popularnym językiem programowania i posiada wiele narzędzi i bibliotek, co ułatwia rozwój aplikacji. Po drugie, PHP zapewnia wyższą wydajność niż Node.js. Po trzecie, PHP jest łatwiejszy w użyciu i bardziej intuicyjny dla początkujących programistów, co ułatwia szkolenie i rekrutację nowych pracowników.

Dominik

Kiedy pracowałem w projekcie retailowym w technologii Oracle, byłem bardzo zadowolony z mojego pracodawcy. Firma była tak wspaniała, że nie tylko płaciła nam konkurencyjne wynagrodzenie, ale także dostarczała nam czekoladki z 24-karatowego złota, której oczywiście nikt nie jadł, bo były za cenne. Mój szef był bardzo kompetentny i doświadczony w branży retailowej, ale również świetnym tancerzem break dance. Wszyscy pracownicy byli traktowani z szacunkiem i zaangażowaniem, chociaż musieliśmy też nosić koszulki z wizerunkiem naszego CEO, który był wciąż z nami, ale tylko na poziomie naklejki. Firma oferowała nam również atrakcyjny pakiet benefitów, takich jak prywatna opieka medyczna, dodatkowe dni wolne i oczywiście kurtki z kieszeniami na dinozaury. To sprawiło, że praca była jeszcze bardziej satysfakcjonująca, ale wciąż ciężko było zmieścić się z tymi kurtkami do foteli biurowych. Co więcej, Oracle oferuje wspaniałe narzędzia do projektowania i zarządzania bazami danych, które były tak łatwe w obsłudze, że nawet moja babcia by się z nimi nie pogubiła. System Oracle umożliwiał również integrację z różnymi systemami i narzędziami, co było niezwykle pomocne przy tworzeniu rozwiązań retailowych, ale nie pomagało nam w wychowywaniu żółwi ninja, co było niestety jednym z naszych zadań. Ogólnie rzecz biorąc, byłem bardzo zadowolony z mojego doświadczenia w tej firmie i chętnie bym tam wrócił, gdyby nadarzyła się taka okazja.

Szymon

Wspomniano w jednym z wątków, że firma nie zachęca doświadczonych pracowników do zostania. To przez obciążenie pracą czy bardziej zarobki? Java Script Dev oferowali kiedyś 8k-12k - a jak teraz?

CBA
@Szymon

Obciążenie. Z kasą jest jak najbardziej OK. Tylko co Ci po kasie, jak nie masz kiedy ją wydać, albo kiedy już ten czas jest - brakuje Ci siły, żeby zrobić cokolwiek sensownego? We Wrocławiu jest wiele firm które oferują akceptowalny, albo świetny balans życie-praca.

Czy Pronos Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Były

Zatrudniają studentów, ale myślę że staż też możliwy.

@Były

To za Twoich czasów nie było tutaj żadnych stażystów?

@Weronika

Byli studenci zatrudnieni na zlecenie. 3-4 lata temu za stawke 2,5k netto, ale po pol roku 3k i tak dalej.

@Były

Czyli ostatecznie ile student po takim czasie tu wykręci skoro "i tak dalej"? ;)

Barbara
@Były

hmm... a czy nie było szans aby student dostał umowę o pracę? :)

@Weronika

Znaczy ja osobiście uważam, że im słabo szło- chodzi o studentów. Lepszym pomysłem było zachęcić do zostania obecnych pracowników, albo ich odciążyć choćby testerami ( bo ich brak). są duże szanse na uop, Ci studenci co się odnaleźli to zostali. Osobiście kojarze ze 2 chyba odmówiono dalszej współpracy i ktoś tam kiedyś odpadł po okresie próbnym. ale to współpracownicy się na niego żalili.

Sławomir
@Były

To dla mnie dobra wiadomość bo ja bym się chciał tu zaczepić po studiach a zależałoby mi na stałej pracy. Długo trzeba czekać na uop? Bo pewnie na początek jest się na zleceniu co?

On27
@Sławomir

Nie polecam. Chyba ze lubisz darmowe nadgodziny i niską wypłatę. Inne firmy również zatrudniają juniorow i płacą o wiele więcej (santander np.)

@On27

Ale te nadgodziny to podobno chociaż nie tak często się tu zdarzają? A przynajmniej ktoś tak wspomniał. O wiele więcej czyli o ile niby?

JaSnowidz

Nadgodziny? Pierwsze słyszę.

junior
@Sławomir

Taki praca marnie płatna więc się zastanów.

Lolek
@JaSnowidz

jasne, że są! kilka razy zdażało mi sie dłuzej zostać odbieralem to pozniej jako dni wolne.. a nawet raz bonus wskoczył

@Lolek

O widzisz, czyli jeszcze bonusem motywują? A jak one tak właściwie wychodzą? Tegorocznego już nie znasz, bo nie pracujesz? Jesteś mimo wszystko na bieżąco? Aktualne stawki o nowego roku by mnie interesowały, podskoczyły jakoś konkretnie?

Jezeli myslisz o dolaczeniu do tej firmy to zdecydowanie odradzam. Od wrzesnia trwa lawina odejsc/zwolnień co przekłada się na atmosferę pracy. Poczatkowo wspolpraca zapowiadała się super (szczegolnie na rozmowie rekrutacyjnej), wiele obiecywali. Rzeczywistość jednak wyglada inaczej, wyciskają z pracownika ile sie da, nie dając nic w zamian (mam na myśli przestrzeń i wsparcie w rozwoju), brakuje osob na stanowiskach seniorskich, które jako jedyne okazują chęć pomocy. Większość osób w Magenesie ma krotki staż pracy - panuje BARDZO duza rotacja pracowników.

Sławomir

Jak jest tyle odejść to jeszcze dodatkowo zwalniają ludzi? Piszesz że brakuje pracowników a ja nie widziałem żeby prowadzili teraz jakąś rekrutacje. Myślisz że w niedługim czasie będą jakieś przyjęcia?

Kuba M

Pracowałem prawie 4 lata w zespole RPAS Dużo się nauczyłem i nadal mogłem uczyć. Czasem były ciężkie okresy zwłaszcza w covidzie, ale i również były lajtowe. Polecam osobą które szukają fajnej atmosfery w firmie, wizyty w biurze często w miłym gronie towarzyskich osób :) Odeszłam z powodów prywatnych i potrzeby przeniesienia się na jakiś czas, jakby nie to to pewnie dalej bym Rpasował. Być może kiedyś spróbuję wrócić.

On28
@Kuba M

Kuba najbardziej narzekającą na swoją prace osoba z RPasa xD komentarz odwrotny do tego co zawsze mówił haha

Obecny Pracownik
@Kuba M

Jedni chwalą inni nie. Mi się dobrze pracuje

Grosz
@Kuba M

"Odeszłam" - powyższy komentarz prawdopodobnie nie napisany @Kuba M ;) a skąd wiem? bo też tam pracowałem

Moja ocena
@Kuba M

Też już nie RPAS'uje, ale RPAS'owienie fajna rzecz. Polecam!

Szef

Do dzisiaj płaczę...

XXx
@On28

Zawsze jest na co narzekać, a w RPASie to chyba każdy na technologie marudził, nawet szef. Co prawda zasłyszane w kuchni, ale coś w tym musi być

@XXx

Ale to co mu nie pasowało? Co jest nie tak bo nie czaje

XXx
@Karolina

Z tego co zasłyszałem to były sytuacje, że chłopaki zgłaszali błędy do Oracla i często naprawiając jedną rzecz Oracl nistety zwalił inną. Nieźle się tam wkurzali wtedy. Planujesz się zaciągnąć do RPAS? W magenesie też szukamy ludzi ;)

Rajesh

Pracodawca bardzo dobra. My dostarczac curry (żółte) i wszyscy jedzą Polecać z czystym fartuchem

Pracowałem tam X lat. I polecam prace tylko przez 12 miesięcy, wyznacz sobie taką granicę. Inaczej nie uczysz się niczego nowego tylko łatasz projekty taśmą i dorzucane masz coraz więcej zadań.

Jestemnanie

Nawet nie oddzwaniają po rozmowach, słabe rekrutacja, słaba rozmowa jak zapewne firma. Strata czasu z takim podejściem.

Ryszard
@Jestemnanie

Szkoda, jednak jakaś odpowiedź by się przydała, nawet z informacją że nie są zainteresowani. Jednak wiesz, zawsze mogły się zdarzyć jakieś dziwne rzeczy, mogli zgubić numer, cokolwiek. :D Może zadzwoń sama i wtedy będziesz pewna że z ciebie zrezygnowali?

Ring
@Ryszard

Jak tak długo jest cisza to raczej już nic się nie zmieni .

@Jestemnanie

Nie oddzwaniają bo mają wywalone. Sam poleciłem kiedyś 3 osoby i żadnej nie dali odpowiedź czy są przyjęci, mało tego ich miejsce było jeszcze prawie rok wolne. Jeśli chodzi o rekrutacje to dziwnie tam było.

Rekrutacja dziwna, pokazywanie wszystkiego po trochu, bez ładu i składu. Chciałem zatrudnić się na stanowisku testera manualnego, ale z opisu pracodawcy wynikało, że będę porównywał dane w excelu. Oczekiwano od mnie decyzji najlepiej od razu, gdy poprosiłem o czas na zastanowienie rzucono mi na odchodne: "Pamiętaj, czas działa na twoją niekorzyść" - jako, że miałem do czynienia w życiu z manipulacją w tym momencie wiedziałem, że są to niedopuszczalne praktyki ze strony pracodawcy.

@Kandydat

Tak, tam jest tak że PM za dużo nie wiedzą. Nawet CEO nie ogarnia, ogarnięty jest tylko "drugi" szef.

Czy pracodawca Pronos Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Za nadgodziny nie jest płacone. Zresztą nie ma czegoś takiego jak nadgodziny, ale często musimy robić rzeczy po godzinach.

Potwierdzam, taką odpowiedź dostałem na rozmowie: "Czasami trzeba zostać godzinę - dwie" - bezpłatnie.

Dominika
@Kandydat

Mhm. I co zrobiłeś? Wziąłeś tę robotę, czy stwierdziłeś, że nie będziesz zostawał godzinkę - dwie? ;)

Natalia

Kurcze ale jak to? Przecież to jest niezgodne z czymkolwiek...a jak ktoś odmówi pracy za darmo to jaka jest reakcja?

Były pracownik z dużym stażem
@Natalia

Kiedyś była rekompensata w postaci 13 pensji, dziś już nie ma i nie będzie. Info z pierwszej ręki. Jak chcesz się podszkolić to na rok idź śmiało

xD

jedyne obiad co wtorek :) chyba multisport wrócił

never again

Najgorszy pracodawca z jakim miałem okazje pracować. Szefostwo krzyczy na pracownikow, nie ma możliwości rozwoju, wszystko jest nie na wczoraj a na miesiąc temu. okłamuja klientów i pracownikow. odradzam

ex
@never again

To mało jeszcze widziałeś! :-) Ja tam źle pracy tam nie wspominam. Może się coś zmieniło, a może jacyś nowi szefowie są. Jednak żadnego z nich nie podejrzewałbym o krzyczenie na pracownika.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Pronos Sp. z o.o.?

Myślę że na atmosferę nikt nie narzeka, nie słyszałem o żadnych spinach wewnątrz, szefostwo też raczej wyrozumiałe, zwłaszcza na początku. Osobiście nie spotkała mnie żadna przykrość. Na dzień dzisiejszy jest git

coronavirusek

W połowie marca pół firmy zwolnionej (20 osób?) - w rzeczywistości jakiej żyjemy przez covid-19 mając 2tyg/umowę b2b z dnia na dzień zostajesz bez środków do życia... Sama atmosfera była fajna do momentu jak pojawił się wirus i wtedy każdy myśli już tylko o swojej kieszeni. :) A to Ci ludzie budowali tą firmę... Zwalnienia ludzi byleby jak najszybciej żeby hajs się dalej zgadzał.

coronavirusek
@coronavirusek

Osobą które zostały obcięli dodatkowo wypłaty o 30%, zabrali wszystkie benefity.

Mateusz
@coronavirusek

Jak sytuacja obecnie wygląda. Jest sens aplikować do firmy?

medfis
@Mateusz

Tak, jest.

Weteran
@Mateusz

Nie, nie ma sensu tutaj aplikować. Chyba że jesteś juniorem, daj sobie 0,5 - 1 roku, złap doświadczenie i spadaj. To nie jest miejsce do zagrzania na dłużej, no..chyba, że lubisz stać w miejscu.

Magda
@Weteran

Widziałam, że pronos znowu ma wolne wakaty. Najpierw zwalnia ludzi teraz chce zatrudnic. Powiedzcie proszę czego się spodziewać aplikując i czy w ogóle to robić po takiej akcji z ich strony?

Aleks
@Magda

Chociaż moja przygoda u nich się skończyła dość nagle to udało mi się znaleźć fajną pracę. Pewnie bym tu nie trafił gdyby nie te zwolnienia. Mimo wszystko trzymam kciuki za nich, bo fajne rzeczy tam robią i nie żałuję, że tam pracowałem. Zobaczymy co czas przyniesie

Zielu
@Magda

@Magda, mają nowe projekty, więc budują nowe teamy, ogólnie spoko, atmosfera dobra, jedyne co to po zwolnieniach o których czytałaś brakuje osób znających ich system. Także o ile jako tester masz łatwo, to jako dev już trzeba sporo kopać. Ale jak mówię - nowe teamy, więc można sobie poukładać życie. Dodatkowy plus firmy: Mają Węgra w zespole który preferuje Angielski, ale zna też Polski, jest sporo okazji, żeby podciągnąć się z języka, albo chociaż obsłuchać. Miałem obawy przy rekrutacji, czytając te wszystkie opinie, ale jest całkiem spoko.

Jak jest z pakietem medycznym w Pronos Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

OLD_man

Hej, nie ma pakietu medycznego w Pronos - w erze covida ucieto wszelakie benefity. Slyszalem glosy, ze brak informacji co do powrotu swiadczen.

Zostaw merytoryczną opinię o Pronos Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Pronos Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Pronos Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pronos Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 3 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pronos Sp. z o.o.
1.5/5 Na podstawie 4 ocen.

Pronos Sp. z o.o.