Opinie o Optima SA w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Optima SA. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Optima SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Gdańsk

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Optima SA w Gdańsk

iwa

nie starajcie sie tam o prace,wszędzie jest tak samo,to jest jedna firma

gość

A co możecie powiedzieć o pracy w łodzi ? Warto starać się o pracę w Optimie ?

iwa

nie wysyłaj cv do tej firmy bo bedziesz chodzic i dzwonic do nich codziennie i prosic żeby odeslali ci dokumenty bo chcesz się zarejestrować do Urzędu Pracy,ja czekam juz 4 miesiące od czasu kiedy zostałam zwolniona,do nich z prośbą wystapił takze MOPS, i nadal cisza,a jak zarobisz nawet 1 zl to ci abiora z niej podatek,ubezpieczenie itp,mam w domu wszystkie rozliczenia,to masakra co ta firma robi i jak traktuje przedstawicieli,a od takiej czy innej niskiej kwoty nie wolno zabierać podatku,

aleja

U was też jeszcze są te ulotki z banknotami? Słyszałam, że te ulotki są zrobione nielegalnie i zgłosił się NBP z żądaniem do zaprzestania rozpowszechniania nielegalnych ulotek, czy to prawda?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Optima SA? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Witam no ja pracowal krottko i niestety jestem zmuszony zrezyknowac z firmy ktora naciaga przedstawicieli na chodzenie po ludziach i zbieranie rat.Niechodzcie do tej firmy bo nie warto czlowiek wydaje wlasna kase na paliwo oraz nerwy z klientami a tu dostaje wyplate 20zł smiech i zenada.Takie firmy nie powinny istniec !!!! nie polecam!!!!

office worker

drogi/droga abcde itp bzdury to najwidocznej Ty opowiadasz. kierownik \\\"do tańca i do różańca\\\"... jak widać wystarczy Ci postawić kilka piw i już jesteś kupiony :) ukłony dla Ciebie. co do sposobu prowadzenia działu przez Szanowną [usunięte przez moderatora] można mieć tysiące zastrzeżeń, ale wydaje mi się, że szkoda strzępić sobie język :) bardzo rozbawiła mnie wzmianka o rozwiązywaniu problemów pracowników :) (lizo (usunięte przez administratora) y i donosiciele mają jak u pana boga za piecem - zgadza się) a co do tego, że ma prawo powiedzieć to co myśli - oczywiście JAK KAŻDY Z PRACOWNIKÓW. pozdro 666 lub połowa z tego

aBcDefGhI

Bzdury!!! bo co pracowac sie nie chce? Do pracy nie przychodzisz po to zeby plotkowac tylko masz zadania ,ktore masz wykonac.Kierowniczka DWT i DOK to wlasciwa osoba na wlasciwym miejscu, wie doskonale co robi i po co. Udowodnila , ze jest i "do tanca i do rozanca" , dba o interes pracownikow, nigdy nie olala problemow pracownikow, zawsze pomaga, a jak trzeba to i powie swoje.BO MA DO TEGO PRAWO! jesli sie komus nie podoba to na sile nie trzyma. Jednym slowem - swietny kiero

sprzedaż

Do obrońców Optimy. Wynik finansowy jest robiony nie poprzez jakościową sprzedaż i czystą zbiórkę, a poprzez szukanie oszczędności na każdym kroku. Po redukowano stanowiska do minimum, najpierw pozwijali KR i zrobili DR-ów (największy był Poznań i Łódź - po około 10 rejonów) fakt faktem już tamci DR nie pracują. Jeden uciekł do konkurencji, a drugi że zaczął walczyć za mocno o ludzi to go sprzątnęli. Dalej pozwijali rejony i zredukowali kadrę kierowników (cześć sama uciekła). Po drodze pozwijali biura terenowe i zrobili z mieszkań kierowników małe backoffice. Kolejnym krokiem to podkręcenie progów premiowych dla sprzedaży i zmniejszenie kwot za dany poziom. Tak krótko jak wygląda sprawa kondycji firmy. Przejdźmy do samej sprzedaży, scoring skutecznie tnie sprzedaż (bardzo dużo klientów wycieła którzy szli z reko (usunięte przez administratora) cji, rejestry nowych PH z innych firm) i przyznanie zbyt wysokich kwot dla niektórych nowych klientów (to że PH decyduje czy sprzedać taką wysoką kwotę, czy nie to mit. Bo jest zbyt duże ciśnienie na kwotę). Jeśli chodzi o wznowienia i reaktywacje, to już historia rzeka. Bardzo często się zdarza że oferta która jest na liście jest zupełnie inna niż wartość przyznanej pożyczki (chociaż że sytuacja od momenty wygenerowania listy do złożenia wniosku się nie zmieniła). Scoring jest tak ustawiony że jeśli ktoś mocno nadpłaca (miesięcznie) to ze względu na to że niema cotygodniowych wpłat (mimo 2 rat nadpłaty) ofertę w jednym tygodniu ma 2000zł w drugim 1500zł. Chodzi o to że wchodzi zawsze stała liczba tygodni pod uwagę np 14 wstecz i w tych tygodniach mieścić może się np 2 wpłaty lub 3 w zależności jak wypadnie. No i dlatego oferta się zmienia, podziękujmy działowi ryzyka za przemyślenie scoringu :) Kolejny temat to nowość, rzeczywista zbiórka, teoretycznie każdy wie jak się liczy, ale nie wychodzi ni jak z list należności. Analitycy chyba też nie wiedzą, ponieważ zdarzała się sytuacja że kwota wciągu kliku godzin potrafiła się zmienić o kilka stówek. Kolejny temat tp oferty które były przedstawiane klientowi przez CC, zanim informacja trafi do PH to najpierw CC zaczyna dzwonić i PH nic nie wie o \\\"ofercie specjalnej\\\" czyt. R-kach, wznowieniach na święta, drugiej w domu itp. Przedstawiłem tylko fakty, nie opinie. Przez tak długi czas współpracy z O. mam prawdziwy obraz sytuacji co się dzieje. Mały nie jest głupi i dobrze wie jak prowadzić firmę żeby uzyskiwała dobry wynik finansowy. Jednak jego działania, zastopowały rozwój firmy, zostawić w swoich otoczeniu tylko osoby które zgadzają się z jego wizją. Bo lepiej mieć głupców którymi można sterować niż profesjonalistów którzy mają swoje zdanie. Ja nie prorokował bym że małego jankesi sprzątną, on się zbyt dobrze sprzedaje. Dojdzie dopiero do takiej sytuacji kiedy już nie będzie na czym zaoszczędzić, bo wyniki na pewno pójdą w dół, ponieważ dzieje się tak już od dłuższego czasu, a wykwalifikowana kadra się kurczy.

office worker

Witajcie, Na tym forum można znaleźć bardzo wiele wpisów o tym jak funkcjinuje firma Optima w terenie, jak wyglada praca przedstawicieli handlowych, kierowników czy też dyrektorów regionalnych. Ja chcę poruszyć temat traktowania pracowników biurowych. Pracowników biurwoych można podzielić na 2 grupy pracowników call center (windykacja i obługa klienta/sprzedaż) i tzw pracowników z open space - czyli pozostałych działów. Pominę już fakt, że te dwie grupy rządzą się zupełnie innymi prawami (jeśli chodzi o standard pracy, czas pracy czy regulaminowe przerwy) W każdych z tych dwóch grup znajądą sie lepsi czy gorsi pracownicy. Najgorsze jest jednak to, że osobom kierujacącym tymi właśnie grupami chodzi mi tu głownie o call center abosultnie nie zależy na pracowniku. Kązdy jest traktowany jak robot do robienia pieniedzy. Kiedy stworzy się już grupa ludzi ktrórzy się wzajemnie lubia szanuja czy akceptuja i tworzy naprawde zgrana ekpie, tw \"osoba z góry: musi za wszelka cene to zniszczyć, bo przecież nie chodzi o ludzi tylko ststaystki. Kolejnym punktem jest jakość miejsca i warunki pracy. Małe pomieszczenie, jeszcze mniejsze biurka, olbrzmi hałas dwóch działów które pracuja w jednym pomieszczeniuu nie ma najmnijeszego sensu. Ogromne niesnaski i sytuacje nieprzyjemne sa na porzadku dziennym. Osoby które odpowiadaja za jakość pracy maja to w wszytsko głeboko w d*** bo przeież one maja dobrze, a taki zwykły szary pracownik może być traktowany jak gów**. Firma zmierza ku gorszemu pod wzgeldem dbania o pracownika. I będzie tak się działo dopoki Ci \" na górze\" nie zmienia swojego podejścia. Przykłdów jest mnóstwo - ale to w najspenym poście

gosciu jeden

Nie wiem czy wiesz że Optima nie jest parabankiem. Optima pożycza klientom pieniadze które posiada z własnych środków. A ty, coż. Jesteś populistą który gada co od innych usłyszy, a sam nie za wiele wie. Niestety wielu takich wokół nas.

Jack

pko60 - 2012-08-06 01:19:17 Każdy sam musi decydować gdzie ma podjąć pracę .... Ja zatrudniłem się w OPTIMIE SA.bo lubię wyzwania Skierniewice to był nowy teren ale firma jest już znana w naszym mieście klientom nie przeszkadza ze siedzibę ma w Gdańsku , mają pełne zaufanie do firmy dlatego ze tutaj pracują profesjonaliści ... nikt nie narzeka na firmę z pracowników którzy pracują zdobywamy klientów cały czas nowych jesteśmy zaangażowani w to co robimy wszyscy wspieramy się i pomagamy sobie na tym polega praca JEDEN ZA WSZYSTKICH WSZYSCY ZA JEDNEGO I CHCE SIĘ PRACOWAĆ .. TWÓJ SUKCES JEST NASZYM SUKCESEM ..... I NASZEJ FIRMY I O TO CHODZI TU JAK SIĘ CHCE PRACOWAĆ MOŻNA ROZWINĄĆ SKRZYDŁA ... NA PEWNO MNIE POZNACIE PO WYNIKACH ZAWSZE JESTEM W CZOŁÓWCE PO TO PRACUJĘ .. NA TYM POLEGA TA PRACA CHCESZ ZAROBIĆ MUSISZ SIĘ ZAANGAŻOWAĆ ....POZDRAWIAMFiremka za chwilę zniknie z ryneczku jako paranormalna - parabankowa i koleś idziesz na bruczek razem z całą resztą tego lichwiarskiego patałajstwa. Tylko w CV-ce nie pisz gdzie pracowałeś bo robotę znajdziesz tylko zimą i tylko przy odśnieżaniu Gdańska.

gość

ale nakładli Ci syfu do głowy że tak piszesz,chyba dopiero zaczynasz w tej branży a może [usunięte przez moderatora] naobiecywał Ci złotych gór

pko60

pko60

a co z konkursami ... skąd przedstawiciel wie na którym miejscu jest czy jest to jawne .... gdzie można się dowiedzieć więcej na ten temat oprócz kierownika,,, podpowie ktoś,,, dzięki

Jaaa**

Mam pytanie, czy ktoś pracował w Optimie w Gdansku na dziale windykacji? Jakie są Wasze opinie?

tralala

naprawdę z utęsknieniem czekam na porządki... mam nadzieję że open space się oczyści :-)

Pirandello CIA

Z ostatniej chwili!!!!!WAŻNE!!!!! Jankesi skompletowali już NOWY SKŁAD!!!!!! Zacznie się sprzątanie-nareszcie!

Pirandello CIA

Święta racja,przenajświętsza racja!

kolo

A czy pracują tam ludzie spokrewnieni:)moja ciocia tam pracuje i nie wiem czy mam szanse czy nie przeszkadza że jesteśmy spokrewnieni?dzięki

masakra

xxxxx - 2011-11-12 12:19:30 Witam Brałem tam kredyt i była masakra Firma Optima nie udziela kredytów, tylko pożyczki -"masakro intelektualna"

Zostaw merytoryczną opinię o Optima SA - Gdańsk

Optima SA