Optima SA

Gdańsk

Opinie o Optima SA

Wanda

Po okresie próbnym liczyłam na umowę o pracę, niestety rozczarowałam się zleceniem. Ogólnie firmę wspominam dobrze, jednak zarobki i umowa pozostawiają wiele do życzenia

Iwona

Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda praca w Optima SA., jednak nie jest to miejsce do obrażania innych pracowników firmy. Bardzo proszę o nie używanie wulgaryzmów. Wątek ten ma służyć innym w poznaniu tego jak pracownicy oceniają Optima jako pracodawcę oraz być miejscem do wymiany informacji. Przypominam też, że komentarze nie mogą łamać zasad regulaminu.

Iwona

Pracujesz w Optima SA? Chętnie dowiemy się na jakie warunki zatrudnienia mogą obecnie liczyć pracownicy. Jakie benefity są zapewniane przez pracodawcę?

fiszak

Tam to już tylko zwolnienia i dlatego nie warto pytać o pracę. A Ci co jeszcze pracują w terenie nie znają dnia, ani godziny kiedy podzielą los zwolnionych poprzedników. Najgorsze jest to, że kierownictwo wiedziało o przyszłych redukcjach, ale kłamało i zwodziło ludzi perspektywami dalszej pracy. Wszystko po to, aby po swojemu i w swoim czasie zamknąć pracę w terenie. Kto się szanuje, nie powinien tam szukać pracy. Żenada.

Robotron
@fiszak 11.03.2017 22:27

A jaki klimat panuje w biurze? Też cięcia?

bociek

A ja powiem, że w branży to obecnie najlepszy Bocian. Żadnego kombinowania z prowizjami jak w Providencie i żadnego wstrzymywania sprzedaży. Za Zbiórkę można dostać nawet do 9% i osobno za sprzedaż. Robota jak wszędzie niełatwa, ale przynajmniej wiem, że zarabiam.

0ie

jak kogoś interesuje zatrudnienie w tej firmie to się pojawiło teraz ogłoszenie mo pracę na stanowisko Konserwator Maszyn Pakujących na Łódź, tylko ta oferta wisi już od września więc polecam pośpiech

Agkafed

Pracowałam 2 lata temu w dziale windykacj, praca sama w sobie nie jest zła ALE ! Kierownictwo i kadry brak jakichkowiek preferencji . Progi premiowe bardzo nie jasne i zmieniają sie co miesiąc . Nie ma liczyć na premie . Przez brak podstawowej wiedzy i chęci pomocy pracowników ( mam na myśli kierownictwo przede wszystkim kadry ) nie otrzymywałam macierzyńskiego ! Mimo iż wcześniej miałam inne zapewnienia . Szczerze nie polecam ze względu na politykę firmy i traktowanie człowieka jak ....

zawiedziony

Moim zdaniem dbają o pozory, ale przy rozstaniu z firmami, które dbają tylko o wizerunek, zawsze jest syf prędzej czy później.

oszukana

Potrafią oszukać, oj potrafią! Unikajcie ich jak ognia.

były

A jak oceniacie byłego już KRR na Dolnym Śląsku?

nowy

Jako nowy przedstawiciel to na jakie zarobki mogę liczyć i za co płacą

Nicola

A ile % prowizji płaci N Nobilon od zbiórek przedstawicielowi?

Walenty

Niestety wszystkie złe opinie to sama prawda. Też narzekałem, aż w końcu przyszła pora na męską decyzję. Przeniosłem się do Nobilonu i to jest to czego oczekiwałem, innym polecam zrobić to samo.

D

Osobom wahającym się mogę polecić firmę Optima, ciekawi ludzie, wynagrodzenie na czas, całkiem ciekawe premie, różne możliwości rozwoju, kilometrówka, rotacja na niskim poziomie, ogólnie pozytywy przewyższają negatywy. Pięć lat w DKW więc co nie co mogę powiedzieć. Pozdrawiam

A.

optima.pl ?

walio

Optima schodzi na psy, zlikwidowali dział kontroli także zaraz się zaczną takie defraudacje, że aż strach pożyczkę u nich wziąć!!!

xYz

Optima poszukuje koordynatora Call Center. wie ktoś może coś odnośnie tego CC i stanowiska? inbound i outbound? ilu konsultantów? czy CC jest podzielone na zespoły - jeżeli tak to ile? jakie systemy teleinformatyczne? czy samodzielne stanowisko - mam nadzieję że to nie jednak TL - i jaka jest podległość służbowa? będę wdzięczny za odrobinę informacji.

postea

Jeśli Jestes rozczarowany zarobkami w optima prześlij cv na rekrutacja@postea.pl oferujemy dla przedstawicieli z doświadczeniem 1500,00 zł podstawy plus 10% zbiórka inne bonusy poszukujemy przedstawicieli z Gdańsk Gdynia Pruszocz Kwidzyn Nowy Dwór Gdański Starogard Gdański Tczew Elbląg Olsztyn wejdź na postea.pl

synek188

Witam Firma Optima to firma która mega dużo zarabia na pożyczkach , niestety wykorzystuje naiwność ludzką. Ostrzegam wszystkich przed firmami -parabankami - a zwłaszcza Optima sa sama byłam ich klientka i niestety pomimo całkowitej spłaty pożyczki-przelewem przez trzy miesiące nie widzieli tego i miałam po trzech miesiącach telefony o niespłaconej pożyczce, dopiero po przesłaniu faxu- powiedzieli że zamknięta pożyczka. Niemiła Pani poinformowała mnie że zamknięta więc nie ma o czym mówić-moge zrobić reklamacje -kpina Ostrzega nie dajcie się wrobić w te pożyczki szkoda waszych pieniędzy bo koszta są ogromne i przykrości

taki tam
@synek188 11.02.2015 09:08

Nie wymagacie doświadczenia, bo ciężko wymagać od kogoś czegoś, czego sami nie macie. Trochę obciach reklamować się na cudzych stronach :))

Nobilon

Oczekujesz normalnych i przejrzystych zasad pracy? 15% dla doradców. Mamy również wakaty dla doradców mobilnych (umowa o pracę, auto służbowe, tel.) i kierowników. Nie wymagamy doświadczenia, wystarczą chęci do pracy i zaangażowanie w powierzone zadania, reszty nauczymy. Zapraszamy: biuro@nobilon.pl

marek bednarz
@Nobilon 07.01.2015 23:47

siurku, w nobilonie jest taka patologia, że zmieniacie ludzi co tydzień. doradcy u was mają 100zł na paliwo miesięcznie. GOŃ STĄD, ALE JUŻ

e tam Ja tam pracuje w optimie i oprócz tego w 2 firmach posredniczących w pozyczkach w kredytum i GTF i musze powiedzieć, że jako pośrednik lepiej wychodzę niż w optimie. Ważna sprawa to nie musze jako posrednik biegać i scigać aby mi spłacali. Trzasne kilka pozyczek np vivusów jakiś kredyt bankowy i z 8000 sobie zarobie. w Optimie to trzeba się nalatać za każdym groszem.

młody

Witam czym zajmuje się w firmie kierownik i spec ds kontroli wewnętrznej?

agent

proponuje lepiej podjąć pracę z jakimś brokerem typu kredytum lub gtf gdzie masz więcej możliwości zaproponowania dla klienta niż w optimie

topa

Hej. Ja zadzwoniłam do optimy i zgłosiłam chęć podjęcia dodatkowej pracy. Jutro mam spotkanie w sprawie pracy. Na razie nie wiem jak będzie wyglądać praca.

BEZ KDR - ściema

Jesteś dłużnikiem KDR, ERIF czy inne - nie dostaniesz pożyczki - tylko OPtima to idioci, bo jak ktoś nie ma zadłużenia to napewno do nich nie zapuka po pożyczkę, chyba, że jest debilem. Ja gdyby nie to jedno zadłużenie to wziołbym sobie kredyt, ale tez jestem debila i mam zadłużenie hehe pozdro

madziak

OPTIMA NAJGORSZA FIRMA MAJĄ KLIENTÓW GDZIEŚ W( usunięte przez administratora ). DWA RAZY SKŁADAŁSM WNIOSEK O POŻYCZKE NIBY WSZYSTKO OK ZARAZ ODDZWONIŁA JAKAŚ KOBIETA I MÓWI ŻE PRZEDSTAWICIEL BĘDZIE SIE KONTAKTOWAŁ NIKT SIE ZE MNĄ NIE KONTAKTOWAŁ I JESZCZE MI WMAWIALI ŻE JA TEL NIE ODBIERAŁAM NA SIŁE ZE MNIE GŁUPKA ROBILI SZOK Z TAKIMI ( usunięte przez administratora )PRZEDSTAWICIELAMI JESZCZE SIE NIE SPOTKAŁAM

chudy

idż do pracy do bociana tam jak zrobisz plan zbiórki przy 100 klientach na mc.masz spoko 2000 PLN

Agencikredytowi
@chudy 29.08.2014 23:28

W bocianie 2000 ? Za 100 klientow ? Masakra ja w kredytum jako agent mam za 100 klientow 4000 zł

Kajka3

Witam mam pytanie czy pracujac jako przedstawiciel jakie sa zarobki?i czy zwracaja za zuzycie paliwa no bo w niektore miejsca trzeba dojechac

ja
@Kajka3 13.02.2014 08:42

nie zatrudniaj sie w tej firmie(Optima)!!!!! (usunięte przez administratora) dostajesz 5% od spłat, za podpisanie pierwszej umowy z klientem dostaniesz 100zł brutto, przy każdej następnej po 50zł brutto rozłożone na 2 raty. nie warto!!! (usunięte przez administratora)

Daria

Optima to najgorsza firma . Provident lepSZY. w Optimie na początku jest miło aż wierzyć się nie chce a po miesiącu pokazują swoje pazury. Weźmiesz pożyczkę 500 zł a do ręki dostajesz 300. Po miesiącu kiedy trzeba wpłacić następną ratę przedstawiciel kompletnie milczy. Po czasie przyjdzie kierownik i bedzie rzucał się że nie płaci się na bieżąco. I go to nic nie interesuje że przedstawiciel nie kontaktował się. (usunięte przez administratora) Trudno w to uwierzyć ale każdy przekona się na własnej skórze.

Grzechu

Pracowałem w Providencie oraz Optimie i powiem że nie jest to lekka praca.Ale jak masz końskie zdrowie,mocną psychikę i nie boisz się ludzi to ta praca jest dla ciebie bo wbrew pozorom łatwo nie jest no ale trzeba najpierw popracować żeby to zrozumieć.

Anonim do Kierownik

Idź,spróbuj.Powodzenia!

Pila

Dorota,daj se looz [usunięte przez moderatora],nie pożyczaj od nich pieniędzy,[usunięte przez moderatora] im o swoim biurze posrednictwa pożyczkowego,miej honor, idź do dentysty, wyremontuj nswoje uzębienie żeby nie śmierdziało...Spadaj do wałcza, Piła cie nie chce !!

Kate

idż i nawet się nie zastanawiaj... to jedna z najleprzysz Firm działających na tym rynku POWODZENIA

Kierownik

Dostałem propozycje na kierownika w woj Śląskim, obiecują dużo czy ktoś może powiedzieć jak kształtują się zarobki , premie itp ?

dorciabadercia

witam.Czy mimo ze moj [usunięte przez moderatora] maz wylecialza walki z Providenta ja mam szanse na zdobycie pracy w tej branzy?Mam doswiadczenie w tej branzy.Dobrze znam topgrafie Walcza i Piły.

Anonim

Dziękuje za odpowiedź.

Ko...

Witam, mam kilka pytań i prosze o szczerą odpowiedź. Czy na stanowisku przedstawiciela Firma oferuje narzędzia pracy typu telefon komórkowy, dodatek paliwowy? jesli tak to kiedy to oferuje czy odrazu na starcie czy dopiero później i jakie to są limity? DOSTAJESZ TYLKO I WYŁACZNIE TELEFON Z LIMITEM ZŁOTOWYM...NIEWIELKIM Czy Firma oferuje kierownikowi narzędzia typu samochód , telefon, laptop? Czy Firma oferuje wsparcie w dziedzinie marketingu FIRMA NIE DAJE SAMOCHODU ROZLICZA W KILOMETRÓWCE WG STAWKI OBOWIĄZUJĄCEJ W POLSCE. OTRZYMUJESZ LAPTOP I DRUKARKĘ PONIEWAŻ KIEROWNIK JEST RÓWNIŻ ADMINISTRATOREM I PROWADZI ADMINISTRACJĘ TYPU ROZLICZENIE...TELEFON OTRZYMUJESZ RÓWNIEŻ Z LIMITEM ZŁOTOWYM ALE JEST OK. Oraz pytanie czy osoba zatrudniana do Firmy na stanowisko kierownika czy tez przedstawiciela musi dostarczyc zaświadczenie o niekaralności , jesli tak to czy wiedza Państwo jak długo czeka sie na takie zaświadczenie? Z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam. ZAŚWIADCZENIE MUSISZ MIEĆ W SĄDZIE CZEKA SIĘ NA NIE 15 MINUT.

ssss
@Ko... 20.03.2013 10:24

jest spoko sproboj ja juz 2lata pracuje i wynik 1500 na reke na miesiac

Anonim

Witam, mam kilka pytań i prosze o szczerą odpowiedź. Czy na stanowisku przedstawiciela Firma oferuje narzędzia pracy typu telefon komórkowy, dodatek paliwowy? jesli tak to kiedy to oferuje czy odrazu na starcie czy dopiero później i jakie to są limity? Czy Firma oferuje kierownikowi narzędzia typu samochód , telefon, laptop? Czy Firma oferuje wsparcie w dziedzinie marketingu? Oraz pytanie czy osoba zatrudniana do Firmy na stanowisko kierownika czy tez przedstawiciela musi dostarczyc zaświadczenie o niekaralności , jesli tak to czy wiedza Państwo jak długo czeka sie na takie zaświadczenie? Z góry dziękuje za konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Iga

Dzięki, nareszcie jakaś konkretna informacja, faktyczne za takie pieniądze spędzać cały tydzień poza domem i to jeszcze własnym samochodem to raczej jakaś pomyłka.

pru

spec ds kontroli spędza caly tydzien poza domem.wyjeżdza w poniedziałek i wraca w pt.spisz w podrzednych hotelach i tyrasz wlasne auto.zarabiasz ok2tys +ochłapy za km za które później robisz remont auta więc zarabiasz 2tys.do tego dochodzi premia w wysokości 200-300zł.Sam sobie odpowiedz czy warto tyrać caly miesiąc za taką premię:). Oczywiście konkurujesz z innymi o tą premię bo nie wiesz czy kolega nie zrobi więcej niż ty. I najważniejsze: wymiana maili nocą i w weekendy z szefem,możliwość konstruktywnej wymiany zdań i serdeczna pomoc szefa zapewniona

usmiech

[usunięte przez moderatora] Do zapoznania się jak optima rośnie, prezentacje po każdym kwartale właściciela Optimy. Jak dobrze pamiętam w 2011 optima była 1% w skali biznesu DFG. Na dzisiaj MONEY NOW i Optima to 1.4% :) no i Optima direct 0.1% :)

benedykto

To wstyd zatrudniać byłych oszustów z piramidy finansowej! Żaden bank ani również żadna szanująca się firma pożyczkowa by sobie a to nie pozwoliła.Po tych zagraniach personalnych widać na jakim poziomie stoi kadra zarządzająca OPTIMA S.A...wstyd tylko.Z ciekawości kliknąłem sobie w ten artykuł i widać jak kręci pan prezes hahaha.Nie mam wątpliwości,że firma jest w jakiś - mniejszy lub większy -powiązana a amber gold.Ktoś też ma takie znanie ?

Iga

Opinie opiniami w każdej korporacji na sprzedaży nie jest wesoło ale najbardziej interesuje mnie czym dokładnie zajmuje się w Optimie Specjalista ds. Kontroli Wewnętrznej i czy to nie jest po prostu inna nazwa przedstawiciela handlowego bo z taką sytuacją spotkałam się już w innej firmie, ogłoszenie było na kontrolera a na miejscu okazało się że ma to być stanowisko PH

gil

jaka firma takie opnie---patrz wcześniejsze wpisy

Iga

spec - 2013-01-18 19:04:12 Dokładnie mam to samo pytanie odnośnie zaproszenia na rozmowę o pracę przez Optima i nie S.A., a SM, interesuje mnie praca na stanowisku Specjalista ds. kontroli wewnętrznej, zaprosili mnie na rozmowę, ale nie do żadnej siedziby, tylko do kawiarni w hotelu przy ul. Twardej 2...samo przez się mówi, że coś tu śmierdzi, ale myślałem, że ktoś ma może jakieś doświadczenie i się podzieli...chyba jednak nie pójdę na to spotkanie, jeszcze pytali czy mam swój samochód, i co może jeszcze będę tracił dla nich paliwo i czas, a oni mi nie zapłacą pieniędzy, nie idę.I co byłeś na spotkaniu? Bo tu prawie wszyscy piszą tylko o Amber Gold a nie o sprawach, które interesują potencjalnych przyszłych pracowników.

Fili

I jeszcze jedno: nie sądzę, by autor tego listu do Wyborczej był pracownikiem firmy. Nikt o zdrowych zmysłach nie szarga reputacji firmy, w której pracuje (praca w "dziwnej firmie pożyczkowej" nie wygląda dobrze w cv). Moim zdaniem to ktoś z byłych pracowników lub współpracowników. Moim zdaniem tą osobą jest pan nom, który tutaj też próbuje rozpętać aferę i wypowiada się pod różnymi pseudonimami. I ciekawe, czemu mu tak zależy na tym...

minko

podobno zatrudniają w optimie z amber gold słyszałem zę oprócz pana W zatrudnili równiez Panią z ambera od audytu i ochrony klienta. to jaja jakieś

do speca

jak pracowałeś wcześniej na wysokim stanowisku w Amber Gold to pewnie masz duże szanse u prezesa a jak nie to spotkanie w naszym lokalnym "pędzącym króliku" odpowie na twoje wątpliwości:)

spec

Iga

No cóż, widzę że tu faktycznie chyba się niczego konkretnego nie dowiem… Same żale i wywnętrzanie się… A ja tylko chciałam się dowiedzieć co robi w Optimie Specjalista ds. Kontroli Wewnętrznej. Często firmy wymyślają różne nazwy stanowisk, które nie mają później nic wspólnego z wykonywaną pracą, chciałabym tym razem uniknąć niepotrzebnego tracenia czasu. A co do warunków pracy, to o każdej firmie można pisać i pisać zarówno dobrze jak i źle. Pracowałam w kilku korporacjach i wiele widziałam… wszystko zależy od tego jak podchodzisz do swojej pracy i z jakimi ludźmi pracujesz bo z niektórymi po prostu się nie da wszędzie trafiają się debile i albo dalej robisz swoje nie zwracając na nich uwagi albo odchodzisz z firmy…

Zostaw opinię o Optima SA - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Optima SA