Opinie o IBM w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy IBM. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie IBM o rekrutacji.

Branże: Usługi zarządzania urządzeniami IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o IBM w Warszawa

rado

POBIJAM!!!!!! Ile można wołać PRZYNAJMNIEJ Z CCNA i doświadczeniem? 3 tys netto?

rekrut

Witam, widze duzo narzekania tutaj. Moze ktos sie wypowiedziec o zarobkach w dziale sieciowym ( od 3lvl wzwyz ). dzieki z gory

kandydat

jak wygląda shifting na 1 linii? ile godz jedna zmiana i w jakich godz?

worker

Popieram, popieram kolegę wyżej. Reprezentuje 2nd lvl , i jest spoko. W ogóle polecam bardzo firmę, wiadomo, ze to korporacja, hajs tez jest taki jest , ale polecam bardzo. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, ze mogę tam pracować.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
były

CC dla filologów i tyle w temacie.

Winstroliusz
@były

Akurat na CC filologowi z dwoma językami obcymi starczy kwalifikacji, pod warunkiem że chociaż trochę jest ogarnięty w tematyce IT. 2nd-3rd level to już inna bajka, nie ma zmiłuj.

były

rotacja ludzi dość spora, ja osobiście preferuję firmy mniejsze. przynajmniej wiadomo z kim się pracuje ;)IBM robi podstawowy błąd zatrudniając na stanowiska związane z IT ludzi bez odpowiednich kwalifikacji. Dużo informatyków z innych regionow naszego pięknego kraju nie przyjezdza na rozmowy bo jak popatrza sobie na GL kto tam pracuje to rezygnują, z resztą nie dziwię im się. teraz szanse na awans są bardzo małe. ludzie którzy się załapali na początku teraz im się smieją w twarz i pokazuja kto rządzi, niestety prawdą jest że pracuję tam sporo osób zdolnych, ale nie docenianych. Pełno osób po kierunkach nie związanych z IT zarządza nie wiadomo czym ;) Dla profesjonalistów polecam bardziej NSN i firmy bardziej rozwojowe.

Windows Administrator - 7500 brutto

IBM'ers
@ja

Nie prawda, nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Witam, Apeluję do wszystkich bardzo serdecznie: nie zatrudniajcie się w firmie IBM ! Jestem byłym pracownikiem w/w firmy i mam złą opinię na temat panujących tam warunków pracy oraz braku jakichkolwiek perspektyw rozwoju. Posiadam 5 lat doświadczenia z zakresu obsługi telefonicznej klienta i biegle mówię w 3 językach obcych. Pracując w firmie IBM we Wrocławiu przy ul. Muchoborskiej 8 przez rok czasu dałem się poznać jako dobry kolega, a jako pracownik osiągałem dosyć wysokie wyniki w skali poszczególnych miesięcy. Gdy jednak zapytałem o możliwość podjęcia szkolenia doskonalącego moje kwalifikacje, manager poczuł się zagrożony i z dnia na dzień podziękował mi za współpracę. Nie dostałem nawet żadnej premii, nie wspominając już o odprawie. Drodzy kandydaci! Jeżeli chcecie być traktowani bezprzedmiotowo, pracować jak roboty, a nie jak ludzie, spotykać się na bieżąco z pogardą ze strony bezpośrednich przełożonych, to firma IBM jest pod tym kątem doskonałym wyborem. Zdecydowanie odradzam. Były pracownik suportu telefonicznego

Leszek
@Tomek

W IBM nikt nikogo nie zwalnia. Po prostu nie dają podwyżek i czekają aż ludzie sami odejdą.

były

Odszedłem, i nie żałuję. IBM DC we Wrocławiu - gorzej być nie może. Zgadzam się z tym. Kadra kierownicza w dużej ilości przypadków nie kompetentna. Dużo lasek po humanistycznych kierunkach szybko awansuje, wystarczy znać angielski (francuz też się pewnie przydaje;) ) no i założyć mini;). Jest parę osób które znają się na rzeczy, ale ciężką pracą tam się nie awansuje. Pomijając już umiejętności niektórych osób.

gość

Sorry, ale ja do IBM cv nie złoże. Nie zdzierżył bym tego że moim przełożonym może został absolwentka psychologii lub weterynarii. chore i tyle. absolwent psychologii zostaje spec. ds. systemów inf./? hmm... szczere mówią już lepiej wole programistę bez studiów, niż obiboka który "rzucić się" na prace w ibm bo innej by nie dostał po socjologii ;)

Gumis

Chcesz zobaczyc totalna niekompetencje, balagan, chaos, lojalki ? Chcesz zobaczyc [usunięte przez moderatora] (jednego z Managerow) na zywo jak realizuje powyzsza sciezke?

kolo

Rzeczywiście. Przeglądając profile na goldenline osób które tam pracują, odechciewa się składać tam cv. Niby IBM, a tam naprawdę misz-masz

lemming traain

Plusem jest niewątpliwie stabilność zatrudnienia. Na początku - dobre zarobki (przy braku doświadczenia) - 3000 brutto. Można się nauczyć wielu rzeczy co przyda się w innej pracy. Dodatkowo - pewna niewielka pula benefitów typu Multisport, Medicover, czasem jakaś impreza. Minusy: - brak podwyżek - często z tymi 3 k brutto zostanie się do samego końca swojej kariery. - bzdurne procedury i typowe korporacyjne utrudnianie życia - "wnioski, requesty, approvy" oraz tygodnie oczekiwania na nie. - niewyobrażalny waste pieniędzy na bzdurne bezproduktywne przedsięwzięcia, a z drugiej strony droga przez mękę przy finansowaniu projektów typowo produkcyjno-biznesowych (powoduje frustrację i tzw efekt błędnego koła) - biurokracja do granic absurdu i niekompetentny personel managementu - komunizm w czystej postaci - małe nawiązanie - biurokracja, "nie wychylaj się", nie myśl, olbrzymie nakłady na buble i całkowity maniakalny brak zaufania do pracownika - przesadny nacisk na bezpieczeństwo - narzędzia są dedykowane dla IBM - kreatywność niemile widziana w sensie - wybije ją z głowy najbliższy audyt :) - szkolenia - właściwie ich brak. Jeżeli już są to budżet pozwala na przeszkolenie pewnej bardzo ograniczonej liczby osób, egzaminy na certyfikaty również - jest ograniczona pula na ich refinansowanie po uprzedniej drodze przez biurokrację :)

chachorek

Hej jak kogoś interesuje to brutto zarobki dla senior, middle i junior it spec są mniej więcej 8, 6, 4 tyś (wszystko zależy ile wyhandlujesz i co potrafisz). Duża swoboda jeśli chodzi o kierunek rozwoju, pozwala zmieniać stanowiska i działy (co niekoniecznie przedkłada się na podwyżkę niestety). STraszliwy nacisk na bezpieczeństwo, wręcz paranoidalny, są pracownicy którzy nie mogą nawet przeglądać internetu czy napisać swojego dokumentu na ibmowym laptopie (oczywiście po godzinach pracy). No i generalnie jak to w korporacji approvy, requesty i inne dziwne twory utrudniające życie.

cfel

Xman - 2013-10-01 11:39:22 Najpierw umowa okres probny na trzy miesiace, pozniej na stale tak bylo dla wszystkich. Obecnie dla nizszych stanowisk okres probny, umowa na rok i na stale dopiero. Zmiany wynikle z tego ze sporo przypadkowych osob przyjeto i troche sie z nich nie sprawdzilo lecz generalnie i takie osoby zgina w tlumie :) Byl okres ze brali wszystkich z wyzszym wyksztalceniem i angielskim. Obecnie centrum osiagnelo docelowa liczbe wiec coraz ciezej sie dostac, generalnie na miejsca odchodzacyc szukaja nowych, choc i tak biorac liczbe zatrudnionych w IBM Wroclaw rotacja jest na poziomie kilkuset osob rocznie.Jak interpretować "zgina w tłumie" ? : )

aninim

Słuchajcie jestem osobą niepełnosprawną. Pracuje w domu jako analityk internetowy, infobroker i przy stronach internetowych jako copywriter. Nie wiecie czy jest coś takiego w IBM we Wrocławiu, jak praca zdalna.

Xman

malkontent

Więc jeśli na początek jest 3k brutto, to ile zarabia tam 1st line manager? koło 8k?

ibmer

bramki, czas pracy: podobno w jednym dziale scigaja ich za przerwy, ale to wyjatek. generalnie nie ma pod tym wzgledem zamordyzmu.

?

dołączam sie do pytania - o pracę zdalna. są takie możliwości? jak to wygląda w praktyce? nie jestem z Wrocławia i łatwiej byłoby mi pracować z domu.

Zostaw merytoryczną opinię o IBM - Warszawa

• Jak się pracuje w IBM?

Zobacz opinie na temat firmy IBM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy IBM?

Kandydaci do pracy w IBM napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

IBM