Opinie o Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. w Gdańsk Al. Grunwaldzka 411

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: IT i telekomunikacja - doradcy techniczni

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. w Gdańsk Al. Grunwaldzka 411

Catz6

Witam wszystkich , czytam tak sobie te wszystkie opinie i nie wiem co O tym wszystkim myśleć .. przede mną interview z 2 menadżerkami z Węgier , a stanowisko na jakie aplikuję to Junior Hr Administrator . Czy jest tu ktoś z osób obecnie zatrudnionych , kto mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat Pracy i atmosfery w Cognizant w Gdańsku ?

Zawiedziony
@Catz6

Szczerze odradzam prace w tej firmie, miałem okazje do tej pory pracować w kilku korporacjach i ta jest najgorsza. Jedynym plusem są relatywnie wysokie zarobki. Praca codziennie po 12h, nierealne targety, brak wsparcia, nikt nic nie wie, jeden wielki bałagan. Jedyne co mam po pół roku pracy to stany lękowe. Złożyłem wypowiedzenia żałuje ze tak późno.

opeth
@Zawiedziony

ja mialem tak samo:(

Lila
@Catz6

No wiesz na takim portalu to raczej z założenia nie oczekuje się pozytywów, tu ludzie raczej swoje frustracje wylewają, przeważnie ci samo :-) Jak dla mnie firma spoko, normalnie się pracuje i tyle.

wikt
@Catz6

jest bardzo spoko, dziewczyny w hr sa swietne takze mysle ze bedzie ci sie podobac.

Po rozmowie techniczej kontakt się urwał. Nie wspomnę że w jej trakcie jeden z rekrutujących postanowił się ulotnić a zaraz po nim zrobił to drugi. Mega nieprofejsonalne podejście. Nie polecam, szkoda czasu.

Omega

Info dla HR-u. Ile macie lat i kto Was wychowywał? Dlaczego nie umiecie zachować się, choćby na średnim poziomie? Jeżeli marnujecie ponad 30 min. na tzw. rozmowę kwalifikacyjną, obiecujecie dać znać o decyzji w spawie zatrudnienia lub też nie, dlaczego zachowujecie się w tak prostacki sposób i nie wyślecie chociaż krótkiego e-maila i nie zachowacie się z respektem dla drugiego człowieka? Jesteście wizytówką firmy i muszę powiedzieć, że robicie jej czarny PR. Moja dobra rada - najpierw jesteś człowiekiem, potem kimś tam, kimś tam i dopiero potem pracownikiem. Bez względu na wykonywaną pracę jesteście ludźmi NAJPIERW! Co do braku profesjonalizmu, chyba nie muszę komentować, albowiem wniosek powinien nasuwać się sam. Pracodawco - zatrudnij ludzi na odpowiednim poziomie, a tych którym chcesz dać drugą szansę wyślij na szkolenie z podstawowych manier i to PRONTO. Jak tak dalej pójdzie będziesz mieć problem z naborem pracowników; Polacy mają długą pamięć i nie darują takiej potwarzy. Po prostu Cię zignorują. DEAL WITH YOUR HR N O W !!!

@Omega

Cześć. Od ponad roku próbuje skontaktować się z Cognizantem w sprawie oferty pracy, która co jakiś czas się pojawia. Żaden z HR nie odpisał na ani jeden mój mail w sprawie stanowiska... nie odpisują także na linkedin.

Podobnie

Ze mną skontaktowała się reprezentantka tej firmy jakiś czas temu w sprawie stanowiska również dostępnego na ich stronie, ale po wysłaniu jej CV, jest cisza od dwóch tygodni. Taki poziom profesjonalizmu zapewne.

A.

Też zauważyłam że publikują te same ogłoszenia od dłuższego czasu i z nikim się nie kontaktują, może jest to tylko marketing i sprawianie wrażenia że mimo kryzysu i ograniczeń w zatrudnieniu u konkurencji u nich zawsze oferty są, ale bez utrzymania kontaktu z kandydatami taki "marketing" to strzał w kolano. Sama chcę zmienić pracę, ale jak już na starcie widać takie podejście firmy to ciężko uwierzyć, że będzie ona lepsza niż ten choas w którym teraz jestem.

@Omega

Dzięki za podzielenie się Waszymi rozczarowującymi doświadczeniami z tą dziwną firmą. Jakaś dziewczyna napisała do mnie na Cognizant Zurich, więc zapraszam do zapoznania się z moją odpowiedzią tam. Tu przytoczę najważniejszą część mojej odpowiedzi. 'Najgorsze jest to, że w kadrach siedzą zwykle inne Polki, które nie mają szacunku do innych kobiet. Wychowane w kulcie chłopa w tym naszym ciemnogrodzie, nigdy nie dojrzały, nie zrozumiały dlaczego nadskakują facetom i mają gdzieś inne kobiety. Temat rzeka. Większość naszego narodu nie ma pojęcia o psychologii, dlaczego są tacy, a nie inni. Jak można być lepszym człowiekiem, jeśli nawet nie masz pojęcia, że masz problem? Zauważ, że wszyscy, którzy odpisali mi, to raczej kobiety. To daje do myślenia. Pozdrawiam i życzę cierpliwości i empatii dla tych nieprzyjaznych nam innych Polek. Musimy im wybaczyć, one po prostu nie wiedzą lepiej.' Trzymajcie się i nie dajcie się źle traktować, czy w domu, czy w pracy. NIGDZIE I PRZEZ NIKOGO!!!

dffdfdfdfdfd

Oni pracownikom nie odpisuja, wiec co dopiero kandydatom.

dffdfdfdfdfd
@Omega

@ Omega, ten komentarz jest mistrzowski. Lepiej bym nie ujela...

@dffdfdfdfdfd

Och, dziękuję za komplement, bardzo mi miło. Pozdrawiam i życzę wspaniałych świąt.

korekta

Inteligentny 'inaczej' - najpierw naucz się jak pisze się słowo 'snickers', a potem wytęż swój rozumek i napisz coś z sensem, choć obawiam się, że nie stać cię na to. Najlepiej nic nie pisz...

Tru
@korekta

O kogoś dotknęła prawda. Ktoś z HR zapewne + kobieta (znając parytet HR Cognizant). Ale co sie dziwić...

Cognizant Gdańsk
@Omega

Ja straciłam 1,5h na rozmowę i również żadnego feedbacku. Kiepska firma i tyle w temacie. Przynajmniej już wiem, że szkoda czasu na aplikowanie w przyszłości.

Vero
@A.

Po prostu ludzie stamtąd odchodzą, a najoewniej są zwalniani. Rotacja jest duża. Takie firmy lepiej omijać szerokim łukiem.

effe
@Vero

what ??? frima rosnie szybciej niz kiedykolwiek, teraz odpala dwa nowe projekty. o czym ty mowisz ???

Wave
@Omega

Ja pisze z mojego osobistego doświadczenia, nie pracuje może długo ale jakieś rozeznanie w firmie już mam. Człowieku jakie bierzesz dopalacze ? Mega lament typa który był za słaby żeby się dostać. Mnie ten post ciekawi. Bo widzę na własne oczy nowe projekty, fajnych ludzi, międzynarodowe środowisko i ludzi z całego świata. Widzę , ze sorry ale na trojmiejskim zaściankowym rynku pracuje z klientami którzy są globalnymi gigantami technologicznymi. Mam ciekawą pracę i fajnych ludzi w teamie. Dostaję za to spoko kasę. To o co chodzi ? O kompleksy jakiegoś kolesia którego nie chcieli. Sorry ziomek, deal with it, bo masz ewidentnie nie przepracowaną traumę. Spróbuj jeszcze raz, może się uda.

Zainteresowana

Cześć, otrzymałam propozycję złożenia CV do Cognizant w Gdańsku. Jak wygląda praca aktualnie w tym miejscu? Warto w ogóle się tym zainteresować?

witt
@Zainteresowana

pewnie zalezy od projektu. w moim jest naprawde spoko. ludzie fajni, robota do ogarniecia, atmosfera bardzo spoko.

Ash
@Zainteresowana

A wiesz może do jakiego projektu ? Ja jestem w agonię od kwietnia. Nowy projekt na początku ciut zamieszania ale teraz fajnie i normalnie. Ludzie w porządku, bardzo międzynarodowe towarzystwo.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Mała kawka

Jestem byłym pracowniczką Cognizanta. Pracowało się fajnie dopóki projektu nam nie zamknęli. Firma nas naprawdę rozpieszczała. Mieliśmy różne akcje poza pracą. Teraz będąc w innej firmie jeszcze bardziej uświadomiłam sobie jak było fajnie. Nie zamierzam rozpisywać się zbytnio na temat samej pracy w cognizant ale raczej chciałabym rozpisać się na temat HR i rekrutacji. Jeszcze podczas zatrudnienia się w 2017 obiecano mi różne benefity jak nauka języka, szkolenia itp. Podczas pracy w byłym już projekcie nic z tego nie było. Dopiero jak zamykali projekt pod koniec 2019 roku dostaliśmy dostęp do UDEMY. Kontakt z HR był trudny i burzliwy. Ciągle osoby się zmieniały w HR (prawdopodobnie przez braki kadrowe, osoby pracujące w HR'ach musiały robić za 3ch) i przez to był bałagan. W 2020 project zamknięto a ludzie zostali zwolnieni grupowo. Fakt z faktem dostaliśmy bonus + odprawa. W 2021 Cognizant przejął nowy projekt więc zaaplikowałam na dogodne stanowisko. Jako, że osoba zwolniona z firmy z przyczyn nie leżących po stronie pracownika wyraziłam chęć powrotu do firmy mając na uwadze pierwszeństwo zatrudnienia dla pracownika zwolnionego grupowo. Teraz każdy kto to czyta proszę o wygooglowanie hasła "zwolnienie grupowe pierwszeństwa zatrudnienia". Niektóre osoby rzeczywiście miały rozmowy ale tylko na tym się skończyło. W moim przypadku nie było żadnego kontaktu ze strony rekrutacji. Wiem, że jest więcej takich osób jak ja. Czy rekruterzy z Cognizanta nie znają prawa pracy? Na ten moment daję negatywną opinię za brak profesjonalizmu ze strony HR oraz Rekrutacji. Uważam iż Cognizant powinien zmienić całą kadrę kierowniczą w tych działach. Pracownicy nie są winni braku organizacji.

Lola
@Mała kawka

Dużo przeżyłaś dobrego, ale i niestety bardzo złego. Takie małe pytanie ode mnie, czy sourcing specialists też są zatrudniani podobnie, na czas projektu?

olka
@Mała kawka

Czy mozesz napisac ile wynosila odprawa?

sungi
@Lola

nie, sourcing to rola korporacyjna

Ceris
@Mała kawka

Hmmmmmm ty chyba jednak bardzo słabo znasz prawo pracy... pierwszeństwo pracownika zwolnionego grupowo odnosi się TYLKO do dokładnie takiego samego stanowiska. Jak zwolnisz elektryka to nie masz obowiązku zatrudniać go na stanowisko architekta, bo ma pierwszeństwo. Jeżeli wymagania projektu są inne nie ma takiego obowiązku. Także jak zwykle merytorycznej wiedzy zero, ale wypisywanie anonimowych hejtów przychodzi łatwo. Z drugiej strony aż dziwne ze z aż tak super pracownikiem się nie kontaktują :-) Ja zaczęłam prace od kwietnia i serio nie wiem kto tu pisze te bzdury. Sama je czytałam przed rozpoczęciem pracy. I wiecie co ? Z tych bzdur sprawdziło się pewnie 2%. Fajni ludzie, spoko firma , praca jak to w korpo. Serio nie narzekam, można w trójmiescie trafić naprawdę dużo słabiej. Ale ty będziesz managerów wymieniać i uczyć ich prawa pracy, bo forma nie chce z tobą nawiązać ponownie współpracy. Sorry mi to by dało do myślenia. Na rynku brakuje pracowników a tu firma się uwzięła żeby ciebie nie zatrudniać. Hmmmmmmmmm

była pracowniczka

Cognizant był moją pierwszą pracą, do której szłam z entuzjazmem, który niestety szybko został zgaszony. Podczas rozmowy o pracę z panem z Indii zostały mi przedstawione inne obowiązki, które w rzeczywistości wykonywałam. Uważam, że plusem tej firmy są zdecydowanie zarobki. Poza tym można trafić na fajnych ludzi, ale zakładam, że to zależy też od projektu. Jeśli chodzi o minusy to niestety, w firmie dominują Hindusi. I to jest OGROMNY minus. Nawet nie chodzi o ten ich akcent, bo jakoś ostatecznie da się ich zrozumieć, ale bardziej o ich etykę pracy. Hindusi są nastawieni na wyniki, tzn. osiąganie narzuconego targetu. Nie obchodzi ich człowiek jako jednostka, jesteś robotem, który musi wyrobić ten target. Często kosztem przerwy obiadowej lub koniecznością rozpoczęcia pracy wcześniej. Ogólnie wiecie, takie wywoływanie presji, krzyczenie, pretensje szczególnie w pierwszym miesiącu pracy jest szalenie demotywujące i powoduje, że atmosfera w teamie jest taka dość napięta. Rozumiem, że w Indiach jest tyle ludności, że jak już ktoś załapie dobrą pracę to poświęca jej życie. Inną kwestią jest to, że Hindusi- mężczyźni niestety gorzej traktują kobiety, znacznie gorzej się do nich odnoszą. Podsumowując, gdyby nie Hindusi to nie byłoby tak tragicznie, bo firma sama w sobie nie jest jakaś zła. Owszem, praca jest dość monotonna (przynajmniej w projekcie, w którym byłam), ale nie jakaś strasznie tragiczna. Także jeśli ktoś ma mocne nerwy, nie przejmuje się pokrzykiwaniem, wiecznymi uwagami i pretensjami o targety, które nie jest tak łatwo osiągnąć to polecam, można sobie całkiem niezle zarobić i poćwiczyć język. Natomiast osobom wrażliwym, tym, które dopiero zaczynają pracę i nie mają doświadczenia w korporacji, zdecydowanie odradzam, można się bardzo zrazić. Ja niestety się zraziłam.

leru
@była pracowniczka

Jezu, takie infantylizmu dawno nie widzialam. Grow up. Zadaniem managera jest realizowanie zadan i osiaganie wyniku, a nie pochylanie sie nad toba jako czlowiekiem. Od tego to chyba rodzice sa. Ludzie myla prace z przedszkolem.

Klex

Nie wszyscy maja tez kompleksy.Ja chodzę do pracy pracować. I oczekuje za to uczciwego wynagrodzenia. Jeżeli to dla ciebie niewolnictwo to ok. Nie chodzę do pracy po to żeby ktoś się nade mną pochylał, dbał o mnie ’jako człowieka’ itp. Ja tam nie szukam przyjaźni i opieki. Od tego mam życie poza pracą. Pozdro

Nie polecam

Trochę tu pracowałam i szczerze nie polecam nikomu tam przychodzić, szczególnie do projektu VOD. Nie wiem skąd się urwał management ale praktyki które tam stosują przechodzą ludzkie pojęcie i balansują na granicy prawa. Może dlatego już prawie wszyscy polacy stamtąd odeszli, a zarządzający już niedługo zostaną tylko z teamem blisko wschodnim (dużo już nie brakuje). Ubodzy w merytoryke i podstawowy softskill menadżerzy nigdy nie potrafią po ludzku wyjaśnić żadnej z obecnych sytuacji bądź zmian, zasłaniając się górą czyli jednym hindusem który zmienia zasady projektu zależnie od nastroju. Grafik obowiązujacy od każdego kolejnego miesiąca, poznaje się tydzień przed jego rozpoczęciem, dobrze że nie dzwonią 2h przed pracą, że trzeba przyjść:) Jeśli masz rodzinę lub jakiekolwiek hobby i zajęcia poza pracą, to możesz o tym wszystkim zapomnieć. Ale nie doszukujmy się w tym zrozumienia liderów ponieważ żaden z nich nie ma ani jednej z tych rzeczy. Płace są tak mocno zróżnicowane że tą różnicą można byłoby opłacić kawalerkę blisko pracy. Mydlą oczy że podwyżki będą a jak przychodzi już okres spełnienia obietnicy to nic nie wiemy i to nie od nas zależy. Mogłabym tak do jutra, szczerze żałuję że tam pracowałam. Życze liderom przemyśleń na temat swojego postępowania i tego że zaczniecie traktować ludzi jak LUDZI, zastraszanie i groźby to bardzo krótkotrwała motywacja, bardzo.

Jest dziwnie
@Nie polecam

Ja próbowałem się dostać na stanowisko French Content Moderator do Gdańska, nie ukrywam, ze z pewnych względów zależało mi właśnie na Cognizancie. Rozmowa w porządku (prowadzona w j. angielskim i francuskim), wyniosłem pozytywne wrażenie, pelen profesjonalizm, jednak po jakimś czasie dostałem informacje z kadr, ze moja kandydatura została odrzucona z powodu braku znajomosci slangu mediów społecznościowych. Wszystko fajnie, maja prawo, ale dla mnie to jest co najmniej dziwne, gdyż z obu języków posiadam certyfikat C1 (CAE i DALF C1) i obydwoma komunikuje się w pracy na co dzien od kilkunastu lat. W zbliżonym czasie aplikowałem do dwóch innych korpo, gdzie również wymagana jest bardzo dobra znajomość ww.jezykow. Proces rekrutacyjny był dużo bardziej skomplikowany (rozmowy z nativem, case study po francusku etc.) i, o dziwo, tam zostalem przyjęty. Nie wiem jakie naprawdę kryteria są brane pod uwagę przy procesie rekrutacji - może po prostu miłej pani nie spodobała się moja „gęba” idąc gombrowiczowskim tropem.

Xyz
@Jest dziwnie

może nie wyglądasz jak Chad xddd

Katarzyna
@Xyz

Byłoby świetnie, gdyby Twoja opinia była trochę bardziej merytoryczna. Wiesz, jak wygląda praca w Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.? Z chęcią przeczytam coś na temat warunków pracy i samej rozmowy rekrutacyjnej.

Katarzyna Duda
@Nie polecam

Witam, piszę książkę poświęconą warunkom zatrudniania w zagranicznych korporacjach w Polsce. Zapoznałam się z Pani/Pana wpisem i zależy mi na rozmowie z Panią. Będę wdzięczna za skontaktowanie się ze mną i rozmowę o Pani/Pana doświadczeniach w Cognizant. Oczywiście zapewniam pełną anonimowość. Mój e-mail: katarzyna.duda1990@gmail.com Pozdrawiam, Katarzyna Duda

Lola
@Jest dziwnie

Może dobrze się stało, to musi być obciążająca psychicznie praca.

jurij

Kto pracowal w Cognizant (Gd) ten w cyrku sie nie śmieje...

:>

Rekrutacja do biura w Krakowie Alexander z rekrutacji z Gdańska dzwoni i zaprasza na rozmowę rekrutacyjną. Najpierw wypytuje o podstawowe dane, stawkę, okres wypo itd. itd. Rozmowa z managerką trwała dobrą godzinę, przebiegła w miłej atmosferze, Na koniec informacja że będzie albo nie będzie kolejny etap i dowiem się na dniach. Zero feedbacku od 2 tyg, żadnej informacji na czym stanęło....mega słabo i nieprofesjonalnie. Ale tak wygląda większość rekrutacji w dzisiejszych czasach. Ta firma ma same złe opinie jeśli chodzi Gdańsk, w Krakowie raczej nie lepiej. Najgorszy jest ten brak szacunku dla kandydata, tak trudno dać informację zwrotną? ..... strata czasu

Black panthera

Mogę się wypowiedzieć tylko na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Zaproszenie na rozmowę dostałam z błędem. Na samej rozmowie obecny był manager i rekruterka, a mimo to, całą prawie rozmowę prowadził właśnie manager. Rekruterka wyglądała na nieszczęśliwą i jakby ją ktoś zmuszał, żeby tam być. W pewnym momencie manager nawet rzucił jakimś dziwnym tekstem do rekruterki, co trochę było nie na miejscu... Po rozmowie nie dostałam nigdy odpowiedzi, co dalej.

Medea
@Black panthera

Wygladala na nieszczesliwa bo tam nikt nie jest szczesliwy :(

bergustix
@Medea

aż tak źle jest? :(

Elektra
@bergustix

Pół zespołu odeszła a management nie wyciąga żadnych wniosków... I nadal stosuje metody rodem z 19 wieku..

@Black panthera

"Po rozmowie nie dostałam nigdy odpowiedzi". Powinnaś się cieszyc..

Mała kawka
@Black panthera

Hejka, Na jakie stanowisko aplikowałaś?

Była pracownica

Witam, chciałabym się odnieść do opinii nt. Firmy Cognizant w Gdańsku. Poznałam tam fajnych ludzi, z którymi do dziś mam kontakt. Team liderzy- bardzo dobrzy merytorycznie, nie stosowali mobbingu, dobre zarobki, możliwość pracy w środowisku międzynarodowym. Stabilny pracodawca, którego mogę polecić w Trójmieście.

Justine

Nie polecam, chyba że ktoś dopiero zaczyna przygodę z korpo i nie ma jeszcze za bardzo porównania. Idealna firma, żeby potwierdzić wszystkie negatywne opinie o korporacjach. Poza całkiem niezłym socjalem i konkurencyjnym wynagrodzeniem, firma nie ma nic do zaoferowania. Hinduski management z jednej strony nie ogarnia tego całego chaosu, a z drugiej wprowadza nieludzkie zasady przypominające (usunięte przez administratora). Pracownicy na 15 minut przed końcem pracy dowiadują się, że mają zostać po godzinach i to w piątek. Za każde, nawet kilkuminutowe spóźnienie trzeba się gęsto tłumaczyć, a nie daj Boże żeby komuś przyszło do głowy wziąć sobie urlop albo pójść na L4. Nie wspomnę o organizacji onboardingu, której praktycznie nie było oraz o zmuszaniu pracowników do pracy w zatłoczonym biurze podczas pandemii.

JK
@Justine

Omijać szerokim lukiem bo mozna sie zrazic do pracy...

Assssssstt

Jakie są widełki na talent sourcing specialist oraz jak wyglada praca w firmie? Dzięki

Marina

@Kyp i zero wolnych miejsc w najbliższym czasie?

Kat

Witam! Jakich zarobków netto można się spodziewać na stanowiskach MAPS REPORTING SUBJECT MATTER EXPERT oraz MAPS REPORTING TEAM LEADER w Gdańsku?

Kyp
@Kat

Na TL się nie dostaniesz. Obstawione

@Kyp

Może być, ale co do mojego pytania? Jakie są zarobki?

Laylee
@Kyp

No to podziel się sekretna wiedza. Jak obstawione i przez kogo ? Bo ja słyszałam dokładnie coś odwrotnego. Wypisywanie bzdur przez frustratów przychodzi łatwo, to widać.

Niepolecamniepolecam

Mało kto pisze opinie na temat samego zespołu pracującego stricte dla Cognizantu. Pracowałam w takowym, nieco ponad rok. Mogę podzielić się opinią na temat firmy. Podzielę ją na plusy i minusy. + dość spora elastyczność jeśli chodzi o godziny pracy. Można przyjść pomiędzy 7 a 9 więc to jest super jeśli, któś ma jakieś zajęcia poza pracą albo małe dziecko, które dość wcześnie musi odebrać z przedszkola etc. + dobra praca na start. Jeśli ktoś chciałby rozpocząć swoją karierę w korporacji i popracować z językiem obcym to na początek jest to niezła praca. + możliwość pracy na rynkach zagranicznych. + czasem trafiają się fajne projekty z fajnymi hiring managerami. + KPI ok, do zrobienia + eventy organizowane przez firmę - różnego rodzaju okolicznościowe czy jubileuszowe I to by było na tyle jeśli chodzi o plusy. Minusów jest sporo, ale ograniczę się do tych, które wpłynęły na moją decyzję o odejściu. - zero możliwości rozwoju. Do mojego zespołu, informacje były wręcz blokowane, żeby przypadkiem, ktoś nie chciał zmienić stanowiska. Zero szkoleń, lekcji językowych etc. - nierówne traktowanie pracowników - jedna osoba zostaje pożegnana należycie odchodząc z firmy inna nie dostaje nawet do widzenia. Osoby na stanowiskach wyżej traktują osoby na stanowiskach niższego szczebla jak swoich asystentów - mimo, że nie pełnią takiej roli, Jedne osoby mogą chodzić na home office, inne nie. Mimo, że są zatrudniane na tym samym stanowisku, a wykonywane zadania mogą w pełni być realizowane zdalnie. - Dział HR ma totalnie gdzieś, zapytania pracowników. Można chodzić do nich w 'godzinach audiencji' czyli przez godzinę w ciągu dnia ale wtedy i tak odsyłają pracowników z niczym. - Podejście: Coś Ci się nie podoba? Znajdziemy na Twoje miejsce Ukraińca do pracy. Totalny brak szacunku. - Ostatnia rzecz, która spotkała mnie już przy odejściu, i jest dla mnie absurdem - 3 miesiące przed moim odejściem otrzymaliśmy informację o rewizji wynagrodzeń. Zgodnie z tą informacją rewizja pokrywała wszystkich pracowników, którzy rozpoczęli swoją pracę przed określonym miesiącem (wliczając mnie). Rewizja miała obowiązywać od miesiąca, w którym otrzymaliśmy maila - ale miała być wypłacona z wyrównaniem po 3 miesiącach. Jakim zaskoczeniem było dla mnie to, że wszyscy moi koledzy i koleżanki z teamu - otrzymali podwyżkę, z 3 miesięcznym wyrównaniem, ja natomiast nie. DLaczego? Skoro pracowałam te 3 miesiące w firmie od kiedy rewizja obowiązywała. HR Manager - poinformował mnie, że nie pracuję od tego miesiąca kiedy trzeba - co oczywiście było bzdurą bo pracowałam w firmie już ponad pół roku dłuzej - kiedy mu to wytłumaczyłam - zbył mnie odpowiedzią, że on w takim razie nie wie! Po czym wysłał mnie do mojego managera, który już nic z tym nie zrobił. Polecam się mocno zastanowić nad dołączeniem w szeregi firmy. O ile praca sama w sobie jest okej, o tyle zarządzanie firmą jest po prostu tragiczne.

Katarzyna
@Niepolecamniepolecam

@Niepolecamniepolecam Dziękuję za wiele niezbędnych informacji. Napisz jeszcze proszę jakie stanowisko obejmowałes w Cognizant Technology Solutions i co należało do Twoich obowiązków?

Również polecam przemyśleć
@Niepolecamniepolecam

Również nie do końca polecam rozpoczynanie pracy, szczególnie na projekcie księgowym. Zarządzanie przez zastraszanie. Takich metod już dawno nie powinno się stosować :). W firmie panuje bałagan, nie można doprosić się o poszczególne polityki: awansów, podwyżek itp. Poza tym polityki istnieją podobno tylko dla Indii, trochę dziwne skoro oddział w PL jest już dość spory i już jakiś czas na rynku. Wyjścia teamowe są za dziadowsko niskie pieniądze- ale wiadomo to nie musi być obowiązek pracodawcy. Ogólnie dużo hipokryzji na projektach :D nie można wnieść telefonu do biura bo dane wrażliwe, ale skanować dokumenty trzeba poza biurem i tam już można używać telefonu haha. Opuszczenie tego projektu i ludzi tam rządzących to najlepsza decyzja w moim zawodowym życiu

niepolecamniepolecam
@Katarzyna

recruitment team

Forza
@Niepolecamniepolecam

- zero szkoleń powiadasz ?? Ojej . A mi się wydawało ze ludzie mają wręcz target learningowy. No i ten szok ze osoba na notice podwyżki nie dostaje XD Świetne te posty , dawno się tak nie uśmiałam

Stella

Widzę ze niektórych dopadła tutaj chyba jesienna chandra :-) ale prawda jest taka ze to jedna z lepszych firm w 3miescie (a znam naprawdę kilka). Zawsze można się o coś doczepić. Ale sorry wpisy typu: wszystkim rządzą Hindusi - seriously ??? Załóż sobie firmę to będziesz w niej rządzić. Jesteś tylko klikaczem - again, sama zgodziłaś się na taką prace, jak jest poniżej twojej ambicji to nie jest to wina firmy. Mało Home office - a czy ktoś obiecywał Ci dużo ??? Informacje blokowane żeby ktoś nie chciał zmienić stanowiska - wszystkie stanowiska są w portalu wewnętrznym, a ze ludziom nie chce się go sprawdzać to już chyba jest po ich stronie. Nie można się doprosić o polityki - znowu wszystkie są na portalu wewnętrznym - nie trzeba się dopraszać. Sorry, ale mam już kilka lat w doświadczenia w kilku korpo i prawda jest taka ze jak ktoś jest sfrustrowany to nic nie pomoże i zawsze się można czepić ze klimatyzacja złe działa a firma obok ma owocki częściej. Powodzenia wszystkim.

Juz tu nie pracuję
@Stella

Przez te lata, jakie miałam nieprzyjemność tu pracować, polityki nie były dostępne na portalu. Nie uważam, że firma jest jedną z lepszych w mieście, może wystarczy spojrzeć na rotację? :D Bałagan, niedociągnięcie i załatwienie w tej firmie czegokolwiek nie należy do najprostszych. Szczytem wszystkiego są happy hours w HR hahaha to właśnie pokazuje jak niby tą firma jest otwarta na pracownika...

Stella
@Juz tu nie pracuję

W firmie jestem od 2016 i polityki już wtedy były :-) No właśnie rotacja:-). W moim projekcie minimalna. Bardziej związana z urlopami macierzyńskimi itp niż odejsciami. Happy hours są w większości korpo. Ale wiadomo ty chcesz teraz i zaraz bo ty chcesz. Było tak źle ale pracowałaś tam lata :-) . To autentycznie jest portal dla smutnych. Powodzenia :-)

Juz tam nie pracuje
@Stella

Tak, pracowałam lata, by nie wpaść z deszczu pod rynnę, żadna sztuka zmienić badziewną pracę na inne nadzienie :D. Polityki awansów i dofinansowań niestety nie ujrzy się w tej firmie. Oczywiście, rozumiem, że mogą być osoby zadowolone z pracy tam, natomiast będąc u nowego pracodawcy mogę dopiero powiedzieć, że jestem w dobrej firmie. No cóż :) lata świetlne dzieła moja obecna firmę od cognizanta, który przedstawia się jako firma amerykańska a tak naprawde- jest rządzona przez hindusów hahahahhahahha

lolz
@Stella

hahahahhahahahhaha jesteś TL, managerem czy kimś kto liże (usunięte przez administratora) tu wymienionym? żadna zdrowa na umyśle osoba, która ma pojęcie jak wygląda obecnie rynek i ma świadomość jakie są opcje u innych pracodawców nie powie, że cognizant to jedna z lepszych firm na rynku :) i błagam - 'owoce u innych pracodawców są częściej'? ahahahhahahahah najlepsze podsumowanie Twojej wypowiedzi

Vero
@lolz

Poziom tej odpowiedzi mówi wszystko o jej autorze. Tutaj jest wzajemne kółko adoracji przegrywów chyba? Awansu nie dostałem, ocena roczna słaba ? Wiem! Pójdę się tutaj wypłakać. A jak ktoś ma inne zdanie, albo po prostu idzie mu dużo lepiej - wiadomo liże d, ma układy, donosi itp. Bo oczywiście niemożliwe żeby był pracowitszy czy merytorycznie lepszy. Polecam terapię.

w szoku

Dotyczy oddziału w Gdańsku. W swojej dotychczasowej karierze pracowałam w paru korporacjach, ale nigdy w takiej jak cognizant. Nigdzie nie traktowało się gorzej ludzi, jako pracowników i jako ludzi w ogóle. Psychiczny mobbing w zespołach, gdzie przełożonymi byli hindusi, był na porządku dziennym. Obniżanie ocen rocznych za zwolnienia lekarskie( i to nie w jakiejś szalonej liczbie), nie zgadzanie się w większości przypadków na urlopu na żądanie, mszczenie się na pracownikach poprzez niepozwalanie wzięcia im urlopu w dogodnych im terminach. Kłamstwa na rozmowie rekrutacyjnej dotyczące bonusów związanych ze stażem pracy, czy flexible working hours – których nigdy się nie uświadczyło.(usunięte przez administratora)brak odpowiedzi na prośby, czy zapytania kierowane do team lidera, reakcja na cokolwiek czasem i z tygodniowym opóźnieniem, przypisywanie sobie przez przełożonych efektów pracy podwładnych( zmienianie nazwiska na własne w raportach, refleksjach, uwagach). Kłamstwa o pracownikach do menadżera, czy wypisywanie im nagan z kapelusza, tylko dlatego, że odważyli się mieć własne zdanie, lub po prostu powiedzieli, że się z team liderem nie zgadzają. Mimo odejścia w krótkim czasie połowy zespołu i wypełnienia, przez te połowę, formularzy dla hr, komentujących sytuację w pracy i postawę team lidera, nie było ze strony HR ŻADNEJ reakcji, zamiatanie wielu spraw pod dywan, czy bezpodstawne obstawanie przy team liderze lub menadżerze. Dział hr na najdrobniejsze zapytanie potrafił odpisywać po 2 tygodniach, a to było najszybsze tempo, zdarzały się maile, które w ogóle nie doczekały się odpowiedzi. Kompetencja hr zerowa, na wszystko odpowiedzi w stylu, dowiemy się, napisz maila, spytaj team lidera itd. Liczne pomyłki w działaniu hr czy to z liczeniem dni wolnych, czy zapominaniem załatwienia czegoś, co się obiecało, itd. Współpracownicy kablujący na siebie wzajemnie do podwładnych za nawet najdrobniejsze (usunięte przez administratora) obgadywanie wzajemne za plecami na porządku dziennym. I można by tak jeszcze długo wymieniać. Nie pozdrawiam i nie polecam !

stee
@w szoku

w jakim dziale pracowales ?

Katarzyna Duda
@w szoku

Witam, piszę książkę poświęconą warunkom zatrudniania w zagranicznych korporacjach w Polsce. Zapoznałam się z Pani wpisem i zależy mi na rozmowie z Panią. Będę wdzięczna za skontaktowanie się ze mną i rozmowę o Pani doświadczeniach w Cognizant. Oczywiście zapewniam pełną anonimowość. Mój e-mail: katarzyna.duda1990@gmail.com Pozdrawiam, Katarzyna Duda

soq
@w szoku

zwolnienienia lekarskie....urlopy na zadanie....widac ze to pracownik roku pisal :)

Dorota
@soq

Choroba może zdarzyć się każdemu, więc zwolnienie lekarskie to normalna sprawa. A urlop na żądanie - każdy ma do tego prawo. Nie wiem, jak to się ma mieć do pracownika roku - jedno drugiemu nie przeczy. :)

Plato
@w szoku

To chyba w manii ktoś pisał. Zwłaszcza ze pisał to w sierpniu, gdy wszyscy w Gdańsku pracowali zdalnie. Ale on dalej słyszał ze go obgadują za plecami. No i wszyscy, dosłownie wszyscy jak widać knuli przeciwko niemu. Biedny.

Stardust87

Witam wszystkich, Chciałem prosić o radę, ponieważ Cognistant w Gdańsku zaoferował mi pracę w nowym projekcie, który rozpoczyna się w lutym w dziale finansowym. Chciałem się dowiedzieć, czy poniższe opinie są również przeznaczone do tego rodzaju pracy, tj: Mobing - niezapłacone wakacje - l4 - powiedzmy, czy mogę zaufać tej firmie, bo już pracuję w dobrej, ale chciałem się zmienić, aby nauczyć się nowych rzeczy. Dziękuję bardzo

djem
@Stardust87

Nie wiem kto ci udzielal informacji ale pracuje w firmie ponad 3 lata i nigdy nie spotkalam sie z sytuacja zeby ktokolwiek nie mial zaplaconych jakichkolwiek pieniedzy. mozna rozne rzeczy powiedziec ale wszystkie platnosci w moim przynajmniej przypadku zawsze byly na czas, a najczesciej przed czasem. Nigdy tez nie slyszalam zeby ktos o czyms takim wspominal

Cureol
@Stardust87

Płacą na czas, ale mobbing to jest tam na porządku dziennym

Stardust87
@Cureol

Dziękuje bardzo a mogę więcej dowodzić o mobing? Jak to działa tez na finansowe tez jest atmosfera jak w lager? Pozdrawiam

niepolecam
@Cureol

Zgadzam się. (usunięte przez administratora)cały czas, praktycznie zero wdrożenia w procesy, ciągle tylko pretensje i kolesiostwo widoczne wszędzie. Nie polecam tej firmy nikomu. Jedynie co do wypłat się zgadzam, są na czas- ale to tyle z pozytywów. Są lepsze firmy.

Xtin

Pracuje krótko. Jak na razie większość doświadczeń pozytywnych. Od rekrutacji po onboarding. To moja trzecia praca w korpo i na tle innych trójmiejskich firm zdecydowanie pozytywnie. Rekrutacja szybka i profesjonalna, generalnie 2 etapy plus sprawdzenie języka. Co do reszty jeszcze za wcześnie żeby mówić ale ludzie są bardzo spoko wiec chyba będzie ok.

Yankee
@Xtin

Ja pracuje na nowym projekcie. Prace znalazłam po tym jak inna firma dosyć brzydko postąpiła ze mną w czasie pandemii. Warunki finansowe ok, benefity trójmiejski korpo standard. Jak na razie super i ludzie mega fajni. Marudom polecam zjeść snickersa ;-)

@Xtin

Witam! Na które stanowisko się dostałeś i jakie są zarobki netto? Ponieważ włąśnie aplikuje do Gdańsku i chciałabym wiedzieć na jaką kwote liczyć Pozdrawiam

@Yankee

Zostaw merytoryczną opinię o Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 81.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 7 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 81 ocen.

Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o.