thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

Aktualność
Cześć,

W związku z dużym zainteresowaniem informacjami o naszej firmie, postanowiliśmy zaznaczyć swoją obecność w serwisie GoWork.pl. Chcemy być aktywnym uczestnikiem dyskusji na temat naszej firmy, odpowiadając na Wasze pytania. Chcemy też - bazując na zamieszczanych opiniach - udoskonalać wskazane przez Was obszary naszej działalności, które tego wymagają.

Poza obserwacją aktywności na naszym profilu, rozpoczynamy też jego moderację. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie - zarówno te pozytywne, jak i te mniej pochlebne - jednak komentarze zawierające treści niezgodne z prawem oraz naruszające regulamin serwisu gowork.pl będą archiwizowane przez Administratora portalu. Liczymy na zachowanie kultury wypowiedzi i merytoryczne komentarze - tylko do takich możemy się odnieść.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że są tematy, których nie chcecie poruszać na forum, ale są dla Was ważne. W takim przypadku prosimy o opisanie ich i przesłanie na adres: career.pl@thyssenkrupp.com.
@Śmieszny

A w jakim dziale pracujesz?

HR Operations

Generalnie firma jest dość rzetelna, panuje fajna atmosfera (wiadomo, że dużo różni się w zależności od zespołu/działu). Premie roczne, fajne biuro i przyjaźni ludzie. Odeszłam ze względu na to, że zespół, w którym byłam (HR Operations) głównie zajmował się generowaniem pracy dla samego siebie, i przez większość dnia zwyczajnie nie było nic do roboty. Ale jeśli pojawiłaby się fajna oferta w innym dziale, wróciłabym do tej firmy :)

@nic

O proszę, jakieś porządne chociaż? Ono dla Ciebie tylko było czy wszystkich wysyłali wtedy?

Zadowolony

Nie wiem skąd te opinie, ja jestem zadowolony. Fajne inicjatywy w firmie, dobra perspektywa rozwoju

Alfonso

Niestety firma nie dała znać o zakończonej rekrutacji mimo iż obiecywali. Firma mało płaci, zalatuje januszexem.

@Alfonso

obiecano, że odezwą się do każdego, nawet jeśli decyzja będzie negatywna? podkreślali to? ile firma w takim razie płaci? podasz widełki?

Nowy wpis

@Alfonso

Drogi Alfonso, Bardzo nam przykro, że nie otrzymałeś informacji zwrotnej. Mogło się tak zdarzyć, jeśli nie przeszedłeś do kolejnego etapu, jakim jest spotkanie lub jeśli rekrutacja nadal trwa. Mogło to być również po prostu przeoczenie, które może zdarzyć się każdemu. Zastanawiające jest jednak to, skąd masz informację, że nasza firma mało płaci, skoro nie dostałeś zaproszenia do kolejnego etapu, a co za tym idzie – oferty ani feedbacku? Resztę Twojej wypowiedzi pozostawimy bez komentarza. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia.

Kaśka Nowy wpis
@thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

skoro jest już poruszona kwestia wynagrodzenia, to można poznać widełki płacowe ogólnie występujące w firmie? rozumiem, że pewnie konkretnych kwot podać nie możecie, ale może tak orientacyjnie na ile można liczyć, czy stawki są rynkowe?

Maksiu Nowy wpis

Możesz mieć rację co do częstości rekrutacji, bo w sumie szukam ofert i nic nie znalazłem. Ale może dostępne są jakieś stanowiska albo planowana jest rekrutacja? Czemu są tak rzadko w sumie, jest stała, zgrana ekipa?

Kandydatka

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć ile z Państwa miało podobna sytuacje jak ja. Dwa razu byłam rekrutowana do firmy i dwa razy mnie zghostowano. Przez ta sama Panią z działu rekrutacji Panią Z. Za drugim razem nie dostałam ani feedbacku po rozmowach, ani nawet dziękujemy, ale nie jesteśmy Tobą zainteresowani. Pani Z. zarzekała się informacje jakakolwiek nie była dostanę. Brałam udział w kilku rekrutacjach, wiec dla mnie liczyło się czy mam czekać na odpowiedz czy dać sobie spokój. Pomijając fakt ze firma zatrudnia dużo rekruterów zew którzy do mnie pisali, a ja grzecznie odpowiadałam, że wewnętrznie nie dostałam żadnej informacji zwrotnej. Napisałam mail. Nic. Zadzwoniłam raz, drugi. Raz otrzymałam odpowiedź, że oddzwoni. Po czym nadal nic. Cisza. Napisałam SMS, że czekam. Nic. Ale Ghostowanie to już totalna przesada, a stanowisko nadal jest otwarte.

Kazio
@Kandydatka

Czyli żadnego feedbacku nie dają osobom które nie przeszły weryfikacji. A długo czkałaś na odpowiedź? Aplikowałaś dwa razy na to samo stanowisko czy za każdym razem na inne? Jeszcze dopytam. Byłaś tylko na pierwszym etapie czy w ogóle był jeden i od razu miała być odpowiedź o zatrudnieniu?

@Kazio

To był drugie etap po etapie z rekruterami z HR. Byłam na rozmowie z zespołem i miałam dostać informacje czy będzie nastepny etap czy po prostu rezygnują z mojej kandydatury. Niestety ani feedbacku ani „pocałuj nas w duży pokoik”. Mimo ze Pani Z. Zarzekała się wyślę informacje. A później jak już wspomniałam „ghostowanie” mojej osoby. A ogłoszenie nadal wisi. Tak na to samo stanowisko.

@Kandydatka

Witaj, @Kandydatka! Dziękujemy za komentarz. Oczywiście rozumiemy Twoje rozczarowanie. Wrócimy do Ciebie bezpośrednio ze spóźnionym feedbackiem. Pozdrawiamy, thyssenkrupp GSG.

Kandydatka
@thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.

Śmieszne bo to tej pory nikt do mnie ani z feedbackiem, ani z pocałuj się w(usunięte przez administratora)nie wrócił. Ogólnie nadal jestem ciekawa czy to nadal tak wygląda u Was, czy maile gdzieś w dziwny sposób giną. Daje mi to tylko przypuszczenia o pracy w firmie, oraz o kontakcie z działem HR w razie jakichkolwiek pytań, problemów itd. Czy wewnętrznie też tak traktujecie? Czy tylko zewnętrzne rekrutacje?

Szukają Senior Accountanta, czy możecie tak chociaż po krotce podać wady i zalety, jeśli chodzi o warunkina tym stanowisku? Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny :) Głównie mam na myśli wynagrodzenie, system premiowy, czy jest tu duża samodzielność i możliwość wykazania inicjatywy? To odpowiednie miejsce pracy dla osoby z seniorskim doświadczeniem? Czy raczej do rozpoczęcia kariery na juniorskim stanowisku?

Zetka

No właśnie jak to wygrodzenie ma sie do aktualnej minimalnej?

Dobrze ze mnie tam nie ma

To była świetna firma za czasów Roberta. W tej chwili to tylko omijać szerokim łukiem. Zero perspektyw rozwoju, zatrudniani są coraz mniej kompetentni ludzie, pokolenie z się kłania. Uczysz takiego głąba w nieskończoność, a i tak jesteś gorzej traktowany od świeżego i w dodatku leniwego głąba.. Wszelkie konflikty, zachowania uznawane za (usunięte przez administratora) są zamiatane pod dywan. Nikt z tym nic nie robi, ani team leader, ani kierownik ani HR. Jesteś niewygodny dla firmy to najlepiej się zamknij i zniknij.

@Dobrze ze mnie tam nie ma

Jak zawsze dziękujemy bardzo za opinię. W ciągu ostatnich 4 lat nasza organizacja przeszła ogromną transformację, zarówno organizacyjną jak i kulturową. Było to właśnie w odpowiedzi na prośby pracowników, którym poprzedni klimat zarządzania nie odpowiadał. Co więcej, prowadzone co roku ankiety badania satysfakcji pokazują, że pracownicy doceniają atmosferę i obecny sposób zarządzania. Nic nie jest zamiatane pod dywan. Każda sprawa – pod warunkiem, że zostanie zgłoszona – jest rozpatrywana i wyjaśniana. Dajemy też pracownikom możliwości anonimowego zgłaszania problemów. Jeśli chodzi o pokolenie Z czy inne – używanie w stosunku do mniej doświadczonych pracowników obraźliwego sformułowania „głąb” stoi w sprzeczności z jedną z wartości naszej firmy: szacunek. Nic dziwnego, że z takim podejściem trudno było Ci odnaleźć się w naszej kulturze. Czasy się zmieniają i na rynek pracy trafiają coraz młodsi pracownicy. Zarówno organizacje, jak i inni pracownicy powinni być elastyczni i wspierać każdego, kto dołącza do firmy, w myśl zasady: „ktoś kiedyś pomógł Tobie wdrożyć się do firmy, teraz kolej na Ciebie”. Dzieje się tak nie tylko w thyssenkrupp w Gdańsku, ale w innych firmach na całym świecie. Pozdrawiamy, tk GSG.

@Dobrze ze mnie tam nie ma

Trochę Ciebie nie rozumiem, bo osobiście właśnie się uczę od pokolenia Z, tego, że można mówić o swoich potrzebach, negocjować wygodne dla siebie formy pracy itp. Kultura wiadomo czego, typowa dla naszego pokolenia odchodzi do lamusa, wiesz? Chyba, że w tej firmie starsi niż zetki mają właśnie pracować "po staremu" jak małe robociki, to zwracam honor. Ale czy mógłbyś to sprecyzować?

wyrocznik
@Dobrze ze mnie tam nie ma

Tak? To jakim cudem robcio teraz siedzi gdzieś daleko i chyba jest bezrobotny? ;)

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku SharePoint Developer?

Jak często w thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 2 sierpnia na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Pracownikom naszego centrum oferujemy szereg aktywności umożliwiających zdobycie wiedzy i/lub nowych umiejętności: - kursy języków obcych (niemiecki, polski, angielski) - szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne (planowane indywidualnie) - programy rozwojowe dla określonych grup pracowników - możliwość dzielenia się wiedzą i rozwoju kompetencji jako trener wewnętrzny - możliwość rozwoju poprzez udział w dodatkowych projektach. Zapewniamy także możliwość rozwoju w innych obszarach, organizując co miesiąc webinaria z zakresu różnych przydatnych dziedzin.

Od czego uzależniona jest premia w firmie thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.? Jakie są progi premiowe? Dodali 2 sierpnia na Pracuj.pl ogłoszenie na stanowisko Web Developer.

janek

Chyba jedyne korpo, które nie potrafi zadbać o ochronę danych osobowych z umowy o pracę. Po wielu latach firma sprawiła byłym pracownikom niespodziankę przez wyciek danych wrażliwych typu nr dowodu, PESEL, imię, nazwisko, adres zamieszkania. Szok i niedowierzanie, ze w globalnej firmie takie rzeczy są możliwe. Oczywiście teraz byli pracownicy muszą się sami martwić, czy ktoś nie weźmie na nich kredytu na wyłudzone dane. Brak profesjonalizmu i lepiej nie podejmujcie współpracy z thyssenkrupp GBS Gdańsk jesli chcecie mieć bezpieczne dane wrażliwe i spokój ducha.

@janek

Drogi Janku, Niestety, mijasz się z prawdą, naruszając publicznie dobre imię naszej firmy, przypisując jej czyn, którego nie popełniła. Do wycieku danych doszło w firmie księgowej HK Finance sp. z o.o. („HK Finance”), z którą thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o. miał umowę na świadczenie usług księgowych, ale zakończył tę współpracę i przestał powierzać dane w maju 2017 roku. Po zakończeniu współpracy HK Finance nadal przechowywała na swoich serwerach uprzednio jej powierzone dane osobowe - już jako odrębny od thyssenkrupp administrator - na mocy obowiązku wynikającego z przepisów o rachunkowości i podatkowymi. To HK Finance, jako administrator tych danych, jest zatem jedynym podmiotem zobowiązanym do zgłoszenia naruszenia do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych oraz uprawnionym do udzielania informacji i wszelkich dalszych wyjaśnień w tej sprawie. Informacja o incydencie została opublikowana na stronie internetowej HK Finance: http://www.hk-finance.pl/pages/news/id/Yeap/. Jeśli jesteś osobą dotkniętą opisanym poniżej incydentem (w tym byłym pracownikiem naszego centrum), prawdopodobnie otrzymałeś już informację od HK Finance na ten temat. Jeśli jest ona dla Ciebie niezrozumiała, proponujemy jej uważną lekturę raz jeszcze oraz skorzystanie z możliwości kontaktu z firmą HK Finance sp. z o.o. e-mail: incydent@hk-finance.pl, tel.: +58 323 84 40 w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Na przyszłość zaś – przed decyzją o zamieszczeniu podobnego wpisu na tym bądź innym portalu – proponujemy upewnić się, że przekazywana przez Ciebie opinia, dotycząca naszej bądź jakiejkolwiek innej firmy, zawiera prawdziwe fakty i opis zdarzeń. W ten sposób ochronisz się przed możliwym zarzutem o zniesławienie. , Pozdrawiamy, thyssenkrupp Group Services Gdańsk

W firmie thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o. podobno płacą nawet 6600 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Informatyk? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Informatyk.

umarł król niech żyje król

Jak widać SSC hyssenkrupp Group Services Gdańsk przetrwało kadencję Martiny Merz, która zaorała wszystkie centra TK na świecie, ale jedno się ostało którego nikt nie chciał - Gdańsk, wszyscy żyli nadzieją , ze centrum zostanie sprzedane w pakiecie z TK Elevator nowemu właścicielowi, jednakże ten wolał załozyć sobie całkiem nowe na Węgrzech. Ciekawe nowy Pan prezes Miguel Ángel López Borrego zrobi z tym centrum w Gdansku

Łukasz
@umarł król niech żyje król

Myślisz że będzie likwidował i zwalniał ludzi czy może warunki się poprawią z nowym właścicielem? Jaki słuchy teraz chodzą po firmie? Wiadomo coś na pewno?

Pierwsza i ostatnia rozmowa rekrutacyjna w tej firmie przez telefon. W sumie to nie potrafili powiedzieć co ma robić automatyk, gdzie ma pracować, od kiedy, a tym bardziej za ile. Na pytanie o proponowaną stawkę, odpowiedź że jak zbiorą oferty to będzie ustalanie stawek. Standardowe rozpoznawanie rynku i wybranie cost-effective(tanich) pracowników.

Izabela
@Kandydat

To była rozmowa z HR czy już jakiś dalszy etap rekrutacji np. z kierownikiem? Bo zazwyczaj na dalszych etapach już można się dowiedzieć więcej szczegółów. Rozumiem, że nie padła konkretna stawka, a chociaż jakieś widełki podali? Bo w ogłoszeniu piszą o atrakcyjnym wynagrodzeniu, więc chyba powinni mniej więcej wiedzieć jaki mają budżet na stanowisko.

Lol

Chyba pomyliłeś firmy automatyku

adas
@Izabela

Ta firma nie zatrudnia automatyków, w Gdansku powstaje nowa firma hyssenkrupp Automation Engineering

Jakieś opinie o pracy w service desk? Jak warunki finansowe i atmosfera?

PankracyD
@Kandydat

Tak, ja tam pracowałem (GCC). STARY NIE MARNUJ SOBIE ZYCIA. Niczego nie wyciagniesz, ani wiedzy ani doświadczenia ani kompetencji. Beznadziejnie zarządzany dział. Pozdrawiam

Zofia
@PankracyD

A kasa? Konkurencyjne stawki oferują? Piszesz że słabo zarządzany dział, ale ja jestem ciekawa zarobków, bo w końcu wszyscy pracujemy dla pieniędzy

PankracyD

Bardzo źle zarządzana firma. Najgorszy pracodawca z jakim miałem do czynienia (IT)

Chyba wiem

Święte słowa:) Kadra managerska to sromotna porażka. Najgorsze korpo w którym pracowałam. Potrafi tylko zniechęcić, nie ma długoterminowej wizji, brak komunikacji o sytuacji jaka się dzieje na górze. Pozdrawiam

@Chyba wiem

czyli tak naprawdę jak tak konkretniej praca tam mogła wyglądać? jak wykonywało się swój zakres obowiązków i co z relacjami z innymi osobami? opowiesz coś więcej?

Kopa

Kontakt urywa się w momencie zapytania o proponowana stawkę.

Joanna
@Kopa

Współczuję. Wiem, że to dość prywatna sprawa, ale ciekawi mnie, jaką stawkę na jakie stanowisko podałeś, że urwali kontakt? Po prostu uważam, że korzystanie z czyichś doświadczeń też uczy, a ja bym chciała nie "przestrzelić", zależy mi na pracy :/

Ta fima to porazka
@Kopa

Naprawde nie warto tracic na nich czasu...

@Ta fima to porazka

skoro tak to Ty w jaki sposób swój tu zmarnowałeś? o jakim stanowisku mowa i co się działo, że do takich wniosków udało się dojść?

HR Operations

Joanna
@HR Operations

Oj, a nie żałujesz teraz tego? W spirali inflacyjnej mieć pracę nierozwojową, ale pewną to skarb :)

nic
@HR Operations

bylam w firmie dwa lata, mialam jedno szkolenie zewnetrzne.

@nic

Aktualność
Cześć,

Hipokryzkja

A od kiedy to "fima' przestrzega prawa zeby teraz pouczac innych. Moze warto zaczac od siebie hipokryci. NIE wysylajcie niczego na ten adres bo bedzies zwolnieni albo przesladowani do takiego stopnia ze sami sie zwolnicie! Uwazajcie!

Jak zwykle

Probuja zastraszyc bo nic innego lepiej nie potrafia!

OMG

Tk nazywa sie 'pracodawca'??? Mysle ze nam takich tu nie potrzeba. moze w koncu sobie stad pojdzie bo az wstyd sie tu kiedykolwiek pojawil

Zal mi Administratora

Musi miec mega duzo roboty w usuwaniu komentarzy na zyczenie tk :)

Śmieszny
@Hipokryzkja

Nie pisz bzdur, pracuję w tej firmie kilka lat i nigdy nie było sytuacji, żeby ktoś został zwolniony za wysłanie jakiegoś maila. Żenada.

We all know who are you :)
@Śmieszny

Re recognize you by the primitive answer you gave. ????

@Śmieszny

A w jakim dziale pracujesz?

Czy w thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o. są szkolenia zewnętrzne?

HR Team

Oczywiście. Szkolenia zewnętrzne stanowią znaczną część działań rozwojowych oferowanych pracownikom naszego centrum.

Smiechu warte
@HR Team

Wyglada na to ze HR sam zadaje tu pytania i sam na nie tu odpowiada. Zenada do szczescianu.

ZACHOROWSKI

We are watched carefully by the Team!!!

Zawiedziony

Mogę potwierdzić, że firma nie oferuje atrakcyjnych zarobków, a prawie do każdego benefitu trzeba dopłacać. Atmosfera jest napięta i natrafiłem na mało kompetenych ludzi w dziale HR.

Aleksandra
@Zawiedziony

Właściwie dopłata do benefitów jest dość naturalna w większości firm

Zawiedziony - brak kompetencji
@Zawiedziony

Mogę śmiało potwierdzić Twoją opinię, dodam, że w kadrach jest to samo - nie polecam. Kompletny brak kompetencji.

Sebastian
@Zawiedziony - brak kompetencji

Pod jakim względem w Waszej ocenie osoby pracujące w dziale HR nie mają odpowiednich kompetencji? Nie bardzo rozumiem informację w tym zakresie, dlatego, proszę o sprecyzowanie.

Wojtek
@Aleksandra

Naturalnie to się mylisz... w dobrych firmach dopłat nie ma.

Aneta
@Wojtek

Myślę, że kwestia dopłat do benefitów zależy od ich rodzaju. Rozumiem, że jesteś pracownikiem ThyssenKrupp. A możesz powiedzieć, jakie konkretnie benefity oferują?

@Zawiedziony

Z niekompetencją HR się nie zgadzam. Pracuję w tk ok 1,5 roku i nie miałam problemów związanych z tematem HR. Szczególnie administracja HR działa bardzo szybko. Pani MB jest super rzetelna i kompetentna. Pozdrawiam

słabe
@Hmm

Ten komentarz to chyba Pani MB sama sobie napisała. Dobra ściema :) !

Aha ok
@Hmm

(usunięte przez administratora) Dzial HR denny, nigdy sie z takim nie spotkalam

Karma
@Hmm

Tak rzetelna i kompetentna, że Sąd Pracy ją ściga.

Z
@Karma

Serio? A skąd wiesz?

Przede wszystkim pozytywnie;)
@Hmm

Działa bardzo szybko??????? To wygląda na literówkę, bo działa bardzo wolno. Po przypomnieniach. Bez przepraszam. Poziom obsługi rodem z (usunięte przez administratora) I wtedy się zgadza :)

Tak
@słabe

Bo to prawda

Barbara
@Tak

Czyli co jest prawdą? Bo już nie za bardzo rozumiem.

Dfrs

Zgadzam się w 100%

Sebastian
@Tak

Do czego się odnosiłeś tu?

@Sebastian

Do tej opinii ?

@.

w takim kontekście, że niby ta Pani sama sobie to napisała czy jak? Z tym sądem pracy to tak na serio?

Krystyna
@Zawiedziony

Zarobki na jakim poziomie byłyby dla Ciebie atrakcyjne? Jest duża rozbieżność pomiędzy tym, co oferuje firma?

Zadowolony

Magda

Dostałam pozycje junior . Czy ciężko jest awansować potem ? Czy junior już do końca życia :P

cvvv
@Magda

rok, a nawet czasem szybciej :)

Magda
@cvvv

@cvvv a jaka kasę dają z awansem ?

Łukasz
@Magda

No właśnie przydała by się podwyżka jak dają awans. Teraz na juniora ile płacą?

Kli
@Łukasz

Mam rozumieć Łukasz, ze jak przeskakujesz z juniora do na standardowa pozycje to bez podwyżki ?

Maria
@cvvv

Tak szybko? W szoku trochę jestem, ciekawi mnie czemu to tak krótko trwa?

cvvv
@Maria

bo jak ktoś daje od siebie więcej i umie walczyć o swoje to awans przyjdzie szybko w porównaniu z osobą która robi minimum, niczym się nie wyróżnia i czeka na zbawienie bo pieniądze z nieba spadną.,, chyba logiczne :)

Janek
@cvvv

@cvv a co z kasa bo słyszałem. Ze ok z juniora na standard awans po roku ale kasa jak na juniorze to prawda ?

Zostaw merytoryczną opinię o thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

thyssenkrupp Group Services Gdańsk Sp. z o.o.