Opinie o COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O w Zürich

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O w Zürich

Merida

Jezuu ludzie zastanowcie sie wiele razy przed podjeciem pracy. Klepanie na czas przez 8h. Niektorzy nawet nie wychodzili sie wysikac bo czas sie musi zgadzac. Po latach widze jaki to byl koszmar. Takie warunki prqcy powinny byc nielegalne. Cala prqca po roku skonczyla sie l4 od psychiatry.

@W

Dziwne. W moim przypadku najpierw dostałam umowę do „potwierdzenia” na e-mail kilka dni przed wysłaniem jej. Raczej normalna praktyka i wtedy możesz zrezygnować lub negocjować.

pracownik szczerze

Dzień dobry, zostawiam przydatny zip informacji dla kandydatów głównie na stanowisko Video Content Analyst z językiem obcym, ponieważ na takim stanowisku pracuję już od dwóch lat. Liczba koloryzowanych opinii i historii na tej stronie zmotywowała mnie do napisania JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDA PRACA TUTAJ. Pamiętajcie, że na tego typu stronach najczęściej wypowiadają się osoby, które mają do firmy jakiś uraz, w ostatnim czasie coś poszło nie po ich myśli, a wtedy bardzo łatwo w emocjach wyolbrzymiać i dopisywać różne "problemy". 1. Gdzie znajduje się biuro? - ul. Lublańska, Tertium Business Park, Kraków. 2. Czy jest możliwość pracy zdalnej? - Obecnie NIE, choć zależy to od projektu. I tutaj zwracam uwagę na opinię, która się pojawiła gdzieś niżej, iż "szefostwo pracuje z domu, a pracownikom każe przychodzić". Otóż NIE, szefostwo jest na miejscu, są jeszcze pojedyncze projekty, które mogą pracować zdalnie, ale aplikując na stanowisko powyżej radzę nastawić się na PRACĘ STACJONARNĄ. Dlaczego to zależy od projektu? Ponieważ taka decyzja zależy od klienta, z którym realizujemy dany projekt. Jeśli klient X wymaga pracy stacjonarnej, na tym projekcie pracujesz z biura i tyle, krótka piłka. Klient Y wcale nie musi tego wymagać, no ale najlepiej napisać że przecież to szefostwo siedzi na zdalnych i tylko kombinuje jak nas zagonić do biura :) Z pewnością tak jest... 3. Stawka - jeśli nie masz doświadczenia, dostaniesz propozycję około 6 tys. brutto już z dodatkiem językowym, może się to różnić w zależności od języka obcego. 4. Etapy rekrutacji - 1) CV 2) Krótka rozmowa telefoniczna z HR 3) Test językowy 4) Spotkanie online z managerem + krótka rozmowa z jednym z pracowników w języku obcym by sprawdzić umiejętności językowe 5) Decyzja (ja dostałam ofertę po 1,5 tygodnia od rozmowy z managerem) 5. Umowa - 6 miesięcy na początek, kolejna 1 rok, kolejna 1 rok lub nieokreślony, zależy od wyników. 6. Praca zmianowa - ZALEŻY OD PROJEKTU I ZESPOŁU. Niektóre zespoły mają wszystkie 3 zmiany (rano, popołudnie, noc), inne tylko dwie (rano, popołudnie), niektóre samą poranną zmianę. Praca w weekendy i święta również ZALEŻY od projektu i zespołu. Możesz pracować w weekendy i święta, a możesz jedynie od poniedziałku do piątku, bez świąt. Jak widzisz, WSZYSTKO ZALEŻY OD TEAMU i zapotrzebowania w danym projekcie = preferencji klienta, które mogą zmieniać się dość często. Nie zdziwcie się więc, że pewnego dnia zostaniecie przeniesieni z jednego projektu do innego lub po prostu do innego zespołu i nagle nie będziecie pracować od poniedziałku do piątku na rano, ale również w weekendy i święta na trzy różne zmiany. Albo na jedną, np. nocną (sytuacja z niemieckiego zespołu). I tutaj przestrzegam - jeśli nie jesteś osobą elastyczną i nie możesz się do tego dostosować, NIE PRZYJMUJ OFERTY TEJ PRACY. Nie dlatego, że jest zła, nie dlatego, że ktoś robi ci na złość zmieniając wszystkie warunki. ALE DLATEGO, że nie jesteś wystarczająco elastyczną osobą do tej pracy. Wiele osób przychodzi, po jakimś czasie musi przejść do innego zespołu (co jest w pełni zgodne z wszelkimi zasadami projektu, dla którego się pracuje) i robi z tego ogromną aferę, a wtedy pojawiają się tutaj zmasowane opinie o "złym traktowaniu" i innych rzeczach, które sobie ktoś nawymyśla. Musisz być elastyczny i gotowy na tego typu zmiany, jeśli nie, to sobie po prostu odpuść. Praca nie dla ciebie. 7. Biuro - nowoczesne, czyste, duże, kuchnia na każdym piętrze, duża stołówka na parterze. Na stołówce zapewniona kawa, herbata, soki, woda, sałatki, kanapki gotowe jak i osobne składniki do przygotowania kanapek samemu (chleb, masło, wędlina, ser, warzywa, dżemy), owoce, każdego dnia jakiś deser, musli do przygotowania z mlekiem, które też jest na miejscu, również różne zamienniki roślinne, tak że można żywić się samymi przekąskami z kuchni jeśli ktoś nie potrzebuje ciepłego obiadu. Oprócz tego - dużo game roomów, piłkarzyki, bilard, playstation + po kilka gierek. Quiet roomy, gdzie można uciąć sobie drzemkę. Kąciki z kanapami i fotelami na każdym piętrze. Roomy z fotelem do masażu. Generalnie jest bardzo wygodnie jak już jesteś na miejscu. 8. Podwyżki - zawsze jest jedna w roku i jest to % od twojej pensji podstawowej. % zależy od twojej oceny rocznej. Jeśli dostałeś ocenę 5/5 gwiazdek za poprzedni rok, twoja podwyżka w kolejnym roku to 6,25% płacy podstawowej. 4/5 gwiazdek to 5,5% i tak dalej. Jest to tzw. merit, który jest zawsze raz w roku, ale np. w październiku było też wyrównanie pensji - około 800 zł podwyżki. Nie wiem co jeszcze chcielibyście wiedzieć, zapraszam do zadawania pytań pod tym wpisem, na wszystkie chętnie odpowiem obiektywnie.

U
@Hej

Nigdy nie ma żadnych podwyżek, chyba że grupowo dla projektu. Ile dostaniesz na początku, tyle będziesz miał zawsze.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Nicki

Odchodzą sami, bo mają dość (usunięte przez administratora), niekompetentnych współpracowników, braku podwyżek, braku możliwości rozwoju, a w przypadku kobiet - (usunięte przez administratora) ze strony kolorowych panów, których zatrudnia się tu bardzo dużo, a którzy ze względu na kolor są nietykalni.

Easy Nowy wpis

Jako pracownik firmy, wkrotce moze juz byly moge smialo powiedziec ze ani nie jest tak zle ani tak dobrze do konca. Wszystko zalezy od projektu na jaki sie trafi ale ogolnie rzecz biorac. Pozytywy: 1. Pieniadze sa nienajgorsze, zwlaszcza na entry level stanowiskach czy tych wymagajacych znajomosci jezyka obcego. 2. Kiedy byla wieksza fluktuacja na wyzszych stanowiskach i bylo latwiej o awans, teraz troche jest to zamrozone wszystko. 3. Ogolna atmosfera, ludzie, miedzynarodowy klimat firmy sprawia, ze jest calkiem fajnie. Negatywy: 1. Kadra sredniego szczebla totalna porazka, ludzie moznaby powiedziec z przypadku ale przypadek to zazwyczaj nie jest. 2. Ukraincy promowani na stanowiska menadzerskie tworza cos w rodzaju jakiegos mechanizu nieuczciwej konkurencji, zatrudniaja kolegow, promuaj sami siebie. np. dwudziestoparoletnia Ukrainka jest protegowana menadzerki, nic nie umie, nic nie wie, ale chodzi i mobbinguje 40letnie kolezanki. Znane sa przypadki awansow za utrzymywanie stosunkow prywatnych, w sposob oczywisty seksualnych jak z ukrainka i hiszpanem w jednym projekcie na menadzerskich stanowiskach albo menadzera wciagajcego proszki w toalecie. 3. Powyzsze 2 (niestety) wplywaja na to, ze czesto projekty, zadania i czy funkcje traca polot bo moze sie zdarzyc dosc czesto ze menadzer, TL to osoba, ktora kompletnie nie ma pojecia co robi. Podsumowanie: Klimat ogolnie ok, wspolpracocnicy sa spoko. Jak wspomniano wyzej, dochodzi do pewnych (usunięte przez administratora), ale jesli ktos sie nie angazuje czy nie ma jakiegos szczegolnie silnego kompasa moralnego nie powinno to przeszkadzac. Pracownicy glownie odchodza sami, czesto do pracy mniej platnej, co powinno dac obraz tego jak odczuwana jest firma przez osoby, ktore juz tam pracuja. Z drugiej strony, wiem, ze ciezko znalezc niektorym prace podobna za ta sama stawke.

lol Nowy wpis

Kto w cognizancie pracuje ten sie w (usunięte przez administratora)nie smieje. Osoby obslugujace biuro i hry sa absolutnie niekompetnetne. Firma nie jest w stanie dostarczyc nawet podstawowych przedmiotow do pracy jak np. komputer, ogromna papierologia i w sumie nikt nie wie po co. Ogarniecie tak prostych rzeczy jak obliczenie wlasciwego stazu pracy -jest niewykonalne. Kaza wracac do biiura przy czym okazuje sie, ze komuter od klienta nie jest kompatybilny z siecia wifi. Wiec prace wymagajaca podlaczenia do internetu kaza wykonywac offline xD

Malwina

Jak długa jest umowa na okres próbny i po jakim czasie jest szansa na umowę na czas nieokreślony?

pracownik1
@Malwina

Na początek umowa na 6 miesięcy, później na rok. Kolejne już różnie, ja po 1,5 roku dostałam umowę na czas nieokreślony, ale niektórzy dostają kolejną na określony na jeszcze jeden rok. Zależy zapewne od wyników

Disco party Nowy wpis
@pracownik1

Pierwsza umowa 6 miesięcy , druga kolejne 6 miesięcy no i przy szczęściu kolejna trzecia umowa na 6 miesięcy i to by było na tyle ….

pracownik Nowy wpis

Masowe zwolnienia całych projektów. Nie polecam aplikować, bo zostaniecie zwolnieni. HR zapewnia o pomocy w znalezieniu nowej pracy, ale to nie prawda bo olewa sprawę i organizuje spotkania nic nie wnoszące. Zero konkretów, zero informacji. Zastąpią Was Hindusami.

Rekrutacja dwuetapowa. Pierwszym krokiem była rozmowa z Panią z HR na temat stanowiska, trochę po polsku, trochę po angielsku, pytania bardzo luźno związane ze stanowiskiem. Na pytanie związane z oczekiwaniami finansowymi okazało się, że moja propozycja wykracza poza budżet, ale mimo to umówiłem się na rozmowę z managerem trzy dni później. Rozmowa ta trwała godzinę i była w całości po angielsku (manager z USA). Pytania częściowo techniczne, częściowo o kompetencję miękkie (jak radzę sobie ze stresem, co bym zrobił w sytuacji x itp.). Rozmowa przebiegła całkiem sprawnie. Feedback był ekspresowy, bo po 12 godzinach miałem już wiadomość od polskich HR że poszło dobrze, a po 17 miałem już ofertę zatrudnienia. Nie przyjąłem oferty głównie z powodu zaproponowanego wynagrodzenia.

Co to jest mapa, jak bym najprościej opisał czym jest GIS, jakie są typy geometrii najczęściej występujące w GIS, jakie produkty Google znam, co to jest Google maps, jak radzę sobie ze stresem, jak zachowałbym sie w sytuacji x

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy DEKARZ
Zürich
LIMNUSWORK
pracownik szczerze

@pracownik szczerze

To odbijam piłeczkę i napiszę JAK NAPRAWDĘ WYGLĄDAŁA kwestia PODWYŻEK w moim projekcie. Wspomniany "merit" w zeszłym roku otrzymali pracownicy zatrudnieni przed pierwszym kwietnia 2022 i było to 5% pensji podstawowej (w rezultacie około 200zł). Dla wszystkich. Każdy dostał 5%, niezależnie od wyników czy od funkcji (QA, TL, agent). Jedynym kryterium był ten fakt zatrudnienia przed kwietniem 22, czyli de facto staż pracy. Miałem 4 gwiazdki za 2022 w star ratingu i nie dostałem z tego tytułu absolutnie NICZEGO. Mało tego, kiedy konczyła mi się druga umowa próbna (ta na rok) nikt nie chciał podjąć ze mną negocjacji warunków finansowych. Co więcej, od TL i managerki usłyszałem, że NIE MA w Cognizancie indywidualnych podwyżek (do dziś mam to na piśmie w jednym z maili!), że podwyżki mogą być tylko dla wszystich naraz - jak zeszłoroczny merit. Ale żeby było śmieszniej, to ja Ci wierzę w tej kwestii, co skutkuje wnioskiem takim, że albo byłem konsekwentnie okłamywany (bardzo źle) albo jesteśmy bardzo nierówno traktowani w obrębie jednej firmy (jeszcze gorzej). A skoro już o star ratingu mowa, to może warto wspomnieć, że w tym roku wartość gwiazdek uległa zmianie i teraz - będąc pracownikiem wyrabiającym wszystkie targety dostaniesz tylko 3 gwiazdki, zapewne żeby jak najmniej osób łapało się na premie, o których piszesz. Choć ja to ogłoszenie przyjąłem ze wzruszeniem ramion, bo - jak pisałem - jeszcze nigdy nie dostałem niczego z tytułu gwiazdek.

Albert
@pracownik szczerze

Czy rzeczywiście, jak piszą tutaj niektórzy, jest taki problem z uzyskaniem urlopu w dogodnym dla siebie czasie? I czy naprawdę trudno jest dostać wolny czas na wyjście do lekarza? Interesuje mnie zwłaszcza to ostatnie, bo z lekarzami miewam do czynienia.

@Albert

W ciągu 2 lat nigdy nie miałam problemu z uzyskaniem urlopu w preferowanych terminach. Pojedyncze wolne requestuje się na zasadzie "hej, mogę jutro wolne?" - "ok". Dwutygodniowy urlop planuje się wcześniej, max do końca stycznia, ale jak potem nagle się coś pozmienia w planach to nie ma zwykle problemu żeby zmienić daty. Ja nie miałam. Nie jest trudno z wolnym czasem na lekarza, już kilka razy spotkałam się z sytuacją że w czasie pracy ktoś wychodził do lekarza na wizytę i po niej wracał z powrotem. Tym bardziej, że LUXMED jest dosłownie w budynku obok. Nikt nigdy nie robił z tym problemu.

anna
@pracownik szczerze

a czy jakieś dopłaty do urlopów czy coś takiego jest może?

@anna

Nie

Deja
@pracownik szczerze

jak wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko Video Content Analyst z językiem polskim? rozmowa po polsku czy po angielsku ? Jakich pytań można się spodziewać? To moja pierwsza rozmowa dlatego pytam

@pracownik szczerze

Czy mogę zapytać o to, czy na video content analyst z językiem polskim ten język ma wypłacany bonus? Wiem, ze np.: w przypadku jezyka francuskiego czy niemieckiego do podstawy jest dodawana kwota za pracę tym języku. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Hej
@pracownik szczerze

Czy przy podpisaniu 2 umowy jest jakas podwyzka?

U
@Hej

k

Teraz to nie przedłużają umów pomimo tego, że HR zapewnia, że to tylko formalność :)

kaska
@k

Na jakich dzialach nie przedluzaja umow?

@kaska

YPP, hate speach, CID i pewnie gdzieś jeszcze ale o tych wiem. Cała masa ludzi poleciała w przeciągu chyba 3 miesięcy. Ja się bardzo zawiodłam bo chciałam już zostać gdzieś na dłużej a tu niespodzianka. Tym bardziej, że naprawdę super mi się tu pracuje. Zmarnowali tylko mój czas. No i wiadomo, że nikt nie lubi szukać kolejnej pracy po pół roku.

k

No niestety ale kończy mi się po prostu umowa więc odprawa mi się nie należy. I tak właśnie ta firma to wykorzystuje. Zrobiłeś co miałeś do zrobienia i wypad. Już nie mówiąc o tym, że słyszę od znajomych jak ludzie którzy nawet nie potrafią zdać assesmentu dostają nowe umowy, a my którzy serio ciężko i dobrze pracowaliśmy jesteśmy na wylocie. No cóż, może i kiedyś to była dobra firma ale teraz lepiej omijać szerokim łukiem chyba że potrzebuje się pracy na chwilę.

Nicki

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O na Designer? 11 grudnia ogłoszenie na Pracuj.pl.

Llearning designer

Rekturacja w Conigzant jest bardzo nieprofesjonalna. Strata czasu dla doswiadczonego specjalisty. Rekruterzy de facto nie maja pojecia o specyfice stanowiska. Odradzam

Merida

@Merida

Na czas to znaczy, że pracujesz na akord? Chyba podpisując umowę wiedziałeś na co się decydujesz? Ale przerwa powinna być. Chociaż z 15 minut, żeby złapać oddech.

Nina
@Merida

Czy mogłabyś opisać co si~ właściwie stało? Sam fakt dedlajnów w korpo jest raczej oczywisty. Jak atmosfera między ludźmi?

Grażyna
@Merida

Chociaż tyle, że przez osiem, czyli co nadgodzin żadnych nie ma? Daj znać, jak z płacą jeszcze, czy wszystko na czas.

@Grażyna

Zwalniają ludzi we Wrocławiu

@Ewa

W umowie nie ma nic na temat zakresu Twoich obowiązków, mądralo. Jest tylko z grubsza określone, że będziesz pracować po 8 godzin przy kompie w danym języku.

@W

a tego to nie wiedziałam, dobrze że piszesz. a nie można przy podpisywaniu właśnie prosić jakieś szczegóły itp? warto wiedzieć na co człowiek się pisze po prostu, raczej nie powinno robić z tym problemu?

Prawda

@Marzena

Ale z kim chcesz rozmawiać? Z kurierem? Jednego dnia kurier daje Ci umowę, a następnego jest umówiony po odbiór. Możesz ją tylko podpisać (albo nie podpisywać i zrezygnować z pracy, którą właśnie dostałaś, czego raczej nikt nie robi, bo nie na darmo przeszedł te x etapów). Wszelkie kwestie związane z umowami każą Ci załatwiać z działem HR, a dział HR nigdy na nic Ci nie odpisuje - jakbyś ze ścianą próbowała rozmawiać.

laura

hej, czy przy drugiej umowie można liczyć na jakąś podwyżkę?

Malwina

Czy w Cognizant są bony na święta?

Mariola

Praca dla ludzi nie ambitnych, nuda, zapychają Cię darmowym jedzeniem a wolałabym dostać wyższe wynagrodzenie, jedyny plus dużo fajnych ludzi poza tym NIE POLACAM!

ContentAnalyst

Cześć wszystkim, pracuję tu ponad rok. Stanowisko Senior Content Analyst. Cały rok praca zdalna, ale mówią co raz głośniej o powrotach do biura. Ogólnie praca nieambitna i na klikanie z domu jak najbardziej. Nie wyobrażam sobie siedzieć w biurze 8h. Praca zajmuje średnio 2h, ale wymagają byś spędzał nad nią przynajmniej 5h + ewentualne meetingi w trakcie dnia. Dużo mówi sie o bonusie końcoworocznymw trakcie, ale nie dajcie się nabrać. Na stanowiskach Programmer/senior programmer (wewnętrzne stanowiska), nie jest to więcej niż połowa miesięcznej wypłaty, nawet po uzyskaniu najlepszej z możliwych ocen za kwartały. Jest możliwość awansu wewnętrznie na wyższe stanowiska, ale bez podwyżki, którą dostanie się dopiero po roku stażu na wyższym stanowisku. Teamleaderzy raczej pozytywni i komunikatywni. Zarobki dla video content analyst z angielskim to 5063 na start, a z dodatkowym jezykiem podobno o 1000zł więcej. Po roku dostaje się tzw podwyżkę inflacyjną, która wynosi paręset złotych. Zdecydowanie najsłabszym elementem firmy jest HR, z którym problemy zaczynają się już podczas aplikacji o pracę (brak wewnętrznej komunikacji ze strony HR, osobiście rozmawiałem mailowo z trzema różnymi osobami, pytającymi za każdym razem o to samo). Również, gdy jesteśmy już zatrudnieni HR zwleka z odpowiedziami i często odpowiada na pytania ogólnikowo. Jest to uwaga nie tylko moja, ale również team leaderów i team managerów. Ogólnie polecam pracę firmie, zdalnie. Praca w biurze może być 8 godzinną katorgą, ale wszystko pewnie zależy od prywatnych preferencji. Z chęcią odpowiem na wasze pytania.

Lula
@ContentAnalyst

Czy wiesz, gdzie znajduje się biuro firmy w Krakowie? W ofercie pracy napisane jest, że praca może być w systemie 8/7 dni. Co to oznacza? Że wymagają żeby pracować przez cały tydzień, osiem godzin dziennie ?

@Lula

Większość biur znajduje się przy ulicy Lublańskiej, ale wszyscy zewnętrzni rekruterzy będą cię wprowadzać w błąd mówiąc, że będziesz pracować przy Armii Krajowej.

Karol
@ContentAnalyst

Hej, a czy te 5000 to na rękę czy brutto?

N
@Karol

Brutto

A
@ContentAnalyst

Zgadzam się w całej rozciągłości, z domu praca była idealna. Od siebie dodam, że warunki biurowe są bardzo restrykcyjne w tym projekcie. Panuje "totalitarny" clean desk policy, zero komórek, smart watchów, nawet książek i jakichkolwiek papierowych rzeczy. Są projekty, gdzie pracuje się na zmianki, weekendy i święta. Z domu to nie było dla mnie problemem, ale skoro nawet hybryda nie wchodzi już w grę, to ciężko się pracuje w takich warunkach.

NUNA
@K

Rozmawialam z 3 paniami i kazda wspomniała o Lublańskiej. Stanowisko video content analyst.

@NUNA

No to ekstra. W mojej rekrutacji wszyscy po kolei mówili mi o Armii Krajowej, dopiero po zatrudnieniu się dowiedziałem, że biuro mamy na Lublańskiej. Innym osobom z mojego zespołu mówiono tak samo. 2 z nich z tego powodu znalazły sobie nawet mieszkania niedaleko Armii Krajowej i wyszły na tym jak Zabłocki na mydle.

@K

tylko pytanie dlaczego? skąd taka rozbieżność w wiedzy... i ogólnie to mówiliście o tym wprost? wyjaśnień jestem ciekawa i stosunku co do osób, które te mieszkania ogarnęły

@Marzena

Dlatego, że rekruterzy nie wiedzieli, o jaki projekt chodzi. W Google znajdziesz adres Armii Krajowej jako "siedzibę" Cognizanta w Krakowie, a tam jest tylko jakieś jedno biuro. Tak, pytałem o to wprost. Pani mi odpowiedziała "z tego co wiem, to biuro znajduje się na ulicy Armii Krajowej", potem na drugim etapie rekrutacji pan z HR w Gdańsku też mi podał adres Armii Krajowej, dopiero po przyjęciu do pracy, w rozmowie z team leaderem dowiedziałem się, że pracujemy przy Lublańskiej i tam będzie powrót ze zdalnego.

Parek
@ContentAnalyst

A co gdy ktoś chory ? Wysyłają do domu zdalnie pracować czy trzeba brac L4 ?

Na jakie zarobki może liczyć SERVICE DESK ANALYST WITH POLISH?

Gandalf Czarny

Od 2021 firma zjeżdża po równi pochyłej. To się robi drugie Capgemini. OMIJAĆ przy szukaniu stabilnego zatrudnienia. Non stop podnoszą nam targety i dodają kolejne, już się totalnie nie skupiamy na pracy, tylko na udowadnianiu, że pracujemy - absurd! Trzeba pilnować, żeby kliknąć w odpowiednim momencie. Wieczne problemy z urlopami (nawet jak sobie zawczasu zarezerwujesz, to prawie do samego terminu nie możesz być pewien, czy dostaniesz, bo team leader "na wszelki wypadek" woli nie zatwierdzać). Zmuszanie nas do przychodzenia do biura podczas gdy kierownictwo siedzi na home office. Brak jakiegokolwiek doceniania starych i wyrabiających normy pracowników, a zamiast tego dokładanie im dodatkowych zadań i zmuszanie do szkolenia nowych pracowników (non stop są nowi, którzy też się tu źle czują, bo są zostawieni sami sobie i widzą caly ten bałagan). Jeśli tylko chciałbyś porozmawiać o swojej umowie/pensji każdy ci powie, że to nie od niego zależy. Ogólnie nikt tu nic nie może. Oczywiście, często gęsto są to zwykłe kłamstwa, co potem wychodzi. Umowa próbna na 6 miesięcy, a potem jeszcze 2 na czas określony. Dział HR z którym nie możesz się w żaden sposób skontaktować. Ustawiane konkursy na wakaty. Ciągła rotacja pracowników. Wieczne usterki trwające tygodniami!!! z którymi nikt nic nie robi, bo dział IT jest w Indiach, a Hindusi zlewają jakieś lokacje w Polsce ciepłym moczem. Oczywiście wpływa to na twoje wyniki, ale zamiast rozwiązać problem poproszą cię o pracowanie jeszcze więcej, zeby jakoś te usterki nadrobić. Jeszcze dwa lata temu myślałem, że mam super pracę, a teraz nie mogę się doczekać aż złożę wypowiedzenie.

pracownik1
@Gandalf Czarny

Jestem bardzo ciekawa, o którym projekcie mówisz, bo 90% z twojego wpisu w rzeczywistości nigdy nie uświadczyłam. A pracuję również od 2 lat. Mała rada dla kandydatów: czytajcie opinie z przymrużeniem oka, zwłaszcza te negatywne. Warunki mogą różnić się między projektami, choć ja osobiście uważam, że aż tak ogromnych różnic w jednej firmie, jednym budynku raczej nie ma. Już kilka razy natknęłam się na koloryzowane opinie i historie przekręcane na swoją korzyść :D

@pracownik1

W tym "dobrym" projekcie Google, dawnym Carbonie. To poczekaj jeszcze, a może zmiany też Cię dopadną. A jeśli nie to tylko pokazuje jak nierówno jesteśmy traktowani jako pracownicy jednej firmy - fakt nie opinia, a Ty możesz sobie uważać co chcesz.

Ula
@pracownik1

Akurat opinie sie zgadzaja kazdej firmy jako iz sa one europejskimi kolchizami ???? a ja zaluje, ze w jednej firmie nie sugerowalam sie opiniami i firma okazala sie strata czasu.

Omega

Info dla HR-u. Ile macie lat i kto Was wychowywał? Dlaczego nie umiecie zachować się, choćby na średnim poziomie? Jeżeli marnujecie ponad 30 min. na tzw. rozmowę kwalifikacyjną, obiecujecie dać znać o decyzji w sprawie zatrudnienia lub też nie, dlaczego zachowujecie się w tak prostacki sposób i nie wyślecie chociaż krótkiego e-maila i nie zachowacie się z respektem dla drugiego człowieka? Jesteście wizytówką firmy i muszę powiedzieć, że robicie jej czarny PR. Moja dobra rada - najpierw jesteś człowiekiem, potem kimś tam, kimś tam i dopiero potem pracownikiem. Bez względu na wykonywaną pracę jesteście ludźmi NAJPIERW! Co do braku profesjonalizmu, chyba nie muszę komentować, albowiem wniosek powinien nasuwać się sam. Pracodawco - zatrudnij ludzi na odpowiednim poziomie, a tych którym chcesz dać drugą szansę wyślij na szkolenie z podstawowych manier i to PRONTO. Jak tak dalej pójdzie będziesz mieć problem z naborem pracowników; Polacy mają długą pamięć i nie darują takiej potwarzy. Po prostu Cię zignorują. DEAL WITH YOUR HR N O W !!!

Hahaha
@Omega

No to ja miałam jeszcze ciekawiej, bo spotkanie online było umówione o konkretnej godzinie. Czekałam 11 minut i nikt się nie zjawił. Ani nikt nie zadzwonił z informacją, że będzie jakieś opóźnienie. Cisza kompletna. I to nie miało być tylko spotkanie z osobą z HR, ale także z Team Leaderem, więc brak profesjonalizmu to widocznie na porządku dziennym tej firmy.

Omega
@Hahaha

Prostactwo do n-tej potęgi. Co za żenada! Najgorsze jest to, że w kadrach siedzą zwykle inne Polki, które nie mają szacunku do innych kobiet. Wychowane w kulcie chłopa w tym naszym ciemnogrodzie, nigdy nie dojrzały, nie zrozumiały dlaczego nadskakują facetom i mają gdzieś inne kobiety. Temat rzeka. Większość naszego narodu nie ma pojęcia o psychologii, dlaczego są tacy, a nie inni. Jak można być lepszym człowiekiem, jeśli nawet nie masz pojęcia, że masz problem? Zauważ, że wszyscy, którzy odpisali mi, to raczej kobiety. To daje do myślenia. Opublikowałam mój post także na Cognizant Gdańsk, zobacz, kto mi tam odpisał. Pozdrawiam i życzę cierpliwości i empatii dla tych nieprzyjaznych nam innych Polek. Musimy im wybaczyć, one po prostu nie wiedzą lepiej.

Niemogęsiępołączyć
@Hahaha

Identyczna sytuacja! Nikt nie pojawił się przez 20 minut, a próbowałam dołączyć kilka razy na oba podane przez "organizatora" sposoby (internetowy i telefoniczny), bo oczywiście brałam pod uwagę możliwość problemów technicznych. Żadnego maila ani sms-a również nie dostałam.

Hahaha
@Niemogęsiępołączyć

Spodziewaj się telefonu z przeprosinami i chęcią ustawienia następnego spotkania. xD Do mnie rekruterka zadzwoniła po 5h po nieodbytym spotkaniu i powiedziała, że i ona i zespół bardzo przepraszają, ale ZAPOMNIELI O SPOTKANIU i chcieliby umówić się na spotkanie ze mną na nowo. :))) Oczywiście oprawiłam ją. Ta firma to zupełna strata czasu.

Ehh
@Omega

U mnie podobnie - odbębniłam każdy etap rekrutacji wraz z testem językowym i nie dostałam nawet maila z negatywną odpowiedzią xD

dfddfd
@Omega

Nie zapomne, jak ta HRowa zaloga dobijala sie do mnie latem, kiedy w sierpniu mialam zaczynac prace. Z odpowiednim (!!) wyprzedzeniem poinformowalam ich, ze w terminie X nie bede osiagalna. Mieli mnostwo czasu, by dopelnic formalnosci. Ale nie. Dobijali sie do mnie, kiedy bylam mase km poza Polska. Zwykle (usunięte przez administratora) i olewanie innych.

Rico
@Omega

Now imagine if you'll work there....you'll be in the hell. That's a company that should be shutted (usunięte przez administratora)

Xyz
@Omega

Zgadzam się, firma totalna żenada. Przechodzisz pozytywnie rekrutację, dostajesz info, że firma planuje wyjść z ofertą- czekasz jeden tydzień, drugi tydzień, w międzyczasie wysłuchując kolejnych historii o problemach technicznych i o tym, że firma nie ma na nie wpływu, ale oczywiście są zainteresowani współpracą. Ostatecznie zostajesz z niczym i nikt nawet nie jest łaskaw poinformować o co tutaj do cholery chodzi. Kompletna strata czasu, widać takie praktyki dalej na porządku dziennym. Polecam uczyć się od innych międzynarodowych firm szacunku do czasu drugiego człowieka. W dzisiejszych czasach z dobrymi kwalifikacjami żaden szanujący się człowiek nie powinien sobie pozwolić na taką ignorancję. Omijać firmę szerokim łukiem!!!

@Hahaha

Haha miałem tak samo, zalogowałem się na spotkanie na teamsy a tam cisza. Mija 5 minut pisze do osoby kontaktowej z HR czy to spotkanie jest dzisiaj, czy czegoś nie pomyliłem. Dostaje telefon zwrotny że team leader z którym miałem mieć spotkanie (hindus) nie jest dostępny na teamsach i nie ma z nim kontaktu. Postanowiłem mimo wszystko pozostać zalogowany na spotkaniu i po 20-paru minutach słyszę jakieś głosy. Do spotkania doszło, ale komunikacja z zespołem czy HR leży i kuleje.

Renata
@Marek

Po opiniach da się wywnioskować że to żadna nowość i dla nich takie zachowanie to norma :D Totalny brak profesjonalizmu i jakiejś odpowiedzialności za te spotkania.

xxx
@Omega

Zgadzam się, zostałam umówiona na drugi etap rozmowy, spędziłam 20 minut oczekując na spotkaniu, nikt się nie pojawił, ani nie raczył odpisać na maila żeby wyjaśnić sytuację.

Ok

To samo

beta
@Omega

Because generally recruiter don't have any experience, you can check their background of education on their LINKED, i have seen background of law degree, English philology, art science, even engineers, of course the company also have the recruiter who has real HR background. if you got unprofessional recruiter which did not respect your time at all, probably you got the recruiter who doesn't have background as HR, they have bunch of CV in the system, if she forgot to call you, she will not afraid, she still can find other candidate, the recruiter just working manage the time interview schedule between you and manager you can not complaint about their behavior because you are not working in cognizant (not yet) !! the company also doesn't know about their behavior, the most important is find candidate in KPI, that's why they will never got firing XD this company is outsourcing, and having amazing clients

@Omega

Dział HR to porażka. Nic nie robią. Bałagan w firmie. Praca dla desperatów

@Monika

Ciekawa jestem jak ich praca w praktyce tu wygląda i czemu ten wspomniany przez Ciebie bałagan miałby trwać od lat... u nich na dziale to są tu jakieś rotacje w ogóle?

@Marzena

Tam są non stop rotacje. Jak próbujesz zaadresować maila do kogoś z nazwiska (bo pisząc na grupowy nie możesz się doczekać odpowiedzi), to najczęściej taki adres jest już nieaktywny, bo ta osoba już nie pracuje.

Damian

Nie moge polecić. Brak kontaktu z dzialem HR brak wsparcia od managerow i TL. Zwolnienia grupowe, nie respektowanie praw pracownika!

Kamil
@Damian

Ile to osób już zwolnili? Dają jakąś odprawę i mówią jasno z jakiego to względu?

@Kamil

Zwolnili okolo 60 osob, 1 miesiąc odprawy

Damian

(usunięte przez administratora) i brak jakiegokolwiek wsparcia od TL czy managerow.

kasia
@Damian

mozesz napisac jeszcze raz innymi slowami bo usuneli

Hej. Czy możecie powiedzieć coś o obecnych warunkach we Wrocławiu? Mam pozytywny odzew ale po czytaniu opinii tutaj zaczynam się wahać. Może i obecna praca mnie irulytuje ale chociaż nie mogę narzekać na szacunek i możliwość wypowiadania swoich opinii.

Obecny pracownik

Jesli w Twojej firmie jest Ci dobrze, nie zmieniaj. Ta firma to najgorsze miejsce w jakim pracowałam. Brak szacunku do ludzi, nieporadny dzial HR w którym jest wieczna rotacja ( co samo mówi za siebie, jeśli w dziale który odpowiada za zmniejszanie retencji i atmosferę w firmie nie utrzymuje się nikt to wielki RED ALERT). Z tego co wiem że Wrocławiu akurat są dość fajni Managerowie, ale co z tego jak cała firma jest po prostu jak zepsuta ryba?

@Obecny pracownik

A jak się niby objawia ten brak szacunku do ludzi?

pracowniczka
@Karolina

Ano tak ze najpierw mówią ci jedno a później robią co innego. np ze dostaniesz podwyżkę i juz kwote ci podaja a pozniej jej nie odtajesz, jak pytasz to nie podowiadaja.... a jak juz drozaysz temat to jest info ze to firm jenak nie zaakceptowala i ze jednak nie.... aaah szkoda pisac.... wlasnie szukam innej pracy w zasadzie to skaldam w poniedzialek wypowiedzenie.... i to jest prawda: najgorsze miejsce w jakim pracowalalam ---- (jak na ulotkach zaczynałam przed studiami 10 lat temu to lepiej mnie traktowano)

Zwalniaja grupowo ludzi. Nie polecam

@Wrocław

Na jakim dziale ap, ar czy gl?

@Marta

We wszystkich

@Wrocław

dzieki za odpowiedz. Orientujesz sie jak wygladaja odprawy?

@Marta

Odprawa to wynagrodzenie za 1-3 miesiące w zaleznosci od stażu pracy

Zahra

Czy ktoś oriętuje się w zarobkach na stanowisku Sr.Process Executive z językiem arabskim ? Jak wyglądają grafiki jeśli chodzi o pracę zmianową (w jakich godzinach się pracuje) Z umowy ciężko coś wyczytać a na rozmowie była mowa o pracy od 9:00 do 17:00 ,w umowie jest napisane praca zmianowa .

Zostaw merytoryczną opinię o COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O - Zürich

• Jak się pracuje w COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O?

Zobacz opinie na temat firmy COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 50.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O?

Kandydaci do pracy w COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

COGNIZANT TECHNOLOGY SOLUTIONS POLAND SP Z O O