Compensa

Opinie o Compensa

Firma popularna, a w ogóle nie dba o pracowników. Osoby z wieloletnim stażem dalej na najniższej krajowej. To jest wstyd, że tak poważna i wielka firma nie potrafi zapewnić porządnej wypłaty, z której człowiek mógłby godnie żyć. Co z podwyżkami? Tego niestety nie wie nikt.

@ex

Czas najwyższy zmienić pracę. W tej firmie od lat nic nie zmienia się. Zarząd przymyka oko na dyrektorów (usunięte przez administratora). Nie warto pracować na takie osoby, które skąpią na podwyżkach, a mają postawione wille pod Warszawą i wyśmiewają pracowników ubiegających się o kredyt hipoteczny. Szeregowi pracownicy utrzymują luksusy! Warto wyjść ze strefy komfortu i wydostać się z piekła.

Pracownica

No jak to co z podwyżkami? Prezesowała mówiła, że ze względu na fuzje w tym roku ŻADNYCH podwyżek nie będzie. Ja jestem młodsza niż wieloletni pracownik ale też mam kiepską pensje. Jak słyszę, że moi koledzy po fachu w innych firmach zarabiają po 2 tys więcej to poważnie rozważam odejście

@@ex

A to fakt. My zarabiamy mało a tyramy jak mrówki… żadnej podwyżki, premii, funduszu świadczeń socjalnych ani nic

Zyta
@Pracownica

Najgorszy oprócz niskich płac jest parking. Miejsc kilka a chętnych kilkadziesiąt! Nic mnie tak nie wkurza jak ten parking

Jacek
@Zyta

No to faktycznie masz mega problem :)))))))

Baran Nowy wpis
@Pracownica

Parafrazując, firma się bogaci ale koszty ponosi pracownik. Przy takiej inflancji, żeby nie zabezpieczyć swoich pracowników to czyste..... wiadomo co. Po fuzji będzie kolejna wymówka, że po fuzji no to wiadomo.

Zyta Nowy wpis
@Jacek

Tak, dla mnie to jest problem. Oprócz niskiej pensji. Już rozsyłam CV

Zyta Nowy wpis
@Baran

Ważne, że „gora” jest zabezpieczona… Inne towarzystwa naprawdę lepiej płacą, myślałam, że coś się zmieni, ale się myliłam. Czas iść dalej

Kloszard Nowy wpis

W Compensie jak padnie mi bateria do myszki służbowej to se muszę sam kupować, bo budżet na pieniądze na artykuly biurowe jest okrojony do minimum. A zanim zamówię i dotrze z to mina wieki

Pracownica

Bo to prawda. Żadnych premii, kwartalników, nic. Ale za to będzie ładne biuro

Zyta
@Pracownica

I miała być zdalna podczas remontu a jednak musimy przychodzić do biura! Obiecanki cacanki

Daria
@Zyta

Cześć Zyta, czy ten obowiązek pracy w biurze podczas remontu dotyczy centrali czy oddziałów?

K.K.

Jak się czujecie po ostatnim spotkaniu z Zarządem? Moim zdaniem, to co się dzieje teraz nie powinno mieć miejsca w 2024 roku. Chwalenie się mlekiem w biurze - to tragedia. Ale informacje o tym że Compensa jest super pracodawca a w kolejnym zdaniu informacja o braku podwyżek i benefitów to jakaś klęska. Informacja o wstrzymaniu rekrutacji zewnętrznych gdzie na pracuj.pl jest kilkanaście ogłoszeń pracy jest kolejnym kłamstwem. Gdzie w tym wszystkim są kadry? Przecież są tu łamane podstawowe prawa pracownika.

@bp
@K.K.

„Góra” często oszukuje pracowników. Nie ma co liczyć na HR w tej firmie. Dawno powinna być zmieniona nazwa na „Biuro Zasobów Nieludzkich”. Ten pseudo regulamin pracy ma dużo punktów niezgodnych z prawem, które mocno dyskryminują pracowników. W tej firmie pracownik był, jest i będzie traktowany jako „gorszy sort”. Zamiast narzekać jak źle jest w tej firmie to warto odejść. Pracownik przy składaniu wypowiedzenia nie jest w ogóle zatrzymywany i przekonują go o pozostaniu. Wiele byłych pracowników mówi, że Compensa to najgorsza firma w jakiej pracowali. Jeśli ktoś chce zostać w firmie to warto rozważyć założenie związku zawodowego. Zamiast narzekać to warto działać. Na tym portalu firma w ogóle nie odnosi się do negatywnych komentarzy tylko wprowadza cenzurę, opartą na kasowaniu niewygodnych komentarzy.

@K.K.

Odczucia poniżej krytyki. Jako pracownik czuję się poniżony tym, po tylu latach to jak splunięcie w twarz :) jak nie zmienia podejścia na bardziej ludzkie wróżę mocną rywalizację z Czarnkiem na (usunięte przez administratora) roku 2024 :)

H.H
@K.K.

Człowiek zostawia tutaj parę lat życia i ma z tego najniższą krajową. A gdzie docenienie naszych starań oraz tak wykreowanej empatii której się wymaga na każdym kroku od pracowników? Ciekawe ile osób zostanie tutaj pracując za minimum gdzie wymagania są spore. Compensa przyjazna pracownikowi, ciężka raczej ta przyjaźń i mocno jednostronna ???? także droga Compenso więcej empatii! Czekamy na zmiany i adekwatne wynagrodzenia!

noname
@K.K.

Masz w 100% rację! Po ostatnim callu mam bardzo podobne odczucia. Ta firma nigdy nie traktowała pracowników aż tak źle jak teraz. Mam wrażenie, że jestem tu traktowana jak piąte koło u wozu jako pracownik, JESTEM PO PROSTU NIEWIDOCZNA. Wstyd Compensa!

@K.K.

Czuję się słabo. Dużo osób teraz odejdzie po fuzji, już mają wypowiedzenia albo sami odchodzą, a my będziemy tyrać za tych co odejdą bez podwyżek. Cały czas aktywnie rekrutują. Z tymi rekrutacjami taka sama ściema jak z tym, że nie będą zwalniać

@H.H

Adekwatnych wynagrodzeń się nie doczekamy… szkoda gadać. Tu się kończy na gadaniu

AA
@K.K.

To jest po prostu żenujące podejście do wieloletnich pracowników. Managerowie z 25 letnim stażem nie są przygotowani do przeprowadzenia rozmowy z pracownikiem! Wszyscy tylko myślą o sobie.

ziomek
@AA

Tak jest wszędzie - każdy pilnuje swojego stołka

brakpodwyzek

Najgorsza spółka z możliwych. Zero docenienia pracownika, ciężko doprosić się o podwyżkę, o premię świąteczne (zawsze są najmniejsze).. inne spółki jak Global jeszcze potrafią jakoś docenić pracowników, ale sami nic nie zdziałają, compensa chce chyba żebyśmy pracowali za najniższą krajową, już w Żabce lepiej się zarabia. Jak nie podniosą zarobków to sporo osób się posypie. Szkoda, bo przełożeni super, ale ta cała „góra” to szkoda gadać.. chyba nie doczekamy się tutaj niczego, nie wiem czy sens jest czekać na cokolwiek w tej firmie.

@brakpodwyzek

Prezesowa mówiła, że w tym roku żadnych podwyżek nie będzie. To prawda, że pensje są tu jednymi z najmniejszych. Dużo osób też nie ma BTS. Multisport drogi, ludzie tu zostają bo przełożeni są spoko, ale spoko przełożonymi nie nakarmisz rodziny. Będą odejscia. Zresztą jest fuzja i są redukcje

Byczo jest
@brakpodwyzek

Nie ma sensu czekać, skoro polityka firmy jest taka, a nie inna. Jeśli nie, to z perspektywy czasu stwierdzicie, że to były stracone lata, zero oszczędności, marna składka na emeryturę. Życzę Wam szczerze znalezienia dobrej pracy, gdzie Was docenią i należycie wynagrodzą. Naprawdę chcecie cały czas pracować za najniższą krajową z darmowymi nadrodzinami? Sytuacja w "tenkraju" (z wiadomych względów) też będzie coraz gorsza, więc nie macie co liczyć na poprawę Waszej sytuacji. Tym, którzy mają zdrowie, pozostanie przeprosić się z bauerem i dorobić na szparagach - akurat zbliża się sezon - powodzenia: fuer Deutschland.

Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży

Rekrutacja do oddzialu w Krakowie nieprzyjemna. Dyrektor nie przygotował sie do rozmowy, nie zapoznał się z CV. Miałam wrażenie, że mnie nie słucha, bo przekręcał to co mówiłam. To co bylo zawarte w ogłoszeniu nie zgadzało się z tym co mówił na rozmowie. Propozycja 3500 brutto dla osoby z 5-letnim doświadczeniem w ubezpieczeniach. Nie podjęłabym pracy za żadne pieniądze.

Poza pytaniami o doświadczenie, padły pytania o nadgodziny, wiek, czy mam rodzinę, dzieci itd.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Aktualniecotam

@Aktualniecotam

A jeszcze dopisze, że administracja zarabia najniższą… ogólnie mega kiepskie zarobki, dużo osób teraz przez fuzję odejdzie, będziemy tyrać za tych brakujących i w zamian za nic

Xyz

Naprawdę jedna z gorszych spółek. Ciężko doprosić się o podwyżki, premie świąteczne zawsze najmniejsze, opłaty za multisport największe ze wszystkich i ciągle rosną.. wątpię że cokolwiek się tutaj zmieni. Można pisać i prosić, wyrabiać ponad limity a i tak pensja stoi w miejscu..

@Xyz

W którym dziale pracujesz, że masz premię? Ja nie mam żadnej :/

Yes-Man

Czy @Pracodawca może powiedzieć kiedy zostanie wypłacona premia świąteczna oraz premia roczna tzw. BTS? Pracownicy czekają.

@Yes-Man

Mi nigdy. Coraz więcej osób nie dostaje BTS. Ani BTS, ani premii, nic nie ma

Anka

Ludzie to idźcie do Biedronki a nie smarujcie ciągle takie wpisy - ciekawe czy za taką premię raz w roku będziecie chcieli harować w nieludzkich warunkach, dźwigać palety z towarem i być narażonymi na ciągłe pretensje roszczeniowych klientów. Jak się komuś nie podoba to czemu nie zmienia pracy tylko traci czas na pisanie żali. Nie rozumiem. Mnie się nie podobało w Compensa to zmieniłam. Czy mam lepiej - raczej nie, bo trawa jest zawsze bardziej zielona za płotem. Ale mam inaczej.

Bogdan
@Anka

czyli wolisz tyrać pod innym szyldem dalej za 6k brutto, a 40 już na karku więc brak szans na zmianę zawodu? gratulacje ale porównanie, jakby praca umysłowa przy tysiącu zadań była lżejsza - uważaj termin na odpowiedź do Rzecznika się zbliża koniec końców dobrze, że ten pracownik fiziczyny przynajmniej dostaje ekwiwalent, tej ciężkiej pracy w postaci dobrej premii. ciekawe czy po 8 godzinach pracy zmiannowej dalej obsługuje klientów na kasie czy wraca do rodziny i nie klepie darmowych nadgodzin - ty się dorobisz nerwicy. jemu najwyżej strzeli coś w barku, fizjoterapueta ustawi no ale widać, że jednak było AŻ TAK ŹLE haha, że lepiej pewnie tyrać w innym towarzystwie

Skakanka
@Anka

"Harować w nieludzkich warunkach" idealne podsumowanie pracy w compensa.

No hate zone
@Anka

Anka Gowork to opinie o kadrze zarządzającej, o pracy w Compensa, o zarobkach. Więc co Ty próbujesz tu zrobić? Ludzie mają prawo do opinii do żalenia siẹ a przede wszystkim do prawdy.

Agent
Użytkownicy czekają na odpowiedź 26 dni.

Cześć mam pytanie czy te wpisy dotyczą współpracy z pracownikami etatowymi w biurach czy współpracy z agentami- multiagentami? Jak taka współpraca przebiega? Czy możecie coś naświetlić? Będę wdzieczna

Asia

Dzień dobry Bardzo serdecznie chciałam polecić panią Beatę Wiktorska-Wronka za szybką reakcję w mojej sprawie bardzo miła i sympatyczna kobietka z rewelacyjnym podejście do klienta jeśli przeczyta to szefostwo 100% należy się premia.O takich pracowników trzeba dbać . Jeszcze raz dziękuję za pomoc????

Likwidator

We Wrocławiu poszukują rzeczoznawcy majątkowego. Dajcie znać, jak duży teren jest tam do obsługi szkodowej, jaka panuje atmosfera, jakie ilości szkód są miesięcznie do ogarnięcia i z jakich rodzajów ubezpieczeń. Interesuje mnie też jaki jest system, czy robisz w szkodzie wszystko od początku do końca, czy tylko oględziny i kosztorys i przekazujesz dalej.

@Likwidator

Dzień dobry, cześć! Poszukujemy Rzeczoznawcy majątkowego na teren miasta Wrocław i powiatów ościennych. W perspektywie miesiąca standardowo nasi Rzeczoznawcy obsługują około 60 szkód (oględziny + wycena). Szkody są zgłaszane w większości z ubezpieczeń indywidulanych, ale trafiają się również szkody zgłaszane z ubezpieczeń firmowych. Osoby zatrudnione na tym stanowisku wykonują jedynie likwidację techniczną. Jesteśmy otwarci na różne formy zatrudnienia. Pracownicy zatrudnieni w ramach umowy o pracę wykonują zarówno oględziny jak i wycenę tym samym zamykając zlecenie, natomiast w przypadku Rzeczoznawców zatrudnionych w ramach umowy zlecenie lub B2B istnieje możliwość ograniczenia czynności jedynie do oględzin. W zespole panuje koleżeńska atmosfera współpracy, oferujemy szkolenia oraz wsparcie Opiekuna, który pomoże wdrożyć się w codzienne zadania. Dodatkowo jest możliwość wymiany pomiędzy Rzeczoznawcami zleceń w zależności od lokalizacji szkody i miejsca zamieszkania.

@Compensa

Dziękuję za odpowiedz. Domyślam się, że tzw. prosta "mieszkaniówka" nie jest zlecana i załatwiana jest bez oględzin, a tylko "grubsze" szkody są zlecane. Ilość 60 takich szkód z dojazdem to wcale nie jest mało. Czy w ramach tego zlecane są także szkody z MSP - włamania do sklepów, ogień itp., wymagające sporo czasu i uwagi? Czy zleca się szkody np. z ubezpieczenia maszyn, wymagające wiedzy politechnicznej, czy tym zajmuje się np. ktoś inny w ramach szkód korporacyjnych? Dlatego pytałem o rodzaje szkód. Chodzi mi o to, czy człowiek ma czas na to, by wszystko zrobić rzetelnie w 8 godzin, czy jest goniony i popedzany? Jaki jest termin na wykonanie zlecenia (oględziny + kosztorys). Czy płaca są adekwatna? Niech proszę odpowie ktoś, kto likwiduje szkody na umowę o pracę.

@Likwidator

Ps. Na jaką pensję można liczyć zakładając, że absolutnym minimum jest średnia krajowa brutto + dodatki?

@Likwidator

Cieszymy się, że nasza oferta wzbudziła tak duże zainteresowanie :) Zapraszamy do kontaktu indywidualnego na skrzynkę: hr.komunikacja@compensa.pl, gdzie chętnie odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Katarzyna

Na portalu z ogłoszeniami o prace pojawiła się oferta na likwidatora/kę szkód zagranicznych. Możecie coś powiedzieć o pracy w tym zespole? (widełki placowe, premie, ilość pracy, długość umowy, atmosfera)

@Katarzyna

Dzień dobry, cześć! W ramach zatrudnienia na stanowisku Likwidatora / Likwidatorki szkód zagranicznych w Compensie przewidujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę – w pierwszej kolejności jest to umowa na trzymiesięczny okres próbny, a następnie umowa na czas nieokreślony. Dla osób przebywających na stałe w Warszawie oferujemy pracę hybrydową (standardowo zakłada się min. 2 dni pracy z biura, natomiast 3 dni można poświęcić na pracę z domu). Osoby, które mieszkają poza Warszawą mają możliwość pracy w pełni zdalnej. Przez pierwsze trzy miesiące nowy Pracownik wdraża się w nowe zadania i obowiązki z pomocą Buddy’ego – Kolegi lub Koleżanki z Zespołu. W ramach stanowiska przewidziana jest premia roczna, a więcej szczegółów odnośnie wynagrodzenia omawiamy już na spotkaniach rekrutacyjnych z wybranymi Kandydatami i Kandydatkami. W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu, a zainteresowanych pracą w Zespole Likwidacji Szkód Zagranicznych zachęcamy do aplikowania! https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=f16274d5312d4ce5a49b5b8aad33083b

Liberum Veto

W ogłoszeniach o pracę Compensa od wielu miesięcy dodaje w benefitach informacje o "paczkach świątecznych". W 2023 na Wielkanoc nic a na Boże Narodzenie 150 złotych w bonie. Ciekawe gdzie te paczki się podziały, może dotrą po fuzji?

Tak
@Liberum Veto

XDD no ale taka prawda

Nie
@Tak

Trudno stwierdzić, czy to po tym komentarzu, ale ze wszystkich ogłoszeń Compensy zniknęły informacje o paczkach świątecznych. Biorąc pod uwage ogłoszenia archiwalne na pracuj.pl sprzed 4-6 miesięcy w sekcji benefitów było ich 14 vs teraz, czyli 7 :v

Tragedia. Dyrektora placowki zwolniono z dnia na dzien pomimo tego że byl to jedyny konkretny czlowiek, wszystko wiedzial, doradził. Jego stanowisko objela kobieta ktora miala uklady z zarzadem. Nie majaca pojecia o pracy.

kolega Andrzeja
@Andrzej

To nie pierwszy taki przypadek. Najsłynniejszy to chyba ten, gdy zwolniono dyrektora od prawników, a na jego miejsce wsadzono kobiete, która nie ma wykształcenia prawniczego (chyba w ogóle nie ma wyższego), wiedzy z zakresu prawa, ale ma opinię potrafiącej poganiać biczem! Taka firma, nie liczy się wiedza i kompetencje dyrektorów, a to jak bardzo potrafią poganiać pracowników albo wchodzić w (usunięte przez administratora) zarządowi.

prawnik
@kolega Andrzeja

Trudno mi uwierzyć w to co przeczytałem, ale rozumiem, że było to za poprzedniego prezesa. A jak jest obecnie? Też są takie akcje? Czy ta pani od bicza została zwolniona?

Pracownicy na dziale Assistance w Compensie nie dostali żadnej premii świątecznej, w tym czasie kiedy na tym samym stanowisku osoby zatrudnione w InterRisku dostały po 6 stówek. We Wnr też coś tam padło na rękę. Oczywiście premię z Globala wszyscy dostali jednakową…ale tak właśnie Compensa dba o pracownika.

Pracuję w Compensie na dziale Assistance już 4 lata. Pamiętamy o podziale umów na spółki CNL, WNR, IR, Global? Więc w zeszłym roku zaproponowano mi przejście ze zlecenia na UOP i niestety „wylosowana” została Compensa, jak wiemy, pracownik nie ma możliwości wybrania w jakim TU chce być zatrudniony. W zeszłym roku był brak premii świątecznej, spowodowany był brakiem przepracowanego całego roku w Compensie, mimo tego, że zatrudniono mnie w dziale Assistance 4 lata wcześniej tylko w innym TU, które również obsługiwało ubezpieczenia Compensy. W tym roku jest po prostu brak premii świątecznej dla pracowników, mimo, że koledzy i koleżanki na tym samym stanowisku zatrudnione w InterRisku czy Wienerze taką premię dostali. To jest upokarzające i niesprawiedliwe! Jak i dlaczego jeden pracownik zatrudniony w IR dostaje premię świąteczną w wysokości 600 brutto, a drugi zatrudniony w Compensie zero ??

Compensa nie ma premii świątecznej dla pracowników ale innych pracowników z innych działów wysyłać na "wyjazdy pracownicze" do Dubaju jak najbardziej...

"pracownik roku"

Pracuję w Compensie 4 lata na dziale Assistance. Pamiętamy o podziale umów na spółki CNL, WNR, IR, Global? Więc w zeszłym roku zaproponowano mi przejście ze zlecenia na UOP i NIESTETY wylosowana została Compensa, oczywiście pracownik nie ma opcji wybrania gdzie chce być zatrudniony. W zeszłym roku od Compensy był brak premii świątecznej ze względu na to, że pracuję nie cały rok w Compensie, mimo, że zatrudniona byłam w Assistance od 2019 r. tylko w innej spółce. W tym roku jest po prostu brak premii świątecznej, mimo że koledzy i koleżanki zatrudnieni w IR czy WNR taką premię dostali. To jest UPOKARZAJĄCE dla pracownika oraz niesprawiedliwe ! Dodatkowo wypłatę w grudniu jak od Compensy tak i od Globala dostaliśmy zaniżoną bez żadnego wytłumaczenia z jakiego powodu! ŻENADA! JAK I DLACZEGO na jednym dziale i stanowisku pracownik zatrudniony w InterRisk może dostać premię świąteczną w wysokości 600 brutto, a drugi zatrudniony w Compensie zero????

XYZ

Wiecie czy Compensa praktykuje premie świąteczne dla pracowników, może jakieś bony np. Sodexo?

@XYZ

Do tej pory nie było. Ale w tym roku mają być.

@XYZ

W życiu! na święta dostajesz tylko wino.

Pracownik zdalny
@pracownik

Czy pracownicy zdalni też dostają chociaż wino?

@bieda
@XYZ

Bon Sodexo o wartości 150 xD jako wynagrodzenie za ciężką pracę. Gratuluje firmie pogardy i upokarzania pracowników.

@compensa
@XYZ

Proszę się odnieść do wysokości bonu świątecznego. Czy uważacie ze 150pln. To jest dużo?

@@compensa

W jaki sposób otrzymamy te bony?

Już zaczął się sezon na wypychanie pracowników na przymusowy urlop, jeszcze rok 2023 się nie skończył. Każdy pracownik jest zmuszony do wykorzystania urlopu za obecny rok do jego końca. Ich przepisy są ponad prawo pracownika z kodeksu pracy. Nie polecam pracy w tej firmie.

@pracoenik

Tak niestety jest w Compensie.

Anka

Sorry - naprawdę masz taki problem, że pracodawca każe Ci iść na urlop. Ja bym o tym marzyła - mam prawie cały niewykorzystany, bo wciąż nie jest dobry czas. Ciesz się, a nie wypisuj takie problemy!

Podmiot
@Anka

Anka. Pracownik jest podmiotem, nie przedmiotem. A na pewno nie jest niewolnikiem. Ma własne życie, rodzinę obowiązki, plany. Obowiązuje kodeks pracy dwie strony. Przemyśl więc jeszcze raz, to co napisałaś. Sorry.

Zostaw merytoryczną opinię o Compensa - Warszawa

• Jak się pracuje w Compensa?

Zobacz opinie na temat firmy Compensa tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Compensa?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 1 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Compensa?

Kandydaci do pracy w Compensa napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Compensa