Opinie o Fca Poland S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Fca Poland S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Fca Poland S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fca Poland S.A. w Bielsko-Biała

Znawca 27.05.2018 06:30

Do nowych, szukających pracy. To nie jest praca dla osob 40+ i więcej. Już niespełna 40 latek jest za stary na taką harówkę. To praca dla młodych ludzi i to szybkich i zwinnych, bo trzeba ostro (usunięte przez administratora) I dziwi mnie że do tak ciężkiej roboty biorą też kobiety. Ja jestem młody i czasem mam serdecznie dość a co dopiero osoba stsrsza ok 40 i więcej

Szkoda zdrowia na prace tam 18

Badzmy powazni,prosze Cie.W fabrykach motoryzacyjnych na Zachodzie tez sa premie.I to o wiele wieksze od tych w PL.Ale tam nikt sie nie podnieca tym dodatkowym skladnikiem do pensji,bo pracownik ma NORMALNA stawke/godz.

Szkoda zdrowia na prace tam 18

Za to bieganie jak potluczony na linii montazu, nalezy sie 15 PLN razy 2 i to NETTO,czyli za 30 zeta/godzine NETTO,mozna tam pracowac.A to i tak duzo mniej ,niz placa firmy motoryzacyjne na Zachodzie,wiec mozna sobie darowac oranie w tym wloskim (usunięte przez administratora),za takie drobniaki,to jest jakis kiepski zart i nieporozumienie.

Byly pracownik FCA 06.12.2017

Dajcie sobie spokoj z tym calym FIAT-em.Jak ktos lubi biegac 8 godzin w kolo samochodu na linii montazowej,to niech to robi madrze,z glowa.......i przyjmie sie do takiego zakladu,ktory chociaz placi za to w miare przyzwoicie....Zobaczcie sobie jaka podwyzke wynegocjowali w Wolkswagen Poznan .... 1000 PLN plus 6500[jednorazowa premia]....Oranie w FCA TYCHY za stawki jakie proponuja makaroniarze["podwyzka" 100 PLN,zamrozona na 3 lata,czyli krotko mowiac,30 zeta/rok..,ha,ha,ha] nie ma najmniejszego sensu..,to jest po prostu kpina w zywe oczy z pracujacych tam osob.

Monter

Rekrutacja poszła bardzo łatwo,zostały nam przedstawione podstawowe informacje oraz uzupełnialiśmy papiery

Doświadczenie, ile pan zarabial w poprzedniej firmie, czy szukał pan gdzie indziej Itp.

nie polecam 29.11.2016 10:35

Niekompetentni przelozeni (czasem nawet chamscy), kolesiostwo, ludzie traktowani jak przedmioty - byle plan sie zgadzal i wlosi byli zadowoleni (urlop dostajesz wtedy kiedy pasuje to firmie), zarobki bez szalu, wszechobecny balagan, socjal jest (jak dla mnie bardziej w wymiarze propagandowym niz uzytecznym dla pracownika). Generalnie taki matrix korporacyjny dobry na start zaraz po studiach lub po to zeby troche popracowac, znalezc lepsza firme i odejsc

anonymous 25.02.2018 07:53

A z czego tu można być zadowolonym,pracowników ze spawalni i lakierni z dużym stażem przenoszą na montaż,bo nie ma komu robić(dużo osób odeszło do Bielska,bo tam też mają problem z zatrudnianiem ludzi do tak "cudownej firmy"choć tam jest dużo lżej)a młodych żeby nie uciekali dają na stanowiska o mniejszym obłożeniu pracą(bo w umowie z GI mają napisane :do lekkich prac pomocniczych:-),a i tak długo nie pracują:-)Na 15 -tu przyjętych,zostało 2:-)a to dlatego,że jeszcze wypłaty nie wzięli,to musi o czymś świadczyć.poza tym,"starsi"pracownicy też się zwalniają,ale o tym nikt głośno nie mówi,bo boją się,ze ruszy lawina zwalniających się.Dalej "wpaja"się załodze,że tylko na Fiacie mają "kokosy"a prawda jest taka,że pracy za te pieniądze jest już dużo,i inni pracodawcy,jak słyszą ,że pracownik z Fiata,to odrazu przyjmują.Znam kilka przypadków,w których pracownik składający wypowiedzenie,odrazu zostawał wzywany do służb REPO i usilnie przekonywany"gdzie on znajdzie lepszą prace,niż na Fiacie:-)Taka propaganda,ala za czasów (usunięte przez administratora) Ciekawe,jak długo ta propaganda bedzie działała,zanim pracownicy przejrzą na oczy:-)

Aga

Jestem obecnie pracownikiem FCA i jestem bardzo zadowolona ze współpracy i mam nadzieję że ta współpraca się nie zakończy W chwili obecnej są trakcie leczenia cukrzycy typu drugiego i pracuje normalnie a kierownicy i liderzy są bardzo przychylni zawsze przychodzą i przypominają: "Aga pamiętaj zmierz cukier" ???? I macie jeszcze czelność powiedzieć że jest wyzysk człowieka przez człowieka może robię krótko nawet bardzo krótko bo miesiąc ale powiem wam jedno negatywne opinie w większości przypadkach pochodzą od tych którzy nie pracowali w FCA nie spróbowali tego nie przekonali się jak tam naprawdę jest dlatego w pierwszej mojej wypowiedzi na samym końcu de facto napisałam serdecznie zapraszam bo naprawdę warto a pracują tam i młodzi jak i też starsi ludzie bo się z takimi też spotkałam i są bardzo przychylni i naprawdę bardzo dużo pomagają tym bardziej że w chwili obecnej przechodzę dwa szkolenia i mam zamiar dalej się szkolić i podwyższać swoje kwalifikacje i nie zamierzam na tym poprzestać dlatego wejście stuknij cie się w te wasze czaszki i piszcie prawdę bo spekulacja wyssane z palca każdy potrafi powiedzieć czy nawet napisać no jak to mówią papier przyjmie wszystko tak samo internet tylko że w internecie to zostaje Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemności i powodzenia w waszych dotychczasowych zakładach pracy

Aga
@Aga

W ciągu ostatniego miesiąca przeszłam już kilka szkoleń na różnych stanowiskach pracy, a liderzy są bardzo przychylni i pomocni w każdej sytuacji bez względu na wszystko, są do twojej dyspozycji. Jestem bardzo zadowolona, a to dopiero początek. Mam zamiar dalej się szkolić i zdobywać nowe doświadczenia związane z pracą i nie tylko.

Daryl

Proszę o informację czy wdrożone zostały te podwyżki co były w ustaleniach ? Jak to się ma teraz do zarobków, ile.np na rękę można zarobić, czy jest szansa na 5000 na rękę po studiach ?

lilaróż
@Daryl

Za 2 miesiące to tak, dostaniesz nawet trochę ponad 5000 na rękę.

lilaróż
@lilaróż

Normalnie za jeden miesiąc

Barbara

Wspaniała firma.Wysoki socjal, delegacje i nagrody za pracę w postaci wycieczek.

Miś

Libia ton150 stanowisk i jak komuś się ch e sikać albo (usunięte przez administratora) to pozostali musieli czekać więc albo wytrzymasz 4 godziny albo linie zatrzymasz żeby w poetki nie narobić taki da fakty

Kacper
@Miś

Mijasz się z prawdą ale co zrobić, zawsze w pilnej sprawie takie rzeczy da się załatwić, nikogo w pampersach nigdy w motoryzacji nie widziałem, natomiast na kasie słyszałem o takich przypadkach, to samo kurierzy jak nie mają WC to korzystają z butelek po napojach i muszą się załatwiać w drodze

Pytacz

Pewnie może prawie zawsze ale to też specyfika pracy i forma zatrudnienia. Bezpośrednio nie pracuje przecież pod Fiatem.

Michal

Ludzie narzekają bo taka jest u nas mentalność w narodzie, z tego co wiem pytanie dozoru czy można do WC to owszem było ale w filmie, skazani na shawshank, nie słyszałem żeby na linii jakiejkolwiek pytał ktoś o taką rzecz, nie znam się jednak, przecież jak linia idzie to nie można nagle iść do WC, może z tego to wynika, że jednak trzeba poinformować dozór, ale nie w sensie pozwolenia "czy mogę.isc do WC za potrzebą" ale poinformowania "muszę iść do WC, opuścić linie, proszę uważajcie"

MisterX

Czyli wg Ciebie nie można iść do kibelka tylko co trzeba robić ? Podnieść rękę i kciuk do góry i czekać aż dozór zobaczy czy przebierać nogami ? Chciałbys ludzi zniewolić całkiem w tej robocie ?

Cześć.

Moi drodzy. Ustalono, że będą wypłacane bony w postaci przelewu na konto w wysokości 500 zł.

Chciałem dopytać o kwestie nadgodzin? Opłaca się je robić czy jest nacisk żeby wybierać ? Ile zarabiacie miesięcznie razem z nadgodzinami ?

Monter samochodu
@Tomek

Nadgodziny dobrowolne jako najniższy szczeblem zarabiam 4,500 netto. Można godnie zarobić.

Spawalnik
@Monter samochodu

Ja jako specjalista spawacz mam 6000 netto. Najlepszy zaklad w jakim pracowałem

@Monter samochodu

Czy wiadomo coś odnośnie premii świątecznej?

brzoza

Czy jutro fiat pracuje oraz w piatek oraz sobote w tym tygodniu.najwięcej informacji dostarcza; cześć ;

@brzoza

Tak pracujemy. W sobotę nadgodziny.

@Cześć.

Proszę o więcej.szczegółów.Jest jakiś oficjalny komunikat??

@Ona

Tak. Jest na tablicy informacyjnej.

Rzeczywiście prawda sprawdziłam.

dejavu
@Ona

Super na nadgodzinach dużo zarobimy.

@Cześć.

Na tablicy informacyjnej??? Pierwsze słysze o jakiejś tablicy informacyjnej , wszelkie wiadomosci w zakładzie sa przekazywane bezposrednio pracownikowi przez przełozonego. Znów mi to śmierdzi jakims trolowiskiem i podszywaniem sie na czyjimś nicku.

Całkowicie sie zgadzam z tobą trolu.... J***ć TVN !!!

monter były

Go Work ,to nic innego ,jak sciema!!! Cytat komentarzy z szanowanego portalu MONEY o Go Work,i nawet pracodawcy się wypowiadają negatywnie!!!!! pracodawca 2 tyg. temu "Najgorszy serwis rekrutacyjny z jakim miałem do czynienia. Mało wyświetleń i żenujące wsparcie." stop hejt 2 miesiące temu "Gowork to portal hejtotwórczy i powinien być prawnie rozwiązany! Umożliwia pisanie i rozpowszechnianie kłamstw o pracodawcach, kolegach z pracy, konkurencji. Możesz napisać, że Twój pracodawca płaci ci najniższą krajową, nie wypłaca nadgodzin, albo że stoi nad tobą dociskając cię butem do podłogi każąc jeść psią kupę i co i nic! Możesz następnie każdego dnia z każdego dowolnego telefonu, tableta sztucznie klikać te komentarze by podnosić ich widoczność. Wszystko zgodnie z regulaminem firmy. Ale co robi wówczas Gowork? Dzwoni z ofertą Złotego konta (jedyne 1000 zł/mc) z którym masz możliwość moderacji komentarzy. Cwany model biznesowy, co?! Tylko dlaczego oni mogą to robić. Pod płaszczykiem opiniotwórczości? Ja rozumiem, że każdy ma prawo do negatywnej opinii i może ją dodać. Sam będąc np. po wizycie u lekarza, który nie spełnił oczekiwań, mogę zamieścić swoją negatywną opinię. Ale muszę się zalogować. Te komentarze są merytoryczne, uczciwe i bez hejtu. Powiążcie chociaż możliwość komentowania z zalogowaniem!" Pracodawca Odpowiedz Prosty model biznesowy firmy gowork to: agregujemy hejt od sfrustrowanych byłych lub obecnych pracowników, aby wymuszać miesięczny haracz za jego usuwanie, Przedsiębiorc... "Coś mi tu śmierdzi artykułem sponsorowanym. GoWork wiele razy zwracał się do mojej firmy telefonicznie na zasadzie "no wie Pan tu są opinie...ale jak Pan wykupi abonament będzie mógł Pan moderować swój profil..." Całość poniżej ,proszę czytać komentarze,nie sam artykuł. https://www.money.pl/gospodarka/szturm-na-gowork-polacy-pisza-jak-firmy-radza-sobie-z-kryzysem-6508278762829441a.html?nil=&src01=6a4c8&src02=isgf

Cześć.

Moi drodzy wszystkie skargi i zażalenia dotyczące konkretnych wpisów na tym forum wraz z argumentacją proszę kierować na adres "admin@gowork.pl". Więc postarajcie się !!!

@Cześć.

Niestety ale nieraz siedziałem w kaftanie bezpieczeństwa w izolatce.

sławek tychy

bo jest prawdziwa

Dora

Firma na wysokim poziomie. Mamy wypłaty na czas, tanie obiady i dojazdy, legalne umowy. Luksusem jest też darmowa woda. Nie stosuje się kar psychicznych ani cielesnych za błędy co świadczy o wysokiej kulturze

Biuro

Dzisiaj jest wystawiona lista gdzie można się wpisać na delegację do KANADY. Lista będzie dostępna przez tydzień, aby każdy miał szansę się zapisać.

Miś
@Biuro

Ja się wpisałem jako dziewiąta osoba.

Delegat

Ja też się wpisałem

Zapisana

Bartosz

Super liczę że pojadę

Wpiszę się na przerwie

@Biuro

Moje nazwisko już figuruje na liście

monter były
@Biuro

Wpisałem się. Mogę jechac jako zwykły bagażowy nigdy nie byłem za granicą a Kanada jest dla mnie nie osiągalna. Chcialbym zaznać przygodę życia.

Inżynierka
@Biuro

Będę opiekunką grupy co mnie bardzo cieszy.

Cześć...

Wariacji na zakładzie ciąg dalszy, właśnie ogłoszono przymusowe nadgodziny bo brakuje i ludzi i samochodów , ludzi-bo wysłano za granicę i wiele osób odeszło z tego cyrku , samochodów- bo normy są tak wyyebane że plany nie schodzą .A teraz pracownicy opłacani przez Goworka mogą dalej pisać bzdury.

@Cześć...

Dziś zrobili mi lewatywę już czuje się dobrze.

@Cześć...

Nie ma przymusowych nadgodzin w zakładzie. To dobrze że jest praca co świadczy o rozwoju firmy.

@Dora

Dodam tyle że planowane są podwyżki od nowego roku i premii.

@Cześć...

Będą podwyżki? Skąd to wiesz?

@Kasia

Nieoficjalnie 30% dla każdego w zależności od stanowiska. Średnie zarobki pracowników wynoszą od 5 do 9 tysięcy brutto. Mojim zdaniem warto czekać firma się rozwija i zarobki skoczą w górę od nowego roku.

Gość87
@Cześć...

O czym Ty człowieku mówisz, przymusowe nadgodziny? To chyba fajnie, że można jeszcze zarobić ponad pensje, niektórzy wręcz blokuja nadgodziny lub zapisują tylko swoich, a tak każdy może zarobić ekstra...co z Wami jest nie ta k? Nie zwalniają , źle, dają zarobić ,źle, o co Wam chodzi ? Docencie też dozór bo bez niego jesteście jak dzieci w przedszkolu

Bartosz
@Gość87

Dokładnie ja się cieszę że są nadgodziny zapisałem się już na sobotę i niedzielę.

Jan

Ty chyba masz coś z banią. Najpierw narzekasz na firmę a potem ją chwalisz. Siejesz ferment i ciągle szukasz płatnych troli.

@Jan

Nie widzisz człowieku że jakiś pajac się się podszywa pod cudze nicki? Tak trudno to wywnioskowac z wpisów?

Jan

Ty za to jesteś zwykłym przygłupem który wyzywa innych troli. Nie masz nic ciekawego do powiedzenia to stul jape chamie.

@Cześć...

Zgadza sie też o tym słyszałam ze bedą podwyżki planów a nie zarobków buhahahaha.

@Cześć...

Mhmm też o tym słyszałem że będą podwyżki ale planów buhahaha

Zostaw merytoryczną opinię o Fca Poland S.A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Fca Poland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Fca Poland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1031.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fca Poland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 939, z czego 314 to opinie pozytywne, 132 to opinie negatywne, a 493 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fca Poland S.A.?

Kandydaci do pracy w Fca Poland S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fca Poland S.A.